PDA

View Full Version : FC NATIONAL - U CRAIOVA (discutii inainte si dupa meci)



EDMOND_
13th September 2004, 23:50
Asa suntem noi oltenii ..cand toti ne considera la pamant , ne ridicam mai puternici..cand se incearca trecerea noastra in amintire facem o magie de se mira toata lumea... asa a fost si meciul din etapa ce tocmai a trecut ...cand toti se pregateau sa scrie cronicile despre o noua umilinta a Craiovei , echipa s-a revoltat..nu a mai tinut seama de tot ce se intampla in jurul ei si , parca aproape natural , a maturat pe jos cu adversarii...
Urmeaza un meci cu o echipa bucuresteana care se afla pe val... National. Plesan trebuie sa redevina liderul echipei ( chiar daca in acest meci nu va juca )iar Njock sa demonstreze in continuare ca a fost indepartat fara motiv....toti ceilalti sa stranga randurile si sa nu se mai gandeasca la ce se intampla in jurul lor.
Sa joace fotbal si sa demonstreze ca noi nu murim niciodata. Ca atunci cand suntem considerati slabi ne ridicam mai puternici , ca atunci cand toti ne cred terminati pentru noi este doar un nou inceput. Jucati fotbal baieti ! Chiar daca va certam de multe ori noi va iubim , murim si inviem cu voi. Castigati in Bucuresti... faceti-i sa tremure din nou!

Am scris aceste randuri undeva in Grecia, unde ma simt ca acasa! Peste tot predomina culoarea alb albastra , in toate vitrinele sunt steaguri si tricouri in aceasta combinatie de culori... doar ca in loc sa scrie Plesan si Moti ....acolo apar numele jucatorilor greci care au castigat campionatul european....

Vietnam
14th September 2004, 13:13
Poate pui o vorba buna sa ne mutam acolo. Si hotaram ca Grecia este pamint oltenesc. Aici totul este bine si frumos...suporterii sunt calmi si intelegatori....Nationalul este disperat de apropierea meciului cu oltenii si deja declara ca nu vor sa apara la meci de frica sa nu le dam 10 goluri. mai bine un 3-0 la masa verde decat sa-i umileasca Universitatea pe propriul teren!
Nu-i asa ca am luat-o razna?????????? :o:
BAAAAAAAAAAAAAAAAAIIIIIIIIIII sunt disperat!!!!! Staicu si cu Mititelu au reusit sa dea totul peste cap o sa ajungem naiba la spitalul de nebuni. Macar sa batem pe National .... :headbang: :headbang: :headbang: habar nu am cum, dar trebuie sa-i imbirligam!!!!! Altfel riscam sa ne dam foc in Piata Revolutiei , sa ne aruncam de pe Mercur, sa ne facem harakiri colectiv!!!!
Bine ca este Njock pe teren sa tina cel putin doi aparatori pe linga el - au mai mult spatiu ceilalti...ca si daca il ignori total pe Njock ... da asta trei boabe cat ai clipi. Poate ca vom juca mai bine fara Plesan ....este o supozitie

cipi13
14th September 2004, 15:36
Mai stii ce minune se intimpla....desi la cum au jucat pina acum....sincer, mai mult de un egal nu sper....

EDMOND_
14th September 2004, 17:12
Vietnam , am senzatia ca Mititelu nu conteaza aproape deloc in aceasta ecuatie...cred in continuare ca este doar o cacialma si ca tot ce se intampla face parte dintr-o piesa de teatru la care regizor este Staicu... inclin sa cred ca dupa un timp se va anunta ca Mititelu nu a putut sa plateasca cele doua milioane si ca astfel echipa revine la Dinel. Eu sunt mai linistit decat tine...ca dovada mi-am cumparat un steag alb albastru mai de doua ori mai mare decat cel pe care il aveam acasa. Intrebare : il vezi tu pe Piturca ( si intreaga lui echipa ) aruncandu-se orbeste in cruciada lui Mititelu? Sunt destule carti care nu au fost aratate , nu ma obliga sa fac o analiza acum , abia am venit de pe plaja...

cipi13
14th September 2004, 17:20
Da, dar starea asta de la club se va simti in jocul echipei....nu se stie cine e antrenor, cine e patro.....
Crezi ca treburile astea dau bine la moral ?

EDMOND_
14th September 2004, 17:31
Cipi , cred ca baietii s-au obisnuit....antrenor..am inteles ca este Piturca chiar daca deocamdata in acte apare Iovan.... Daca mai sunt probleme , asteapta si tu pana joi...voi ajunge in Craiova si voi pune lucrurile la punct!!

inter
14th September 2004, 17:59
:D adica, ii dai lu Fane Iovan o Metaxa 7 stele si rezolvati meciul cu National ? :D:D

EDMOND_
14th September 2004, 18:12
Bey , ce treaba ai tu cum o sa rezolv eu lucrurile.... vezi unde pleaca Rednic , ca esti in echipa lui...Poate te vad rapidist cu acte in regula..ce o sa mai rad!!! :p

Vietnam
15th September 2004, 12:36
Rednic declara ca ar vrea in Belgia, dar deja Badea de la Dinamo l-a sunat...asa ca sunt doua echipe Rapid si Dinamo. Eu am auzit ( de fapt vazut prin ziare) ca in iarna vine Paunescu la Craiova ( unul din frati nu porcul ) si ca ar fi fost una din conditiile pe care le-a pus Piturca ca sa vina la noi. Ma da multi se bat pe Universitatea... :mda: da' unul nu face performanta aici.
Edmond pai si eu as fi mai linistit daca as sta cu Metaxa in bot infasurat cu un steag alb albastru privind marea!!! (Apropo cat costa un steag mediu ca marime pe acolo? Evident alb albastru si sa nu apara numele Greciei pe el!)
Liniste si pace! .... Aici la Tv , in ziare toti ne plang de mila sau il ataca pe Mititelu si tot ce a facut el pina acum ( si au trecut doar trei zile de la investitura).
CU Nationalul ... eu sper sa batem

Ultima bomba aparuta pe Mediafax: Mititelu cica renunta la preluarea echipei!
Habar nu am ce se intimpla! Cica aceasta stire a aparut si la radio! Daca este adevarat ...Universitatea nici nu stiu daca mai vine sa joace cu nationalul ...deci 3-0 ptr National la masa verde.
Cred ca ma internez tata la nebuni! E liniste acolo!

cipi13
15th September 2004, 17:13
@ Vietnam - Vezi ca poate dai pe acolo de mititelu....

@ Edmond - o sa astept, da miine sa rezolvi tot...

Vietnam
15th September 2004, 17:24
Nu are sanse ..pe el il baga direct la handicapati mintali ! Eu la baietii veseli care se joaca cu avionase de hirtie ... deci alt departament...

cipi13
15th September 2004, 17:32
Am inteles....si ca sa fim on topic......daca il duce acolo....facem egal...:D

EDMOND_
16th September 2004, 09:33
@ Vietnam - Vezi ca poate dai pe acolo de mititelu....

@ Edmond - o sa astept, da miine sa rezolvi tot...


Cipi13 ...am ajuns azi noapte pe la ora trei..... sunteti chiar culmea ,cum plec cateva zile din tara se alege praful... O sa ma ocup astazi ...o sa fac liniste.
Una din solutii este sa-l pun pe Inter director tehnic si pe ozzy antrenor....insa cum am spus ma voi decide astazi!

PS... Daca va convine varianta Badea presedinte si Rednic antrenor este momentul sa spuneti acum

In ce priveste meciul cu Nationalul cred ca vom face un meci bun...in ciuda lipsei lui Plesan si a unei aparari in cel mai fericit caz ..suferind de lipsa de omogenitate!

inter
16th September 2004, 09:48
:D:D, nu te lasi... mai da-ne ceva noutati ca suntem in "ceata" :mad:

EDMOND_
16th September 2004, 10:18
Daouda i-a recidivat accidentarea la genunchi, Moti este suspect de ruptura la piciorul drept, Borbely si Stoianof sint si ei accidentati, iar Plesan si Murgan sint suspendati.
Acestea sunt problemele legate de jocul cu Nationalul.... altceva , dupa ce ma acomodez si eu cu atmosfera!

cipi13
16th September 2004, 12:00
Daca va convine varianta Badea presedinte si Rednic antrenor este momentul sa spuneti acum

Dupa cum stii mie imi convine varianta asta...o gasesc cea mai buna in conditiile actuale...

EDMOND_
16th September 2004, 15:00
Dupa cum stii mie imi convine varianta asta...o gasesc cea mai buna in conditiile actuale...


Gata Cip , am rezolvat!!! E pe gustul tau!! Vezi mah Inter ce repede am rezolvat lucrurile ..azi noapte la trei am venit din Grecia..nici doisprezece ore nu mi-au trebuit sa fac ordine..... ma gandeam sa plec in Austria , dar mi-e si frica ..cine stie ce se mai intampla!

inter
16th September 2004, 15:47
mare boier, mare caracter!

minudoru
16th September 2004, 16:05
sa ne traiesti 1000 de ani!!!

cipi13
16th September 2004, 16:07
Sa nu mai pleci din tara.....

Vietnam
16th September 2004, 16:52
Asta imi aminteste de filmul : " Ce vraji a mai facut prietenul nostru Edmond!"
/hello Bravo Edmond daca-i vrajesti pe investitori sa bage si niste bani in Stiinta tu este Gandalf nu Rednic! /hello

Mama da ce discutii au fost inaintea meciului asta! :o:

EDMOND_
16th September 2004, 17:01
nu am timp acum , dar vorbim mai tarziu...privesc conferinta de presa!

Adrian
16th September 2004, 18:55
Neata'! Cine e azi patron la Craiova?

Edmond, te rog sa postezi ce s-a spus la conferinta de presa.

EDMOND_
17th September 2004, 08:14
Adrian , am postat ceva pe un alt thread.....

FC Naţional- Universitatea, va fi condus de o brigadă care īl va avea la centru pe băimăreanul Cristian Balaj, acesta urmānd să fie asistat de Zoltan Szekely din Baia Mare şi de Flaviu Damaschin din Timişoara. Rezervă a fost delegat Eugen Roşu, din Băbeni. Observatori pentru acest joc vor fi Florin Halagian din Bucureşti şi Gheorghe Constantin din Rm. Vālcea. Partida se va disputa sāmbătă, cu īncepere de la ora 20.15.

Brimi2004
18th September 2004, 09:55
Cica s-a accidentat Borbely si nu a facut deplasarea...avem sanse la un meci bun...numai sa nu inceapa Rednic cu ..Mircea Ilie....
Sunt probleme si cu Daouda ... se spera sa fie recuperat pana la ora meciului . Citesc ziarele si vad ca si Moti este accidentat... oricum Moti nu a intrat in vederile lui ca titular la ultimul meci..... unele ziare spun ca il va titulariza pe Claudiu Tudor... daca nu ma insel acesta nu a fost incercat de Rednic nici macar 10 minute intr-un meci oficial.... Probabil nu vrea sa-l foloseasca pe Lutu.... Vad insa ca Iordache este anuntat titular ! ( Rednic spunea ca nu se va mai baza pe Lutu si Iordache ) .... Sper si eu sa aducem macar un punct din deplasarea asta !

EDMOND_
18th September 2004, 20:30
Primele zece minute destul de echilibrate...ma surprinde folosirea lui Hoban in linia de mijloc.....nu a aratat mai nimic cat a jucat la Universitatea II ...dar cine stie ?!

U Craiova -
1. Guso - 26. L. Dobre, 25. Daouda, 24. Mutică, 4. M. Iordache - 13. Hoban, 20. Bundea, 15. Buhuş, 14. S. Frunză - 7. Njock, 9. Rubinelson

min 21... 1- 0 pentru National.....
min 26 .... Rubinelson singur cu portarul ... din 10 m , singur cu portarul...ocazie uriasa!!

S-a terminat 3 - 1 pentru National... Rednic a declarat ca a fost multumit de jucatori , ca echipa a jucat fotbal...
Eu nu pot sa am aceeasi parere... eu spun ce am spus si dupa meciul cu CFR ...avem o aparare slaba , la mijloc Bundea trece printr-o perioada foarte slaba , Hoban a fost foarte sters.... nu stiu , am rabdare...inca doua etape...daca lucrurile merg la fel va fi necesar un soc ....probabil schimbarea antrenorului. Nu cred ca Rednic poate mai mult....nu discut motivele...
urmeaza meciurile cu Bacau acasa si cu Brasov in deplasare...

EDMOND_
19th September 2004, 01:22
Se pare ca Universitatea ar fi depus o contestatie pentru incalcarea regulamentului de catre bancari prin folosirea a sase jucatori straini , regulamentul permitand doar cinci...

Kfty
20th September 2004, 09:31
Dupa mine in conditiile date in saptamana trecuta nici nu se putea mai mult. Cred ca am avut si ceva probleme cu arbitrul (vezi tinere clara de tricou a lui Rubenilson si nici macar lovitura libera nu ne-a dat, fara a mai vorbi de cartonas galben pt jucatorul lui national).
Oricum cred ca se putea mai mult!!

Vietnam
20th September 2004, 14:04
Eu am fost multumit de joc. Fata de ce au aratat etapele trecute , cu Nationalul chiar s-a jucat fotbal ceea ce este imbucurator. Se vede o anumita lipsa de experienta la unii jucatori, si lipsa unui control mai bun al balonului la altii. Rednic are de muncit. Mult. Enorm de mult.
Ocaziile nu au lipsit nici la poarta lor ..dar nici la a noastra.
M-a socat lipsa de reactie a lui Guso la multe faze inclusiv la golul doi. Cine a fost atent la meci a vazut ca la cel putin trei incursiuni in careu ale Nationalului, Guso nu a iesit din poarta cu toate ca asta era normal sa faca. Din fericire jucatorii adversi fiind dotati cu picioare de lemn sau doua picioare stangi au reusit sa rateze ... fara ca Guso sa intervina intr-un fel...pur si simplu aia au dat in balarii.
Guso a fost suspect de slab la acest meci ....Subliniez cuvantul suspect Apararea a fost si ea cam slabatura dar ...asta este.
In atac cosmarul Njock a lovit din nou...De ce naiba nu ma pot bucura si eu la un gol al lui Njock?Eu il injuram ca a reusit din 6 metri, cu poarta goala sa dea in bara de sus. CUm a reusit chestia asta ma depaseste...bine ca a fost gol.
Rubi pina acum nu m-a convins de loc ca este un jucator tehnic. Totusi aplaud pasa data lui Njock si-l injur pentru cele doua ratari ale sale.
In rest arbitru avea, nu avea treaba il fluiera pe saracu Iordache ori de cite ori asta era in preajma unui jucator de la National.
Plus multe si frumoase faze in care arbitrii parca se intreceau care sa arate mai multe infractiuni ( mai mult sau mai putin imaginare) ale jucatorilor nostrii ignorand in schimb total jucatorii gazda. Ce lipsa de politete ... :jerk:
Oricum Nationalul a jucat frumos iar Craiova ...dupa cum va spuneam mai sus, fata de jocurile precedente , chiar a jucat fotbal. Insa fata de pretentiile noastre ...... no coment :( .

cipi13
20th September 2004, 14:22
Corect....in sfirsit am vazut si eu fotbal....
S-a vazut lipsa lui Plesan si a lui Moti.....dar nu au jucat de parca asteptau sfirsitul meciului ca sa plece acasa...
Se vede ca nu sunt relatii de joc, se vede ca nu sunt inca obisniuti unii cu altii, asta e treaba lui rednic sa o faca...de aia zic in continuare sa ii dam credit...chiar daca unii nu sunt de acord cu mine :D


Si avind in vedere ce nebunie a fost saptamina trecuta......chiar a iesit bine la nivel de concentrare...

Vietnam
20th September 2004, 15:22
Eu zic ca Rednic pina in iarna poate sa puna echipa la punct ...sau pe butuci. In iarna vedem cum stam ..cu antrenorul , cu patronul...m-am ramolit ca am mai spus de citeva ori treaba asta..dar nu conteaza...Craiova joaca din nou fotbal. Batem pe Bacau! :yeah:

Adrian
21st September 2004, 18:24
Se pare ca o sa castigam cu 3-0 meciul cu Nationalul. Ma bucur pentru cele 3 puncte, dar imi lasa un gust amar. Regulamentul e interpretabil si daca incepem discutiile pe tema lui nu terminam niciodata. Bun un articol in GS in care spune cum regulamentul este facut in mod intentionat asa, ca sa o poata da dupa aia cum bate vantul. Craiova si-a facut datoria facand contestatia, mi se pare absolut normal, dar a facut jocul "marilor puteri" care iata ca nu ezita sa ii dea in cap Nationalului.