PDA

View Full Version : Seria B_Etapa 10: Corvinul - Resita



starsteel
7th October 2006, 01:50
Discutii inainte si dupa meci aici.

Bogdann
7th October 2006, 10:47
Cu un moral bun dupa ce au indeplinit dorinta unui intreg oras si a conducerii (calificarea in saisprezecimile Cupei Romaniei) si cu niste suporteri care ii vor impinge de la spate, Corvinul nu are alta varianta decat victoria in partida cu FCM Resita. Astept un meci tareee si un spactacol facut de corvinisti...Forza Corvinul...Am plecat la stadion!

CrAzY92
7th October 2006, 11:48
corvinul 0-5 RESITA !!:yeah:

Sommerset Hateg
7th October 2006, 13:16
Gooool Dascalescu! 1-0./hello

Sommerset Hateg
7th October 2006, 13:32
2-0.Pacurar.Game Over!

Bogdann
7th October 2006, 14:28
corvinul 0-5 RESITA !!:yeah:

spre dezamagirea ta a fost 2-0 nu 0-5. noi doar dam cate 5 la echipe de pluton gen bihor sau baia mare, dar sa luam 5 mai greu. valoarea ai vazut`o acum 2 saptamani...avem echipa si valoare...5-1 spune tot

Sommerset Hateg
7th October 2006, 14:36
Lasa-l mah,nu vezi ca-i ...crazy?

Bogdann
7th October 2006, 14:39
doar i`am amintit scorul de acum 2 sapt ca poate are amnezie de la nr mare de goluri incasate...cred ca de atunci a ramas cu 5...cifra preferata:happy

ALLINN
7th October 2006, 15:04
De pe meleaguri banatene salut victoria favoritilor!
Ii mai salut sipe hunedorenii de pe forum!
Mergem in Oltenia unde am vazut ca nu ne prea descurcam... speram intr-o victorie!
Bravo CORVINUL!!! Studentii din Complexul timisorean sunt cu tine!

Bogdann
7th October 2006, 15:09
Salutari. Nu te`am vazut azi la meci, m`am gandit ca esti la Tm.
Poate ca a venit timpul sa luam puncte din Oltenia. Ar fi bun si 1 pct...

Luis Garcia10
7th October 2006, 15:56
BOGDAN ,la Targoviste ati luat o caruta sau ati uitat ? :D

Bogdann
7th October 2006, 15:59
Nu am uitat, dar daca nu ai observat am zis nu luam 5, iar la Tgv am luat 3. Cred ca e o diferenta intre 3 (cate am luat noi la Tgv) si 5 (cate a luat Bihorul la Hd)...

bIG bROTHER
7th October 2006, 20:57
Inca 3 Puncte Care Ne Mentin In Pluton! Felicitari Echipei, Care E Intr-o Panta Ascendenta! Si Felicitari Si Peluzei Nord Pentru Coregrafia Dedicata Lui Michael Klein! Am Aratat Ca Hunedoara Nu Il Va Uita Niciodata Pe Fostul Capitan Al Nationalei!

Bogdann
7th October 2006, 21:10
Un asemenea jucator poate ca nu se va mai naste. Nu cred ca va fi uitat vreodata. Ar trebui sa-si aminteasca toata tara de el pentru ca nu a jucat doar pentru Corvinul ci si pentru nationala...Un jucator care si-ar fi dat si viata pe teren intra in inimile suporterilor. Cam asa era Misa Klein!

Sommerset Hateg
8th October 2006, 11:46
Sper ca echipa nu va mai pleca in deplasare pentru "a scoate un rezultat bun",ci de data asta vom merge la Valcea pentru victorie.Forza Corvin`!Ne vedem sambata dimineata,in Zavoi,la bere...

Bogdann
9th October 2006, 17:20
In urma meciului Corvinul - FCM Resita 2-0 (a 4-a infrangere consecutiva pentru resiteni) Victor Rosca, fost antrenor la ambele echipe, semneaza cu FCM Resita un contract pe un sezon avand ca obiectiv salvarea de la retrogradare si formarea unui lot competitiv..

Bogdann
10th October 2006, 13:23
Corvinul Hunedoara are dupa victoria cu resitenii un nou obiectiv: promovarea. Victoria cu FCM Resita l-a convins pe patronul echipei, Florin Uscatu, ca echipa se poate bate cel putin pentru locul secund in serie, promovabil. "Toata lumea sa fie convinsa ca echipa va trage la promovare, mai ales daca la finalul turului ne vom clasa pe un loc favorabil", a spus Uscatu. "Avem, poate, cea mai puternica echipa din serie. Eu, unul, nu m-as da la o parte", a completat atacantul Pepenar. (Sursa: Gazeta Sporturilor, Marti, 10.10.2006)