PDA

View Full Version : Pronosticuri: Etapa 9



Lup_Galben
23rd September 2006, 16:21
FC Snagov - Chimia Brazi
FC Prefab 05 - Dunarea Giurgiu
Delta Tulcea - Sportul Studentesc
Gloria Buzau - FC Brasov
Petrolul Ploiesti - CF Braila
Dunarea Galati - Forex Brasov
FC Sacele - Municipal Campina
Municipal Bacau - CS Otopeni
Cetatea Suceava - FC Botosani

Lup_Galben
23rd September 2006, 16:34
FC Snagov - Chimia Brazi X
FC Prefab 05 - Dunarea Giurgiu X
Delta Tulcea - Sportul Studentesc 1
Gloria Buzau - FC Brasov X
Petrolul Ploiesti - CF Braila 1
Dunarea Galati - Forex Brasov 1
FC Sacele - Municipal Campina X
Municipal Bacau - CS Otopeni X
Cetatea Suceava - FC Botosani 1

Mishumacher
23rd September 2006, 17:29
Sa analizam putin situatia:

FC Snagov - Chimia Brazi X -Este meciul dintre ultimele doua echipe din clasament.La Chimia Brazi este un nou antrenor,Victor Rosca care cred ca va aduce primul sau punct la echipa
FC Prefab 05 - Dunarea Giurgiu 1 -Ambele echipe vin dupa doua victorii la scor.Cred ca cei din Modelu vor profita de faptul ca sunt gazde si isi vor adjudecat cele 3 puncte.
Delta Tulcea - Sportul Studentesc 1 - Tulcenii in ultima etapa au aratat un joc foarte bun in timp ce studentii sunt intr-o pasa foarte proasta.
Gloria Buzau - FC Brasov X - Chiar daca sunt in partea de sus a clasamentului brasovenii nu joaca foarte bine in deplasare.
Petrolul Ploiesti - CF Braila 1 - Este o buna oportunitate pentru ploiesteni sa revina in lupta pentru promovare chiar daca brailenii vor trage tare pentru un rezultat de egalitate.
Dunarea Galati - Forex Brasov 2 -Liderul momentului nu cred ca se poate incurca de galateni.Poate doar terenul cu denivelari al celor de la Dunarea ar putea strica socotelile brasovenilor
FC Sacele - Municipal Campina X - Probabil meciul va fi unul echilibrat intre doua echipe care pe parcursul campionatului se vor lupta pentru evitarea retrogradarii
Municipal Bacau - CS Otopeni X - Cei din Otopeni au nevoie mare de puncte pentru a ramane in plasa liderului dar si bacauani au o echipa care ,inca , pune probleme mai ales pe teren propriu.
Cetatea Suceava - FC Botosani X - Duelul moldovenilor.Mie mi s-a parut echipa din Botosani mai buna dar avantajul terenului propriu le da sucevenilor speranta la un rezultat de egalitate.

BrasovFans
24th September 2006, 15:06
Sa analizam putin situatia:
Gloria Buzau - FC Brasov X - Chiar daca sunt in partea de sus a clasamentului brasovenii nu joaca foarte bine in deplasare.


Mai vedem noi dupa meci. :) Ai vazut meciul cu CS Otopeni, din curiozitate, sa vezi si cat de bine joaca echipa!

Gloria Buzau - F.C. Brasov 0-2

Mishumacher
24th September 2006, 15:50
Reformuleez:Brasovenii nu au obtinut pana acum rezultate foarte bune pana acum,decat o victorie cu Chimia Brazi si un egal ,etapa trecuta, cu Otopeni.

Lup_Galben
24th September 2006, 16:02
nici un meci nu seamana cu altul insa mi-e greu sa cred k va mai putea bate cineva la buzau la felul cum joaca la ora actuala buzaul pe teren propriu.....

Forza-Dinamo
24th September 2006, 19:23
Eu am spus dinaintea sezonului ca Gloria nu va pierde nici un meci acasa. Doar ghinionul a facut ca FCM Bacau sa primeasca un penalty in prelungiri. Jocul este foarte bun dovada victoriile cu Forex si Sportul. Nici nu ma gandesc sa nu batem FC Brasov, de altfel voi si pune meciul la Astra.

Gloria Buzau - FC Brasov 1 (1-0)

BrasovFans
24th September 2006, 19:30
Eu am spus dinaintea sezonului ca Gloria nu va pierde nici un meci acasa. Doar ghinionul a facut ca FCM Bacau sa primeasca un penalty in prelungiri. Jocul este foarte bun dovada victoriile cu Forex si Sportul. Nici nu ma gandesc sa nu batem FC Brasov, de altfel voi si pune meciul la Astra.

Gloria Buzau - FC Brasov 1 (1-0)

Pune o suma mica la pariuri pentru ca nu vreau sa te oftici dupa meci ca nu ai castigat. Iti dau un sfat prietenesc.

Meciul cu Sportul a fost o intamplare, cu care greu va mai intalniti, iar cu Forexuk ati fost ajutati de catre arbitrii, padurarii primind 2 cartonase rosii!

Si nu cred ca echipa voastra sta foarte bine cu moralul, pentru ca mai aveti un pic si da-ti faliment! :o:

Gloria Buzau - FC Brasov 0-2. Marcheaza Dedu si Viorel Gheorghe! :ok:

Forza-Dinamo
24th September 2006, 20:07
1: Ai fost la meciul cu Forexul? Rosiile au fost acordate corect. Intamplator dupa meci in timp ce asteptam plecarea autocarului brasovean ma aflam langa vestiarele arbitrilor unde un oficial al Forexului ii promitea observatorului ca tusierul din Focsani care a semnalizat penaltyul nu va mai arbitra. Dar asta poti sa crezi sau nu.

2: Singura intamplare din meciul cu sportul a fost probabil doar diferenta mare. Victoria era fireasca avand in vedere forma echipelor din ultimele meciuri si scaderea valorii lotului studentesc odata cu ultimele transferuri.

3: Cu moralul nu-mi fac nicio problema. Citind articole razlete de prin ziarele nationale iti poate crea impresia ca datoriile ar fi o problema. Situtia sta, insa altfel, conducatorii nostri fiind foarte abili. Situatia e destul de complicata si mi-ar lua foarte mult sa o povestesc, insa sa fii convins ca ce citesti despre faliment si datorii nu constituie cel putin deocamdata o problema pentru club, ca sa nu mai zic de jucatori.

4: E foarte bine ca esti increzator in echipa ta, dar si eu sunt la fel. Probabil voi miza 10 lei si sper ca cota sa fie cel putin 2,50.

Si acum o intrebare: vei veni la meci?

Lup_Galben
24th September 2006, 21:14
si eu voi paria pe un 1x , asa de siguranta, sincer , chiar nu cred k brasovul va castiga la buzau desi mi-a placut ceea ce a jucat brasovul cu otopeniul !

P.S. abea astept etapa viitoare sa fac o deplasare la Brasov ! :ok:

BrasovFans
25th September 2006, 14:35
P.S. abea astept etapa viitoare sa fac o deplasare la Brasov ! :ok:

:happy

FC Brasov - Petrolul Ploiesti 1-0 :yeah:

Lup_Galben
26th September 2006, 20:41
:happy

FC Brasov - Petrolul Ploiesti 1-0 :yeah:

lasa-ma mah k nu de meciul in sine imi pasa, ci de deplasarea !
crede-ma k nu m-ar mira o victorie a brasovului , asa k ai fost putin cam penibil la replica aia......acum cred k ai inteles ideea !

Mishumacher
30th September 2006, 13:06
Rezultate finale
FC Snagov - Chimia Brazi 1-0
Delta Tulcea - Sportul Stud. 2-0
Gloria Buzău - FC Brasov 2-1
Dunărea Galati - Forex 0-2
FC Săcele - FCM Câmpina 2-2
FCM Bacău - CS Otopeni 1-0
Cetatea - FC Bototani 2-4