PDA

View Full Version : Etapa 7: CFR Cluj - FC Brasov 2-1



Vadim
14th September 2009, 10:12
duminica, 20.09.2009

ora 18.00

discutii inainte si dupa meci

Leo
14th September 2009, 10:57
Meci egal.

BBB
14th September 2009, 12:29
Aici nu discut, bat Stegarii 3-0!

emil_bv
14th September 2009, 12:33
Multumesc de incredere BBB (chiar daca e doar din prea multa "dragoste" fata de CFR) dar nu avem o istorie prea buna in Gruia. Ar cam fi timpul sa o schimbam :)

grasu2
14th September 2009, 13:50
Meci de ramas bun pentru Conceicao. Daca nici acum nu-l demit va fi jale. In ultimele sezone antrenorii au fost demisi si pentru victorii iar asta nu a facut nimic la Cluj. A castigat meciuri fara niciun fel de obiectiv si a facut rahatul praf. Nu m-ar mira sa scoata Brasovul un egal. Au portar, au aparare bunicica, mai ales pe benzi unde incep toate atacurile noastre iar in atac ne indoaie pe benzi cu alde Roman si C. Munteanu care joaca mai bine acum decat au facut-o in toata cariera lor. Va fi jale.

emil_bv
14th September 2009, 14:00
ne indoaie pe benzi cu alde Roman

Roman s-a accidentat in meciul cu Ceahlaul si sta cam o luna

Ess
14th September 2009, 14:25
2 solist, franzela aia de antrenor se va intoarce din lanul de porumb de unde a fost cules de muresan :rosu:

BBB
14th September 2009, 15:05
2 solist, franzela aia de antrenor se va intoarce din lanul de porumb de unde a fost cules de muresan :rosu:

Acum sincer nu cred ca merita chiar sa fie executat in piata publica. Omul e talentat, se pare, la scouting. Pe mana lui au venit la voi un Tony, Cadu, deci are si el abilitati, dar nu ca antrenor. Daca tot vor sa faca un lucru benefic, ar putea sa-l angajeze ca scouter al clubului si sa-l trimita 6 luni prin Portugalia sa aduca vreo 2-3 jucatori de perspectiva

NeK
14th September 2009, 15:40
2, sper:)
Si sper sa nu mai urle, javrele din Bucuresti ca Dinu se baga la arbitrii...

grasu2
14th September 2009, 17:27
Roman s-a accidentat in meciul cu Ceahlaul si sta cam o luna

Da asa-i, sorry :D. Oricum brasoveni sunt mult mai motivati ca noi si pe langa asta au si un moral destul de ridica. Nu cred ca o sa ne faca felii dar nici nu vad cum putem castiga... si sper sa nici nu o facem fiindca m-am saturat atat de Muresan cat si de Conceicacao.

m8k
14th September 2009, 17:33
Ce aveti mai cu Conceicao? De exemplu in meciul de la Tg Jiu in prima repriza tactic am jucat excelent, am dominat clar, am avut ocazii dar treaba antrenorului e sa duca echipa pina la poarta! Ca am vazut dansatori in fata portii ca Kone, Dubarbier si ceilalti nu cred ca e vina antrenorului! In repriza a doua de la tg jiu puteam fi antrenati chiar si de Mourinho, coltescu avea grija si asa de noi. Nu zic ca nu e loc de un antrenor mai bun, dar nu numai el e de vina! Si pina la urma cine dracu sa vina sa fie pe placul dansatorilor nostri?
Putem bate Brasovul cum am batut acum cateva luni! ...cu 2-0!:D

Ess
14th September 2009, 17:36
Acum sincer nu cred ca merita chiar sa fie executat in piata publica. Omul e talentat, se pare, la scouting. Pe mana lui au venit la voi un Tony, Cadu, deci are si el abilitati, dar nu ca antrenor. Daca tot vor sa faca un lucru benefic, ar putea sa-l angajeze ca scouter al clubului si sa-l trimita 6 luni prin Portugalia sa aduca vreo 2-3 jucatori de perspectiva

corect! :ok:
insa scouting-ul si antrenoratul sunt doua chestii un pic diferite.
asta este genul de antrenor cum a fost aurel sunda. or, daca tot te dai rotund ca esti "echipa mare", antrenorul trebuie sa fie cel putin la nivelul lotului. ceea ce nu se intampla in prezent.

grasu> cred ca suntem satui de muresan cu totii...
nu prea inteleg, in schimb, miserupismul total al lui arpi...poate sunt altele la mijloc de care noi nu prea avem habar

delaoltenia
14th September 2009, 17:51
1x...CFR-istii nu-si pot permite sa piarda acest meci.

TeBat
14th September 2009, 20:44
mizez pe x

stiintacv
14th September 2009, 22:39
1 solist.

Ferko
15th September 2009, 09:42
Meci de 1.

Melcyah
15th September 2009, 17:01
CFR joaca in UEFA joi + oboseala + tensiunile de la echipa. La Brasov a fost etapa asta un meci mai slab, nu cred ca a gresit intentionat arbitrul la ultimul meci, dar aceste lucruri se intampla numai la noi cand un arbitru greseste in favoarea unei echipe din provincie. In fine jucatori buni la Brasov, antrenor tanar :D deci pare o reteta a succesului :D.

Acest meci va fi sau 1 sau 2 nu vad sa se termine x :D

Succes CFR joi :D

Denis
15th September 2009, 19:24
Test psihic pentru ambele echipe. Sa vedem daca Brasovul poate sa confirme forma din etapele precedente contra unei echipe mult mai valoroase.

Cred si sper intr-o victorie a Brasovului. Cumva avem un nou Unirea Urziceni? :rolleyes:

Dogville
15th September 2009, 21:58
Cred ca vom avea o victorie la limita, golul decisiv din penalty. :D La ora cand scriu aceste randuri inca se negociaza. :sleep:

m8k
15th September 2009, 23:40
Oare cat da borcea pentru un penalty impotriva CFR-lui? Tu ce crezi?:sleep:

YoNuTzz
15th September 2009, 23:52
hmm, cred k x

drughi
16th September 2009, 01:10
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx solist

spartacus
16th September 2009, 05:54
sper sa nu ne facem de rahat cu danezii
in meci asta Hai Steagu:ok:...Concencaio nu e slab ci doar insuficient:D

Aurel.D
16th September 2009, 11:02
este al doilea meci tare al etapei, greu de pronosticat...totusi CFR va veni dupa o deplasare lunga in Danemarca, va resimti ceva oboseala....

m8k
16th September 2009, 16:24
Danemarca vine saptamana aceasta in deplasare in Gruia!:D Totusi meciul de maine va conta la fel de mult cat o deplasare in Danemarca!

Aurel.D
16th September 2009, 18:19
Aaa, scuze....:D atunci CFR va fi obosita dupa deplasarea de joi a celor din Danemarca. :happy

Rossi
18th September 2009, 16:19
1 solist ... Brasovul este echipa de mijlocul clasamentului

ady4u
18th September 2009, 16:37
1 solist ... Brasovul este echipa de mijlocul clasamentului

Daca Brasovul bate la Cluj, ma intreb, CFR-ul ce fel de echipa este? Sincer meci de X, nu de alta da' nici Clujul nu mai e ce-a fost odata, iar Brasovul e cu moral de invingatori, e pe cai mari acum... Clujul mai are si probleme de lot... Deci X!

emil_bv
18th September 2009, 19:06
1 solist ... Brasovul este echipa de mijlocul clasamentului

A naibii suparare. Cate puncte v-a luat Steagu anu trecut? Stai sa vad: 6 cumva?

Rossi
18th September 2009, 19:10
A naibii suparare. Cate puncte v-a luat Steagu anu trecut? Stai sa vad: 6 cumva?

Si daca ne-ati luat 6 pct ? Crezi ca Inter sau Milan nu se mai impiedica din cand in cand de o Siena sau un Palermo ?!

Nu uita ca din 6 etape ati furat in 5 ... daca nu va impingeau fluierasii de la spate , aveati 4-5 puncte ... adica cam tot atatea cate ne-au furat noua fluierasii in primele 2 etape ...

emil_bv
18th September 2009, 19:16
Adevarul e ca e foarte interesant sa auzi un dinamovist plangandu-se de arbitraj. Nu am de gand sa intru in astfel de polemici cu nimeni si deci nu voi mai zice nimic dupa mesaju asta.

Legat de meci, cum am zis si mai sus, nu am castigat niciodata in Gruia deci nu trag prea mari sperante. Meci de 1 x dar nu se stie niciodata.
PS: felicitari cluj pentru meciul de joi :)

Rossi
18th September 2009, 19:20
interesant sau nu , ati furat in 5 din 6 etape ... ati stabilit un nou record in Liga 1 ...

ET 1 (la Alba Iulia) 2 penaltyuri neacordate gazdelor ...
Et 2 (cu Astra acasa) Ploiestenii lasati abuziv in 10 oameni ...
Et 3 (la Vaslui) Ati facut japca ...
Et 4 (cu Universitatea acasa) Primul gol marcat dupa un fault vazut si din avion ...
Et 6 (cu Ceahlaul acasa) Japca ... penalty inventat ...

Daca arbitrajul o sa fie corect , va da CFR-ul de la 3 in sus ...

six
18th September 2009, 19:42
deci este cazul sa revina shi brasovul cu picioarele pe pamant,zic io :D;)

delaoltenia
19th September 2009, 07:56
..deci un egal,completez si eu. :D

NeK
20th September 2009, 14:11
deci este cazul sa revina shi brasovul cu picioarele pe pamant,zic io :D;)

Pana acum ati observat ca nu aveti valoare... pacat ca a plecat Razvan, ca daca mai era la echipa era mai raud e voi

vlad1607
20th September 2009, 14:17
meci de 1 X .

six
20th September 2009, 18:34
Pana acum ati observat ca nu aveti valoare... pacat ca a plecat Razvan, ca daca mai era la echipa era mai raud e voishi acum tradu in limba romana....:P

ensic
20th September 2009, 19:56
2-1 si toate golurile inscrise de noi! :headbang:

iulian_1976
20th September 2009, 19:59
Cel mai frumos meci din Liga1 vazut de mine de la inceputul campionatului:ok:

Nu vad cum Steaua poate termina campionatul peste CFR si Brasov :rolleyes:

zebe
20th September 2009, 20:01
Singurul lucru bun pe care l-au zis comentatorii pe tot parcursul meciului este faptul ca Brasovul nu se afla degeaba acolo sus in clasament. In rest, un meci bun, cum tind sa fie tot mai multe meciuri in campionatul nostru. Aaa, si arbitrajul a fost destul de slab.

ensic
20th September 2009, 20:03
Absolut penibili comentatorii, dupa ce i-am ascultat vreo 20 de minute am dat pe mut si am pus muzica!

Ted
20th September 2009, 20:05
da,si mie mi-a placut meciul.2 echipe bune

PerVersion
20th September 2009, 20:09
Nu stiu cum s-a jucat in prima repriza, am reusit sa o vad doar pe a 2-a. Din ce am vazut eu, am fost dominati copios. Nici nu tin minte care a fost ultimul meci in care sa ne domine cineva atat de categoric pe terenul nostru. Daca s-a jucat altceva in prima repriza, poate se mai echilibreaza putin balanta, insa in repriza a 2-a am cam fugit dupa minge. In fine, importante sunt totusi punctele obtinute pt ca urmeaza o perioada dificila cu meciuri din 3 in 3 zile. Felicitari ambelor echipe!

TeBat
20th September 2009, 20:26
Brasovul are un viitor promitator

NeK
20th September 2009, 20:59
:) noroc clar pe CFR, oricum felicitari

ensic
20th September 2009, 22:02
:) noroc clar pe CFR, oricum felicitari

Zici ca am avut noroc ca ne-am dat autogol?

P.S. Felicitari brasovenilor pentru joc. Au o echipa in buna si mai mult de cat atat, in crestere!

Nightwish
20th September 2009, 22:41
Brasovul a jucat foarte bine, insa de aici pana la a spune ca am avut norc dupa ce am marcat toate cele 3 goluri ale meciului, e cale lunga :)... Ma dispera stilul asta de " marcheaza si retrage-te in aparare " adus de Conceicao, nu face cinste unei echipe care vrea sa fie campioana...

Rossi
21st September 2009, 00:35
rezultat normal ... daca nu au mai primit un penalty cadou, logic ca verzele de la Brasov au pierdut ...

Adi Da Samraj
21st September 2009, 01:06
Maftei s-a prefacut ca este accidentat si Petrescu chiar l-a schimbat. Maftei avea o moaca uimita.

spartacus
21st September 2009, 01:32
un meci de calitate...brasovul ne-a dominat copios in a doua repriza dar era de asteptat sa ne retragem avand in vedere oboseala acumulata in EL. totusi trei puncte meritate. singura observatie e legata de loviturile libere pe care sincer habar nu am de ce le mai executam...

forza CFR

gica
21st September 2009, 07:25
un meci de calitate...brasovul ne-a dominat copios in a doua repriza dar era de asteptat sa ne retragem avand in vedere oboseala acumulata in EL. totusi trei puncte meritate. singura observatie e legata de loviturile libere pe care sincer habar nu am de ce le mai executam...

forza CFR


Brasovul a inceput bine cu cateva ocazii.....dar asta a fost pana la primul gol.
Repriza a 2 a au fost mai mult in jumatatea noastra,insa oportunitatile de a inscrie ne-au apartinut noua pe contraatac!Asta era jocul nostru cand am castigat campionatul.Sper ca Didy sa revina la forma lui si atunci cred ca vom avea mai multe de spus.
Importanta nu este dominarea ci concretizarea ocaziilor.....cu Dinamo am avut vreo 7 ocazii si ....am uitat sa inscriem.