PDA

View Full Version : IT Xperts - Consultanta IT gratuita (un proiect indraznet)



Expertu
16th September 2004, 06:18
Vreau sa mentionez urmatorul lucru, citat din regulament, fiindca am mai fost atentionat odata pt posting in categoria incorecta:


2. Reclama:

Va rugam sa nu postati mesaje pe site pentru a va face reclama la propriile siteuri, forumuri sau firme. Daca vreti sa va faceti reclama exista spatii amenajate pe Forum. De asemenea, nu vom tolera avataruri care reprezinta sigle de firme (ex: Coca Cola, Samsung, Nike etc). Acestea au bani sa plateasca reclama, daca vor sa fie pe Internet.

Eu nu am gasit acele spatii amenajate, pt reclama propriului site sau forum. De aceea am ales cel mai probabil match pe care am putut.


Un ANUNT IMPORTANT:

Doresc sa demarez un simplu proiect bazat pe discutii si ajutor reciproc.

Este vorba despre un website, un forum . SI nu exclud alte optiuni sau variante.

In primul rand doresc sa mentionez faptul ca totul va fi oferit GRATIS catre utilizatori. Nu este un proiect comercial, sub nici o forma. Sau cel putin nu in forma in care urmeaza a fi conceput in acest stadiu.

Website-ul va contine tutoriale si Faq-uri legate de domeniul IT, download-uri ale programelor uzuale, shareware sau freeware.

Forum-ul va contine thread-uri legate de domeniul IT precum si de gaming si multe altele. Dorim sa cuprindem tot.

Sunt multe de spus , si nu m-am gandit la toate.

Pentru acest lucru rog frumos si apelez la cativa, probabil ,oameni dornici sa se implice, care doresc sa-si dedice timpul sau probabil si banii (pt. hosting etc), impreuna cu mine., pentru a construi si a aduce la finalitate acest proiect.

Repet. Acesta este un anunt pentru cei pasionati de domeniul IT si care totusi doresc sa realizam ceva frumos si folositor in acelasi timp.

Am avem nevoie de un programator in PHP/Mysql , cineva bun la scripting IRC, si macar cineva cu cunostinte in IT destul de bune overall, eventual si cateva persoane pt a realiza review-uri si preview-uri , hardware, sau software, sau gaming, indiferent. Vorbesc de un review la 4-5 zile, deci 20 min-1 h max. Nu cer nimanui sa isi dedice timpul , pe gratis :) . Totul este relativ. Multi ar putea ajuta, daca vor si daca sunt dispusi, sa realizam ceva fain. Guidline-urile prezentate mai sus , in legatura cu oamenii de care ar fi nevoie, sunt iarasi discutabile. Nu neaparate, sau batute in cuie. Ganditi-va cum puteti ajuta, si totul este discutabil.

Nu se va oferi nici un fel de remuneratie pt ceea ce veti face. Eu o fac din buzunarul propriu. Daca vom gasi sponsori pentru domeniu, hosting si eventuale alte cheltuieli, nu va fi necesara nici un fel de contributie din partea dvs.

Eu o fac din pasiune pt. domeniu, si din dorinta de a ajuta pe cei care au nevoie de ajutor.

Daca cineva doreste informatii suplimentare va rog sa ma contactati.

Nu cer critici :) , desi sunt convins ca vor fi mai multe decat aprecierile !

Va multumesc anticipat. Si astept eventualele raspunsuri. Pozitive sau negative.

Un preview al portalului, realizat pana acum, il puteti urmari la adresa Http://www.xperts.ro .

JJ
16th September 2004, 09:45
Poate ar fi o idee sa corupi utilizatori experimentati de la concurenta (in esenta price.ro). Pe ei vrei sa-i depasesti, nu?

GoPens
16th September 2004, 15:55
vasile muta te-rog threadul asta la IT.
spre deosebire de alalat nu-i reclama (comerciala)
thanx.

Expertu
16th September 2004, 21:52
Foarte profesional spus :cool: