PDA

View Full Version : Etapa 6: FC Brasov – Ceahlaul PN 1-0



delaparis
5th September 2009, 01:25
VINERI, 11.09.2009

ora 21.30

discutii inainte si dupa meci

TeBat
5th September 2009, 11:14
1 solist

cristi13
5th September 2009, 19:38
bate brasovul fara probleme....

rhadoo
5th September 2009, 20:30
in mod normal brasovul este favorita,da mai stii ?
merg pe 1

chinezu
6th September 2009, 09:02
0-1..gol din pinalti

stiintacv
8th September 2009, 19:48
Brasovul ramane lider si dupa etapa asta.

Leo
8th September 2009, 20:15
Surpriza etapei. Meci egal.

Lordul
8th September 2009, 20:17
Surpriza etapei. Meci egal.

hai ceahlaul !

dardar_3
9th September 2009, 17:00
E un meci de Sub 2.5 goluri. As miza pe un 0-0.

draghici.cristi
11th September 2009, 18:16
Va invinge lejer liderul

Popete77
11th September 2009, 20:17
Castiga sigur Brasovul

Rossi
11th September 2009, 23:05
ce eliminare .... ce penalty ...
asta e forta Brasovului : Dinu Vama si relatiile pe care le are in lumea arbitrajelor ...

tu26dor
11th September 2009, 23:12
penibil... probabil ceahlaul de azi plateste pentru ceahlaul din alte vremuri...
e pacat sa ai o echipa tanara care joaca si se zbate sa fie la inaltime si un arbitru idiot sa iti coboare moralul si sa te faca sa te simti un nimeni...
deh... cred ca roata se invarte... si de data asta ceahlaul e sub nivelul apei...

Rossi
11th September 2009, 23:13
ce super echipa au astia la Brasov ... sa bati Ceahlaul in 10 oameni cu un penalty inventat ...
sa traiasca Dinu Vama .... ca altfel, Brasovul nu ar rezista 1 an in Liga 1 ...

tu26dor
11th September 2009, 23:22
discutiile sunt inutile...ceahlaul pierde datorita unui penalty inventat....

Lordul
11th September 2009, 23:23
pacat de ceahlaul

alin_cv
11th September 2009, 23:25
cine e ..pe primul loc,cine e pe primul loc....
dinu vama...eeee,dinu vama .........eeeeeeee
:headbang::rosu:

alinsorin
11th September 2009, 23:27
arbitraj favorabil gazdelor...

YoYoyOi
11th September 2009, 23:32
naspa treaba cu arbitrajul asta. Nu ca nu ar fi meritat brasovenii sa castige. E pacat ca un joc bun al brasovenilor, in superioritate, e umbrit de astfel de faze.

nayram
11th September 2009, 23:34
ai de capu meu ce penalty:lol:

Cipri
11th September 2009, 23:44
Arbitraj total favorabil gazdelor ....

YoYoyOi
11th September 2009, 23:50
nu chiar total, pentru ca nu poti sa spui ca ar fi fost cu tenta de la inceput la sfarsit. La eliminare e acoperit de regulament, chiar daca unul dintre cele doua galbene nu ar fi trebuit date. Dar sunt de parere ca atunci cand dai un galben il dai fara sa te gandesti ca mai are unul sau nu.

Iar la penalty a fost pacalit clar de Zaharia. In rest nu au fost probleme de arbitraj.

alin_cv
12th September 2009, 00:05
nu chiar total, pentru ca nu poti sa spui ca ar fi fost cu tenta de la inceput la sfarsit. La eliminare e acoperit de regulament, chiar daca unul dintre cele doua galbene nu ar fi trebuit date. Dar sunt de parere ca atunci cand dai un galben il dai fara sa te gandesti ca mai are unul sau nu.

Iar la penalty a fost pacalit clar de Zaharia. In rest nu au fost probleme de arbitraj.

esti pe langa fenomen
ai avut relatii neconventionale cu zaharia cat timp a fost in cloaca din ghencea?:evil:

NeK
12th September 2009, 04:42
esti pe langa fenomen
ai avut relatii neconventionale cu zaharia cat timp a fost in cloaca din ghencea?:evil:

Hai frate las-o balta.
Deci acele doua galbene, sunt date corect. Regulamentul ne arata asta.
Penalty, NU a fost, este clar asta.


Dar sa facem un calcul, Brasov-ul a avut cel putin 4 faze de poarta care daca erau tratate corect, inseamnau gol. Ceahlaul a avut si ea, cam 2 faze de poarta, nu chiar puternice, dar au fost.
Posesia a fost de partea Brasov-ului.


Asadar, desi victoria a venit in urma unui penalty dictat eronat, mie mi-se pare corecta.




Stiu ca deja devine sicanant, pentru echilele mari, sa vada ca FC Brasov este in fata lor, dar asta este situatia. Daca Dinamo, Steaua, Unirea, Poli Timisoara, erau echipe bune, ar fi trebuit sa fie pe primul loc.
Degeaba il tot atacati pe Vama, nu cred ca si-a bagat el mana aici. Si asta o zic din postura de contestatar al lui Dinu Vama.

diorin
12th September 2009, 07:55
..oare daca Vama ar fi la echipa nationala am obtine aceleasi rezultate la nivel de reprezentativa?:mda: Este pacat sa se piarda asa talent ca acest Vama in campionatul intern . Asta castiga meciurile mai bine ca Mutu sau Hagi.

TeBat
12th September 2009, 09:12
Degeaba va agitati...Brasovul oricum merita victoria:ok:

Lexus.
12th September 2009, 09:15
Gurile rele spun ca Brasovul a furat cu arbitrul...nu am vazut meciul, nu pot sa ma pronunt...dar in care meci din liga lui mitica echipa castigatoare nu este acuzata ca a furat cu arbitrul???:rolleyes:

Ferko
12th September 2009, 12:54
Bravo ARBITRU ! Ai castigat ! Brasovul putea castiga si fara ajutor de la arbitru. Avem un campionat de tot RAHATUL ! "arbitrii" sa traiasca bine !

Rossi
12th September 2009, 14:09
Degeaba il tot atacati pe Vama, nu cred ca si-a bagat el mana aici.

si-a bagat "mana" in toate meciurile voastre ...

In prima etapa ... la Alba Iulia ... 2 penaltyuri neacordate gazdelor ...
In a 2-a etapa Astra a ajucat 80 de minute in 10 oameni ...
La Vaslui ati fost pur si simplu impinsi de la spate ...
Cu U.Craiova ati marcat primul gol dupa un fault in atac vazut si din avion ...
Cu Ceahlaul eliminare incorecta si penalty inventat ...

Ati furat in 5 meciuri din 6 ... Nici macar steaua in vremurile ei "bune" nu facea atatea magarii ...

Cristian
12th September 2009, 14:20
Anul asta e randul celor din Brasov sa faca mismasuri si sa ia campionatul. Oricum dinamo va avea mai multe puncte decat ei pana-n ultimile 2 etape :happy

Duba
12th September 2009, 14:38
si-a bagat "mana" in toate meciurile voastre ...

In prima etapa ... la Alba Iulia ... 2 penaltyuri neacordate gazdelor ...
In a 2-a etapa Astra a ajucat 80 de minute in 10 oameni ...
La Vaslui ati fost pur si simplu impinsi de la spate ...
Cu U.Craiova ati marcat primul gol dupa un fault in atac vazut si din avion ...
Cu Ceahlaul eliminare incorecta si penalty inventat ...

Ati furat in 5 meciuri din 6 ... Nici macar steaua in vremurile ei "bune" nu facea atatea magarii ...

dinamo, in schimb, da. A furat mult mai mult decat Brasovul, iar apoi s-a facut de ***** in Europa.

ichigo
12th September 2009, 15:41
lui dinu vama cred ca e dor de penescu. daca va continua asa va ajunge si el la mititica. la fel au spus aseara si cei de la gsptv ca brasovul a fost cea mai avantajata echipa in primele sase etape din noul sezon. nici argesul n-a beneficiat de asemenea avantaje.

rhadoo
12th September 2009, 16:05
felicitari Brasovului :ok:

NeK
12th September 2009, 16:58
si-a bagat "mana" in toate meciurile voastre ...

In prima etapa ... la Alba Iulia ... 2 penaltyuri neacordate gazdelor ...
In a 2-a etapa Astra a ajucat 80 de minute in 10 oameni ...
La Vaslui ati fost pur si simplu impinsi de la spate ...
Cu U.Craiova ati marcat primul gol dupa un fault in atac vazut si din avion ...
Cu Ceahlaul eliminare incorecta si penalty inventat ...

Ati furat in 5 meciuri din 6 ... Nici macar steaua in vremurile ei "bune" nu facea atatea magarii ...

Prietene, daca si Vama si-a bagat mana inseamna ca domnul Bourcica, ma scuzati Borcica, si-a bagat coada?

Hai ca o dati in tampenii si aiureli.

chinezu
13th September 2009, 09:19
0-1..gol din pinalti

am nimerit-o

emil_bv
14th September 2009, 08:23
Prima repriza, fault in careu clar din spate la Zaharia, din pozitie de ultim aparator, neacordat. Cine are ochi sa vada, vede, cine nu ...
Penalty-ul acordat a fost o rusine pentru arbitrajul romanesc (care oricum e nerusinat), dar nu a reprezentat singurul punct culminant al meciului ci doar cel mai discutat (discutam doar ce ne intereseaza nu si ce ar fi necesar)

cristi13
15th September 2009, 13:29
sa vedem cat or sa mai tina victoriile pentru brasov....