PDA

View Full Version : Etapa 8: FC Unirea - Poli Timisoara



spmihai
18th September 2004, 20:23
Sambata, 25 septembrie 2004, cu incepere de la ora 17:00, jucam cu o echipa care si-a revenit de la venirea lui Multescu pe banca tehnica. Daca nu reusim sa invingem pe Poli, ne-am cufundat de tot in zona nisipurilor miscatoare.

ADelPiero
19th September 2004, 14:52
luam bataie ...clar
1-4 lejer :mda:

bill
20th September 2004, 08:48
Parca si de sperat e greu. Ne bate si Poli si nu stiu cum mai iesim de la fundul clasamentului.

HaoTic
20th September 2004, 14:33
Nu uitati ca noi am luat bataie de la rapid 4-0, ei au facut egal 1-1. Asa ca daca scoatem un egal sa zicem mersi. Eu sper macar sa vad galeria lui Poli in zi de gratie, ca de la a noastra ne-am luat speranta.

ADelPiero
20th September 2004, 15:22
Iuri, 6 saptamani sta pe tusa :(

spmihai
24th September 2004, 22:35
pacat de Iuri, da l-o suplinit bine Chivescu. am reusit si noi sa batem, pe Poli, in sfarsit dupa ce anul trecut la pauza ne vedeam invingatori, am luat-o in basca. 3 de :rosu: , cam mult dupa mine, arbitru ala trebuie scuipat in ochi. apropo, o dat maier gooool :o: , va dati voi seama ce eveniment, oricum FORZA UNIREA /hello /hello /hello . Incepe revenirea echipei (sper)

ADelPiero
24th September 2004, 23:04
ma bucur pentru victorie ... dar imi pare foarte rau de Paleacu pt ca a luat rosu .. ceilalti nu ma intereseaza...

bill
25th September 2004, 10:09
A inceput sa se vada oarece determinare si ambitie in joc. Dar mai e un pic de munca si aici. Sper sa mergem spre bine de acum.

spmihai
25th September 2004, 15:53
de can tot sper sa mergem spre bine, dar in sfarsit s-a vazut pe tabela de marcaj. am avut si noroc trebuie sa recunoastem, dar zic ca am batut meritat.

ADelPiero
25th September 2004, 16:53
Pelici si`a aratat valoarea la acest meci ... sa speram ca echipa va merge din ce in ce mai bine ... :ok:

spmihai
25th September 2004, 20:42
pacat ca nu avem multi titulari cu gloria, ca aveam sanse mai mari sa obtinem macar un punct..dar nu conteaza, trebuie si "metalul aiud" :happy sa-si arate valoarea.

ADelPiero
25th September 2004, 23:54
:cool: asa ar trebui :D
oricum, cred ca`i batem ... chiar si fara Paleacu ;)

spmihai
26th September 2004, 20:44
nu numai Paleacu ne va lipsi, dar nu joaca nici Chivescu, asa ca la mijloc solutiile sunt putine, deci sunt sigur ca va trebui sa se apeleze la Nedelea :headbang: ,desi mai sunt si alti mijlocasi in lot, dar putini sunt de constructie, asa ca Maier va trebui sa-si arate cu adevarat valoarea vineri. sa speram la cei mai bine, dar macar un punct sa obtinem, ca ne mai trebuie si la adevar ceva, ca -2 nu e prea bun, tinand cont ca dupa aia jucam acasa cu Rapid.

ADelPiero
27th September 2004, 00:13
Nedelea :lol:
inca mai e in lot ? :rosu:

HaoTic
28th September 2004, 19:26
Am inceput meciul aproape in aceeasi formula ca si anul trecut. Mitrofan in locul lui Vascko si Chivescu in locul lui Iuri .
Plusuri : Daruirea tuturor jucatorilor si trecerea lui Pelici la timona;
Mitrofan peste Vascko sau Nedelea;
Chivescu joc excelent in ciuda eliminarii;
Maier si-a aratat in sfarsit clasa;
Minusuri: Galdean-eclipsa de forma, greseste foarte multe pase simple;
Bar-rudimentar, se pierde la fazele alerte. Totusi nu a lasat bulevarul pe care l-a lasat I.Voicu in meciul cu Brasovul
Paleacu a luat locul lui Maier, prin protestele la deciziile arbitrului ,justificate sau nu. Nu-i exclus sa mai fie eliminat de cateva ori pe parcursul campionatului

ADelPiero
28th September 2004, 22:47
chiar asa :) Paleacu se prea enerveaza.... si asta face rau echipei :(