PDA

View Full Version : IL IUBESC PE BASESCU - Topic pentru Marker u.v.a.



Bancaru
16th September 2009, 17:54
Va rog frumos sa votati cinstit si promitem ca nimeni nu o sa ve deranjeze in intimitatea pe care cred ca o creez acum pentru voi. Niste rara avis merita un colt de rai.

Radu
16th September 2009, 17:55
Base e gay?Ca bond james bond asta...

Bancaru
16th September 2009, 18:06
Deci e un topic serios. Nu vreau sa ma bag, dar fac o mica adaugire - golanca cu mustata.

Bumbescu
16th September 2009, 20:11
Zona asta a politicii pe forum a inceput din ce in ce mai mult sa semene cu emisiunea de seara de la antena 3, unde, indiferent de ora, indiferent de zi, 3 papagali dau non stop in Basescu. Daca respectivul merita sau nu "onoarea" unei emisiuni zilnice nici nu mai conteaza, oricum cei 3, prin felul penibil de a "dezbate" ii fac un mare serviciu .
Cuplurile ar fi urmatoarele dupa parerea mea:
prezentatorul baby-face(nu stiu cum il cheama, dar e f penibil saracu')___________________evident, the one and only, Mr. anti base, aka Bancaru:cheer:
ciutacu-un fel de gigi duru' care numai dur nu e, un fel de pacalici virulent__________________iarasi evident, Mr Grecu:cheer:
ziaristul serios si ponderat, sobru si mereu usor pacifist__________________________________Miril(cu parere de rau de data asta)

In final tin sa precizez ca nu-l iubesc deloc pe Basescu si ca singura afectiune pe care as putea sa o am fata de cineva din familia lui ar fi fata fica-sa cea mica, careia as putea sa-i fiu f devotat timp de vreo ora, intr-un cadru intim....

p.s. Marker, nu te grabi sa sari in sus de bucurie la vederea postului, pt ca si tu faci parte dintr-o emisiune.....

TeBat
16th September 2009, 20:25
p.s. Marker, nu te grabi sa sari in sus de bucurie la vederea postului, pt ca si tu faci parte dintr-o emisiune.....

probabil "Evenimentele zilei":rolleyes:

Grecu_
16th September 2009, 20:34
Sa ii uram bun venit in emisiunea din seara asta si amantei lu' Gica Chioru:rolleyes:, aka Bumbi, aceasta Raluca Turcan de pe OLS! :great::cya:

Bumbescu
16th September 2009, 20:38
Tot e bine, duduia aia pare sa aiba ceva cojones, spre deosebire de ciutacu care seamana cu un doberman castrat:D

grande
16th September 2009, 20:44
ascultati maneaua lui Basescu

http://www.youtube.com/watch?v=-x89WAl0dy4&feature=related

six
16th September 2009, 20:52
cine-i basescu !!???:happy

Q-Djyni
16th September 2009, 20:52
``Tu plangi,mie imi vine sa rad de neplacut,si te simt cand ma injuri in gand.Tie iti place sa fii sclav.Nu mai pot de ras cand ma uit la tine.Viitorul ma sperie mai mult decat te sperii tu de mine.Nimeni nu ma domina,retine.Am momente cand n-am argumente,nu rade.Te priveai cu ala de parca il ``````, o sa te bat cu atata ura de-o sa faci temperatura.`` etc etc.

Pentru ambele parti´,ca sa va puneti in locul celuilalt pe rand :D

Bancaru
16th September 2009, 23:44
LOVE IS BLIND

http://1.bp.blogspot.com/_X-zo5DnZ-Ps/SCQ1tsgcORI/AAAAAAAAAH4/ZfXGDyQn7-A/s320/basescu+nu+vede.jpeg

Lordliv
17th September 2009, 18:26
bumbi, " politica " nu face decat sa copieze situatia de pe" intern",acolo personajele vizate fiind becali si steaua, aici basescu si pdl-ul...
imi pare rau ca ai o astfel de parere fata de cei trei useri mentionati de tine,care sunt mult peste media de inteligenta si spontaneitate de pe acest forum...
si crede-ma ca stiu ce vorbesc!

cum si pe intern se gasesc destui provocatori care strica atmosfera ,aici este un singur individ ,marker, pe care eu unul il consider ca fiind un robotel electoral,alimentat cu texte de partid si umanizat din cand in cand ,de catre cineva "albastrit"(:D) care are acces la butoane pe acest site.

scopul? nu afirm ca il cunosc ( dupa parerea mea, atitudinea histrionului face mai mult rau decat bine personajului glorificat,daca se urmareste propaganda electorala) dar existenta unui personaj gen marker ma irita la culme,amintindu-mi de politrucii anilor 80 cu care am avut destule conflicte,cel putin la nivelul facultatii...

sa fii sigur, ca tot asa as fi reactionat daca propaganda era facuta pro geoana sau pro tariceanu, daca eram intoxicat in halul acesta cu minciuni electorale.
intr-adevar nu-l simpatitez pe basescu,dar in general nu simpatizez clasa politica actuala cu care am intrat de multe ori in conexiune, ( macar dpv economic ) din pacate...

Bumbescu
17th September 2009, 18:51
Lord, nu a contestat nimeni inteligenta celor 3, iar pe Miril cel putin il respect. Dar asta nu-i impiedica sa fie penibili in atacarea non stop a lui Basescu. Nici aia 3 de le Antena 3 nu sunt idioti, dar sunt penibili.
Marker e intr-adevar un robot, pai si atunci ce faceti, va certati cu robotii?

Sectiunea asta politica ajuns un fel de arca a lui noe, cu tot felul de personaje, care mai de care mai amuzante, animate aproape toate de ura contra lui basescu.
De fapt in toata tara e un fel de isterie. Indivizi ce nu au folosit in viata lor un cos de gunoi pe strada aruncandu-si toate zoaiele pe jos vorbesc despre "mitocanul basescu", acefali lipsiti de cea mai mica cultura economica vorbesc despre "cum ne-a nenorocit basescu economia", trogloditi ce nu dau doi bani pe lege si pe respectul fata de lege vorbesc despre cum "incalca basescu constitutia"....
Putin imi pasa de basescu, nici macar nu sunt hotarat 100% sa votez cu el, insa se exagereaza f mult. Clientela politica exista peste tot, daca nu e Cocos e Popoviciu sau Patriciu sau soacra lui Geoana, iar politicienii romani sunt toti buni de un singur lucru, de impuscat...
As fi vrut sa avem o varianta mai buna de ales, dar din pacate nu exista, cel putin in opinia mea. Iar eu am urat prea mult psd-ul si psd-istii si ii urasc in continuare cu aceeasi putere pt a-l contesta vehement si din multe motive stupide pe cel ce acum 5 ani i-a pus cu botul pe labe. Niciunul din contestatarii lui Basescu nu realizeaza probabil in ce hal ne-am fi aflat azi dupa inca 5 ani de ciuma psd-ista.
In urma cu mai multi ani, mai precis prin 1997 am fost printre cei ce-l urau realmente pe basescu pt ce-i facuse lui ciorbea si pt demolarea conventiei. Pe vremea aia inca mai credeam in victoria "totala" impotriva ********ilor,a comunistilor si a activistilor. Intre timp m-am blazat si am realizat ca in haznaua asta de tara ei vor fi intotdeauna la putere si ca mereu vom fi obligati sa alegem dintre doua rele. Iar eu consider ca in clipa de fata cheliosul reprezinta, la fel ca in 2004, raul mai mic.

Lordliv
17th September 2009, 19:00
bumbi,am spus robot umanizat... sunt convins ca este " ajutat " sa posteze aici cu ajutorul cuiva!
tu nu ghicesti persoana?!:)

ai dreptate,nu avem nicio varianta corecta de ales,acum vreo doua zile cand a vorbit spre exemplu antonescu,nu am rezistat mai mult de zece minute...toti facuti pe acelasi calapod.

Bancaru
18th September 2009, 15:40
Deci multi au dus mana la cap precum Chel de sus.

newcool
22nd September 2009, 00:09
Stiti cine mi l-a facut simpatic pe Base? Aia 3 obositori de la Sinteza Zilei.
Nu-i greu sa ghiciti de ce.....

Bancaru
23rd September 2009, 15:47
Erau multi obositori acolo. Apropo, Cristoiu mai e obositor?
Deci asa sta treaba - te uiti la antena fara numar, auzi ce zice ala, ii mai vezi si fata, poate iti place, dar il urasti pe el (sunt si d'astia) si te enerveaza ca se ia prea mult de Basescu. Spiritul cavaleresc din tine rascoala tinicheaua de la armura si zici ca e cazul sa iei atitudine - J'aime Basesco.

El Ciu
6th October 2009, 13:02
Cristoiu nu mai e obositor. Acum a urcat in corabia lui Basescu. Spera sa scoata si el cel putin cat a scos TRU.

Elphax
6th October 2009, 13:24
cum e noul slogan al lui Base? "Iliescu si Constantinescu au adus Romania pe marginea prapastiei, cu mine va face un [ultim] pas inainte! "

:happy

El Ciu
6th October 2009, 15:14
Da, din pacate unii nu se prind de ideea bancului si il considera pro-Basescu :p (cunosc cazuri)

Urmuz
6th October 2009, 18:14
Asta este o gluma? Mai copie nereusita a caprioarei cu ochi mari si umezi, stai cuminte in banca ta!

JJ
6th October 2009, 18:28
Bre bancare, de ce nu pot bre sa aleg ambele variante o data? :D

LE. Recunosc, si eu devin proBasescu cand ii vad pe aia de la antena 3. :D Dar imi trece repede, cand schimb canalul. :D

Bancaru
6th October 2009, 23:03
JJ, solutia e sa nu te mai uiti la A3. Daca pe aceste criterii te LOVEste dragostea e nasol. Dar cand te uiti la Basescu ce iti vine sa faci?

JJ
7th October 2009, 01:40
Sa dau pe antena 3. :D

Bancaru
7th October 2009, 11:41
Hahahahahahaha... Pleaca din tara.