PDA

View Full Version : George Becali



Gica Chioru
14th September 2004, 11:25
Un roman

A trebuit sa apara Gigi Becali pentru ca in viata politica romaneasca sa se spuna cateva adevaruri fundamentale. Iata ce a spus dl George Becali aseara, invitat fiind la un post de televiziune;

"......adevarul este ca legionarii au fost singurii care au avut o doctrina nationala, toti ceilalti au avut doctrine de imprumut..........."
"......eu cred ca politica vine imediat dupa dumnezeu........."
".....de la Nastase si pana la Stolojan, toti sunt comunisti........"
".......Vadim este un nebun si un paranoic........."

Va reusi Gigi Becali si PNG-ul sau sa intre in parlament? Am ajuns sa sper ca da. Imi place felul in care-si spune punctul de vedere si din ce in ce mai mult, observ ca are un punct de vedere! In continuare cred totusi, ca datorita lipsei de diplomatie, caracterului sau coleric/voluntar, intolerabilitatii de care da dovada, viitorul lui Gigi Becali ca om politic cu putere de decizie in viata politica nationala este inchis.

iuli_vl
22nd June 2009, 02:06
Eu si familia mea il vom vota pe becali la presedentie!!hai becali,votatil si voi sa iasa presedinte in 2009!

Lexus.
22nd June 2009, 02:14
Daca m-as sinchisi sa votez, l-as vota si eu pe jiji, este cel mai potrivit pentru romania anului de gratie 2009:happy

Tyler Durden
22nd June 2009, 13:37
Doamne cat de penibil e acefalul asta miop!:happy

Cristian
22nd June 2009, 13:41
Doamne fereste de-un asa presedinte. Si asa ca suntem vai de capu nostru ca popor, sa mai avem si-un cioban presedinte... :cry:

newcool
22nd June 2009, 14:16
mie-mi place parerea despre Vadim:rolleyes:
o fi de actualitate?:happy

zebe
22nd June 2009, 19:33
".......Vadim este un nebun si un paranoic........."


:cry: Hahaha :D