PDA

View Full Version : Etapa 6: Dinamo – Otelul Galati 0-1



Pages : [1] 2

delaparis
5th September 2009, 01:32
SAMBATA, 12.09.2009

ora 19.00

discutii inainte si dupa meci

Denis
5th September 2009, 10:08
1 solist ...

Black_Mamba
5th September 2009, 10:12
2-0 ...solist !

Denis
5th September 2009, 10:17
Jucam in deplasare fara sa ne asteptam la vre-un punct, dar nici vre-o surpriza nu m-ar surprinde. Vom juca fara presiune si sper sa ne descatusam.

3-2 pentru Dinamo.

newcool
5th September 2009, 10:20
sunt curios cat o sa-i tina pe Dinamo avantul asta. Totusi e meci de 1 solist.

TeBat
5th September 2009, 11:13
1x

Leo
5th September 2009, 11:34
3-0

Bumbescu
5th September 2009, 11:35
A venit vremea sa se impace dorinel cu otelarii....:D

Denis
5th September 2009, 11:49
p***-l mai dezmiarda p-asta. OUT CU doriMIEL. 3 victorii consecutive si asa poate-l iertam.

Leo
5th September 2009, 12:06
Pe fruntea lui dolarel scrie demisie.

chinezu
5th September 2009, 14:12
meci greu pt dinamo..5-1

mateiasi
5th September 2009, 15:27
Nu inteleg cum vedeti voi scoruri-fluviu la meciul asta. Munteanu a imprimat un stil de joc ultra-defensiv echipei, iar victoria la scor a Urziceniului a fost rezultatul unui accident (am avut 2 jucatori eliminati) care nu se va mai repeta prea curand. Daca vom pierde, o vom face la un gol diferenta.

Dar ceva imi spune ca Dinamo nu va invinge. Laudati de toata lumea, cu conturile pline de prime mari, e posibil sa fi "iesit din priza" (vad ca azi au pierdut un amical cu Astra) si sa considere ca meciul cu noi e deja castigat. Or, ai nostri se afla exact in situatia in care se aflau dinamovistii acum 2 saptamani: ciuca batailor, ironizati de toata lumea, arsi la buzunar, cu antrenorul in prag de demitere. Daca au ceva de dovedit, meciul cu Dinamo e prilejul perfect.

Cristian
5th September 2009, 15:41
Bate dinamo (din pacate)... Iar dorinel e tot mai aproape de plecare, si asa ca antrenor e o nulitate.

Patriots
5th September 2009, 15:50
Meci de 1 solist. Cu Dorinel la carma nu ii batem pe Dinamo. Cu alt antrenor , orice e posibil.

Ulysses
5th September 2009, 17:03
http://dinamovisti.mysport.ro/stiri/14768/dinamo-a-pierdut-amicalul-cu-astra-0-1-s.htm

Asta e dinamo cand se joaca pe bune, fara sa stea capra adversarii sau cu goluri din offside:sleep:
bate otelul:yeah:

Cristian
5th September 2009, 17:19
Si cu steaua cum a fost ? :happy Capra sau offside ??? :)

vlad1607
5th September 2009, 19:02
desi nu pare eu zic ca o sa avem un meci greu dar o sa castigam :ok:

cristi13
5th September 2009, 19:32
ma astept la un 3-0 pentru otelu.....HAi ca se poate

rhadoo
5th September 2009, 20:26
Si cu steaua cum a fost ? :happy Capra sau offside ??? :)

oaie :happy
meci greu pt dinamo,dar cred ca se va impune

Dregan
6th September 2009, 00:11
Putem spera doar prin prisma faptului ca dinamovistii o comit cand le e lumea mai draga

Marius
6th September 2009, 00:16
1 solist, stim cu totii de ce :)

vlad1607
6th September 2009, 05:23
cu totii stim de ce aberezi.....sa-ti aduc aminte doar de un Dinamo-otelul 0-3 acum nu mult timp ? hai abereaza la alta "masa" :rosu:

six
6th September 2009, 09:39
surpriza etapei :P

ps:da...da....merci la fel :happy

Denis
6th September 2009, 12:01
1 solist, stim cu totii de ce :)


cu totii stim de ce aberezi.....sa-ti aduc aminte doar de un Dinamo-otelul 0-3 acum nu mult timp ? hai abereaza la alta "masa" :rosu:

Chiar asa Mariusica, de ce aberezi? Cu totii stim ca mai putem bate odata pe Dinamo.:D:drak:

vlad1607
6th September 2009, 12:03
Chiar asa Mariusica, de ce aberezi? Cu totii stim ca mai putem bate odata pe Dinamo.:D:drak:

da da.....peste vreo 19 ani e bine ? :D :D

resita
6th September 2009, 12:07
scorul etapei :happy:happy:happy:happy:happy:happy

6-0 :happy:happy

vlad1607
6th September 2009, 12:10
scorul etapei :happy:happy:happy:happy:happy

6-0 :happy:happy

acuma te-ai intors de la o nunta vreun party ceva ? :happy:happy:happy

Denis
6th September 2009, 12:14
da da.....peste vreo 19 ani e bine ? :D :D

da da.....vise de dinainte de meci:D:D


@resita: ce-as face pe mine de ras daca am castiga:cry: N-ai mai baga atatea smileuri.:drak:

resita
6th September 2009, 12:16
acuma te-ai intors de la o nunta vreun party ceva ? :happy:happy:happy

cam asa ceva

daca 6-0 nu-i suficient sa spune 8-0 :evil:

vlad1607
6th September 2009, 12:18
da da.....vise de dinainte de meci:D:D


@resita: ce-as face pe mine de ras daca am castiga:cry: N-ai mai baga atatea smileuri.:drak:

ba da doar ca nu ar mai fi :happy ci :(
:D

Cristian
6th September 2009, 12:18
Bre resito nu mai bea asa mult :D

vlad1607
6th September 2009, 12:18
cam asa ceva

daca 6-0 nu-i suficient sa spune 8-0 :evil:

mai lasa si pt altzii :D nu le dam toate astora :D

Denis
6th September 2009, 12:19
Doamne, sfinte! Resita, tu crezi ca jucam fara portar in poarta?:D

vlad1607
6th September 2009, 12:19
sa jucati cu ala din meciul cu Urziceni :D restul facem noi :D

Denis
6th September 2009, 12:21
Si voi cu ala care-ati luat-o 3-0 acasa de la libereci. :drak: Daca liberecii pot, de ce nu si noi?:D

vlad1607
6th September 2009, 12:23
Si voi cu ala care-ati luat-o 3-0 acasa de la libereci. :drak: Daca liberecii pot, de ce nu si noi?:D

au putut in Cehia :D asa va vrem pe voi :D
si vezi ca a fost 2-0 pe teren nu 3 :D

Denis
6th September 2009, 12:25
Si 2-0 daca va dam tot e bine. Nu ne suparam.:D

vlad1607
6th September 2009, 12:33
e liber la visat :D

nayram
6th September 2009, 13:18
Meci intre 2echipe slabe. Cred ca se termina egal;)

Denis
6th September 2009, 13:41
Daca Dinamo e slaba care ocupa pozitia secunda in clasament ce sa mai zici de Steaua ta de pe locul 9.:cry:

Cristian
6th September 2009, 13:45
Si cand te mai gandesti ca au si luat bataie la ei acasa :cry:

Denis
6th September 2009, 13:54
Ce mai savureaza Cristi ocaziile astea de razbunare verbala contra Stelei.:drak: Nu de m-as opune, Doamne fereste!:D

Lordul
6th September 2009, 14:12
2-0 pentru Dinamo , meci de 1 solist

cristi13
6th September 2009, 14:24
dinamo-otelu 0-5

Denis
6th September 2009, 15:48
Sa dea Dumnezeu ca visul tau sa devina realitate.:D

vlad1607
6th September 2009, 18:11
Meci intre 2echipe slabe. Cred ca se termina egal;)

vezi ca echipa slaba ce o sa fie gazda la acest meci v a batut la voi acasa acum cateva zile..dc noi suntem slabi voi nu existati :happy

J.Bond
6th September 2009, 21:48
Unu solist aici.;)

Lexus.
6th September 2009, 21:56
Meci intre 2echipe slabe. Cred ca se termina egal;)
Dinamo echipa slaba?!?!...posibil in contextul fotbalului mondial, dar in liga lui mitica unde-i umileste pe ghencisti in "templul fotbalului":cry: evident nu sunt cei mai slabi, ba chiar mult peste impiedicatii lui jiji;)

Meci care se va termina cu victoria lui Dinamo, chiar daca dorinel/slugarel nu va mai sta capra, cum face de fiecare data cand joaca impotriva stelei.

Roddicted
6th September 2009, 22:22
vezi ca echipa slaba ce o sa fie gazda la acest meci v a batut la voi acasa acum cateva zile..dc noi suntem slabi voi nu existati :happy

vladutz.CAND VA BAT AIA DE LA CARREFOUR => VOI NU EXISTATI

Denis
6th September 2009, 23:09
Si daca va bate Otelul, va merita locul 1 in clasamente!:happy sau macar pozitia secunda.:D

Black_Mamba
6th September 2009, 23:17
06...o curiozitate.Am văzut că intotdeauna votezi impotriva lui Dinamo,sau steaua indiferent cu cine joacă, sau unde joacă.Oțelul sunt decimati de accidentări, suspendări(Iorga și Costin parcă au luat roșu cu urzicenii),Bourceanu plecat...dar tu votezi:sleep:.Pe ce te bazezi ?

drughi
6th September 2009, 23:39
otelul e cea mai slaba echipa a campionatului la bataie cu bistrita si inter pitesti din pacate va fi 1 solist

Lexus.
6th September 2009, 23:44
06...o curiozitate.Am văzut că intotdeauna votezi impotriva lui Dinamo,sau steaua indiferent cu cine joacă, sau unde joacă.Oțelul sunt decimati de accidentări, suspendări(Iorga și Costin parcă au luat roșu cu urzicenii),Bourceanu plecat...dar tu votezi:sleep:.Pe ce te bazezi ?

Daca te uiti cine a votat asa...vei intelege "rationamentul": gasca anti-dinamovistilor cu unghia in gat: bumbescu, hingheru, ulysses, etc...au mai votat ei si etapa trecuta ca pierde Dinamo in..."templul fotbalului":happy:happy:happy

Pe ce se bazeaza unii, este faptul ca dorinel, sluga ghencei, trebuie sa traga cu dintii sa recupereze punctele pierdute pe teren propriu cand a stat capra (ca de obicei) impotriva stelei.

vlad1607
7th September 2009, 00:14
vladutz.CAND VA BAT AIA DE LA CARREFOUR => VOI NU EXISTATI

cand ne bat aia de la carrefour cum zici tu ...ma rog in amicale de 2 bani...iar noi v-am batut la voi acasa acum cateva zile => voi cine dracu sunteti sa comentati ? :happy mai taci dracu ca ai o minte de :happy

vlad1607
7th September 2009, 00:17
06...o curiozitate.Am văzut că intotdeauna votezi impotriva lui Dinamo,sau steaua indiferent cu cine joacă, sau unde joacă.Oțelul sunt decimati de accidentări, suspendări(Iorga și Costin parcă au luat roșu cu urzicenii),Bourceanu plecat...dar tu votezi:sleep:.Pe ce te bazezi ?

:happy:happy se cheama Suferinta :happy ce naiba ai ma nu te-ai obisnuit cu astia de pe ols ? :yeah::happy

pronostic Dinamo -Otelul 2-0....dc le dam mai multe nu ma supar desi nu cred ca o sa avem meci usor chiar dc au jucatori lipsa galatenii

Denis
7th September 2009, 00:47
Otelul nu va avea ce pierde si va ataca indiferent de ce spune Dorinel.
Pronostic: Dinamo - Otelul 3-2 (posibil si un 2-2....ar fi super!!!)

vlad1607
7th September 2009, 00:48
indiferent ? da ce ala e marioneta ? doar nu jucati cu steaua ca sa fie dolarinel vasal iarasi...

atacati si luati 5-6...doar nu ar fi prima data :D

Lexus.
7th September 2009, 00:53
indiferent ? da ce ala e marioneta ? doar nu jucati cu steaua ca sa fie dolarinel vasal iarasi...

atacati si luati 5-6...doar nu ar fi prima data :D

Are dreptate Rave_o_Lution, in meciul cu steaua dolarel le-a spus clar sa nu atace, sa stea capra asa cum face el mereu...chiar si Paraschiv zicea la finalul meciului: "nu mai inteleg nimic, steaua juca in 10 oameni iar noi ne aparam!":rolleyes:

Acum, insa sa vedeti ce se agita servitorul ghencei pe margine la meciul asta;)

vlad1607
7th September 2009, 00:54
Are dreptate Rave_o_Lution, in meciul cu steaua dolarel le-a spus clar sa nu atace, sa stea capra asa cum face el mereu...chiar si Paraschiv zicea la finalul meciului: "nu mai inteleg nimic, steaua juca in 10 oameni iar noi ne aparam!":rolleyes:

Acum, insa sa vedeti ce se agita servitorul ghencei pe margine la meciul asta;)

asta spune totul....:rosu::headbang:
cu noi o sa faca crize spume crize...:happy

Denis
7th September 2009, 00:54
Aveti grija sa nu confundati Otelul cu $-el-ul.:D

Lexus.
7th September 2009, 01:17
Aveti grija sa nu confundati Otelul cu $-el-ul.:D
Pai nu poate fi nimic rau in asta,...daca Otelul va juca dupa dorinta lui slugarel, atunci va fi un meci aprig...si ar fi bine ca dinamovistii sa-i trateze cu seriozitate, sa nu se ia dupa ultimele rezultate ale lor.

nayram
7th September 2009, 01:33
Otelul nu va avea ce pierde si va ataca indiferent de ce spune Dorinel.
Pronostic: Dinamo - Otelul 3-2 (posibil si un 2-2....ar fi super!!!)

macar sa dati voi 2goluri, nu pot descultii de la dinamo sa va dea 3:evil:

Denis
7th September 2009, 01:33
Pai nu poate fi nimic rau in asta,...daca Otelul va juca dupa dorinta lui slugarel, atunci va fi un meci aprig...si ar fi bine ca dinamovistii sa-i trateze cu seriozitate, sa nu se ia dupa ultimele rezultate ale lor.

Pai tocmai:
$el - e sluga Stelei
Otelul - NU e sluga Stelei

=> $el de necomparat cu Otelul.

Matematic, simplu.:D

Lexus.
7th September 2009, 05:54
macar sa dati voi 2goluri, nu pot descultii de la dinamo sa va dea 3:evil:
Nu, Dinamo le va da cel putin un gol mai mult decat dau ei...asa cum a dat si "...incaltati" din ghencea;)

mateiasi
7th September 2009, 09:07
... Oțelul sunt decimati de accidentări, suspendări ...
N-avem decat 3 absente certe: Costin, Iorga si Pena. Mai sunt 4 jucatori care au probleme cu viza (Baotic, Perendija, Mojsov si N'Kongue), dar cred ca au timp suficient sa o obtina pana la ora meciului. Probabil va reintra si Viglianti, desi nu cred ca va fi titular - dupa 6 luni de absenta nu poate rezista 90 minute in teren.

laurdog
7th September 2009, 09:16
Mie imi e frica de ai mei. Daca se cred zmei dupa cele trei meciuri de saptamana trecuta, o sa avem mari probleme. Si cand ne-au luat aerul in Stefan Cel Mare, la acel 3-0, tot asa favoriti eram. Eu zic sa o lasam mai moale cu scoruri fluviu si sa ne multumim cu o victorie la un gol, dar sa fie victorie.
Ca de obicei mai apare cate un cretin sa vorbeasca de blaturi si goluri din offside. As aminti idiotilor, golul alora de la Buzau.
Sictir.

Denis
7th September 2009, 14:25
N-avem decat 3 absente certe: Costin, Iorga si Pena. Mai sunt 4 jucatori care au probleme cu viza (Baotic, Perendija, Mojsov si N'Kongue), dar cred ca au timp suficient sa o obtina pana la ora meciului. Probabil va reintra si Viglianti, desi nu cred ca va fi titular - dupa 6 luni de absenta nu poate rezista 90 minute in teren.

Pai Baotic, Perendija, si Mojsov parca au mai jucat... desi au jucat nu vor putea participa si la meciul cu Dinamo? Iar N'Kongue a mai jucat la Delta Tulcea, n-ar trebui sa aibe probleme cu intrarea in tara.

mateiasi
7th September 2009, 15:46
Stirea au dat-o baietii de la Dunarea Batrana acum 3 zile:

... Otelul Galati nu se poate baza, la randul ei, pe Gorgi Mojsov, Njegos Golocevac, Christian N'Kongue si Zdenko Baotic (toti fiind invoiti pentru a-si reinnoi viza de Romania).

Denis
7th September 2009, 15:54
Ehh, oricum nici unul din ei nu este titular, dar Mojsov il putea inlocui pe Iorga suspendat...


Dar am inteles ca Adrian Cristea a fost imprumutat la Al Ahli Dubai, trupa antrenata de Andone... s-a realizat imprumutul?? transfermarkt.de deja il da ca si imprumutat la arabi.

totusi ProSport spune ca abea acum 2 zile au facut prima oferta.


Negocierile vor continua zilele următoare, fiind foarte posibil ca cele două părți să bată palma până la meciul cu Oțelul Galați.

Ar fi bine!:D

vlad1607
7th September 2009, 15:56
inca nu...posibil zilele urmatoare....oricum nu e o pierdere...sa se duca sanatos...important e sa luam cat mai multi bani pe imprumut/transfer si sa promovam tineri gen Marius Alexe :ok:

mateiasi
7th September 2009, 16:05
@Rave: Eu as fi vrut sa-l vad pe N'Kongue in teren: Matei si Axente au fost penibili in meciul cu Delta Tulcea, iar Nicolic mai are nevoie de timp pentru a se acomoda cu ceilalti jucatori.

Referitor la dinamovisti, doar plecarea lui Danciulescu e certa. S-ar parea ca alti jucatori (printre care si Cristea) vor fi urmariti sambata de catre emisarii unor cluburi. Nu prea e bine pentru noi - isi vor da viata pe teren pentru a iesi in evidenta.

Denis
7th September 2009, 16:40
inca nu...posibil zilele urmatoare....oricum nu e o pierdere...sa se duca sanatos...important e sa luam cat mai multi bani pe imprumut/transfer si sa promovam tineri gen Marius Alexe :ok:

Ma bucur ca ambele tabere sunt de acord cu plecarea lui Cristea.:D

...


Axente e bun dar nu a avut nici multe sanse de gol si nici servit prea bine nu este. Ne lipsesc fazele de atac, dar in fine..la ce fel de rezultate poti spera cand antrenorul joaca un fotbal ultra-mega-terra defensiv lipsit de orice spectacol!!!???:sleep:

six
7th September 2009, 18:59
06...o curiozitate.Am văzut că intotdeauna votezi impotriva lui Dinamo,sau steaua indiferent cu cine joacă, sau unde joacă.Oțelul sunt decimati de accidentări, suspendări(Iorga și Costin parcă au luat roșu cu urzicenii),Bourceanu plecat...dar tu votezi:sleep:.Pe ce te bazezi ?ei shi tu :D conform traditiei :happy normal ca dupa valoare bateti fara probleme dar imi place sa-l vad pe lexus cu spumele la gura :D:ok:

vlad1607
7th September 2009, 21:21
ce bucurii mai ai si tu :happy

Lexus.
8th September 2009, 01:21
ei shi tu :D conform traditiei :happy normal ca dupa valoare bateti fara probleme dar imi place sa-l vad pe lexus cu spumele la gura :D:ok:

Ai pe cineva in casa pe care-l cheama Lexus si face spume la gura?...asta ar fi singura explicatie, ca pe mine nu m-ai vazut niciodata cu (sau fara) spume la gura:rolleyes:

Aurel.D
8th September 2009, 10:41
zerosase, te rog, fara provocari!

stiintacv
8th September 2009, 19:44
1 solist.

Rossi
8th September 2009, 20:29
Un meci intre doua echipe care au obiective diametral opuse ... Un meci intre o echipa care se bate si una care se zbate ...

Dinamo - Otelul / 42 de intalniri in campionat
26 de victorii pt Dinamo 5 remize si 11 victorii pt galateni

Pe terenul lui Dinamo 21 de partide / 18 victorii pt Dinamo, 1 meci terminat la egalitate si 2 victorii ale galatenilor.

Ca in fiecare an, DINAMO se bate pt titlul de campioana si Otelul se zbate sa evite retrogradarea ...
In mod normal o echipa mare cum e DINAMO nu are cum sa se impiedice de o echipa amarata cum e Otelul ... Pronostic 1 SOLIST

Denis
8th September 2009, 20:32
Daca e o echipa asa mare de ce a luat bataie acasa cu 3-0 anu trecut de la o echipa atat de amarata precum Otelul?

Leo
8th September 2009, 20:41
Se mai intampla. Asta dovedeste inca o data ca Dinamo este un club curat. Esti sigur ca anul trecut ?

Rossi
8th September 2009, 21:04
Daca e o echipa asa mare de ce a luat bataie acasa cu 3-0 anu trecut de la o echipa atat de amarata precum Otelul?

dar de ce ai luat asa foc ? din cate stiu eu, e foame mare de bani la Otelul ... lotul e modest ... antrenorul e pilaf ...
voi nu aveti un campionat sau o cupa si va credeti echipa mare ?

legat de anul trecut, esti in eroare ...

2005-06 Otelul 1-4 Dinamo
2005-06 Dinamo 0-3 Otelul
2006-07 Dinamo 3-0 Otelul
2006-07 Otelul 2-1 Dinamo
2007-08 Dinamo 6-1 Otelul
2007-08 Otelul 0-1 Dinamo
2008-09 Dinamo 1-0 Otelul
2008-09 Otelul 0-1 Dinamo

Leo
8th September 2009, 21:11
''În mod normal n-avem cum să ne împiedicăm de gălățeni. De ce să avem probleme cu Oțelul?''

Daca N'Doye spune asta, nu aveti nici o sansa. El singur castiga meciul asta. :D

mateiasi
8th September 2009, 22:15
... Ca in fiecare an, DINAMO se bate pt titlul de campioana si Otelul se zbate sa evite retrogradarea ...
In mod normal o echipa mare cum e DINAMO nu are cum sa se impiedice de o echipa amarata cum e Otelul ...

Otelul a promovat pentru prima oara in Divizia A in 1986. In cele 21 prezente in primul esalon (anul asta ar fi a 22-a participare), pozitiile ocupate de amaratii de la Otelul au fost urmatoarele:
- locurile 4-5 (participari in cupele europene): 1988, 1997, 1998, 2002, 2004, 2007 (aici ar trebui inclus si locul de Cupa UEFA Intertoto furat de Vaslui in 2008, dar n-are nici un rost sa mai zgandarim rana...);
- locurile 6-9 (lipsiti de griji, la dolce vita): 1992, 1999, 2000, 2005, 2006, 2008;
- locurile 10+ (Purgatoriul): 1987, 1989, 1993-1996, 2001, 2003, 2009.

Ne explici si noua cum ne-am zbatut sa evitam retrogradarea in fiecare an? Nu cumva la fel cum v-ati pregatit voi de Champions League in fiecare an?

Lordul
8th September 2009, 22:22
a fost acum vreo 3 ani ....Daniel Stan a marcat un hattrick.....

jonsnow
9th September 2009, 01:51
otelul e o echipa care merita respectata...daca si-ar pune si mizeria aia de nocturna odata ar fi extraordinar...am vazut ca la titu azi in cupa romaniei s-a jucat in nocturna :)...in curand o sa aiba toate satele "lumina" numai galatiul nu...

Denis
9th September 2009, 15:56
In PLM, pai pana si toate liceele din statul Georgia de unde locuiesc eu au nocturna pe fiecare teren de fotbal, fotbal american, si baseball, dar un oras de aproape 300k de locuitori nu. MAI MARE RUSINEA!:headbang:

dardar_3
9th September 2009, 16:53
Intrucat lui borcea i-a revenit pulsul, echipa dinamo trebuie sa intre pe traseul ei normal. Meci greu cu galatenii. La prima vedere ar fi de 2 solist, insa nu poti sti ce penalty afurisit primesc gazdele la un plonjon cu fanionul in brate al vreunui suporter necajit ca nu are cu ce sa-si plateasca ratele pentru frigider si televizor.


Interesanta va fi brigada pe care spartanu sef o va delega.

vlad1607
9th September 2009, 18:28
a revenit dardar 3 suferinte :D dupa ce v-am batut in ghencea suferi si visezi 2 solist...esti penibil ca de obicei :happy

vlad1607
9th September 2009, 18:33
arbitru de rezerva ? :D

Lexus.
9th September 2009, 20:17
Intrucat lui borcea i-a revenit pulsul, echipa dinamo trebuie sa intre pe traseul ei normal. Meci greu cu galatenii. La prima vedere ar fi de 2 solist, insa nu poti sti ce penalty afurisit primesc gazdele la un plonjon cu fanionul in brate al vreunui suporter necajit ca nu are cu ce sa-si plateasca ratele pentru frigider si televizor.


Interesanta va fi brigada pe care spartanu sef o va delega.

Te-ai prins:ok:...cred ca ai inteles miscarea din meciul anterior (steaua-Dinamo 0-1) unde cu "ajutorul arbitrului" scorul a fost limitat la doar 0-1:happy:happy:happy

P.S. Cand zici "meci de 2 solist" cred ca esti inca cu gandul la impiedicatii lui jiji din ghencea, ca acolo de ceva vreme incoace nu mai pierde nimeni:happy:cry::happy

Rossi
9th September 2009, 23:39
Ramane cum am stabilit : 1 solist :ok:



Ne explici si noua cum ne-am zbatut sa evitam retrogradarea in fiecare an?

21 de sezoane in liga 1 ... 695 de meciuri ... 282 de victorii 134 de remize ... 279 de infrangeri (4 participari in cupele europene)
Cand incepe un nou sezon nu va ganditi ca in primul rand sa ramaneti in Liga 1 si eventual sa visati la un loc de cupa europeana .... voi va ganditi la castigarea eventului ...
Ce sa mai ... daca tu zici ca sunteti echipa mare ... probabil ai dreptate ...

Sezione
10th September 2009, 16:05
Nu vad cum ar putea pierde Dinamo puncte.... Otelul nu se regaseste,,,

mihai_alex
10th September 2009, 16:17
@Rave: Eu as fi vrut sa-l vad pe N'Kongue in teren: Matei si Axente au fost penibili in meciul cu Delta Tulcea, iar Nicolic mai are nevoie de timp pentru a se acomoda cu ceilalti jucatori.

Referitor la dinamovisti, doar plecarea lui Danciulescu e certa. S-ar parea ca alti jucatori (printre care si Cristea) vor fi urmariti sambata de catre emisarii unor cluburi. Nu prea e bine pentru noi - isi vor da viata pe teren pentru a iesi in evidenta.

O sa joace Neagu(de la echipa a 2-a de 19 ani) si Viglianti in meciul asta,apoi Giurgiu,Salageanu/Ilie,si in atac Paraschiv,Axente,iar in aparare Rapa,Sarghi,Jelev,Ilie/Salageanu.Asta-i pronosticul meu.




Ca in fiecare an,DINAMO se batept titlul de campioana si Otelul se zbate sa evite retrogradarea ...
In mod normal o echipa mare cum e DINAMO nu are cum sa se impiedice de o echipa amarata cum e Otelul ... Pronostic 1 SOLIST
Ca de fiecare data,debitezi tampenii.Ce echipa mare e dinamo?si ma refer la prezent,ca n-o sa joace palmaresul pentru voi.

Ramane cum am stabilit : 1 solist :ok:



21 de sezoane in liga 1 ... 695 de meciuri ... 282 de victorii 134 de remize ... 279 de infrangeri (4 participari in cupele europene)
Cand incepe un nou sezon nu va ganditi ca in primul rand sa ramaneti in Liga 1 si eventual sa visati la un loc de cupa europeana .... voi va ganditi la castigarea eventului ...
Ce sa mai ... daca tu zici ca sunteti echipa mare ... probabil ai dreptate ...
5 participari in cupele europene am avut,si ne gandim in fiecare sezon sa obtinem o clasare cat mai buna.
Compara tu statistica cu echipe de genul Jiul/Iasi/Farul/Bacau/U Cluj,echipe care au avut de doua ori mai multe meciuri in Liga 1,dar au reusit chiar mai putine lucruri decat noi.Farul sau Iasiul n-au jucat niciodata in cupele europene,iar Jiul,U Cluj si Bacau doar cate o data cu exceptia ultimei care ne-a reprezentat de doua ori.
Si inca un lucru,observa ca este un oarecare echilibru in linia de victorii/infrangeri,ceea ce nu se poate spune in niciun caz pentru aceste echipe de mare traditie.

dardar_3
10th September 2009, 16:42
Te-ai prins:ok:...cred ca ai inteles miscarea din meciul anterior (steaua-Dinamo 0-1) unde cu "ajutorul arbitrului" scorul a fost limitat la doar 0-1:happy:happy

P.S. Cand zici "meci de 2 solist" cred ca esti inca cu gandul la impiedicatii lui jiji din ghencea, ca acolo de ceva vreme incoace nu mai pierde nimeni:happy:cry::happy



Mister happy, happy, tzasti-bashti, (:happy:cry::happy), meciul de care pomenesti tu mi-a mai adus un pic zambetul pe buze dupa o zi de sambata pe care vreau sa o uit cat mai repede. Ceva de genu: radem, glumim, f*tem, platim... Asa ca ai grija ce iti doresti ca ti se poate intampla... Desi era greu de crezut inaintea meciului ca Steaua va lua bataie, am castigat o sticla de whisky prin golul lui Tamas.


In rest... pe Galati n-aveti cu cine sa-i bateti.... Danciu, Cristea(Hadrian binenteles) si Niculaie au plecat... Cate goluri crezi ca da si Tamas? :happy


@Vladut: Crezi ca o saptamana in care ati aprins lumanari la popa prostu si v-ati rugat in genunchi sau pe genunchi dupa preferintele fiecaruia, poate amana cu mult Apocalipsa la Dinamo?

Rossi
10th September 2009, 16:58
Desi era greu de crezut inaintea meciului ca Steaua va lua bataie ...

Asa credeai tu flacau ... nu uita ca atunci cand ati jucat cu o echipa buna, v-ati impiedicat ... 2-2 cu CFR si 0-1 cu Unirea ... ambele meciuri jucate in ghencea ...

Tu chiar credeai ca ne bateti ? lool ... Cu cine ? Cu Tatarusanu, Onicas, Baciu, Surdu si alte tentative de fotbalisti ?!
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=2749836&postcount=796

Daca tu iti imaginezi ca sezonul asta terminati mai sus de locurile 6-7, inseamna ca nu prea te pricepi la fotbal ...

1 solist :ok:

dardar_3
10th September 2009, 17:02
O sa ai o surpriza mare moshule daca tu crezi ca voi aveti echipa... :D Echipa voastra e mai rau vopsita decat a fost gazonul aseara in Ghencea. Steaua intr-adevar nu e o echipa puternica insa nici voi nu sunteti departe...


PS. Punte-ti posterele pe perete cu rezultatele maiastre ale voastre din ultimii ani. Derby-ul suferintei intre Steaua si Dinamo nu prea mai intereseaza pe nimeni. Macar derby sa vezi si tu daca de fotbal nu prea ai parte. Atotstiutorule... :cya:

Rossi
10th September 2009, 17:06
O sa ai o surpriza mare moshule daca tu crezi ca voi aveti echipa... :D Echipa voastra e mai rau vopsita decat a fost gazonul aseara in Ghencea. Steaua intr-adevar nu e o echipa puternica insa nici voi nu sunteti departe...

Dinamo se bate cu CFR pt campionat ... steaua se bate cu FC Brasov pt locul 6 .... e o diferenta ...

dardar_3
10th September 2009, 17:09
Ai sa razi insa dupa ce va lasa Fornetti in curu gol o sa plangeti dupa Danciulescu si Cristea. Voi va bateti la campionat? :happy Credeam ca te pricepi la fotbal mah, insa m-am inselat. Tot pentru amaratul ala de loc 7 va bateti si voi.

cristi13
10th September 2009, 17:58
dinamo si-a dat cei mai buni oameni ce sa se mai bata la titlu.......

Rossi
10th September 2009, 18:30
dinamo si-a dat cei mai buni oameni ce sa se mai bata la titlu.......

A plecat Lobont ... dar ii avem pe Dolha si Matache ...
A plecat Danciu ... dar ii avem pe Marius Niculae, Andrei Cristea, Bratu, Niculescu si Alexe ...

Nu ne duce grija ... spre deosebire de voi, noi stam super bine :ok:

Uimirea
10th September 2009, 21:47
A plecat Lobont ... dar ii avem pe Dolha si Matache ...
A plecat Danciu ... dar ii avem pe Marius Niculae, Andrei Cristea, Bratu, Niculescu si Alexe ...

Nu ne duce grija ... spre deosebire de voi, noi stam super bine :ok:

I-ati avut si anul trcut si s-a ales praful:happy:happy

Rossi
10th September 2009, 21:51
I-ati avut si anul trcut si s-a ales praful:happy:happy

tu de ce razi ? de viitorul vostru ?! cred ca esti constient ca in 2-3-4 ani va desfiintati ...
DINAMO o sa fie mereu DINAMO :ok:

Uimirea
10th September 2009, 21:54
tu de ce razi ? de viitorul vostru ?! cred ca esti constient ca in 2-3-4 ani va desfiintati ...

Rad de voi.Noi dupa 3 ani jucam in CL., voi inca va pregatiti:happy:happy:happy.......Eu unul am vazut echipa asta jucand si in divizia C ,asa ca n-ar fi o problema...Pana la desfiintare jucam cu Sevillia asa ca momentan ciocul mic....:happy:happy

Sezione
10th September 2009, 22:00
Rad de voi.Noi dupa 3 ani jucam in CL., voi inca va pregatiti:happy:happy:happy.......Eu unul am vazut echipa asta jucand si in divizia C ,asa ca n-ar fi o problema...Pana la desfiintare jucam cu Sevillia asa ca momentan ciocul mic....:happy:happy

Corect...mai putin faza cu cioku...Rossi are BOT:happy

jonsnow
10th September 2009, 22:04
Rad de voi.Noi dupa 3 ani jucam in CL., voi inca va pregatiti:happy:happy:happy.......Eu unul am vazut echipa asta jucand si in divizia C ,asa ca n-ar fi o problema...Pana la desfiintare jucam cu Sevillia asa ca momentan ciocul mic....:happy:happy

care Noi ?!?!?! :drak:

Uimirea
10th September 2009, 22:04
Corect...mai putin faza cu cioku...Rossi are BOT:happy

Daca ar avea bot de doberman, mai treaca mearga ,dar de pechinezi :happy:happy:happy.......

rhadoo
10th September 2009, 22:05
reveniti la fotbal!

Denis
11th September 2009, 02:01
O sa joace Neagu(de la echipa a 2-a de 19 ani) si Viglianti in meciul asta,apoi Giurgiu,Salageanu/Ilie,si in atac Paraschiv,Axente,iar in aparare Rapa,Sarghi,Jelev,Ilie/Salageanu.Asta-i pronosticul meu.


Cei ingrosati nu vor juca din ceea ce scrie site-ul oficial al echipei:

Din lotul FC Otelul care va fi deplasat la meciul cu FC Dinamo 1948 Bucuresti nu vor face parte Adrian Salageanu, John Ibeh, Marius Pena, Samoel Cojoc, Gabriel Viglianti, Marian Tanasa si Stevo Nikolici.

Daca ultimii trei vor fi cedati echipei-satelit pentru partida cu CS Aerostar Bacau, din Liga a III-a, iar Pena si Cojoc sunt inca in perioada de recuperare, Salageanu si Ibeh au devenit indisponibili in ultimele zile. Ibeh a suferit o intindere musculara, iar Sala acuza probleme de sanatate. -www.Otelul-Galati.ro

Sa inteleg ca Viglianti este nerefacut fizic si deaceea a fost cedat la echipa a II-a, dar sper ca Salageanu sa-si revina si sa faca deplaseara la Bucuresti. Eu mizez pe faputul ca nu avem ce pierde si vom ataca si ne vom face jocul fara presiune.

mateiasi
11th September 2009, 09:33
Nu inteleg de ce Viglianti a fost lasat la echipa a doua. A jucat (putin, e drept) in cele 2 amicale de saptamana trecuta, ar fi putut intra pe final si in Stefan cel Mare. Daca se dorea menajarea lui, de ce a fost trimis in Liga a II-a, unde jocul e mult mai dur?

Si exprimarea ofiterului de presa in ceea ce-l priveste pe Salageanu e cam enigmatica (acuza probleme de sanatate). In cazul celorlalti se dau detalii, in cazul lui - nu. Sper sa nu fi aparut vreun conflict in vestiar, numai asta ne-ar mai lipsi.

Denis
11th September 2009, 11:02
Eu cand aud "o problema de sanatate" in fotbal ma gandesc la o raceala.:thinkso: sper sa nu fie ceva mai grav... :(

Aurel.D
11th September 2009, 18:42
O sa ai o surpriza mare moshule daca tu crezi ca voi aveti echipa... :D Echipa voastra e mai rau vopsita decat a fost gazonul aseara in Ghencea. Steaua intr-adevar nu e o echipa puternica insa nici voi nu sunteti departe...

Echipa avem, mai bine zis lot asa cum am avut si anul trecut! Altele au fost circumstantele care au dus la esecul pierderii campionatului, s-a tot discutat. Acum important este ca Bonetti stie sa aseze jucatorii in teren si ii introduce pe cei mai in forma, si important...la echipa este liniste! :ok:

Iar lipsa lui Danciu, Lobby si Cristea nu ne va afecta mai deloc. Mai nasol era daca pleca Ndoaie! :ok:

delaoltenia
12th September 2009, 16:59
x...solist :D

six
12th September 2009, 18:38
Rad de voi.Noi dupa 3 ani jucam in CL., voi inca va pregatiti:happy:happy:happy.......Eu unul am vazut echipa asta jucand si in divizia C ,asa ca n-ar fi o problema...Pana la desfiintare jucam cu Sevillia asa ca momentan ciocul mic....:happy:happy:ok::ok::ok:

delaoltenia
12th September 2009, 18:44
mai sunt vre-o 13 minute si incepe meciul...abia astept finalul si surpriza.
hai oteluuuuuuuuuuuuuuuu....

valitudor
12th September 2009, 19:04
Are cineva un site?

Profit si de aceasta ocazie si transmit toate cele bune Motanului si familiei lui...

LE Am gasit, mersi oricum

six
12th September 2009, 19:06
Forza Galatzi :ok:

unde este PCH !!???? :happy

turcu
12th September 2009, 19:12
are cineva vreun link unde se poate vedea meciul? fara soapcast insa...

blaga
12th September 2009, 19:14
merge struna, http://www.rai-tv.info/gspop.html, da cred ca e cu soap

J.Bond
12th September 2009, 19:15
Bate Dinamo aici.;)

turcu
12th September 2009, 19:20
merge struna, http://www.rai-tv.info/gspop.html, da cred ca e cu soap

da e sopcast merci oricum

Hingherul
12th September 2009, 19:24
si ziceti ca bate otelul? :D

Cristian
12th September 2009, 19:36
Goooooooooooooooooooooooooooooooooolllllllllllllll lllllll

Hingherul
12th September 2009, 19:36
:happy:happy:happy:happy:happy

aeeee aooooo se autoflageleaza dinamoooo :happy:happy

faceti loc ca si-au intrat rasii in forma :happy:happy:happy

blaga
12th September 2009, 19:37
Bate Dinamo aici.;)

Nu te uiti la meci? , ai tai sufera ca niste caini.

rhadoo
12th September 2009, 19:38
gol dat cu ..........................ficatu
le mananca ficatii la dinamovisti

J.Bond
12th September 2009, 19:39
Ce gol!:):) 1-0 pentru Otelul.:D

delaparis
12th September 2009, 19:39
Golul anului :D

El Pistolero
12th September 2009, 19:39
si eu care credeam ca scapa astia de Dorinel azi:happy

J.Bond
12th September 2009, 19:40
Nu te uiti la meci? , ai tai sufera ca niste caini.

Nu sunt ai mei. Huoooooo Dinamo!:cry::happy

Denis
12th September 2009, 19:41
Golul etapei!!:cry: Centrare Gabriel Tamas, iar Axente speculeaza imparabil cu ficatul!:happy

YoNuTzz
12th September 2009, 19:41
ha ha !
ce gol si-a dat dinamo :D

Hingherul
12th September 2009, 19:42
e un moment perfect pentru trompetti sa faca o schimbare sa intareasca apararea caineasca.

Denis
12th September 2009, 19:43
Otelul domina clar acest final de partida! Dinamo nu poate castiga posesia mingii!

Cristian
12th September 2009, 19:46
Otelul domina clar acest final de partida! Dinamo nu poate castiga posesia mingii!

Deja se termina ? ce bine ar fi

mareshalu
12th September 2009, 19:48
:) gol cu back-ul

Cristian
12th September 2009, 19:49
Galateni fericiti deocamdata la pauza, sper si la final :)

http://img14.imageshack.us/img14/4259/image09121947tv22.jpg (http://img14.imageshack.us/i/image09121947tv22.jpg/)

iulian_1976
12th September 2009, 19:56
Golul anului :D

Tamas arata din ce in ce mai rau.:D
Golul contra Stelei a fost o intamplare cine s a prins s a prins cine nu ....nu.

Totusi Otelul arata rau,nu au un atacant care sa o bage in poarta insa poate mai primesc un ajutor nesperat de la adversar.
In mod normal Dinamo bate dar s au vazut multe in fotbal:D

valitudor
12th September 2009, 19:58
Fraierii secolului. Ghici despre cine e vorba :headbang:

Partea buna e ca mai ramane Doralel la Galati :D

Cristian
12th September 2009, 19:59
Fraierii secolului. Ghici despre cine e vorba :headbang:

Partea buna e ca mai ramane Doralel la Galati :D

Stai sa vezi pana la final. Oricum eu tot am sa-l fluier chiar daca va castiga cu dinamo. Consider ca nu e antrenor.

six
12th September 2009, 20:01
Fraierii secolului. Ghici despre cine e vorba :headbang:

:happy:happy:happy

iulian_1976
12th September 2009, 20:02
Am vazut Urziceni _Unirea Alba Iulia iar acum privesc Dinamo_Otelul ce clar se vede diferenta de valoare ce marcaj,ce pase,ce viteza la Urziceni aici mai usurel se vede cu ochiul liber.

Oare mai cedeaza psihic o data Tamas?!:D

delaoltenia
12th September 2009, 20:06
mai sunt vre-o 13 minute si incepe meciul...abia astept finalul si surpriza.
hai oteluuuuuuuuuuuuuuuu....

inca o repriza...hai otelul:D:D

rhadoo
12th September 2009, 20:09
a dracu gazon ce il mai poate incomoda pe dolha:happy

iulian_1976
12th September 2009, 20:14
Otelul arata tare rau dar daca rateaza asa Dinamo nimeni nu se supara:D

Denis
12th September 2009, 20:15
Ce la lucrat Para' pe Moti acolo!!! :shocked: pacat ca nu a fost gol! Imi aduce aminte de golul inscris de Ronaldinho atunci..sut de pe loc - GOL!

Denis
12th September 2009, 20:18
Ionut Neagu risca sa ia ROSU! Silviu Ilie trebuie sa urce in locul lui iar Siminic sa-i ia locul lui Neagu.

Edit: mda... ce ratare! Neagu a fost titularizat prea devreme!:(

blaga
12th September 2009, 20:25
Cica Aeeeee Aooooo va dinamooooo :happy:happy:happy

ma baieti pentru a canta cantecul asta ar trebui sa aveti ceva intre picioare, ori dupa ce jucatori are Dinamo,puteti doar sa stati pe spate, cu regulatul mai putin.

delaoltenia
12th September 2009, 20:31
o-ntrebare pentru galateni:de ce nu-l vreti bre pe Dorinel? :D

Hard
12th September 2009, 20:33
.... e prima data cand vad ca otelul domina un meci la dinamo acasa.

Hingherul
12th September 2009, 20:35
deja e haituiala asta nu mai e dominare :D

blaga
12th September 2009, 20:35
Ce liniste e pe stadionul ala..................sinistru.

Hingherul
12th September 2009, 20:36
e liniste pentru ca nu sunt adunati toti 300. :D

Denis
12th September 2009, 20:39
e liniste pentru ca nu sunt adunati toti 300. :D

:lol::lol::lol:

blaga
12th September 2009, 20:41
Cica fault

Denis
12th September 2009, 20:42
"penalty" ratat de Niculescu:sleep:

BBB
12th September 2009, 20:47
Rusine!!!! Dinamo intoarce favorul Otelului, care a stat capra atatia ani in Groapa, si ii salveaza de la retrogradare!

PS: Acum serios, asta chiar ca e surpriza :D

blaga
12th September 2009, 20:48
Arbitrii de ceara.

blaga
12th September 2009, 20:50
Rusine!!!! Dinamo intoarce favorul Otelului, care a stat capra atatia ani in Groapa, si ii salveaza de la retrogradare!

PS: Acum serios, asta chiar ca e surpriza :D

Logica ta se va intalni cu realitatea undeva la infinit.

BBB
12th September 2009, 20:50
Cineva sa invadeze terenuuuuul, asa nu se mai poate!

Denis
12th September 2009, 20:50
Surpriza dar adevarul e ca a jucat mai bine Otelul azi si a dominat partida!

Hard
12th September 2009, 20:50
otelul a stiut sa tina mingea , dinamo nu a jucat absolut nimic .

delaoltenia
12th September 2009, 20:51
se prefigureaza o mare surpriza.
astept felicitari pentru pronosticul dat. :cry: :cry:

Denis
12th September 2009, 20:51
Cineva sa invadeze terenuuuuul, asa nu se mai poate!

Imi surade ideea!:D 0-3 e mai tare ca 0-1:D

Denis
12th September 2009, 20:52
se prefigureaza o mare surpriza.
astept felicitari pentru pronosticul dat. :cry: :cry:

Care a fost pronosticul tau? 0-1?

delaoltenia
12th September 2009, 20:53
cat mai rezista fornnetti? :D

Roddicted
12th September 2009, 20:53
unde sunt fanii de carton ai lui Dinamo?

six
12th September 2009, 20:54
Multumim Axente :) Multumim Galati ;)

delaoltenia
12th September 2009, 20:55
Felicitari invingatorilor!! :bere:

BBB
12th September 2009, 20:55
cat mai rezista fornnetti? :D

Io zic ca mai sta si la infrangerile cu Unirea si Gaz Metan, apoi pleaca

Denis
12th September 2009, 20:56
BRAVO OTELUL!!! ASA MAI MERGE!:) FELICITARI!/hello

Hingherul
12th September 2009, 20:56
dolarel dedica victoria Stelei :D

ba buni sunt cateii astia ..... razi de ei de mori

rhadoo
12th September 2009, 20:56
gata,dinamo face performanta!0-1:happy

Cristian
12th September 2009, 20:56
Demisia Dorinel... varza ca antrenor....

Hard
12th September 2009, 20:57
unde sunt fanii de carton ai lui Dinamo?
jumatate isi taie venele,jumatate isi baga unghia in gat.

six
12th September 2009, 20:57
Io zic ca mai sta si la infrangerile cu Unirea si Gaz Metan, apoi pleaca
Sa Dea Dumnezeu :D Amin :drak:

Duba
12th September 2009, 20:57
Ce le-a dat-o Dorinel prin gurita! :D

Hingherul
12th September 2009, 20:57
felicitari sincere oamenilor magnet :D : Bumbescu, dardar_3, Dregan, emil_bv, Hingherul, IS CINEVA, janessu, Liv52, nayram, STEEL, Steel Jar, turcu, Ulysses, ZEROSASE

parizianul baga un spritz de suparare si nu va poate felicita personal :)

delaoltenia
12th September 2009, 20:58
Demisia Dorinel... varza ca antrenor....
ce-ai bre,te mai tine fixul asta?

Duba
12th September 2009, 20:58
Demisia Dorinel... varza ca antrenor....

Esti cam tampit de felul tau. Asa-i?

gab
12th September 2009, 20:59
minunea de la Liberec :shocked::(

*Coco*
12th September 2009, 21:00
Sa va pisati pe ea de echipa cateilor

Hard
12th September 2009, 21:01
Sa va pisati pe ea de echipa cateilor

in fiecare zi .

Hingherul
12th September 2009, 21:02
Sa va pisati pe ea de echipa cateilor

doar ei intre ei sau si noi urologii ? :D

valitudor
12th September 2009, 21:02
Cica Dinamo este o echipa ghinionista. Pe draku.
Clubul ala e plin de idioti, in frunte cu conducerea:jerk: si terminand cu gloabele angajate pe post de vedete.

Varza, asta-i cuvantul cel mai potrivit
Multa sanatate Borcea

Cristian
12th September 2009, 21:03
ce-ai bre,te mai tine fixul asta?

Eu nu suport creatura aia de Dorinel fie ce-o fi.:(

Hard
12th September 2009, 21:03
Eu nu suport creatura aia de Dorinel fie ce-o fi.:(

vezi ca da interviu la tv !

iulian_1976
12th September 2009, 21:03
Otelul arata tare rau in atac.:(
...daca gasesti in fiecare meci un Tamas este ok.

Nu stiu daca este o coincidenta dar cand joaca Tamas,Dinamo este praff.
Succes in Europa League insa echipa arata din ce in ce mai rau.

m8k
12th September 2009, 21:04
....pacat ca dolarinel nu isi da interesul cand joaca cu aia din cimitir!

gab
12th September 2009, 21:05
e strategie dom'le ca si in meciul cu Slovan de acasa :)) sa vedeti voi minunea din Austria ;)

delaoltenia
12th September 2009, 21:06
Eu nu suport creatura aia de Dorinel fie ce-o fi.:(
va comportati asemeni lui gigi,lasati omul sa-si faca treaba si vor veni si satisfactiile.
sa nu-mi spui ca nu esti in al 9-lea cer,ati batut dinamo pe propriul teren.

Cristian
12th September 2009, 21:07
va comportati asemeni lui gigi,lasati omul sa-si faca treaba si vor veni si satisfactiile.
sa nu-mi spui ca nu esti in al 9-lea cer,ati batut dinamo pe propriul teren.

La orice ora din zi si din noapte imi doresc sa batem ghencistii si groparii... Aici e meritul domnisoarei psiholog, nu a lui dolarel... :D

Vladek
12th September 2009, 21:07
Bulan cu cehii, bulan cu CFR ( nu ca aia ar fi jucat "cu rautate" ), bulan cu Steaua. Dar roata se mai si intoarce :D

Duba
12th September 2009, 21:07
....pacat ca dolarinel nu isi da interesul cand joaca cu aia din cimitir!

Frustratule, nu stiu ce-i in creierasul tau cat un dopulet, insa de redus, cu siguranta esti. Voi l-ati furat pe Dorinel in meciul direct si mai ai curaj sa deschizi botul mai Pandurii?

six
12th September 2009, 21:07
Cica Dinamo este o echipa ghinionista. Pe draku.
Clubul ala e plin de idioti, in frunte cu conducerea:jerk: si terminand cu gloabele angajate pe post de vedete.

Varza, asta-i cuvantul cel mai potrivit
Multa sanatate Borceavali,dinamo o luat-o :D bistrita ii in colaps :P io zic sa-ti cauti alta.... ;)

delaoltenia
12th September 2009, 21:08
La orice ora din zi si din noapte imi doresc sa batem ghencistii si groparii... Aici e meritul domnisoarei psiholog, nu a lui dolarel... :D
bine bre,e ca tine,stiu ca nu poti fi contrazis. :D

valitudor
12th September 2009, 21:08
Otelul arata tare rau in atac.:(
...daca gasesti in fiecare meci un Tamas este ok.

Nu stiu daca este o coincidenta dar cand joaca Tamas,Dinamo este praff.
Succes in Europa League insa echipa arata din ce in ce mai rau.

Asa este, suntem praf cu el. Se pare ca boala asta este contagioasa, iar Moti este o persoana mai sensibila, se imbolnaveste si el rapid.

Ce sa mai vorbim, in afara de n2-ul ala si, pe alocuri, Torje, Cristea si Molinero suntem inexistenti

Duba
12th September 2009, 21:09
Bulan cu cehii, bulan cu CFR ( nu ca aia ar fi jucat "cu rautate" ), bulan cu Steaua. Dar roata se mai si intoarce :D

In sfarsit ai scris si tu un mesaj mai mult decat corect!:ok: Tine-o tot asa!

Hard
12th September 2009, 21:09
La orice ora din zi si din noapte imi doresc sa batem ghencistii si groparii... Aici e meritul domnisoarei psiholog, nu a lui dolarel... :D

hahaha !!! super tare remarca ta !! eu propun ca fiecare echipa sa angajeze cate o ...domnisoara psiholog si sa dea toti antrenorii afara !!

six
12th September 2009, 21:09
La orice ora din zi si din noapte imi doresc sa batem ghencistii si groparii...Cuvintele tale ma ung la suflet....:D:ok:

J.Bond
12th September 2009, 21:10
Rezultat surpriza aici.:D

six
12th September 2009, 21:17
06...o curiozitate.Am văzut că intotdeauna votezi impotriva lui Dinamo,Oțelul sunt decimati de accidentări, suspendări(Iorga și Costin parcă au luat roșu cu urzicenii),Bourceanu plecat...dar tu votezi:sleep:.Pe ce te bazezi ?...pe fapte ;) :D :happy

Cristian
12th September 2009, 21:17
''În mod normal n-avem cum să ne împiedicăm de gălățeni. De ce să avem probleme cu Oțelul?''

Daca N'Doye spune asta, nu aveti nici o sansa. El singur castiga meciul asta. :D

In mod normal, dar iata ca in mod anal v-am tras-o, pe romaneste :cry:

Sezione
12th September 2009, 21:19
O Da.. Ce surpriza MARE si PLACUTAAAAAAAAAAAAA!! Bravo Otelul !!!

Lordul
12th September 2009, 21:20
o victorie dubioasa a Otelului din galati....stimulati puternic din alte parti galatenii au invins in stefan cel mare :headbang: :headbang:

m8k
12th September 2009, 21:20
Frustratule, nu stiu ce-i in creierasul tau cat un dopulet, insa de redus, cu siguranta esti. Voi l-ati furat pe Dorinel in meciul direct si mai ai curaj sa deschizi botul mai Pandurii?

Pe tine nu te observa nici un moderator??? Ha ca imi bag **** in mata sa fi obeservat!

valitudor
12th September 2009, 21:21
vali,dinamo o luat-o :D bistrita ii in colaps :P io zic sa-ti cauti alta.... ;)

Ai dreptate. Cred ca ar trebui sa tin cu ai multi... ai lui Lapusneanu.
Imi trag un nick gen Van... Basten, zic ca tin cu Barcelona si ma apuc sa cant "La La e numa Una" :)

Sezione
12th September 2009, 21:23
o victorie dubioasa a Otelului din galati....stimulati puternic din alte parti galatenii au invins in stefan cel mare :headbang: :headbang:

Cat de penibil si jalnic poate fi un moldovean frustrat .... :happy

Vladek
12th September 2009, 21:23
o victorie dubioasa a Otelului din galati....stimulati puternic din alte parti galatenii au invins in stefan cel mare :headbang: :headbang:

Dubioasa rau victoria asta. Cred ca Tamas a facut rost de banuti de Jack Daniels si niste pitipoance pentru urmatoarea luna :lol::lol:

Duba
12th September 2009, 21:24
Cat de penibil si jalnic poate fi un moldovean frustrat .... :happy

Cred ca-i vrut sa spui un maidanez spurcat.

BBB
12th September 2009, 21:25
Eu nu suport creatura aia de Dorinel fie ce-o fi.:(

Ba, daca imi permiti adresarea, eu te sustin total!. Demisia de oriunde ar fi! Sa-l vad cersind in colt de strada pe NEAMTZU' p...ii


Dubioasa rau victoria asta. Cred ca Tamas a facut rost de banuti de Jack Daniels si niste pitipoance pentru urmatoarea luna :lol::lol:

Esti in eroare, prietene. Tamas este gay, nu umbla cu fete. Aia cu prietena-sa prin Cancan e de fatada, sa nu se prinda lumea. Poate vrei si dovezi? Pai iti zic eu, ce barbat adevarat nu stie unde mea e motoru la R8?

Vladek
12th September 2009, 21:27
Buuun. Deci Duba ne-a parasit pentru o vreme. Atentie, se pot duce si altii dupa el.

@BBB

Nu stiam mon cher, dar e o tara din pacate libera :happy:happy

six
12th September 2009, 21:29
Ai dreptate. Cred ca ar trebui sa tin cu ai multi... ai lui Lapusneanu.
Imi trag un nick gen Van... Basten, zic ca tin cu Barcelona si ma apuc sa cant "La La e numa Una" :) :happy:happy:happy ehheeeee, mai sunt shi zile d"astea :)

newcool
12th September 2009, 21:30
deci,aici se dezbate meciul,sau se discuta despre mame?:groggy:

Vladek
12th September 2009, 21:31
Se dezbate meciul. Aia care-au vorbit de mame au luat o pauza (ma rog, unul din ei, dar cine nu se potoleste se va duce dupa el ).

Am vazut golul, si a fost frumos :D

Cristian
12th September 2009, 21:32
Cu dedicatie pentru Rossi: Uite ma ca v-a batut FC MOLOZ GALATI cum ne numeai tu. Echipa asta fara cupe si campionate castigate prin hotie asa cum sunteti voi ehcipa securitatii, mereu tinuti in brate de sisteme. Uite ca-n 2009 nu mai merge vrajeala cu telefoanele la secretarii de judet... etc

Hingherul
12th September 2009, 21:32
creste ficatu`-n om cand vede un asa gol frumos :D

rhadoo
12th September 2009, 21:34
a deschis lordu o gramada de thread-uri aiurea despre homosexuali,lesbiene,mame si alte treburi care nu au treaba cu sportul,scrieti acolo despre astea,aici va rog despre fotbal
dinamo a fost slaba azi si cred ca sunt nori negrii deasupra lui bonetti

BBB
12th September 2009, 21:34
Cu dedicatie pentru Rossi: Uite ma ca v-a batut FC MOLOZ GALATI cum ne numeai tu. Echipa asta fara cupe si campionate castigate prin hotie asa cum sunteti voi ehcipa securitatii, mereu tinuti in brate de sisteme. Uite ca-n 2009 nu mai merge vrajeala cu telefoanele la secretarii de judet... etc

Sper totusi sa fie demis dorinel

Vladek
12th September 2009, 21:35
a deschis lordu o gramada de thread-uri aiurea despre homosexuali,lesbiene,mame si alte treburi care nu au treaba cu sportul,scrieti acolo despre astea,aici va rog despre fotbal
dinamo a fost slaba azi si cred ca sunt nori negrii deasupra lui bonetti



:shocked::shocked: Blasfemie. Da' cine esti tu mai zdreanto care esti hahalera sa-l condamni pe Bonetti, dupa imensa performanta de la Liberec :D ?

six
12th September 2009, 21:36
bey,da pan" la urma cu ce-o dat gol Axente :) cu dorsala :D

Cristian
12th September 2009, 21:36
Sper totusi sa fie demis dorinel

Normal ma, asta nu schimba cu nimic parerea mea legata de dopinel. Inca o data cea mai mare contributie la victoria asta o are DOMNISOARA PSIHOLOG de la Bucuresti, angajata de curand la club :D:D

rhadoo
12th September 2009, 21:39
bey,da pan" la urma cu ce-o dat gol Axente :) cu dorsala :D

cu ficatii dinamovistilor:D

Cristian
12th September 2009, 21:40
bey,da pan" la urma cu ce-o dat gol Axente :) cu dorsala :D

Cu ce merita toate echipele din Bucuresti....:D:happy

zebe
12th September 2009, 21:40
Pe mine nu ma intereseaza numai o chestie...zboara Dolarel si de aici? :D

Bine Otelul! :D

BBB
12th September 2009, 21:42
Pe mine nu ma intereseaza numai o chestie...zboara Dolarel si de aici? :D :D

Noi asa ne tot rugam, dar probabil s-a mai salvat 2-3 etape :(

Grinco
12th September 2009, 21:46
Tin sa ii felicit pe dinamovisti pentru ca au reusit sa revina la forma care i-a consacrat:D

Lordul
12th September 2009, 21:47
a fost doar un mic accident

Grinco
12th September 2009, 21:48
Accident a fost meciul de la Liberec, Lordule:D

Roddicted
12th September 2009, 21:53
a fost doar un mic accident

du-te marti si cumpara dvd-ul de la gsp cu meciul de la Liberec.Ala va ramane cel mai important meci din istoria voastra mizerabila.

Ulysses
12th September 2009, 21:55
http://dinamovisti.mysport.ro/stiri/14768/dinamo-a-pierdut-amicalul-cu-astra-0-1-s.htm

Asta e dinamo cand se joaca pe bune, fara sa stea capra adversarii sau cu goluri din offside:sleep:
bate otelul:yeah:

Si ce ce m-ati mai injurat ma pentru postul asta....:happy
As comenta si io mai multe dupa meciul asta, ca un suporter stelist adevarat dar mi-e ca iar zic unii ca pornesc razboaie:groggy:

blaga
12th September 2009, 22:02
As comenta si io mai multe dupa meciul asta, ca un suporter stelist adevarat dar mi-e ca iar zic unii ca pornesc razboaie:groggy:

Ok, numa sa nu incepi cu aberatii,........ ca Steluta trage la titlu.si alte prosti de astea, te rog yo frumos:cya:

Marius
12th September 2009, 22:06
Normal ma, asta nu schimba cu nimic parerea mea legata de dopinel. Inca o data cea mai mare contributie la victoria asta o are DOMNISOARA PSIHOLOG de la Bucuresti, angajata de curand la club :D:D

e buna? :D


Tin sa ii felicit pe dinamovisti pentru ca au reusit sa revina la forma care i-a consacrat:D

:ok:


a fost doar un mic accident

binenteles ma, e doar o etapa a complexului antrenament de sampiolig :D

Lexus.
12th September 2009, 22:13
e buna? :D



:ok:



binenteles ma, e doar o etapa a complexului antrenament de sampiolig :D
Ce gura de oxigen pentru voi meciul asta:happy...ca dupa etapa trecuta va cazuse la toti net-ul:lol:

Aveti grija ce faceti maine, ca iar s-ar putea sa aveti probleme cu conexia de internet;)

Cat despre Dinamo...astia sunt, meciurile usoare le trateaza cu superficialitate si astea sunt rezultatete:rolleyes:

Cum spuneam, inainte de meci, dolarel/slugarel isi face inca o data datoria: sta capra cu ghencistii si trage cu dintii cu Dinamo...sluga credincioasa, asta e dolarel:ok:

mariomax
12th September 2009, 22:16
Borcea: "Jucatorii sunt niste mercenari, niste nesimtiti. Trebuie schimbat lotul neaparat"

ce om prost. etapa trecuta ii ridica un slavi. asa e la tampiti, cand castiga nu le mai ajungi la nas, cand pierd....

Marius
12th September 2009, 22:17
sa fie sanatos dolarel iar mie cel putin nu stiu sa-mi fi cazut vreodata netul dupa infrangerile Stelei, asta spre deosebire de altii care inainte de "minune" aveau zile intregi fara vreun post pe ols :)

apropo de faza asta cu echipele mici si meciurile usoare. liderul dansatorilor canini, unica sakira din romania, anunta dupa victoria din Ghencea ca titlul se castiga in meciurile cu echipele mici, nu in derbiuri si nu pot sa nu va intreb "ce naiba faceti, ma? nu va bateti la campionat?".

*Coco*
12th September 2009, 22:19
Nu e picior de catel pe aici:(
Dupa meciul cu Liberec toti erau si isi laudau "marea echipa", acum pauza:lol:

Inca odata sa va pe ea de echipa , sunteti slabi rau
3 meciuri acasa din care 2 infrangeri

Lexus.
12th September 2009, 22:19
Borcea: "Jucatorii sunt niste mercenari, niste nesimtiti. Trebuie schimbat lotul neaparat"

ce om prost. etapa trecuta ii ridica un slavi. asa e la tampiti, cand castiga nu le mai ajungi la nas, cand pierd....

Cred ca greseala pleaca de la acesta "rotatie" a jucatorilor...multe echipe mici fac meciuri mult mai bune, pentru ca joaca etapa de etapa cu aceeasi jucatori, se cunosc intre ei, sunt rodate relatiile de joc...ce pretentii poti avea de la Alexe de ex., care este un jucator bun dar care acum o etapa juca la Astra si astazi a jucat la Dinamo?

Hingherul
12th September 2009, 22:20
sa curga jeturile :D

MaxximusLegion
12th September 2009, 22:24
Continua antrenamentele pt CL!:sneaky:

DJ_ME
12th September 2009, 22:26
sa curga jeturile :D

V-a revenit conexiunea la internet? :drak:

Logic vorbind daca noi v-am batut acasa si astia pe noi inseamna ca pe voi va bateau la scor. :lol:

Ess
12th September 2009, 22:30
Pe mine nu ma intereseaza numai o chestie...zboara Dolarel si de aici? :D



nu pot avea u-istii asa un ghinion :cry:

MaxximusLegion
12th September 2009, 22:33
Peluza catering a creat o atmosfera incredibila, nu?:D

Lexus.
12th September 2009, 22:33
V-a revenit conexiunea la internet? :drak:

Pana maine...daca la Medias nu apare valiza iar vor fi mari probleme de internet connection:happy


Logic vorbind daca noi v-am batut acasa si astia pe noi inseamna ca pe voi va bateau la scor. :lol:

Gresit, dolare/slugarel a pierdut acasa cu cei al caror sclav e pe viata:rolleyes:

Iar pe Dinamo nu i-a batut Otelul ci s-au batut singuri...asa cum stiu ei sa dea mereu cu mucii in fasole in meciurile cu echipele "mici" pe care le desconsidera.:rolleyes:

blaga
12th September 2009, 22:34
Logic vorbind daca noi v-am batut acasa si astia pe noi inseamna ca pe voi va bateau la scor. :lol:

Logic vorbind Steaua- Dinamo e doar un bluff, nu mai conteaza in ecuatia campionatului.

Lexus.
12th September 2009, 22:38
Logic vorbind Steaua- Dinamo e un bluff, nu mai conteaza in ecuatia campionatului.

Cand iei jocurile la misto...asa cum face Dinamo cu echipe pe care le-a batut cine a vrut si cine nu a vrut:rolleyes: (International, Otelul...) nici nu meriti sa contezi in ecuatia campionatului.

Dinamo are valoare, asta s-a vazut clar in meciurile in care a jucat serios (cu cfr, craiova si steaua) dar prostia tratarii meciurilor cu lejeritate se plateste si asa au pierdut copilareste 6 puncte pe teren propriu;)

Leo
12th September 2009, 22:48
Cristi felicitari pt Otelul tau ! Nu am vazut meciul, deci nu pot comenta nimic.

delaparis
12th September 2009, 22:50
a fost doar un mic accident

Golul incasat a fost un accident dar faptul ca Dinamo nu a inscris nimic este preocupant :cool:

vlad1607
12th September 2009, 22:50
astia ai nostrii joaca la pariuri :happy vai de capu nostru....azi praf si pulbere...bine ca macar am batut in ghencea :happy

Cristian
12th September 2009, 22:53
Cristi felicitari pt Otelul tau ! Nu am vazut meciul, deci nu pot comenta nimic.

Merci, desi eu raman la aceeasi parere cu privire la dorinel.

Leo
12th September 2009, 22:55
Ok, vorbim...............