PDA

View Full Version : Etapa 8: Pandurii Tg. Jiu – Otelul Galati 2-3



Vadim
21st September 2009, 11:15
data -
ora -

discutii inainte si dupa meci

stiintacv
21st September 2009, 12:29
1 solist.

delaoltenia
21st September 2009, 12:44
1 solist.
Cristi te astept la meci...vei fi in galerie?

Lordul
21st September 2009, 12:44
bate Pandurii

Leo
21st September 2009, 12:52
1 solist.

Cristian
21st September 2009, 13:08
1 solist.
Cristi te astept la meci...vei fi in galerie?

Ce echipa sa sustin ma ?? De cine antrenata ???
Ontopic: Meci de 1 solist.

Dregan
21st September 2009, 13:40
Castigam:happy

delaoltenia
21st September 2009, 13:43
Ce echipa sa sustin ma ?? De cine antrenata ???
Ontopic: Meci de 1 solist.

plangi ca un copil...se numeste Otelul Galati si si din cate stiu esti un suporter inrait.
sau nu? :D

Leo
21st September 2009, 13:48
Dario, tocmai pt ca este inrait, nu o sa fie la meci.

delaoltenia
21st September 2009, 13:49
atunci nu sunteti suporteri.

Cristian
21st September 2009, 14:56
plangi ca un copil...se numeste Otelul Galati si si din cate stiu esti un suporter inrait.
sau nu? :D

Nu-s nici inrait nici neinrait, sunt doar suporter care nu suporta ceea ce se petrece acum la clubul asta. Suporterii ignorati, nocturna nu avem si nu vom avea, stan e un cocalar obosit care cauta doar sa profite si sa-si mai faca o "casuta" prin Vanatori, Munteanu e un nimeni in antrenorat... Si exemplele pot continua...

LE: Adauga la avatarul eu: Mereu cu steaua 2003 :happy

Patriots
21st September 2009, 15:11
1 solist.

delaoltenia
21st September 2009, 15:16
...LE: Adauga la avatarul eu: Mereu cu steaua 2003 :happy

doar atat iti raspund...eu am Steaua in inima

Dregan
21st September 2009, 15:43
doar atat iti raspund...eu am Steaua in inima
Scoate-o de acolo si baga-ti-o unde ii e locul

delaoltenia
21st September 2009, 15:45
pustiule ai ceva de spus,sau dai cu bidineaua?

dardar_3
21st September 2009, 15:55
Meci de 0-0. Cartu e cu autobaza iar Dorinel n-are nimic in comun cu antrenoratul. Joaca fiecare meci la cacialma.

Cristian
21st September 2009, 16:12
pustiule ai ceva de spus,sau dai cu bidineaua?

Wey nu-l mai suparati pe Dario. Doar eu am onoarea sa-l supar :cry::happy

Sezione
21st September 2009, 16:57
doar atat iti raspund...eu am Steaua in inima

Nimeni nu-i perfect...:happy

Ferko
21st September 2009, 16:58
X sau daca Otelul schimba antrenorul, 2.

YoNuTzz
21st September 2009, 17:12
1-0

Sergio_D
21st September 2009, 19:55
Meci de 0-0. Cartu e cu autobaza iar Dorinel n-are nimic in comun cu antrenoratul. Joaca fiecare meci la cacialma.

Wey dardar s-a dus de mult autobaza, n-ai vazut ce ofensiv joaca Pandurii pe Municipal? :cool: Pe descultii astia ii batem de-i uscam. :lol::D:D

Dregan
21st September 2009, 22:28
pustiule ai ceva de spus,sau dai cu bidineaua?

Nu meriti mai mult de un raspuns.

Location: Tg-Jiu
Echipa favorita: Steaua Bucuresti.

Asta spune totul despre tine

nayram
21st September 2009, 23:14
1solist. Dorinel nu pleca pana nu ii duci in b:D

Denis
22nd September 2009, 02:59
2-0

1 solist

TeBat
22nd September 2009, 09:15
Dorinel pleaca dupa asta

Denis
22nd September 2009, 17:11
Dumnezeu sa te auda!:)

malexoid
22nd September 2009, 21:58
Nu meriti mai mult de un raspuns.

Location: Tg-Jiu
Echipa favorita: Steaua Bucuresti.

Asta spune totul despre tine

nu te mai lupta ca-ti spargi capul! in toate orasele din tara ai sa dai de asemenea fenomene...:headbang:
au incercat ai nostrii pushtani sa afiseze oarece bannere inca de-acu 4-5 ani pe stadioanele din tara...fara folos!
OT...Pandurii par mai in forma, cred ca-si vor incasa cele 3 puncte!

Dregan
23rd September 2009, 09:36
nu te mai lupta ca-ti spargi capul! in toate orasele din tara ai sa dai de asemenea fenomene...:headbang:
au incercat ai nostrii pushtani sa afiseze oarece bannere inca de-acu 4-5 ani pe stadioanele din tara...fara folos!
OT...Pandurii par mai in forma, cred ca-si vor incasa cele 3 puncte!
In Galati usor dar sigur au disparut astfel de "fenomene". Nu neg ca mai exista, dar stam foarte bine fata de alte orase din Moldova.

Dregan
24th September 2009, 11:03
Oțelul ar putea câștiga meciul cu Pandurii la “masa verde” (http://www.dunareabatrana.com/component/content/article/34-stiri/628-otelul-ar-putea-castiga-meciul-cu-pandurii-la-masa-verde.html)

*Coco*
24th September 2009, 12:58
Il castigati acuma duminica , iar dupa decizia TAS se va rejuca :))

Dregan
24th September 2009, 13:10
La cat de patiti suntem noi pe la Comisii sunt sigur ca nu ne alegem noi cu 3 pct asa usor:)

Denis
25th September 2009, 09:01
Articolul e scris chiar de tine Dregan. Ai putina incredere.:D Totusi greu de crezut ca vom castiga aceasta partida daca nu o vom castig la masa verde.

Dinamovistilor, nu va lasati ... cereti bani pe Iordache.:drak: Vom fi oare prima echipa care bate la Tg. Jiu in acest sezon?:D:D

*Coco*
25th September 2009, 11:11
Stai linistit ca meciul se joaca , nici nu se punea problema sa nu se joace

Dregan
25th September 2009, 15:01
S-au razgandit dinamovistii deja. Meciul se joaca. Oricum e mai frumos fotbalul pe teren, decat rezultatele stabilite pe la Comisii.


P.S. Ma intreb cati ani la rand vor pierde pandurii meciurile cu dinamo de acum incolo? :D

bada_otelul
25th September 2009, 15:03
S-au razgandit dinamovistii deja. Meciul se joaca. Oricum e mai frumos fotbalul pe teren, decat rezultatele stabilite pe la Comisii.


P.S. Ma intreb cati ani la rand vor pierde pandurii meciurile cu dinamo de acum incolo? :D

PLAGIAT!:rosu:

*Coco*
25th September 2009, 16:27
P.S. Ma intreb cati ani la rand vor pierde pandurii meciurile cu dinamo de acum incolo? :D

Nici un meci:P
Ii doare pe jucatori in pl de ce manevre are COndescu cu dinamo, ei joaca sa isi ia banii

ady4u
25th September 2009, 17:42
Lasati mai... nu bate nimeni! :groggy:

Sunchase
25th September 2009, 19:39
S-a dat intors Condescu,cum fac majoritatea patronilor din liga I

Casuba
26th September 2009, 00:21
2 solist....cu Dorinel inainteeeeee !!!

*Coco*
26th September 2009, 00:53
Chiar sperati sa bateti?

Denis
26th September 2009, 07:58
Ca orice suporter adevarat!:ok:

Desi nu credem, speram.:)

treiculori
26th September 2009, 09:19
Stam prost tare. Antrenor nu, jucatori fara un pic de motivare, suporteri din ce in ce mai dezgustati de ce se intampla pe la club.Daca nu se schimba ceva ne ducem sigur in divizia a doua.Despre meciul cu Panduri, nu cred ca putem face mai mult de un egal, si iar va iesi Munteanu cu declaratii de genul " am avut ghinion, fotbalul e nedrept" . Sa vina Vioara .

Denis
26th September 2009, 11:18
De retrogradat stai linistit ca nu retrogradam. Iar revenirile lui Viglianti si Pena sunt semne foarte bune pentru noi. Avem nevoie de experienta. Am votat 1, dar nu m-ar surprinde nici o victorie in deplasare pentru noi. Cu aceste 3 puncte la adevar in caz de victorie ne-am apropia de zona de plutire.

*Coco*
26th September 2009, 11:55
Sincer greu sa scoateti cv la Tg-Jiu,jucatorii care vor intra duminica pe teren nu au jucat nici un minut in Cupa la Iasi (nici macar nu au facut deplasarea acolo), voi ati jucat cu echipa de baza 120 de min + drumul lung de la Galati-Tg-Jiu cu autocarul este obositor rau.
Acuma na orice e posibil depinde cum incepe meciul.

Denis
26th September 2009, 12:10
La urma urmei nici ei nu au cine stie ce lot de care sa te sperii iar mingea e cat se poate de rotunda. Mai mult decat antrenori coteaza menalitatea jucatorilor. Daca incepem cu pressing din start si sa pastram mingea in jumatatea adversa avem sanse sa castigam...

Ehh, cu Dumnezeu inainte!

mateiasi
26th September 2009, 14:24
Sincer greu sa scoateti cv la Tg-Jiu,jucatorii care vor intra duminica pe teren nu au jucat nici un minut in Cupa la Iasi (nici macar nu au facut deplasarea acolo), voi ati jucat cu echipa de baza 120 de min + drumul lung de la Galati-Tg-Jiu cu autocarul este obositor rau.
Acuma na orice e posibil depinde cum incepe meciul.
Miercuri au jucat destul de multe rezerve; o parte dintre potentialii titulari au fost menajati (Jelev, Giurgiu, Sarghi), altii au jucat numai vreo 60-70 minute (Paraschiv, Viglianti, Pena, Antal), doar Salageanu si Neagu au stat in teren 120 minute si probabil ca nu vor fi folositi maine decat maximum o repriza.

treiculori
26th September 2009, 14:49
Ne facem si noi iluzii .Pandurii joaca bine , ai nostri pacalesc fotbalul.

Denis
26th September 2009, 23:08
Sunt m-ai multi factori negativi... suntem si slabi (cu $-rel antrenor), si avem si ghinion.

Mythos
27th September 2009, 09:10
Cred ca Galatiul va obtine cel putin un punct la Targu Jiu. Echipa lui Dorinel joaca mi bine in deplasare.

katalinkostel
27th September 2009, 09:46
Mai este putin si se duce jumatate din tur,iar noi inca mai vorbim de faptul ca nu aceasta este valoarea echipei.Trebuie sa avem rabdare...dar oare cat....?????:groggy:

Steel Jar
27th September 2009, 10:24
Munti' Du-teee , Pleacaaa , Lasa-neee , Lasa-neeeeeeee ........Tu ne bagi in B.
Trebuie sa ne obisnuim cu ideea ca la anul ,daca nu retrogradam, nu vedem echipa la Galati , pt. ca nu avem nocturna. Mai este si varianta retrogradarii echipei din cauza neideplinirii cerintelor . Nu avem nicio scapare , suntem intr-o perioada oribila.

mateiasi
27th September 2009, 11:46
Cred ca Galatiul va obtine cel putin un punct la Targu Jiu. Echipa lui Dorinel joaca mi bine in deplasare.
Echipa lui Munteanu nu joaca bine nicaieri, frate. Jucatorii lui preferati (Axente, Ibeh, Giurgiu) ne mananca ficatii la fiecare meci, iar jocul sufera la constructie din cauza tacticii defensive, a improvizatiilor (e.g., Ibeh in centru, Golocevac pe flanc; Paraschiv - varf impins, Axente - retras) si a deselor modificari din prima garnitura. E putin probabil sa luam vreun punct, desi nu imposibil. Singura certitudine e faptul ca va fi un meci slab, pe masura antrenorilor celor doua echipe.

*Coco*
27th September 2009, 12:08
Dupa parerea mea Pandurii bat la 2-3 goluri diferenta:D

Denis
27th September 2009, 12:19
4-4-2: Kolev - S.Ilie, Jelev, Perendija, Rapa - Salgeanu, Paraschiv, Viglianti, Antal - Matei, Nicolic
4-4-1-1: Kolev - S.Ilie, Jelev, Perendija, Rapa - Salgeanu, Mojsov, Viglianti, Antal - Paraschiv - Nicolic


Ce n-as da sa vad una din formulele astea. As vrea sa-i mai vad pe Mojsov si Nikolic. Poate si-au mai revenit.:D

Denis
27th September 2009, 12:24
Dupa parerea mea Pandurii bat la 2-3 goluri diferenta:D

Nu cred ca vom primi noi atatea goluri. Avem apararea buna, si daca nu facem 2-3 greseli mari in aparare nu primim atatea goluri.

mihai_alex
27th September 2009, 12:32
4-4-2: Kolev - S.Ilie, Jelev, Perendija, Rapa - Salgeanu, Paraschiv, Viglianti, Antal - Matei, Nicolic
4-4-1-1: Kolev - S.Ilie, Jelev, Perendija, Rapa - Salgeanu, Mojsov, Viglianti, Antal - Paraschiv - Nicolic


Ce n-as da sa vad una din formulele astea. As vrea sa-i mai vad pe Mojsov si Nikolic. Poate si-au mai revenit.:D

Nikolic n-a jucat nici macar in cupa,Pena are sanse sa fie titular,iar Perendija a fost eliminat in cupa,deci va lipsi meciul asta,dar ma astept sa faca in curand cuplu cu Jelev,aduce foarte mult cu el,la joc,ca la fizic parca sunt gemeni.
Ibeh a facut un meci foarte bun cu Unirea si ma astept sa fie titular.
Mojsov n-are ce cauta in teren.

WOW!! Chiar asa de intuneric (http://img43.imageshack.us/img43/1347/dsc00711vh.jpg) era inainte de finalul partidei???:shocked: Ne trebuie nocturna neaparat!! Poza asta imi aminteste de zilele in care eram mititel si jucam fotbal pana noaptea cand abea se mai vedea mingea.:D

http://img43.imageshack.us/img43/1347/dsc00711vh.jpg
Era chiar luminos la ora aia,e din cauza aparatului.

Denis
27th September 2009, 12:37
Eu glumeam, mihai, cu lumina de pe teren.:P Daca urmaresti si restul conversatiei iti dai seama ca eram ironic.

Iar despre 11-le care l-am facut eu cu Nikolic titular raman la aceeasi parere. Ce daca nu a jucat in cupa? Axente e in totala lipsa de forma, iar Nikolic ar trebui incercat. Si cu Ibeh ai dreptate, cat timp a avut la dispozitie a jucat foarte bine, iar N'Kongue trebuie sa dispara de la Otelul. Nu are ce cauta la o echipa cu atata clasa. A fost si va ramane jucator de Liga a II-a.

mihai_alex
27th September 2009, 12:46
N'kongue si Pena sunt la orice ora peste Axente si Matei,Pena revenind dupa patru luni de pauza tot a fost mai util echipei decat aia doi.
Nikolic a facut meciuri slabe la echipa secunda,chiar si pentru nivelul ala.

Denis
27th September 2009, 12:59
N'Kongue e sub orice critica... nu-mi place deloc de acest jucator. A recuperat o singura data mingea in meciul cu Gazu, si oricum a pierduto...in rest inota pe iarba.

Un lucru e cert, suntem in criza de atacanti dupa plecarea cuplului Jula-Stan. Ultima noastra speranta in acest sezon a ramas revenirea accidentatilor. Daca nici acestia nu vor confirma ne mananca subsolul clasamentului.

TaciAcolo
27th September 2009, 14:17
traditia spune .. ca otelarii nu au sanse la tg-jiu
1 solist

*Coco*
27th September 2009, 14:59
Nu cred ca vom primi noi atatea goluri. Avem apararea buna, si daca nu facem 2-3 greseli mari in aparare nu primim atatea goluri.

Eu asa zic.
Un gol Pacurar si unu Stromajer:D

delaoltenia
27th September 2009, 15:02
galeria Otelului face deplasarea la Tg-Jiu?...stie cineva?

Steel Jar
27th September 2009, 15:27
As fi de acord sa pierdem cu scorul de 10 20-0 cu absolut orice echipa din Romania, de pe planeta, din galaxie , daca asta ar insemna sa scapam de Munteanu .Sper ca dupa meciul asta sa ramanem fara antrenor.:drak:

mihai_alex
27th September 2009, 15:32
galeria Otelului face deplasarea la Tg-Jiu?...stie cineva?

Galeriile,la plural,fac toate deplasarile din sezon.

delaoltenia
27th September 2009, 15:40
scuza-ma,n-am stiut ca esti liderul uneia dintre galerii. :D

Steel Jar
27th September 2009, 15:57
Icepe circul ............este timpul sa ne facem de cacao inca o data.Haide Munti , da-ti demisia dupa meciul asta.
Hahahahahaahahaahahahaahahaha............ doar spuneam eu ca incepe circul.1-0 in secunda 20.

Cristian
27th September 2009, 16:20
Este sonorul in urma imaginilor sau mi se pare mie ? :cry: GSP de rahat.

Denis
27th September 2009, 16:39
Da e in urma. Si pe mine ma enerveaza!

Schimbare gresita de Munteanu. Salageanu trebuia sa intre in locul lui Neagu, nu Golocevac.:mda:

Cristian
27th September 2009, 16:41
Am mutat inapoi pe Formula 1, ca asta nu e echipa... Dorinel la fel ca si postul care transmite meciul...

Steel Jar
27th September 2009, 16:43
Ce usor este fotbalul cand un antrenor aseaza echipa pe teren cum trebuie (asta in cazul lui Cartu). Noi nu putem sa batem pe absolut nimeni cu nulitatea asta de antrenor. Are destui jucatori buni, dar nu stie ce sa faca cu ei.Orice echipa origanizata ne bate .

Denis
27th September 2009, 17:24
A scos iar arcu, PARASCHIIVVVVVV!!!!!

Cristian
27th September 2009, 17:27
Trebuia rosu la Mingote :rosu:

Denis
27th September 2009, 17:28
AAAAAAAAUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!! TREBUIA ROSU!!!!!:rosu::headbang::mda:

Duba
27th September 2009, 17:32
Trebuia rosu la Mingote :rosu:

Bai, parca te uitai la F1. :D Va mai da una peste bot Dorinel.

Casuba
27th September 2009, 17:34
ce arbitru penibil....si ce explicatie jalnica le servea jucatorilor nostri pentru neacordarea cartonasului rosu portarului....

Cristian
27th September 2009, 17:35
Bai, parca te uitai la F1. :D Va mai da una peste bot Dorinel.

Mai uita-te tu ma la Formula 1.... S-a terminat ma Dubatule.

stiintacv
27th September 2009, 17:39
Goool paraschiv 2-3!

Denis
27th September 2009, 17:40
GOOOOOOLLLLLLL!!!!!! 3-2 OTELUL!!!!

Excelent Paraschiv!!! Pentru a doua oara a tras cu arcu si a nimerit tinta!

Casuba
27th September 2009, 17:40
hopaaaaaaaaa....2-3 asa cum am zis.....

Duba
27th September 2009, 17:42
Icepe circul ............este timpul sa ne facem de cacao inca o data.Haide Munti , da-ti demisia dupa meciul asta.
Hahahahahaahahaahahahaahahaha............ doar spuneam eu ca incepe circul.1-0 in secunda 20.

Fraierci, nu mai plangi ma cunoscatorule? Ma, da ce se pricep unii soldoveni la fotbal. Sunteti tari de tot, pe cuvant! Vai de soarta voastra!

Denis
27th September 2009, 17:43
Ce mai cad astia in careu frate! :mda: A primit ceea ce a meritat! :rosu:

Cipri
27th September 2009, 17:43
Am mutat inapoi pe Formula 1, ca asta nu e echipa... Dorinel la fel ca si postul care transmite meciul...
:lol::lol::lol:

Duba
27th September 2009, 17:44
hopaaaaaaaaa....2-3 asa cum am zis.....

Esti singurul, majoritatea asa-zisilor suporteri ai Otelului pronosticau ca mancati bataie la scor.

Denis
27th September 2009, 17:45
Fraierci, nu mai plangi ma cunoscatorule? Ma, da ce se pricep unii soldoveni la fotbal. Sunteti tari de tot, pe cuvant! Vai de soarta voastra!

Aute aute aute ce ofticat!:drak::drak::drak:

Pana acum a functionat... de cate ori am zis ca pierde Otelul a castigat, si mereu am zi-o intentionat.:)

stiintacv
27th September 2009, 17:46
gol 3-3

Denis
27th September 2009, 17:46
Bara, argentinanu. Aproape 4-2 pentru Otelul.

Cristian
27th September 2009, 17:47
Fraierci, nu mai plangi ma cunoscatorule? Ma, da ce se pricep unii soldoveni la fotbal. Sunteti tari de tot, pe cuvant! Vai de soarta voastra!

Auzi, te-am pasuit destul, daca ai de gand sa mai provoci muta-ti ambasada.

Duba
27th September 2009, 17:48
Aute aute aute ce ofticat!:drak::drak::drak:

Pana acum a functionat... de cate ori am zis ca pierde Otelul a castigat, si mereu am zi-o intentionat.:)

Bai, lasa vrajala. Toati, aveti ce aveti cu Dorinel. Uite ca Dorinel v-a dat inca o data peste bot.

Denis
27th September 2009, 17:48
gol 3-3

la mine inca e 2-3 ... cred ca nu dau astia gol!!!!!:(:(

stiintacv
27th September 2009, 17:50
zisei si eu pentru orice eventualitate.

Denis
27th September 2009, 17:50
Bai, lasa vrajala. Toati, aveti ce aveti cu Dorinel. Uite ca Dorinel v-a dat inca o data peste bot.

Fara vrajeala ofticatule.

Denis
27th September 2009, 17:51
zisei si eu pentru orice eventualitate.

esti optimist:D

Rezultat final: Pandurii 2-3 OTELUL

Bravo Otelul! Victorie frumoasa si meritata! /hello

Duba
27th September 2009, 17:51
Auzi, te-am pasuit destul, daca ai de gand sa mai provoci muta-ti ambasada.

Nu provoc absolut deloc. Doar va dau peste bot cand bateti campii. Si ati facut-o pana acum chiar cu gratie.

Cristian
27th September 2009, 17:53
Nu provoc absolut deloc. Doar va dau peste bot cand bateti campii. Si ati facut-o pana acum chiar cu gratie.

Sa ma contrazica prin rezultate asa pana la sfarsitul campionatului.

Denis
27th September 2009, 17:55
Am batut acolo unde nu a reusit CFR-ul. Felicitari Paraschiv si co.


Sa ma contrazica prin rezultate asa pana la sfarsitul campionatului.

Aia-i tata!:ok: Si pe mine lafel.:)

Duba
27th September 2009, 17:55
Fara vrajeala ofticatule.

Ofricat s-ar putea sa fii tu. Eu unul am pronosticat X. Tu spuneai ca n-aveti nicio sansa cu Dorinel.

Duba
27th September 2009, 17:57
Sa ma contrazica prin rezultate asa pana la sfarsitul campionatului.

Pai pana acum a facut-o. Nu stiu daca Grigoras avea acelasi numar de puncte dupa un program atat de greu.

bada_otelul
27th September 2009, 17:58
Wey dardar s-a dus de mult autobaza, n-ai vazut ce ofensiv joaca Pandurii pe Municipal? :cool: Pe descultii astia ii batem de-i uscam. :lol::D:D

Mu_ica, va batura "descultii" de va bagara inapoi in mina. Mai mult fair play nu v-ar strica.:rosu:
Victorie surprinzatoare prin prisma valorii antrenorului nostru, dar nu si a valorii jucatorilor. Chiar daca nu avem lot de "ieuropa lig" de Liga 1 tot avem.
Felicitari jucatorilor, care si-au mai spalat astfel din pacate. Sper sa nu li se urce la cap.:ok:

six
27th September 2009, 18:00
Felicitari Otelul Galati ;)

Denis
27th September 2009, 18:00
Ofricat s-ar putea sa fii tu. Eu unul am pronosticat X. Tu spuneai ca n-aveti nicio sansa cu Dorinel.

Tie ti se pare ca-s ofticat?:D Si exact asa ca si-n etapa a 8-a nu vom avea nici o sansa nici in etapa viitoare acasa cu FC Brasov

Otelul - FC Brasov 2 solist:ok:

Felicitari OTELUL GALATI!! Inca odata Paraschiv a aratat superclasa sa de jucator, iar Antal potentialul sau foarte mare. /hello

Q-Djyni
27th September 2009, 18:03
Dinamo - Otelul 0-1

Pandurii Targu Jiu - Otelul 2-3

Aveti incredere in echipa si staff si totul va merge bine

Crai_oltean
27th September 2009, 18:07
Felicitari Otelul Galati ;)Pai ce sa faci si tu ... daca nu ai o echipa din orasul tau in divizia A, feliciti ba pe unii, ba pe altii ... te mai dai si patron in faliment ... oricum, tot iubitor al sportului te numesti ... :ok:

bada_otelul
27th September 2009, 18:10
Dinamo - Otelul 0-1

Pandurii Targu Jiu - Otelul 2-3

Aveti incredere in echipa si staff si totul va merge bine

Otelul-ceahlaul 0-0, Otelul-Gaz Metan 0-1, Otelul-steaua 0-1, Otelul-unirea 1-4, Otelul-Unirea Alba Iulia 1-1. Dintre cele 3 victorii in deplasare doar cea de la Tirgu Jiu a fost convingatoare, celelalte doua au fost si cu foarte mult bulan.

*Coco*
27th September 2009, 18:14
Sa il pupati pe Cartu pentru cele 3 puncte pe care vi le-a dat

Crai_oltean
27th September 2009, 18:16
Sa il pupati in PPPP pe Cartu pentru cele 3 puncte pe care vi le-a datSi tu acuma ... nu se spune chiar totul asa ...

Duba
27th September 2009, 18:18
Sa il pupati pe Cartu pentru cele 3 puncte pe care vi le-a dat

Bai dementule, puncte, mai mult ca sigur, v-au dat voua. De altfel, inainte de meciul cu voi a declarat ca nu-l intereseaza daca pierde la Craiova. Asa ca taci dracu' ca te faci de rahat.

Ulysses
27th September 2009, 18:19
Cristi, ce mai zici ma de dorinel?:cool:

Cristian
27th September 2009, 18:25
Cristi, ce mai zici ma de dorinel?:cool:

Ce sa zic ?? Inca raman la parerea ca nu e bun ca antrenor, e parerea mea si mi-o sustin in continuare.

Sergio_D
27th September 2009, 18:25
Mu_ica, va batura "descultii" de va bagara inapoi in mina. Mai mult fair play nu v-ar strica.:rosu:
Victorie surprinzatoare prin prisma valorii antrenorului nostru, dar nu si a valorii jucatorilor. Chiar daca nu avem lot de "ieuropa lig" de Liga 1 tot avem.
Felicitari jucatorilor, care si-au mai spalat astfel din pacate. Sper sa nu li se urce la cap.:ok:

Maestre, stai lin, al meu comentariu avea niste emoticonuri la coada, alea insemnau ceva anume, pacat ca nu te-ai prins.

Sunt dezamagit de Pandurii, e al doilea meci pierdut acasa cu 2-3 dupa cel cu International, s-a cam dus magia invincibilitatii pe teren propriu...

Bumbescu
27th September 2009, 18:27
Potoliti-va ma cu dorinel, e f bun....in ultimii ani a mai gresit si el(mai ale scand a plecat de la U), insa e ok ca antrenor...

*Coco*
27th September 2009, 18:28
Pai cum se nu se duca daca Cartu da puncte cum ii se scoala lui?
Cand vezi ca isi baga oamenii lui in teren Murgan,Ghindeanu,Grecu e clar ca ceva e putred la mijloc.

Denis
27th September 2009, 18:28
Sa il pupati pe Cartu pentru cele 3 puncte pe care vi le-a dat

Sa ne pupe zeii ca suntem luptatori si am egalat de doua ori dupa care am preluat conducerea.:ok:

pif
27th September 2009, 18:29
Craiova e pe locul 15, un loc pe care il merita.

barbarella
27th September 2009, 18:29
Trebuie sa incep sa pun la pariuri. :P

barbarella
27th September 2009, 18:29
Craiova e pe locul 15, un loc pe care il merita.

pe deplin.:ok:

TaciAcolo
27th September 2009, 18:34
Norocu nu avea cum s atina la nesfarsit cu noi... am avut 1-0 - 2-1 dar nu am stiut sa profitam ...Cartu o comite grav cand il scoate pe tilinca si il baga pe ghindeanu de atunci am fost varza pe teren.... ce sa mai zic de popete sau murgan

Cartule pleaca pana nu distrugi echipa


Superba evolutia lui Pacurar:ok:

Denis
27th September 2009, 18:35
E pe 15 ca a fost furata de arbitri 3 meciuri la rand, anti Craiovenilor ce sunteti. Si vedeti ca sunte-ti offtopic. Ca si mine de altfel.:D

Q-Djyni
27th September 2009, 18:37
Craiova e pe locul 15, un loc pe care il merita.

Ce are de-a face asta cu acest thread? ;)

Denis
27th September 2009, 18:37
Superba evolutia lui Pacurar:ok:

Si a lui Paraschiv.:D Amandoi au reusit dubla. Felicitari la amandoi.:floricica:

barbarella
27th September 2009, 18:41
Ce are de-a face asta cu acest thread? ;)

A ajuns pe 15, dupa victoria Otelului. Ieri era pe 14.

*Coco*
27th September 2009, 18:42
La final galeria otelului Dorinel Dorinel Dorinel:D

Crai_oltean
27th September 2009, 18:43
A ajuns pe 15, dupa victoria Otelului. Ieri era pe 14.La final va fi peste bRAGADIRU , nu te mai ambala.

Lordul
27th September 2009, 18:43
mare greseala a facut Iasiul ca a renuntat (acum cativa ani) asa usor la Gabriel Paraschiv

Cristian
27th September 2009, 18:53
La final galeria otelului Dorinel Dorinel Dorinel:D

Cei care au strigat asa sunt cei din Peluza Nord, singurii care il sustin pe acest antrenor. Tribuna 1, Tribuna a 2-a si Peluza Sud sunt anti-dorinel.

TeBat
27th September 2009, 18:55
gata!e clar...de Dorinel nu mai scapati:D

six
27th September 2009, 18:56
La final va fi peste bRAGADIRU , nu te mai ambala.corect ce mi-e crraiova ce mi-e Bragadiru jud ilfov :happy

barbarella
27th September 2009, 19:00
La final va fi peste bRAGADIRU , nu te mai ambala.

Peste Bragadiru e si acuma, n-am vazut nici o echipa cu numele asta in Liga I. Voi sunteti (inca) in Liga I, deci sunteti peste aia. Tine minte ce v-am spus: terminati in a doua jumatate a clasamentului sezonul asta, judecand dupa ce ati prestat aseara. :ok:

Crai_oltean
27th September 2009, 19:11
Pai am vazut ca se permite , mister. :rolleyes:

Atunci sterge si la superiori, daca esti asa riguros ...

delaparis
27th September 2009, 19:23
Felicitari Otelul.

YoYoyOi
27th September 2009, 20:29
Ce inseamna autobaza.... Daca a vazut ca le-a mers perfect jocul ofensiv, s-au gandit durii sa dea cu mucii in fasole si sa se retraga in aparare :no:

Meciul asta a fost pierdut de Cartu

bada_otelul
27th September 2009, 20:41
Maestre, stai lin, al meu comentariu avea niste emoticonuri la coada, alea insemnau ceva anume, pacat ca nu te-ai prins.

Sunt dezamagit de Pandurii, e al doilea meci pierdut acasa cu 2-3 dupa cel cu International, s-a cam dus magia invincibilitatii pe teren propriu...

Daca e cum zici tu, imi cer scuze. Dar inca am unele dubii:rolleyes:
Bumbescu, poate gresim si noi, n-o fi chiar asa praf, dar de cand a venit 1 meci din 9(10 daca punem si amicalul cu Tulcea) am vazut fotbal, asta cu Pandurii, si a aratat pana acum o frica greu de inteles in meciuri cu echipe ca Ceahlaul, Gaz Metan sau Alba Iulia care au venit sa se apere...si face si niste alegeri/schimbari de rahat. Golocevac ala e cu 2 clase peste ibeh, Neagu la fel si totusi ei au jucat prima data abia la meciul cu dinamo, desi lumea ii cerea de multa vreme. Basca mai baga si strambe de genul "mai bine am juca meciurile de acasa in alt oras" si totusi el se mira ca isi ia atata p..a de la suporteri. La prezentarea echipei a fost aplaudat de intregh stadionul desi multi aveau dubii, pana acum se pare ca cei care l-au contestat au avut dreptate dar garantez ca 99% dintre ei (inclusiv eu) am vrea sa ne demonstreze ca e antrenor bun...la Otelul, nu la alta echipa.:ok:

codrind
27th September 2009, 21:05
Ce inseamna autobaza.... Daca a vazut ca le-a mers perfect jocul ofensiv, s-au gandit durii sa dea cu mucii in fasole si sa se retraga in aparare :no:

Meciul asta a fost pierdut de Cartu

Ba eu cred ca a fost castigat de jucatorii otelari.

cartu e doar un renegat ( nu poti sa injuri Craiova dupa ce acolo te-ai afirmat), un prefacut care fenteaza fotbalul.

delaoltenia
27th September 2009, 22:50
felicitari echipei invingatoare!!
galatenilor nu-l mai contestati pe Dorinel,omul isi face bine treaba cu ce are la indemana.

Cristian
27th September 2009, 23:14
felicitari echipei invingatoare!!
galatenilor nu-l mai contestati pe Dorinel,omul isi face bine treaba cu ce are la indemana.

Asa zici tu ???:happy:happy

delaoltenia
27th September 2009, 23:17
tu ai un fix Cristi,e problema ta.

Cristian
27th September 2009, 23:23
tu ai un fix Cristi,e problema ta.

Am chiar 2 telefoane fix acasa :D Iar ai gresit ma Dario. :drak:

Denis
28th September 2009, 03:25
Nu se mai poarta, Cristi.:D Cu doua fixuri esti deja in urma cu contemporaneitatea.:D

Cristian
28th September 2009, 10:20
Ba ma lesi cu modernitatea ta din SUA ???

delaoltenia
28th September 2009, 10:23
iar te-ai sculat cu fundu-n sus? :D

Cristian
28th September 2009, 10:33
iar te-ai sculat cu fundu-n sus? :D

N-am cum sa ma scol cu fundu-n sus, ca dorm numai cu fata-n sus si pe-o parte :happy Vezi ca poate tu te-ai trezit asa dupa egalul de ieri obtinut de steluta cazatoare.:drak:

delaoltenia
28th September 2009, 10:36
asa se vede de le Galati?
iesi din casa si ia o gura de aer,sa-ti revii. :D
...pandare,stai pe invizibil.

Cristian
28th September 2009, 10:47
De la Galati se vede foarte bine situatia echipelor de bucuresti :happy Cand sunt arbitraje corecte steaua si dinamo ori pierd ori fac egal... :drak:

delaoltenia
28th September 2009, 10:50
te contrazic,e ceata pe malul Dunarii.
la tine mai sunt si circumstante atenuante. :D

Dregan
28th September 2009, 10:58
Am dat 3 boabe si fara "ajutorul" LPF.:drak:

delaoltenia
28th September 2009, 11:00
ce te face sa crezi ca la Tg-Jiu trebuie sa bati cu ajutorul lingailor din federatie?

Cristian
28th September 2009, 11:14
ce te face sa crezi ca la Tg-Jiu trebuie sa bati cu ajutorul lingailor din federatie?

Pe pariu ca atunci cand federalii au vazut ca ar fi urmat ca Otelul sa castige cu 0-3, se rugau de cei de la Pandurii sa joace meciul ? :happy

Ferko
28th September 2009, 12:56
Felicitari Otelul ! Prea erau siguri Pandurii ca nu pot pierde la ei acasa.

cristi13
28th September 2009, 13:02
daca continua cu evolutiile bune otelu se bate pentru locurile de europa

Denis
28th September 2009, 15:05
Ba ma lesi cu modernitatea ta din SUA ???

Pentru cultura ta generala Romania este mult mai avansata cu telefonia mobila decat SUA.:ok:

*Coco*
29th September 2009, 11:00
Sorin Cîrțu suspectat de blaturi?

Președintele Marin Condescu se gîndește să-l schimbe pe Sorin Cîrțu (foto). "Sînt foarte supărat și marți voi avea o discuție cu antrenorul. E inadmisibil să pierzi două meciuri după ce conduci!", a spus Condescu.
"Nu m-a anunțat nimeni că sînt dat afară", a comentat Cîrțu. Surse autorizate afirmă că boss-ul Pandurilor îl bănuiește pe tehnician că ar fi aranjat partidele de acasă cu Internațional (2-3) și cu Oțelul (2-3)!


In sfarsit isi dadu si asta seama ca alde Cartu face lucruri murdare

Dregan
29th September 2009, 11:32
De parca Sorin Cartu ar putea sa faca asta de capul lui, fara jucatori. Hai ma fii serios. Condescu se pregateste sa stea capra la dinamo asa ca mai bine ar tine ciocul mic.

*Coco*
29th September 2009, 11:36
Pai cum se nu se duca daca Cartu da puncte cum ii se scoala lui?
Cand vezi ca isi baga oamenii lui in teren Murgan,Ghindeanu,Grecu e clar ca ceva e putred la mijloc.

Mai trebuie ceva spus?
Exact cu acesti jucatori a jucat si contra voastra...
Murgan puscarie a gresit la golul 2
Grecu inexistent l-a bagat sa simuleze de 2 ori ,evident a urmat :rosu:
Iar Ghindeanu a fost bulevard la golurile lui Paraschiv

PS. Cartu are jucatorii lui in lot si cu ei isi face treaba, incepi cu Pacurar in stanga vezi ca iti dadu 2 goluri si juca extraordinar pe partea stanga tu te gandesti ca nu e bine si il muti din stanga in centru (unde a fost inexistent ) si il bagi pe Grecu pe stanga care ia 2 cartonase galbene,implicit rosu
Bai frate jocurile murdare se vad de la o posta.
Pai cum sa aiba Iordache sau Vasilache loc in echipa de Grecu si GHindeanu ?(pentru simplul fapt ca cei 2 nu acceptatu idioteniile lui Cartu cu blaturile )

mateiasi
29th September 2009, 12:58
Deci Cartu ne-a vandut meciul... Omule, Otelul n-are bani nici de salarii (jucatorii sunt neplatiti de aproape 3 luni), crezi ca are cu ce sa cumpere meciuri?

Cartu a pierdut partida, de acord, dar nu pentru ca asa ar fi vrut el - pur si simplu e un antrenor slab, care nu intelege ca un avans de 1 gol poate fi anulat in orice moment de o greseala a propriilor aparatori sau de o executie exceptionala/norocoasa a adversarilor.

*Coco*
29th September 2009, 13:17
A zis cineva ca v-a vandut voua ? Pariuri multe chesti la mijloc, nu neaparat sa veniti voi cu banii la Cartu sa luati punctele

Dregan
29th September 2009, 13:38
Grecu ala a fost cel mai bun jucator al vostru in afara de Pacurar. L-a terminat pe Rapa al nostru si tu vii si zici ca a fost cel mai slab...

Cristian
29th September 2009, 13:43
A zis cineva ca v-a vandut voua ? Pariuri multe chesti la mijloc, nu neaparat sa veniti voi cu banii la Cartu sa luati punctele

Ati jucat slab, nu sunt alte cauze pentru care ati pierdut.
Probabil Cartu a pariat ca Otelul ia gol in secunda 37 :cry: Hai sa fim seriosi ca aberati.