PDA

View Full Version : Etapa 7: Otelul - Gaz Metan 0-1



Vadim
14th September 2009, 10:00
sambata, 19.09.2009

ora 17.00

discutii inainte si dupa meci

Leo
14th September 2009, 11:00
Meci egal, daca nu chiar o victorie a Gazului.

Dregan
14th September 2009, 13:04
"Caine" esti suparat?

delaoltenia
14th September 2009, 18:00
x2.

TeBat
14th September 2009, 20:48
x2.

subscriu

stiintacv
14th September 2009, 22:34
Bate Otelul,au antrenor,nu gluma.

Denis
15th September 2009, 03:40
Bate Otelul,au antrenor,nu gluma.

:lol::lol::lol:

-------------------


Batem acasa cu 2-1. HAI OTELUL!!

Cristian
15th September 2009, 07:39
Bate Otelul,au antrenor,nu gluma.

Domnisoara Psiholog probabil tine loc si de antrenor... Ca dorinel nu e antrenor, e o marioneta.

Ted
15th September 2009, 08:04
X2

Ferko
15th September 2009, 09:28
1x.

Steel Jar
15th September 2009, 15:57
Sper intr-o victorie.Cu Munteanu antrenor,sau fara el , tot ce vrea este ca echipa sa joace bine si sa dea totul pe teren.

Melcyah
15th September 2009, 16:45
Echipa frumoasa a celor de la Gaz Metan, cu jucatori pe la echipa nationala de tineret care dau totul pe teren :D Dincolo Otelul e total schimbata fata de sezoanele precedente, juca mai consistent si sunt mai disciplinati tactic ( poate si din cauza ca admira trecutul lui Dorinel si nu vor sail dezamageasca :) )

Intr-o astfel de confruntare merg pe un x, dar parerea mea e ca echipa care va deschide scorul va si castiga :D

Denis
15th September 2009, 19:16
Domnisoara Psiholog probabil tine loc si de antrenor... Ca dorinel nu e antrenor, e o marioneta.

Cristi, eu cred ca a zis-o ironic.:D

nayram
15th September 2009, 21:07
2solist, Otelul nu are fata de primele 2ligi din Romania;)

Cristian
15th September 2009, 21:16
2solist, Otelul nu are fata de primele 2ligi din Romania;)

A prins si steaua cazatoare un meci mai de doamne ajuta si cu balanel care a nimerit portita care trebuie si gata deja se umfla muschiu si pocnesc tricourile pe voi.... Ati jucat cu GMM care a pierdut cu Ceahlaul acasa cu 2-0 si atat.

Ted
15th September 2009, 21:20
ce treaba are Steaua aici?

Cristian
15th September 2009, 21:26
Ted e simplu, ia imagineaza-ti ca intru eu pe thread-ul meciului stelei si zic ce-am zis mai sus. Ia imagineaza-ti ce raspunsuri primesc: vezi-ti de Otelul tau.... in be cu Otelu'... etc"

mihai_alex
15th September 2009, 21:38
2solist, Otelul nu are fata de primele 2ligi din Romania;)

De fapt doar Munteanu n-are fata de primele doua ligi.

Patriots
15th September 2009, 22:20
Meci de 1X. Sper totusi sa batem. Iar ala care zice ca Otelul nu are fata de primele 2 ligi , mai bine s-ar impusca. Eu zic sa iti vezi de echipa ta de terminati si dupaia sa comentezi de Otelul. Voi cu Dorinel ca antrenor aveati echipa de Premier League ma.

YoNuTzz
15th September 2009, 23:53
1x

Denis
17th September 2009, 02:40
Corectez pe cel care a zis ca Otelul nu are fata de primele 2 ligi, si asta ca sa stie si el:

Jucatorii echipei Otelul au potential de primele 5 locuri din Liga I.:ok: Daca acesti jucatori vor ramane la Otelul (Antal, Salageanu, Baotic, Rapa, Cojoc, Jelev, Iorga), cu improvizari in atac, si cu un antrenor de calitate nu m-as mira sa ne batem pentru locul 1 in liga intai.

Dregan
17th September 2009, 08:32
Trebuie sa batem, iar cei de aici ii supraestimeaza pe cei de la Gaz Metan. Anul trecut aveau cam acelasi lot si i-am surclasat la Galati.

samar
17th September 2009, 09:24
Egal ca sa nu se supere nimeni :D

mihai_alex
17th September 2009, 09:45
Fara victorie din trei meciuri pe teren propriu pana acum,se vor supara suporterii galateni daca nu invingem.Si-asa vin in numar din ce in ce ma mic la stadion din cauza conducerii,si a jocului echipei,fara victorii o sa avem 3000 pe meci.

mateiasi
17th September 2009, 16:34
Avem probleme in atac: Axente e incert (http://www.otelul-galati.ro/stiri.php?id=1852), Matei a fost trimis la Otelul II pe o perioada nedeterminata (http://www.otelul-galati.ro/stiri.php?id=1851), iar Pena e nerefacut. Singurele solutii sunt N'Kongue si Nicolic, dar bosniacul are prea putine antrenamente cu prima echipa si e putin probabil sa fie titular.

BBB
17th September 2009, 18:12
2solist, Otelul nu are fata de primele 2ligi din Romania;)

Aici esti doar rautacios, in Liga a II-a ar face fata

Denis
17th September 2009, 19:11
Si tu esti rautacios BBB:D cu subanteles spui ca Otelul nu va face fata Ligii I in acest sezon. :P
Cred ca vom termina printre primele 8 sezonul acesta.

treiculori
19th September 2009, 06:17
Atacanti nu avem, antrenor nu avem, ambitie nu avem.... Totusi Gaz Metan nu e o echipa foarte grea.Se poate un egal, sau chiar o victorie cu noroc.

Denis
19th September 2009, 08:09
La faza cu atacantii si antrenorul principal iti dau dreptate. Dar chiar de ambitie au dat dovada in partida recenta cu Dinamo daca ai urmarit-o. Doar cu asta am castigat acea partida... daca ne lipsea ambitia pierdeam lejer.

treiculori
19th September 2009, 14:30
Eu nu am vazut ambitia specifica Otelului, aia care facea orice echipa sa tremure.Ca s-a vazut ca au tras mai tare fata de ultimele meci , ok iti dau dreptate, dar jucatorii astia nu cunosc spiritul nostru de lupta. Sunt de parere ca ne trebuie o fosta glorie a Otelului la carma echipei.Il sustin pe Ion Viorel , habar nu am daca s-a gandit cineva de la club la el, insa a demonstrat ca stie sa fie antrenor , chiar daca la un nivel mai mic. Ucenicia de antrenor o are,cred ca e momentul sa i se ofere o sansa.

Sir. Eko
19th September 2009, 14:35
Bate Gazu ,0-2 :D

Q-Djyni
19th September 2009, 14:50
Gl Otelul :ok:

malexoid
19th September 2009, 18:42
gooooooooooooooooooooooool!!!!

BBB
19th September 2009, 18:42
Baaaa, e 0-1 pentru Medias. Daca nici acum nu il da afara pe Dorinel ma arunc de pe pod

six
19th September 2009, 18:45
:shocked:dopineleeeeee.....:D

crissis
19th September 2009, 18:54
e groasa la galati
munteanu cred ca trebuie sa isi faca bagajele si sa plece

THE HUN
19th September 2009, 18:58
la galati este deranj mare,cred ca si jucatorii s-au saturat de dorinel

YoYoyOi
19th September 2009, 19:03
Naspa treaba. Dar nu cred ca e Dorinel de vina pentru ca Iorga, Paraschiv sau N'Kongue nu sunt in stare sa dea mingea pe poarta.

bada_otelul
19th September 2009, 19:25
O poveste interesanta: vine un prieten in pauza la mine (el de la Peluza Sud eu de la T2) impresii, discutii..."mai,eu cred ca am jucat mai bine decat cu shalau', am avut cateva ocazii bune, mediesenii n-au miscat nimic nici in defensiva nici in atac"...replica:"a, da' tu nu stii? a fost vazut unul dintre jucatori la o casa de pariuri, a pus x pauza 2 final"..."nu, fii serios, eu nu cred asa ceva. uita-te si cum am jucat, daca era sa facem blat nu jucam asa."..."bine, mai vedem la sfarsitul meciului"...
Oficial recunosc: am fost naiv, am fost si fraier.:headbang:
Care a fost scopul "scenariului" acesta,doar Stan, jucatorii si Dolarel ne pot spune.:rosu:
NO, AMU DA-I NOTA LA ASTA!

codrind
19th September 2009, 19:56
Meci de liga a II-a...cu un n-ati-o tie - da-mi-o mie SUPERB... :drak:

crissis
19th September 2009, 19:59
incepe sa se vada prostia lui stan de al lasa pe grigoras sa plece.

Rossi
19th September 2009, 20:07
Etapa 7 Otelul 0-1 Gaz Metan
Etapa 6 Dinamo 0-1 Otelul
Etapa 5 Otelul 1-4 Unirea
Etapa 4 Otelul 0-1 Steaua
Etapa 3 CFR 1-0 Otelul
Etapa 2 Otelul 0-0 Ceahlaul
Etapa 1 International 0-1 Otelul

Pe amaratii astia de la Galati, i-a batut cine a vrut si cine nu a vrut ... numai noi nu am fost in stare ...

TeBat
19th September 2009, 20:10
Mediasu a arata inca odata ce echipa frumoasa este ! Bravo!!:ok::ok::ok:

Hard
19th September 2009, 20:15
mi-a iesit pronosticul, stiam de ce e in stare otelul .

El Pistolero
19th September 2009, 20:43
Mediasu a arata inca odata ce echipa frumoasa este ! Bravo!!:ok::ok::ok:

subscriu:ok:

*Coco*
19th September 2009, 20:54
Ce facurati bre? Acum veniti sa castigati la Tg-jiu :|

bada_otelul
19th September 2009, 21:03
Ce facurati bre? Acum veniti sa castigati la Tg-jiu :|

Depinde ce scenariu pregateste mariusica:D

katalinkostel
19th September 2009, 21:12
Previzibili,statici.si fara vlaga....Jucatori care nu cauta jocul si dau in minge ca sa scape de ea.Cam asta joaca Otelul lu' Dorinel!!!!Oare ne salvam de la retrogradare????:(:(:(

Patriots
19th September 2009, 21:41
Previzibili,statici.si fara vlaga....Jucatori care nu cauta jocul si dau in minge ca sa scape de ea.Cam asta joaca Otelul lu' Dorinel!!!!Oare ne salvam de la retrogradare????:(:(:(

Daca ramane Dorinel pana la sfarsitul sezonului avem ultimul loc asigurat. Sper ca boul de Stan sa deschida ochii odata si sa il dea afara pe asta. Eram sigur ca victoria cu Dinamo a fost o pura intamplare. Valoarea noastra s-a vazut astazi pe teren.:headbang:

mihai_alex
19th September 2009, 21:46
Ce poti sa spui despre antrenorul asta cand el forteaza victoria scotand singurul atacant ca sa-l inlocuiasca cu altul?
Schimbarile ne-au pierdut meciul,iar asezarea din teren ne-a ferit de victorie.

red-bull
20th September 2009, 01:27
O poveste interesanta: vine un prieten in pauza la mine (el de la Peluza Sud eu de la T2) impresii, discutii..."mai,eu cred ca am jucat mai bine decat cu shalau', am avut cateva ocazii bune, mediesenii n-au miscat nimic nici in defensiva nici in atac"...replica:"a, da' tu nu stii? a fost vazut unul dintre jucatori la o casa de pariuri, a pus x pauza 2 final"..."nu, fii serios, eu nu cred asa ceva. uita-te si cum am jucat, daca era sa facem blat nu jucam asa."..."bine, mai vedem la sfarsitul meciului"...
Oficial recunosc: am fost naiv, am fost si fraier.:headbang:
Care a fost scopul "scenariului" acesta,doar Stan, jucatorii si Dolarel ne pot spune.:rosu:
NO, AMU DA-I NOTA LA ASTA!

poate iti vine DNA-ul in vizita.Vezi ca astia intra pe geam...si numai intre 5 si 7 AM.

Denis
20th September 2009, 07:57
Daca ramane Dorinel pana la sfarsitul sezonului avem ultimul loc asigurat. Sper ca boul de Stan sa deschida ochii odata si sa il dea afara pe asta. Eram sigur ca victoria cu Dinamo a fost o pura intamplare. Valoarea noastra s-a vazut astazi pe teren.:headbang:

Eu zic ca bou de Stan sa se dea singur afara si sa vina unu care ii pasa de acest club! Poate chiar unul din generatia lui Vali Stefan...

Tanase & Paraschiv - antrenori la Otelul si ne calificam in Europa League.

Afara cu papitzoiu de Munteanu!!!:cheer:
Afara cu papitzoiu de Munteanu!!!:cheer:

Ferko
20th September 2009, 11:07
Dupa victoria cu Dinamo Dolarel s-a crezut mare antrenor. Acuma sunt vinovati jucatorii ca n-au inscris. Cu Grigoras era invers : la victorie era meritul tuturor, la infrangere era vina antrenorului.

bada_otelul
20th September 2009, 12:02
poate iti vine DNA-ul in vizita.Vezi ca astia intra pe geam...si numai intre 5 si 7 AM.

Haules baules. Sa vina, desi nu la mine ar trebui sa vina. Poate e inflorita povestea cu pariurile de catre cineva care stia ce o sa se intample dar nu reusea sa gaseasca si o cale buna de a da informatia mai departe. Mie oricum imi miroase de cateva etape a lucratura impotriva lui dolarel (vezi eliminarile si penaltiurile cu uimirea).Asta nu este o scuza pentru faptul ca dolarel e un antrenor slab. I-a scos pe Iorga(jucase slab), Golocevac(unul dintre cei mai activi in prima repriza cand a scos o gramada de lovituri libere si a creat pericol in jumatatea adversa aproape in permanenta) si N'Kongue despre care unii au spus ca a ratat prosteste fara sa se uite ca alde matei si ,Axente nici macar la poarta nu ajungeau, pe cand el s-a zbatut, a castigat foarte multe dueluri, si a recuperat si multe mingi. La capitolul jucatori introdusi pe teren: Salageanu, o mutare logica la care nu i se poate reprosa ceva(poate doar ca l-a scos pe golocevac in loc sa-l scoata pe iorga si sa faca rocada pe extreme), chiar daca azi a jucat ca o cizma, ibeh(probabil cel mai slab jucator de cand a inceput noul sezon) si Axente care din pacate numai atat poate acum iar daca dolarel asteapta sa fie cate un tamas in fiecare echipa adversa sa astepte mult si bine.
Asa ca vina le apartine tuturor, conducerii,antrenorului si jucatorilor. Culmea nesimtirii, unii dintre ei incearca sa dea vina pe suporteri.:headbang:
Cat despre meciul de ieri, Otelul a jucat cel mult mediocru, Gaz metan a jucat slab si chiar nu ar fi meritat victoria la ce au jucat...dar fotbalul se joaca pe goluri, asta a uitat dorinel!:rosu:

red-bull
20th September 2009, 12:11
Haules baules. Sa vina, desi nu la mine ar trebui sa vina. Poate e inflorita povestea cu pariurile de catre cineva care stia ce o sa se intample dar nu reusea sa gaseasca si o cale buna de a da informatia mai departe. Mie oricum imi miroase de cateva etape a lucratura impotriva lui dolarel (vezi eliminarile si penaltiurile cu uimirea).Asta nu este o scuza pentru faptul ca dolarel e un antrenor slab. I-a scos pe Iorga(jucase slab), Golocevac(unul dintre cei mai activi in prima repriza cand a scos o gramada de lovituri libere si a creat pericol in jumatatea adversa aproape in permanenta) si N'Kongue despre care unii au spus ca a ratat prosteste fara sa se uite ca alde matei si ,Axente nici macar la poarta nu ajungeau, pe cand el s-a zbatut, a castigat foarte multe dueluri, si a recuperat si multe mingi. La capitolul jucatori introdusi pe teren: Salageanu, o mutare logica la care nu i se poate reprosa ceva(poate doar ca l-a scos pe golocevac in loc sa-l scoata pe iorga si sa faca rocada pe extreme), chiar daca azi a jucat ca o cizma, ibeh(probabil cel mai slab jucator de cand a inceput noul sezon) si Axente care din pacate numai atat poate acum iar daca dolarel asteapta sa fie cate un tamas in fiecare echipa adversa sa astepte mult si bine.
Asa ca vina le apartine tuturor, conducerii,antrenorului si jucatorilor. Culmea nesimtirii, unii dintre ei incearca sa dea vina pe suporteri.:headbang:
Cat despre meciul de ieri, Otelul a jucat cel mult mediocru, Gaz metan a jucat slab si chiar nu ar fi meritat victoria la ce au jucat...dar fotbalul se joaca pe goluri, asta a uitat dorinel!:rosu:

Nu cred ca e inflorita.Mi-sa intamplat sa aud inaintea unui meci ca echipa vizitatoare va castiga...si avea cota 8...si nu am pus ca boul (eram chiar la pariuri).Era un meci de B....

bada_otelul
20th September 2009, 12:17
Nu cred ca e inflorita.Mi-sa intamplat sa aud inaintea unui meci ca echipa vizitatoare va castiga...si avea cota 8...si nu am pus ca boul (eram chiar la pariuri).Era un meci de B....

M refeream la faptul ca poate e inflorita faza cu jucatorul la pariuri. Nu am zis ca ar fi inflorit scenariul asta cu blatul. Asa daca zicea ca a auzit vorbindu-se ca va fi trantit meciul era mult mai putin credibil decat daca spunea ca a vazut un jucator pariind impotriva propriei echipe. Si cum vorba se raspandeste repede...

BBB
20th September 2009, 12:48
M refeream la faptul ca poate e inflorita faza cu jucatorul la pariuri. Nu am zis ca ar fi inflorit scenariul asta cu blatul. Asa daca zicea ca a auzit vorbindu-se ca va fi trantit meciul era mult mai putin credibil decat daca spunea ca a vazut un jucator pariind impotriva propriei echipe. Si cum vorba se raspandeste repede...

Ba ma lesi? Era la mintea cocosului ca e meci de 2 final, iar X pauza e in 90% din cazuri cel mai probabil pronostic pentru o pauza. Problema la voi nu e blaturile, e sluga de dorinel care o sa va bage in C in ritmul asta!

newcool
20th September 2009, 12:52
Ba ma lesi? Era la mintea cocosului ca e meci de 2 final, iar X pauza e in 90% din cazuri cel mai probabil pronostic pentru o pauza. Problema la voi nu e blaturile, e sluga de dorinel care o sa va bage in C in ritmul asta!
presimt ca-l prinde finalul turului la voi la "U":rolleyes:

bada_otelul
20th September 2009, 13:47
Ba ma lesi? Era la mintea cocosului ca e meci de 2 final, iar X pauza e in 90% din cazuri cel mai probabil pronostic pentru o pauza. Problema la voi nu e blaturile, e sluga de dorinel care o sa va bage in C in ritmul asta!

Bine ba expertul p...i, atunci daca sunt asa la mintea cocosului rezultatele spune-mi pentru etapa viitoare toate 9 si daca nimeresti macar 7 eu scot palaria in fata ta. Asta ar fi o chestie. A doua e ca nu a zis nimeni ca ar fi blat aranjat cu gaz metan. Daca s-a umblat s-a umblat ori pentru pariuri ori ca sa scape astia de dolarel, si faptul ca-l sapa(posibil,nu cert dar 75% as zice ca asa e) "baietii" pe dolarel(trecand un moment peste faptul ca si el e un antrenor de 2 bani) l-am semnalat mai multi, de cateva etape, de la meciul cu uimirea.

mateiasi
20th September 2009, 14:17
Era la mintea cocosului ca e meci de 2 final...
Zi drept, nu-i asa ca esti pe minus la pariuri? Gazul n-a jucat aproape nimic si a castigat cu mult noroc, la fel cum am castigat noi etapa trecuta la Dinamo. Cat timp Munteanu va conduce Otelul, singura varianta de pariu "la mintea cocosului" pe meciurile noastre e under 2.5.

Cristian
20th September 2009, 15:35
Etapa 7 Otelul 0-1 Gaz Metan
Etapa 6 Dinamo 0-1 Otelul
Etapa 5 Otelul 1-4 Unirea
Etapa 4 Otelul 0-1 Steaua
Etapa 3 CFR 1-0 Otelul
Etapa 2 Otelul 0-0 Ceahlaul
Etapa 1 International 0-1 Otelul

Pe amaratii astia de la Galati, i-a batut cine a vrut si cine nu a vrut ... numai noi nu am fost in stare ...

Va bate Mediasul si pe voi stai linistit.

Dregan
21st September 2009, 10:46
presimt ca-l prinde finalul turului la voi la "U":rolleyes:

Sa dea D-zeu:lol: