PDA

View Full Version : Programul 16-imilor Cupei Romaniei editia 2009-2010



malexoid
11th September 2009, 16:21
Jocurile din saisprezecimi se disputa in sistem eliminatoriu, intr-o singura mansa, pe stadionul echipei care a fost stabilita ca organizatoare de tragerea la sorti.

In cazul in care jocurile urmeaza sa fie televizate in direct si sunt programate in nocturna, iar clubul organizator nu dispune de un stadion dotat cu instalatie de iluminat, jocul se va programa pe stadionul celeilalte echipe, daca aceasta dispune de un stadion dotat cu nocturna.

In caz contrar, urmeaza ca FRF sa programeze jocul pe un alt stadion, dotat cu nocturna, pe cat posibil in apropierea sediului clubului care a fost desemnat ca organizator prin tragerea la sorti.

In caz de egalitate dupa 90 de minute de joc, se procedeaza la prelungiri si, daca egalitatea persista, la lovituri de departajare din punctul de pedeapsa.


FCM Bacau - Steaua Bucuresti

Unirea Urziceni - Sportul Studentesc

FC Vaslui - Chimia Brazi

Dunarea Galati - CFR Cluj

FC Timisoara - Sanatatea Cluj

FC Zlatna - Dinamo Bucuresti

Ceahlaul Piatra Neamt - Gaz Metan Craiova

Gaz Metan Medias - CSM Ramnicu Valcea

FC Brasov - CS Otopeni

Astra Ploiesti - Farul Constanta

Gloria Bistrita - Dunarea Giurgiu

Minerul Mehedinti - International Curtea de Arges

FC Bihor - Rapid Bucuresti

Universitatea Craiova - Gloria Bistrita II

Otelul Galati - Unirea Alba Iulia

Politehnica Iasi - Pandurii Tg.Jiu

Jocurile din cadrul saisprezecimilor de finala vor fi programate in zilele de 22, 23 si 24 septembrie 2009, cu incepere de la ora 16:00, cu exceptia jocurilor televizate.

Nightwish
11th September 2009, 16:38
Tare.. Aia cu nocturna este ca sa avantajeze cluburile mari fata de alea din div. B/C :D

Razvan T.
11th September 2009, 16:45
Zeroase aveti grija :D:D:D

malexoid
11th September 2009, 17:20
Zeroase aveti grija :D:D:D

:) na las'ca n'om fi noi mUTA...aia's pacientii asistentilor medicali :happy

zebe
11th September 2009, 17:38
No timisorenilor, nu tine norocul cu voi.. :D

Sanatate sa aveti, daca noroc ba!

Razvan T.
11th September 2009, 17:55
:) na las'ca n'om fi noi mUTA...aia's pacientii asistentilor medicali :happy

Am muscat`o si noi :D:D:D

BBB
11th September 2009, 17:56
Le urez timisorenilor sanatate maxima!

malexoid
11th September 2009, 18:08
Le urez timisorenilor sanatate maxima!

pai e ok, e un relash meritat dupa ajax, vaslui si inainte de stiinta, dinamu zagreb...

six
11th September 2009, 18:47
virushiiiiiiiii :yeah::yeah::yeah:

m8k
11th September 2009, 19:03
:) na las'ca n'om fi noi mUTA...aia's pacientii asistentilor medicali :happy

Mai rau!.... sunt veterinari.:D Timisorenilor nu uitati sa va luati vacile, curcile, mioarele la meci ca in pauza si dupa meci patronul virusilor o sa faca consultatii gratuite. Daca aveti noroc duce si farmacia ambulanta si va procurati substante contra limbricilor la superpret!:happy

six
11th September 2009, 19:07
mi-s modest ....cel putin 4 PATRU 'mioare' le dam :bere:;)

Poli Timisoara
11th September 2009, 19:49
e clar...ne elimina Sanatatea !

Lordul
11th September 2009, 23:40
tragere grea pentru Poli Iasi dar tot bate pe Pandurii

deko
12th September 2009, 03:51
Hai Bacaul ! oricum vor fi mai multi spectatori decat o partida de la matineu ! ii batem pe oieri

six
12th September 2009, 08:19
Sănătatea e pregătită de meciul cu Poli » "Credem în șansa noastră!"
Finanțatorul Sănătății Cluj, Aurelian Ghișa, este conștient că echipa sa va avea o misiune dificilă pentru a obține calificarea în compania Timișoarei, însă crede în șansa pe care jucătorii săi o au

-Domnule Ghișa, sînteți mulțumit de tragerea la sorți?
-Sigur că da, e ok. Avem șansa de a juca cu o echipă de Liga Campionilor, pentru noi e un meci foarte bun.

-Ați fi avut altă preferință din prima urnă?
-Cu oricare din primele șase echipe din urnă am fi căzut era mulțumitor. Pentru mulți din jucătorii noștri o astfel de partidă e meciul vieții lor.

-Credeți că poate fi un avantaj pentru Sănătatea faptul că Poli joacă și în Liga Europa și în Cupa și campionat?
-Clar poate fi un avantaj, chiar discutam cu domnul Chivorchian și îmi spunea că ar fi fost greu dacă ar fi trebuit după atîtea deplasări să vină la Cluj pentru Cupă,însă vom juca la Timișoara.

-Le veți promite jucătorilor ceva special dacă elimină pe Poli?
-Bineînțeles că va fi și o motivație financiară în plus, noi credem în șansa noastră, așa mică cum e ea, dar credem!

:D:D:D

Denis
12th September 2009, 08:31
Tragere grea pentru Dunarea.:( In fiecare an a ajuns in 16-imi dar mereu s-a impiedicat aici, si se pare ca inca odata a dat peste un obstacol foarte greu: CFR Cluj......

In schimb Otelul are drum liber spre optimi.:D
Partida FC Otelul Galati - FC Unirea Alba Iulia se va desfasura pe "stadionul" Otelul.

Sir. Eko
12th September 2009, 10:00
F.C Bihor -Rapid :D

Sper sa nu dea la TV meciul ,sa nu ne trimita pe alt stadion :( .

criolt
12th September 2009, 18:17
Tare.. Aia cu nocturna este ca sa avantajeze cluburile mari fata de alea din div. B/C :D

Ai perfecta dreptate night. Ce sanse sa aiba sanatatea cluj la timisoara sau zlatna la dinamo (banuiesc ca zlatna nu are nocturna) ?
Daca jucau acasa aveau o sansa cat de mica.

six
12th September 2009, 18:47
zero:happy

moty
13th September 2009, 23:24
Tare.. Aia cu nocturna este ca sa avantajeze cluburile mari fata de alea din div. B/C :D

O decizie de tot kkt-ul. Probabil urmeaza sa bage capi de serie si la tragerea la sorti a semifinalelor.:rosu:

DarkPeace
15th September 2009, 13:50
Ai perfecta dreptate night. Ce sanse sa aiba sanatatea cluj la timisoara sau zlatna la dinamo (banuiesc ca zlatna nu are nocturna) ?


Zlatna are nocturna ;) anul trecut era singura echipa din liga a 4-a cu nocturna

newcool
15th September 2009, 23:59
:) na las'ca n'om fi noi UTA...aia's pacientii asistentilor medicali :happy
da' daca,da' daca totusi...atunci ATI BELIT-O!!:yeah::yeah::yeah::evil::evil:

newcool
16th September 2009, 00:01
Sănătatea e pregătită de meciul cu Poli » "Credem în șansa noastră!"
Finanțatorul Sănătății Cluj, Aurelian Ghișa, este conștient că echipa sa va avea o misiune dificilă pentru a obține calificarea în compania Timișoarei, însă crede în șansa pe care jucătorii săi o au

-Domnule Ghișa, sînteți mulțumit de tragerea la sorți?
-Sigur că da, e ok. Avem șansa de a juca cu o echipă de Liga Campionilor, pentru noi e un meci foarte bun.

-Ați fi avut altă preferință din prima urnă?
-Cu oricare din primele șase echipe din urnă am fi căzut era mulțumitor. Pentru mulți din jucătorii noștri o astfel de partidă e meciul vieții lor.

-Credeți că poate fi un avantaj pentru Sănătatea faptul că Poli joacă și în Liga Europa și în Cupa și campionat?
-Clar poate fi un avantaj, chiar discutam cu domnul Chivorchian și îmi spunea că ar fi fost greu dacă ar fi trebuit după atîtea deplasări să vină la Cluj pentru Cupă,însă vom juca la Timișoara.

-Le veți promite jucătorilor ceva special dacă elimină pe Poli?
-Bineînțeles că va fi și o motivație financiară în plus, noi credem în șansa noastră, așa mică cum e ea, dar credem!

:D:D:D
bah,va este frica sa jucati la CLuj? aud?:D

six
16th September 2009, 18:50
bah,va este frica sa jucati la CLuj? aud?:Dda :D ne este frica :P

NORGEMAN
16th September 2009, 20:21
O decizie de tot kkt-ul. Probabil urmeaza sa bage capi de serie si la tragerea la sorti a semifinalelor.:rosu:

Ca de obicei, cine mai e ca noi? urne valorice la tragerea pt meciurile din semifinale. Ciudat e ca majoritatea suporterilor nu zic nimic si asta zice tot despre ce iubitori de fotbal am ajuns sa avem prin tara:rolleyes: Mai bine se duc sa vada alt sport.

six
19th September 2009, 18:55
Miercuri, 23 septembrie, va avea loc partida Poli Timisoara - Sănătatea Cluj, din cadrul "16"-imilor de finală ale Cupei României Timișoreana. Meciul va începe la ora 18,30, iar intrarea este liberă.
Pentru cine nu stie, meciul se joaca pe terenul nostru.
PS: Intrarea este libera doar pentru cei din judetele Timis si Buzau.

:D:P:happy

Informații despre adversari:
- echipă de amatori (toți au servici) care joacă de plăcere
- patron este unul dintre jucători și care e ceva nabab al importului și distribuției de medicamente. ARe cea mai mare firmă din România în distribuția de medicamente veterinare. Acționar la o bancă. Genul foarte plin de bani de care nu o auzit nimeni. Locuiește parțial în Germania, parțial în Cluj și vine la meciuri cu avioane închiriate sau elicopetere.
- toți joacă de hobby. Mulți sunt talentați, dar nu au vrut să aibă carieră de fotbaliști. O parte sunt angajați la firma patronului - Ghișe - alții sunt taximetriști, informaticieni. Ăsta e principalul pericol, că aștia chiar joacă de plăcere, fără bani, fără fițe, fără ciobănisme, fără să fie fotbaliști, ci doar niște prieteni care joacă un fotbal și atât.
- din motivele enumerate mai sus, cad fizic în a doua repriză.

:D:cool:;)

barbarella
22nd September 2009, 09:48
Daca debuteaza Mejia la meciul asta, virusii se opresc din joc sa-l admire si sa-l aplaude. :P Cu declaratia "noi credem în șansa noastră, așa mică cum e ea, dar credem!" asta il parafrazeaza pe Sabau, care spunea exact acelasi lucru inainte de meciurile noastre in Europa. :D

zebe
22nd September 2009, 11:09
Deci, asa-i ca vi-i frica de virusi? :D

barbarella
22nd September 2009, 11:15
Cum o sa ne fie frica, are Gigel niste antibiotice in dotare cu care-i asteapta. :D

Denis
22nd September 2009, 17:25
FCM Bacau - Steaua Bucuresti 2
Unirea Urziceni - Sportul Studentesc 1
FC Vaslui - Chimia Brazi 1
Dunarea Galati - CFR Cluj 2
FC Timisoara - Sanatatea Cluj 1
FC Zlatna - Dinamo Bucuresti 2
Ceahlaul Piatra Neamt - Gaz Metan Craiova 1
Gaz Metan Medias - CSM Ramnicu Valcea 2
FC Brasov - CS Otopeni 1
Astra Ploiesti - Farul Constanta 2
Gloria Bistrita - Dunarea Giurgiu 2
Minerul Mehedinti - International Curtea de Arges 2
FC Bihor - Rapid Bucuresti 2
Universitatea Craiova - Gloria Bistrita II 1
Otelul Galati - Unirea Alba Iulia 2
Politehnica Iasi - Pandurii Tg.Jiu 2

boni2204
22nd September 2009, 19:04
poli iasi pandurii 2-0 la pauza, goluri bratu si bujor:lol:

six
22nd September 2009, 19:23
Deci, asa-i ca vi-i frica de virusi? :Dda :P

codrind
22nd September 2009, 23:14
...Politehnica Iasi - Pandurii Tg.Jiu 2

Sa inteleg ca inca esti in "doliu"??? Dupa plecarea lui Grig???
Si cum esti ROMAN neaos : Sa moara si capra vecinului!!! :headbang:
iar "strugurii sunt acri" e motto-ul vietii tale

Meciul s-a terminat 3-1 pentru echipa ANTRENORULUI GRIGORAS, spre ciuda unora...:groggy:

Datenshi
23rd September 2009, 19:15
Gaz Metan - CSM Rm. Vîlcea (II) 1-1, 5-4 după penalty-uri
- stadion Gaz Metan (Mediaș)

Gloria Bistrița - Dunărea Giurgiu (II) 3-0
- stadion Gloria (Bistrița)

Poli Iași - Pandurii Tg. Jiu 3-1
- stadion "Emil Alexandrescu" (Iași)

U Craiova - Gloria Bistrița II (III) 4-0
- stadion "Ion Oblemenco" (Craiova)

Unirea Urziceni - Sportul Studențesc (II) 3-0
- stadion Tineretului (Urziceni)

Chimia Brazi (III) - FC Vaslui 0-5
- stadion Chimia (Brazi)

Astra Ploiești - Farul Constanța (II) 2-1
- stadion Astra (Ploiești)

Minerul Mehedinți - Curtea de Argeș 1-1, 4-5 după penalty-uri
- stadion Victoria (Vînju Mare)

Oțelul Galați - Unirea Alba Iulia 1-1, 4-3 după penaltyuri
- stadion Oțelul (Galați)

TeBat
23rd September 2009, 19:52
"Virusii" isi primesc antidotul:(:D

zebe
23rd September 2009, 20:01
"Virusii" isi primesc antidotul:(:D

5-0 in min. 75. Macar s-or dus acolo sa joace, o dat o bara si au mai avut ceva ocazii. Bravo lor! Noi sa fim sanatosi! :D

Ce asistenta are arbitrul. :D

Sir. Eko
23rd September 2009, 20:01
Maine Rapidu pierde clar in fata noastra ,hai BIHORU!:D

zebe
23rd September 2009, 20:06
Si o intrat si patronu pe teren... :cry:

Edit: Vad ca-i rezerva un fost coleg de-al meu la Sanatatea. :D

m8k
23rd September 2009, 20:14
5-0 in min. 75. Macar s-or dus acolo sa joace, o dat o bara si au mai avut ceva ocazii. Bravo lor! Noi sa fim sanatosi! :D

Ce asistenta are arbitrul. :D

E buna nu gluma, numai ca habar nu are de ce are steagul acela in mana!:D
7-0 si multa sanatate.

m8k
23rd September 2009, 20:16
Si o intrat si patronu pe teren... :cry:

Edit: Vad ca-i rezerva un fost coleg de-al meu la Sanatatea. :D

Patronul a fost coleg cu mine la facultate, iar cu Kiss si Moga am jucat fotbal in copilarie in curtea scolii!... amu au ajuns vedete la TV!:D

stiintacv
23rd September 2009, 20:19
Ceahlaul-GAZ METAN CFR 1-1 2-3 DUPA LOVITURI DE DEPARTAJARE.

zebe
23rd September 2009, 20:20
Ceahlaul - Echipa a doua a Craiovei, cea cu nume lung 2-3. Cred ca ii mai bine sa zici asa, doar Gaz Metan CFR ii prea confusing. :D

Timisoara - Virusii Verzi 7-0...:(

TeBat
23rd September 2009, 20:37
Timisoara - Virusii Verzi 7-0...:(

nu-i nimic!la anu' :D

bada_otelul
23rd September 2009, 20:42
Sa inteleg ca inca esti in "doliu"??? Dupa plecarea lui Grig???
Si cum esti ROMAN neaos : Sa moara si capra vecinului!!! :headbang:
iar "strugurii sunt acri" e motto-ul vietii tale

Meciul s-a terminat 3-1 pentru echipa ANTRENORULUI GRIGORAS, spre ciuda unora...:groggy:

Cat de retardati pot fi unii. Deci dupa logica ta de geniu neinteles Rave are ceva si cu astra si cu ceahlaul si cu OTELUL(?!?):headbang:

Roddicted
23rd September 2009, 21:21
Atmosfera frumoasa la Bacau.Ce echipa din Romania mai umple acel stadion pana la refuz?

*Coco*
23rd September 2009, 21:23
Pai vine lumea sa dea m*** stelei nu te`ai prins de ce vine asa multa lume?

Roddicted
23rd September 2009, 21:24
Asa o fi, dar pentru Craiova de exemplu, nici pentru asta nu se obosesc oamenii :ok:

FcPoliFan
23rd September 2009, 21:25
Da mai, si cine aduce 15000 de spectatori cu o echipa de liga a treia, fie si cu intrarea libera?

Pai la Bacau nici nu intra mai mult de 10000.

nayram
23rd September 2009, 21:26
Pai vine lumea sa dea m*** stelei nu te`ai prins de ce vine asa multa lume?

bine ca te-ai prins tu inteligentule

Roddicted
23rd September 2009, 21:26
Da mai, si cine aduce 15000 de spectatori cu o echipa de liga a treia, fie si cu intrarea libera?

Pai la Bacau nici nu intra mai mult de 10000.

nu ma intereseaza meciurile pe teren propriu

nayram
23rd September 2009, 21:28
Da mai, si cine aduce 15000 de spectatori cu o echipa de liga a treia, fie si cu intrarea libera?



Cine?

stiintacv
23rd September 2009, 21:42
Da mai, si cine aduce 15000 de spectatori cu o echipa de liga a treia, fie si cu intrarea libera?

Pai la Bacau nici nu intra mai mult de 10000.

Pai da mai e normal voi aveti si rezultate.;)

six
23rd September 2009, 22:16
;););););););)-:)

zebe
23rd September 2009, 22:17
;););););););)-:)

Ce-ati avut ma cu virusii? :D

Zerosapte ar trebui sa te cheme, nu zerosase... :D

six
23rd September 2009, 22:25
da... dar daca jucam cu prima garnitura :rolleyes::D:happy:cry:

bada_otelul
23rd September 2009, 22:30
steaua e ca un mort scos pe bucati din autoturismul contorsionat: vin "oamenii" sa vada cum arata "hoitul".:D

zebe
23rd September 2009, 22:31
steaua e ca un mort scos pe bucati din autoturismul contorsionat: vin "oamenii" sa vada cum arata "hoitul".:D

:happy

Buna asta! :D

Lordul
23rd September 2009, 22:34
Kapetanos cu o dubla trimite Steaua in optimi

Hingherul
23rd September 2009, 22:37
ce mi-e cupa Romaniei ce mi-e cupa Europei :D
un fleac

Doctor_Satan
24th September 2009, 10:24
Pe site stie ca "Steaua a facut spectacol la Bacau". Tare stirea asta!
Eu consider ca spectacol a fost acel 7-0 intre FC Timisoara si Sanatatea, dar poate mi se pare mie! :ras-plans:
Sau 4-0 Brasov-Otopeni. Sau 5-0 Brazi-Vaslui.
Daar 2-0 cu o echipa care a intrat pe teren cu ideea "jucam cu Seaua, deci pierdem, asa ca nu mai jucam nimic" sa spui ca e spectacol, e chiar jenant!

BBB
24th September 2009, 11:38
Da mai, si cine aduce 15000 de spectatori cu o echipa de liga a treia, fie si cu intrarea libera?

Hai ma lesi? Anul trecut pe vremea asta erati 300 pe stadion cu Otopeniul. Si nu mai umfla tu potul daca Paltinean ala abereaza, ca nu au fost nici 9000 pe stadion, ce 15.000 visezi? Cat despre meci, eu nu inteleg cum ne-a putut elimina o asa echipa ca Sanatatea. Grasutii aia erau adorabili

@Satane, Timisoara n-a facut spectacol, ea doar s-a antrenat. Ca sa faci spectacol trebuie sa ai si un adversar in fata, nu doar jaloane

Rossi
24th September 2009, 13:43
"Am fost clar dezavantajati de arbitru. Nu stiu daca are remuscari pentru ceea ce a facut, dar la 0-0, am avut penalti clar, iar el ne-a eliminat un jucator. Maniera acestui arbitru a fost sub orice critica. Am jucat cu liderul Ligii I, insa cred ca am fost echipa mai buna in primele 90 de minute. FC Brasov nu are nevoie de un astfel de arbitraj", a spus Ciobotariu la conferința de presă ce a urmat partidei.

"Nu comentez arbitrajul, ca nu se vede bine de la firul ierbii"
Viorel Moldovan, antrenor FC Brasov

hotiile Brasovului continua ....

emil_bv
24th September 2009, 14:17
In loc sa vorbeasca de arbitraj (si eu am vazut penalty la faza respectiva deci ii dau dreptate), Ciobotariu ar trebui sa isi invete jucatorii sa finalizeze. Au avut ilfovenii o ocazie singur cu portarul in minutul 89 (la scorul 0-0) dar atacantul a "reusit" o executie pe care ar fi fost invidios pana si Jonny Wilkinson (rugbyst pentru cine nu stie). Daca marcau acolo, nu mai vorbeau acum de arbitraj.

Cat despre Steagu, penibile rezerve avem.

malexoid
24th September 2009, 14:52
. Si nu mai umfla tu potul daca Paltinean ala abereaza, ca nu au fost nici 9000 pe stadion, ce 15.000 visezi? Cat despre meci, eu nu inteleg cum ne-a putut elimina o asa echipa ca Sanatatea. Grasutii aia erau adorabili

mereu ai avut probleme cu estimarile BBB...imi aduc aminte ce aberai la meciul nostru cu shaktaru' (96-4% posesie balon, etc etc ...) :headbang:
incearca sa si judeci cand afirmi ceva!
pentru cultura ta generala, avem 32000 pe scaune!

Ess
24th September 2009, 15:06
pentru cultura ta generala, avem 32000 pe scaune!

intr-adevar cacacioase vremuri...:D

BBB
24th September 2009, 16:10
mereu ai avut probleme cu estimarile BBB...imi aduc aminte ce aberai la meciul nostru cu shaktaru' (96-4% posesie balon, etc etc ...) :headbang:
incearca sa si judeci cand afirmi ceva!
pentru cultura ta generala, avem 32000 pe scaune!

Aseara stadionul a fost maxim 30% ocupat, iar dupa o matematica elementara, 30% din 32.000 = 9600 oameni, asa ca nu imi spune mie ca ati fost 15.000

samar
24th September 2009, 16:15
Pana una alta,e 2-0 pt Rapiduletzu:yeah: Autori: Lazar si Spada :ok:

Fedayn
24th September 2009, 16:54
mereu ai avut probleme cu estimarile BBB...imi aduc aminte ce aberai la meciul nostru cu shaktaru' (96-4% posesie balon, etc etc ...) :headbang:
incearca sa si judeci cand afirmi ceva!
pentru cultura ta generala, avem 32000 pe scaune!

si cu ce va tratati??? :groggy:

malexoid
24th September 2009, 17:36
Aseara stadionul a fost maxim 30% ocupat, iar dupa o matematica elementara, 30% din 32.000 = 9600 oameni, asa ca nu imi spune mie ca ati fost 15.000

da, vad ca ai reusit sa faci calculul, insa nu am incredere in capacitatea ta de a estima cele 30%...
am fost pe DP, am vazut si tribuna 2 (ceea ce tu nu aveai cum sa vezi - de acolo se efectueaza filmarea mai nou :( )

six
24th September 2009, 19:14
Cat despre meci, eu nu inteleg cum ne-a putut elimina o asa echipa ca Sanatatea. Grasutii aia erau adorabili

:happy:happy:happy inseamna ca sunteti mai prastie ca ei...simplu ;)
urmeaza dinamo zagreb :ok:

BBB
24th September 2009, 19:37
:happy:happy:happy inseamna ca sunteti mai prastie ca ei...simplu ;)
urmeaza dinamo zagreb :ok:

Inseamna ca rezervele noastre din acel meci sunt mai prastie ca Sanatatea. Drept urmare, au fost expulzati majoritatea pe la Ariesul si Simleul Silvaniei. Urmeaza Dinamo Zagreb :happy

Cipri
24th September 2009, 20:19
I-am eliminat pe nemteni :yeah::yeah::yeah:

Hingherul
24th September 2009, 21:01
bai e incredibil zicu asta :)

Ferdininho
24th September 2009, 21:04
Meseriasii de la PRO TV au afisat sigla Corvinului Hd ca fiind cea a FC Zlatna.

Hingherul
24th September 2009, 21:13
dar hariciumbele de ce joaca acasa meciul asta??? au grija protectorii sa-i odihneasca pentru urmatorul meci? sau se joaca pe terenul echipei mai varza?

Lordul
24th September 2009, 21:15
4-0 in minutul 43

El Pistolero
24th September 2009, 21:21
cred ca va cadea recordul lui timisoara:D

Celso
24th September 2009, 21:26
dar hariciumbele de ce joaca acasa meciul asta??? au grija protectorii sa-i odihneasca pentru urmatorul meci? sau se joaca pe terenul echipei mai varza?

si Timisoara a jucat acasa..si CFR ...samd ..pt ca adversarele nu au terenuri omologate

Hingherul
24th September 2009, 21:35
adica nu e de ajuns ca zlatna sa aiba nocturna?? cam ce mai trebuia pt un meci asa mare?




Cei de la Zlatna acuză faptul că meciul de joi de Cupă se joacă în Ștefan cel Mare. "Arena noastră întrunește toate condițiile, inclusiv instalația de nocturnă și măsurile de securitate. Chiar pe nimeni nu interesează că suporterii noștri merită să vadă pe viu un astfel de meci?!"

nayram
24th September 2009, 21:58
Daca nu le mai plateste turcu deplasarile, trebuia cumva sa vada si aia 100 de catei meciu

Hingherul
24th September 2009, 22:02
pai cum il vad restul de 200 la tv puteau sa-l vada si amaratii aia de 100 :D

nayram
24th September 2009, 22:03
si cine mai facea atmosfera?:happy

cimitiru branesti
24th September 2009, 22:05
si cine mai facea atmosfera?:happy
Cum cine? Lordu'

Hingherul
24th September 2009, 22:05
si cine mai facea atmosfera?:happy

si asa cine face? :D
uiti ca in fane babanu` se antreneaza cosmonautii de la nasa pentru ca e singurul loc de pe pamant fara atmosfera?

nayram
24th September 2009, 22:08
si asa cine face? :D
uiti ca in fane babanu` se antreneaza cosmonautii de la nasa pentru ca e singurul loc de pe pamant fara atmosfera?

Cum cine? Eu nici nu ii mai aud pe comentatori din cauza la suporteri:lol:

Hingherul
24th September 2009, 22:09
i-am auzit si eu adineauri pe aia de la zlatna strigand : HOTII :D

ce dracu ma, pe amaratii astia si suporterii zlatnei ii domina :happy:happy:happy

Lordul
24th September 2009, 22:45
Dinamo-Zlatna 5-0 scor final

In alta ordine de idei Muresan vrea sa castige Cupa a 3 oara la rand si sa stabileasca un record :ras-plans: din cate stiu eu Steaua si Rapid au castigat de mai mult de 3 ori la rand cupa asa ca nu stiu ce record vede Muresan aici

Charon
24th September 2009, 22:50
nu stiu daca vreo echipa din provincie a luat cupa de 3 ori la rand!;)

Lordul
24th September 2009, 22:52
asa da...daca la asta se referea

BBB
24th September 2009, 23:57
adica nu e de ajuns ca zlatna sa aiba nocturna?? cam ce mai trebuia pt un meci asa mare?

Tu ai vazut ce nocturna are Zlatna? :happy Au 2 stalpi de aia cu cate 3 becuri ca pe sintetic cand mergem sa jucam noi miuta :happy


asa da...daca la asta se referea

se referea ca e un record al franarilor 3 cupe consecutive

BAK
25th September 2009, 08:02
Atmosfera frumoasa la Bacau.Ce echipa din Romania mai umple acel stadion pana la refuz?

nu prea stiu unde gasesti mai multi tarani flamanzi decat in moldova:no::no:

Cipri
25th September 2009, 11:21
nu prea stiu unde gasesti mai multi tarani flamanzi decat in moldova:no::no:
:happy:happy:happy

Hard
25th September 2009, 11:35
nu prea stiu unde gasesti mai multi tarani flamanzi decat in moldova:no::no:

in sua.

Denis
25th September 2009, 11:56
nu prea stiu unde gasesti mai multi tarani flamanzi decat in moldova:no::no:

:D Iti zic eu unde: prin Texas, pe-acolo, la Hill-Billy's :evil:

Denis
25th September 2009, 11:57
Tu ai vazut ce nocturna are Zlatna? :happy Au 2 stalpi de aia cu cate 3 becuri ca pe sintetic cand mergem sa jucam noi miuta :happy


:D Lasa ca e mai buna decat cea de la Galati.:ok:

Grinco
25th September 2009, 13:40
Ce naiba tot i se acorda atentie *****ului cu ochi, numit Turcu? S-a trezit mujahedinul ala sa faca pe spiritualul si sa-i ia la misto pe cei de la Zlatna, de parca ma-sa nu umbla cu satra din sat in sat

hamsterutz
25th September 2009, 14:40
nu prea stiu unde gasesti mai multi tarani flamanzi decat in moldova:no::no:

pe net...te simti?

danny91sv
25th September 2009, 14:45
Un jucator de la Gaz Metan CFR Craiova a zis ca daca va cadea cu Dinamo le va da 1-0 ...

Eu il cred :D

BAK
25th September 2009, 18:14
pe net...te simti?

nu dar cred ca te simti tu din moment ce mi-ai dat warning si esti si moldovean:happy

l.e. ce au sarit moldovenii, mai rapid decat cand se striga sarma!!! pe celebrele trenuri.......

Hard
25th September 2009, 18:27
... pai daca esti nesimtit si jignesti locuitorii unei regiuni a tarii, nu crezi ca s-a procedat corect ? te-ai gasit tocmai tu ...

Am atasat foto cu grupul de suporteri galateni care au fost prezenti la Cluj, la meciul CFR- Dunarea Galati 2-0 .

BAK
25th September 2009, 18:30
glumeam si eu..... insa ce s-a intamplat la bacau arata cata prostie este in romania, INDIFERENT de regiune....

BBB
25th September 2009, 18:37
glumeam si eu..... insa ce s-a intamplat la bacau arata cata prostie este in romania, INDIFERENT de regiune....

Asa, si dupa tine ar fi trebuit sa fie stadionul gol? Ca semn de protest sau ce?

BAK
25th September 2009, 18:40
.......decat sa se calce in picioare sa il vada pe jiji.........
http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?video_id=25777&title=Isterie___n_Moldova
http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?video_id=22796&title=Isterie_sub_Pietricica_la_venirea_Stelei

BBB
25th September 2009, 20:03
.......decat sa se calce in picioare sa il vada pe jiji.........

Poate oamenii aia au venit sa isi vada echipa favorita (FC Bacau) cum invinge steaua. In cel mai rau caz au venit sa vada steaua, nu cred ca exista un singur suporter acolo sa fi vrut sa-l vada pe gigi, eventual mort

six
25th September 2009, 20:41
TRAGEREA LA SORȚI A OPTIMILOR DE FINALĂ ALE CUPEI ROMÂNIEI-TIMIȘOREANA
Casa Fotbalului va găzdui marți, 29 septembrie a.c., la ora 16.00, tragerea la sorți a jocurilor contând pentru optimile de finală ale Cupei României-Timișoreana, ediția 2009-2010.





Conform art.32.6.1 din Regulamentul de organizare a activității fotbalistice, pentru tragerea la sorți a jocurilor din optimile de finală, echipele calificate sunt repartizate astfel:
În urna A: echipele clasate pe locurile 1 – 6 în campionatul ediției precedente, respectiv,
1. AFC UNIREA URZICENI
2. FC TIMIȘOARA SA
3. SC DINAMO 1948 SA BUCUREȘTI
4. SCS FC CFR 1907 CLUJ SA
5. SC SPORTING CLUB VASLUI
6. SC FC STEAUA BUCUREȘTI SA
În urna B: celelalte echipe din Liga I, participante în campionatul ediției în curs, respectiv,
1. SC FC U CRAIOVA
2. SC FC RAPID SA BUCUREȘTI
3. SC FC BRAȘOV SA
4. SC FC OȚELUL SA GALAȚI
5. AFC GLORIA 1922 BISTRIȚA
6. SC FC POLITEHNICA IAȘI SA
7. CS GAZ METAN MEDIAȘ
8. CS ASTRA PLOIEȘTI
9. FC INTERNAȚIONAL CURTEA DE ARGEȘ
În urna C: echipa de categorie inferioară calificată, respectiv, CS GAZ METAN CFR CRAIOVA
Se împerechează o echipă din urna A cu echipa din urna C și, în continuare, echipe din urna A cu echipe din urna B (5 jocuri). Cele 4 echipe rămase în urna B se împerechează între ele. Pentru toate jocurile, echipa organizatoare se stabilește prin tragere la sorți.
Jocurile din optimi se dispută în sistem eliminatoriu, într-o singură manșă, pe stadionul echipei ce va fi stabilită prin tragere la sorți. În cazul în care jocurile urmează să fie televizate în direct și sunt programate în nocturnă, iar clubul organizator nu dispune de un stadion dotat cu instalație de iluminat, jocul se va programa pe stadionul celeilalte echipe, dacă aceasta dispune de un stadion dotat cu instalație de nocturnă, în caz contrar urmând ca FRF să programeze jocul pe un alt stadion dotat cu nocturnă, pe cât posibil în apropierea sediului clubului care a fost desemnat ca organizator prin tragere la sorți.
În caz de egalitate după 90 de joc, se procedează la prelungiri și, dacă egalitatea persistă, la lovituri de departajare din punctul de pedeapsă, conform art.32.9.din ROAF.
Cartonașele galbene aplicate jucătorilor până în faza șaisprezecimilor de finală se anulează.
Jocurile din optimile de finală sunt programate pentru 27, 28 și 29 octombrie 2009, cu începere de la ora 14.00, cu excepția jocurilor televizate.

Bistrita ii a noastra :D:happy

Cristian
25th September 2009, 20:44
Presimt ca "ne intalnim" cu portarul Cristi Munteanu :D

Stefan_Cel_Mare
26th September 2009, 08:54
Gaz Metan CFR Craiova ,pe astia ii vreau !

treiculori
26th September 2009, 09:28
As vrea ca Otelul sa cada cu Vaslui . Macar sa avem parte de un derbi local.

BBB
26th September 2009, 10:25
As vrea ca Otelul sa cada cu Vaslui . Macar sa avem parte de un derbi local.

In liga II sa cada? Da, buna idee. Aaa...stai ca aici e vorba de Cupa

hamsterutz
26th September 2009, 23:32
nu dar cred ca te simti tu din moment ce mi-ai dat warning si esti si moldovean:happy

l.e. ce au sarit moldovenii, mai rapid decat cand se striga sarma!!! pe celebrele trenuri.......

...iti ajunge 1...

Stefan_Cel_Mare
27th October 2009, 21:30
suntem primii calificati in sferturi ! astept surprizele din optimi :D:D:D

Cristy RVD
27th October 2009, 21:33
Wesley .... exceptional :ok: