PDA

View Full Version : Stire bomba sau intoxicare? Renunta Mititelu la Stiinta!!??!



Vietnam
15th September 2004, 13:36
Iaca ce a aparut pe Mediafax:

Noul patron al gruparii Universitatea Craiova, Adrian Mititelu, a anuntat, miercuri, ca renunta la aceasta formatie, din cauza ostilitatii cu care a fost tratat dupa preluarea clubului
Redam integral continutul comunicatului:
"Isteria produsa īn Craiova īn urma demiterii antrenorului Mircea Rednic se amplifica zi de zi, cu ajutorul numerosilor «prieteni» ai Universitatii Craiova.
Observ cu stupoare ca dorinta mea de a recladi clubul Universitatea Craiova a stīrnit multa ostilitate, riscīnd sa genereze o stare exploziva īn jurul echipei. Nu m-au speriat magariile celor de la Bucuresti cīt m-au durut mīrsaviile celor din Craiova.
Cred ca soarta Universitatii a fost deja pecetluita. Īmi cer scuze tuturor acelora care au crezut īn mine, chiar daca au fost mult mai putini decīt ma asteptam. Din acest moment declar public ca renunt la Universitatea Craiova, nu voi mai avea niciodata legatura cu fotbalul si nu voi mai merge vreodata pe un stadion de fotbal. Dumnezeu sa ajute Universitatea Craiova!", se arata īn comunicatul semnat de Adrian Mititelu.
Marti noapte, pe gardul locuintei lui Adrian Mititelu, a fost scris mesajul "Rednic īnapoi la Stiinta, Mititelu ramīi acasa, lasa-ne!"
Adrian Mititelu a devenit, saptamīna trecuta, patron al gruparii oltene dupa ce a ajuns la un acord cu fostul proprietar, Dinel Staicu, care urma sa detina functia de presedinte de onoare īn cadrul clubului.
Tranzactia a fost realizata pentru suma de aproximativ 5 milioane de euro. Īn contul acestor bani, Mititelu urma sa īi cedeze lui Staicu 40 la suta din actiunile pe care le detine la societatea Upsrom si 2 milioane de euro din sumele pe care Universitatea le va īncasa pentru vīnzarea jucatorilor din lotul actual īn urmatorii zece ani. De asemenea, Dinel Staicu ramīnea proprietarul jucatorului Mihaita Plesan, acesta urmīnd sa fie vīndut īn iarna la un club din strainatate.
Dupa ce l-a demis pe Mircea Rednic, Mititelu l-a numit antrenor principal pe Stefan Iovan, din iarna postul urmīnd sa fie preluat de Victor Piturca.

:o: Ma ca la noi la nimenea se pare ca stirea s-a dat si la radio. In era informatiilor false si dezinformarii eu nu mai stiu ce sa cred, daca este gluma sau nu! Daca este gluma este una foarte proasta! Suntem in aer..din nou!

bill
15th September 2004, 13:48
Se pare ca mai e pana la stabilitate la Craiova. Ce il poate determina pe un om sa isi ia niste angajamente si apoi sa uite tot ce a zis? Care erau parerile prin Craiova legate de preluare echipei de catre Mititelu?

Vietnam
15th September 2004, 13:50
Parerea generala era ca cine il vede pe Mititelu sa-l manince cu mustar!!!!
Cred ne-au pus astia ceva in praz ca mare nebunie este la noi!!!!

corinutza_88
15th September 2004, 13:51
la craiova lumea nu se supara ca e mititelu dar e suparata ca nu mai e rednic!
dar din cate se pare nu va fi nici ala nici ala!

andreiush
15th September 2004, 13:54
Daca pleaca Mititelu mai aveti o sansa cu Rednic ;)

Vietnam
15th September 2004, 13:56
Ce sansa ? Cine il readuce la Craiova? Cine este acum patron?:headbang:

corinutza_88
15th September 2004, 14:03
pana la urma cred ca luam noi suporterii pe universitatea!

cipi13
15th September 2004, 17:16
Io zic sa stringem bani si sa preluam craiova....
Cine se inscrie ?

scorpioblue
15th September 2004, 18:05
Eu ma inscriu, pe bune ...i-l lasam pe Rednic antrenor...si mai facem ceva:nu vom mai cumpara niciodata Editie Speciala(nici on line), ca protest impotriva a felului in care Mititelu i-si bate joc de echipa...

corinutza_88
15th September 2004, 18:21
si eu sunt de acord! am face un bine orasului!

minudoru
15th September 2004, 18:29
ma inscriu si eu si Rednic - manager

cipi13
15th September 2004, 19:01
Deci....facem asociatie ? :D

rinso
15th September 2004, 19:15
Stire bomba: Antena 1 anunta ca Rednic revine!!!!!!!!!!!! :o:
/hello /hello /hello

rinso
15th September 2004, 19:20
dar pe gazeta sporturilor scrie ca Mititelu nu mai pleaca si ca s-a razgandit in acesta seara.......... :o: ....... :rosu:

cipi13
15th September 2004, 19:39
Nu mai inteleg nimic.....
Prosportul zice ca Piturca e la Craiova pentru 5 ani......

Adrian
15th September 2004, 21:09
Salut baieti. Urmaresc prea indeaprope situatia de la Craiova. Ca sa imi fac o imagine mai buna, o sa intru pe site odata pe saptamana, sa nu mai ma perpelesc asa in fiecare zi...
Hai Stiinta, oriunde te-ai afla...

EDMOND_
16th September 2004, 14:30
Ce pot sa spun in acest moment doar ca acasa la Staicu este foarte mare agitatie! O gramada de masini ( care de care mai ""fioroase"") , multe persoane care intra si ies!
Cred ca in scurta vreme vom avea un raspuns ...mai ales ca ziaristii sunt la panda... monitorizeaza tot ce intra si iese....

Kfty
16th September 2004, 16:41
Cica Mititelu a predat clubul din nou lui Staicu /hello /hello /hello
Doamne ajuta!!
Revine Rednic - antrenor si Badea - presedinte (GSP si Prosport) :yeah:

Vietnam
16th September 2004, 16:47
:yeah: YEEEES :yeah:
intrebare: pina cand?

cipi13
16th September 2004, 17:15
La cum a mers pina acuma.....miine se schimba...

Kfty
17th September 2004, 09:18
Aseara in Tuca Show Badita parea f sigur de el si de continuarea cel putin pana in iarna in formula aceasta

rinso
17th September 2004, 13:38
asta depinde si de rezultate.........doamne-ajuta!!!

suporterul
17th September 2004, 14:00
Mani****rea ( si afacerea ) ; Staicu avea nevoie sa isi mute echipa Craiova de la firma pe care era pe o alta firma. Nu putea sa faca asa ceva fara o semnatura autorizata de la Liga si Federatie. Semnatura pe care Mititelu o avea autorizata. Si atunci s-a declansat manevra. Se trece echipa pe numele lui Mititelu, acesta o trece pe alta firma, dupa care o revinde lui Staicu pe alta firma. Staicu declara ca a castigat din aceasta miscare 3 milioane de Euro si ca el este un om de afaceri.

Intrebarile pe care ni le punem ca sa continuam aceasta sarada romaneasca :

1. Daca Mititelu trebuie sa ii dea lui Staicu 2 milioane de USD, oare si pe acestia i-a socotit Staicu cand a afirmat ca a castigat 3 milioane? Atunci inseamna ca Mititelu a picat la mijloc fara sa stie.
2. Daca nu, atunci Staicu a castigat sau din limitarea pierderilor pe firma veche, sau din valorificarea rapida superioara a proprietatilor primite si aici ne referim la fabrica de la Petrosani.
3. Cei de la Liga si de la Federatie chiar sa nu fi stiut nimic nimic?
4. Dupa cate bucurie e la Craiova acum toti par sa fie parte a aceluiasi plan. Sa fie Badea si Rednic atat de mici ?

Am deschis un topic si in cadrul sectiunii HOT SPOT - lovitura de la 11 m (http://www.netsport.ro/forum/viewtopic.php?p=1494#1494)

Vietnam
17th September 2004, 15:46
E bine ca te-ai prins ca Mititelu a fost de fazan in toata nebunia asta!Si ii cant " Ce bine imi pare ca ai luat teapa! Ce bine imi pare ca ai pierdut!"

Personal sunt multumit ca am revenit la normal...Astept acum anormalul adica un joc complet schimbat fata de primele etape...un joc al Craiovei eficient si frumos. Mie mi-a placut manevra lui Staicu asa ca idee...in plus a reusit sa-l scoata definitiv din scena pe Mititelu si pe sustinatorii acestuia. :ok:
Asa ca Bye Bye Mititelu! :evil: Welcome back Staicu, Badea, Rednic! /hello

Kfty
17th September 2004, 17:04
/hello :happy :yeah: :drak: :D :great: /OLE/