PDA

View Full Version : Etapa 7: Craiova - Rapid 3-4



Vadim
14th September 2009, 10:09
sambata, 19.09.2009

ora 21.00

discutii inainte si dupa meci

Charon
14th September 2009, 10:58
istoria spune ca daca batem in Banie,luam campionatul!:D
dar cum nu ne-am propus titlul,probabil va fi un X incrancenat!

Leo
14th September 2009, 10:59
1 solist.

samar
14th September 2009, 11:02
Cine antreneaza?Ca sa stiu ce pronostic dau :D

*Coco*
14th September 2009, 11:34
1 solist.Nu ati castigat voi la Craiova cand aveati echipa si antrenor, in stituatia care sunteti acum cu Hizo antrenor nu aveti nici o sansa:)

samar
14th September 2009, 11:38
Pai stai asa bre Coco sa-ti explic despre farmecul vietii...
Cand te astepti ca Rapiduletzu' sa bata,atunci ti-o trage...si invers desigur :D

Radu
14th September 2009, 11:40
farmecul vietii...

:cry:

Nico21
14th September 2009, 11:42
2 solist...oltenii au una dintre cele mai slabe echipe din istorie in sezonul acesta...

emil_bv
14th September 2009, 12:30
sa nu supar nici pe samar nici pe coco, am votat x :D. oricum, ma astept la un meci frumos

*Coco*
14th September 2009, 13:15
2 solist...oltenii au una dintre cele mai slabe echipe din istorie in sezonul acesta...

:happy:happy:happy:happy:happy:happy
A plecat cineva si nu stim noi cumva?:lol:

samar
14th September 2009, 13:43
Da...a plecat Napoli ;)

Nico21
14th September 2009, 13:43
Asta e chiar oltean...voi nu ati mai prins de 15 ani o cupa europeana si tu imi dai raspunsul asta de parca anul trecut ati fi realizat eventul...nu trebuie sa plece nimeni ca tot aia ramaneti...dupa 3 etape va desumflati si va ganditi cum sa evitati retrogradarea...

ultra
14th September 2009, 14:18
5-0 pentru gazde.

samar
14th September 2009, 14:26
Bai ultra...vad ca a devenit o politica buna asta cu pronosticul invers :D

Nico21
14th September 2009, 14:30
Bai,nu trebuie sa intrati in dispute cu oltenii...cadeti in derizoriu...am trecut de la peste prin niste sate oltenesti acum cateva saptamani si astia inca aveau cotetul de porci in fata asa zisei case...bai Coco,cum dai la porci?le arunci painea de pe geam ?:happy:happy:happy:happy

nayram
14th September 2009, 14:55
Bai,nu trebuie sa intrati in dispute cu oltenii...cadeti in derizoriu...am trecut de la peste prin niste sate oltenesti acum cateva saptamani si astia inca aveau cotetul de porci in fata asa zisei case...bai Coco,cum dai la porci?le arunci painea de pe geam ?:happy:happy:happy:happy

De ce te intereseaza, vrei sa te faci fermier?:D
meci de 1x

*Coco*
14th September 2009, 15:47
Bai,nu trebuie sa intrati in dispute cu oltenii...cadeti in derizoriu...am trecut de la peste prin niste sate oltenesti acum cateva saptamani si astia inca aveau cotetul de porci in fata asa zisei case...bai Coco,cum dai la porci?le arunci painea de pe geam ?:happy:happy:happy:happy

Da ma au plecat toti sunem vai de noi , retrogradam anul asta, dar avem o singura bucurie ca v-am ars pe giulesti 3-0 poate nu iti mai aduci aminte.
Si pe Oblemenco aveti o singura victorie in 35 de meciuri:lol:
Hai pa.:DMai vorbesc cu tine dupa meci indiferent de rezultat:ok:

PS.Voi nu ati reusit sa castigati la Astra unde a batut toata lumea , adica mai bine zis nu ati castigat nici un meci afara si aveti speranta sa castigati la Craiova unde aveti 1-2 victorii in toata istoria voastra :happy

Jus7M3
14th September 2009, 15:53
Bai,nu trebuie sa intrati in dispute cu oltenii...cadeti in derizoriu...am trecut de la peste prin niste sate oltenesti acum cateva saptamani si astia inca aveau cotetul de porci in fata asa zisei case...bai Coco,cum dai la porci?le arunci painea de pe geam ?:happy:happy:happy:happy


auzi domne` ce cuvant a invatat puradelul: "derizoriu". bravo ba, regele Cioaba probabil e mandru de tine

p.s. treceai de la peste ? a dat foame in voi a ? si pana la urma nu inteleg erai invidios ca respectivii aveau porci si tu saracu erai cu foamea-n glanda si stiai ca in desaga aveai 2,3 carasi (cu barba evident) pe care trebuia sa ii imparti cu toata satra ?

si inca o chestie amuzanta dai sfaturi altora de genul "Bai,nu trebuie sa intrati in dispute cu oltenii ..." dar culmea tocmai tu esti ala care cauta galceava si scandal. sanatate, si muuulta bafta la pescuit ;)

NeK
14th September 2009, 15:53
x Rapid e varza, Pandurii asemanatoare

*Coco*
14th September 2009, 15:55
x Rapid e varza, Pandurii asemanatoare

iar tu esti prost:)
Se joaca Craiova-Rapid nu are nici o legatura Pandurii pe aici:yes:

Nico21
14th September 2009, 16:19
auzi domne` ce cuvant a invatat puradelul: "derizoriu". bravo ba, regele Cioaba probabil e mandru de tine

p.s. treceai de la peste ? a dat foame in voi a ? si pana la urma nu inteleg erai invidios ca respectivii aveau porci si tu saracu erai cu foamea-n glanda si stiai ca in desaga aveai 2,3 carasi (cu barba evident) pe care trebuia sa ii imparti cu toata satra ?

si inca o chestie amuzanta dai sfaturi altora de genul "Bai,nu trebuie sa intrati in dispute cu oltenii ..." dar culmea tocmai tu esti ala care cauta galceava si scandal. sanatate, si muuulta bafta la pescuit ;)




Stiu mah oltene ca voi va duceti la peste cu gandul sa ii haliti,dar nu toti sunt neam de piatra ca voi...:happy:happy:happy

Jus7M3
14th September 2009, 16:30
L.E. incetez cu ironiile ieftine si ma port matur :D

Nico21
14th September 2009, 16:37
Hihihi...nu e comic ca un oltean sa o arda cu aluzii rasiste?tocmai voi,zona cea mai tiganizata din Romania?

samar
14th September 2009, 16:38
Ia incetati voi cu ironiile astea ieftine si purtati-va matur facand referire doar la meci;)Multumesc anticipat :D

Jus7M3
14th September 2009, 16:41
L.E. incetez cu ironiile ieftine si ma port matur :D

totusi asta cu Oltenia zona cea mai tiganizata din Romania e o prostie mai mare ca tine. o poezie patetica repetata de niste "destepti" asa ca tine cand termina argumentele. stai linistit ca nu-s mai multi tigani in Craiova ca in Bucuresti de ex. deci ...

si cu asta am terminat polemica, sanatate

Grecu_
14th September 2009, 16:55
Bre, ia sa ne calmam un pic.
Intre Rapid si Craiova au iesit mai mereu meciuri frumoase. Sa speram ca si acesta va fi unul frumos.

Jus7M3
14th September 2009, 17:00
eh derapaje de genul asta erau inevitabile, poate e mai bine sa ne iasa din sistem treburile astea acum la inceptut. revenind la fotbal Rapidul pare in forma si vine cu un moral bun la Craiova noi ce-i drept nu trecem prin cea mai buna perioada si stam rau de tot la capitolul antrenor. totusi e greu de dat un pronostic clar, evident ca as vrea sa castigam noi :D

p.s. in meciul cu Vaslui de la Rapid mi-a placut mult Ionita (sper sa nu ii fi stalcit numele), atacant tanar si bataios daca nu ma insel el a scos penalty`ul ratat de Spadacio. o sa fie un meci interesant cu siguranta (pe care cred si sper ca il vom castiga)

grande
14th September 2009, 17:31
:happy:happy:happy:happy:happy:happy
A plecat cineva si nu stim noi cumva?:lol:

vad ca nu prea iti cunosti bine echipa ,Bornescu mai este la voi ? :headbang:

1 solist ....

Blu3 Lion
14th September 2009, 17:36
vad ca nu prea iti cunosti bine echipa ,Bornescu mai este la voi ? :headbang:

1 solist ....
Da,inca este,probabil in scurt timp se va prezenta la Primavara,echipa de acolo are mare nevoie de el:yeah:

delaoltenia
14th September 2009, 17:53
meci de 1x2.
Voi fi in tribune,sper sa bata Craiova si sa vad un meci frumos cu multe goluri.

samar
14th September 2009, 19:17
meci de 1x2.
sper sa bata Craiova

:ciocan::ciocan::ciocan:

delaoltenia
14th September 2009, 19:26
o sa ma omori...nu pot sa tin cu voi acum,poate altadata. :D

Hingherul
14th September 2009, 19:52
lasati bre sa mai castige si oltenii :D

2-0 ;)

samar
14th September 2009, 19:53
Bine bre,atunci...ai de ales: ori tii cu noi de data asta ori la meciul direct cu Steaua :D Make ur choice....:evil:

Hingherul
14th September 2009, 20:07
lasa bre ca va sustin la meciul direct :D
pe cuvant ca o sa va sustin moral dupa fiecare gol luat. :D
daca te porti frumos o sa acuz si arbitrajul :happy

samar
14th September 2009, 20:10
Hinghi,vezi ca alegerea trebuia s-o faca Dario :D
Eu stiu ca sunteti entuziasmati dar nici chiar asa....N-aveti cu cine,bre :drak:

Hingherul
14th September 2009, 20:13
lasa bre ca sunt cu voi oricum :D

TeBat
14th September 2009, 20:45
meci de x2

stiintacv
14th September 2009, 22:32
lasati bre sa mai castige si oltenii :D

2-0 ;)

Poate la table ii batem cu 2-0:(,aaa si inca ceva, muicelu suge:)

crissis
14th September 2009, 22:49
juvetii vor juca mult mai bine in fata rapidului decat au facut-o la iasi
3-1 si iar intra in criza savarina

Telespan
14th September 2009, 22:51
Sper sa facem un meci bun la Craiova shi sa plecam cu prima victorie din deplasare.....FORZZA RAPID!!!!!

Hingherul
14th September 2009, 22:56
hai bre da-o dracu :D

Ferko
15th September 2009, 09:39
Castiga Craiova fara emotii.

Hai Craiova
15th September 2009, 12:31
trebuie sa recunoastem ca nu avem antrenor si jucam slab
mititelu se incapatineaza (poate si pentru ca are capul mare ca damigeana si creierul ca dopul) sa faca el pe antrenorul.

nu cred ca mai batem pe cineva pana nu vine un antrenor macar precum a fost Napoli

pun pariu ca daca mititelu ar continua tot campionatul sa antreneze cu actuala echipa, U Craiova ar candida la retrogradare

samar
15th September 2009, 12:54
Eu v-am zis intr-un post anterior ca Napoli va lipseste dar voi nu si nu :D

cristi13
15th September 2009, 13:26
x2

Sezione
15th September 2009, 14:33
Sper sa luam bataie.... poate se intimpla ceva..si scapam odata de idiotul cu okelari!!

Sezione
15th September 2009, 14:35
Stiu mah oltene ca voi va duceti la peste cu gandul sa ii haliti,dar nu toti sunt neam de piatra ca voi...:happy:happy:happy

Fiecare echipa are printre suporteri jeguri ca tine Rossi, Duba... Ce legatura are fotbalul cu idioteniile pe care le debitezi cu regularitate ??:no:

Sezione
15th September 2009, 14:37
2 solist...oltenii au una dintre cele mai slabe echipe din istorie in sezonul acesta...

Daca te-ai fi priceput cit de cit la sportul numit fotbal ai fi spus ca echipa exista, juctaori de valoare la fel..lipsesc cu desavarsire conducerea profesionista si antrenorul..cam asa cum s-a intimplat anul trecut si la Rapid...:no:

Sezione
15th September 2009, 14:38
Ia incetati voi cu ironiile astea ieftine si purtati-va matur facand referire doar la meci;)Multumesc anticipat :D

Unde ai vazut ceva ironic in ce debiteaza idiotul ala ??

samar
15th September 2009, 16:19
Unde ai vazut ceva ironic in ce debiteaza idiotul ala ??

E treaba mea unde am vazut...cert este ca in postul tau sesizez o jignire:mda:

Sezione
15th September 2009, 16:35
E treaba mea unde am vazut...cert este ca in postul tau sesizez o jignire:mda:

Treaba ta ce poti sa sesizezi...era doar o constatare:evil:

Melcyah
15th September 2009, 16:42
De cand a inceput campionatu tot am critica jocul Rapiduletului, mai ales lipsa atacantilor si a greselilor nepermise din aparare la fazele fixe. La ultimul meic am vazut insa multa daruire din partea jucatorilor si sper de data asta sa nu mai avem 2 maini moarte pe teren ( Pinto si Grigore ).

Craiova nu are lot slab, sunt aceasi jucatori de anu trecut, doar ca un fel de recul dupa un campionat bun, in care daca nu ar fi pierdut ultimele meciuri ar fi jucat in Europa. Dar in acest start de campionat lucrurile merg rau, poate si din cauza ca jucatorii asteapta alt antrenor si pe actualul il ignora ( cum s-a intamplat cu iesirea lui Costea, criticand tactica adoptata de propriul antrenor ).

Una peste alta cred ca Rapid va castiga meciul, oricum va fi un meci strans de 0-1, 1-2 :D

Denis
15th September 2009, 19:20
1x2 solist!:D

Nico21
15th September 2009, 22:50
Auzi la prazar...lot de perspectiva...cu cine mah?cu ala micu' a lui Costea de nu o baga din 7 m cu poarta goala?sau cu Barboianu de o barbiereste?nu imi spune mie de loturile Craiovei...pai asta e unul dintre cele mai slabe din intreaga istorie...

Jus7M3
15th September 2009, 22:59
imbecilitatea unora atinge cote alarmante. azi s-a stins din viata un mare om Nicu Constantin din respect pt memoria acestui mare actor roman (care era si un mare rapidist) n-am sa iti dau o replica pe masura *******eniei de care dai dovada

Dumnezeu sa-l odihneasca

Radu
15th September 2009, 23:02
imbecilitatea unora atinge cote alarmante. azi s-a stins din viata un mare om Nicu Constantin din respect pt memoria acestui mare actor roman (care era si un mare rapidist) n-am sa iti dau o replica pe masura *******eniei de care dai dovada

Dumnezeu sa-l odihneasca

Degeaba te agiti pe aici...aveti loc de locurile 10-12...

Nico21
15th September 2009, 23:03
Bah,cred ca asta e prima echipa a Craiovei pe care o urmaresti...cati ani ai?5 ani?

Jus7M3
15th September 2009, 23:04
Doamne mare e gradina ta ... bai putza voi anul trecut nu aveati lot (deci lot nu loc) nici macar de locurile 10-12 si ati ajuns sa jucati in Europa. oricum e magulitor faptul ca ne duceti atat de mult grija ;) vorba lu Trica: "mi-e scarba de sTEAUA"

L.E. Nico si Radu vorbiti bah intre voi ca am imprsia ca impartiti acelasi IQ, imi cer scuze ca v-am deranjat. salutari

Lordliv
15th September 2009, 23:09
rapidistilor,avem lot de primele 3 locuri in liga lui mitica,dar nu avem antrenor pentru ca avem un patron mititel.
si mai persista sechelele cedarii punctelor in campionatul trecut, mafiei fotbalului romanesc.

veti cunoaste furia olteneasca sambata...

ps. ce afluenta de moderatori rapidisti:cool:

Jus7M3
15th September 2009, 23:15
bine pana la urma nu imi dau seama ce-i f.... grija pe rapidisti si stelisti de lotul nostru. intelegeam sa ne plangem noi de el dar vad ca nu mai avem loc de ei, amuzant. dar vorba aia cand nu sunt bagati in seama trebuie sa se bage ei singuri .. in seama evident :D

eu unul sunt foarte multumit de lotul actual si chiar consider ca ne-am intarit fata de anul trecut cu 2 jucatori buni: Trica si Badoi. dar daca 2 fini observatori ai fenomenului fotbal Nico21 si Radu spun ca e slab ce sa mai e slab domne, n-as avea atata cutezanta incat sa le pun la indoiala spusele ... :sleep:

JJ
15th September 2009, 23:17
Va batem bre. :ok:

Jus7M3
15th September 2009, 23:24
deci pt mesajul asta:


Doamne mare e gradina ta ... bai putza voi anul trecut nu aveati lot (deci lot nu loc) nici macar de locurile 10-12 si ati ajuns sa jucati in Europa. oricum e magulitor faptul ca ne duceti atat de mult grija ;) vorba lu trica: "mi-e scarba de sTEAUA"

L.E. Nico si Radu vorbiti bah intre voi ca am imprsia ca impartiti acelasi IQ, imi cer scuze ca v-am deranjat. salutari

primesc avertisment dar pt mesajul asta:


imbecilitatea unora atinge cote alarmante. azi s-a stins din viata un mare om Nicu Constantin din respect pt memoria acestui mare actor roman (care era si un mare rapidist) n-am sa iti dau o replica pe masura *******eniei de care dai dovada

Dumnezeu sa-l odihneasca


nu primesc avertisment :happy:happy:happy

Keep up the good work , oricum am inteles fara "bai putza" :ras-plans::ras-plans: dar la apelativul "prazar" pot sa rapsund cu apelativul "rromule" ? :D

Radu
15th September 2009, 23:25
bine pana la urma nu imi dau seama ce-i f.... grija pe rapidisti si stelisti de lotul nostru. intelegeam sa ne plangem noi de el dar vad ca nu mai avem loc de ei, amuzant. dar vorba aia cand nu sunt bagati in seama trebuie sa se bage ei singuri .. in seama evident :D

eu unul sunt foarte multumit de lotul actual si chiar consider ca ne-am intarit fata de anul trecut cu 2 jucatori buni: Trica si Badoi. dar daca 2 fini observatori ai fenomenului fotbal Nico21 si Radu spun ca e slab ce sa mai e slab domne, n-as avea atata cutezanta incat sa le pun la indoiala spusele ... :sleep:

Uita-te la clasament...dupaia mai discutam despre lot...ai grija de "salamul" oltenesc...baga-l in beci,ca la iarna nu se stie...:D

Jus7M3
15th September 2009, 23:29
Uita-te la clasament...dupaia mai discutam despre lot...ai grija de "salamul" oltenesc...baga-l in beci,ca la iarna nu se stie...:D


asa este :happy scuza-ma ca mi-am permis sa am o parere. data viitoare o sa te intreb pe tine si pe Nico21 sa vad ce ziceti voi dupa care am sa ma conformez

Radu
15th September 2009, 23:31
asa este :happy scuza-ma ca mi-am permis sa am o parere. data viitoare o sa te intreb pe tine si pe Nico21 sa vad ce ziceti voi dupa care am sa ma conformez

Asa sa faci!:ok:

Jus7M3
15th September 2009, 23:32
Asa sa faci!:ok:

:lol::lol::lol::lol:

clar. o ultima doleanta: te rog nu ma mai baga in seama :ok:

Lordliv
15th September 2009, 23:33
clasament?!
etapa trecuta si stelistii si rapidistii erau dupa noi...
acum sunt foarte departe,intr-adevar!

just,pe aici misuna " moderatori " rapidisti echidistanti:rolleyes:

Jus7M3
15th September 2009, 23:34
just,pe aici misuna " moderatori " rapidisti echidistanti:rolleyes:

vad vad :D oricum am inteles mesajul aici nu-i de mine printre atatea minti luminate: Nico21, Radu etc :rolleyes:

Datenshi
15th September 2009, 23:36
Just, pentru celalalt nu ai luat avertisment pentru ca ai incheiat cu "Dumnezeu sa-l odihneasca" :)

@nico, vorbeste ma si tu normal, nu te mai ratoi la toti cu sau fara motiv.
@lordliv, apreciem ca ne apreciezi. :D

Lordliv
15th September 2009, 23:37
si eu am trecut pe " politica " just!
astia de pe aici, este prea destepti (:D) pentru mine...
si cunoaste (:D) fotbal.

oops,mai aparu un echidistant...

Radu
15th September 2009, 23:38
:lol::lol::lol::lol:

clar. o ultima doleanta: te rog nu ma mai baga in seama :ok:

:cya:

Jus7M3
15th September 2009, 23:41
Just, pentru celalalt nu ai luat avertisment pentru ca ai incheiat cu "Dumnezeu sa-l odihneasca" :)


deci e tot vina mea :D uite ca ma suparai si il stersai, era o chestie serioasa care se pare ca totusi nu isi avea rostul. bascalia si caterinca sunt mai potrivite (din nefericire)


si eu am trecut pe " politica " just!
astia de pe aici, este prea destepti (:D) pentru mine...
si cunoaste (:D) fotbal.


eu unul ma declar invins :D nasol pt mine ca nu-mi place politica. bine ca sunt sigur ca si pe acolo sunt o gramada de `teligeni care stiu tot si simt ei nevoia sa isi etaleze cunostintele

Datenshi
15th September 2009, 23:43
Polare, decat sa-i preiei ticurile lui markar mai bine injuri.

On-topic: de Pinto am scapat la meciul asta, sper sa pateasca ceva si Constantin ca sa fim siguri ca nu intra pe teren. Tataie nu s-a putut abtine pe finalul meciului cu Vaslui, cred ca prinsese copos semnal pe barca si i-a zis sa-i bage febletea in teren, poate scoatem totusi un 3-3. Fara astia doi, sunt sanse sa scoatem si noi macar un punct in deplasare sezonul asta.

@just, sper ca nu te superi ca l-am pus la loc. Mi se pare un gest frumos si as vrea sa ramana acolo.

Radu
15th September 2009, 23:47
Polare, decat sa-i preiei ticurile lui markar mai bine injuri.



Adica?:mda:

Datenshi
15th September 2009, 23:48
Ma irita sa vad emoticonul ala, mi-aduce aminte de markar.

YoNuTzz
15th September 2009, 23:50
rapid a pierdut tot pana acum in deplasare si nu vad de ce nu ar face-o si acum
1 solist

Radu
15th September 2009, 23:50
Ma irita sa vad emoticonul ala, mi-aduce aminte de markar.

:happy:happy:happy

Jus7M3
15th September 2009, 23:50
@just, sper ca nu te superi ca l-am pus la loc. Mi se pare un gest frumos si as vrea sa ramana acolo.

pardon .. crezui ca nu se sterse si il dadui delete iarasi. daca vrei poti sa il lasi :ok:

Lordliv
15th September 2009, 23:51
...
cica ar veni neagoe,antrenor!
...

Lordliv
16th September 2009, 09:42
Bai,nu trebuie sa intrati in dispute cu oltenii...cadeti in derizoriu...am trecut de la peste prin niste sate oltenesti acum cateva saptamani si astia inca aveau cotetul de porci in fata asa zisei case...bai Coco,cum dai la porci?le arunci painea de pe geam ?:happy:happy:happy:happy

chestia cu " trasul la peste " in sate oltenesti sarace este desueta.
o defulezi de fiecare data cand avem meci cu voi si devine plictisitoare:sleep:

ps. eu nu cad in derizoriu intrand in discutie cu tuciurii din bucuresti?
asta este viata,avem parte si de mirosuri fetide...

on topic cum ar spune un supermoderator de aici (;)),avem lot prea bun ca sa nu batem rapidul sambata...
cate victorii aveti voi la craiova, rapidistilor?:drak: aud?

samar
16th September 2009, 10:10
cate victorii aveti voi la craiova, rapidistilor?:drak: aud?

Din cate imi amintesc eu,doar doua...
Ar fi ok si un egal in Banie cu toate ca mi-as dori o victorie :yeah:

Crai_oltean
16th September 2009, 20:04
Phuuuh ... ce meci greu ! Iar vine Rapidu sa ne bata ... :sleep:

ady4u
18th September 2009, 16:54
Phuuuh ... ce meci greu ! Iar vine Rapidu sa ne bata ... :sleep:

Stai sa ajunga... Copos n-a mai avut bani sa alimenteze tiriboanta si autocaru' a ramas printr-un sat in care casele au cotet la poarta!!!:happy:lol:
Oltenii bat la scor mic da' bat, de la Rapid n-are cine sa dea gol! 1 solist!

Sezione
18th September 2009, 16:57
Stai sa ajunga... Copos n-a mai avut bani sa alimenteze tiriboanta si autocaru' a ramas printr-un sat in care casele au cotet la poarta!!!:happy:lol:
Oltenii bat la scor mic da' bat, de la Rapid n-are cine sa dea gol! 1 solist!

EU ma cam indoiesc....jucam penibil...antrenorul e varza..vestiarul e rupt....Rapidul are un lot bun....nici noi nu il avem rau...da Hizo e cat de cat antrenor...pe cand MOGOmititelu...e ....zero..mai mult incurca, echipa ar merge mai bine fara ei.

ady4u
18th September 2009, 17:10
MOGOmititelu...e ....zero..mai mult incurca, echipa ar merge mai bine fara ei.

Aici iti dau dreptate, asta simt si eu, in plus nu-l suport pe Soava si fitele de 2 bani ale lu' M&F Costea... dar astia sunt cu astia defilam!

Crai_oltean
18th September 2009, 23:31
chestia cu " trasul la peste " in sate oltenesti sarace este desueta.
o defulezi de fiecare data cand avem meci cu voi si devine plictisitoare:sleep:Asta pe care il citezi nu e in stare sa scrie cum trebuie si tu il suspectezi ca stie sa pescuiasca ... :D
Nici pe harta nu stie ce inseamna Oltenia, dar in realitate ... :(

livache67
19th September 2009, 19:09
Se televizeaza meciul? ....si pe ce post ?

livache67
19th September 2009, 19:10
Imi spuneti si mie daca se televizeaza si pe ce post?

crissis
19th September 2009, 19:38
pe digisport

Hingherul
19th September 2009, 19:40
hai Craiova :D

samar
19th September 2009, 20:39
hai Craiova :D

:ciocan:

El Pistolero
19th September 2009, 20:41
azi obtinem primele puncte in deplasare:D

delaparis
19th September 2009, 20:43
Uite unde se ascund oltenii :D
Hingherul, te-ai apucat de praz ?

malexoid
19th September 2009, 20:47
EU ma cam indoiesc....jucam penibil...antrenorul e varza..vestiarul e rupt....Rapidul are un lot bun....nici noi nu il avem rau...da Hizo e cat de cat antrenor...pe cand MOGOmititelu...e ....zero..mai mult incurca, echipa ar merge mai bine fara ei.

nu te stiam atata de pesimist...
aia n-au lovea de buda'n centru, e cam vremea sa ii ardeti!
Forza Stiinta!!!

Bumbescu
19th September 2009, 20:54
Pana acum vreo ora tineam cu craiova in meciul asta.....acum, dupa o ora m-am razgandit putin....samar e totusi simpatica:D, iar sezione ala saracu'...mai bine nu mai zic:D
Tinand cont insa ca si lordliv mi-e simpatic, zic un mare X:D

delaparis
19th September 2009, 21:00
Bumbescu, ce te mai intorci ... dupa dorinta fiecarui formist :D

Bumbescu
19th September 2009, 21:02
Da, sunt influentabil....:D

mareshalu
19th September 2009, 21:02
2-1 din partea mea!

Hingherul
19th September 2009, 21:15
gooooool craiovaaaaa....asta...rapiduletu` :D

crissis
19th September 2009, 21:16
au bagat-o in ate rapidistii.
deja este 0-2 juvetii sunt varza

Razor
19th September 2009, 21:19
Goolll Buga. :D

Hingherul
19th September 2009, 21:20
ce-mi strica astia pronosticul :ciocan:

mareshalu
19th September 2009, 21:20
pot sa schimb?:)) deja 0-2

Hingherul
19th September 2009, 21:31
cum spuneam, bate rapiduletu` :D

samar
19th September 2009, 21:33
cum spuneam, bate rapiduletu` :D

:happy:happy:happy
Ce ma bucur pt tine :D

Bumbi...multam ca ai observat calitatile mele pana la urma :P

Hingherul
19th September 2009, 21:35
nu te bucura. bateti cu conditia sa nu va bata craiova :D

Cipri
19th September 2009, 21:35
Se joaca frumos .
Pacat de apararea noastra ...
Mititelu a nimerit formula de joc ... dar doar de la mijloc in sus :D

samar
19th September 2009, 21:36
Stai calm ca eu sunt nelinistita inca :DAcest scor ma scoate din minti...golurile au venit prea RAPID :rolleyes:
Tre' sa recunosc ca Universitatea nu joaca la adevarata ei valoare....

Hingherul
19th September 2009, 21:38
cat e titirica in teren nu ai de ce sa-ti faci griji.

Cristy RVD
19th September 2009, 21:42
a intrat Constantin, pronosticul meu: 3-2 Craiova.

samar
19th September 2009, 21:42
Gata fratilor...se termina jmecheria...a intrat Constantin :rolleyes: Nu vom castiga acest meci!!!!:headbang:

Cipri
19th September 2009, 21:45
a intrat Constantin, pronosticul meu: 3-2 Craiova.
Primul pas a fost facut :D
M. Costea a dat gol de langa M. Constantin daca nu ma insel :D
Rapidistul e cu 3 kg mai gras decat ar trebui ...

Hingherul
19th September 2009, 21:45
ce facurati bre? :D

malexoid
19th September 2009, 21:46
"patronul echipei a considerat ca atitdinea jucatorului nu e ok...(referitor la costea jr) "gooooooooooooooooooooooooool Stiinta!

Razor
19th September 2009, 21:46
pai da....e 2-1...constantin e baza :o:

samar
19th September 2009, 21:46
Ce v-am zis eu????:headbang::headbang::headbang:
Marius ***** :rosu:

vlad1607
19th September 2009, 21:46
bravo mihaitzaaaa :D hai cu egalul :D

Cristy RVD
19th September 2009, 21:47
Nea Vio iar a dat-o in bara.

E imposibil sa-l bagi pe Constantin si sa-l tii pe Mardare pe banca.Oare cecenilor nu le e mila de noi ?

vlad1607
19th September 2009, 21:47
Ce v-am zis eu????:headbang::headbang::headbang:
Marius ***** :rosu:

***** nu constantin ? :D



barboianu asta e fantastic///dupa ce a luftat incredibil la Is acum a centrat pe pista de atletism :happy

Cipri
19th September 2009, 21:49
gooooooooooooooooooooooooool

2-2 :D :D :D :D :D :D:D

Hingherul
19th September 2009, 21:50
hai bre da-o dracu :D
bate Craiova :D

Razvan T.
19th September 2009, 21:50
2-2

Cristy RVD
19th September 2009, 21:50
2-2 .... hai Mariuse, da-le tu golul :cool:

vlad1607
19th September 2009, 21:50
Ccccccccccooooollllllllllllllllllllllll

:D

mareshalu
19th September 2009, 21:51
2-2 voiai sa zici nu?:))

six
19th September 2009, 21:53
:groggy::groggy::groggy:

mareshalu
19th September 2009, 21:54
sa vezi maine spectacol.. 4 meciuri.. si ce meciuri=))

crissis
19th September 2009, 21:55
se trezira juvetii bre si au egalat

Hingherul
19th September 2009, 22:12
s-au culcat iar

Nico21
19th September 2009, 22:14
Exceptionala executia lui Lazar...

Cipri
19th September 2009, 22:18
Dorel Stoica si-a aratat din nou limitele la golul de 3-2 al rapidistilor :|

Razor
19th September 2009, 22:18
Acum sa tina naiba de rezultat. :confused:

Cipri
19th September 2009, 22:20
Era sa o bage din nou D. Stoica in ate ... bara Craiova :(

Cipri
19th September 2009, 22:29
Incredibil... 4-2

Hingherul
19th September 2009, 22:29
eu v-am zis ca bate rapiduletu` :D

Razor
19th September 2009, 22:29
Pam pam... :D

crissis
19th September 2009, 22:30
iarasi au adormit pe ei juvetii

Roddicted
19th September 2009, 22:31
Craiova are cea mai slaba defensiva din Liga1.Poate doar Gazul o depaseste

*Coco*
19th September 2009, 22:33
Slabi rau in aparate, vai de noi

Cipri
19th September 2009, 22:37
Anul trecut aveam una din cele mai bune aparari , iar acum una din cele mai slabe ...
Napoli a stiut cum sa formeze un adevarat zid , dar lui Mogosanu nu ai ce sa ii ceri . E drept , si Dorel sau Barboianu sunt plantoane :)

Leevyou
19th September 2009, 22:38
deh, e grea viata de suporter...

Hingherul
19th September 2009, 22:39
hai ma cine bate pana la urma ca ma omoara suspansul :D

crissis
19th September 2009, 22:47
ce frumos a trecut spadacio de barboianu si soava

Grecu_
19th September 2009, 22:49
Daca l-a scos pe Constantin, clar am avut prima sansa! :D

B0gdaaaN
19th September 2009, 22:50
Universitatii ii trebuie antrenor.Nu inteleg cum sezonul trecut n.Napoli avea rezultate cu aceiasi jucatori si acum cu Mogosanu Universitatea e dupa locul 10.Nu se poate spune ca U nu are lot.Principalul vinovat e antrenorul.

Hingherul
19th September 2009, 22:50
rapidistilor, aveti grija cu jocurile astea bune.....fecali isi cauta echipa :D

crissis
19th September 2009, 22:51
3-4 se trezesc iarasi juvetii

Cipri
19th September 2009, 22:51
4-3 ...
Poate poate :p

Cipri
19th September 2009, 22:53
Universitatii ii trebuie antrenor.Nu inteleg cum sezonul trecut n.Napoli avea rezultate cu aceiasi jucatori si acum cu Mogosanu Universitatea e dupa locul 10.Nu se poate spune ca U nu are lot.Principalul vinovat e antrenorul.
Am jucat foarte bine in ofensiva , dar apararea e jale :rosu: .
Mogo&Miti = 0 barat !

B0gdaaaN
19th September 2009, 22:56
Am jucat foarte bine in ofensiva , dar apararea e jale :rosu: .
Mogo&Miti = 0 barat !


apararea era aceiasi si sezonul trecut daca nu ma insel.multi sunt de parere ca antrenorul nu e de Universitatea.....Universitatii ii statea mai bine "imbracata" in 4-3-3 al lui Napoli cu Wobay in teren....in fine...succes etapele viitoare:yeah:

delaparis
19th September 2009, 23:03
Goluri cu caruta :D

Bravo pentru spectacol :)

newcool
19th September 2009, 23:03
frumos meciul:ok:
si victorie meritata a Rapidului.

crissis
19th September 2009, 23:04
super meciul imi pare rau ca au pierdut juvetii
felicitari echipelor pentru meciul frumos

*Coco*
19th September 2009, 23:05
Deci daca dupa meciul asta nu aduce antrenor... sa se duca-n mm

JJ
19th September 2009, 23:06
V-am zis bre ca va batem. :D
In meciurile in care pornim favoriti avem probleme mai mari... Sa vezi ce ne-o luam de la Curtea de Arges peste o saptamana. :headbang:

Hingherul
19th September 2009, 23:08
nici nu ma indoiam ca bate rapiduletu` :D

ThatCostsMoney
19th September 2009, 23:08
SuperMeci!!! Rapidul are cateoadata sclipirii incredibile!!!!

*Coco*
19th September 2009, 23:09
Luati campionatul sezon acesta,daca se repeta istoria:D

samar
19th September 2009, 23:11
:cheer:scaparm muica de egalare :D

Lexus.
19th September 2009, 23:23
hai Craiova :D

Cea mai sigura reteta sa pierzi un meci: sa-ti ureze noroc piaza rea care habar nu are de fotbal:happy:happy:happy


rapidistilor, aveti grija cu jocurile astea bune.....fecali isi cauta echipa :D

jiji daca ar fi cautat o echipa care joaca fotbal nu ar fi stat la echipa aia de 2 lei de langa cimitir atatia ani...el cauta echipa (si a gasit) care sa fie sustinuta de cat mai multi...aia multi da'...care aduc voturi:cry:...rapidistii sunt prea destepti ca sa-l voteze pe jiji;)

Bravo Rapidului, au castigat meritat, iar mititelu si anul asta se bate la titlu:lol::lol::lol:

YoNuTzz
19th September 2009, 23:29
frumos meci
felicitari ambelor echipe :ok:

Melcyah
19th September 2009, 23:36
Inca un meci care m-a tinut pe jar :D Ma bucur insa ca nu au mai jucat Grigorie si Pinto ca titulari ( zic eu ca cei care au jucat azi si care au intros meciul cu Vaslui is mai in forma si mai buni ca cei doi adica Herea si Ionita ). Un minus ar fi Marius Constantin, inca are oscilari de forma :( dar mai bine l-ar baga pe Mardare si pe Iordache ca titulari, totusi Ienci are o varsta ( cu toate ca joaca extraordinar ) si trebe sa ne gandim si la viitor, dar poate inca avem nevoie de secund pe teren :D. Un mare bravo il are Helder, a crescut de la meci la meci si pare a fi un transfer reusit ( pacat ca e doar imprumut :( ) :D

Meci bun facut si de Craiova, mie imi place cum joaca Mihai Costea si daca e mai serios ca fratele sau il poate si depasii :D aaa si Silviu Lung extraordinar :D

@YoNuTzz Multumim :D

Ted
20th September 2009, 01:34
meci frumos,nici nu putea fi altfel tinand cont ca se intalneau aparari gen Soava + Dorel Stoica vs Constantin + Iencsi(azi am aflat si eu cu surprindere ca inca mai joaca :))
Felicitari ambelor echipe!

PS1:pacat ca o echipa tanara si talentata a Craiovei nu e condusa de pe banca de un antrenor mai breaz
PS2:excelenta executia de la golul 2 al Rapidului a tanarului Ionita(daca am retinut bine).Rapidul si-a facut o traditie sa scoata atacanti promitatori(incepand de la Bratu,Niculaie si continuand mai nou cu Raduta si acest Ionita) ... bravo!

Sunchase
20th September 2009, 04:06
Ce spectacol la jocurile Rapiduletului :yes::yes:

Asta-i Rapidul din Giulesti,
Iubeste-l si ai sa innebunesti!

:evil:

nungureanu
20th September 2009, 04:38
Urat rezultat (meciul foarte frumos dealtfel) dar oltenii mei iar au dat-o in bara. Mititelu este un mare ******* si cred ca nu in mult timp o va lua 100% pe urmele jigodiei aleia imputite din ghencea.:rosu:

Rapidul a fost mai pragmatica, nu mai buna, dar la noi se rateaza de 10 ori ca sa intre mingea in plasa odata.

Telespan
20th September 2009, 06:12
Ole ,Ole multumim Rapidule......FORZZA GIULESTINA!!!!!!!!!!!

Denis
20th September 2009, 07:45
Bravo Rapidu!

Telespan
20th September 2009, 09:03
1 solist[/COLOR]!
Ai avut dreptate ,ne-ati batut cu 3-4......:ok:
Nu a avut cine sa dea goluri....IORDACHE,BUGA,LAZAR SHI HELDER,mai trebuia Mrinescu shi treaba era oabla shi copii unsi la bot....:ok:

six
20th September 2009, 09:08
Deci daca dupa meciul asta nu aduce antrenor... sa se duca-n mm off off......ce ma manca sa zic ceva......dar de bun simt zic ca a fost ghinion pt stiintza ;)

ps:stie #coco de ce :drak:

El Pistolero
20th September 2009, 09:32
Bravo Rapid!:yeah::yeah:

ady4u
20th September 2009, 09:42
Nu cred ca ar mai fi ceva de spus, doar... FELICITARI RAPID!!! Juvetii mei sunt varza pe fund... au o tentativa de antrenor... jucatori care mai de care plini de fite si talent... Concluzia: rezultat corect!!!:(

grande
20th September 2009, 09:55
Bravo Rapid ,3 puncte meritate si iata aici golurile marcate ieri in Banie ! http://www.youtube.com/watch?v=uGfBSLrjKcs

Ferko
20th September 2009, 11:00
Craiova avea antrenor dar ala mic-mic l-a alungat. Au ramas jucatorii dar fara antrenor nu merge.
Rapidul joaca mai mult pragmatic decat frumos, victorie meritata.
Meci bun per ansamblu. Felicitari ambelor echipe.
PS : A inviat copos-utc cu declaratii.

cristi13
20th September 2009, 11:35
un meci frumos.....

TeBat
20th September 2009, 11:57
mai avem si spectacol(pe teren) in mioriticul nostru fotbal?
Se pare ca da:ok:

stiintacv
20th September 2009, 12:40
Multumim Muicelule!stiu...am avut ghinion,poate la meciul urmator...

Iaco
20th September 2009, 12:42
Felicitari ambelor echipe pentru meciul frumos de aseara...daca asa ar fii toate meciurile din Liga 1...viitorul nu ar mai fii asa de sumbru pentru fotbalul romanesc:)

six
20th September 2009, 12:42
Multumim Muicelule!stiu...am avut ghinion,poate la meciul urmator......shi la meciul urmator cred ca veti avea ghinion :D;)

MinciuneluAdy
20th September 2009, 12:45
Cei care ma contesta vor regreta mai tarziu,in 2020 voi face marea echipa a craiovei,am un plan pe termen lung,si imi trebuie liniste.

stiintacv
20th September 2009, 12:51
...shi la meciul urmator cred ca veti avea ghinion :D;)

Gresit!Va fi un accident;)

stiintacv
20th September 2009, 12:51
Cei care ma contesta vor regreta mai tarziu,in 2020 voi face marea echipa a craiovei,am un plan pe termen lung,si imi trebuie liniste.

:headbang::happy

delaoltenia
20th September 2009, 19:34
Cred ca ieri am vazut cel mai frumos meci jucat pana acum in actuala editie a campionatului.
Felicitari Rapidului!!!...Felicitari Stiintei!!!

Lordul
20th September 2009, 19:37
meciului sezonului pana acum

Nico21
20th September 2009, 20:28
De la agonie pana la extaz sunt doar 5 litere:R-A-P-I-D !
:)

ultra
20th September 2009, 21:01
Iar am gresit pronosticul meu, Craiova - Rapid 5-0. :(

Datenshi
20th September 2009, 22:21
Daca M Constantin mai apare vreodata pe teren in tricoul Rapidului inseamna ca suntem blestemati. Oricum echipa creaza cateodata senzatia asta, dar cu infectu' asta e un blestem nasol cred.

Cipri
20th September 2009, 22:46
A fost offside la golul lui Buga - cel putin asa a spus I. Craciunescu , dar nu conteaza ... tot degeaba ....

kykez
20th September 2009, 22:58
Ăsta e joc ?
Asta e echipă ?
Ăsta e antrenor ?
Ăsta e patron ?
Ăștia sînt suporteri ?

Dacă DA, rușine...

Adi Da Samraj
21st September 2009, 01:07
Maftei s-a prefacut ca este accidentat si Petrescu chiar l-a schimbat. Maftei avea o moaca uimita.

Rossi
21st September 2009, 02:07
Penalty și gol din ofsaid!

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/penalty-si-gol-din-ofsaid-156195.html

Brigada de arbitri i-a defavorizat pe olteni. Buga era afară din joc cînd a marcat, iar Matici a lovit mingea cu mîna în propriul careu

gsp

diorin
21st September 2009, 02:47
aproximativ dar elocvent,Balaj ;"Cine se leaga de mine mor cu el de gat" :mda:

Sezione
21st September 2009, 11:41
Da...am vazut cel mai frumos meci al campionatului.....Daca mai eram si neutru era perfect:))))))))) pana la urma e bine ca am scaptat de Mogosanu. Neagoe stie meserie...

Pacat ..puteam la fel de bine sa si castigam dar e greu sa o faci cand iei 4 goluri (2 din ele penibil) din 6 faze de poarta pericoase.

Un mare castig : Trica...

Dorel Stoica ..ca de obicei altereneaza gafele monumentale cu lucurile bune...pentru un fundas nu e bine deloc...

Fratii Costea ..acelasi talent imens ...grefat pe mentalitate tipic romaneasca...

Rapid...peste asteptari....in mod normal cu un antrenor pe banca....castigam fara probleme.

Sezione
21st September 2009, 11:41
Penalty și gol din ofsaid!

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/penalty-si-gol-din-ofsaid-156195.html

Brigada de arbitri i-a defavorizat pe olteni. Buga era afară din joc cînd a marcat, iar Matici a lovit mingea cu mîna în propriul careu

gsp

Ce mai conteaza..castigam lejer si asa..daca nu aveam apararea svaitzer...:evil:

Sezione
21st September 2009, 11:43
Ăsta e joc ?
Asta e echipă ?
Ăsta e antrenor ?
Ăsta e patron ?
Ăștia sînt suporteri ?

Dacă DA, rușine...

Despre ce vorbesti ? ca nu intelege nimeni...nici tu cred....

Sezione
21st September 2009, 11:46
Auzi la prazar...lot de perspectiva...cu cine mah?cu ala micu' a lui Costea de nu o baga din 7 m cu poarta goala?sau cu Barboianu de o barbiereste?nu imi spune mie de loturile Craiovei...pai asta e unul dintre cele mai slabe din intreaga istorie...

Esti sub nivelul lui Duba ..ala mai are cat de cat habar de fotbal...

Mai maimutzoiule....echipa asta a Craioavei v-a dat 6 goluri in 2 meciuri...asa slaba cum e... E drept ca nu mai va batem cu 5-6 la zero ca pe vremuri da...viata usoara cu noi nu atia avut si nici nu o sa aveti niciodata...

papaletto2000
21st September 2009, 12:50
ceea ce nu vad de foarte mult injocul craiovei e incrincenarea, angajamentul, exagerind putin, s azicem britanic. se joca lent, calm si lejer, indiferent de scor, exact ca si in meciul cu rapid. nu exista ruperi de ritm, accelerari, pre amulte atingeri. o mare diferntz afatza de perioada napoli, care betonase apararea, care ce/i drept lua goluri multe si atunci din, dar macr doar din faze fixe, pe gafe individuale.
bien ca s-a dus mogosanu, depsre a carui valoare nu ma pot pronuntza, dar s/a vazut ca nu are personalitate suficient de puternica in fatz aunor smecherasi din vestiar.
cien spune ca lotul nu e valoros e timpit sau orb. iar comentariiel lui mititelu dupa meci au fost ca deobicei penibile.
s asperam ca neagoe face treaba ceva mai buna.

Lordliv
21st September 2009, 14:56
rapidul este o echipa mai slaba decat craiova,dar a avut antrenor (cat de cat)
si fara antrenor,stiinta a dat 3 goluri si si-a creat multe ocazii...dar sunt orgolii mari ,oltenesti, in joc.
balaj,aceeasi jigodie.

ps. mititelule, ne strici palmaresul cu prostia de care dai dovada.

Nico21
21st September 2009, 23:04
Oltene,trezeste-te !!! voi nu v-ati mai calificat intr-o cupa europeana de ani si ani de zile...lasati in plm povestile cu loturile valoroase...sunteti buni,dar nu va vede nimeni !

Lordliv
22nd September 2009, 15:11
giulestene,ma amuz copios pe seama ta!
" performantele " obtinute de rapid in ultimii 10 ani ( cand craiova a cazut in anonimat ) se datoreaza 90% aranjamentelor de culise facute de licheaua ********a copos.:mda:
eu nu m-as mandri cu astfel de rezultate,voi ati copiat ceea ce au facut fratii mai mari din bucuresti.
acum vinde clubul pe un euro!
stie el ce stie care este valoarea clubului...:D