PDA

View Full Version : Seria A_Etapa 8: CS Otopeni - FC Brasov



BrasovFans
17th September 2006, 14:39
CS Otopeni - FC BRASOV

Seria 1, Etapa 8 - 23.09.2006

Sambata 23.09.2006, CS Otopeni primeste vizita celor de la FC Brasov, meci ce va conta pentru etapa cu numarul 8 din Seria 1, Liga 2.

Pozitia din clasament:

2 CS Otopeni 7 4 2 1 10-4 14 +5
3 FC Braşov 7 4 1 2 13-8 13 +1

Ultimul meci:
CS Otopeni. In etapa cu numarul 7, CS Otopeni a castigat meciul din deplasare cu Cetatea Suceava, scor 4-2. Pentru CS Otopeni a marcat: B. Nicolae '35; F. Sandu '42; Petrea '83; Dicu '85.

FC Brasov. In etapa cu numarul 7, FC Brasov a spulberat acasa, pe cei de la CF Braila scor 4-0. Pentru "stegari" au marcat: Turcu '4, '68; V. Gheorghe '58, pen, '71.

Meciul va fi transmis in direct de catre TV Sport, sambata, 23.09.2006 de la ora 11:00. :ok:

BrasovFans
17th September 2006, 14:43
Macel la poalele Tâmpei

VICTORIE “Stegarii” au surclasat Braila si se înscriu cu sanse reale pentru promovarea în Liga I.

FC Brasov a învins fara emotii si trage nadejde ca în sezonul viitor nu va mai evolua la matineu.
Elevii lui Aurel Sunda au început foarte bine meciul si au deschis scorul înca din minutul 5, prin Turcu, care l-a învins pe portarul advers cu un sut din 6 metri. Oaspetii au avut doar o ocazie în prima repriza, prin Sandru, care l-a încercat cu un sut de la 35 de metri pe Zdrânca, însa portarul gazdelor a fost la post. Brailenii au început bine partea a doua a jocului si au avut trei ocazii de a marca, dar nici Marin (‘53) si nici Buteseaca (‘54, ‘58) nu au gasit drumul spre gol. Cele care au punctat au fost tot gazdele, prin V. Gheorghe (‘60), care a înscris dintr-un penalty obtinut de Turcu. Acelasi Turcu a facut 3-0 în minutul 68 cu un sut din interiorul careului, pentru ca V. Gheorghe (‘71) sa reuseasca si el “dubla” fixând tabela la 4-0.

La final, tehnicianul gazdelor, Aurel Sunda, a precizat: “A fost un meci care ne da sperante de promovare. Am întâlnit o echipa modesta. Campionatul e lung si nimic nu e înca decis”.

Sursa: ProSport

CrAzY92
17th September 2006, 20:07
cred k bate Otopeniu cu 1-0 da din bulan :P

Mishumacher
20th September 2006, 14:34
Este un meci interesant intre doua contracandidate la promovare si ambele echipe vin de dupa doua meciuri foarte bune.

Eu zic ca va fi un meci egal chiar daca mi-as dori ca brasovenii sa castige!