PDA

View Full Version : Etapa 7: Steaua - Pandurii 1-0



Vadim
14th September 2009, 10:11
duminica, 20.09.2009

ora 16.00

discutii inainte si dupa meci

Leo
14th September 2009, 10:58
Castiga Pandurii.

Radu
14th September 2009, 11:00
0-12465156015601 panduriiiiiii :D

TaciAcolo
14th September 2009, 11:03
sa vedem daca o sa va treziti pana la meciu cu Pandurii eu sper sa nu .. si sa ne vedeti victime sigure:evil:.. scorul de la medias e norocos.. aveti probleme grave in aparare

Radu
14th September 2009, 11:06
sa vedem daca o sa va treziti pana la meciu cu Pandurii eu sper sa nu .. si sa ne vedeti victime sigure:evil:.. scorul de la medias e norocos.. aveti probleme grave in aparare

Si tu ai probleme grave in aparare la fifa :D

*Coco*
14th September 2009, 11:33
Meci fara spectatori, din cate imi aduc aminte s-a mai disputat un astfel de meci intre cele 2 echipe in trecut in care steaua deabia a reusit sa se impuna 1-0 si aia dupa min 75 incolo.

Vladek
14th September 2009, 11:47
Meci extrem de greu. Cu glume proaste gen Ninu in aparare, si cu Ghionea intr-o cadere de forma cam de 10 km, aproape sigur vom lua un gol. Unica intrebare e daca atacul va reusi si de data asta sa repare gafele din aparare. Cam greu de crezut, tinand cont ca vom intalni Marele Maestru al autobazelor :D . Cel mai probabil X, poate 2 sau 1, in functie de sclipiri individuale.

TaciAcolo
14th September 2009, 12:02
Cel mai probabil X, poate 2 sau 1, in functie de sclipiri individuale.

sigur o sa fie ceva 1 x sau 2:happy:happy

eventHorizon
14th September 2009, 12:12
Hai sa fim seriosi, asta e meci de 1 solist.
O sa intre si Tanase, deci o sa ne distram cu Pandurii.

emil_bv
14th September 2009, 12:25
fara spectatori + autobaza cartu, deci x2

sau poate 1 :lol:

*Coco*
14th September 2009, 13:14
Hai sa fim seriosi, asta e meci de 1 solist.
O sa intre si Tanase, deci o sa ne distram cu Pandurii.

Cum v-ati distrat si sezonul trecut nu?:lol::lol::lol:
Asa vreau sa va distrati si acum:happy

Ted
14th September 2009, 13:44
anul trecut a fost 1-0 gol Lovin,deci distractie a fost :)

Gontel
14th September 2009, 14:12
Are dreptate Vladek, cam greu meciul daca o comite iar Ghionea in aparare. Poate ne salveaza Kapetanos cu un gol in prelungiri.

samar
14th September 2009, 14:16
Kapetanos e pus pe lista neagra de patronul-antrenor,deci... :D

Cu Tanase cu tot 1-1 :evil:

Vladek
14th September 2009, 14:20
Tanase asta chiar exista ? Incep sa ma indoiesc. Nu de alta, dar de prin iulie tot aud ca a venit unul Tanase la Steaua, dar nu stiu de ce tot se amana debutul :(

Gontel
14th September 2009, 14:37
Nu stiu de ce am impresia ca Tanase va avea la Steaua soarta lui Croitoru sau Cristocea.

nayram
14th September 2009, 14:57
Prima victorie in Ghencea

dede
14th September 2009, 14:59
prima data vine 17 septembrie, cu super meciul din Europa, abia dupa ne putem gandi si la meciul din campionat :D oricum, in mod normal si logic, Steaua ar trebui sa castige :groggy:

NeK
14th September 2009, 15:51
1, bate steaua.
FC Brasov isi mareste avantajul de lider:)

Ulysses
14th September 2009, 16:06
2-0, banel amandoua:cool:

danny91sv
14th September 2009, 16:27
e timpul ca pandurii sa inceapa sa faca cei 2 pasi inapoi ...

la steaua a revenit si toja, si bicfalvi, revin si golanski si onicas, si va fi altfel ...

3-1

SAMM
14th September 2009, 16:41
1 solist, si urcam pe podium

delaoltenia
14th September 2009, 18:00
O sa avem un meci greu,s-a vazut ca nu prea stim sa desfacem o aparare bine pusa la punct.
Un 1-0,dupa minutul 75...gol Szekely.

six
14th September 2009, 19:12
hei,hei.....:D:happy

Riddler
14th September 2009, 19:14
Pandurii nu o sa piarda in Ghencea daca o sa se joace "pe teren". ;)

Ted
14th September 2009, 19:52
numai teren nu e ala de pe Ghencea deci ar trebui sa castigam :)

Roddicted
14th September 2009, 19:53
castigam, dar greu

Hingherul
14th September 2009, 19:54
chiar foarte greu. sper sa batem dar sa si vedem un meci frumos.

Leo
14th September 2009, 19:58
Hei,hei Pandurii !

TeBat
14th September 2009, 20:45
meci greu pt "ros-albastrii"

stiintacv
14th September 2009, 22:38
1 solist.

Ferko
15th September 2009, 09:45
Greu cu "autobaza antifotbal". Probabil 1 sau X.

cristi13
15th September 2009, 13:26
victorie steauaaaaa

Melcyah
15th September 2009, 16:53
Nu stiu de ce am impresia ca Tanase va avea la Steaua soarta lui Croitoru sau Cristocea.

Sau Sekely ( scuze daca nu am scris numele corect :( ) si Surdu acu un an, se pare ca e o moda ca jucatorii sa se piarda cand ajung la Steaua :(

Am votat x ca asa sper sa fie dar ca sa fiu mai exact 1x ar fi cel mai corect, nu cred ca panduri pot obtine mai mult.

Si inca o data spun, sa nu ne mai plangem de autobaza :angry: Toate echipele romanesti cand intalnesc echipe mai tari folosesc aceasta tactica, pana si echipa nationala ( la fel era si pe vremea generatiei de aur ). :D

Succes joi Stelei.

Denis
15th September 2009, 19:26
Cred ca Pandurii au fata de Europa League mai mult decat au Steaua. 2 solist!

delaoltenia
15th September 2009, 19:31
Cred ca Pandurii au fata de Europa League mai mult decat au Steaua. 2 solist!

o spune antistelistul din tine,sau cunoscatorul acestui fenomen? :mda:

J.Bond
15th September 2009, 19:38
1 solist aici.;)

dede
15th September 2009, 19:44
Cred ca Pandurii au fata de Europa League mai mult decat au Steaua. 2 solist!
:happy
e adevarat ca nu doare sa tastezi cateva cuvinte pe ols, aici e usor de vorbit

Q-Djyni
15th September 2009, 19:44
Cred ca Pandurii au fata de Europa League mai mult decat au Steaua. 2 solist!

Nu sunt de acord cu parerea asta,dar o respect ;)

Cred ca vom bate sau facem egal cu Pandurii.

Denis
15th September 2009, 20:11
:happy
e adevarat ca nu doare sa tastezi cateva cuvinte pe ols, aici e usor de vorbit

Pai va merita cel care va castiga... Iar aia era opinia mea onesta. Totusi daca va bate Steaua inseamna ca m-am inselat, dar daca se va termina egal sau daca vor bate Pandurii voi ramane la aceeasi opinie.

Cristian
15th September 2009, 21:30
:happy
e adevarat ca nu doare sa tastezi cateva cuvinte pe ols, aici e usor de vorbit

Stai linistita ca meciul cu GMM nu reprezinta adevarata fata a stelei. Adevarata fata a stelei e reprezentata de infrangerea cu dinamo si o multitudine de alte meciuri mediocre :cry:

dede
15th September 2009, 21:44
mey Cristi, tie un singur lucru vreau sa-ti reamintesc, otelul - Steaua 0-1 :cool:
in rest, daca vrei sa vezi ”adevarata fata a Stelei”, te rog sa te uiti toamna asta joia seara pe protv ;) momentan meciurile din Europa conteaza mai mult decat cele din campionat, si sincer eu nu m-as mira daca Steaua ar castiga joi, iar cu pandurii ne-ar face o surpriza... s-a mai intamplat :D

Pai va merita cel care va castiga... Iar aia era opinia mea onesta. Totusi daca va bate Steaua inseamna ca m-am inselat, dar daca se va termina egal sau daca vor bate Pandurii voi ramane la aceeasi opinie.
asta e ca si aia, daca x bate pe y, y bate pe z, inseamna in mod automat ca x ar bate pe z :sleep:

Cristian
15th September 2009, 21:50
mey Cristi, tie un singur lucru vreau sa-ti reamintesc, otelul - Steaua 0-1 :cool:
in rest, daca vrei sa vezi ”adevarata fata a Stelei”, te rog sa te uiti toamna asta joia seara pe protv ;) momentan meciurile din Europa conteaza mai mult decat cele din campionat, si sincer eu nu m-as mira daca Steaua ar castiga joi, iar cu pandurii ne-ar face o surpriza... s-a mai intamplat :D

asta e ca si aia, daca x bate pe y, y bate pe z, inseamna in mod automat ca x ar bate pe z :sleep:

Si eu iti mai reamintesc steaua - dinamo 0-1 dinamo - Otelul 0-1 :happy Deci cine v-a batut ??? Dinamo acea echipa obscura plina de jucatori care petrec....:happy

dede
15th September 2009, 22:02
daca vrei sa ne certam pentru niste meciuri de campionat, care cine e mai bun si alte povesti de-astea, atunci te-as ruga sa mai astepti vreo 2 zile, cel putin sa treaca meciul din EL :cool:

moty
15th September 2009, 22:04
Si eu iti mai reamintesc steaua - dinamo 0-1 dinamo - Otelul 0-1 :happy Deci cine v-a batut ??? Dinamo acea echipa obscura plina de jucatori care petrec....:happy

Poti sa pui un palmares Steaua - Otelul?

Cristian
15th September 2009, 22:05
daca vrei sa ne certam pentru niste meciuri de campionat, care cine e mai bun si alte povesti de-astea, atunci te-as ruga sa mai astepti vreo 2 zile, cel putin sa treaca meciul din EL :cool:

Si ce vrei sa zici ? Meciul cu Sherifii e castigat, ca de obicei steaua are mereu noroc in EL. Asa ca nu vad ce am avea ce discuta despre un meci obscur, jucat in obscuritate...:drak:

Cristian
15th September 2009, 22:09
Poti sa pui un palmares Steaua - Otelul?

Ce treaba are asta cu discutia de mai sus ? Doar sa te aflii in treaba ??

dede
15th September 2009, 22:22
Si ce vrei sa zici ? Meciul cu Sherifii e castigat, ca de obicei steaua are mereu noroc in EL. Asa ca nu vad ce am avea ce discuta despre un meci obscur, jucat in obscuritate...:drak:
du-te mey, cu norocul tau :happy faptul ca esti cap de serie se numeste stiinta, nu noroc :cool: dar ce sa stii si tu... ?


ai dreptate, aici nu avem ce discuta despre un astfel de meci, ci pe Europa... esti mod acolo si eu sa te invat? :D

Cristian
15th September 2009, 22:26
Se numeste bulan atunci, daca cuvantul noroc nu-ti surade. Steaua dintotdeauna a fost de parca ar fi fost cladita din chirpici (si mai ales dintr-un material folosit la fabricarea chirpicilor) :cry: Stiinta e in alta parte, prin oltenia din cate stiu. :drak:

newcool
15th September 2009, 23:49
bate Steaua..probabil chinuit,dar bate...

YoNuTzz
15th September 2009, 23:50
1 solist, nu foarte lejer insa :D

drughi
16th September 2009, 01:07
apararea rada-tudose centrali f.dreapta golanski f.stg p.marin 3-1 pt steaua hatrick stancu , in 3etape steaua e lider:bere::great:

Duba
16th September 2009, 09:11
Poti sa pui un palmares Steaua - Otelul?

Nu poate! Diferenta este URIASA. Evident, in favoarea echipei care a cucerit Europa in 1986, a jucat o finala de Cupa Cmpionilor, a mai jucat alte doua semifinale in CCE si Cupa UEFA si alte 2 sferturi de finala in Cupa Cupelor, plus 6 participari in Liga Campionilor. Steaua are cel putin de doua ori mai multe victorii in fata Otelului decat are Otelul in fata Stelei. Astia din Galati sunt o mana de suporteri, cam frustrati, cei drept, care in mintea lor compara o fosta campioana a Europei cu o echipa care a facut ani la tand naveta intre 'A' si 'B'. Te pufneste rasul! Lasa-i in durerea lor de looseri permanenti!

samar
16th September 2009, 09:19
Te pufneste rasul! Lasa-i in durerea lor de looseri permanenti!

Intr-adevar...ori de cate ori iti citesc aberatiile,ma pufneste rasul instantaneu...Cred ca poti sa-ti dai seama cine este singurul loser de aici...:D

Cristian
16th September 2009, 09:25
Nu poate! Diferenta este URIASA. Evident, in favoarea echipei care a cucerit Europa in 1986, a jucat o finala de Cupa Cmpionilor, a mai jucat alte doua semifinale in CCE si Cupa UEFA si alte 2 sferturi de finala in Cupa Cupelor, plus 6 participari in Liga Campionilor. Steaua are cel putin de doua ori mai multe victorii in fata Otelului decat are Otelul in fata Stelei. Astia din Galati sunt o mana de suporteri, cam frustrati, cei drept, care in mintea lor compara o fosta campioana a Europei cu o echipa care a facut ani la tand naveta intre 'A' si 'B'. Te pufneste rasul! Lasa-i in durerea lor de looseri permanenti!

Analfabet mai mare ca tine nu exista. Mai reciteste. Si sunt curios, de cate ori a retrogradat Otelul de cand a promovat. Stii istoria fotbalului romanesc si istoria stelei implicit, cum stiu eu daca ploua la Honolulu. Noi am obtinut pe teren promovarea spre deosebire de echipele surogat (steaua si dinamo) carora li s-a dat pe tava totul + aranjamente + alte alea.

Duba
16th September 2009, 09:28
Ce desteapata esti mai fatuca!!! Si n-ai nici capusorul prea mare! Daca-i fii la fel de aratoasa ... nu ti-ai gasi in veci un partener. Probabil asta-i cauza pt. care iti petreci mai mai tot timpul pe forumuri. Esti penibiluta! Pe cuvant! Realizezi?

Duba
16th September 2009, 09:34
Analfabet mai mare ca tine nu exista. Mai reciteste. Si sunt curios, de cate ori a retrogradat Otelul de cand a promovat. Stii istoria fotbalului romanesc si istoria stelei implicit, cum stiu eu daca ploua la Honolulu. Noi am obtinut pe teren promovarea spre deosebire de echipele surogat (steaua si dinamo) carora li s-a dat pe tava totul + aranjamente + alte alea.

Daca eu sunt analfabet, tu reprezinti ignoranta in stare pura. Scoate-ti unghiuta din gat losere (na cu un 'o', ca sa nu mai fiu analfabet!:D) Voi, Otelul, nu reprezentati NIMIC pt. fotbalul romanesc! Ba da, v-ati facut de ras cu o echipa din Danemarca, BK Vajlie se numeste, care v-au umilit tur-retur cu 3-0, echipa pe care Steaua a spulberat-o in primul tur in anul in care am avut Europa la picioare. Mi-ar fi jena sa ma identific cu o echipa fara nicio performanta interna sau internationala, asa cum este Otelul!

On topic: STEAUA - Pandurii 2-0! Sa moara dusmanii de necaz!

samar
16th September 2009, 09:36
Ce desteapata esti mai fatuca!!! Si n-ai nici capusorul prea mare! Daca-i fii la fel de aratoasa ... nu ti-ai gasi in veci un partener. Probabil asta-i cauza pt. care iti petreci mai mai tot timpul pe forumuri. Esti penibiluta! Pe cuvant! Realizezi?

Dubita...mi-ai cronometrat sederile pe forumuri sau esti oparit pt ca te prind de fiecare data cu mata-n sac? :D
Ma bucura preocuparea ta fata de viata mea personala dar trebuie sa recunoastem ca acest subiect nu face obiectul threadului in cauza,desi mi-ar fi placut sa-ti mai citesc aberatiile pt ca ma amuza teribil:drak:
Inapoi la Steaua-Pandurii :ok:

Cristian
16th September 2009, 09:38
Daca eu sunt analfabet, tu reprezinti ignoranta in stare pura. Scoate-ti unghiuta din gat losere (na cu un 'o', ca sa nu mai fiu analfabet!:D) Voi, Otelul, nu reprezentati NIMIC pt. fotbalul romanesc! Ba da, v-ati facut de ras cu o echipa din Danemarca, BK Vajlie se numeste, care v-au umilit tur-retur cu 3-0, echipa pe care Steaua a spulberat-o in primul tur in anul in care am avut Europa la picioare. Mi-ar fi jena sa ma identific cu o echipa fara nicio performanta interna sau internationala, asa cum este Otelul!

On topic: STEAUA - Pandurii 2-0! Sa moara dusmanii de necaz!

Asa mica cum e echipa asta, tin cu echipa orasului in care m-am nascut. Nu ma pot identifica in veci cu o echipa careia i-a fost dat totul pe tava de comunisti.

Duba
16th September 2009, 09:40
Cu ce m-ai prins mai fatuca? Cu un 'o' in plus? Cat esti de penibiluta! Problema este ca nici macar nu realizezi! Hai mai incearca si altceva.

On topic: STEAUA - Pandurii 2-0! Sa moara dusmanii de necaz!

samar
16th September 2009, 09:44
Sos...eu realizez doar un singur lucru so far...faptul ca nu esti capabil sa discuti fara sa jignesti!

On: Steaua-Pandurii 1-1 :evil:

Cristian
16th September 2009, 09:46
Nu poate! Diferenta este URIASA. Evident, in favoarea echipei care a cucerit Europa in 1986, a jucat o finala de Cupa Cmpionilor, a mai jucat alte doua semifinale in CCE si Cupa UEFA si alte 2 sferturi de finala in Cupa Cupelor, plus 6 participari in Liga Campionilor. Steaua are cel putin de doua ori mai multe victorii in fata Otelului decat are Otelul in fata Stelei. Astia din Galati sunt o mana de suporteri, cam frustrati, cei drept, care in mintea lor compara o fosta campioana a Europei cu o echipa care a facut ani la tand naveta intre 'A' si 'B'. Te pufneste rasul! Lasa-i in durerea lor de looseri permanenti!

Cam despre asta e vorba ma. Tie probabil la cat esti de "destept" iti trebuie desenat.
Unde am dat italic si am subliniat esti ambiguu, daca stii ce-i aia.

Duba
16th September 2009, 09:48
Asa mica cum e echipa asta, tin cu echipa orasului in care m-am nascut. Nu ma pot identifica in veci cu o echipa careia i-a fost dat totul pe tava de comunisti.

Ceea ce nu intelegi, este faptul ca in perioada cand tu abia faceai primii pasi, asa functiona totul in tara, inclusiv in fotbal. Ala era sitemul. Toate echipele erau finantate de la bugetul de stat, toate aveau in conducere ofiteri sau secretari de partid. Toate functionau cu aprobarea si sub protectia Partidului Comunist. Ca tu si altii ca tine aveti creierii spalati de ziaristii si suporterii formatiilor care n-au realizat mai nimic pt. fotbalul roamnesc, este doar problema voastra. Adevarul este cel pe care eu, Gica, Bumbescu si alti suporteri ceva mai 'batrani' l-am spus de 'n'-spe mii de ori.

On topic: STEAUA - Pandurii 2-0! Sa moara dusmanii de necaz!:D

Cristian
16th September 2009, 09:52
Ceea ce nu intelegi, este faptul ca in perioada cand tu abia faceai primii pasi, asa functiona totul in tara, inclusiv in fotbal. Ala era sitemul. Toate echipele erau finantate de la bugetul de stat, toate aveau in conducere ofiteri sau secretari de partid. Toate functionau cu aprobarea si sub protectia Partidului Comunist. Ca tu si altii ca tine aveti creierii spalati de ziaristii si suporterii formatiilor care n-au realizat mai nimic pt. fotbalul roamnesc, este doar problema voastra. Adevarul este cel pe care eu, Gica, Bumbescu si alti suporteri ceva mai 'batrani' l-am spus de 'n'-spe mii de ori.

On topic: STEAUA - Pandurii 2-0! Sa moara dusmanii de necaz!:D

Banuiesc ca nu stii sa faci diferentele. Ce-ti inspira tie o echipa care e doar finantata de la bugetul de stat (asa cum era Otelul) si o echipa careia i se servea totul pe tava, pe langa finantare (asa cum e steaua) ?? Si stai linistit ca nu-mi spala mie nimeni creierii (asa cum vi-i spala jiji pe-ai vostrii) eu am propriiile idei.

Duba
16th September 2009, 09:54
Da, este adevarat m-am exprimat gresit acolo unde ai subliniat. Totusi, cred ca ai inteles ce am vrut sa spun. Fatuca care se semneaza SAMAR a bolduit insa altceva. In fine, nici nu conteaza. Important este ca ai inteles ca nu veti ajunge NICIODATA sa obtineti performantelei celei mai iubite si galonate echipe de la noi, STEAUA BUCURESTI.

On topic: STEAUA - Pandurii 2-0! Sa moara dusmanii de necaz! :D

samar
16th September 2009, 10:00
Reveniti la topic va rog...ca iar degenereaza discutia si ajungem,nicaieri!!!

Aurel.D
16th September 2009, 11:00
Asa Samar, pune-i pe fagasul normal. :)
Va rog sa lasati discutiile care nu au nici o legatura cu threadul.

eventHorizon
16th September 2009, 12:10
Banuiesc ca nu stii sa faci diferentele. Ce-ti inspira tie o echipa care e doar finantata de la bugetul de stat (asa cum era Otelul) si o echipa careia i se servea totul pe tava, pe langa finantare (asa cum e steaua) ?? Si stai linistit ca nu-mi spala mie nimeni creierii (asa cum vi-i spala jiji pe-ai vostrii) eu am propriiile idei.

Ai tu asa ceva? Greu de crezut, esti doar un papagal ce repeta ce au zis altii inaintea ta. Tu ai doar activitati proprii, pe care puteai sa le mentionezi: mersul pe vaca, imbalsamarea grajdului, taiatul unghiilor la polizor, datul cu sapa noaptea etc.
Cred cu tarie ca prezenta ta in tagma moderatorilor OLS se datoreaza doar curentului UE de integrare a taranilor in activitatile secolului XXI! De aceea iti cer sa ma scuzi pentru aparantele jigniri, nu e nimic personal, doar nu-mi place Uniunea asta Europeana si regulile ei. :bere:

Lasand taranii la o parte, cred ca vom bate lejer Pandurii. Autobaza lui Cartu nu va avea sorti de izbanda in Ghencea! Probabil ca vom inscrie iarasi in repriza a 2-a, asa ca trebuie doar sa avem rabdare, ca va veni si golul :D
Tot sper sa apuc ziua in care Emeghara va juca din nou, deja nu mai rezist sa-l vad gafand pe boul de Ninu in fiecare meci!! :mda:

dede
16th September 2009, 15:24
stai mey linistit ca, la o adica, daca e nevoie, vine Banel si joaca si in locul lui Ninu :cool:

Cristian
16th September 2009, 16:53
Ai tu asa ceva? Greu de crezut, esti doar un papagal ce repeta ce au zis altii inaintea ta. Tu ai doar activitati proprii, pe care puteai sa le mentionezi: mersul pe vaca, imbalsamarea grajdului, taiatul unghiilor la polizor, datul cu sapa noaptea etc.
Cred cu tarie ca prezenta ta in tagma moderatorilor OLS se datoreaza doar curentului UE de integrare a taranilor in activitatile secolului XXI! De aceea iti cer sa ma scuzi pentru aparantele jigniri, nu e nimic personal, doar nu-mi place Uniunea asta Europeana si regulile ei. :bere:

Lasand taranii la o parte, cred ca vom bate lejer Pandurii. Autobaza lui Cartu nu va avea sorti de izbanda in Ghencea! Probabil ca vom inscrie iarasi in repriza a 2-a, asa ca trebuie doar sa avem rabdare, ca va veni si golul :D
Tot sper sa apuc ziua in care Emeghara va juca din nou, deja nu mai rezist sa-l vad gafand pe boul de Ninu in fiecare meci!! :mda:

Vezi ca are nevoie jiji de tine la ravasitul oilor, intreba de tine prin Parlamentul European... Ce crezi ma ca daca stai la bucuresti nu esti taranoi ??? Cine stie pe ce strada din sectorul 5 neasfaltata stai. :happy

dede
16th September 2009, 17:04
auzi, dar tie cine ti-ar putea da :rosu:? :D

Cristian
16th September 2009, 17:05
Nu te priveste :drak:

samar
16th September 2009, 17:07
Cristian...eu credeam ca ai inteles apelul meu de mai devreme...:mda:

Aici se discuta despre MECI!!!:drak:

dede
16th September 2009, 17:09
i-auzi Cristian :drak: si tu parca mai erai si mod pe aici :rolleyes:


tot altii sa te invete :evil:



on topic... castigam, desigur :D

Cristian
16th September 2009, 17:21
Cristian...eu credeam ca ai inteles apelul meu de mai devreme...:mda:

Aici se discuta despre MECI!!!:drak:

Eu am inteles perfect ce ai zis tu Samar, dar nu vezi ca alde spurchy nu se lasa ???


i-auzi Cristian :drak: si tu parca mai erai si mod pe aici :rolleyes:


tot altii sa te invete :evil:



on topic... castigam, desigur :D


Si daca-s mod ce ? Un sfat mai ales din partea Samarei e oricand bine venit :ok:

NeK
16th September 2009, 17:47
Cristian si tot offtopic ai ramas.
Staua cu Panduru, bate Pandurii

eventHorizon
16th September 2009, 19:41
Vezi ca are nevoie jiji de tine la ravasitul oilor, intreba de tine prin Parlamentul European... Ce crezi ma ca daca stai la bucuresti nu esti taranoi ??? Cine stie pe ce strada din sectorul 5 neasfaltata stai. :happy
trolling


Nu te priveste :drak:
trolling

Eu am inteles perfect ce ai zis tu Samar, dar nu vezi ca alde spurchy nu se lasa ???

Si daca-s mod ce ? Un sfat mai ales din partea Samarei e oricand bine venit :ok:
trolling + jignire

Pai da, si daca e mod ce? Nu poate fi si bou in acelasi timp? Regulile is doar pentru moderatorii fraieri, nu cristiane?

On topic
d3d3, ultima oara cand a jucat Banel fundas dreapta am pierdut un campionat! Mai bine jucam in 10 :cool:

dede
16th September 2009, 19:56
ma bucur ca ai bagat on'topicul pt mine :D mozii astia sunt rai, mai vrei un :rosu: micut? :D


apropo, tu sa-l lasi pe Banel in pace ca ne suparam :mda: de Janos daca ziceai ceva, nu ma deranja, dar nu de Banel, el e cel care ne da goluri din foarfeca... :D

Sergio_D
16th September 2009, 21:02
Pe forum intotdeauna mananca bataie Pandurii mei... :mda:
Lasa ca va altoim noi pe teren, 0-3 sec pentru Pandurii, asa sa ne-ajute Dumnezeu!! :yeah:

Denis
17th September 2009, 02:14
4-1 penru Pandurii, pentru ca e vorba de fotbal si nu altceva.:ok:

Leo
17th September 2009, 08:42
Hei, hei Pandurii !

Sezione
17th September 2009, 14:06
Hai sa fim seriosi, asta e meci de 1 solist.
O sa intre si Tanase, deci o sa ne distram cu Pandurii.

sENZATIONAL...Tanase asta...ce stil avem sa umflam jucatorii....asa...Ionescu , Tanase, Roman, Costea...deja ai vedem vedete dar ei inca n-au aratat nimik,,,un gol la nationala si gata il avem pe Messi..:no:

Sezione
17th September 2009, 14:11
Asa mica cum e echipa asta, tin cu echipa orasului in care m-am nascut. Nu ma pot identifica in veci cu o echipa careia i-a fost dat totul pe tava de comunisti.

Bravo tie..ai putea totusi sa-i explici iindividului ca Vejle in 86 era la nivelul lui Motherwell de azi..la fel si Kuusysi si HOnved... Echipele mari au sters pe jos cu mareata aia echipa a stelei din ani 80 ( marele lor sucess se numeste 0-0 cu Barca ...SINGURUL ADVERSAR DE CALIBRU intalnit in perioada aia cand a inceput proverbialul BULAN al echipei ccare juca cu stadionul plin de militari adusi cu forta la meci ) ... In rest nici o echipa din Italia , Germania , Franta sau Germania eliminata.... :no:

moty
17th September 2009, 16:00
@Sezione: Puteai si tu sa amintesti de 3-0 cu Anderlecht, daca e sa fii obiectiv.

Duba
17th September 2009, 17:50
Bravo tie..ai putea totusi sa-i explici iindividului ca Vejle in 86 era la nivelul lui Motherwell de azi..la fel si Kuusysi si HOnved... Echipele mari au sters pe jos cu mareata aia echipa a stelei din ani 80 ( marele lor sucess se numeste 0-0 cu Barca ...SINGURUL ADVERSAR DE CALIBRU intalnit in perioada aia cand a inceput proverbialul BULAN al echipei ccare juca cu stadionul plin de militari adusi cu forta la meci ) ... In rest nici o echipa din Italia , Germania , Franta sau Germania eliminata.... :no:


Ce oftica cu miros de praz degaja asta.
Baga la capatana si nu mai abera. BK Vejle era campioana Danemarcei, nationala acestei tari calificandu-se la CM din '86, unde au facut o figura mai mult decat frumoasa. Afla, ignorantule, ca Vejle avea in componenta doi internationali danezi - Simonsen, fost balon de aur, DA, DA, cum ai auzit, BALON DE AUR, mai pe intelesul tau castigator al celui mai pretios trofeu individual, si Sivabek, care ulterior a jucat in serie A, la Pescara, in Franta, la Nantes, parca, si MARE ATENTIE la MANCHESTER UNIRED. Simonsen dupa acea dubla a declarat, citez din memorie, se poate verifica, arhica ziarului 'Sportul' sta marturie: "daca nu picati cu Barca, Juve sau Bayern, cu siguranta ajungeti in finala". Nu numai ca am ajuns, dar am si castigat trofeul. Avem o super echipa care a spulberat Europa in acei ani.

Afla ignoranta in stare pura, ca in acei ani Steaua a eliminat echipe bune si f. bune. IFK Goeteborg iti spune ceva? Era echipa care stergea cu dinamo pe jos cu cativa ani mai inainte si care s-a impus in Cupa UEFA. Andrelecht iti spune ceva? Era o echipa care castigat 3 trofee europene la sfarsitul anilor '70 si inceputul anilor '80. De doua ori Cupa UEFA si o data Cupa Cupelor. Dar Glasgow Rangers? Dar Spartak Moscova cu jumatate de echipa componenta a nationalei URSS si marele Dasaev in poarta? Dar Umilinta la care a fost supusa Sparta Praga chiar la ei acasa? Cate echipe din Cehia ati eliminat voi marea Craiova? Dar Galatasaray iti spune ceva? Stii tu ca Honved avea in componenta 9 jucatori care tocmai se calificasera la CM din Mexic 1986? De marele Detari ai auzit? Cel mai mare fotbalist maghiar din ultimii 35 de ani. Dar de faptul ca Ungaria cu cei noua jucatori ai lui Honved au eliminat Olanda cu Gullit si Van Basten in componenta? Hai ca-mi pierd timpul cu un ignorant si frustrat ca tine. Sanatate!

ON TOPIC: STEAUA - Pandurii 2-0, sa moara DUSMANII de necaz! :D

Denis
17th September 2009, 19:16
sENZATIONAL...Tanase asta...ce stil avem sa umflam jucatorii....asa...Ionescu , Tanase, Roman, Costea...deja ai vedem vedete dar ei inca n-au aratat nimik,,,un gol la nationala si gata il avem pe Messi..:no:

Costea merita laudat, nu pentru ultima vreme ci pentru perioada cand juca. Roman nu e de speriat, dar are talent si ambitie. Iar Tanase a aratat potential dar e prea tanar sa si-l atinga.

Ionescu e panarama. Daca si eu l-am deposedatat cand eram mai mic nu are fata de Liga 1.:D

*Coco*
17th September 2009, 19:44
Pandurii nu pierde:P

crissis
17th September 2009, 20:56
bat pandurii fara probleme

*Coco*
17th September 2009, 23:53
Asa sa jucati si cu Pandurii, ca va omoara Cartu

Hingherul
18th September 2009, 00:02
voi vedeti ce faceti cu rapiduletu` cu R mare ca sunteti pe marginea prapastiei. lasa ca are cine sa ne poarte grija

YoNuTzz
18th September 2009, 00:15
hmmm...cu pandurii o sa fie tot fara suporteri impotriva unei echipe care se apara bine...

Ted
18th September 2009, 00:19
nu-i bai :)

atdi
18th September 2009, 00:23
X solist. Greu de desfacut apararea lui Cirtu

*Coco*
18th September 2009, 00:23
Super echipa stiaua asta ma ce sa mai, dupa acest 0-0 v-a spulbera pe Pandurii, mai bine sa nu se prezinte

nayram
18th September 2009, 00:56
meci de x2:(

*Coco*
18th September 2009, 01:00
Acum se schimba soarta=))

PS.Numai bine pentru Cartu pica aceasta situatie de la steaua.
Va ia pe sus cu fulgi cu tot

Lexus.
18th September 2009, 04:40
Pandurii sunt cam la nivelul lui Sheriff Tiraspol...deci cu putin bulan, steaua are sanse sa faca un egal:happy

Rossi
18th September 2009, 16:18
stelistii sunt demoralizati ... nici lotul nu e cine stie ce ... pronostic X2 ...

ady4u
18th September 2009, 16:41
Castiga Pandurii.

Subscriu, in Ghencea e deranj mare acum, unii pleaca...altii vin!:drak:

Sezione
18th September 2009, 16:43
stelistii sunt demoralizati ... nici lotul nu e cine stie ce ... pronostic X2 ...

Lotul nu e chiar asa slab,,,dar fara sa ai rabdare cu cineva care vrea sa construiasca ceva, sa impuna o idee de joc si daca un patron semianalfabet are pretentii de antrenor MARe ( si la voi e la fel..dupa multi dintre voi Bonetti trebuia schimbat de 10 ori pana acum ) nu faci nimik,,, Stiu asta de la noi....

Sezione
18th September 2009, 16:49
Ce oftica cu miros de praz degaja asta.
Baga la capatana si nu mai abera. BK Vejle era campioana Danemarcei, nationala acestei tari calificandu-se la CM din '86, unde au facut o figura mai mult decat frumoasa. Afla, ignorantule, ca Vejle avea in componenta doi internationali danezi - Simonsen, fost balon de aur, DA, DA, cum ai auzit, BALON DE AUR, mai pe intelesul tau castigator al celui mai pretios trofeu individual, si Sivabek, care ulterior a jucat in serie A, la Pescara, in Franta, la Nantes, parca, si MARE ATENTIE la MANCHESTER UNIRED. Simonsen dupa acea dubla a declarat, citez din memorie, se poate verifica, arhica ziarului 'Sportul' sta marturie: "daca nu picati cu Barca, Juve sau Bayern, cu siguranta ajungeti in finala". Nu numai ca am ajuns, dar am si castigat trofeul. Avem o super echipa care a spulberat Europa in acei ani.

Afla ignoranta in stare pura, ca in acei ani Steaua a eliminat echipe bune si f. bune. IFK Goeteborg iti spune ceva? Era echipa care stergea cu dinamo pe jos cu cativa ani mai inainte si care s-a impus in Cupa UEFA. Andrelecht iti spune ceva? Era o echipa care castigat 3 trofee europene la sfarsitul anilor '70 si inceputul anilor '80. De doua ori Cupa UEFA si o data Cupa Cupelor. Dar Glasgow Rangers? Dar Spartak Moscova cu jumatate de echipa componenta a nationalei URSS si marele Dasaev in poarta? Dar Umilinta la care a fost supusa Sparta Praga chiar la ei acasa? Cate echipe din Cehia ati eliminat voi marea Craiova? Dar Galatasaray iti spune ceva? Stii tu ca Honved avea in componenta 9 jucatori care tocmai se calificasera la CM din Mexic 1986? De marele Detari ai auzit? Cel mai mare fotbalist maghiar din ultimii 35 de ani. Dar de faptul ca Ungaria cu cei noua jucatori ai lui Honved au eliminat Olanda cu Gullit si Van Basten in componenta? Hai ca-mi pierd timpul cu un ignorant si frustrat ca tine. Sanatate!

ON TOPIC: STEAUA - Pandurii 2-0, sa moara DUSMANII de necaz! :D

Ramai acelasi retardat notoriu..astia ca tine il merita pe Fekali///PUNCT.

Fraiere...pe Galatasaray i-am eliminat de 2 ori... Cite echipe englezesti, Spaniole si italiene de TOp ( nu alea de pe lokul 17 ) ati eliminat voi .. ZERO !!

Leeds era vicecampioana Angliei si finalista CCE, AS monaco si Brodeaux Campioanele Frantei, Fiorentina era pe locul 2 in Italia , Katserslautern lokul 2 in GErmania.


Si acum sa tarduk pentru un imvecil ca tine la nivelul anului 2009 ar trebui sa elimnati Chelsea, LIverpool , Arsenal Sevilla, MArseille , BOrdeaux, Werder BRemen, At;etico Madrid , MILAN, JUventus ....

NICIODATA !!

Ramai tu cu imporesia ca Galatasaray, Honved , IFK GOTEBORG sau Naderlecht au fost vreodata superechipe... si vezi-ti tu de ultimul lok in grupa Europa League...:drak:

Sezione
18th September 2009, 16:51
Oricum retardatul lipseste dupa meciul MARE cu rusii din Tiraspol...

delaoltenia
19th September 2009, 07:55
Avem un meci greu cu Cartu,asta nu inseamna insa ca Pandurii vine ca favorita certa in Ghencea.
...si inca ceva,Stoichita chiar daca este hulit in momentul de fata,este un antrenor care are stiinta jocului,nu este un novice.

drughi
19th September 2009, 15:00
jijii ciobanu a anuntat ca vinde steaua dupa meciul cu pandurii pt. 40 mil de euro sa speram ca se va tine de cuvant :ok::ok::ok::great::great::bere::bere::bere:

Ted
19th September 2009, 15:02
yeah sure :groggy:

Q-Djyni
19th September 2009, 15:08
Sa ne concentram la meci,nu la ce sustin cretinii,pardon unii patroni din conducerea fotbalului romanesc.

YoNuTzz
19th September 2009, 15:12
sigur o sa vanda ciobanul clubul...cum sa nu...

Razvan T.
19th September 2009, 16:47
o sa`l vedeti si pe Dayro ??? :D

Roddicted
19th September 2009, 17:00
jijii ciobanu a anuntat ca vinde steaua dupa meciul cu pandurii pt. 40 mil de euro sa speram ca se va tine de cuvant :ok::ok::ok::great::great::bere::bere::bere:

o vinde pe masa :rosu:

michai
19th September 2009, 17:02
Hai cum sa nu:sleep:

Tre sa fii naiv sa crezi ce zice ciobanu:rolleyes:

*Coco*
19th September 2009, 17:02
Bat Pandurii si pretul scade cu 10 mil:happy

nayram
19th September 2009, 17:07
Daca la o victorie a pandurilor ar pleca becali, atunci chiar m-as bucura sa pierdem. Da oricum se razgandeste pana luni si nu mai vinde nimic, asta in caz ca avea de gand sa o faca

Sezione
19th September 2009, 17:22
Daca la o victorie a pandurilor ar pleca becali, atunci chiar m-as bucura sa pierdem. Da oricum se razgandeste pana luni si nu mai vinde nimic, asta in caz ca avea de gand sa o faca

NU pleaca jigodia.... Cum sa renunte la jucaria sa favorita care ai mai si aduce 1000 de apartii pe an la televiziuni...:no:

mareshalu
19th September 2009, 19:26
o sa fie show.. ca de obicei.. ori se alearga tot meciu dupa un gol..ori dau drumu la robinet.. iar

codrind
19th September 2009, 20:01
Zoofilul din Pipera - mare si tare din spatele "gorilelor"...

Cica a venit sa faca piata: oua... rosii... dar a luat plasa...

Acum despre meci sper sa la o victorie gorjeana

valitudor
19th September 2009, 20:09
Bai Duba, sa te legi de Craiova anilor 80 inseamna sa n-ai bun simt. Voi n-ati intalnit in toata istoria voastra adversari de neivlul celor intalniti de Craiova intr-un singur an. Voi ati avut BULAN cand a trebuit, in rest adversari din lumea a 3-a fotbalistica, Craiova avea o super echipa

P.S. Am fost ONTOPIC, am vorbit in proportie de 50% despre meci... prin comparatie :D

Bumbescu
19th September 2009, 20:17
Bai Duba, sa te legi de Craiova anilor 80 inseamna sa n-ai bun simt. Voi n-ati intalnit in toata istoria voastra adversari de neivlul celor intalniti de Craiova intr-un singur an. Voi ati avut BULAN cand a trebuit, in rest adversari din lumea a 3-a fotbalistica, Craiova avea o super echipa

P.S. Am fost ONTOPIC, am vorbit in proportie de 50% despre meci... prin comparatie :D

Vai de capul tau.....cum iti imaginezi mai prea-plinule de bun simt ca putea o echipa sa joace doua finale de cupa campionilor si o semifinala fara sa fie valoroasa?
Cred ca ti-am mai explicat mai demult ca Anderlecht era considerata de multi cea mai valoroasa echipa din Europa atunci in 86, dar deh.....memorie canina...
Craiova a fost o echipa mare, au avut si ei bulan, cu Kaiserslauten in deplasare, insa nici una din echipele intalnite atunci de Craiova nu se putea compara cu Anderlecht-ul acelor vremuri...

Bumbescu
19th September 2009, 21:04
ce panarama de meci ,dar ce sa ceri la doua blatiste. bine ca sa terminat

Numai indivizi in stare de ebrietate nu mai aparusera pe threadul asta....:D

delaparis
19th September 2009, 21:05
:happy

Cat a fost scorul ?

crissis
19th September 2009, 21:13
nu consum alcool
mai greseste omul se mai intampla.

valitudor
19th September 2009, 22:47
Cred ca ti-am mai explicat mai demult ca Anderlecht era considerata de multi cea mai valoroasa echipa din Europa atunci in 86, dar deh.

Ohh, yeah... Si lui Motherwell i-a crescut cota dupa ce a jucat cu voi :D
Anderlecht a fost ok, dar nu una dintre cele mai mari echipe. Adica un fel de Galata de acum. Apropo, sa amintesti de Galata de atunci e ridicol... dar trebuie sa-i educati si pe aia mai tineri, gen IS...

Ted
19th September 2009, 22:59
:happy ce m-a distrat postul lui crissis :) sa traiesti amice,mi-ai descretit fruntea in momentele astea tulburi :ok:

Lexus.
19th September 2009, 23:36
Cine joaca maine?

fc steaua - Pandurii ?

sau

steaua 2003 - Pandurii ?

Si ghencistii cu cine vor tine oare?...aaaa, am uitat, ei au unghia in gat cu DIMANO...in rest nu conteaza ca e fc steaua sau steaua 2003, important e sa bage jiji valizele si sa castige:cry:

Hai Pandurii:ok:

Bumbescu
20th September 2009, 10:25
Ohh, yeah... Si lui Motherwell i-a crescut cota dupa ce a jucat cu voi :D
Anderlecht a fost ok, dar nu una dintre cele mai mari echipe. Adica un fel de Galata de acum. Apropo, sa amintesti de Galata de atunci e ridicol... dar trebuie sa-i educati si pe aia mai tineri, gen IS...

Cand faci pe sfatosul si dovedesti ca habar nu ai despre ce vorbesti esti intr-un mare pericol....:D
In anii respectivi Anderlecht era o forta veritabila in Europa, fiind considerata de multi cea mai valoroasa echipa.
IN 76 si 78 castigase cupa cupelor, in 83 castigase cupa uefa, in 84 jucase finala uefa.
In 86 cand a jucat cu Steaua avea o superechipa cu jucatori precum Munaron, Grun, Vercauteren, Marten Olsen(considerat cel mai bun fundas central din lume la vremea respectiva) si mai ales Enzo Scifo ce avea sa se transfere ulterior la Inter.
In perioada aia fotbalul belgian era realmente puternic, o alta echipa(buna cunostinta de-a lui dinamo:D), Malines a castigat cupa cupelor.

Asa ca.....daca nu cunosti....mucles....

Oricum, toate astea nu au legatura cu Steaua-Pandurii

On topic: Vreau sa castigam si cred ca o sa castigam, desi mi-e sila de tot ce se intampla acum la club si de stoichita.

Ferko
20th September 2009, 11:14
Pana la urma vinde Bacali sau nu ? Poate cumpara chiar Condescu !
Astazi oricum e meci de 1. Schimbarea de antrenor aduce si schimbarea de atitudine. Sa vedem cat o sa tina.

mareshalu
20th September 2009, 15:52
A zis ca o cedeaza .. la armata:D acum pana-n meci.
Dar cred ca singura schimbare va fi.. sa revina Dayro si Plesan la prima echipa.
Si poate o victorie la Pandurii.

samar
20th September 2009, 15:53
x solist ..?! :D

YoYoyOi
20th September 2009, 16:08
Fantastic ce comentatori :headbang:

N-ar putea Vochin asta si cu cretinoidul de langa el sa-l insoteasca pe Nicu Constantin?

samar
20th September 2009, 16:10
De ce spui asta Yoyo?Nu sunt d-ai vostri? :D

Hingherul
20th September 2009, 16:21
sa opreasca cineva meciul sa nu raneasca porumbelul !!!!!!!!!!!

illazio
20th September 2009, 16:24
sa opreasca cineva meciul sa nu raneasca porumbelul !!!!!!!!!!!

pe nicolita ?

Hingherul
20th September 2009, 16:25
de ala nu-mi fac probleme. se raneste singur oricum :D
e porumbel emo :)

illazio
20th September 2009, 16:26
las ca pupa george becali si trece :D

Hingherul
20th September 2009, 16:27
o avea leac si la hemoroizi? :D

illazio
20th September 2009, 16:31
cica Argaseala e expert in vindecarea hemoroizilor lu jiji,..cum iese o bashica cum da argatu cu limba si trece :D

Hingherul
20th September 2009, 16:57
frumos meci. sper ca porumbelul e bine sanatos.

samar
20th September 2009, 16:59
Hei...Hei...Pandurii :yeah:

TaciAcolo
20th September 2009, 16:59
Hai sa fim seriosi, asta e meci de 1 solist.
O sa intre si Tanase, deci o sa ne distram cu Pandurii.

:happy:happy:happy:happy ce ne mai distram noi cu neputinta voastra
noroc cu adrian rusu ... sa mai punctati putin la ocazii:evil:

Hingherul
20th September 2009, 17:01
:happy:happy:happy:happy ce ne mai distram noi cu neputinta voastra

omu` vorbea din perspectiva unui suporter a carui echipa are antrenor. la fel am gandit si eu cand am votat 1.

acum insa.... HEI HEI PANDURII :cheer:

illazio
20th September 2009, 17:01
e bine porumbelu, si-a facut cuib in copacu ala care creste in tribuna :yes:

Hingherul
20th September 2009, 17:02
la ce agitatie e pe teren o sa fie in curand o frumoasa livada si acolo.

illazio
20th September 2009, 17:05
rabdare .... Lippi Stoichita promis ca in curand vom juca ca Barca ;) :bere:

Hingherul
20th September 2009, 17:06
o sa fie prea tarziu. au bagat astia legi dure pentru taierea abuziva a copacilor :D
cu atat mai dure pentru arborii seculari.

illazio
20th September 2009, 17:11
:happy :happy

da...dar si cand vom incepem sa jucam ca Barca..:cool: plus ca atunci vom putea folosii copacii in avantaju nostru, jucam cu manta ca la snooker :D

Hingherul
20th September 2009, 17:12
plus ca putem vopsi copacii cu rosu si albastru sa parem mai multi.
practic o sa avem o tactica de guerrila :D

illazio
20th September 2009, 17:18
gol Kapetanos....:)

Hingherul
20th September 2009, 17:25
adica gol barcelona, arsenal sau cine dracu joaca azi?

illazio
20th September 2009, 17:25
Robin Hoozii din paduricea Ghenceangham :D

Hingherul
20th September 2009, 17:27
astia nu-s aia de iau cupa europei anul asta?

illazio
20th September 2009, 17:36
da..chiar ei :D

toja favoritu lu gheorghe a luat rosu...:no:

TeBat
20th September 2009, 18:07
o victorie ingropata sub gunoaie....

samar
20th September 2009, 18:09
Blat ordinar...:sleep:

Q-Djyni
20th September 2009, 18:13
Felicitari Steaua ;)

In rest,silenzio stampa.Fara certuri si altele.Doar Steaua conteaza,si nu altceva.Patronii vin si pleaca.Steaua ramane.

Duba
20th September 2009, 18:15
Am pronosticat 2-0. A fost doar 1-0, insa dusmanii tot au murit de necaz! :D

Bumbescu
20th September 2009, 18:18
Blat ordinar...:sleep:

Hai sa fim seriosi....Pandurii e o echipa jalnica....ca si Steaua de altfel:D
Un meci de doi lei....

samar
20th September 2009, 18:21
Hai sa fim seriosi....Pandurii e o echipa jalnica....ca si Steaua de altfel:D
Un meci de doi lei....

Intr-adevar ...a fost un meci de 2 lei dar nu pt ca Pandurii este o echipa jalnica ci pt ca in meciul asta s-a comportat inexplicabil de jalnic!!!

BAK
20th September 2009, 18:24
Hai sa fim seriosi....Pandurii e o echipa jalnica....ca si Steaua de altfel:D
Un meci de doi lei....

sigur ca da.........:(
pandurii au venit sa piarda in ghencea...adic cum au jucat cu ceferii si cum au jucat in ghencea....ce mizerie de echipa

Bumbescu
20th September 2009, 18:26
N-am vazut meciul cu cfr-ul, dar cum au jucat?
Din rezumate reiesea ca s-au aparat non-stop si ca au dat gol dintr-un penalty pe contraatac....si cu Steaua puteau egala la lovitura aia de cap....
Ca sa nu mai spun ca intr-adevar, constanta e principala caracteristica a echipelor romanesti......

*Coco*
20th September 2009, 18:41
sigur ca da.........:(
pandurii au venit sa piarda in ghencea...adic cum au jucat cu ceferii si cum au jucat in ghencea....ce mizerie de echipa

Intradevar mizerie mare echipa asta a CFRului ca nu au fost capabili sa plece cu un egal, adica nu sunt capabili de 3-4 sezoane sa invinga aceasta echipa "mizerabila":happy

BAK
20th September 2009, 18:43
n-ai inteles....daca vroiau pandurii puteau pleca si ei cu cel putin un punct din ghencea.... eu pur si simplu comparam doua jocuri consecutive , cfru s-a intamplat sa joace etapa trecuta

samar
20th September 2009, 18:48
Lasa-l BAK pe coco in pace ca e simpatizant si nu merita sa ne irosim timpul cu subiectivi :D

Duba
20th September 2009, 18:51
Din cate-mi aduc aminte, Steaua a pierdut in campionatul trecut la Tg. Jiu, la fel ca ungurasii anul acesta. Ungurasii au invins anul trecut la cluj, asa cum a reusit si Steaua in acest campionat pe Ghencea. Nu vad unde este problema!!!!!

BAK
20th September 2009, 19:27
Din cate-mi aduc aminte, Steaua a pierdut in campionatul trecut la Tg. Jiu, la fel ca ungurasii anul acesta. Ungurasii au invins anul trecut la cluj, asa cum a reusit si Steaua in acest campionat pe Ghencea. Nu vad unde este problema!!!!!

dar ce legatura are sezonul trecut cu faptul ca steaua tocmai si-a inlocuit antrenorul, jiji e tot mai mult injurat si steaua avea nevoie de o victorie ca de aer? valoric, steaua e de jumatatea a doua a clasamentului, bergodi a fost singurul care a tinut-o pe linia de plutire

Lexus.
20th September 2009, 19:29
plus ca putem vopsi copacii cu rosu si albastru sa parem mai multi.
practic o sa avem o tactica de guerrila :D
Puteti sa vopsiti si hidrantele cu rosu si albastru sa faceti o bucurie si cainilor, sa creda ca sunteti mai multi:happy

In alta ordine de idei, Pandurii i-au facut un cadou de bun venit lui stoichita:rolleyes:

Hingherul
20th September 2009, 19:40
iar ma face asta sa vomit....pe el.

Lexus.
20th September 2009, 19:55
iar ma face asta sa vomit....pe el.

Tu vomiti dejectii urat mirositoare tot timpul, nimic nou sub soare:happy:happy:happy

Oricum, revenind la "marea steaua 2003":cry: nu putem sa nu o felicitam pentru "istorica" victorie de astazi, atentie Sheriff Tiraspol, nu aveti nici o sansa in fata razboinicilor lui jiji, argaseala si stoichita:happy

E clar, ghencea va castiga Europa League:lol::lol::lol:

Duba
20th September 2009, 19:58
dar ce legatura are sezonul trecut cu faptul ca steaua tocmai si-a inlocuit antrenorul, jiji e tot mai mult injurat si steaua avea nevoie de o victorie ca de aer? valoric, steaua e de jumatatea a doua a clasamentului, bergodi a fost singurul care a tinut-o pe linia de plutire

Asta-i un punct de vedere a unui om frustrat, care nu realizeaza ca aberatiile pe care le emite nu pot fi crezute decat de acelasi tip de suporteri ca si el.

Valoric Steaua este a patra sau poate a cincea echipa de la noi in acest moment. Chiar si asa, am pierdut la limita doua meciuri, si acelea cu un f. mare ghinion. Asta nu inseamna ca nu putem sa castigam cu o echipa de nivelul Pandurilor. Insa frustrarea ii determina pe unii, asa cum esti si tu, sa gandeasca ca si tine.

1-0, sa moara dusmanii de necaz! :D

BAK
20th September 2009, 20:01
Asta-i un punct de vedere a unui om frustrat, care nu realizeaza ca aberatiile pe care le emite nu pot fi crezute decat de acelasi tip de suporteri ca si el.

Valoric Steaua este a patra sau poate a cincea echipa de la noi in acest moment. Chiar si asa, am pierdut la limita doua meciuri, si acelea cu un f. mare ghinion. Asta nu inseamna ca nu putem sa castigam cu o echipa de nivelul Pandurilor. Insa frustrarea ii determina pe unii, asa cum esti si tu, sa gandeasca ca si tine.

1-0, sa moara dusmanii de necaz! :D

poate tu esti frustrat ca nu aveti echipa...eu sunt realist...pai hai sa vedem
dinamo,urziceni,cfr,rapid,brasov,poli,vaslui si craiova....

Grecu_
20th September 2009, 20:28
Dubo, ai fost la protest? :D

Adi Da Samraj
20th September 2009, 22:10
Bravos Gigi ! Bravo Stoichita ! :drak:

delaoltenia
20th September 2009, 22:12
toate meritele sunt ale ciobanului... :D

ThatCostsMoney
20th September 2009, 22:40
Steaua a facut un meci foarte slab....Fotbal adevarat a fost in meciurile Rapidului, Clujului si Urziceniului...
Slab Steaua, slab............

Nightwish
20th September 2009, 22:50
Din cate-mi aduc aminte, Steaua a pierdut in campionatul trecut la Tg. Jiu, la fel ca ungurasii anul acesta. Ungurasii au invins anul trecut la cluj, asa cum a reusit si Steaua in acest campionat pe Ghencea. Nu vad unde este problema!!!!!

Vorbim despre statistici aici? Se compara prestatia Pandurilor din meciul cu CFR-ul cu cea din meciul de astazi cu tiganii... Ce nu intelegi?

Adi Da Samraj
21st September 2009, 01:07
Maftei s-a prefacut ca este accidentat si Petrescu chiar l-a schimbat. Maftei avea o moaca uimita.

Lexus.
21st September 2009, 01:37
Maftei s-a prefacut ca este accidentat si Petrescu chiar l-a schimbat. Maftei avea o moaca uimita.
Raspunsul mutat aici:

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=2766123&posted=1#post2766123

Ca sa fim on topic;)

Rossi
21st September 2009, 01:55
In alta ordine de idei, Pandurii i-au facut un cadou de bun venit lui stoichita:rolleyes:

un mic blat ... sa prinda si Stoichita putina incredere :happy ...

YoNuTzz
21st September 2009, 02:22
3 puncte...
si atat...

Lexus.
21st September 2009, 02:56
3 puncte...
si atat...
...si mult bulan chiar si la un blat...ca a dracu' minge nu vrea sa intre singura in poarta Pandurilor:happy:happy:happy

Lexus.
21st September 2009, 03:34
Tîrîș pe coate
de Ionuț Petrișor
21.09.2009


Steaua a jucat confuz și a cîștigat datorită aceluiași oportunist Kapetanos, care i-a salvat debutul lui Stoichiță în Ghencea

Prima repriză a meciului de ieri, cu Pandurii, a fost ca o prelungire a celor 90 de minute de chin de joi, cu Sheriff. Degeaba schimbi antrenorii la foc automat dacă pe teren Ninu arată ca un om care a văzut în premieră mingea de fotbal. Și aici nu se termină echipa de antifotbaliști ai Stelei.

La mijloc, cuplul Toja-Bicfalvi a fost certat la cuțite cu balonul. Repertoriul celor care ar fi trebuit să fie motorul și mintea limpede a Stelei a fost compus doar din pase aiurea și preluări greșite. Mirosind blocajul total din evoluția steliștilor, oamenii lui Cîrțu s-au arătat la joc. Păcurar a fost cel mai activ, încercîndu-l în două rînduri pe Zapata cu șuturi de la distanță (7, 17).

Risipitorul Kape
Degeaba Stoichiță a răgușit pe margine. Din niște jucători modești nu poți face super-eroi care să se miște ca la FIFA 2009. "Lippi" n-are joystick-ul de pe care să dea comenzile salvatoare. Steaua n-a reușit să înscrie nici la eroarea uriașă a lui Rusu, care i-a pasat ideal lui Kapetanos. Grecul, singur cu Mingote, a tras fix în picioarele portarului. Așa s-a terminat o repriză de chin pentru o Steaua aflată în comă profundă.

Asta este comentariul gazetei despre entuziasmantul meci si istorica victorie a stelei 2003:cry: cu Pandurii.

In ghencea lucrurile sunt pe fagasul cel bun...valizele lui jiji sa traiasca, ca alte sperante nu sunt:ok:

Vorba clonei hingherul: rasii campionatului:happy:happy:happy

Ferko
21st September 2009, 10:25
Un meci urat intre 2 echipe slabe.

WhyN0t
21st September 2009, 10:58
Terminati frate cu "blat". Daca si asta a fost blat... A fost exact ceea ce poate sa ofere un meci intre doua echipe slabe, cu jucatori de mana a doua si antrenori... Din pacate si eu ca si multi altii sunt stelist. O sa vedem de acum meciuri in care marele oier e si mare antrenor. El face echipa, Stoichita face strategia... ce-o iesi vom vedea in cateva etape.
Nu inteleg insa de ce in threadul asta, trebuie sa se certe intre ei dinamovistii cu stelistii, despre chestii off-topic.
Ca sa pastrez insa si eu nota, ce sa spun ? Ah... Pentru dinamovisti - Daca scoateti sidiu sau dividiu cu meciul cu Otelul, sa-mi rezervati si mie unul :D Dau oricat pe el. Sau macar o selectie cu "toate fazele de gol"...

Rossi
21st September 2009, 11:18
3 puncte primite cadou de stelisti ...

diferenta de la cer la pamant intre prestatiile pandurilor cu Cfr si Steaua ... cu CFR au murit pe teren iar cu Steaua au refuzat sa joace fotbal ...

WhyN0t
21st September 2009, 11:26
Rossi, tot ceea ce spuneam este ca diferentele dintre doua meciuri, cum zici tu, Sloven - Dinamo si Dinamo - Otelul. Primul in care nimeni, nici macar stelistii nu au cum sa comenteze nimic... o lectie de fotbal, ceva de pus in vitrina, iar al doile, puscarie curata... Asa si cu Pandurii. Un meci mai bun, altul mai prost.
Mai rau cu steaua. La fel cu Sherif, la fel cu Pandurii...
Oricum, din ceea ce ai scris tu, eu inteleg ca nici voi nu ati vrut sa jucati cu Otelul. Si acum vin si va intreb pe voi: de ce Gogule, de ce ?

delaoltenia
21st September 2009, 12:40
nu mai pomeni de Slovan ca li se face rau. :D

WhyN0t
21st September 2009, 13:24
Li se face rau pentru meciul din tur. Pentru retur, sa dam Cezarului ce-i al Cezarului. Frumos meci si chiar as vrea sa-i vad si pe ai nostri jucand asa. Din pacate insa, nu se intrevede ceva de perspectiva prin Ghencea noastra cea de toate zilele.

Sezione
21st September 2009, 13:25
nu mai pomeni de Slovan ca li se face rau. :D

De ce ma rog ?? nu imi aduc aminte ca o echipa romaneasca sa intorca un 0-2 acasa.... amintirea lui Slovan nu poate fi decit placuta pentru ei.... :no:

jonsnow
21st September 2009, 16:12
incredibil cum urla maimuta de la loja...si cartu s-a bagat in seama cu el...cat ii detest pe mm si petrescu aia macar si-au vazut de treaba nu au bagat handicapatul in seama si au luat si 3 puncte..cartu cu pandurii au fost doar niste oite pentru unicul cioban si au plecat cu 0 puncte...ce tara de kkt e asta in care terminatul asta face rating peste rating aratand ca are 2 clase ???....ce popor poate sa accepte asa ceva ??? ba mai mult sunt sigur ca 90 % din romani viseaza sa ajunga ca gigi becali...incredibil...