PDA

View Full Version : Transactions



ieppy
17th June 2003, 18:44
Am citit un articol pe net in care se vorbeste despre o posibila trecere a lui garnett la nets, intr-o incercare de al tine pe Kidd. Nu este sigur si ma indoiesc ca cei de la Twolwes o sa accepte pentru ca cei de la Nets au, cia de gand sa il dea pe Mutombo si inca unul(Martyn sau Jefferson). Mai scrie ca Spurs ar vrea pe langa Kidd si pe Jermayn O'Neal, transferuri care ar face posibila mentinerea titlului anul viitor.

Azur89
18th June 2003, 04:23
Nu, si nu....

In primul rind Garnett e un superstar, dar in acelasi timp o personalitate prea puternica ptr. a fi nr. 2 in orice echipa. Marbury a dat in primire cu el, Martin l-ar pocni de pe aeroport, iar Nets nu are salariu suficient ptr. a da in schimbul lui Garnett. Mutombo e cel care are valoare(salariala), dar nimeni nu il va lua pe Dick ptr. Garnett.Garnett face vreo 23 de mil pe an, Mutombo e la vreo 13-14. Ca sa acopere celelalte 9, Nets ar trebui sa-si trimita tot lotul in Minesotta. Martin are vreo 2-3 mil, Jefferson la fel, Collins mai putin.

Cit despre SA, ei nu vor putea sa ii aduca pe amindoi, ar putea sa incerce cu Kidd si apoi sa i-a vreun tinar centru din alta parte, sau O`Neal si atunci pot sa astepte ptr. Parker sa creasca.

Parere personala, ptr. Nets, Kidd ar fi un simbol. Ptr. SA el devine o povara peste 3 ani datorita virstei pe care o va avea si salariului foarte mare la care va ajunge atunci. Va fi si el si Duncan la o alta virsta, cu o caruta de bani blocata, si fara sansa sa repare nimic, ci doar sa cirpeasca. Cam ce face NY Knicks sau Blazers acum.

mishu
18th June 2003, 07:19
Am citit și eu articolul... din ce înțeleg eu SA ar putea mai degraba să-l ia pe Jermaine... cu Duncan pe 5 și O'Neal pe 4, nu cred că s-ar simți foarte mult lipsa lui Robinson... poate doar ca spirit sau experiență... Și mai înțeleg că nu e exclusă posibilitatea ca SA să-i ia și pe O'neal și pe Kidd... atunci cred că ar reuși sigur un repeat...

Și încă două chestii mai vechi:
Dallas l-au agățat pe Tim Hardaway... ăsta câți ani mai are... că joacă de o grămadă de vreme... și ce nevoie aveau Dallas de un boșo ca el?... Nu înțeleg...

Houston l-au angajat ca antrenor pe Jeff van Gundy... care parcă n-a antrenat nicăieri anul ăsta... greșesc?

07Ex
18th June 2003, 07:21
Nu vad dece ar vrea Kidd sa ramana la Nets cu sau fara Garnett. Nets este de fapt a 2-a echipa orasului NY dupa Knicks. Ei nu este in stare sa-si umple arena nici la meciurile din playoffs, chit ca s-au calificat in finale 2 ani la rand. Pai de unde bani sa transfere sau sa tina jucatori cu nume? In cazul asta nu vad dece ar vrea Kidd sa ramana la ei cand se poate transfera la Knicks sau oriunde altundeva unde va face si mai multi bani si va avea si mai multe sanse sa castige un titlu.

Gabriel
18th June 2003, 11:52
Azur , hai noroc !

Te rog sa imi spui si mie cam ce vor face Jazz in pauza competitionala. Acum ca Stockton s-a retras , iar Malone este posibil sa plece.....cam ce transferuri ar putea face ?

dj_jaxxx
18th June 2003, 19:17
Toronto o sa anunte azi ca Kevin O'Neal (fost antrenor adjunct la Detroit) va fi noul antrenor la Raptors.

Sunt asa de multe vedete free agents anul asta!!

Vedeti aici (http://www.nbawire.com/nba-free-agents.html) lista.


Deabea astept sa vad pe unde ajunge fiecare.

97SiR - Crede-ma Kidd nu vrea sa se duca la Knicks :D Mai curand l-as vedea mergand in Indiana avand in vedere ca O'Neal si Miller sunt fara contract.

Gabriel - Nu stiu daca Utah o sa ofere ceva contracte la free agents din lipsa de bani dar sa vedem ce o sa ia la draft. Cica cauta un point guard avand in vedere ca Stockton e plecat. Din cate am auzit/citit Jazz o sa-l ia pe Jarvis Hayes (http://www.nba.com/draft2003/profiles/HayesJarvis.html), un guard/forward de la universitatea din Georgia.

Azur89
18th June 2003, 21:02
) 97SiR, esti complet pe linga fenomenul NBA...Sau macar regulile dupa care se conduce.

Gabriel, ti-am mai spus, stai cu Detroit si uita ca a existat o echipa in Utah. Patronul echipei e un Staicu daca vrei al americanilor. O gura bogata, care s-a luat de prea multe ori in gura cu Malone chiar si atunci cind echipa ii ajungea in finala an de an. Dar de acum Jazz va deveni ce a fost si mai inainte, adica o echipa de pluton. Vreau sa remarci ca Jazz de 15 ani nu a cautat sa aduca un talent din afara, s-a bucurat cu ce a avut...Si asta spune mult despre organizatie,.

Si o corectare, doua...

NJ nu este a doua echipa din NY (sau poate Farul este a doua echipa a Galatiului si eu nu stiu :o ).

Singurul Kidd pe care Knicks il poate semna anul acesta este Kidd Jr., fiul lui Jason, ptr. ca au dreptul doar la 2 exceptii, una de aprox. 4 mil si alta de 2, bani cu care nu poti cumpara decit cartofi in NBA, sau copii de vedete :P .

Banii nu sint asa o problema mare ptr. echipa in cazul Nets, problema se leaga de interesul din jurul echipei. NJ e un fel de Pipera de Bucuresti ptr. NY... Multi oameni foarte bogati s-au stabilit acolo si de aceea si exista acolo echipa de NBA, NHL plus 2 echipe de fotbal american ale NY care evolueaza in NJ, plus echipa de soccer a NY/NJ care evolueaza acolo. Problema cu banii e la nivelul statului NJ... Statul nu are bani, echipa in schimb e in top 5 la pretul biletelor din NBA. Si asta dupa ce in urma cu 2 ani, Nets vindeau pachete sub forma 7 meciuri din NBA ptr. 100$. Si in pachet erau cel putin 5 meciuri tari...Si tot nu mergea nimeni, exceptia dubla cu NY Knicks. Nici acum nu se vinde tot, dar e o problema legata de asezarea salii, pe care am descris-o cu alta ocazie, n-am sa revin. Nici sala nu este foarte reusita pe interior, ce nu se vinde sint locuri de unde nici nu stii care sint Nets si care Toronto :P .

Gabriel
18th June 2003, 21:09
Ce bulangiu patronu asta de la Utah. :(

Nu tin mah cu nici un Detroit. Aia a fost o pasiune de moment , pentru ca ma aflam in disputa cu tine. Voi tine , dupa cum am mai zis , cu cele doua frumoase echipe ale Californiei : Los Angeles Clippers si Golden State Warriors.

Doua echipe care vor ajunge in play-off sezonul viitor. Nici nu au nevoie de transferuri.Numai sa nu dea jucatori.

Lamar Odom rulez ! :happy

ieppy
18th June 2003, 21:18
Gabriel, sper ca glumesti frate. Sa fim seriosi ca oricum ai intoarceo alea doua echipee nu au nici o sansa sa ajunga in playoff. Azur mai baga si tu niste zvonuri ca sa mai avem ce vb si noi pe forum.

dj_jaxxx
18th June 2003, 21:40
Zvonuri:

Eddie Jordan - antrenor adjunct al lui NJ e posibil sa fie viitorul antrenor la 76ers sau la Washington

NY Post a zis ca Jason Kidd s-ar duce la Sacramento. NJ ar primi in schimb pe Mike Bibby si pe turcul Hedo Turkoglu.

Tineti cont ca sunt numa zvonuri...

Azur89
19th June 2003, 00:05
Golden State va fi in play-off la anul, poate va ajunge chiar in turul 2.... Clippers vor avea la anul unul din primele trei drafturi, fiindca nu vor cistiga mai mult de 20 de meciuri.

Kidd nu poate ajunge la Sacramento, cu atit mai putin in tranzactia mai sus mentionata....Cei doi impreuna fac 3-4 milioane, Jason va avea cel putin 14 la anul....Daca e si Webber inclus, atunci se echilibreaza balanta 8) . Plus de aia, ptr. a se realiza aceea mutare e nevoie de un sign & trade, si nu vad de ce dupa ce obtin semnatura lui Kidd, Nets i-ar face papucii ptr. o rezerva de point guard...Esti sigur ca ai gasit aia in NY Post? :o

Birfe? Zvonuri? Mallone spre Dallas? Utah la bataie cu Clippers si Cleveland ptr. primul pick la anul... Dupa draft vor incepe sa zboare toate zvonurile, pina atunci sint doar fani care fac propuneri, dar nu-i asculta nimeni :D . Am ascultat acum o ora un interviu cu Jason (si asta nu e zvon) in care a spus ca nu va semna cu o echipa care nu are sanse foarte mari sa cistige titlul NBA. Asta inseamna in conditiile date NJ sau SA. Atit! Nici o alta echipa care are bani (Utah, Denver, GS, Clippers, Houston) nu au sanse la titlu.Mai exista si varianta cu un sign & trade cu o alta echipa care are loc si atunci ar fi posibil ca el sa ajunga la un Kings sau Lakers. Dar acest gen de transferuri in NBA este foarte greu de facut, deoarece salariile trebuie sa fie egale, si e complicat sa o faci in 2, dar cind pui 3 sau 4 echipe, si in special cu jucatori de 100 milioane pe 6 ani, e necesar un geniu precum Mishu ( :drak: :P ) al nostru sa dezlege integramele alea. Si acum ma indoiesc daca chiar am cistigat concursul ala, s-au m-a pus Mishu primul fiindca sint cel mai activ pe aici :thinkso: .

Din Clippers vor ramine cel mult 2 din primii 5, fiindca patronul lor nu vrea sa-si strice banii pe jucatori. Partea frumoasa e ca ei nu retrogradeaza, asa ca ce are de pierdut? In LA oricum va avea spectatori, fiindca multi nu apuca sa intre la Lakers, si atunci se multumesc cu Clippers.

dj_jaxxx
19th June 2003, 00:23
Uite aici articolu (http://www.insidehoops.com/nba_rumors.shtml)

Si exact de un sign&trade e vorba.

Inca un zvon: Michael Jordan si inca cativa bogatani vor sa cumpere echipa din Milwake.

07Ex
19th June 2003, 07:16
) 97SiR, esti complet pe linga fenomenul NBA...Sau macar regulile dupa care se conduce.

I don't get it! :o Dece? Care sunt argumentele?


NJ nu este a doua echipa din NY (sau poate Farul este a doua echipa a Galatiului si eu nu stiu :o ).

Tu vad ca stii mai bine asa ca sincer nu vreau sa te contrazic. Eu am locuit in NJ ani buni si la vremea respectiva mi s-a parut tot timpul ca nimeni nu era interesat de echipele din NJ (Nets sau Devils). Mai degraba am vazut lumea interesata, ba chiar amatoare sa se duca sa vada meciurile celor de la NYI decat sa-i vada pe ai lor in NJ.
Cand am spus ca Nets sunt echipa a II-a a orasulu NY m-am referit la po****ritate in zona respectiva, nu la asezarea geografica.
Sincer nu cred ca banii statului NJ au vreo legatura cu ce se intampla cu echipele din NJ. In primul rand nu cred ca NJ are probleme cu banii. N-ai vazut cate fabrici au in zona "oraselor" Union, Elizabeth, Linden, etc? Pe urma in sud au numai gradini agricole iar tot banii pe care-i fac se duc la NYC. Poate ND sau SD sau WY sa aiba probleme cu banii, dar NJ nu prea cred. In al doilea rand, daca ar avea probleme cu banii cum de echipele Giants si Jets nu au nici o problema financiara si umplu stadionul pana la refuz?
Cred ca ai pus punctul pe "i" cand ai spus ca problema este interesul din jurul echipei. De asemenea, faptul ca arena de baschet/hochei este "in the middle of nowhere" si faptul ca in imprejurimile arenei nu este nici un oras major, cred ca si asta e o problema. Mie mi s-a parut ciudat si cand am stat in NJ si acum cum de Devils si Nets sunt singurele echipe care se numesc NJ Devils sau NJ Nets, si nu au numele orasului, nu apartin nici unu oras major.

Azur89
19th June 2003, 20:30
Wow....la prima intrebare, raspunsul e simplu...ai spus Kidd la Knicks fiindca acolo are mari sanse sa cistige un titlu. :o

N-ar fi rau, dar iti spun eu, Kidd si Shaq, si tot nu e suficient ptr. Knicks...Nu mai mentionez problema salariilor, unde NY este doublu fata de cap ptr. urmatorii 3 ani.

Apoi Jets si Giants, sint echipele NY, dar Giants si-a facut stadionul acolo din motivul taxelor imense din NY... Iar Jets plateste chirie celor de la Giants. Dar ambele sint echipele NY. Daca NJ ar avea banii de care vorbesti tu, ar fi aprobat planul de constructie al unei noi sali de sport in oras de aceasta data. AU facut si planuri, s-a facut si tam-tam un an de zile, ptr. ca acum citeva luni sa spuna ca nu au banii necesari. Acum s-a incheiat o intelegere cu un grup de investitoi care vor sa constuiasca un oarece centru comercial acolo, niste restaurante, etc.

Legat de spectatori, sa stii ca nimeni nu s-a imbogatit in NJ...Am mai spus-o aici, oamenii bogati din NY au pus NJ unde este azi, iar daca ai tinut cu Knicks sau Rangers ptr. 20-30 de ani, nu ai sa o schimbi acum. Plus ca Rangers si Knicks au aruncat cu banii in stinga si dreapta, in timp ce Devils a cistigat NHL anul acesta cu un buget de college. Asta in timp ce Rangers cu o pleiada de vedete, platite cu milioane grele n-a ajuns nici macar in play-off. De unde se vede treaba ca le trebe si lor un Dragomir al lor. Pozitia salii este imposibila. Nu ajungi acolo decit daca conduci si ai o masina care sa te tina pina acolo. :)

OK, si vorbeam de baschet, nu? Jordan preia azi Wizzards...

rasheedkpenny
20th June 2003, 11:10
Are you sure? Jordan preia Wizards? Parca era interesat de Milwaukee sau Charlotte... :D

It's not fair Azure.... spune tot! Nu e vorba de Michael Jordan, ci de Eddie Jordan. Si in continuare ar trebui sa mai faci o precizare pentru ca altfel fanii F1 ar fi nauci!

Eddie Jordan este fost antrenor asistent la New Jersey, avand o experienta de 11 ani in NBA.

Asa mai merge!

nicioproblema
20th June 2003, 14:17
Kidd la Indiana... (66%)

O echipa cu care ar avea sanse reale la titlu...

mishu
20th June 2003, 15:39
Kidd la Indiana??? Oau... asta ar fi super tare... cu Brad Miller si Jermaine Oneal... le-ar mai trebui un SF sau un SG tare... si ar fi acolo... Oare Reggie mai joaca la anul...???

dj_jaxxx
20th June 2003, 16:50
Crede-ma Kidd nu vrea sa se duca la Knicks :D Mai curand l-as vedea mergand in Indiana avand in vedere ca O'Neal si Miller sunt fara contract.

Ce v-am zis eu? :D :D Daca Kidd merge la Indiana atunci o sa fie tari de tot iar NJ...nu prea cred ca o sa revina pentru al 3lea an la rand in finala.

In alta ordine de idei...point guard de la Chicago Bulls, Jay Williams a avut un accident de motocicleta aseara si si-a rupt amandoua picioarele si trebuie sa stea pe masa de operatie vreo 3-4 ore ca sa fie reparat. Inca nu se stie exact cat de grav e.

Eddie Jordan - Antrenor la Washington.

edit: Nu cred ca Jordan preia Wizards.

"On Wednesday, ESPN.com, citing unnamed National Basketball Association sources, said talks between Jordan's ownership group and the Bucks had intensified in recent days. The report suggested that Jordan could be in charge of the Bucks as soon as July"

Poate s-a mai schimbat ceva de miercuri...

Zvon: Knicks vor sa faca o tranzactie cu Toronto ca sa aleaga pe locu 4 la draft in loc de locul 9. Sunt gata sa le ofere celor de la Raptors prima alegere din a 2a runda (a 30a in total) plus point guard Milos Vujanic care cica e foarte bun dar acum joaca in Barcelona, in liga spaniola. Unii zic ca Ny ar fi gata sa-l dea si pe Sprewell ca sa poata sa-l aleaga pe rusul Podzokline.

Duncan o sa hotarasca inainte de 1 Iulie daca vrea sa anuleze contractu pt 2003-2004 (este optiunea lui) sau sa ramana cu Spurs. SA au 14-16 milioane ramase libere ca sa poata sa semneze un alt jucator mare gen Jermaine O'Neal sau chiar Kidd dar se spune ca daca Duncan ramane cu SA atunci Spurs o sa aiba cu ce sa atraga jucatorii fara contract .

rasheedkpenny
20th June 2003, 18:41
Randy Ayers (secundul lui Larry Brown la Philadelphia timp de 6 ani) este noul antrenor la Sixers. oare cum se va intelege cu AI?

Pe de alta parte ce pacat de Jason Williams... chiar cand isi terminase si el sezonul de rookie! Mare pacat! Imi placea de el cum juca la Duke, cu Boozer si Dunleavy...

Azur89
21st June 2003, 11:24
OK, in primul rind, era vorba de Eddie Jordan, nu ma gindeam ca mai avem copii pe forum care sa faca confuzii :) .

In al doilea rind, Kidd va ajunge la Indiana cind semnez eu cu dinamo....adica la Pastele cailor....De ce? Fiindca acolo e echipa lui Artest, fiindca echipa nu are antrenor (ala a fost jucator, dar e pacat ca s-a apucat de antrenat) si in al treilea rind ca nu e o echipa atletica....Poate-mi explica cineva unde vor aparea fast-breakurile? Miller 1? Miller 2? Croshere? O`neal vrea sa o taie de acolo tocmai din cauza lui Artest. E o organizatie complet scapata de sub control, si (poate ma insel aici) nu cred sa aiba disponibila suma de 14mil sub limita. Or Kidd a spus clar, nu va semna sub nici o forma cu o echipa care nu are sanse la titlu....Aud multe vorbe cu Jefferson, Martin si mai vreo 5 in Minesota ptr. Garnett, dar eu nu cred ca Kidd si Garnett pot cistiga macar un meci impotriva lui Kobe & Shaq... Zic eu, 99% e SA sau NJ...Sau mai simplu pus, daca SA ii propune ceva lui Kidd, acesta va semna din mers....Iar daca nu, va spune ca a dorit tot timpul sa ramina la NJ.

Cealalta, cu Knicks, nu mai e de actualitate....Oricum nu cred ca Raptor il lua pe Spree, el practic joaca pe pozitia lui Carter (stiu ca tehnic Carter joaca altceva, dar practic... :drak: ). Chestia e ca rusul a aflat ca are aceeasi boala ca si Ghita al nostru, dar se spune ca la el nu e asa grava deoarece e mai tinar si daca o trateaza de acum e mai bine. Asa ca el a hotarit sa se retraga din draft. Bine ca nu a abandonat dupa draft :D . Vujanic, e nu bun, ci foarte bun, se spune ca poate fi un starter in orice echipa din NBA, dar are alti pitici pe creieri si se pare ca ar vrea sa stea in Europa inca un an doi. A jucat pina acum la Partizan, e rezerva la nationala (titularul joaca la Clippers parca) Serbiei.

In sfirsit, 76-ers e de asteptat ca vor incerca sa scape de A.I. N-au fost in stare sa-si gaseasca un antrenor, nimeni nu vrea sa lucreze cu acest jucator. Pacat, ca talent are... Oricum, o candidata in plus la anul la unul din primele 6 pickuri in draft.....

Gabriel
21st June 2003, 18:11
Pai daca vor sa scape 76'ers de AI...atunci poate il ia Utah. Sa lucreze Jerry Sloan cu el. :)

Eu sunt sigur ca Utah va semna cu un nume mare de tot. Pai ce sa faca ei fara Sotckton si Malone ?

Ce te faci , Azure ? Daca vin la Utah Duncan si Kidd ? :P

Azur89
23rd June 2003, 03:38
Vreau sa vad si eu ce mare jucator merge la Utah sa aiba de a face cu bossul lor acolo.... :o

Asa ca sa te vad eu ce te faci tu la anul cind o sa fie prima data in vreo 15 ani fara play-off... :D :yeah:

dj_jaxxx
23rd June 2003, 18:11
Azure...io cred ca tie ti-e frica ca Kidd sa nu plece de la NJ pt ca daca pleaca v-ati dus :D

Zvonuri:

Sam Cassell la Miami. Miami ar vrea sa faca o tranzactie pt Cassell si sa-l semneze pe Michael Oliwakandi, avand in vedere ca au destul loc in ceea ce priveste masa salariala.

Garry Payton a spus ca ar vrea sa joace cu Jason Kidd dar agentul lui Payton a zis ca mai mult ca sigur sa va inroarce la Milwake

O tranzactie intre Knicks si Toronto e posibila (Sprewell+alegerea 9 pentru Alvin Williams+alegerea 4) deoarece Knicks l-au chemat pe TJ Ford sa faca antrenamente in NY si Ford este candidatul principal pentru a fi ales al 4 lea.

Orlando Magic sunt interesati de Lamar Odom care ar fi perfect pt ei avand in vedere ca poate sa joace 3 pozitii, la fel ca Grant Hill care nu va juca de loc sezonul urmator.

Starea lui Jay Williams este nasoala de tot. Se zice ca a suferit rani prea grave la nervurile de la picioare si probabil ca nu se va putea intoarce in NBA vreo data.

Don Nelson va semna un contract de 3 ani ca antrenor la Dallas inainte de Draft.

Huston Rockets si 76ers sunt in tratative pentru o tranzactie Eddie Griffin pentru Eric Snow.

Doc Rivers, antrenorul de la Magic risca sa fie concediat avand in vedere ca echipa sa a pierdut cu Detroit o serie pe care o conduceau cu 3-1.


Cam atat pt azi :happy

Ayrton
23rd June 2003, 18:25
Orlando Magic sunt interesati de Lamar Odom care ar fi perfect pt ei avand in vedere ca poate sa joace 3 pozitii,


L-ai facut pe Gabriel un om fericit daca se adevereste... :happy

Azur89
24th June 2003, 07:35
ayrton, Nets e ptr. mine precum Victoria sau Moreniul ptr. tine....adica umbrela in caz de vreme rea.... Cind e soare, merg cu Knicks... :P

...care Knicks si-au pus in cap inca de anul trecut sa scape de cel mai bun jucator al lor fiindca alta sansa nu au sa prinda si ei unul din primele trei pick-uri la loterie...Asa ca se chinuie sa scape de Sprewel (Miami si Toronto, 4 si 5 in draft) ptr. a pune mina pe Ford...sper sa nu reuseasca :evil: .

In rest, zboara multe zvonuri, mai putin de 5% sint si posibile sau probabile.

Daca Rives zboara, e putin cam tirziu, ar fi trebuit sa se grabeasca, sa prinda si ei un antrenor de doi bani. Oricum, am mai spus, Rives e paguba pe linga casa omului, asa ca, cu cit mai repede cu atit mai bine.

Payton si Kidd? De ce? Practic cei mai buni 2 point guarzi din NBA in aceeasi echipa? Payton ar juca doar 10-12 minute pe meci! :?

Pacat de Jay, dar parca e un blestem pe toata trupa de la Duke... Nicicare nu pare sa aiba noroc in NBA...

Ayrton
24th June 2003, 12:12
E, cand faci o gluma buna esti chiar baiat valabil si nu ma supar... /hello

rasheedkpenny
24th June 2003, 17:24
Ceea ce voi scrie in continuare are o destul de mica legatura cu topicul "Transactions", desi daca privim in ansamblu tot un fel de tranzactie este ...

Kevin Garnett a renuntat la brand-ul AND1 pentru Adidas... si chiar citeam pe un site ceva de genul "how do you say "first round exit" in German?" :D

Kobe se pare ca ar fi semnat un contract cu Nike dupa ce a renuntat de ceva timp la contractul pe care il avea cu Adidas. Noul contract nu are o valoare asa de mare in schimbul implicarii lui Kobe in designul produselor...

Tim Duncan se pare ca a trecut si el la Adidas!

Pe langa starurile deja consacrate ii avem pe 03-04-rookies: James LeBron - contract de 90 de milioane de $ cu NIKE; Carmelo Anthony - Nike; Darko Milicic - AND1

rasheedkpenny
24th June 2003, 18:02
Zvonuri-zvonuri:

1. Kidd for Nash
2. Spree and Knicks parting ways
3. Mourning - leaving Miami?

dj_jaxxx
24th June 2003, 18:40
Zvonu Kidd - Nash l-am auzit si eu azi dimineata la tv. Eu zic ca Kidd iar ajuta mai mult pe Dallas decat Nash pe Nets. Oricum sa vedem. Daca e sa se faca ceva o sa fie un sign and trade. Pana acum SA, Sacramento si Dallas sunt cei mai interesati dar cica si Lakers vor sa se bage.

Alte zvonuri:

Toronto a oferit pe Lamond Murray si alegerea 4 pa draft pt Donyell Marshall si alegerea 7 de la Bulls.

Daca Ny nu pot sa-l dea pa Sprewell la Toronto atunci e posibil sa faca un transfer cu Millwake: Sprewell - Tim Thomas.

Huston Rockets l-au semnat pe James Posey cu $2.5 mil pe an.

Atlanta o sa-i ofere lui Jason Terry un contract in valoare de vreo $3 mil pe an. Intrebarea e daca acesta va accepta.

dj_jaxxx
26th June 2003, 17:08
Chicago sunt interesati sa-l ia pe Michael Finley de la Dallas. Au oferit a 7a alegere in draft plus Marcus Fizer si Donyell Marshall.

Inainte ca Jay Williams sa se raneasca, Chicago era cat pe ce sa-l ia pe Antoine Walker de la Boston pentru Williams, Fizer si Marshall.

Sonics sunt in tratative cu Miami ca sa obtina a 5a alegere a acestora. Inca nu se stie ce jucatori ar fi implicati.

Detroit vrea sa-l ia pe Ricky Davis de la Cleveland pentru Chucky Atkins si Tayshaun Prince.

Detroit sunt de asemeni interesati sa-l obtina pe Juwan Howard.

mishu
28th June 2003, 00:03
Stackhouse mai ramane in Capitala pentru inca doi ani... Adio Wizards...

Milwaukee traded Sam Cassell and Ervin Johnson to Minnesota for Joe Smith and Anthony Peeler...

rasheedkpenny
1st July 2003, 11:34
Zvonuri:
- Antoine Walker la NY pentru Sprewell sau pentru mai multi juc. printre care si Kurt Thomas.
- Malone pleaca din Salt Lake City?
-----------------------------------------------------------------

Sunt 3 echipe care "conduc" prin numarul lor de free-agents si restricted free-agents, fiecare avand cate 8:

-Atlanta (Davis Emanual, Glover Dion, Ham Darvin, Jackson Jermaine, Johnson DerMarr, Moore Mikki, Newble Ira, Terry Jason)

-L.A.Clippers (Brand Elton, Maggette Corey, Miller Andre, Odom Lamar, Olowokandi Michael, Parks Cherokee, Piatkowski Eric, Rooks Sean)

-Miami (Allen Malik, Best Travis, Ellis LaPhonso, House Eddie, James Mike, Marks Sean, Mourning Alonzo, Stepania Vladimir)

Probabil mai mult de jumate dintre acestia vor semna cu aceeasi echipa!

rasheedkpenny
3rd July 2003, 19:01
Malone si GM de la Lakers au discutat o posibila trecere a lui Malone la Lakers. Cica Malone ar fi obiectivul principal inainte de sezonul 2003-2004! PF de la Lakers sunt toti free agents, asa ca sun ceva sanse ca Malone sa ajunga la LA. De vazut...

Lakers ar mai cocheta cu aducerea lui Payton, doar ca are pretentii salariale prea mari. Un posibil sign-and-trade cu Milwaukee nu e exclus.

mishu
7th July 2003, 11:08
Ultimul zvon:

Juwan Howard la Minnesota (dupa venirea lui Sam Cassell, Wolves ar vrea sa aduca in jurul lui Garnett inca doi-trei jucatori care sa-i treaca de primul tur de playoff)

Se pare că Payton e din ce în ce mai aproape de LA... Malone chiar a zis că ar fi dispus să fie plătit astfel încât celor de la Lakers să le ajungă cap-ul pentru Payton... Iar Lakers se mai bazează și pe prietenia lui Payton cu Magic Johnson și cu Shaq

Ca fapt divers Kobe, deocamdata a fost acuzat de hărțuire sexuală, undeva in Colorado... a plătit 25.000 de coco... iar Lakers și Nike au sărit în apărarea lui spunând că nu stă în caracterul lui așa ceva...

Ayrton
8th July 2003, 10:19
Jason Kidd a facut o vizita celor de la SA Spurs, fiind foarte aproape sa semneze contractul cu acestia; varianta de rezerva pentru cel mai bun pasator al ligii fiind Dallas. :yeah:

Azur89
9th July 2003, 11:20
Payton a batut palma cu LAkers, Malone a spus ca daca Payton merge acolo, atunci merge si el in LA ptr. 1 mil $. Asa ca Spurs n-au de ales, trebuie sa il semneze pe Kidd ca sa faca fata Lakersului.

Lebron a debutat ptr. Cavaliers, 14p, 7 r, 6 ass in 25 de minute, victorie la 30 puncte in fata celor de la Orlando. Am asa o presimtire ca Cleveland va cistiga mai multe meciuri in Summer camp-ul asta decit in tot sezonul de NBA care urmeaza.Paul Silas a avut prevazut in contract ca trebuie sa inceapa meciul cu Lebron in teren. De fapt Van Gundy dezvaluise asta si faptul ca i se impusese un nr minim de minute pe meci ptr. Lebron... Pacat de Silas, ca e om bun de felul lui... :D

rasheedkpenny
9th July 2003, 11:36
Sa-l vad eu pe LeBron cum va juca nr. impus de minute pe meci când va avea piciorul in ghips.... desi nu-i doresc asta!!!

Despre Payton la LA... se pare ca Vestul aduna tot ce e mai bun. Daca ajunge si Kidd in Vest oare cine va mai fi conducator de joc la AllStar pt. echipa Est-ului???

Multi ani vor mai trece pana o echipa din Est va triumfa in NBA... doar daca nu se apuca Gabriel de facut vraji pentru Detroit! Who knows?

mishu
9th July 2003, 14:37
Io zic sa nu se mai complice astia... ar putea face WESTALLSTAR GAME... si gata... Estul o sa fie un fel de divizia B...
Dar nu înțeleg... e o chestie economică?... sunt mai mulți bani în Vest?... le place celor dinspre pacific baschetul mai tare decat celor de la atlantic?...

Iar David Stern ar putea sa mai umble la regulament si primele opt din vest cu primele opt din est sa joace incrucisat... locul 1 din vest cu locul 8 din est si asa mai departe... o sa ramana mai multe din vest... si se va putea juca finala intre cele ma bune echipe indiferent de conferintza din care fac parte...

mishu
9th July 2003, 14:43
PS...
cat despre Lebron... ii sufla astia in cur... primu cos a lu lebron, primu dribling a lu lebron... prima basina a lu lebron pe un teren din nba... etc...
io cred ca MJ o sa fie mic copil la mediatizare pe langa asta... da avand in vedere ca astia cred ca nici la toaleta nu-l lasa nefilmat... o sa aiba nevoie de un psihic super tare ca sa se detaseze de toate astea si sa joace ceva baschet...

Azur89
10th July 2003, 00:38
Tocmai mass-media o sa il distruga. Pe de alta parte, insa, orice reusita cit de mica, va fi prezentata ca un eveniment de prima pagina.

Referitor la Vest, Mishule tu nu vezi gradina din cauza florilor...Ideea estului este ca nu e nevoie sa se omoare cu firea ptr. a ajunge in finala NBA. Detroit, fara vreun talent anume, si facind antijoc in fiecare meci, a fost foarte aproape de finala. In vest totul e diferit. Ptr. ca nu stii daca LA termina pe 5 iara, ce folos ca ai un sezon excelent, tot nu treci de primul tur. Primele 11-12 echipe din Vest ar ajunge in play-off intr-o disputa directa cu estul. Asa ca tot timpul trebuie sa incerci sa aduci ceva nou si bun.

Si nu uita ca decada precedenta a fost a Estului...Unde pui toate titlurile celor din Boston...

mishu
10th July 2003, 11:32
He... Houston și-a schimbat logo-ul... e un R mare... in mijlocul lui Houston Rockets... survey-ul de nba.com... imi da dreptate... 41 la suta au zis... "it's a joke, right?"...

Azure... ai dreptate cu estul dar tocmai asta era problema mea... n-ar fi mai spectaculos ca finala sa se joace intre cele mai bune echipe... indiferent de conferintza... adica sa putem vedea o finala Lakers-SA (in noile forumule probabile... adica Kidd vs Payton, Malone vs Duncan... Shaq vs ???, Kobe vs. ???)

mishu
11th July 2003, 10:52
Ați intrat în vacanță oameni buni??? Sau asteptați data de 16 iulie... ca să se încheie cu zvonurile și să putem discuta la concret...

Am o vest bună pentru Gaby... Andre Miller și Brad Miller cică ar merge spre UTAH... Andre a lăsat portița de scăpare... "I like Denver, it reminds me of a bigger Utah."

Jermaine ramane mai mult ca sigur în Indiana... și cică Nets, ca să-i contracareze ar umbla după Zo Morning, nemulțumit de oferta doar pe un an venită din Miami...

Cum se pare că l-au pierdut pe Jermaine, Spurs umblă acum după PJ Brown...

Kidd cică se hotărăște luni...

Vă doresc o vacanță plăcută oameni buni... daca toate merg bine... pe 16 când or începe să semneze ăștia... o să fiu undeva prin Făgăraș... departe de lumea dezlănțuită...

s-auzim numai de bine...

inter
11th July 2003, 12:20
NBA: Mike Dunleavy è il nuovo tecnico dei Clippers
11/07/2003 09:59.59

Manca ancora l'ufficialità da parte della franchigia

I Los Angeles Clippers hanno individuato il nuovo tecnico per la prossima stagione. Al posto di Dennish Johnson, la franchigia californiana ha chiamato Mike Dunleavy, quasi 800 partite nella NBA, riconosciuto unanimamente come un sergente di ferro. Il nuovo coach conosce bene Los Angeles, visto che, oltre a Milwaukee e Portland, ha allenato i cugini dei Lakers, con i quali ha centrato una finale NBA nel 1990-91. Manca ancora l'ufficialità dell'accordo.


:thinkso:

inter
11th July 2003, 12:24
NBA: Malone, il 'postino' sceglie i Lakers
11/07/2003 00:03.31

Dopo 18 anni di Utah Jazz adesso vuole vincere l'anello

Grosso 'trade' nella NBA: Karl Malone nella prossima stagione giocherà con la maglia dei Los Angeles Lakers. Free-agent, ovvero svincolato libero di firmare per il miglior offerente, il giocatore, che per 18 anni ha giocato negli Utah Jazz, e che può vantare un oro olimpico, ha scelto la franchigia che potrebbe, secondo lui, portarlo a vincere quell'anello che ancora gli manca.

Il 'Postino' ha finora infatti sempre perso le due finali giocate (sempre contro i Chicago Bulls di Michael Jordan).
Per questo ha accettato di essere messo al minimo salariale, che percepirà a causa dei problemi relativi al tetto degli stipendi.
L'ufficializzazione del trasferimento si avrà comunque solo dopo il 16 luglio, data in cui potranno essere firmati i contratti dei giocatori free agent.


:yeah: :yeah: :yeah:

Gabriel
11th July 2003, 13:55
Da , Mishule...eu am cam intrat in vacanta. Am fost plecat pe la Tulcea ....iar azi cred ca plec la mare. :P

Oricum..sunt bucuros ca Malone pleaca la Lakers. Poate castiga si el un titlu. Si as fi si mai bucuros daca cei doi Miller amintiti de tine ar veni la Utah. Andre e un mare pasator..si l-ar inlocui bine pe Stockton....iar Brad am inteles ca a facut o figura frumoasa sezonul trecut alaturi de Pacers.

Vacantza placuta tuturor ! :happy

Azur89
12th July 2003, 07:30
Brad ramine in Indiana, iar celalalt nu cred ca pleaca acum daca tot au un antrenor si ei ptr. prima data in istoria lor.

Inca ceva....Daca careva dintre voi sinteti prin China, Israel sau alte tari arabe, va rog nu copiati rubrici din ziare aici, avem probleme destul de mari ptr. a patrunde italiana, cu atit mai dificil ar fi vreo incercare de a deslusii scrierile arabe. :D :D :D

Il Muro, bucuros sa te cunosc, dar care era ideea? :drak: Ideea ta, vreau sa zic.... :happy

mishu
12th July 2003, 10:20
lasa domle omul să se exprime în ce limbă vrea el... mai ales dacă e din ginta latina... pe mine mă distreaza teribil... "L'ufficializzazione del trasferimento si avrà comunque solo dopo il 16 luglio, data in cui potranno essere firmati i contratti dei giocatori free agent"... suna beton...

rasheedkpenny
13th July 2003, 01:32
Kidd la New Jersey - a semnat un contract de 99mil. $ pe urmat. sase sezoane. Se pare ca acolo a aterizat si Alonzo Mourning... inca nu se stie1

Azur89
15th July 2003, 00:04
se stie.... se stie tot... si mai e A. Miller la Denver (copilul ala si-a pierdut mintile), 55 mil. pe 5 ani, si mai e Howard (parca asa se scrie) care a semnat cu McGrady Inc..

Stackhouse a fost arestat....S-a dus sa-si cumpere o casa de vacanta (ca doar a semnat contractul nou, a dat de bani) si s-a apucat sa o bata pe agenta de real estate :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan: . Idiot! Doi metri jumate, te pui si bati femeile! Shaq, mushca-l! :D :D :D

Webber are si el ceva probleme, dar tot de genul celor care nu se mai termina. Asta e proces care tine de cind era el in college, acum a facut un deal si a recunoscut ceva vina, mica, mica, mica, mica.... Probabil o sa-l amendeze vreo 50-60$....Asta dupa ce l-au uscat avocatii de citeva sute de mii.... :D

Cam asta e nou, restul sint de saptamina trecuta.... Miercuri incep sa se semneze contractele... :)

Azur89
15th July 2003, 23:41
Nesterovic, 6 ani, 45 mil. la San Antonio... Inlocuitorul lui Robinson! :D

rasheedkpenny
16th July 2003, 16:33
Oare ce va face Brad Miller? Cu cine va semna?

dj_jaxxx
17th July 2003, 18:34
Semnari de contracte (oficiale):

Payton & Malone la Lakers

Andre Miller la Denver

Elton Brand la Miami

Olowokandi la Minnesota

Alonzo la NJ

PJ Brown back to New Orleans

Juwan Howard la Magic

Jermaine Oneal in Indiana pt 7 ani 122 de mil, parea destul de fericit cand i-au luat astia interviu. Pai si io as fi in pixu meu daca miar da cineva 15 mil pa an.

Corey Maggette la Utah

Restu sunt jucatori minori gen:

Memphis signs rookie free agent Theron Smith.

Zvonuri:

Gilbert Arenas in Washington

NY si Boston vor sa faca schimb de echipe. Cica vor sa-l dea pa Sprewell, Thomas si Ward pt Walker si inca cineva.

Tyrone Lue cica vrea la Magic

Pippen la Grizzlies

Robert Horry la Dallas sau SA

Cam atat

Gabriel
17th July 2003, 20:20
Corey Maggette asta e jucator bun de tot. Imi pare bine ca s-a dus la Jazz. Jucator de peste 15 ppg si 5 apg.
Poate s-a vindecat si spaniolul de e coordonator la Jazz...si o sa faca ceva frumos..un mare cuplu de fundasi. Plus rusul care o sa devina liderul echipei. Daca il mai iau si pe Brad Miller..ajung in turu II din play-off....si o sa maora Azur de ciuda.

Azur89
19th July 2003, 00:48
./..deja sint in convalescenta.... :D :D :D

Gabriel
20th July 2003, 14:22
Elton Brand la Miami

Din fericire Elton Brand a ramas la Clippers. Bine imi pare...ca Miami sunt o echipa urata.

mishu
21st July 2003, 00:34
I'm back!

La fel ca și Scottie Pippen de altfel... citesc acum că s-a întors în Chicago... where he belongs... dupa cum zic cei de la nba.com... cică l-au chemat prietenii Cartwright și Paxon înapoi... da oare poate să mai ducă echipa de unul singur în playoff???

Acum am văzut și eu cine cu cine a semnat... nimic imprevizibil... cele mai tari... in afara de Payton-Malone... mi se par Zo la NJ și Juwan Howard la Orlando

Mă întreb... oare al cincilea jucator de la Lakers o să aibă voie să arunce la coș??? Sau poate să fie chiar și Jack Nicholson... să mai dea câte o pasă din când în când și să se certe cu arbitrii???

Azur89
21st July 2003, 19:13
5 valori nu fac neaparat echipa... Si la cit scandal a fost in LA cu 2 tari, cred ca acum toti vor purta pistoale, ptr. a-si rezolva conflictele pe loc. Toti 4 sint personalitati foarte puternice, nu sint jucatori care lasa de la ei. Asa ca ramine misiunea lui Phil sa faca ordine si disciplina. :ciocan:

dj_jaxxx
22nd July 2003, 17:58
Gilbert Arenas mai mult ca sigur va ajunge la Washington de la care a primit o oferta iar Golden State ar trebui sa egaleze oferta ca sa il poata tine dar nu o pot face pt ca nu au destui bani.

Brad Miller a primit o oferta de la Jazz si cica in 48 de ore o sa ia decizia daca o accepta sau nu.

rasheedkpenny
23rd July 2003, 11:17
zvon: Sprewell de la NY la Minnesota - VanHorn de la Philly la NY - Glenn Robinsonde la Atlanta la Philly - Terrel Brandon de la Minnesota la Atlanta

Se pare ca ar mai fi si alti jucatori implicati in trade-ul asta! Vom vedea!

Nota: dupa cum spunea si Azur, astia de la NY parca sunt nebuni au pe postul de power forward 5 oameni(Clarence Weatherspoon, Othella Harrington, Antonio McDyess, Michael Sweetney-rookie si acum si pe Keith VanHorn)... ca sa nu mai vb. de Kurt Thomas si el un power forward reprofilat ca pivot!

dj_jaxxx
23rd July 2003, 17:14
Magic l-au semnat pe Andrew DeClerq

Warriors l-au semnat pe Speedy Claxon avand in vedere ca Gilbert Arenas se va duce la Washington

Robert Horry a semnat cu Spurs oficial pentru un an

Zvon:

James Posey de la Rockets va semna cu Grizzlies

Lamar Odom este in tratative cu Miami

Azur89
24th July 2003, 03:40
Asa-mi trebuie, ca am zic ca nu-i bun Walker! :evil: :evil: :evil: :evil:

Mai bine l-as lua pe Muresan decit pe Van Horn! Macar ai avea motive de zimbet! De compatimire, dar ar fi un zimbet... Dar Van Horn???? :? :? :? 12 puncte in 3 meciuri? In schimbul unui jucator care are in fiecare sezon din NBA o medie de peste 11 puncte! Adica cel mai bun din echipa, ptr. cel mai prost din liga? Le mai lipseau cagule la transferul asta, ca altfel e rapire in toata regula...Si ca sa intregesc tacimul, 5 PF in echipa (toti varza, singurul bun joaca pivot!), iar Spree avea 2 ani ramasi ptr. 24 de mil, iar Keith are 3 ani cu 45 de mil! Asa ca daca vorbiti de imbecilitate vreodata, si va lipsesc exemplele, va recomand sa folositi cu incredere numele de NY Knicks... Cu incredere, nu va sfiiti... Asta nu e calomnie, ci realism si obiectivitate! :D

rasheedkpenny
24th July 2003, 11:07
Am inteles ca Sean Combs sau P Diddy sau Puff Daddy, sau cum si-o mai spune zilele astea, ar fi interesat sa preia sau sa ia parte in conducerea echipei din NY.

Poate face asta putina ordine! :D Le canta ceva si poate ii "motiveaza" si ii "convinge" pe cei 5 PF sa joace si ca guards. Si daca mai insista Puffy poate ii creste si lui VanHorn media la 15 pct. in 3 meciuri! :D

rasheedkpenny
24th July 2003, 11:22
- Tyronn Lue la Orlando
- Speedy Claxton la Golden State

Pe langa toate astea "zvonul" care s-a adeverit cu privire la un four-team-trade(Sprewell de la NY la Minnesota - VanHorn de la Philly la NY - Glenn Robinsonde la Atlanta la Philly - Terrel Brandon de la Minnesota la Atlanta)

Gabriel
24th July 2003, 12:07
rasheed , eu de cand ma joc cu forumurile..adica de 2 ani de zile...am invatat o regula. nu e frumos sa faci 2 posturi consecutive la mai putin de 1 ora intre ele. vezi ca ai un buton pe care scrie edit.
in calitate de moderator...trebuia sa iti atrag atentia acestui lucru. spre sa nu te superi !

rasheedkpenny
24th July 2003, 12:24
Cele 2 postari erau pe teme diferite, ma gandeam sa fac un alt topic pentru primul postat, cel cu Puff Daddy, dar nu stiu ce feed-back ar fi avut. Am considerat zvonul venirii lui Puffy in conducerea NYK ca o tranzactie... :P

Dar daca vrei tu neaparat pot sa le "unesc".

dj_jaxxx
24th July 2003, 17:24
Tranzactie intre 3 echipe:

Brad Miller de la Indiana la Sacramento (sign & trade 68 mil 7 ani)

Scott Polard de la Sacramento la Indiana

Ron Mercer de la Indiana si Hedo Turkoglu de la Sacrament la San Antonio

San Antonio o sa dea numa un draft pick pt ca o sa plateasca in intregime salariile celor 2 mentionati mai sus avand in vedere ca au bani disponibili.


Deocamdata nu e completata tranzactia dar se spune ca urmeaza sa fie astazi.

Azur89
24th July 2003, 20:31
Larry Bird! Are omul asta un cap de nu-i adevarat! Atentie la Indiana la anul care vine!

Zvonul cu Knicks si Puffy, e interesant....In sensul ca la cite probleme legale are ala, s-ar putea sa ajunga acolo inaintea lui Kobe...Plus ca nu s-a pus problema vinzarii clubului (din pacate) ci a vrut Puffy sa-l copieze pe un Becali si sa arate ca daca vrea poate sa cumpere.... Publicitate ieftina, ca nu-l mai baga lumea in seama de cind nu mai foloseste pistoale in barurile de noapte....

rady
26th July 2003, 16:57
Asa-mi trebuie, ca am zic ca nu-i bun Walker! :evil: :evil: :evil: :evil:

Mai bine l-as lua pe Muresan decit pe Van Horn! Macar ai avea motive de zimbet! De compatimire, dar ar fi un zimbet... Dar Van Horn???? :? :? :? 12 puncte in 3 meciuri? In schimbul unui jucator care are in fiecare sezon din NBA o medie de peste 11 puncte! Adica cel mai bun din echipa, ptr. cel mai prost din liga? Le mai lipseau cagule la transferul asta, ca altfel e rapire in toata regula...Si ca sa intregesc tacimul, 5 PF in echipa (toti varza, singurul bun joaca pivot!), iar Spree avea 2 ani ramasi ptr. 24 de mil, iar Keith are 3 ani cu 45 de mil! Asa ca daca vorbiti de imbecilitate vreodata, si va lipsesc exemplele, va recomand sa folositi cu incredere numele de NY Knicks... Cu incredere, nu va sfiiti... Asta nu e calomnie, ci realism si obiectivitate! :D

chestia mai revoltatoare e ca va purta maieul cu numarul 2.. nasol de tot
in legatura cu zvonul potrivit caruia p diddy vroia sa cumpere echipa, dupa parerea mea, oricine e mai bun decat dumb and dumber (dolan & bin layden), dar nu e de vanzare
am gasit pe un site un articol dragut:
http://nykfanpage.com/editorials/viewarticle.php?articleid=51
sa radem??? eu zic ca e crudul adevar

dj_jaxxx
28th July 2003, 18:57
Zvon: Anthony Peeler la Raptors! :happy

Azur89
30th July 2003, 11:13
Ce faceti oameni buni, n-ati mai transferat pe nimeni? :D

dj_jaxxx
30th July 2003, 16:57
Pai ce sa-i faci...ajunge atatea transferuri ca sa nu aiba gms facturi prea mari la telefon.

Ummm singura chestie e ca Clippers au egalat oferta facuta de catre Utah pt Maggette deci momentan ramane in LA.

In rest liniste....

Azur89
2nd August 2003, 03:10
Au astia ce au cu Gabriel... :D

inter
2nd August 2003, 13:11
Andre Miller a semnat pt. 5 ani cu Nuggets :happy [/img]

Gabriel
2nd August 2003, 14:27
Incredibil. Corey a ramas la Clippers , unu dintre Milleri s-a dus la Denver. Celalalt la Sacramento.
Chiar ca Utah o sa aiba prima alegere la draftul 2004. Incep sa-i dau crezare lui Azur.

Azur89
3rd August 2003, 07:48
Nici o sansa...top pick-ul e rezervat ptr....New York :D . Daca cistiga astia 18 meciuri e mare lucru....De-abia astept! :D

rady
3rd August 2003, 22:37
eu cred ca vor ajunge in primele 5 la draftul de anul viitor
poate totusi utah va fi in fata NY-ului :fart:

mishu
6th August 2003, 11:21
Hai că n-au amorțit de tot ăștia cu transferurile... Sacramento l-au dat pe Keon Clark la Utah Jazz pentru un second round pick... președintele lor spune că din motive financiare... nu știu ce salariu avea Clark dar mă gândesc că poate își pregătesc de pe acuma cap-ul pentru sezonul 2004-2005...

rasheedkpenny
6th August 2003, 11:55
... 2004-2005, sezon in care transfera si Sacramento o super-vedeta ca doar e la moda acum!

mishu
6th August 2003, 11:58
... da Brad Miller ce-o fi? Hai poate nu e super vedetă dar oricum e un transfer tare...

rasheedkpenny
6th August 2003, 19:11
Brad Miller nu e nici macar vedeta...a prins All-Star-ul deoarece nu erau cine-stie-ce pivoti buni in Est! In afara de Ben Wallace si Mourning - accidentat pe vremea aia, nu prea sunt pivoti impunatori in Est. Crezi ca va prinde echipa Vestului la All-Star? Eu nu cred!

Cat despre faptul ca e un transfer tare... poate ca e, mai degraba e un transfer MARE, la cei 2,13 m! :D

Sa nu uitam totusi ca echipele din Est sunt mai "under-sized" in materie de pivoti. Nu cred sa dea Brad Miller acelasi randament la puncte si rebound-uri ca la Indiana! But, then again... it's just my oppinion! :P

Gabriel
6th August 2003, 20:39
Imi pare bine ca s-a dus Keon Clark la Utah. Pe vremuri cand vedeam meciuri cu Toronto era extrarodinar. Un fel de Marcus Camby dar mult mai spectaculos.
Dadea slamuri precum Julius Erwing alias Doctor J. Jucator de peste 10 puncte , peste 10 recuperari si 5 blocaje pe meci.

O fi sanatos spaniolul ala de la ei...de a fost debutant anul trecut si a fost accidentat ?

mishu
13th August 2003, 10:24
S-ar putea ca Lamar Odom să ajungă în Miami... Heat au făcut oferta... acu așteaptă...

rasheedkpenny
13th August 2003, 11:36
Daca Clippers ofera la fel de mult ca Miami, Odom ramâne la Clippers... parca asta-i regula la "restricted free-agents". Nu?

Dorin
14th August 2003, 22:18
Primul suedez in NBA !!! 18 ani si va juca la NY Knicks.Il ccheama Lampe si e de origine poloneza.... :yeah: Dorin

mishu
15th August 2003, 17:10
azur ce se petrece mai la voi acolo? a stins bin laden lumina? acu pe bune... ce s-a intamplat ca astia in ziare nu zic nimic... cauza reale... nu baliverne

rasheedkpenny
15th August 2003, 17:48
In Cleveland stiu de ce au stins lumina... vroiau sa-i faca o primire fastuoasa lui "King" James LeBron! :))

In Toronto au stins lumina si au plecat toti... cred ca echipa asta va ajunge ca Vancouver!

In Washington a stins Jordan lumina dupa ce l-au dat patronii afara din organizatie...

Dar in rest?

rady
15th August 2003, 18:10
in NY au stins lumina pt. ca au cumparat o Lampe :happy
tipu e tare oricum, a castigat titlul de mvp la turneul asta european ce tocmai s-a disputat
in sfarsit o treaba buna facuta de laydick

rasheedkpenny
16th August 2003, 12:16
zvon: Nick van Exel de la Dallas pentru Antawn Jamison de la Warriors!

Dupa ce Van Exel a jucat la Denver a ajuns in sfârsit omul la Dallas, echipa cu pretentii la titlu in ultimii ani. Posibila sa plecare la Warriors este un pas inapoi? I wonder...
Cert e ca Golden State s-au ridicat destul de mult in ultima vreme, si cred ca 2003-2004 o sa fie un "break-out season" pt ei!

inter
16th August 2003, 14:15
Zvonul tau Rasheed se oficializeaza maine, impreuna cu rocada Eschmeyer,Avery Johnson si Popey Jones (Dallas) pentru Welsch, Fortson si Chris Mills (warriors) :happy

mishu
20th August 2003, 18:56
cu mențiunea că Dallas l-au dat și pe Rigaudeau... în Europa era un jucător respectat... în NBA nu am auzit de el...

Jamison si cu Fortson mi se par cei mai importanți în transferul ăsta... o să-i ajute pe Dallas... păcat că a plecat van exel... acum nu-l mai au pg decât pe Nashu...

Gabriel
22nd August 2003, 04:10
Rigaudeau a fost capitanul Frantei la Jocurile Olimpice. un jucator impresionant. nu stiu ce a fost cu el sezonul trecut...sper sa isi revina !

Oricum ..Golden State nu cred sa mai prinda play-off....fara Jamison si Arenas. pacat.

rady
5th September 2003, 17:45
de la ESPN:
layden vrea sa-l aduca la NY si pe Greg Ostertag. In felul acesta urmam exemplul lui sacramento kings din vremea cand ii mai vedeam pe 2 , care putea sa incepa un meci cu 5 titulari albi

Iata si o posibila lista cu care va incepe sezonul:
Van Horn, Lampe, Ostertag, Knight, Doleac
cu toate ca nici unul din ei nu e un guard de meserie, se vor gasi 2 sigur
probabil doleac si lampe

Gabriel
6th September 2003, 13:22
Doleac are aproape 2,11 inaltime si 120 kile. cum sa joace guard ?

rady
6th September 2003, 21:52
cam toti sunt la fel

Baccardi
9th September 2003, 03:34
dap, yes, I am baaaaaaaaaaaaack , am venit o data cu toamna, vad ca a cam disparut si azur de pe forum :):). oricum cice sacramento a semnat un bulgar de vreo 2,10 centru boiko mladenov, ai dreaqu bulgarii astia , dupa ce ca ne-au luat-o inainte la fotbal acum mai castiga teren si la baschet, oricum miram-as sa joace mcar vreun minut, o sa fie probabil cum a fost Rigaudeu la dallas,piesa de schimb la un viitor transfer. in rest se anuntza un sezon remarcabil in cleveland cel putin din punctu de vedere al mediatizarii, sezonu e sold-out, si io care vroiam sa ma duc sa -l vad pe lebronn :x :x :x :x .

mishu
10th September 2003, 10:41
Rady... no offense... dar dacă îl pui pe Doleac guard... atunci adu-l pivot pe Spudd Webb...

welcome back baccardi... lasă că măcar tu o să-l vezi pe lebronn la tv...

Gabriel
17th September 2003, 02:56
vad ca Utah l-au achizitionat pe Jason Terry de la Atlanta Hawks. un fundas extrem de talentat si de versatil. sunt sigur ca daca Azur ar fi fost prezent pe forum...mi-ar fi dat dreptate la urmatoarea afirmatie : Jazz este o echipa de play-off !

:happy

mishu
17th September 2003, 14:09
l-au luat deja???... eu știam că e în stadiul de "offer sheet" și dacă Atlanta nu răspundea cu o contraofertă în 15 zile abia atunci în puteau avea...

o sa ma informez...

Gabriel
17th September 2003, 19:24
mda. eram cam adormit cand am citit pe nba.com :)

rasheedkpenny
1st October 2003, 10:48
Terry a ramas la Atlanta... in schimb Glen Rice a ajuns de la Rockets la Jazz(te bucuri Gabriele???), Rockets l-au semnat pe Jim Jackson - fost jucator la Sacramento.
Suns si Grizzlies au facut un schimb de jucatori: la Phoenix a venit Brevin Knight si la Memphis au ajuns Bo Outlaw si Jake Tsakalidis.

Gabriel
2nd October 2003, 14:35
M-as bucura daca Glen Rice ar evolua la forma din vremea in care juca la Charlotte Hornets. Adica..sa fie un jucator de 20 ppg. Si sa dea bine de la 3 p.
In ultima vreme nu prea a aratat nimic acest Rice.

Raptor
3rd October 2003, 00:39
Pai cred si eu, la cat de batran e... daca nu se descurca el Jordan, atunci ce pretentie sa mai ai de la Glen Orez?

mishu
3rd October 2003, 15:38
Bryon Russell a semnat cu Lakers... sau Lakers au semnat cu Bryon Russell... io zic că e o achiziție bună... mai dă și el câte una de trei... poate să fie al cincilea jucător între ăia patru... luptă ca și Malone pentru un titlu care l-a pierdut de două ori cu Utah...

Măi da voi ați văzut pe 29... Detroit a semnat cu șase jucători într-o zi... și n-am auzit de nici unul dintre ei...

rasheedkpenny
3rd October 2003, 16:16
DerMarr Johnson a semnat cu Suns... el a debutat in NBA la Atlanta, acum vreo 2 ani. Era pe atunci un dunker inrait!

Garnett si-a prelungit contractul cu Minnesota, acum câteva saptamâni si Iverson si-a prelungit contractul cu 76-ers... adica doi dintre jucatorii pe care Azur ii vedea "debarcati" de la echipele lor! Hmm...

Am vazut si eu miscarea "Pistoanelor"... cine stie, poate vor sa faca iar o super-echipa defensiva ca pe la inceputul anilor '90. I wonder...

rasheedkpenny
10th October 2003, 13:15
Se pare ca NYKnicks au mai dres putin lucrurile... tocmai l-au "semnat" pe D. Mutombo, dupa ce acesta a fost inlaturat de la New Jersey!

Daca Mutombo va confirma si McDyess va reveni in echipa... poate are si NY o sansa sa scape de "loterie" anul asta! :))

dj_jaxxx
10th October 2003, 17:07
Mda pai si NY Knicks ca si Ny Rangers de la hockey: cheltuiesc bani, aduna multi jucatori buni dar zero rezultate in playoffs.

Oricum Mutombo e 0 in atac, doar ca o sa faca vreo 12-15 rebounds pe meci. Nu cred ca mai e jucatoru care sa joace 35 de min in fiecare seara, mai de graba un 20 acolo.

Sa vedem cum o sa-i ajute pe NY.

Azur89
12th October 2003, 04:31
sunt sigur ca daca Azur ar fi fost prezent pe forum...mi-ar fi dat dreptate la urmatoarea afirmatie : Jazz este o echipa de play-off !

:happy

Chiar asa? :drak:

`neata! M-am intors si eu dupa 2 luni in tara, de-abia astept sa se termine sezonul de baschet sa vad pe cine alege Knicks la loterie :D . Sper sa alegem in fata celor din Utah. :thinkso:

rasheedkpenny
13th October 2003, 12:29
Welcome back Azure! Pe unde ai fost plecat atâta timp mah?

Pe de alta parte, eu personal astept comentariile tale acide, dar pertinente asupra NBA-ului!

Azure, ziceai mai demult(daca imi mai aduc bine aminte) despre 2-3 superstaruri incomode in cadrul echipelor lor. Parca era vorba de Iverson(si-a prelungit contractul cu 76ers - dupa plecarea lui Larry Brown), Garnett(si-a prelungit contractul, echipa s-a intarit, sa vedem care vor fi rezultatele) si Carter(depinde de rezultate!)...

Ce parere ai?

Despre transferul lui Mutombo strict ce crezi? O alta maniera de a cheltui banii pt NYK?

Azur89
13th October 2003, 19:00
Cum spuneam si mai sus, am fost in tara! Adica in Romania. Bineinteles ca nu avea nici un farmec sa postez de acolo, e foarte greu sa stai la curent cu toate amanuntele. Un motiv in plus sa va apreciez pe cei din tara care reusiti sa tineti pasul.

Referitor la intrebari... Allan si Larry au fost doi cocosi gata de harta. Pe de alta parte, 76-ers ar renunta miine la A.I., dar vor pe el mai mult decit un Van Horn sau Mutombo. Or 76-ers fara A.I. sint ca un avion fara radar, deriva totala. Zic eu ca absenta lui Larry Brown ii va arunca la loterie oricum, cu toate cele 40-50 de puncte pe seara ale lui A.I.

Garnett? Daca ma uit de doua ori roata, acolo e cea mai buna trupa din NBA la ora asta! Totul e sa nu se permita accesul cu arme de foc la antrenamentele lor. Greu de gasit 3 jucatori care n-au nimic unul cu celalalt in echipa aia. Dar daca Spree reuseste sa se impuna acolo, sint convins ca nu-i opreste nici un Mallone&Shaq&co...

In sfirsit, Carter? Care-i necazul cu el? Echipa nu mai are pe nimeni, el insusi e prea ocupat sa filmeze clipuri publicitare, cui ii arde de baschet, crezi? Si mai ales in Canada! A fost o vedeta creata artificial, doar ptr. a prelungi agonia celor din Toronto, care erau (si sint) la un pas de a urmea calea celor din Vancouver. Intrebare! A cui teapa e mai mare....Knicks cu 100 de milioane ptr. Houston, sau Carter cu 94(parca!) dar pe 6 ani(nu 7) de la Raptors?

In sfirsit, Mutombo....As spune ca e o gluma proasta, dar ptr. pretul la care a fost luat, pot spune ca e cea mai inteligenta mutare facuta de Layden de cind e la echipa. Am totusi o indoiala legata de aceasta tranzactie... Fara sa citesc acest lucru undeva, eu cred ca Knicks a fost cea care a platit despagubirea celor din NJ. Ei l-au rascumparat, dupa ce in prealabil hotarisera sa semneze cu ei. O fenta mica, pe care NBA n-are nici un interes sa o desconspire. O formatie pe care o ingrijoreaza faptul ca va pierde 30 de mil. in urmatorii 4 ani, nu are cum si de unde sa plateasca acei 30 de milioane unui jucator doar ptr. a-l scoate din sala de antrenament. Oricum e un jucator care le putea aduce macar un pic doua la loteria de la anul. Asa insa, va rog vorbiti incet, sa n-auda NBA-ul ce am scris eu aici, ca ei "nu stiu" nimic... :D

mishu
21st October 2003, 12:42
BLOCKBUSTER DEAL:

Dallas l-au luat pe Antoine Walker de la Boston si l-au dat pe Raef laFrentz... deal-ul mai implica Jiri Welsch, Chris Mills la Boston si Tony Delk la Dallas...

Mavs nu mai au acum decat un centru, pe Bradley... dar s-au scos cu o rezerva buna pentru Nash. Sunt tare curios acum cine o sa traga mai mult Dirk, Walker, Nash, Finley... oau... ce echipa si-au adunat si astia... daca-l mai pui si pe Jamison...

rasheedkpenny
22nd October 2003, 17:39
Au echipa nu gluma... sa vedem ce rezultate vor avea!!!

mishu
23rd October 2003, 16:05
Cand ziceam si eu ca Dallas au echipa... a venit Sacramento fara Webber si le-a tras-o de le-au mers fulgii, la 21 de puncte. Dallas n-a condus nici macar odata tot meciul... Walker a dat vreo 12 puncte... Peja a fost însă în super formă... 25 de pct, 4-6 de trei...

Orice ar fi ma declar fan Dallas anu asta... și în al doilea rând Minnesota...

rasheedkpenny
16th December 2003, 13:59
Ricky Davis, formerly second fiddle to LeBron James, is now Paul Pierce's right-hand man. Cleveland traded Davis, Chris Mihm, Michael Stewart and a second-round pick to Boston on Dec. 15 for Tony Battie, Eric Williams and Kedrick Brown.
Davis, who turned 24 in September, enjoyed his best season as a pro in 2002-03, averaging 20.6 points, 4.9 rebounds, 5.5 assists and 1.58 steals in 39.6 minutes per game.

For Cleveland, "This was a great opportunity to add experience and toughness," general manager Jim Paxson said.

"Specifically, Tony and Eric are both veterans who have been part of the foundation of a team that has had some success in the postseason. That experience is something Paul (Silas) and I both felt would benefit us immediately and long term. With Kedrick, we’re getting another young, talented athletic player as well."

rasheedkpenny
20th February 2004, 10:06
Detroit acquired Rasheed Wallace from Atlanta and Mike James from Boston; traded Zeljko Rebraca, Bob Sura and a future first-round pick (via Milwaukee) to Atlanta; and traded Chucky Atkins, Lindsey Hunter and a 2004 first-round pick to Boston.
Boston acquired Hunter, Atkins and a first-round pick from Detroit; sent James to Detroit; traded Chris Mills to Atlanta.
Atlanta acquired Sura, Rebraca and a future first-round pick (via Milwaukee) from Detroit; acquired Mills from Boston; and traded Wallace to Detroit.


Utah acquired Tom Gugliotta, two conditional first-round draft picks and a 2005 second-rounder from Phoenix for Keon Clark and Ben Handlogten.
Notes: Googs becomes a free agent this summer; Clark and Handlogten are injured.


Utah acquired Gordan Giricek from Orlando for DeShawn Stevenson and a conditional second-round draft pick.
Note: Giricek should step into Stevenson's starting role, although Raja Bell will continue to get minutes.


New Orleans acquired Shammond Williams from Orlando for Sean Rooks.
Note: Williams adds depth to a New Orleans backcourt that has been plagued by injuries throughout the season.

rasheedkpenny
17th March 2004, 13:12
Un zvon, sau mai degraba un vis : Columnist Sam Smith of the Chicago Tribune dreamed up a trade, sending Bulls Eddy Curry, Jamal Crawford, a high-priced veteran and Chicago's first-round draft pick this season to Orlando for T-Mac.

Ce ziceti?

Gabriel
17th March 2004, 15:51
abia astept sa iti pui avatar cu Bulls nr. 1 :p

rasheedkpenny
17th March 2004, 16:22
No way! Tin cu Magic de prin 95-96, de atunci s-au schimbat foarte multe, a plecat Shaq, a plecat Penny... si de fiecare data mi-am zis ca e normal "sa ramân" cu Magic!

Este exact ca la tine cu Utah Jazz... intelegi?

Oricum eu zic ca nu e realizabil un asa transfer... Azure, tu stii ceva???

Gabriel
17th March 2004, 21:35
da. am inteles. si eu tin cu Jazz chiar daca Malone si Stockton nu mai joaca acolo. :)

a high-priced veteran cine este ?

SilverZeus
20th March 2004, 03:17
abia astept sa iti pui avatar cu Bulls nr. 1 :p

Sper sa-l vad purtand nr.1 dar in uniforma lui Spurs

Azur89
21st March 2004, 08:43
E un vis....Chestia e ca T_mac e free agent (cred ca restricted anul asta, dar poate pleca daca vrea), si nu inteleg de ce ar lasa Orlando ptr. Chicago, daca in trade-ul asta pleaca tot ce poarta numele de baschetbalist in Chicago. Cu cine o sa joace? Cu Pippen? Sau vine si Jordan inapoi? Rodman nu si-a gasit inca contract, e si el disponibil... :D
E clar ca vrea sa plece, dar mai e si varianta in care el va astepta. Anul acesta au sanse la Okafoor (pick-ul unu), plus Hill( :D ) si sint iarasi unde au fost. Au nevoie insa de un antrenor in primul rind. Se mai vorbea de un schimb Kobe_T_mac, dar eu unul pun pariu pe bani reali ca ala e imposibil. :yeah: Asa ca in final, tot cu avatarul lui Magic ramii. Plus ca ar mai fi si varianta retragerii. Acum chiar ca le-a demonstrat pe toate. Daca tine clasamentul invers, e chiar champion. :D
Realistic? Cred ca ar merge in Atlanta, daca ar vedea ca are cu cine juca. Conditia, oricine ar fi al doilea, ala trebuie sa inteleaga ca echipa e al lui Mac-Mac. Dar in trade nu are cu cine.... Daca sint 4-5 in liga la valoarea lui.

rasheedkpenny
22nd March 2004, 11:26
Chiar daca pleaca T-Mac, ceea ce eu, personal, nu imi doresc... tot cu Magic o sa tin!
Bineinteles ca o sa imi placa, pentru un timp si echipa noua la care o sa joace! Doar sa nu fie Jazz... :p

Tot la Orlando o sa ramâna T-Mac, e cel mai apropiat oras (cu echipa de NBA) de orasul sau natal... asta a fost unul dintre principalele considerente pt. care T-Mac a plecat din Toronto! Sa fie aprope de familie...

Gabriel
22nd March 2004, 15:23
Cu cine o sa joace? Cu Pippen? Sau vine si Jordan inapoi? Rodman nu si-a gasit inca contract, e si el disponibil... :D


poate revine si fosta mare glorie a celor de la Chicago Bulls....Jerry Sloan. Acum e antrenor pe la o echipa, dar nu mai stiu care. Dar daca vine T-Mac la Bulls...poate revine si el pe teren ca jucator. :p

Azur89
22nd March 2004, 20:34
Tot la Orlando o sa ramâna T-Mac, e cel mai apropiat oras (cu echipa de NBA) de orasul sau natal... asta a fost unul dintre principalele considerente pt. care T-Mac a plecat din Toronto! Sa fie aprope de familie...

BZZZZZZZZZZZ! Raspuns gresit! Mac-Mac a parasit Toronto din cauza lui Carter. Nu incapeau 2 vedete in aceeasi trupa. Iar Grady era convins ca el poate si de unul singur. Si a reusit. Sa fie lingura de lemn din NBA. :rolleyes:

SilverZeus
22nd March 2004, 20:53
Iata ultima stire ce mi-a venit pe mail...probabil cativa dintre voi stiau deja despre aceste zvonuri,dar oricum,ce ziceti?:

"Tim Brown writes in the LOS ANGELES TIMES that "in case it hadn't been
mentioned for a couple of hours, Kobe Bryant has said he will test NBA
free agency this summer." But where he will end up is anyone's guess.
According to multiple reports, "Bryant will go to the Knicks because
it's New York, Philadelphia for Allen Iverson, Orlando for Tracy McGrady,
Chicago because, well, Michael Jordan played there, Memphis because
Jerry West is there or the Clippers because he'd be away from Phil
Jackson, the triangle offense and Shaquille O'Neal."

dj_jaxxx
24th March 2004, 18:13
Nu prea ii vad pe Mc Grady si Bryant in aceeasi echipa. Cum mai face Tracy 62 de puncte intr-un meci huh? :)

Si in plus e greu sa ai mai multe vedete in echipa care sa se inteleaga. Si in plus nici nu stim daca Iverson ramane in Philadelphia. :) Eu zic ca Bryant o sa se duca unde sunt cei mai multi bani (daca nu intra la inchisoare pana atunci), adica New York City!

Gabriel
24th March 2004, 19:48
Ar fi pacat sa mearga Bryant la Grizzlies...si sa strice echipa aia superba...cu J Williams, Gasol , Mike Miller si care mai sunt pe acolo.

Azur89
27th March 2004, 08:45
N-o sa strice Kobe trupa aia, o va face insa J.Williams. Prea multe fasoane pe capul lui.

Kobe in NY? In schimbul cui? :D Asta e asa, sa le creasca tirajul ziarelor, si po****ritatea lui Thomas. Se vehiculeaza de foarte mult timp zvonul, dar la cum joaca Kobe acum, orice echipa ar da 3-4 jucatori foarte buni ptr. el. Eu personal as da toata trupa lui Knicks, si as baga 4 cheerleaders pe teren cu el. Si cu mine antrenor, si tot nu terminam ultimii ca si Orlando! :D

rasheedkpenny
9th September 2004, 11:00
- The Houston Rockets have acquired center Dikembe Mutombo from the Chicago Bulls in exchange for guards Adrian Griffin, Eric Piatkowski and Mike Wilks.

- The Timberwolves this week are making a serious effort to sign free-agent power forward Karl Malone.
The San Antonio Spurs are considered the Wolves' top competition for Malone, who's still seeking an NBA championship ring after 19 seasons.

Poate daca Malone va face miscarea potrivita se va putea alege cu un inel inainte de retragere! :) Oricum il vad cam disperat dupa inelul asta! :P Nu-i asa, Gabriel?

mishu
9th September 2004, 17:16
Mi se pare prea mult deja... ar fi un titlu fortat zic eu. Nu vreau sa-l supar pe Gabi dar si Ewing si Barkley au ajuns in finala, n-au luat inelul, si asta a fost... nu l-au cautat cu disperare... pana la adanci batraneti...
O sa fie in hall of fame... asta e... a avut nesansa ca atunci cand era in glorie in drumul lui spre titlu sa-l intalneasca de doua ori pe MJ...
semnatura mea de mai jos poate fi o pilda pentru situatia de fata...

Azur89
14th September 2004, 11:56
mi-ar place sa-l vad in San Antonio....cred ca i s-ar potrivi de minune, si ar fi excelent ca inlocuitor ptr. D.R.! Plus PArker, nu le sta in cale decit Garnett, eventual. :drak:

Gabriel
14th September 2004, 14:01
rasheed, cum sa fie Malone disperat dupa un inel ?
chiar tu ai scris : "The Timberwolves this week are making a serious effort to sign free-agent power forward Karl Malone."
Deci..Minnesota sunt disperati...sa-l achizitioneze...ca stiu ca e mare jucator si le poate aduce titlul. :D

Azur89
15th September 2004, 10:48
Un zvon de ultima ora indica discutii intre Portland si Nets, ptr. un eventual schimb Kidd - Abdul Rajhim....Cei din NJ nu au raspuns nimic, iar cei din Portland, fara sa nege zvonul, au declarat ca nu e nimic stabilit inca.

rasheedkpenny
15th September 2004, 12:15
Abdul Rajhim, asta cine mai e? Poate Shareef Abdur-Rahim ? :D

Oricum Azure, tine-ne la curent cu zvonurile, ca doar tu ai acces la ele! 10x!

thekobe
15th September 2004, 15:52
no shit. www.hoopshype.com

Azur89
15th September 2004, 22:46
Nu e zvon, e certitudine....harris nu mai e un Nets...i s-a dat drumul, ca sa aiba sanse NJ la primul pick de la anul.

PS...rasheed, sherif-ul are nume prea complicat ptr. posibilitatile mele. Daca-i spunea varza, capra, oaie, mere, probabil o scoteam la capat cumva, dar asa.... :p

rasheedkpenny
17th September 2004, 10:37
Carter vrea sa plece din Toronto. El ar vrea sa joace la NY chiar daca acolo e si Lenny Wilkens... sau la o echipa din Florida ... can you say Miami? Si Carter vrea un titlu... impreuna cu Shaq!
Ar vrea sa joace in Florida deoarece astfel va avea familia aproape! La fel a fost si pentru T-Mac, a venit in Orlando din acelasi motiv... family issues!

Jason Kidd
20th September 2004, 05:43
Carter vrea sa plece din Toronto. El ar vrea sa joace la NY chiar daca acolo e si Lenny Wilkens... sau la o echipa din Florida ... can you say Miami? Si Carter vrea un titlu... impreuna cu Shaq!
Ar vrea sa joace in Florida deoarece astfel va avea familia aproape! La fel a fost si pentru T-Mac, a venit in Orlando din acelasi motiv... family issues!
Carter la Miami ar insemna ca Shaq ca s-a mutat doar geografic din Los Angeles. Si ma indoiesc.
Pe de alta parte, nu cred sa fie jucator sa se mute mai aproape de casa, ca doar nu face naveta cu personalul. Sau sa fie aproape ca sa duca bradul la nunta verisoarei Petronela.
Toti se duc dupa bani si oportunitati mai bune. Si nu doar baschetbalistii.

Sint dezamagit de toate, dar absolut toate "miscarile" Nets-ilor, care au reusit sa decimeze o echipa de top. Ma indoiesc ca Jason Kidd sa ramina sub orice forma la o echipa care viseaza reconstructii ieftine. Toti au investit ca sa faca performanta.
Din toate miscarile din vara asta, cred ca Denver, Minessota, Jazz si Rockets arata bine. Poate si Miami cu Shaq, varianta revizuita si slabita. Dar mai sint inca posibile mutari cheie... Un deal in 3 sau chiar 4 echipe, cu Jason Kidd(valid) ajuns la Dallas sau Minnesota sau chiar la Lakers ar schimba multe pronosticuri.

rasheedkpenny
23rd September 2004, 10:16
De curand a circulat zvonul ca Vince ar veni la Orlando intr-un trade cu Steve Francis. Orlando a informat acest zvon spunand ca nu sunt interesati de Carter! Ar fi frumos ca imagine sa vina, dar nu ar fi prea productiv! :( Oricum Francis nu ar mai fi de acord cu inca un trade, nici de primul trade nu a fost prea fericit!

Se pare ca Malone e din ce in ce mai interesat sa mearga la Spurs ... aici mai are inca sanse pentru un inel!

Andrei
24th September 2004, 01:58
De curand a circulat zvonul ca Vince ar veni la Orlando intr-un trade cu Steve Francis. Orlando a informat acest zvon spunand ca nu sunt interesati de Carter! Ar fi frumos ca imagine sa vina, dar nu ar fi prea productiv! :( Oricum Francis nu ar mai fi de acord cu inca un trade, nici de primul trade nu a fost prea fericit!

Se pare ca Malone e din ce in ce mai interesat sa mearga la Spurs ... aici mai are inca sanse pentru un inel!
Malone ar avea sanse la inel si cu Minnie!
Iar de Carter, tocmai am citit ca se discuta sa ajunga la Wolves pt Szczerbiak si Olowakandi. Zvonu asta s-ar putea materializa pt ca Babcock este bun prieten cu conducerea lu Minnesota(Babcock a lucrat cu Minnesota pana in vara asta).

giovanni BV
24th September 2004, 09:29
Cea mai tare veste de ultim moment : venirea lui Michael Jordan la Miami HEAT !!! Oare va fi posibil ??? Ramine de vazut , dar din cite se vede acum la venirea veshtii , numai lui Shaq O'Neal nu-i prea convine acest lucru !!! Eu nu cred ca se va intimpla acest lucru pina in final , dar in Miami orice se poate intimpla !!!

rasheedkpenny
24th September 2004, 10:24
http://sports.espn.go.com/nba/news/story?id=1887593

Jordan a negat ... dupa cum puteti citi in articolul mentionat mai sus! :)

mishu
24th September 2004, 16:10
...din pacate... probabil ca Miami incearca sa mai faca un pic de valva... banuiesc ca in zilele cand s-a anuntat venirea lui MJ s-au vandut ceva mai multe bilete pt sezonul urmator... NBA ar trebui sa inceteze sa traiasca din amintiri... cat sunt eu de fan MJ... dar ii ajunge si lui... are 6 titlturi... la fel ca Schumi sau ca Lance... :):)

a mai fost un zvon... Rodman la Nuggets... s-a antrenat cu ei saptamana asta dar era putin accidentat... Viermele e si mai batran decat MJ... 43...

eu zic sa-si faca echipa bosorogii ... Stockton - MJ, Drexler - Malone, Robinson... din astia care mai pot inca... cu rezerve... Kerr... Pippen... Rodman... Olajuwon

L-AVALON
26th September 2004, 00:00
cele mai bune "trades" le-a facut Phoenix Suns:Quentin Richardson si Steve Nash.Au cea mai buna "guard" rotation din NBA:respectivii doi plus Joe Johnson si Leandro Barbosa.In plus ii mai au si pe Shawn Marion(The Matrix) si pe Amare Stoudamire acolo.Si asta nu poate decat sa ma bucure ca e echipa mea favorita.Dupa parerea mea Suns sunt una din echipele favorite la titlu anul asta.Au o echipa tanara cu o gramada de talente si jucatori de calitate.



THE GORILLA RULEZZZZZZ

Seahawk
26th September 2004, 01:54
daca tu crezi ca poti sa castigi NBA cu Quentin Richardson..si Carlo Nash..te inseli amarnic... :evil:
Aaa..ca au echipa bunicica..dah..acolo un 1st round in play`offs si le ajunge...
Pai daca Phoenix s'au "intarit" considerabil cu Quentin si Carlo..ce ar mai fi de zis despre Miami? :D

L-AVALON
27th September 2004, 08:01
Shaq este terminat.S-a dus in Florida sa se pregateasca de pensionarii.Florida e patria pensionarilor. :D

rasheedkpenny
27th September 2004, 10:25
Si cand era in Orlando era la fel de terminat? Sunshine State este "patria pensionarilor"... dar nu putem spune acelasi lucru si in materie de baschet! Shaq revine pe coasta de Est, ceea ce reprezinta un semn important al schimbarii balantei in NBA. Eu asa zic...

rasheedkpenny
30th September 2004, 17:32
Lucious Harris la Cavs - se pare ca NJ va candida la "retrogradare" anul asta!
Bruce Bowen la Houston

SilverZeus
7th October 2004, 21:37
Bruce Bowen la Houston

nu-l dau Spurs asa usor pe Bruce, cel mai tare "defender" al Ligii....insa ai si tu dreptate: este intr-adevar vb despre Bowen care pleaca spre Houston, doar ca pe asta il cheama Ryan

rasheedkpenny
8th October 2004, 10:17
Oops... my bad! Chiar ieri ma uitasem pe lista cu jucatori de la Spurs, si aparea si Bruce Bowen pe acolo, mi s-a parut ciudat... dar n-am verificat mai departe! :(

So... Ryan Bowen la Houston... ceea ce nu e deloc interesant! Daca era Bruce altcumva statea treaba! :)

- Peja Stojakovic ar putea ajunge in viitor la Lakers... probabil dupa ce i se va termina contractul cu Kings.

- Carter vrea cu orice pret sa fie transferat la o echipa americana din NBA! A circulat un zvon despre transferul lui Carter la NY... ce zici de asta Azure? Daca s-ar fi materializat? :p