PDA

View Full Version : Seria B_Etapa 8: Corvinul - FC Bihor



Bogdann
18th September 2006, 12:37
Sambata, 23 setembrie 2006, in cadrul etapei a VIII-a a Ligii II, Seria Vest, Corvinul Hunedoara primeste vizita echipei FC Bihor.

Cele 2 echipe vin dupa rezultate nu foarte bune mai ales pentru bihoreni care au pierdut, in etapa precedenta, pe propriul teren in fata celor de la Universitatea Cluj, scor 0-1. Hunedorenii nu au reusit decat un egal (1-1) pe terenul ultimei clasate, Building Vanju Mare. Cele 2 echipe au nevoie de puncte ca de aer, deci se anunta un meci tare, iar echipa invinsa risca sa se scufunde serios in fundul clasamentului. Ambele echipe au doar cate o victorie dupa primele 7 etape si nu isi mai permit pasi gresiti, mai ales hunedorenii care joaca pe teren propriu avand inaintea acestei partide un -2 in clasamentul adevarului. Bihorenilor, cu un -6 la adevar, le`ar prinde bine o victorie care sa`i mai ridice pana la -3, dar nici un egal nu e de ocolit in aceste conditii.

Ii asteptam pe bihoreni la hunedoara si sper sa vedem un meci frumos, iar echipa mai buna sa castige ... sper ca echipa mai buna sa fie Corvinul, dar ramane de vazut care echipa va fi in stare sa castige acest meci.

Astept parerile voastre pe poll-ul deschis, si un rezultat exact pe acest thread...

King of Hell
18th September 2006, 13:01
Victorie a Corvinului cu scor de tenis

micutzu
18th September 2006, 13:03
Sper sa castige cel mai bun dupa un meci frumos si un arbitraj corect.
Dupa parerea mea bate Corvinul cu 2-0.

King of Hell
18th September 2006, 13:06
Arbitraj corect nu poate fi, pentru ca toti arbitrii corecti parasesc terenul prin minutul 50 :D

Bogdann
18th September 2006, 14:53
Micutzu sa sti k are dreptate King. Nu prea exista arbitraje corecte. In liga II e o hotie continua. Tot respectul pt arbitrul care a avut curajul sa spuna adevarul si felul in care se arbitreaza in liga II. Daca am avea numai arbitrii k el atunci ori am avea aritraj corect ori nu am avea deloc.
Referitor la meci, s`ar putea sa fie unul frumos, dar nu cred k nu se vor evidentia iar arbitrii si sper sa nu strice meciul cum au facut acum 2 sapt la meciul Corvinul- FC Caracal (1-2)...

Bogdann
18th September 2006, 14:55
Victorie a Corvinului cu scor de tenis

Ai ceva cu bihorenii? Sau sunt chiar asa slabi? Ce ai vazut in meciul care l`ati jucat cu ei de crezi k`i batem chiar asa rau?:)

Mishumacher
18th September 2006, 15:30
Eu cred ca va fi un meci egal(ori 0-0 ori 1-1).Nu cred ca nici bihorenii si nici hunedorenii nu vor reusi sa se desprinda.Sunt echipe echilibrate,dupa parerea mea!

King of Hell
18th September 2006, 15:59
Din ce am vazut la oradea sambata, DA! Bihorenii sunt slabi si locul din clasament este unul perfect realist si conform realitatii. Nu am mai vazut asa echipa disperata acasa, sa se apere ca si turbatii, sa intre la sacrificiu la orice atacant al nostru, ca la rugby, cu picioarele inainte. Pase gresite cu nemiluita, suturi in plopi. Is slabi rau rau rau

ALLINN
18th September 2006, 16:08
Un meci cu vechime in fotbalul romanesc. Probabil meciul etapei.
Corvinul are neaparata nevoie de victorie si cred ca este posibil sa o obtina!

Bogdann
18th September 2006, 16:15
nu stiu cum esti tu in afirmatia asta King, obiectiv sau subiectiv, dar daca zici k e asa nu te contrazic pana sambata cand ii vad. si atunci iti voi da dreptate sau nu, depinde ce vad la stadion. sper sa fie asa si sa nu avem probleme cu ei pt ca punctele ne sunt necesare

ALLINN
18th September 2006, 16:57
Stie el ce zice... pe U i-am batut in amicale cu 3-1, U pe Bihor cu 1-0, deci, putem sa-i batem pe bihoreni la vreo trei goluri diferenta.:cool: :yeah:

Hopshio
18th September 2006, 17:02
desi is bihorean zic ca o sa castige corvinul....ma rog sa nu retrogradam ....:(

BrasovFans
18th September 2006, 20:03
Castiga Corvinul.

Parazitu'1919
18th September 2006, 22:35
dupa cate a aratat bihoru in meciul cu noi clar k bate Corvinul
si publicul striga DEMISIA DEMISIA

07Ex
18th September 2006, 22:56
Bate Corvinul la limita ca doar joaca acasa.

bIG bROTHER
19th September 2006, 01:06
dupa cate a aratat bihoru in meciul cu noi clar k bate Corvinul
si publicul striga DEMISIA DEMISIA

:) De ce crezi ca va striga publicul "DEMISIA!" ?
Ca o paralela, anul trecut, la ultima etapa din tur, cu UTA, desi Corvinul conducea cu 3-0, peluza ii cerea demisia lui Petcu

Din pacate, la hunedoreni va lipsi golgeterul seriei, Marius Pacurar, din cauza cumului de cartonase...

Dadoman
19th September 2006, 02:39
:) De ce crezi ca va striga publicul "DEMISIA!" ?
Ca o paralela, anul trecut, la ultima etapa din tur, cu UTA, desi Corvinul conducea cu 3-0, peluza ii cerea demisia lui Petcu

El s`a referit la publicu` bihorean, ca cerea demisia la Oradea-U Cluj.

Batem.

Sommerset Hateg
19th September 2006, 16:46
Micutzu sa sti k are dreptate King. Nu prea exista arbitraje corecte. In liga II e o hotie continua. Tot respectul pt arbitrul care a avut curajul sa spuna adevarul si felul in care se arbitreaza in liga II. Daca am avea numai arbitrii k el atunci ori am avea aritraj corect ori nu am avea deloc.
Referitor la meci, s`ar putea sa fie unul frumos, dar nu cred k nu se vor evidentia iar arbitrii si sper sa nu strice meciul cum au facut acum 2 sapt la meciul Corvinul- FC Caracal (1-2)...

Irina a inscris la Severin in minutul 86 un gol care trebuia sa fie al victoriei...Numai ca impielitatul,complice cu t....a lor de pe banca,o decis ca golul nu trebuie acordat,pe motiv de ofside la fundasul nostru central.Pana la urma,b......a si-o luat o minge in cap,la final,de la Furdean...:yeah:


dupa cate a aratat bihoru in meciul cu noi clar k bate Corvinul
si publicul striga DEMISIA DEMISIA

Nu cred ca Hunedoara va striga vreodata ceva gen "demisia' sau "CFR" sau te miri ce alte bazaconii...

King of Hell
19th September 2006, 16:51
Publicul oradean striga demisia, nu voi

Bogdann
19th September 2006, 18:00
nu mai au ce striga pt ca Alexandru Kiss a renuntat la functia de antrenor. acum se cauta inlocuitor ...

King of Hell
19th September 2006, 18:02
Sper sa nu mearga Leo Grozavu la ei, ca ii va salva de la retrogradare si nu vreau asta.

bIG bROTHER
19th September 2006, 18:09
Sper sa nu mearga Leo Grozavu la ei, ca ii va salva de la retrogradare si nu vreau asta.

Anul trecut l-ati tot contestat pe Grozavu. Acum ii recunoasteti valoarea?

ALLINN
19th September 2006, 19:52
Nu cred ca Hunedoara va striga vreodata ceva gen "demisia' sau "CFR" sau te miri ce alte bazaconii...

Chiar asa?! Eu parca am auzit...

Bogdann
19th September 2006, 21:18
Sper sa nu mearga Leo Grozavu la ei, ca ii va salva de la retrogradare si nu vreau asta.

se pare ca Leo Grozavu e prima optiune ..

King of Hell
19th September 2006, 23:27
Anul trecut l-ati tot contestat pe Grozavu. Acum ii recunoasteti valoarea?

Eu am zis din start ca o sa fiu sustinator al lui Grozavu pana cand o sa imi creasca un ..... in talpa. exact asa am zis. si acum il regret, cu Grozavu pe banca aveam maxim de puncte pana in etapa curenta.

Sommerset Hateg
20th September 2006, 13:42
Fost jucator bunicel,stie jocul,o avut profesori buni.Dar un antrenor ii mare atunci cand are cu cine.Grozavu nu va reusi la Oradea daca n-are echipa...

CRAIOVA-ORADEA
21st September 2006, 08:59
suntem varza fratilor si craiova si oradea
singura diferenta e ca joaca in ligi diferite in rest ca valoare suntem egali cu zero
HAI CRAIOVA HAI BIHORU

NU vine grozavu stati linistitila meciu cu hd antrenori secunzi vor conduce echipa si dk printr-o minune va bate oradea atunci vor ramane in continuare sa antreneze pe fcb

CrAzY92
22nd September 2006, 00:02
Sper sa bata Bihoru da nu cred k o sa fie simplu :sleep:

ALLINN
22nd September 2006, 00:59
Schimbari de trupe:
1. Presedintele Corvinului, Dorin Nicsa, a demisionat cu doar 2 zile inainte de meciul cu Oradea.
2. Alexandru Kiss, antrenorul bihorenilor, a demisionat in aceasta saptamana.
3.Florin Farcas asigura interimatul la Fc Bihor.
„Este o şansă pentru mine. La orice schimbare de antrenor, se produce un şoc şi unii jucători vor să demonstreze că pot mai mult. Sunt convins că la Hunedoara echipa va arăta cu totul altfel în ceea ce priveşte mentalitatea, pentru că în ultima perioadă arăta ca o formaţie care nu prea dorea să joace. Vreau să văd o dorinţă mai mare, o agresivitate şi o iuţire a jocului”, spune Farcaş.
Antrenorul a decis să-l oprească în lot şi pe atacantul Vali Miculescu, care în meciul din sezonul trecut a marcat două goluri la Hunedoara. „Am optat pentru Miculescu pentru că este un jucător care ne poate ajuta prin experienţa lui şi execuţiile pe care le are. Cred că la oră actuală ar putea evolua 35-40 de minute. În funcţie de evoluţia jocului şi a scorului, e posibil să apară pe teren la Hunedoara”, a explicat Farcaş. (site Bihor).

bIG bROTHER
22nd September 2006, 01:40
Cati suporteri veniti de la Oradea?

CRAIOVA-ORADEA
22nd September 2006, 11:24
Cati suporteri veniti de la Oradea?

e o intrebare al carui raspuns nu se stie. dupa parerea mea vor fi intre 15-50 de persoane. :)

bIG bROTHER
22nd September 2006, 18:06
e o intrebare al carui raspuns nu se stie. dupa parerea mea vor fi intre 15-50 de persoane. :)
Multumesc... si la noi vor fi maine intre 382 si 5213 spectatori

bihoreanul
22nd September 2006, 18:43
in afara de galerii, nu prea cred ca va mai merge cineva,deoarece lumea e dezamagita si revoltata rau la Oradea din cauza FC Bihor-ului.

Sommerset Hateg
23rd September 2006, 12:59
4-0 la pauza/hello ,Kiraly,Bunea si dubla Pepenar.Vreo 10-15 "rebeli",printre care cateva persoane de varsta a trei-a...

ALLINN
23rd September 2006, 14:22
Scor final: Corvinul - Fc Bihor, 5-1. O lectie de fotbal!

King of Hell
23rd September 2006, 14:23
Exact cum pronosticam :D

Mishumacher
23rd September 2006, 14:36
Chiar nu ma asteptam la un scor de genul asta.Acuma m-am convins ca bihorenii nu au nicio sansa anul acesta.Macar sa se pastreze in Liga a 2-a.

King of Hell
23rd September 2006, 14:51
Io tre sa fac poza cu clasamentu si sa o pun in rama :D U pe 2 si Bihor pe 17 :)

CRAIOVA-ORADEA
23rd September 2006, 15:53
Io tre sa fac poza cu clasamentu si sa o pun in rama :D U pe 2 si Bihor pe 17 :)

nu te grabi ca avem sambata viitoare cu mediasul acasa si pe urma mergem la mioveni . dk tu crezi ca vom obtine pct in aceste meciuri inseamna ca nu esti realist . la ce echipa avem si ce conducere si ce antrenor si .........:headbang: :headbang:

bihoreanul
23rd September 2006, 17:32
Suntem pe nicaieri.......praf......0 barat ....echipa+antrenor (secund)+conducere VARZA :headbang: :headbang: :headbang:

bIG bROTHER
23rd September 2006, 18:42
Adevarul e ca nu ma asteptam la o replica atat de slaba din partea Bihorului...

King of Hell
23rd September 2006, 19:58
No bine ma, radem, glumim..dar serios vorbind...rau ati ajuns oradenilor :(

CRAIOVA-ORADEA
23rd September 2006, 22:58
asa e ...

CrAzY92
24th September 2006, 09:41
am ajuns rau fiind ca navem bani sut oameni zgarciti in conducere si avem un antrenor parasuta!:jerk:

Sommerset Hateg
24th September 2006, 16:44
Ho ma,gata.Si maine va fi o zi,alta saptamana,alt meci,alta infrangere.Ce jeliti ca babele...?

Bogdann
24th September 2006, 20:02
mda...ce victorie..pacat ca nu am putut fi alaturi de echipa..nici nu ma asteptam la asemenea scor...bv corvinul!!