PDA

View Full Version : Prietenie FARUL OTELUL?



ULTRAS_TAVY
7th October 2006, 23:56
Se poate vorbi de o prietenie Farul Otelul? Eu zic k da.....cel putin peluza sud Farul cu Peluza nord Otelulo! C ziceti:bere:

starsteel
8th October 2006, 00:00
Eu zic ca de-a lungul timpului nu am avut decat 2 prieteni in speta Farul Constanta si Petrolul Ploiesti.

WOLF_ULTRAS
8th October 2006, 00:01
Originally Posted by ULTRAS_TAVY
Respect tuturor suporterilor galateni! Incepe sa se lege o pritenie intre cele 2 galerii shio asta e f bine sincer chiar ar merge Farul Otelul...parerea mea

De acord cu tine .........mie imi sunteti simpatici.........si sunteti si de gasca si cu bun simt ......ar fi bine o prietenie. sa ne ajutam numai bine

lolo_grupa_c
8th October 2006, 00:59
fara mihailescu....ala e cel mai mare jegos din constanta(liderul galeriei si e stelist...penibil...singurii care merita respect sunt aria...)

tchibos
8th October 2006, 04:54
Se poate vorbi de o prietenie Farul Otelul? Eu zic k da.....cel putin peluza sud Farul cu Peluza nord Otelulo! C ziceti:bere:

:o: of of.. mai mai :rolleyes:

SORINULTRA
8th October 2006, 09:33
am avut ocazia sa bem o bere cu baietii de la aria si sunt ok

ULTRAS_TAVY
8th October 2006, 10:00
Ar fi bn sa fim legati de o prietenie...mai ales ca nu suntem departe uni de altii..shi am putea usor sa venim noi la voi la meciuri shi invers;)

ULTRAS_TAVY
8th October 2006, 10:19
Bah frate aici e vb de pritenie Farul Otelul...lasane cu handbalu...nu auzi k oameni nu vor prietenie cu mihailescu;)...tu tre sa pui filme akum ....strasteel ...dai delete la offtopicu de mai sus...shi la al meu dupa aceea

cap
8th October 2006, 10:24
eu cred ca in tot deauna a existat prietenie intre cele doua galerii si un resect cu excetpia unora ;)

ULTRAS_TAVY
8th October 2006, 10:25
Cu exceptia stim noi cui

Cristian
8th October 2006, 10:30
Prietenie prietenie pana la galeria lu mihailescu... Daca ne imprietenim cu de'alde Mihailescu e ca si cum ne-am imprieteni cu stelistii.
Din cate am inteles suntem amici cu cei de la ARIA ULTRA ;)

ULTRAS_TAVY
8th October 2006, 10:35
Nu doar ARIA...toata peluza ...mai e briogada in sud GNR...care sa desfiintat...dar ei nu fac parte din ARIA.....toata peluza sud...restu stau la tribuna;)

baiatu_in_mov
8th October 2006, 10:55
sunt de treaba baietii din galati....am stat cu ei > zic ca e o simpla prietenie..

ULTRAS_TAVY
8th October 2006, 11:03
Ar putea fi mai mult dak ar fi mai multa dorinta

ULTRAS_TAVY
8th October 2006, 11:27
http://www.youtube.com/watch?v=9Oi481Oxs0M&NR c vremuri toate brigazile in peluza

OVIDIU 62
8th October 2006, 13:06
Cred ca ar fi bine pe viitor sa coalizeze mai multe echipe din provincie pt ca altfel va fi greu de rasturnat hegemonia Bucurestiului.

starsteel
8th October 2006, 13:57
Indiferent ce coalizare ar fi caimacul e tot la Bucuresti oricum aici e vorba de galerii, iar galerii infratite chiar nu merge ele niciodata nu vor avea interese comune parerea mea ca intre anumite galerii se preteaza respectul reciproc si simpatia, infratirea nu.

esarfe_steaua
8th October 2006, 14:02
Cu exceptia stim noi cui

lol...bha,tu nu vezi mhai,k nu stii ce vorbesti,park pana acuma 2 meciuriuri erai la TB cu sorin,acuma te dai anti...?

b3bito
8th October 2006, 14:16
dak`mi aduc bine aminte, la meciul din intertoto(sau uefa) knd a jucat otelul la constanta,galeriile sau si strigat reciproc...si eu mai multi prieteni pe la galati,care chiar sunt valabili....

b3bito
8th October 2006, 14:18
Nu doar ARIA...toata peluza ...mai e briogada in sud GNR...

tavy tu ai uitat,k anul trecut ,knd plecam noi si eu am dat noroc cu lolo,etc...?(ce ziceau baieti din ex gnr9?)

starsteel
8th October 2006, 14:22
dak`mi aduc bine aminte, la meciul din intertoto(sau uefa) knd a jucat otelul la constanta,galeriile sau si strigat reciproc...si eu mai multi prieteni pe la galati,care chiar sunt valabili....
Asa e ai perfecta dreptate Constanta e un loc in care galatenii sau simtit mereu bine, si aici nu ma refer la vacante :D , iar in meciul din UEFA Cup era un moment cand era chiar normal sa fim unii langa altii si pt. asta va multumim. Eu unul am umblat prin Constanta cu fular si steag nici un moment nu mi-am pus problema ca as putea fi o tinta.
P.S. Totusi sa stii ca au fost si cateva mici intepaturi la meciul cu Tirana sau Partizan dar chiar nu conteaza.

ULTRAS_TAVY
8th October 2006, 15:15
tavy tu ai uitat,k anul trecut ,knd plecam noi si eu am dat noroc cu lolo,etc...?(ce ziceau baieti din ex gnr9?)

Deci akum deja intram in polemici:rosu: vad ca doar cei de la galati privesc bn aceasta prietenie.....ala esarfe steaua nush cine esti..poate doar o esarfa...am zis eu k sunt anti sorin?...am stat 2 meciuri datorita unor pr de care e mai bn sa uit...dar cine esti tu sati dau explicatii....am ajuns sa vb cu esarfe:rosu:

Cristian
8th October 2006, 15:29
Deci nu poate fi vorba de prietenie atat timp cat unii din peluza de la voi sustin o anumita echipa din bucuresti, nu dau nume.

ULTRAS_TAVY
8th October 2006, 15:34
Deci oameni care au scris nu sunt din peluza;)

Hard
8th October 2006, 15:40
pe suporter farul acest thread a fost inchis pe buna dreptate,aici vad ca nu s-a procedat la fel.ce concluzie tragem?

WOLF_ULTRAS
8th October 2006, 15:42
pe suporter farul acest thread a fost inchis pe buna dreptate,aici vad ca nu s-a procedat la fel.ce concluzie tragem?

Ca trebuie sa pleci :cya: :cya: :cya:

b3bito
8th October 2006, 15:42
dupa parerea mea infratirele se fac fata in fata,etc...
nu pe forum...k deschide unul un subiect...

esarfe_steaua
8th October 2006, 15:44
ULTRAS_TAVY tu din ce brigada faci parte din sud?

tchibos
8th October 2006, 15:46
dupa parerea mea infratirele se fac fata in fata,etc...
nu pe forum...k deschide unul un subiect...

e cea mai pertinenta opinie dintre toate :ok:

ULTRAS_TAVY
8th October 2006, 15:56
ULTRAS_TAVY tu din ce brigada faci parte din sud?

K sa fi suporter shi stai in peluza tre safi dintro brigada neaparat....brigada mea sa desfiintat...dar iar vb cu esarfe:headbang:

ULTRAS_TAVY
8th October 2006, 15:58
Bebito e vb de prietenie nu de infratire....ei ne respecta...dar vad ca uni din voi nu ii respectati....

WOLF_ULTRAS
8th October 2006, 15:58
ULTRAS_TAVY tu din ce brigada faci parte din sud?

Bai esarfa ce dracu faci pe aici tiai pierdut stapanu ?? dute la hardliner si incolacestete la gatul lui ca sigur te primeste :happy

ULTRAS_TAVY
8th October 2006, 16:03
Buna idee:ok:

starsteel
8th October 2006, 16:10
Oricum discutia nu se poarta cu adevaratii ultrasi galateni care la ora asta sunt la Chisinau sa-si incurajeze echipa la meciul amical cu Zimbrul Chisinau dupa ce ieri au fost la Romania - Belarus. Frumos, nu?

SORINULTRA
8th October 2006, 17:11
di pacate militia comunista din chisinau a evacuat grupa c de pe stadion la scorul de 1-0

starsteel
8th October 2006, 18:37
Vino cu amanunte pe threadul Grupa C.

esarfe_steaua
8th October 2006, 21:53
K sa fi suporter shi stai in peluza tre safi dintro brigada neaparat....brigada mea sa desfiintat...dar iar vb cu esarfe:headbang:

brigada ta?
sau brigada din care faceai parte...?
sau inaite sa se desfinteze ati ieshit cativa din ea?:rosu:
park acuma o etapa erai in legio sur....

ULTRAS_TAVY
8th October 2006, 22:01
Nu ma chinui sati rasp;)...nu vb cu esarfe

Hard
8th October 2006, 22:06
utras dar nu prea,sa inteleg...e...sunt multi ca tine tavy tine-o tot asa pe forum ca pe stadion nu conteaza

b3bito
8th October 2006, 22:07
Bebito e vb de prietenie nu de infratire....ei ne respecta...dar vad ca uni din voi nu ii respectati....

cum zici tu...

ULTRAS_TAVY
8th October 2006, 22:09
utras dar nu prea,sa inteleg...e...sunt multi ca tine tavy tine-o tot asa pe forum ca pe stadion nu conteaza

Bn mey cum zici tu...exact asha e...cum zici tu de akolo din londra:rosu: asta nu ma duc p stadioane...in viata mea...mai bn taceai stelistule:rosu:

Hard
8th October 2006, 22:13
pai se vede ,nu tre sa o mai spui,ultras de tastatura.eu din londra vad ce zic altii.

ULTRAS_TAVY
8th October 2006, 22:28
Bn mai exact...ce te face p tn sa crezi asta...nu crezi k esti in plus aici...sti ceva ma p*s pe parerea ta

b3bito
8th October 2006, 22:32
vocabular obscen...te ataci prea usor...

ULTRAS_TAVY
8th October 2006, 22:32
Starsteel inchide threadu asta pls:ok:

ULTRAS_TAVY
8th October 2006, 22:34
Bebito noi ne cunoastem..dar dak parerea ta de mn e k sunt doar la tastatura e ok..uite tu ma cunosti shi poti sa spui...dak zici da ...asha e shi numai postez nik

lolo_grupa_c
10th October 2006, 11:44
....inca o data....prietenii intre brigazi...intre galerii nu se poate asa ceva...
....vinovat=mihailescu...

starsteel
10th October 2006, 11:57
Lolo eu sunt de moda veche care e organigrama galeriei Otelului ca pt. mine termenul de grupe, brigazi e putin ambiguu mai mult banuiesc decat stiu.

lolo_grupa_c
10th October 2006, 20:16
o peluza este formata din galeria propriu_zisa.....din brigazi....si din suporteri "no name"...
...brigazile se identifica(fata de galerie) prin simplul fapt ca toti membri au aceeasi mentalitate si comportament
...intr_o galerie parerile sunt impartite
...suporterii "no name" sunt de conjunctura(majoritatea)..

SORINULTRA
11th October 2006, 08:20
pararerile in galerii nu coincid ,atunci apar grupuri din galeriii cu aceleasi pareri ce se delimiteaza , crupul are de obicei un steag de gard ce i reprezinta

STEELMAN
11th October 2006, 16:57
intotdeauna intre farul si otelul a fost o mica simpatie cu unele exceptii.in principiu nu se poate face o prietenie intre galerii pt ca in zilele noastre galeriile sunt divizate in grupari care chiar daca au acelasi interes nu se indentifica intre ele ci au diferite moduri de exp
rimare pe stadion.

SORINULTRA
12th October 2006, 07:30
si in afara lui

oresore
19th November 2006, 01:57
mihailescu probabil peste ceva timp o sa ajunga pe la rapid ca am vazut ca vindea esarfe cu steaua in fata stadionului dinamovist a fost deci .. cam asta mai ramane rapid nu se stie la ce mentalitate de ultras are ..=)) ( ca sef de galerie sa vinzi esarfe cu steaua in fata stadionului =))) ce tare e [edit] ala:)) :P)

SORINULTRA
22nd November 2006, 12:30
au cativa fani demni de apreciat acolo

oresore
22nd November 2006, 16:32
bine eu acum ziceam de mihailescu cam cata prostie zace in el:P

SORINULTRA
22nd November 2006, 19:45
aici ai dreptate

Hard
9th December 2006, 17:26
eh...cum e?:D
0-0 ...

tchibos
9th December 2006, 17:53
eh...cum e?:D
0-0 ...

cam asa e :evil: :thinkso: :cya: :pace: :happy :o: :ras-plans: :rosu:

lolo_grupa_c
10th December 2006, 10:55
atentie legio sur....

terroristu
10th December 2006, 12:22
haha ce idei aveti si voi...auzi.. infratiri....noi nu suntem destui acasa daramite sa mai venim si la meciurile voastre ..lol cum s-a scris mai sus simple prietenii intre membrii unor brigazi

oresore
10th December 2006, 18:04
cum adica sa veniti la meciurile noastre ma=))))))))?

Leutzz-Korn
10th December 2006, 21:22
haha ce idei aveti si voi...auzi.. infratiri....noi nu suntem destui acasa daramite sa mai venim si la meciurile voastre ..lol cum s-a scris mai sus simple prietenii intre membrii unor brigazi

Aia e infratire ce zici tu;)

WOLF_ULTRAS
10th December 2006, 22:53
haha ce idei aveti si voi...auzi.. infratiri....noi nu suntem destui acasa daramite sa mai venim si la meciurile voastre ..lol cum s-a scris mai sus simple prietenii intre membrii unor brigazi

nu noi am deschis threadul tot un farist a facuto iate de el :D

Hard
10th December 2006, 22:58
da,probabil era putin ametit si a nimerit unde nu trebuia.

tchibos
11th December 2006, 01:29
nu noi am deschis threadul tot un farist a facuto iate de el :D

mai bine s-ar lua de cel care nu il inchide ca sunt discutii fara rost aici. Eu pe Farul am taiat macaroana din scut

STEELMAN
11th December 2006, 09:27
mai bine s-ar lua de cel care nu il inchide ca sunt discutii fara rost aici. Eu pe Farul am taiat macaroana din scut

da ma dar noi am avut (avem) un moderator care nu are absolut nici o treaba cu fenomenul.. cetatean de prima mana!si in plus e si manjit!

lolo_grupa_c
13th December 2006, 18:23
....au inceput sa vorbeasca si soarecii....
....in legatura cu prietenia....este egala cu zero....
...mihailescu e un rahat...asa ca:MARS rahatule..