PDA

View Full Version : Etapa 6: Pandurii Tg. Jiu – CFR Cluj 1-0



delaparis
5th September 2009, 01:25
VINERI, 11.09.2009

ora 20.00

discutii inainte si dupa meci

Denis
5th September 2009, 10:28
2 solist. Altceva, nimic.:D

Riddler
5th September 2009, 10:39
De precizat e ca Pandurii in 2 ani a mancat decat de 3 ori bataie acasa ( 5-1 cu campioana Urziceni ) / ( 1-0 cu FC Timisoara ( penalty ) dupa ce si Pandurii au avut penalty ... si acum recent cu Internatioanl Pitesti 3-2 ( gol in ultimul minut ).

zebe
5th September 2009, 13:49
CFR a avut intotdeauna probleme cu Pandurii. Sper sa castige clujenii mei, insa nu stiu...

Denis
5th September 2009, 13:53
Lucrurile s-au schimbat Riddler. Sunt de parere ca CFR este o echipa de top in Europa, dar lotul inca nu este unul omogen. Cand jucatorii se vor putea gasi unul pe celalat si cu ochii inchisi atunci vor putea spera la sferturi in CL sau finala in EL. CFR daca vrea, poate sa castige lejer la Tg. Jiu.

Ulysses
5th September 2009, 17:28
rave, e echipa de top in europa cfr- numai daca o faci tu la play station :happy
bate cartu la ei ca la fasole: 1 solist

TeBat
5th September 2009, 19:02
x2

cristi13
5th September 2009, 19:33
2 solist doar un accident ar insemna altceva

rhadoo
5th September 2009, 20:27
1x2 meci greu pt ambele echipe,mai ales pt pandurii

chinezu
6th September 2009, 08:56
0-0

m8k
6th September 2009, 09:43
Astia sunt nasii nostri!:(
Sper sa avem noroc si Pandurii mult ghinion!:D

Nightwish
6th September 2009, 10:38
Meci foarte greu, durii ne-o trag de obicei... Sper ca de data asta sa le-o tragem noi :D

TaciAcolo
6th September 2009, 10:49
portar aveti? :thinkso: Cartu o sa pregateasca meciu pe contraatac si la ce aparare aveti cu muresan in centru .. cred ca o sa marcam cel putin o data:pace:

PerVersion
6th September 2009, 18:44
Pai cred ca revine si Alcantara pana la ora meciului, nu ca ar fi mai breaz decat Muresan... :) Eu tot astept sa intre la joc Nelson Cabrera, sa ma lamuresc macar daca e ceva de capul lui, sau e pe aceeasi linie cu Sousa, Muresan sau Alcantara.

In alta ordine de idei, cred ca o sa fie pt prima oara in acest sezon cand o sa avem toti jucatorii disponibili, asa ca ar trebui sa castigam, chinuit ca de obicei cu Pandurii. :)

drughi
6th September 2009, 23:35
x solist pandurii sunt nasii celor de la cluj

Ess
7th September 2009, 11:45
[QUOTE=Rave_o_Lution;2746021] Sunt de parere ca CFR este o echipa de top in Europa, QUOTE]

la table eventual :cry:

meci de 1 X 2, greu cu autobazele pt orice echipa

stiintacv
8th September 2009, 19:47
meci de 1x2,greu de dat un pronostic...

dardar_3
9th September 2009, 17:01
Meci fara probleme pentru CFR. Pauza asta de 2 sapt cred ca a pus la punct lucrurile mai putin bune care au dus la esecul din Stefan cel Mare si egalul de la Sarajevo.

cristi13
10th September 2009, 18:07
echipa tare CFR ,daca sunt antrenati bine au sanse la titlu

draghici.cristi
11th September 2009, 18:21
x solist

m8k
11th September 2009, 20:55
Jucam ca o echipa mare....prost!:headbang:
Avem 11 jucatori de atac dar nu avem unu care sa o bage in ate.
Pierdem cu 1-0.:sleep:

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/nationala/53775/bogdan-mara-se-retrage-de-la-echipa-nationala.htm
Ca un raspuns la acest articol:
Mara e un Beckham al fotbalului romanesc, din 5 centrari in prima repriza a gresit unul singur si acela a fost recuperat de ceferisti. E un jucator de nota 10, pacat ca e batran!

Celso
11th September 2009, 21:16
numai faulturi face CFR ...urat stil

michai
11th September 2009, 21:17
Penalty pandurii
1- 0 Pandurii:cool:

Hingherul
11th September 2009, 21:30
pan-du-rii, pan-du-rii !

corello
11th September 2009, 21:32
Ni ma!!!!
Ii bat hey hey pe chefer

Lordul
11th September 2009, 21:38
Hey-Hey Pandurii !

m8k
11th September 2009, 21:52
...tiganie pe fata

Hingherul
11th September 2009, 21:54
A batut romania :D

Lordul
11th September 2009, 21:55
s-a terminat ?

Hingherul
11th September 2009, 21:56
s-a terminat

Ulysses
11th September 2009, 21:58
"Cine stie, cunoaste":Celtic, Joe Cole, Lloyd Banks, Riddler, Ulysses. Felicitari cunoscatorilor!:ok:

YoYoyOi
11th September 2009, 22:02
Meciul asta trebuia sa se termine inainte de termen din cauza numarului mare de eliminari ce trebuiau dictate

m8k
11th September 2009, 22:06
Furt mai mare ca asta rar se vede pe vreun stadion! Sa vezi un sinucigas care se bucura ca poate da cartonas galben doar sa traga de timp e deja penibil rau de tot!
Vinovati suntem noi ca nu stim sa inscriem desi am dominat aceasta echipa de toata jena!!!
Un oltean nu o sa tina niciodata cu o echipa din ardeal si azi a facut tot posibilul sa ne arda!...mai bine sarea de la balcon, dar trebuia sa traieasca numai ca sa ne fure azi...

corello
11th September 2009, 22:07
Ce circ la final :lol:
Cartu asta cred ca ii cel mai jenant antrenor ever. Daca alti antrenori se uita in timpul liber la meiuri sa mai invete una alta, Scartu se uita la circul globus iar dupa o asa victorie isi trage meritele fotbalistice :happy
chefer ii pe p**a. Kone de cand o cerut marire de leafa se caca pe el fotbal, Dani ii din ce in ce mai iritat(se vede clar ca ceva nu ii convine), Toni cam termina benzina fotbalistica, Samsung ala nu are nici o treaba cu fotbalul iar Muresan ala ii mare, chel si cam atat

*Coco*
11th September 2009, 22:24
Parodie in tribune cu "marea galerie a CFRului" =))
Un singur suporter si ala vai mama lui adunat de pe drumuri:-j

TaciAcolo
11th September 2009, 22:27
victorie meritata acasa suntem invincibili:great:

Pandurii 12 puncte....

BBB
11th September 2009, 22:32
Furt mai mare ca asta rar se vede pe vreun stadion! Sa vezi un sinucigas care se bucura ca poate da cartonas galben doar sa traga de timp e deja penibil rau de tot!

Nu m-as supara sa vad un sinucigas cu userul M8K care nu mai trage de timp si trece la actiune :drak: Felicitari gazdelor, net superioare feroviarilor. Felicitari si lui Coltescu, pentru ca avut puterea sa treaca peste necazuri si sa arbitreze frumos. Tot respectul pentru el

PerVersion
11th September 2009, 22:36
Am jucat binisor in prima repriza, apoi a facut Tony gafa de la penalty, si de acolo s-a dus dracu' meciul. :) Conceicao m-a uimit din nou cu schimbarile, probabil are ceva idei el, dar eu unul nu pot sa-l inteleg.

Scartu ca de obicei, promoveaza antifotbalul cand echipa lui conduce, pe final meciul devenise un circ ieftin. Desigur, nu din cauza asta am pierdut azi, problema e ca nu reusim sa bagam mingea in poarta, desi ne creeam ocazii cu destula usurinta.

Ziceam acum vreo 2-3 etape ca ii dau timp pana in pauza competitionala lui Conceicao, dar poate nu-l prinde frigul prin Romania. :)

TeBat
11th September 2009, 22:39
ce facurati wai??:groggy:

Vladek
11th September 2009, 22:39
Printre copaci, bing, bang... cum ramane bre cu inegalabilul lot ceferist ? Nu de alta, dar acum vreo luna iar cantau unii ca au al mai tare lot din univers :D N-am vazut meciul, dar se pare ca autobaza a mai facut o victima. Pacat, inca un meci care va incuraja bagatul cu curul in poarta.

PS : A fost penalty ori ba ?

*Coco*
11th September 2009, 22:39
Sincer nu stiu ce tot sariti pe aici ca eu unul din ce am vazut de pe stadion nu imi aduc aminte sa fi avut vre-o ocazie clara in afara de aceea din prima repriza cand portarul a scos cu piciorul.

*Coco*
11th September 2009, 22:42
PS : A fost penalty ori ba ?

Clar ca lumina zilei.

BBB
11th September 2009, 22:42
Printre copaci, bing, bang... cum ramane bre cu inegalabilul lot ceferist ? Nu de alta, dar acum vreo luna iar cantau unii ca au al mai tare lot din univers :D N-am vazut meciul, dar se pare ca autobaza a mai facut o victima. Pacat, inca un meci care va incuraja bagatul cu curul in poarta.

PS : A fost penalty ori ba ?

Cand ma gandesc ca au meciuri cu Copenhaga si Brasov :) Ce distractiv o sa fie

PS: A fost penalty clar, Coltescu idolul meu de azi inainte


Sincer nu stiu ce tot sariti pe aici ca eu unul din ce am vazut de pe stadion nu imi aduc aminte sa fi avut vre-o ocazie clara in afara de aceea din prima repriza cand portarul a scos cu piciorul.

Au mai avut niste suturi anemice, semi-ocazii. Per ansamblu, victoria Pandurilor e meritata, dar desigur superiorii astia din deal vor latra ca meritau victoria si alte bazaconii

corello
11th September 2009, 23:08
La faza penalty-ului, un arbitru britanic nu dadea nimic. O stiut olteanu' saritura cu triplu tulup si s-o lasat pe o dunga ca si cosit...au au au...
Ce s-o intamplat cu fanii chefereului azi?
am inteles ca arpike o renuntat la avion pt jucatori din cauza crizei dar chiar o renuntat si la finantarea fanilor?
nasol

BBB
11th September 2009, 23:14
Pai virginii din Romaniacs au scoala luni, si au teme multe pana atunci, ne-virginele (demult) din Ablaze au avut treaba cu baietasii din Groapa, bosorogii din KVSC s-au imbatat in birtu de langa stadion ca nu au avut forinti de deplasare si Commando Gruia e o gluma proasta. Si uite asa se explica treaba cu galeria :D

Sergio_D
11th September 2009, 23:28
Europa League, venim!! :lol:

Lordul
11th September 2009, 23:30
Europa League, venim!! :lol:

mai aveti mult pana acolo

BBB
11th September 2009, 23:37
mai aveti mult pana acolo

Eu sunt convins ca Pandurii nu termina in top 6, e o chestie trecatoare

J.Bond
11th September 2009, 23:38
Rezultat surpriza aici.

corello
11th September 2009, 23:38
No ma...nici un fan cfr pe aici? La TG-Jiu nu is. Or fi la beute
O sarit m8k cu furt pe fata si nu mai stiu ce si atat. Mai mult comenteaza altii. Nasol. Ies ca ii plictiseala

Riddler
11th September 2009, 23:40
Eu sunt convins ca Pandurii nu termina in top 6, e o chestie trecatoare

Pandurii in 2 ani ... adica aproximativ 30 de meciuri nu a pierdut decat de 3 ori acasa. :)... o sa terminam in prima jumate a clasamentului.

nayram
11th September 2009, 23:41
Victorie lejera si meritata a pandurilor. Meci greu abia etapa viitoare au:D

Riddler
11th September 2009, 23:43
nayram ... daca nu da JJ niste bani lu' Condescu eu zic ca ... pandurii mei nu pierd. :P

nayram
11th September 2009, 23:48
nayram ... daca nu da JJ niste bani lu' Condescu eu zic ca ... pandurii mei nu pierd. :P

Nu are de unde:D

zebe
12th September 2009, 00:24
Nu are de unde:D

Atunci nu va vad bine. :D

Ulysses
12th September 2009, 00:27
Europa League, venim!! :lol:

Asa sa fie, numai sa nu va retrogradeze nasul:mda:

LE Lordul a votat pentru pandurii DUPA ce s-a terminat meciul!:happy

Rossi
12th September 2009, 03:33
in curand CFR-ul schimba antrenorul ...

Lexus.
12th September 2009, 04:44
in curand CFR-ul schimba antrenorul ...
:happy:happy:happy

Singura intrebare pe care mi-o pun este: care echipa va schimba prima antrenorul, cfr-ul sau steaua?:cry:




Europa League, venim!! :lol:

Hai ma, anul trecut abia a reusit jiji pe ultima suta de metri sa faca blat cu mititelu ca sa-i ia locul de Europa League, acum vreti voi sa-i lasati pe stelisti in ceata...sau vrea si condescu bani de la cioban?:cry:





LE Lordul a votat pentru pandurii DUPA ce s-a terminat meciul!:happy

Da-i ban, asta e foarte grav...e dinamovist;)

diorin
12th September 2009, 07:48
Furt mai mare ca asta rar se vede pe vreun stadion! Sa vezi un sinucigas care se bucura ca poate da cartonas galben doar sa traga de timp e deja penibil rau de tot!
Vinovati suntem noi ca nu stim sa inscriem desi am dominat aceasta echipa de toata jena!!!
Un oltean nu o sa tina niciodata cu o echipa din ardeal si azi a facut tot posibilul sa ne arda!...mai bine sarea de la balcon, dar trebuia sa traieasca numai ca sa ne fure azi...

mdaaaaa,desigur,arbitrul a facut tot ce se poate numa Conceiceao si echipa nu au putut.Asadar ;Toni trebuia eliminat de doua ori,odata rosu direct (la 11m,era ultimul aparator) si a doua oara prin doua faulturi de galben , Cadu o singura data,dupa faulturi repetate merita un galben si dupa alte faulturi grosolane inca un galben.Conceiceao mai sta una sau doua etape la CFR Cluj.Nu este posibil ca asa jucatori sa practice asa joc rudimentar.
Coltescu este dezastru ,daca era posibil marca el pt CFR sau mai degraba in locul lui Sandu Canepa,mai mult a compromis CFR-ul decat l-a ajutat.

six
12th September 2009, 08:31
n-am treaba nici cu unii nici cu altii...dar cam tragea sinucigashu' intro singura parte,parerea mea :D ok poate ma insel dar cam asa am vazut la tembelizor :rolleyes:

TeBat
12th September 2009, 09:14
LE Lordul a votat pentru pandurii DUPA ce s-a terminat meciul!:happy

el e un foarte bun prezicator al trecutului:D

BBB
12th September 2009, 10:05
n-am treaba nici cu unii nici cu altii...dar cam tragea sinucigashu' intro singura parte,parerea mea :D ok poate ma insel dar cam asa am vazut la tembelizor :rolleyes:

Ba ce tot va adresati lui Coltescu cu sinucigashu? Sunteti emo?

TaciAcolo
12th September 2009, 12:17
ȘTIRILE MECIULUI

» Clujenii au fost încurajați aseară de un singur suporter. Dotat cu steag și fular, fanul a strigat pentru echipa lui tot meciul și a fost păzit de 10 jandarmi!
:cry::cry::cry::cry:

aLEX_U_1919
12th September 2009, 12:48
ȘTIRILE MECIULUI

» Clujenii au fost încurajați aseară de un singur suporter. Dotat cu steag și fular, fanul a strigat pentru echipa lui tot meciul și a fost păzit de 10 jandarmi!
:cry::cry::cry::cry:

Daca nu le mai plateste arpi deplasarile :(

Ferko
12th September 2009, 12:52
Penibil ! Pandurii nu meritau victoria !

Sergio_D
12th September 2009, 12:58
Semnul asta: ":lol:" denota ironie, d'uh :D

Pandurii n-o sa ajunga prea curand in Europa, in situatia in care sunt. Avem nevoie de investitori seriosi, de oameni capabili in conducere... Apai astia care-s acum stau pe acolo ca ciumele, doar sa-si ia banul.

Ia zi tu maestre Ferko, de ce nu meritau Pandurii victoria? :thinkso:

Ferko
12th September 2009, 13:33
Ia zi tu maestre Ferko, de ce nu meritau Pandurii victoria? :thinkso:
E parerea mea, asa am vazut eu. N-am voie sa-mi spun parerea ? Uite ca sa-ti fac pe plac : Pandurii au jucat fantastic, au spulberat CFR-ul, sunt cea mai buna echipa din campionat, si altele... dar asta nu e si parerea mea.

Sergio_D
12th September 2009, 13:43
Stai usor... :D

Un om sanatos la minte aduce si argumente in favoarea parerilor sale. Acum sa nu interpretezi ca as insinua ca nu esti sanatos la minte... :D

*Coco*
12th September 2009, 13:56
Daca nu le mai plateste arpi deplasarile :(

Aia nu vin ca nu le plateste ala deplasarile, astia de pe forum cand echipa joaca acasa stau pe forum
Suporteri de rezultat

Ess
12th September 2009, 15:12
Aia nu vin ca nu le plateste ala deplasarile, astia de pe forum cand echipa joaca acasa stau pe forum
Suporteri de rezultat

cum le stii tu pe toate :cry:

ot: felicitari pandurilor! o echipa disciplinata, excelent organizata!
cat despre noi...:sleep: mi-e lene sa ma repet...

TaciAcolo
12th September 2009, 15:20
Mureșan a menționat că CFR Cluj a avut un singur suporter la partida de la Târgu Jiu. "Fanii nu au venit pentru că noi nu mai avem voie să-i sprijinim cu deplasările și e greu să vină pe banii lor", a explicat el. prosport.ro

probabil steaua, dinamo, rapid , timisoara, craiova .. o sa aiba in continuare la fel de multi suporteri in deplasare... la capitolu asta cfr e undeva cu pandurii , bistrita . iasi etc restu` echipelor mici

delaoltenia
12th September 2009, 17:05
cine se gandea ca CFR-ul nu pleaca cu cel putin 1 punct din orasul lui Brancusi!!!! :D
felicitari invinsilor!! ;)
hei,hei,pandurii!!!

corello
12th September 2009, 17:06
Asta vorbeste prostii. Ce vrea sa insinueze, ca suporterii chefereului nu merg pe banii lor. Cata nesimtire!!! Da cu cata nerusinare afirma asa ceva ...:lol::happy:lol::happy

BBB
12th September 2009, 17:13
Am un prieten mare cfrist pe care l-am intrebat de ce nu s-a dus la Tg. Jiu in deplasare. Mi-a raspuns sec: "Pai cum sa ma duc daca nu mai e gratis? Imi bag p&&a in ei asa, cum sa dau bani sa ma duc in deplasare?". Si asta zice tot de marii lor suporteri

delaoltenia
12th September 2009, 17:14
ala da suporter.. :cry:

six
12th September 2009, 18:42
hei,hei,pandurii!!! :happy:happy:happy

m8k
12th September 2009, 21:00
Am un prieten mare cfrist pe care l-am intrebat de ce nu s-a dus la Tg. Jiu in deplasare. Mi-a raspuns sec: "Pai cum sa ma duc daca nu mai e gratis? Imi bag p&&a in ei asa, cum sa dau bani sa ma duc in deplasare?". Si asta zice tot de marii lor suporteri

Uite, eu iti jur ca daca ar depinde de mine am posibilitatea sa platesc toate deplasarile galeriei uiste in acest an.....cateodata nu banii conteaza, conteaza ce faci cu timpul tau, ori faci bani, ori te deplasezi la Tg Jiu!

Una peste alta sa-ti traiasca capra atat doar cat adevar ai spus in minciunile de mai sus!

Sezione
12th September 2009, 21:24
Asa.da... Brovo Sorinele ....

Ferko
13th September 2009, 11:02
Stai usor... :D

Un om sanatos la minte aduce si argumente in favoarea parerilor sale. Acum sa nu interpretezi ca as insinua ca nu esti sanatos la minte... :DMa rog, daca placerea ta e sa jignesti pe cei care nu sunt deacord cu tine atunci asta e... Ramai sanatos, asa cum insinuezi (si spui ca nu). Eu nu m-am referit la persoana ta, mi-am spus parerea despre o partida de fotbal, nu-ti cer sa fii de parerea mea, dar nici nu-mi plac atacurile la persoana. Cat despre argumente ... in fotbal intotdeauna se gasesc, chiar prea multe indiferent ce vrei sa argumentezi. Aceeasi faza poate fi argumentata si pro si contra in acelasi timp de persoane diferite. Parerile in fotbal sunt oricum subiective in propoprtie de 80-90%.

Melcyah
13th September 2009, 11:56
Am vazut si pe GSP si pe ProSport ca tot o dau ei cu autobaza. Sincer asta e fotbalul tipic romanesc care da rezultate de cele mai multe ori. Daca ne uitam de fiecare data cand jucam prin europa cu echipele de calibru, nu avem mai nici o ocazie si stam toti numa pe conra atac sau nu trecem de jumatate. La fel si cu nationala si aici adaug si unele meciuri ale generatie de aur care daca nu era Hagi care sa scoata 2-3 adversari din joc si sa paseze deciziv la un varf, in rest nu prea faceam nimic.

Singura deosebire au facuto Clujul anul trecut in CL un joc total diferit de cel ce se practica pe plaiurile noastre. Oricum nu acest meci va decide campiona, parerea mea tot Clujul are cel mai valaros lot si cea mai puternica echipa ( din pacate :( )

Sergio_D
13th September 2009, 12:57
Ma rog, daca placerea ta e sa jignesti pe cei care nu sunt deacord cu tine atunci asta e... Ramai sanatos, asa cum insinuezi (si spui ca nu). Eu nu m-am referit la persoana ta, mi-am spus parerea despre o partida de fotbal, nu-ti cer sa fii de parerea mea, dar nici nu-mi plac atacurile la persoana. Cat despre argumente ... in fotbal intotdeauna se gasesc, chiar prea multe indiferent ce vrei sa argumentezi. Aceeasi faza poate fi argumentata si pro si contra in acelasi timp de persoane diferite. Parerile in fotbal sunt oricum subiective in propoprtie de 80-90%.

Pe mine m-a surprins faptul ca ai venit aici si ai afirmat cu tarie ca Pandurii nu meritau victoria, in timp ce restul celor care au postat aici au o parere contrarie. Din acest motiv, eram curios sa aflu de la tine de ce ai spus ce ai spus, probabil ai vazut tu ceva ce a scapat tuturor celorlalti. Hai ca stii ca nu am vrut sa te jignesc. :bere:

TaciAcolo
13th September 2009, 13:38
suturi pe poarta .. o statistica completa nu exista ?

clujenii au dominat primele 20-25 de min in care au avut 2 ocazi destul de bune de gol ... dar nu cine stie ce.... sutul lui dubarbider in mingote si lovitura de cap pe langa poarta ..si repriza a fost incheiata cu ratarea incredibila a lui stromajer din 5 metri sut cu stangu peste poarta.. in repriza a 2 nu are rost sa vorbim nu cerd ca cfr a avut o ocazie clara

eu zic ca victoria noastra este absolut meritata .. si cfr-ul nu o sa ne invinga prea curand la tg-jiu:evil:

delaoltenia
13th September 2009, 17:02
Nu incercati sa le schimbati parerile,se simt deja campioni si nu admit o infrangere administrata de o echipa mica (asta zic ei).

Ess
13th September 2009, 23:06
(asta zic ei).

cine? :o: noi? neah...pe noi ne intereseaza mai mult autonomia :D:D:D

delaoltenia
13th September 2009, 23:08
autonomie placuta!!! :D

Ess
13th September 2009, 23:09
autonomie placuta!!! :D

deja ma simt mai bine :cry:

Aurel.D
14th September 2009, 17:40
Doamne, si am vrut sa iau 1 la pariuri, stiind palmaresul recent al celor doua...:)

cristi13
15th September 2009, 13:28
cu antrenoru asta CFR nu ia titlu

delaoltenia
15th September 2009, 18:02
tu vrei sa-l ia? :D