PDA

View Full Version : Cupa Cupelor 2006/2007



krydo
7th October 2006, 16:52
Anul acesta ii vom avea ca reprezentanti in Cupa Cupelor pe Dinamo. Ei vor juca in Turul 2 al acestei competitii in compania luxemburghezilir de la HB Esch. Ambele partde se vor juca la Buzau. Turul este programat azi de la 17, iar returul maine la 11.

SORENSEN
7th October 2006, 17:30
Direct undeva ?

krydo
7th October 2006, 17:35
Nope :(
Maine dimineata se transmite "returul" pe TV Sport...

SORENSEN
7th October 2006, 17:46
E bine pana la urma...fiind se pare direct daca se da dimineata...
acum era meci din Liga 2 ..(daca era dim.) apoi rugby pe la 15 00
Poate dc era pe 13.00 era loc in grila...

krydo
7th October 2006, 22:08
O seara buna pentru sportul romanesc....Dinamo a reusit si ea sa invinga (cam greu) 34-30 (17-13) in primul meci cu HB Esch de la Buzau...

SORENSEN
8th October 2006, 00:37
Cam strans pana la urma...dar paote stiind ca e un adversar mai slab..nu prea s-au omorat.

alex-hcm
8th October 2006, 01:06
eee totusi dinamo nu e hcm constanta. din pacate pt ei!

krydo
8th October 2006, 15:04
Asadar in "retur" dinamovistii s-au impus mult mai clar. Dupa acest 36-27 (21-10), nu ne ramane decat sa cascam ochii marti la tragerea la sorti in care, pe langa Dinamo, mai sunt implicate Steaua (Cupa EHF), UCM Resita si CSM Medgidia (Challenge Cup). Sa speram ca vor fi adversari accesibili. :)

eu_08
26th October 2006, 21:10
As vrea sa imi raspundeti si mie la o intrebare:de unde as putea sa aflu tot despre handbal si clasament meciurile ce vor urma,de pe ce site???

SORENSEN
30th October 2006, 15:38
Duminica, ora 11:00 Cupa Cupelor / Tur 3: Dinamo Bucuresti - Sporting Lisabona, Tur (direct)

best_lazialul
30th October 2006, 16:23
Dinamo-Sporting se va juca tot la Buzau, in Sala Sporturilor "Romeo Iamandi"

SORENSEN
5th November 2006, 12:34
Duminica, ora 11:00 Cupa Cupelor / Tur 3: Dinamo Bucuresti - Sporting Lisabona, Tur (direct)
35-29

alex-hcm
6th November 2006, 00:38
Bun joc al lui Dinamo .. se va califica.. sporting e sub ce a intalnit HCM anul; trecut....de-abia din turrul urmator vor fii adversari adevarati pt dinamo...

resita
12th November 2006, 09:23
Dinamo Baumit încearca azi, la Lisabona, sa se califice în optimi, având un avantaj de sase goluri dupa partida tur.

Ca si în cazul echipei HCM Constanta, dinamovistii vor fi recompensati pentru meciurile disputate în Cupa Cupelor doar daca vor ajunge în fazele superioare.

“Nu avem un sistem de premiere punctual pentru meciul «X» sau «Y». Obiectivele s-au stabilit clar la începutul sezonului, iar în functie de rezultatele obtinute, baietii vor fi premiati. In Cupa Cupelor ne-am propus un obiectiv mai îndraznet, sa ajungem în semifinale”, ne-a declarat Laurentiu Lupusor, presedintele echipei de handbal. Alexandru Dimache & Co nu joaca pe o prima speciala în “dubla” cu Sporting, returul disputându-se azi, de la ora 18:00, la Lisabona. “Nu ne asteptam decât la un singur lucru, sa ne calificam. Nici nu ne gândim ca am putea pierde la mai mult de sase goluri (n.r. - în tur: 35-29)”, a sustinut Lupusor.

sursa prosport

hai dinamo :ok:

resita
12th November 2006, 20:41
Sporting Lisbona - Dinamo Bucuresti = 27-30

bravo DINAMO. /hello /hello /hello /hello /hello

alex-hcm
12th November 2006, 22:50
Iata posibilele urne pt tragerea la sorti de marti:
Cap de serie( echipe din Liga):
Bosna Sarajevo(BOS)
Kadetten Schafhausen(ELV)
Wisla Plock(POL)
RK. Zagreb(CRO)
HCM Constanta(ROM)
Sadefjord(NOR)
Panellinios(GRE)
Portovik Youzhny(UKR)

Urna 2( echipe venite din turul precedent):
Ademar Leon(SPA)
Wacker Thun(ELV)
Haslum(NOR)
Skif-Krasnodar(RUS)
Silkeborg(DEN)
Vardar Skopje(MKD)
Dinamo Bucuresti(ROM)
Hamburg(GER)

alex-hcm
12th November 2006, 23:07
Asadar pt HCM adversari accesibili: Thun,Haslum, Krasnodar, Vardar si Dinamo... ( cu Krasnodar am mai jucam acum 2 ani, cu Vardar la fe, pe Dinamo ii cunoastem deci e bine)
Adversari periculosi: in primul rand Ademar.. Hamburg si Silkeborg totusi nu sunt de speriat dar bine ar fii sa le intalnim mai incolo.]
Pt Dinamo cel mai bine ar fii cu Panellinios... desi e o echipa care a acumulat vreo 3 pct in liga...apoi ar urma Bosnja Sarajevo si poate Youzhny. HCM normal e cunoscuta si de ei dar bine ar fii sa nu ne intalnim 2 echipa din romania in optimi...poate in semifinale. Curat ghinion ar fii pt Dinamo sa cada cu RK Zagreb... sau Kadetten si Wisla Plock echipe foarte puternice...polonezii sunt foarte buni, mai ales dupa ce am vazut meciul lor cu Chambery pe eurosport am ramas uimit.

resita
13th November 2006, 09:21
Dinamo si-a atins scopul

Liderul la zi din Liga Nationala s-a calificat în optimi, impunându-se si în mansa secunda în fata lui Sporting, cu 30-27

Ascensiunea dinamovistilor în Cupa Cupelor continua. Trupa pregatita de Constantin Stefan si Lascar Pana a trecut la pas si de hopul numit Sporting, facându-si acum calcule pentru tururile superioare ale competitiei.

Dinamo Baumit a plecat la Lisabona la adapostul unui avantaj de sase goluri luat dupa prima mansa, la Buzau, scor 35-29. Astfel, presiunea a fost pe umerii gazdelor, liderul la zi din Liga Nationala putând sa-si faca linistit jocul. Mai bine organizata în defensiva, Dinamo Baumit a condus în mai multe rânduri pe parcursul primei reprize, însa nu a reusit niciodata sa se desprinda la mai mult de doua goluri. Arbitrii germani Geipel si Helgig au acordat cam usor, pentru gazde, aruncari de la sapte metri, dar Florin Dragomir si Sorin Bârza au fost în zi de gratie si au parat câteva dintre ele. La pauza, rezultatul a fost egal, scor 13-13, risipind practic emotiile în privinta calificarii. In partea secunda, “câinii rosii” au controlat ostilitatile de pe teren, iar la final au obtinut o victorie meritata, scor 30-27. Leonard Bibirig a fost unul dintre artizanii succesului din tabara oaspetilor. Chiar daca nu a fost refacut în totalitate dupa ce si-a rupt un deget, “veteranul” dinamovist a insistat sa joace, astfel ca si-a scos atela ghipsata de la mâna.

Altfel, în optimile Cupei Cupelor, “alb-rosiii” vor înfrunta o echipa venita din Liga Campionilor, printre posibilii adversari numarându-se si puternica RK Zagreb, echipa la care activeaza Rares Jurca. Tragerea la sorti este programata mâine, la Viena.
sursa prosport

Aurel.D
13th November 2006, 10:14
Felicitari echipei Dinamo si sper sa nu cada in optimi cu HCM Constanta!:D

best_lazialul
14th November 2006, 13:31
Incredibil! HCM Constanta-Dinamo in optimi!

resita
14th November 2006, 13:32
ce meci :ciocan: :ciocan: :ciocan:

resita
14th November 2006, 13:37
programul complet

Bjerringbro-Silkeborg A/S vs Kadetten Schaffhausen

HSV Hamburg vs Wisla Plock S.A.

HC Vardar PRO - Skopje vs Panellinios AC Athens

C.BM. Ademar Leon vs Sandefjord TIF

SKIF-Krasnodar vs RK Zagreb

HC Portovik Yuzhny vs Wacker Thun

RK "Bosna" Sarajevo vs Haslum HK

C.S. HCM Constanta vs Dinamo Baumit Bucuresti

best_lazialul
14th November 2006, 13:48
retraiesc momentele de acum cateva luni de la fotbal, cand Steaua si Rapid s-au luptat pt un loc in fazele superioare ale Cupei Uefa. Nu-mi place sa vad 2 echipe romanesti luptandu-se intre ele in cupele europene. Chiar daca stim sigur ca vom avea o echipa in sferturile Cupei Cupelor tot am un regret. Cred ca ar fi putut ajunge amandoua acolo.

alex-hcm
14th November 2006, 16:43
Forzza Hcm.... va fii razboi total la constanta mai ales dupa ce dinamo a fost ajutata in meciul tur din campionat de arbitrii sa ne bata....Victorie la scor pt hcm.,. nu va rezista Dinamo in vacarmul din sala sporturilor... mai ales ca sunt asa de "iubiti" cainii la constanta.

Aurel.D
14th November 2006, 17:07
Da stiu, mai ales datorita sefului galeriei Farului care este stelist pana in maduva oaselor...

alex-hcm
9th December 2006, 23:28
Rezultate finale:
HAMBURG- wisla plock 74-50 (39-26) si (35-24)
skif krasnodar- RK. ZAGREB 50-61 (22-25) si (28-36)
PORTOVIK YOUZHNY- wacher thun 58-54 (30-30) si (28-24)
BOSNJA SARAJEVO - haslum 71-61 (40-28) si (31-33)