PDA

View Full Version : Rapid - PSG



Pages : [1] 2

sun
6th October 2006, 15:36
primul meci in grupa G a cupei Uefa pentru giulesteni .. se va disputa in prima etapa a grupei , pe 19 octombrie ..

delaparis
6th October 2006, 15:39
/hello

Lumina ... Lumina ... Asta vrem :D

Sa bata cei mai buni si sa fie spectacol :ok:

towfym
6th October 2006, 15:45
ma intereseaza mai mult sa bata rapidu decat sa fie spectacol. PSG nu a invins pe rapid nici p teren propriu cu ronaldinho in teren. so....merg pe 1 solist.

delaparis
6th October 2006, 15:56
Sa nu uitam ce echipa avea Rapid pe vremea aia...
Pancu tinar si in forma era in fata un pericol mai tare poate decit Ronaldinho pe vremea aia ...

PSG avea un antrenor stupid desi se tot zice Fernandez a fost cel mai bun antrenor din istoria clubului ...Eu unul cred ca e cel care de fapt a lansat declinul echipei lui Arthur George

SORENSEN
6th October 2006, 15:57
Pai pe el il intereseaza mai mult spectacolul si eventual un egal :evil:
ca doar e delaPARIS :evil:

towfym
6th October 2006, 15:59
bine nu zic..nu m-ar derajna un spectacol...dar sa faca rapid..sa treaca lejer peste ei..oricum dak nu ma insel, psg <=> pauleta..nu joaca pauleta, psg = fc arges..

delaparis
6th October 2006, 16:01
Spectacolul si eventual un 2 :evil:

Oricum nu e meci decisiv pentru cele doua echipe ...macar a fie spectacol fara cartonase sau accidentari .

Elphax
6th October 2006, 16:02
cica va da Rapid azi un comunicat : fiecare suporter e obligat sa aiba la el o lanterna cu 2 baterii de rezerva, altfel nu intra pe stadion, chiar daca are bilet

glumesc :P

johny bravo
6th October 2006, 16:16
Rapidul scoate cel putin un egal. In Giulesti, Rapid dicteaza jocul.

grande
6th October 2006, 16:49
Spectacolul si eventual un 2 :evil:

.

on va gagner ,desole pour toi !:P

kain
6th October 2006, 19:24
Cel mai important lucru in acest meci e victoria.. deci nu conteaza cum va fi obtinuta.. 1 solist , forza RAPID ! :D

dede
6th October 2006, 20:34
castiga rapid...sau cel putin va face egal

Pancujunior
7th October 2006, 15:42
Un meci cat se poate de decisiv pentru soarta Rapidului in grupa. Daca castiga ia prima optiune la locul 1, shi va fi aproape imposibil sa piarda calificarea. Daca pierde, va depinde de jocurile din deplasare, unde vom juca cu public fanatic impotriva noastra, deci va fi cam greu.

Cred ca Rapid are prima sansa. In primul rind pentru ca jucam akasa, si pentru ca daca ii excludem pe Pauleta si eventual B. Kalou de la PSG, lotul nostru este mai valoros. PSG are la ora actuala jucatori mediocrii, care nu impresioneaza nici prin nume nici prin realizari. Un exemplu este atacantul titular Frau, refuzat de Lyon si de Lens, precum si un pachet de jucatori Landreau-Yepes-Armand(portar+2fundasi) adusi de la Nantes, pe care Vio-Moldovan ii cunoaste foarte bine shi va putea profita de asta in meciul direct. Fata de meciul trecut din Giulesti, PSG ii mai are in lotul actual pe M. Mendy(fundas) si Cisse(mijlocas) care sunt amindoi titulari, dar care nu au impresionat cu nimic in tot acest timp. Jucatori bunicei si muncitori sunt fundasul ceh Rozenhal shi mijlocasul francez Haleybuch. PSG se confrunta si cu probleme interne, 2 jucatori cu nume, Dhorasoo si Rothen fiind exclusi din lot.

PSG nu are performante europene prea importante in ultimii ani, dar totusi este castigatoarea Cupei Cupelor in 1996 si finalista de un an mai tirziu. Anul trecut nu a participat in cupele europene, iar acum 2 ani a ajuns in grupele champions league unde s-a facut de ras terminand pe ultimul loc grupa cu doar 4 puncte, dupa ce a fost batuta de rusii de la cska de 2 ori.

Deci nu e deloc speriat, dupa parerea mea Rennes anul trecut cand a venit pe Giulesti era o echipa mult mai buna( Frei acum e la Dortmund, Kalstrom la Lyon, Gourcuff la Milan, Isakson la Manchester City etc).

DAR...
- PSG e in criza in momentul actual in campionat, si asta poate fi cu 2 taisuri, ei vor vrea sa demonstreze in cupa uefa.
- Totusi PSG are o istorie in europa. si asta ar putea conta.
- PAULETA e un jucator fenomenal. Poate cel mai bun jucator cu care se intalneste Rapidul de la Ronaldinho incoace ( desi Ronaldinho era la vremea aia doar un pusti). Chiar daca are 33 de ani anul trecut a iesit golgheter in Franta, postura in care s-a aflat de vreo 6 ani incoace. E de-a dreptul fenomenal jucatorul asta, daca nu ma credeti cautati pe Youtube filmulete cu golurile lui.

Va fi foarte interesant 'duelul' Moldovan - Pauleta. Amandoi trecuti de 33 de ani, amandoi golgeteri autentici care fac ravagii chiar si la varsta asta. Sa nu uitam ca Moldovan a jucat in Franta si a fost unul dintre cei mai buni atacanti din cmpionat 3 ani la rand. Toti francezii care intra pe forumuri rapidiste zilele astea intreaba daca joaca Vio, el este foarte respectat in Franta. Chiar daca a avut ghinionul sa fie mult timp accidentat in perioada aia. Chiar ma uitam in urma pe statistici si in anul cand Nantes a jucat in campions League, Moldovan a prins doar 2 meciuri in europa din cauza accidentarilor, dar in amandoua a marcat golul decisiv. Jucator extraordinar si Vio al nostru..

Cred ca daca il vom putea marca pe Pauleta, castigam cu 3-1. Goluri Moldovan 2 si Maldarasanu , si la ei..Pauleta :)

noir_desir
7th October 2006, 19:28
Pronostic 1. Un 2-1.

Ulio singuraticu
7th October 2006, 21:18
Greu de spus ce va face Rapid.
As vrea sa castige dar PSG este o echipa cu performanta.Greu sa castigi.Deloc simplu! Dar mai vedem! 1x2

Angel66
8th October 2006, 00:33
bate Rapidul!2-0...e randul nostru sa ii eliminam!mai ales ca jucam acasa!este regretabil ca nu se va putea juca cu 20 000 de oameni in tribune!dar indiferent de nr spectatorilor,Giulestiul va fi un infern ptr PSG!:D

delaparis
8th October 2006, 00:58
Mai nu va aruncati asa ...:)

Eu am incercat sa-i temperez si pe stelisti inainte de meciul cu Lyon, stelisti care ziceau tot felul de chestii cu infern , umilinta, zdrobire etc ...:cool:

Sigur ca PSG nu e Lyon ;) asta e clar.

Ce as vrea e sa fie prudenta in opinii pentru ca orice s-ar zice L1 in Franta e peste liga I in Romania iar jucatorii sunt mult mai in priza la cluburile din hexagon decit cele din tara. Nu zic ca sunt mai talentati cei din Franta dar sunt mult mai bine antrenati.

Apoi vine si factorul psihologic, cel mai important de fapt, cel care le taie picioarele la jucatorii romani cind sunt condusi la scor si care le da aripi la cei francezi in caz ca primesc gol ... serios.
Rapid are sanse mari sa ia trei puncte la Bucuresti , sincer, dar trebuie contat pe o serie de evenimente favorabile pe care nimeni nu le controleaza. In mod normal PSG nu are voie sa piarda un meci la nivelul asta. Sa nu uitam totusi ca erau foarte aproape sa cistige la Lyon super-cupa Frantei acum o luna jumatate :rolleyes:

Oricum eu sustin PSG dar undeva in spiritul meu nu pot sa regret daca Rapid cistiga punctele la meciul asta ...

Sper sa nu fiu inteles gresit ...

Zapada
8th October 2006, 13:38
macar un egal, desi sper la o victorie a rapidului

Vand vise
8th October 2006, 13:42
macar un egal, desi sper la o victorie a rapidului

macar un 0-3 :D

grande
8th October 2006, 18:18
macar un 0-3 :D

Nu trebuia sa ne aduci aminte de aceasta umilinta :happy a voastra, impotriva lui Lyon /hello /hello /hello

sun
8th October 2006, 18:28
umilinta ??? Pai Lyon a jucat in ultimele 4 editii de CL .. pe Cand Steaua abia acum incepe cu adevarat aventura .. :rolleyes:

2-1 pentru PSG :D

grande
8th October 2006, 18:48
Daca batem ,te oftici ?

delaparis
8th October 2006, 20:12
EU ma oftic :D ...dar nu voi fi suparat ;)

dardar_3
9th October 2006, 10:22
Va fi un meci greu pentru Rapid si desi PSG nu e intr-o forma tocmai buna in campionat, cred ca anul asta va miza pe un parcurs cat mai lung in Cupa Uefa....

Pronostic
Rapid-PSG 0-1

sun
9th October 2006, 16:53
Daca batem ,te oftici ?

daca bateti si sunteti civilizati intru bucuria voastra va felicit . Daca incepeti iara cu behaiturile ma oftic :D

Vand vise
9th October 2006, 17:53
Nu trebuia sa ne aduci aminte de aceasta umilinta :happy a voastra, impotriva lui Lyon /hello /hello /hello
umilinta??? :lol: :lol: :lol: :lol: am jucat cu echipa care o sa castige champions league

Ulio singuraticu
14th October 2006, 07:30
Aici o poza :(:sleep:

deko
15th October 2006, 18:45
2-0 Rapid si se pastreaza procentajul meciurilor de acasa !

resita
15th October 2006, 19:40
succes rapid

o sa aveti nevoie de noroc ca sa obtineti un rezultat bun.

/hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello

Sunchase
15th October 2006, 22:30
Va fi un meci greu dar acasa nu avem frica de nimeni si nimic

2-1 :P

csaby
16th October 2006, 11:55
Hai Rapidu'

2-0

Aurel.D
16th October 2006, 14:52
macar un 0-3 :D


2-1 pentru PSG :D

Cine vorbea de "frustratii" care au cantat "I love you Boro" si care se bucura la orice infrangere a Stelei?:rosu:

sun
16th October 2006, 16:45
bine mai quitarro , nu e bine sa am o opinie obiectiva ? EU pur si simplu cred ca PSG va bate cu 2-1 . punct. NU baga in seama toate smileurile :D

Luis Garcia10
16th October 2006, 16:47
un 1-0 e bun ? :D asa mai zic si yo :ok:

delaparis
16th October 2006, 16:49
Si eu cred ca PSG va invinge :D

Apropos am deja informatii despre ce parte a galeriei PSG face deplasarea.
Nu sunt cei mai rai dar nici abonatii "de lux" :mda:

Sa nu raspundeti la provocarile lor ;)

LazioRoma
16th October 2006, 17:52
Desi nu imi este rapidu simpatica... sper sa bata NICIODATA NU SE VA COMPARA RIVALITATEA STEAUA-dinamo cu rivalitatea STEAUA - rrapid! ura pt caini e mult mai mare 1-0 pt rapid

JJ
16th October 2006, 18:09
Si eu cred ca PSG va invinge :D

Apropos am deja informatii despre ce parte a galeriei PSG face deplasarea.
Nu sunt cei mai rai dar nici abonatii "de lux" :mda:

Sa nu raspundeti la provocarile lor ;)

Ii punem la tribuna I, si-asa se pare ca e fragila.

B4 Felix
16th October 2006, 19:12
2-1 !!!
Forza RAPID !!

B4 Felix
16th October 2006, 19:13
Pronosticul meu este 2-1 !!!
Forza RAPID !!
Singuri impotriva tuturor !!

crs13
16th October 2006, 20:08
1-0 rapid gol buga

crissis
16th October 2006, 20:58
Ar fi bine sa cistige Rapid dar...totusi cred ca PSG va cistiga
E adevarat ca in ultima vreme Rapid e in usoara crestere de forma dar sa nu uitam ca uefa nu e liga lui mitica .
Bafta Rapid pentru ca o sa aveti nevoie de ea si o spun nu pentru ca asi tine cu Rapid ci doar pentru faptul ca sunt roman si joi rapidistii joaca si pentru Romania

Red-Castorryy
16th October 2006, 21:17
Succes Rapid !

apparte
16th October 2006, 22:23
La criza de forma a PSG-ului ar fi o surpriza sa nu-i bata Rapidu'!
@delaparis,sa inteleg ca nu-s nici Boulogne Boys nici Supras Auteuil,Lutece sau Tigris?

delaparis
16th October 2006, 22:44
apparte: sunt Lutece dar stai asa :cool: ... eu am doar informatii pe email ...

Apropos de forma PSG aveti grija ca se pare in crestere ...:rolleyes:
Boulogne boys sunt "cei rai" dar astia nu au bani nici sa ia metroul aici da sa plateasca un traseu pina la Bucuresti !!!!

tu26dor
17th October 2006, 00:26
nu mai e nevoie sa spun ca sunt stelist. am facut un calcul.
steaua termina probabil pe locul 3 in CL si merge in uefa. probabil in sferturi va intalni rapidul din nou. ca sa ii bata de data asta si sa ajunga iar la un pas de finala.
dar pentru asta rapid trebuie sa treaca de grupe. si inceputul ar fi o victorie cu PSG.
deci, succes rapid si ne vedem in sferturi

DonCorleone
17th October 2006, 00:40
Rapid , Steaua , Dinamo ... 3 echipe diferite ... aici e thread-ul Rapid - PSG ... ce tot Steaua a ajuns , Steaua a facut , ura Dinamo - Steaua si viceversa ... fratilor ... Rapid joaca cu PSG ... una peste alta , Rapid are sanse 80% sa-i bata pe PSG. gluma aia cu lanternele chiar a fost tare ... nota 10 pt. acel tip. So , pariez 1 SOLIST !!!! Gol Badoi ! ;))

YodaRo
17th October 2006, 00:49
meci de 2. Prima sansa o au parizienii. 3-1 pentru PSG.

zamolxe
17th October 2006, 01:44
nu mai e nevoie sa spun ca sunt stelist. am facut un calcul.
steaua termina probabil pe locul 3 in CL si merge in uefa. probabil in sferturi va intalni rapidul din nou. ca sa ii bata de data asta si sa ajunga iar la un pas de finala.
dar pentru asta rapid trebuie sa treaca de grupe. si inceputul ar fi o victorie cu PSG.
deci, succes rapid si ne vedem in sferturi

mai bine ne intilnim in finala, s-o cistigam noi :-)

Aurel.D
17th October 2006, 11:29
bine mai quitarro , nu e bine sa am o opinie obiectiva ? EU pur si simplu cred ca PSG va bate cu 2-1 . punct. NU baga in seama toate smileurile :D

Daca e parerea ta obiectiva, ti-o respect, dar ma deranjeaza ca atunci cand la un meci al Stelei in cupele europene cineva da credit adversarului, sariti toti ca arsi, de parca este sfarsitul lumii.

Multa bafta Rapidului si cred ca va reusi sa bata in acest meci!

my_bogdan
17th October 2006, 12:12
bafta Rapidului in meciul cu PSG :ok:

tu26dor
17th October 2006, 18:29
mai bine ne intilnim in finala, s-o cistigam noi :-)

de ce nu? v-as aplauda frumos./hello

pinki
18th October 2006, 01:12
cand se joaca?

Telespan
18th October 2006, 04:55
Batem in Giulesti pe PSG si vom termina grupa pe primul loc.................FORZZA GIULESTINA!!!!!!!!!!!!!!!

UN STRIGAT DIN VECHEA TROIE
PENTRU FAIMA LUI DAN COE
FORZZA RAPID!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zapada
18th October 2006, 10:30
va fi greu ca Rapid sa scoata si un egal desi toti speram la mai mult

noroc ca Rapidul are lot si antrenor mai bun ca steaua

YoYoyOi
18th October 2006, 10:33
Viorel Moldovan acuza dureri la spate si este incert pt aceasta partida. Daca va lipsi, Rapid va avea mari probleme.

MariusTR
18th October 2006, 10:37
Batem in Giulesti pe PSG si vom termina grupa pe primul loc.................FORZZA GIULESTINA!!!!!!!!!!!!!!!

Tare mi-e mie ca o dam in bara cu toate cele 3 "printese" in Europa.
E cazul sa ne intarim campionatu lu Mitica SapteMinuni ... cu asemenea echipe ne facem de ras in Europa. Am inceput cu Steaua sa o luam in barba de la echipe mari si cu renume ... vine in curand si timpul visiniilor si cainilor.

Vreau victorie a Rapidului, dar imi amintesc ce campionat de toata jena avem si stiu ca o luam frumos si fara stress de la francezi.
Daca scapam doar cu un gol luat de la PSG sa zicem mersi.

CAMPIONATU LU MITICA SUX. BIG TIME.

Celso
18th October 2006, 10:38
Rapid va face o victorie muncita:ok: chiar daca nu tin cu ei...recunosc ca Rapidul face un joc foarte bun acasa, de fapt nu este invinsa de foarte mult timp acasa in cupele europene:cool: ...PSG ..este echipa slaba rau de tot in deplasari...abia a scos un egal la Derry City din Irlanda...si sunt sigur ca vor veni aici cu nasul pe sus:D ....1x - 100%

Luis Garcia10
18th October 2006, 14:49
Sper ca macar Rapid sa castige daca noi nu am putut... :ok:

pytzy
18th October 2006, 15:13
Ar trebui sa ne gandim numai la victorie, asa ca bate Rapid cu 3-1. Barem din Cupa UEFA sa mai vina niste puncte.

RajaF
18th October 2006, 15:28
dar imi amintesc ce campionat de toata jena avem si stiu ca o luam frumos si fara stress de la francezi.
Daca scapam doar cu un gol luat de la PSG sa zicem mersi.


Nu mai adu vorba de Steaua peste tot mah... daca voi luati goluri pe gratis de la toata lumea, nu inseamna ca si restul sunt la fel de momai ca voi.

Si mai la subiect, 2-1 Rapid, goluri Moldovan (daca joaca) si Buga.

luctoronto
18th October 2006, 17:05
Din pacate rapid nu mai e cea de anul trecut.Oricum mult succes!
Si un egal ar fi bun,totul e sa nu piarda.

SILVIU99
18th October 2006, 17:16
rapid va scoate cel putin un egal

Rossi
18th October 2006, 17:21
BAFTA RAPID !
Sper sa nu faceti Romania de rusine , asa cum au facut'o stelistii aseara !

sun
18th October 2006, 18:25
Vreau 1-1 ca sa castig DVD cu Fifa2007 pe gsp :D

Nu m-ar deranja nici o victorie a Rapidului din 2 motive :

1. Steaua nu mai face multe pana in primavara , iar Dinamo nici atat :P
2. Am 2 colegi care vor suferi pentru Rapid live , sper sa nu sufere o cadere a tribunei sau ceva de genul asta :)

adilie
18th October 2006, 18:55
Nu intru pe decat sa urez succes Rapidului!
Pentru ca e echipa romaneasca si e normal sa tin cu ei pt. ca nu am inca cetatenie franceza.
Cei care nu tin cu echipele romanesti sunt fie frustrati, fie handicapati.
Si chiar daca ar fi sa piarda nu cred ca ar fi o rusine.

Red-Castorryy
18th October 2006, 21:10
Pentru ca e echipa romaneasca si e normal sa tin cu ei pt. ca nu am inca cetatenie franceza.


si daca ai avea cetatenie franceza ai tine cu OM sau PSG ? :sleep: :sleep: :sleep:

deko
18th October 2006, 22:16
hai Rapid !
maine va fi o atmosfera incendiara , chiar daca sunt disponibile practic doar jumatate din locurile stadionului !
suntem peste ei !

YoYoyOi
18th October 2006, 22:21
suntem peste ei !

pe ei, pe mama lor :D

Liviu
18th October 2006, 22:35
Va fi un meci nul , 0-0 . Ca să treacă de grupe , Rapidul va trebui să câştige neapărat cu Mlada şi să nu piardă la Tel Aviv . Nu va mai fi aşa uşor ca anul trecut , adversarii sunt acum puşi în gardă .

delaparis
18th October 2006, 22:54
pe ei, pe mama lor :D


calcati-i pe ochi :D

YoYoyOi
19th October 2006, 00:19
calcati-i pe ochi :D

asa, ca bine zici. Rupeti-i, mama lor de frantuzi :D

Red-Castorryy
19th October 2006, 00:21
calcati-i pe ochi :D

muscati-i de nas :happy :happy :happy

tedybear
19th October 2006, 00:27
bagati-i in bezna :P

Cra10veanu
19th October 2006, 01:28
cantati-le o manea :D

Livio_
19th October 2006, 06:44
mai...sper sa bata foarte chinuit rapidu`...shi cu 1-0 in minutul 89...dar sa ia 3 puncte...nimic mai mult...bafta rapid deseara.../OLE/

SS1916
19th October 2006, 08:23
Pentru vecinii de cartier BAFTA!!!
RAPID - psg: 2-0

/OLE/




ANTI FRF :rosu: :rosu:

Sezione
19th October 2006, 08:50
BAFTA RAPID !!! 1 solist !!!

duru2000
19th October 2006, 09:36
singura sansa sa mai facem puncte in clasamanetul UEFA sunt Rapdi si Dinamo, fiindca Steaua s-a cam shifonat (deh nu degeaba e pe locul 2 cu 5 penaltiuri la activ in liga lui mityka)
Rapid e in crestere de forma (peste Steaua) si PSG nu e Lyon nici pe departe

bebytto
19th October 2006, 09:37
rapidul va castiga cu siguranta pt.ca este foarte motivata.3-1 rapid

JJ
19th October 2006, 09:54
Va fi greu, dar poate ne ajuta PSG concentrandu-se in alta parte.
Scria la ziar ca PSG va juca fara marile vedete Kalou si Pauleta, cica le-ar menaja pt. campionat. In cazul asta, de ce i-ar mai fi adus la Bucuresti?
PSG sunt cea mai tare echipa din grupa, dar anul trecut doua echipe mai tari au plecat invinse din Giulesti: Feyenoord si Hamburg. Un 2-1 ar fi perfect.

TaciAcolo
19th October 2006, 09:55
bate Rapidu /hello

NICK 23
19th October 2006, 10:50
Urez Mult Succes Echipei Rapid In Confruntarea Din Aceasta Seara
Buga Va Fi Din Nou Pe Lista Marcatorilor.
Bafta Multa Rapid.

dede
19th October 2006, 10:55
rapid are mari sanse sa castige...
2-0

tedybear
19th October 2006, 11:00
Doamne-ajuta! astfel ne luam revansa pt Steaua - Lyon mai devreme

Zapada
19th October 2006, 11:50
macar sa bata Rapidul ca sa ne mai revenim ca destul nea amagit ciobanul becali cu echipa lui in care predomina jucatorii sexi de tip scobitoare (ma refer ca sunt slabi dpdv. fixic)

il83gab
19th October 2006, 11:57
Intra pe http://www.**************/?ref=42737 link (http://www.**************/?ref=42737) si castiga tricoul echipei favorite, o pereche de de role plus alte premii.... B) B) B)

_kali_
19th October 2006, 12:39
Ma bucur sa observ ca atitudinea noastra eleganta si deloc sfidatoare ne face apreciati si de catre suporteri ai altor echipe.
Rapid va bate asta seara cu 3-1: Buga, Zicu si Moldo. HAI RAPID!

Aurel.D
19th October 2006, 12:58
calcati-i pe ochi :D


muscati-i de nas :happy :happy :happy


bagati-i in bezna :P

Ascundeti-le ghetele!:D

On topic: pacat ca Rapidul are atatia jucatori accidentati pt. acest meci. Pana si Moldovan are probleme cu spatele si nu e sigur ca intra azi. Eu ma si mir cum de rezista nebunul asta dupa ce nu s-a antrenat toata vara!!
Cica la un atrenament a incercat sa ridice o haltera mai grea si a simtit o durere la spate.
Are o vointa extraordinara omul asta...

Aurel.D
19th October 2006, 13:00
Ma bucur sa observ ca atitudinea noastra eleganta si deloc sfidatoare ne face apreciati si de catre suporteri ai altor echipe.


Spre deosebire de fanii altor echipe, stim noi.....:D

LazioRoma
19th October 2006, 14:32
1-0 pt ROMANI!

kain
19th October 2006, 15:17
2-0 sau 2-1 :)

Aurel.D
19th October 2006, 16:16
Multa bafta Rapid, deseara!
Meci greu dar sper ca vor invinge!

johny bravo
19th October 2006, 16:27
mult succes Rapidului! sper ca Moldovan sa joace. experienta si vointa lui pot face diferenta...

grande
19th October 2006, 16:42
Din pacate Copos a anuntat ca Vio nu joaca astazi !
Cu toate astea sper intr-un rezultat bun ,adica o victorie .

starsteel
19th October 2006, 17:13
Dupa socurile din UCL ne multumim cu un egal astazi.

johny bravo
19th October 2006, 17:17
@ grande

sper sa fie doar o "abureala" romaneasca si pana la urma Moldo sa joace :)

grande
19th October 2006, 17:29
@ bravo........Asta sper si eu ,dar nu prea cred in ,,abureli,, din astea !

Bafta si voua !!!!!

YodaRo
19th October 2006, 17:50
Hai Rapidu', Dar unde e "delaparis" care se dadea suporter PSG? O fi la meci pe stadion? Ca s-a dat la fund de tot.

YodaRo
19th October 2006, 17:52
calcati-i pe ochi :D

eta ca dadui de el. E suporterul PSG-ului... Puteti sa dati cu rosii...:rosu:

dj_jaxxx
19th October 2006, 18:03
Bafta Rapid!

sun
19th October 2006, 18:52
delaparis e la .. Paris...

Allez OM dar totusi 1-1 .. :ok:

PSG are etapa viitoare meci cu Nico si Auxerre . O sa viseze rapidisti saracii :ok:

NICK 23
19th October 2006, 19:17
singura sansa sa mai facem puncte in clasamanetul UEFA sunt Rapdi si Dinamo, fiindca Steaua s-a cam shifonat (deh nu degeaba e pe locul 2 cu 5 penaltiuri la activ in liga lui mityka)
Rapid e in crestere de forma (peste Steaua) si PSG nu e Lyon nici pe departe

lasa tu steaua in pace,si ca dinamovist cand vine vorba de arbitri ar cam trebui s-o lasi mai moale.
de acord ca Rapidul e in crestere de forma si le doresc succes in meciurile pe care le are in cupa uefa
in ceea ce priveste punctele in clasamentul uefa ,daca era dupa dinamo,nici peste 5 ani nu strangea cate a strans steaua,ca sa nu mai vorbesc si de cele aduse de rapid.
asa ca inca mai asteptam punctele pe care ar trebui sa le aduca dinamo,ca are restante cam mari(poate reuseste sa aduca anul asta mai multe)

BAFTA RAPID

Hull
19th October 2006, 19:31
Bine, bine, pe Steaua am vazut-o cu UEFA video, dar acum ce fac? Cum vad si Rapidul pe internet? Stie cineva ceva ?

Bafta Rapidule !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:ok:

Luis Garcia10
19th October 2006, 19:32
Sper din suflet sa castige Rapid , e un meci important si trebuie tratat ca atare si daca rapidistii vor juca bine sunt convins ca vor castiga! Rapid 1-0 Psg ( Vio Moldovan )
Hull incearca asta! http://www.myp2p.eu/Matches/Match3.htm

Liviu
19th October 2006, 19:36
sper sa fie doar o "abureala" romaneasca si pana la urma Moldo sa joace :)
Asa si e...Copos a recunoscut acum o ora ca a zis asta ca să nu afle francezii că o să joace...va juca , dar probabil că nu tot meciul .

Hull
19th October 2006, 19:40
Sper din suflet sa castige Rapid , e un meci important si trebuie tratat ca atare si daca rapidistii vor juca bine sunt convins ca vor castiga! Rapid 1-0 Psg ( Vio Moldovan )
Hull incearca asta! http://www.myp2p.eu/Matches/Match3.htm

Nu prea vrea Garcia

dannymoga
19th October 2006, 19:52
hai rapid sa se ia iara curentul!!!

Ulysses
19th October 2006, 20:04
Nu Intereseaza Pe Nimeni Acest Meci Dupa Ce Am Vazut Lyon Si Madrid
Cel Mult Pe Un Moderator Semidoct Care Face Incercari Repetate Sa Impresioneze Cativa Pusti De Clasa A 5-a.victorie Psg, Normal...

crissis
19th October 2006, 20:14
Panathinaikos-Hapoel 1-0 min 46 autogol
Meciul se joaca fara spectatori ,evreii sunt peste greci
Bafta Rapid
pan -hap 2-0 min 63 evreii nu mai joaca nimic in repriza a2a
Panathinaikos-Hapoel scor final 2-0 meci anost .
Rapid poate cistiga lejer si cu Panathinaikos si cu Hapoel

Hull
19th October 2006, 20:21
Nu Intereseaza Pe Nimeni Acest Meci Dupa Ce Am Vazut Lyon Si Madrid
Cel Mult Pe Un Moderator Semidoct Care Face Incercari Repetate Sa Impresioneze Cativa Pusti De Clasa A 5-a.victorie Psg, Normal...

Complet gratuit post-ul.

Luis Garcia10
19th October 2006, 20:39
altceva nu stiu... :( Asta e ! Oricum Bafta Rapid!

noir_desir
19th October 2006, 20:43
Succes Rapid!

delaparis
19th October 2006, 20:55
delaparis e la .. Paris...

Allez OM dar totusi 1-1 .. :ok:

PSG are etapa viitoare meci cu Nico si Auxerre . O sa viseze rapidisti saracii :ok:

Fi atent ca azi sunt la Marseille :D ... serios ...
Si ce e mai ttrist este ca nu vad meciul :no:
Francezii astia transmit pe cel al lui Auxerre iar pe cl cu Rapid il vad doar in secvente daca se baga gol :cool:

On topic : PSG are o echipa ultra-defensiva din start :o:

m8k
19th October 2006, 20:58
Succes Rapidului, bafta celor care asigura nocturna:D 2-0 rezultatul preferat al feroviarilor pe teren propriu!

STEAUA-MANIA
19th October 2006, 20:59
Ce cota are stingerea nocturnei?1,01?:D

MariusTR
19th October 2006, 21:00
Hai bre ca incepe meciul ... lupta baietii pe ei pe mama lor ... hai mey tata , mey, razbunati voi pe fratii stelisti ... OLE!

Am auzit ca sezonu ala in care s-a stins nocturna de au orbecait aia ca liliecii cica era un sofer beat care intrat cu camionu in panou' electric ... Care-s sansele ca macar un camionagiu beat critza sa conduca in seara asta prin Bucuresti ? :D

Lupta baietii! Mdea...

adygrassoo
19th October 2006, 21:10
Ce cota are stingerea nocturnei?1,01?:D

aceeasi cota cu ramanerea telei acasa dupa terminarea grupei ucl
:drak: :jerk: :jerk:

MariusTR
19th October 2006, 21:12
Se joaca in viteza ... baietii-s vitezisti.
Rapidul joaca bine ... cred ca luam anul asta Cupa UEFA!

OLE!

YodaRo
19th October 2006, 21:17
Hai bre ca incepe meciul ... lupta baietii pe ei pe mama lor ... hai mey tata , mey, razbunati voi pe fratii stelisti ... OLE!

Am auzit ca sezonu ala in care s-a stins nocturna de au orbecait aia ca liliecii cica era un sofer beat care intrat cu camionu in panou' electric ... Care-s sansele ca macar un camionagiu beat critza sa conduca in seara asta prin Bucuresti ? :D

Lupta baietii! Mdea...
Eu am auzit cum ca vreo cativa suporteri ai Rapidului mai tuciurii au furat si dus la fier vechi contactele electrice.

MariusTR
19th October 2006, 21:19
Eu am zis varianta oficiala :D ... oricum am auzit ca anu asta si-au luat rapidistii masuri extreme..si-au luat 10 generatoare de mare putere si au bagat garduri electrice ... vine rapidistu sa ia generatoru' si pac intra curent in el :D
varianta cu camionagiu turmentat imi parea si mie o abureala ;)

Joaca bine Moldovan ... penetreaza bine in centru. OLE!
Mare minune daca nu bate azi Rapidu' ... 14 pcte in campionat in spatele cainilor e prea mult ... e cazul sa sa enerveze pentru asta si sa bata saint germainu azi.

NU se poate ! Rada a luat :galben: ... clar arbitrul asta e cumparat de francezi :evil:

STEAUA-MANIA
19th October 2006, 21:25
Eu am auzit cum ca vreo cativa suporteri ai Rapidului mai tuciurii au furat si dus la fier vechi contactele electrice.
Man,you were evil....:drak: :drak:

MariusTR
19th October 2006, 21:30
Imi place ca Zicu asta nu mai rateaza ca de obicei ... adevarat ca nici nu prea a atins mingea pana acum ... dar macar nu si-a intrat in mana sa rateze. Are probleme doar singur unu la unu cu portaru cand o suteaza cam aiurea .. in rest cand nu are mingea nu face prostii ... e bine.

OLE!

Sorin Blaj
19th October 2006, 21:33
NU se poate ! Rada a luat :galben: ... clar arbitrul asta e cumparat de francezi :evil:
A c-am fost fault de rosu. Atentie mare ca nu arbitreaza Hotpodean.

adygrassoo
19th October 2006, 21:34
NU se poate ! Rada a luat :galben: ... clar arbitrul asta e cumparat de francezi :evil:


Atitudine de ciobani frustrati....
Aveti mandrie.va batut Real la doar 3 goluri diferenta(si inca nu ati ajuns la Madrid):evil: :evil: :drak: :drak:

MariusTR
19th October 2006, 21:36
VAI , ce ocazie au avut francezii!
Mi-a stat inima in loc ... ce intorsatura de situatie.

LE : adygrassoo , vezi sa nu-ti dau eu in dar o oaie sa o duci acasa :ras-plans:
Atentie la exprimare!

Sorin Blaj
19th October 2006, 21:40
Stie cineva ce sare din iarba? Nisip?

adygrassoo
19th October 2006, 21:42
VAI , ce ocazie au avut francezii!
Mi-a stat inima in loc ... ce intorsatura de situatie.

LE : adygrassoo , vezi sa nu-ti dau eu in dar o oaie sa o duci acasa :ras-plans:
Atentie la exprimare!


Nu prea ma impresioneaza avertismentele de pe forum....
Daca te simti insultat,ar trebui sa il consulti pe Becali,care se simte mandru ca e cioban....
Si sa nu uit de un proverb: "CINE SE ASEAMANA, SE-ADUNA":evil: :evil:

MariusTR
19th October 2006, 21:44
Mai sunt 3 minute de foc ... nocturna a rezistat, e o realizare! Eu zic sa fim mandri de asta.

Una peste alta a fost o prima repriza razboinica cu ocazii nici prea clare , dar nici confuze ... puteam sa marcam.
O vom face dupa pauza.


NU SE POATE! SI Maftei a luat galben! Rusul asta e pornit impotriva rapidistilor! :D
Cred ca e o conspiratie.

adygrassoo
19th October 2006, 21:47
SI INCA E 0-0?
Credeam ca am luat deja gol....uri!?!
Oups!Asta a fost alaltaieri!?!?!

STEAUA-MANIA
19th October 2006, 21:47
ady,esti cumva ala care suna la total sport fm?!:D Cum naiba il chema...grr,am uitat,oricum,numai facea spume cand vorbea de STEAUA...:D
Nu ma uit la meci,rada iar a comis-o?:D
radu enescu asta cine-i?Nici ca am auzit de el..e la fel de cunoscut precum echipa pe care o sustii:D

adygrassoo
19th October 2006, 21:52
radu enescu asta cine-i?Nici ca am auzit de el..e la fel de cunoscut precum echipa pe care o sustii:D


Daca dadeai pe la orele de romana din liceu poate ca stiai cine e......
Dar te inteleg!Nu iti trebuie scoala sa fii telist,e suficient sa stii sa spui caCarlos ieste mare portar:evil: :evil:

YoYoyOi
19th October 2006, 21:52
Nici un sut pe poarta o repriza intreaga????? Si primul sut la poarta in min 34????
Slaba miscare.... Ma asteptam la mai mult.

george111
19th October 2006, 21:54
stie cineva un radio sauun site care transmite imagini life de la meci

adygrassoo
19th October 2006, 21:57
stie cineva un radio sauun site care transmite imagini life de la meci

incearca asta: http://romaniainedit.org/tv/index11.php

Vladek
19th October 2006, 21:58
Nu s-a miscat deloc rau Rapidul in repriza asta. Ma abtin sa fac orice comparatii cu Madridul sau alte abureli. In seara asta e pe teren PSG, cu ei se joaca.

Un lucru e insa clar : Rapid are in seara asta ceva ce noua ne-a lipsit complet. Tupeu. Chiar vor sa castige si n-ar fi deloc exclus sa reuseasca.

Allez Rapid ! Da un gol Moldovan in minutul 92 sa moara francezii de ciuda. Iar nocturna se stinge 10 minute dupa ce se termina meciul :D :D

tuxie
19th October 2006, 22:02
Eu cred ca bate Rapid. Just in case, am aruncat ceva banuti pe un 1/X la pariuri, mai rau de atat nu cred ca se intampla :D

YoYoyOi
19th October 2006, 22:03
Bai da PSG asta e expirat rau. S-au bagat cu curu in poarta si mai scapa si ei la cite 20 de min spre poarta Rapidului.
Astia joaca la 0-0 clar.

Ella14
19th October 2006, 22:04
Sa vada si Moldovan cum e sa fi faultat dur si sa nu-ti dea nici macar galben!!! Nu luati decat un punct cu noroc. HAI PSG!!!!! FORZA STEAUA!!!! Noi jucam cu Lyon si REAL nu cu PSG si alte echipe de doi lei. Daca luam bataie stim de la cine luam!!! FORZA PSG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

george111
19th October 2006, 22:06
incearca asta: http://romaniainedit.org/tv/index11.php

am incercat un link pentru imagini live nu merge din alta tara ,stie cineva un radio care transmite live pe net?

adygrassoo
19th October 2006, 22:07
Sa vada si Moldovan cum e sa fi faultat dur si sa nu-ti dea nici macar galben!!! Nu luati decat un punct cu noroc. HAI PSG!!!!! FORZA STEAUA!!!! Noi jucam cu Lyon si REAL nu cu PSG si alte echipe de doi lei. Daca luam bataie stim de la cine luam!!! FORZA PSG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Exact ce spuneam.....Mandrie de "loser"
Dar Midllesborough cine era?

Vladek
19th October 2006, 22:14
Sa vada si Moldovan cum e sa fi faultat dur si sa nu-ti dea nici macar galben!!! Nu luati decat un punct cu noroc. HAI PSG!!!!! FORZA STEAUA!!!! Noi jucam cu Lyon si REAL nu cu PSG si alte echipe de doi lei. Daca luam bataie stim de la cine luam!!! FORZA PSG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ella .. nu stiu cum sa-ti zic dar cand iei bataie e tot bataie. Conteaza si cu cine joci, intr-adevar, dar cand ai pierdut tot e nasol.
Iar PSG nu e in nici un caz o echipa "de doi lei".

george111
19th October 2006, 22:14
am incercat un link pentru imagini live nu merge din alta tara ,stie cineva un radio care transmite live pe net?

nimeni ? pls

adygrassoo
19th October 2006, 22:15
nimeni ? pls

cauta romania-actualitati

apercele
19th October 2006, 22:15
george, incearca si www.rri.ro

george111
19th October 2006, 22:23
george, incearca si www.rri.ro

multumesc l-am gasit pe radioromania international

apercele
19th October 2006, 22:24
bravo, tin minte ca acum 2-3 ani ascultam meciurile acolo
inseamna ca inca nu au desfiintat site-ul

duru2000
19th October 2006, 22:27
Pentru Auxerre a inscris Niculae, ar fi cazul sa dea si Rapid un gol, ca se poate!

Hull
19th October 2006, 22:28
multumesc l-am gasit pe radioromania international

too many connections.......:(

adygrassoo
19th October 2006, 22:29
too many connections.......:(

keep trying!:ok:

Hard
19th October 2006, 22:32
e momentul sa cada nocturna:D

adygrassoo
19th October 2006, 22:34
e momentul sa cada nocturna:D

:jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk:

crissis
19th October 2006, 22:52
0-0 echitabil pentru ambele echipe
Bafta rapidistilor pe mai departe

YoYoyOi
19th October 2006, 22:53
Naspa meci... naspa de tot...

MariusTR
19th October 2006, 22:55
Eu deja am adormit prin minutul 55. Noroc cu vantul care a deschis geamul ca adormeam pana dimineata. Plictisitor meci.

danpuric78
19th October 2006, 22:56
Nu-i rau 0-0 asta, dar nici senzational. Asta e.
PS.Poate ar trebui trimisa caseta meciului in ghencea. Sa vada ''spaima'' europei ca de la un meci se poate obtine mai mult decat un schimb de tricouri.

Ella14
19th October 2006, 22:58
In ritmul asta batea Rpidul si pe Lyon si pe Real. Sunteti de belea si caterinca. Spalati-va pe dinti pana sa vorbiti de STEAUA. Varza sunteti cu ciuperci!!! Vai mama voastra!!!!:headbang:

Sorin Blaj
19th October 2006, 23:01
Nu-i rau 0-0 asta, dar nici senzational. Asta e.
PS.Poate ar trebui trimisa caseta meciului in ghencea. Sa vada ''spaima'' europei ca de la un meci se poate obtine mai mult decat un schimb de tricouri.
Steaua se distra cu PSG. Nu am vazut niciodata pe PSG mai slaba ca azi. Rapidul a fost neputincioasa si nu a reusit sa-si creeze ocazii de a marca.

Pacat, a ratat ocazia de a face un prim pas spre calificarea in primavara europeana, un pas urias.

luctoronto
19th October 2006, 23:01
Nu-i rau dar nici f bun 0-0.Asta-i obliga la ceva puncte in deplasare ca altfel e periculos sa te bazezi pe 3p in meciul urmator de acasa.Oricum mai sunt 3 meciuri multe se pot intampla.

Liviu
19th October 2006, 23:02
Nu-i rau 0-0 asta, dar nici senzational. Asta e.
PS.Poate ar trebui trimisa caseta meciului in ghencea. Sa vada ''spaima'' europei ca de la un meci se poate obtine mai mult decat un schimb de tricouri.
Anul trecut Steaua a bătut pe Lens , o echipă de calibrul francezilor de azi , cu 4-0 . Sper că nu se mai începe iar cu astfel de mesaje , care îi provoacă pe stelişti , care se vor simţi fiecare să scrie mesaje ca al meu şi o vom ţine aşa până dimineaţă...Ce legătura are Steaua cu ce a făcut Rapidul azi şi ce legătură au galacticii de la Real cu echipa de pe locul 12 din Franţa ?
Nu mai provocaţi...

YoYoyOi
19th October 2006, 23:03
Nu-i rau 0-0 asta, dar nici senzational. Asta e.
PS.Poate ar trebui trimisa caseta meciului in ghencea. Sa vada ''spaima'' europei ca de la un meci se poate obtine mai mult decat un schimb de tricouri.

Caseta cu ce??? Cu jocul imbirligat la mijloc? Cu preluari aiurea si cu frecatul mingii pina s-a subtiat?? Ce s-a obtinut de la meciul asta?? 1 punct?
Pai punctul ala a fost cistigat mai mult de PSG, ca acolo doreau sa ajunga. N-au jucat decit pt punctul respectiv.

Ella14
19th October 2006, 23:03
Dar nici PSG nu e REAl sau Lyon. Hai sa fim realisti cu cine se bate STEAUA si cu cine RAPID. SUNT VARZA!!!!!! FORZA STEAUA!!! CUM ZICEA COPOS .........................

danpuric78
19th October 2006, 23:04
Steaua se distra cu PSG. Nu am vazut niciodata pe PSG mai slaba ca azi. Rapidul a fost neputincioasa si nu a reusit sa-si creeze ocazii de a marca.

astea sunt supozitii si ipoteze. Hai sa-ti mai dau una:
La cum a jucat cu lyon si real steaua ar fi avut emotii si cu mika astarak.

Ella14
19th October 2006, 23:08
Danpuric esti varza ba baiatule!!!! Pai Real nu e PSG!!! Iti intra in creierul ala purtat fara drept??? Hai s-o lasam mai moale! Cine e PSG si cine e LYON sau REAL?! Eu iti spun atat: Steaua nu a jucat deloc, dar voi ati fost penibili. Fiti macar odata sinceri!!!

YoYoyOi
19th October 2006, 23:10
astea sunt supozitii si ipoteze. Hai sa-ti mai dau una:
La cum a jucat cu lyon si real steaua ar fi avut emotii si cu mika astarak.

Chiar ca avea emotii ca nu cumva sa se desfiinteze echipa respectiva dupa bataia luata de la Steaua. Hai sa fim seriosi!
PSG a venit cu gindul sa nu ia gol. Iar Rapid s-a dovedit neputincioasa pe tot parcursul meciului. Daca intr-o repriza intreaga nu dai un sut pe spatiul portii si primul sut pe spatiul portii l-a dat in min 34 (!!!), nu prea ai ce spune despre valoarea meciului.

Ella14
19th October 2006, 23:11
Voi ati avut emotii si cu GAGA SISHU!!!!! Vai soarele vostru!!!! Hai pa, ca ne plictisesti. Abia astept comentariile de maine din GSP si PROSPORT!!!!

guevarax
19th October 2006, 23:12
astea sunt supozitii si ipoteze. Hai sa-ti mai dau una:
La cum a jucat cu lyon si real steaua ar fi avut emotii si cu mika astarak.

jocul e si in functie de adversar, una joci cu kiev cand ii dezintegrezi si altfel joci cu real cand alergi dupa schimb de tricouri

pacat de rapid, astept meciurile lui dinamo o sa fie comedie nu gluma, fara corpodean sunt terminati

YoYoyOi
19th October 2006, 23:14
"Am facut un meci excelent. Un joc foarte bun cu echipe foarte bune." - Razvan Lucescu
:D
Urmatorul banc cine-l spune? Ca asta a fost prea tare...

guevarax
19th October 2006, 23:15
"Am facut un meci excelent. Un joc foarte bun cu echipe foarte bune." - Razvan Lucescu
:D
Urmatorul banc cine-l spune? Ca asta a fost prea tare...

eu
dinamo merita sa se califice in primavara

Vladek
19th October 2006, 23:16
Mama ce tare :D se cearta un dinamovist cu stelistii pentru Rapid. :happy :happy

Revenind la meci ... n-a fost nici foarte reusit, dar nici slab. PSG si-a propus un punct, l-a obtinut. Rapidul a vrut, dar in seara asta n-a putut mai mult. 1 punct castigat sau 2 pierdute, cum va place. Neplacut este insa ca acum Rapid trebuie sa castige urmatorul meci, care e in deplasare.

PS : Rog inca o data pe toata lumea sa termine cu prostiile ... cu afirmatiile gen "daca eram noi i-am fi batut, le dadeam de la 5 in sus", etc, etc. Steaua a jucat cu Real Madrid, Rapid cu PSG, ; Madrid este mai buna decat PSG, dar asta nu inseamna nimic, fiindca fiecare a jucat cu altcineva. Deci terminati odata !!!

YoYoyOi
19th October 2006, 23:17
eu
dinamo merita sa se califice in primavara

:happy :happy :happy
urmatorul.....

delaparis
19th October 2006, 23:17
Din ce am vazut PSG a jucat ca de obicei in perioada asta.
Atit pot ei acum si atit fac :cool:

Lacombe e un idiot cum se stie de fapt pe aici. A fost un jucator de divizia B si e un antrenor cu mentalitate de soarece...:no:
A facut o echipa de aparatori la inceput de meci iar dupa pauza a incercat sa forteze ... cu vocea :happy

A pregatit meciul asta intre doua pahare de vin intre prieteni duminica :mda:

Sa-i fie rusine si sper sa plece cit mai repede de la echipa :ciocan:

Rapid a tinut piept curajos si putea sa bata daca erau ma precisi in joc si in executiile tehnice

Calificarea se joaca in continuare ca si cum meciul asta nu ar fi existat :D

Ella14
19th October 2006, 23:17
Hai c-am ras la bancul asta!!!! Ce tare!!! Daca si PSG e de valoarea REALULUI si a LYONULUI eu ...... nu mai zic nimic. BAi baieti, sunteti anonimi! Lasati-o asa cum a cazut, mai bine nu mai comentati ca va faceti de cacao!!!!

apercele
19th October 2006, 23:18
"Am facut un meci excelent. Un joc foarte bun cu echipe foarte bune." - Razvan Lucescu
:D
Urmatorul banc cine-l spune? Ca asta a fost prea tare...

steaua a avut ghinion marti
:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

grande
19th October 2006, 23:22
Eu deja am adormit prin minutul 55. Noroc cu vantul care .
.....batea dinspre Madrid via Lyon care ti-a adus insomnii:ras-plans: :ras-plans: si Mos Ene sa-ti treaca pe la gene !
Problema voastra acum este ca sunteti un pic suparati ca Psg nu ne-a batut ,dar asta este ,voi cu umilinta prin CL ,iar noua nu ne ramane decat sa va spalam voua rusinea :ciocan:

YoYoyOi
19th October 2006, 23:22
steaua a avut ghinion marti


aici chiar nu-mi vine sa rid, nici daca as lua fraza ca o gluma. Steaua n-a avut ghinion. A jucat prost, foarte prost. Mai prost decit cum a jucat Rapid azi.

Vladek
19th October 2006, 23:24
.....batea dinspre Madrid via Lyon care ti-a adus insomnii:ras-plans: :ras-plans: si Mos Ene sa-ti treaca pe la gene !
Problema voastra acum este ca sunteti un pic suparati ca Psg nu ne-a batut ,dar asta este ,voi cu umilinta prin CL ,iar noua nu ne ramane decat sa va spalam voua rusinea :ciocan:

Hai zau, zi-ne ca i-ati umilit pe francezi cu un 0-0 acasa...:D :D . Sa fim seriosi, 0-0 e clar mai bun decat 1-4, dar in nici un caz n-ati rupt gura targului in meciul asta.

Ella14
19th October 2006, 23:24
Nu a avut ghinion STEAUA, n-au jucat!! Pacat,dar asta e. Noi am jucat cu REAL si LYON nu am jucat ( nu ca nu am avut noroc ), dar una e sa joci cu niste echipe de top si sa pierzi, si alta e sa joci cu SKODA sau cu mai stiu eu cine si sa te dai mare.Hai sa fim seriosi, oricine ar fi jucat cu Lyon si cu Real n-ar fi reusit mai mult. Nu-mi place sa fiu cinica, dar prea nu puteti sa va abtineti si sa dati in STEAUA. N-ati fi avut mai mult noroc!!!!!! Asa ca eu va doresc succes si voua si lui DINAMO!!!! BAFTA!!!!!

apercele
19th October 2006, 23:24
cum dracu sa razi mai yoyo? rad altii pt tine

danpuric78
19th October 2006, 23:26
Danpuric esti varza ba baiatule!!!! Pai Real nu e PSG!!! Iti intra in creierul ala purtat fara drept??? Hai s-o lasam mai moale! Cine e PSG si cine e LYON sau REAL?! Eu iti spun atat: Steaua nu a jucat deloc, dar voi ati fost penibili. Fiti macar odata sinceri!!!
Pe tine nu te banneaza astia odata?
Iar creierul il porti fara drept tu, pentru ca pentru aberatiile lui MM stoica e suficient un singur creier de cimopanzeu. Nu e nevoie de mai multe care sa le repete.
In al doile rand, am pus in fata " supozitii si ipoteze". Adica, am vrut sa spun ca pentru cineva care se pricepe la fotbal, (nu este cazul pentru stelisti - cei care se mai pricep nu incap de mm gigi si slugile lor), comparatii de genul real - psg - rapid - steaua nu -si au rostul.
Un egal cu PSG, o victorie cu Sarma Campia Turzii, sunt mai bune decat o infrangere, decat o umilinta, fie ea si in fata realului.
Asta e fotbalul. Pareri putem sa avem toti, dar din pacate rezultatele se pastreaza.

YoYoyOi
19th October 2006, 23:26
[QUOTE=grande;859625iar noua nu ne ramane decat sa va spalam voua rusinea :ciocan:[/QUOTE]

pai se pare ca ati n-ati avut nici apa nici sapun sa puteti spala ceva.
Chiar as fi dorit ca Rapid sa cistige acest meci, pt puncte dar si pt placerea de a vedea fotbal la nivel european si la anul in primavara. Ca m-am saturat sa ma uit la strini cum joaca. Vreau sa vad si romani la nivel inalt ca meciuri. Si nu conteaza ca e Steaua Rapid sau Dinamo. Din partea mea sa joace si Prefabricate Modelu, numa sa joace. Azi nu s-a jucat fotbal ci bambilici!

Ella14
19th October 2006, 23:28
Apercele, hai sa va vedem si pe voi, ca ati avut emotii si cu aia de la Skoda!!! Hai sa lasam toate rautatile si sa vedem ce va fi!!! Eu va urez BAFTA!!!!!

YoYoyOi
19th October 2006, 23:29
cum dracu sa razi mai yoyo? rad altii pt tine

asa rid aia "altii" cum ride unu' Vasilica de la noi din cartier.

luctoronto
19th October 2006, 23:30
M.rednic: "daca trecem de grupe castigam cupa uefa!":o: poate se visa antrenor la Sevilla.:D
Dupa grupe incepe greul dar ei de unde sa stie ca nu au ajuns acolo inca.


steaua a avut ghinion marti
:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

remy
19th October 2006, 23:30
Ce meci slab, cu greseli de incepatori !
Ce naiba a jucat asa cu frica rapidistii ?
Ratau si din careu, cu usurinta !
Unde-i Rapidul de la inceputul anului ?
Se poate sa fi vrut amandoua un egal.
Ce sa mai zic de PSG, o echipa buna doar in aparare.
In atac pierdeau mingiile parca jucau pe maidan.
Noroc ca e o grupa usoara. Dar trebuiau 3 puncte, pt. coeficient. Exact Steaua si Rapid nu mai aduc puncte !
Sa vedem ce face Dinamo in grupa aia de foc !

Ella14
19th October 2006, 23:30
Danpuric, invata sa scrii romaneste si dupa aia mai vb ne mai imprietenim, mai vedem care trebuie sa fie banat. Hai ca esti de rasul curcilor!!!! Lasa-te bai baiatule, habar n-ai de fotbal!!!! Du-te ca ne plictisesti!!!!!

Liviu
19th October 2006, 23:31
Va fi un meci nul , 0-0 . Ca să treacă de grupe , Rapidul va trebui să câştige neapărat cu Mlada şi să nu piardă la Tel Aviv . Nu va mai fi aşa uşor ca anul trecut , adversarii sunt acum puşi în gardă .
Aşa e domnu' ... ai avut dreptate...:D

1. Un 0-0 logic după aspectul jocului . Rapid a părut că a dominat jocul , dar a jucat mai mult între mijlocul terenului şi careul lor . Nu a fost periculoasă în atac decât rareori . Francezii au stat la cutie , au mizat pe contraatacuri şi numai după introducerea lui Pauleta, au devenit ceva mai periculoşi . E clar că PSG şi-a dorit mai mult să nu piardă decât să câştige . Rapidul a fost ceva mai bună , dar egalul pare echitabil şi nu e un rezultat rău pentru noi , pentru că totuşi s-a întâlnit cea mai bună echipă a grupei . Acest rezultat obligă însă Rapidul să scoată şi ceva de afară . Nu mai pun la sosoteală victoria necesară cu Mlada Boleslav .
2. De la Rapid au evoluat mai bine , zic eu , Lazăr şi Karamyan . Moldovan s-a văzut că nu e în cea mai bună formă fizică . Zicu cântă în continuare la trompetă...:o:
3. Am observat că "marele" gazon de pe Giuleşti riscă să se transforme într-o nouă Copacabana . Mult nisip , care sărea la fiecare şut mai puternic . A fost pus probabil pentru a astupa nişte spaţii lipsă de gazon . Aşa ceva se mai practică şi la alte stadioane , chiar şi în Ghencea s-a pus , înainte de meciul cu Lyon , dar la Giuleşti pare că s-a folosit o întreagă basculantă...păcat că un gazon în România ţine doar 2-3 ani...
4. Întrebare : arbitrul Ivanov este rudă cu mai celebrul ( şi mai hoţul :drak: ) Valentin Ivanov ?
5. Mania cornetelor aruncate în portarul echipei oaspete a continuat şi în Giuleşti , unde în repriza a doua se observau clar în careul lui Landreau .
6. Antrenorul oaspeţilor numai faţa de antrenor nu are . Seamănă cu Vântu , numai că e un pic mai "bronzat" .:D
7. Un ultim amănunt pe care l-am observat . La faultul lui Rada , când a luat galben , de fapt cred că nu a fost avertizat pentru infracţiune în sine . Arbitrul se îndreptase spre locul faptei , dar nu părea să dea un cartonaş . Rada însă s-a răţoit la el şi de abia atunci , arbitrul a dus mâna la buzunarul cu cartonaşe . Cred că a fost pentru proteste . Dacă tot a dat fault , ce rost mai are să te duci la arbitru să-i reproşezi ? Nu ne învăţăm minte . Îmi aduc aminte de Semeghin , care a luat al doilea galben la un Dinamo-Ljepaja 5-2 din 2004 ( 2003 ? ) , pentru că a simulat un fault în careu...Fotbalistul român e lipsit de fair-play .

Rapidul se califică , dar cu maxim 5 puncte . Va fi greu , greu , greu .

apercele
19th October 2006, 23:31
bine ella draga, vedem cu turcii
si yoyo, cred ca vasilica asta al tau nu e stelist ca nu e de ris...nu ii ardea lui de glume si de caterinca dupa ultima luna "de miere" a stelutei

Ella14
19th October 2006, 23:36
Bine vedem cu turcii, dar n-o sa va fie bine. Si turcii nu sunt spaniolii si nici francezii!!! Hai sa fim seriosi. Macar odata sa fiti sinceri. Nu e Besiktasul ce e REalul sau Lyonul!!! Fii te rog modest. Eu am recunoscut ca Steaua n-a jucat, dar si tu fii sincer si recunoaste ca Besiktas nu e Real!!! Numai bine!!! Bafta!!!!

danpuric78
19th October 2006, 23:37
Danpuric, invata sa scrii romaneste si dupa aia mai vb ne mai imprietenim, mai vedem care trebuie sa fie banat. Hai ca esti de rasul curcilor!!!! Lasa-te bai baiatule, habar n-ai de fotbal!!!! Du-te ca ne plictisesti!!!!!

Nu vreau ma sa invat sa scriu romaneste. Vreau sa uit si ce stiu si sa ma fac cioban. Am observat ca daca esti cioban anaflabet, gasesti o gramada de prosti si lingai care sa-ti asculte aberatiile.
Cat despre cat ma pricep la fotbal, hai sa ne privim posturile. Eu mi-am mai dat cu parerea, cateodata am avut dreptate alteori nu. Dar matale n-ai facut altceva decat sa-l lingi pe gigi in toate posturile.

apercele
19th October 2006, 23:38
cand ai vazut ca am scris eu ca besiktas e real sau lyon?
am si recunoscut, nici o echipa romaneasca nu putea sa scoata nici macar un egal cu real/lyon....dar sa scoata un golaveraj mai bun decat 1-7 cred ca era posibil

YoYoyOi
19th October 2006, 23:39
Ella nu te mai chinui ca n-are rost. Nu o sa fie sinceri niciodata, nu sunt setati genetic pt asa ceva.

delaparis
19th October 2006, 23:41
Nu vrea nimeni sa vorbeasca despre meci ?? ... totusi

Ella14
19th October 2006, 23:42
Bai baiatule, n-am lins pe nimeni. Inseamna ca n-ai citit nimic!!! Ar trebui sa invteti sa scri romaneste, ca asta ti-a mai ramas. Esti vai soarele tau!!!! Nu trebuie sa ma baneze nimeni ca nu insult pe nimeni, eu doar spun ceea ce vad!!! Esti analfabet si agramat!!! Pardon!!! Dar asta e!!! Steaua joaca cu echipe de top nu cu Skoda sau mai stiu e cine!!! Asa ca hai sa fim seriosi!!! E greu sa recunosti, stiu, dar asta e!!!

apercele
19th October 2006, 23:43
tel aviv se pare ca e deja scoasa din cursa...acum trebuie batuti grecii la bucuresti si pe evrei
si cehii sunt de batut.....deci rapid sta bine parerea mea

pinki
19th October 2006, 23:44
pai delaparis, baga=te la sters si dat avertismente, sa vezi ce repede se ajunge la vorbit despre meci :D

Ella14
19th October 2006, 23:44
Sa scrii, pardon. Dupa aceea sa nu spui ca sunt agramata si analfabeta, cu toate ca sunt plecata de 20 de ani, stiu totusi romaneste, sunt profesoara de limba romana!!!!

grande
19th October 2006, 23:45
Nu vrea nimeni sa vorbeasca despre meci ?? ... totusi

Ce sa vorbim ,ca atzi bagat autobaza in poarta !:happy

delaparis
19th October 2006, 23:45
Bai baiatule, n-am lins pe nimeni. Inseamna ca n-ai citit nimic!!! Ar trebui sa invteti sa scri romaneste, ca asta ti-a mai ramas. Esti vai soarele tau!!!! Nu trebuie sa ma baneze nimeni ca nu insult pe nimeni, eu doar spun ceea ce vad!!! Esti analfabet si agramat!!! Pardon!!! Dar asta e!!! Steaua joaca cu echipe de top nu cu Skoda sau mai stiu e cine!!! Asa ca hai sa fim seriosi!!! E greu sa recunosti, stiu, dar asta e!!!

tu cu cine vorbesti ? :o:

danpuric78
19th October 2006, 23:46
Bai baiatule, n-am lins pe nimeni. Inseamna ca n-ai citit nimic!!! Ar trebui sa invteti sa scri romaneste, ca asta ti-a mai ramas. Esti vai soarele tau!!!! Nu trebuie sa ma baneze nimeni ca nu insult pe nimeni, eu doar spun ceea ce vad!!! Esti analfabet si agramat!!! Pardon!!! Dar asta e!!! Steaua joaca cu echipe de top nu cu Skoda sau mai stiu e cine!!! Asa ca hai sa fim seriosi!!! E greu sa recunosti, stiu, dar asta e!!!
Vezi ce scrii tu si dupa aia sa vorbesti de mine.
Ne-am inteles? Si vezi ca in Ghencea imparte Gigi banii de seminte. Vezi sa nu-i pierzi.

delaparis
19th October 2006, 23:46
Ce sa vorbim ,ca atzi bagat autobaza in poarta !:happy


Exact :no:

Sa-i zici asta li Lacombe *******ul :D

Joaca cu fundasi de meserie laterali ca inchizatori :o: ... e prima oara cind vad asta :cool:

Red-Castorryy
19th October 2006, 23:47
Steaua joaca cu echipe de top nu cu Skoda sau mai stiu e cine!!!

Rapid a jucat cu Skoda ? Cit a fost scorul ? :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy

Sorin Blaj
19th October 2006, 23:47
tu cu cine vorbesti ? :o:
Ella vorbea cu Danpuric.

Rapidul a ratat o oportunitate uriasa sa-si ia revansa in fata lui PSG.

remy
19th October 2006, 23:49
Deja stelistii sunt patetici, mai bine sa ne lase pe cei de la Rapid si Dinamo, sa-si linga ranile in liniste, ca-i posibil sa nu joace nici in UEFA, dupa cum joaca, ca o echipa de B. Stelisti, vrem mai multa decenta dupa rusinea de ultimile 2 meciuri de-acasa, cu niste scoruri de ras ! Nu va mai certati pe aici, pe teme care nu tin de meciul asta.
Meciul Rapid-PSG zici ca a fost aproape ca un blat de pe la noi, cu ratari de incepatori. Nu zic ca a fost blat, ci doar ca semana !
Rapid are noroc ca este si echipa din Israel, care pare slaba.

Liţă Dumitru: „A fost un joc modest astăzi”
Liţă Dumitru crede că meciul de astăzi dintre Rapid şi PSG, 0-0, a fost unul modest, jucat mai mult la mijlocul terenului. „Ambelor echipe le-a fost frică să ia gol, aşa că au jucat mai mult &#238;n defensivă. Şi PSG, şi Rapid, au avut un şut pe poartă”.
Se pare ca vom avea noroc pt. coeficient, ca portughezii sunt cam slabi anul asta, dar pana acum, doar 1 punct a adus Steaua si Rapid. Asteptam pe Dinamo pt. cele 3 puncte ! Cu toate ca eu cred ca va fi extrem de greu !

Ella14
19th October 2006, 23:49
Bai baiatule, eu am bani. Nu stau in Romania si nu-mi trebuie banii lui Becali!! Nici nu sunt o fana a lui Becali, eu sunt numai o fana a echipei STEAUA!!! Verstanden??? Hai ca n-are rost sa mai discutam. Esti sub nivel!!! Pa!!!!

delaparis
19th October 2006, 23:49
.

Rapidul a ratat o oportunitate uriasa sa-si ia revansa in fata lui PSG.
Da ... recunosc ca PSG era de batut azi si asta de cel putin jumate din echipele din liga I :no:

Red-Castorryy
19th October 2006, 23:51
Bai baiatule, eu am bani. Nu stau in Romania si nu-mi trebuie banii lui Becali!! Nici nu sunt o fana a lui Becali, eu sunt numai o fana a echipei STEAUA!!! Verstanden??? Hai ca n-are rost sa mai discutam. Esti sub nivel!!! Pa!!!!

Sa inteleg ca vrei sa primesti semintele de la Becali prin posta ?

Ella14
19th October 2006, 23:52
RED CASTORRYY nu am zis ca Rapid a jucat azi cu Skoda, a fost numai o comparatie. Hai, ca sunteti patetici. Hai sa asteptam celelalte meciuri si mai vedem. OK?????

Ella14
19th October 2006, 23:52
Vrei sa mi le trimiti tu??? ce baiat bun. esti haios. Vai soarele tau!!!

Red-Castorryy
19th October 2006, 23:54
RED CASTORRYY nu am zis ca Rapid a jucat azi cu Skoda, a fost numai o comparatie. Hai, ca sunteti patetici. Hai sa asteptam celelalte meciuri si mai vedem. OK?????

Dar cind a jucat ? :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Red-Castorryy
19th October 2006, 23:55
Vrei sa mi le trimiti tu???

Ti le trimite Becali :ok:

delaparis
19th October 2006, 23:55
Deci ...
Ella14 , Red-Castorryy , danpuric78 faceti trolling ...
Daca nu incetati vor fi sanctiuni

Ella14
19th October 2006, 23:56
Bai baiatule, chiar vrei sa ma provoci??? Esti penibil!!! Rapid nu a jucat nimic ca si Steaua, dar vreau sa vad ce face Dinamo!!!

Ella14
19th October 2006, 23:58
Eu spun mumai atat, Rapid nu a putut mai mult si cu asta basta!!! Asa ca numai comparati meciul stelei cu cel al rapidului.

danpuric78
19th October 2006, 23:58
Bai baiatule, eu am bani. Nu stau in Romania si nu-mi trebuie banii lui Becali!! Nici nu sunt o fana a lui Becali, eu sunt numai o fana a echipei STEAUA!!! Verstanden??? Hai ca n-are rost sa mai discutam. Esti sub nivel!!! Pa!!!!

Dar tu crezi din cei care mai posteaza la ora asta e cineva care sta in Romania?

[B]fana[B] a echipei Steaua(dintre aceia care cred ca Steaua a fost inventata de Becali).

remy
19th October 2006, 23:59
Chiar asa, au umplut paginile cu lucruri fara rost, discutii bune de chat.
Dar ELLA a fost cea care a inceput si continuat cu postari ciudate. Acolo e problema, ca se baga in discutii nedemne de o femeie.
RAPID sa fi slabit in halul asta, de la plecarea lui Daniel Niculae ?
Le trebuie un varf inalt, care sa stie sa impinga mingea-n poarta, la atatea centrari.

delaparis
20th October 2006, 00:00
Ella14: Foarte greu sa se compara meciurile mai ales in cupele europeene ...

Sunt prea mult "daca" :rolleyes:

Azi Rapid a luat un punct , adica se poate spune ca a pierdut doua :D

Datenshi
20th October 2006, 00:00
Meci dezamagitor, cu o echipa care a venit sa joace la mica ciupeala si fara nimic impresionant. Atata putem si nu se va schimba nimic mult timp de acum incolo.

Red-Castorryy
20th October 2006, 00:02
RAPID sa fi slabit in halul asta, de la plecarea lui Daniel Niculae ?


Le lipseste foarte mult Daniel Niculae . Cred ca Rapid a luat teapa cu Griffits

Ella14
20th October 2006, 00:03
Doris 2001 sau cel care ai fost inainte, nu am inceput cu nimic, am vrut sa imi spun opinia si daca nu va convine nu pot sa va jut cu nimic. Dar se stie ca esti impotriva stelei si alui Becali, asa ca nu pot sa discut cu tine. Nu sunt o fana Becali, dar nici nu dau voie sa se dea in Steaua.

luctoronto
20th October 2006, 00:03
Stiu ca lui remy/doris tb sa-i dai ignore big time dar cititi asta:"mai bine sa ne lase pe cei de la Rapid si Dinamo, sa-si linga ranile in liniste":o: :o: :ciocan: :ciocan:
ce rani sa-si linga Dinamo:happy :happy :happy ca nici nu a inceput sa joace inca.Cine i-a provocat rani lui Dinamo:o:
sorry nu m-am putut stapani la atata......mai bine lasa.
Revenind on-topic cred ca problema tb privit astfel :Rapid nu a castigat un punct azi ci a pierdut 2p.Nu e un capat de lume ca e doar primul meci.

Red-Castorryy
20th October 2006, 00:04
Nu sunt o fana Becali, dar nici nu dau voie sa se dea in Steaua.

Pentru asta infiinteaza o organizatie umanitara :evil:

Ella14
20th October 2006, 00:06
Luctoronto, asta este. Rapid a pierdut doua puncte care ar putea sa fie candva de folos!!! Ce ma intriga pe mine, ca nu sunt rapidistiii care posteaza si sunt suparati, ci dinamovistii!!!! Oare de ce??

Ella14
20th October 2006, 00:08
Esti penibil!!! Cred ca iti trebuie cateva ore de terapie ca sa iti revii!! Crezi ca esti amuzant?? Deloc. Esti chiar prostut!!

Liviu
20th October 2006, 00:08
RAPID sa fi slabit in halul asta, de la plecarea lui Daniel Niculae ?
Le trebuie un varf inalt, care sa stie sa impinga mingea-n poarta, la atatea centrari.
Îl au pe Moldovan , care le face jocul ofensiv , dar azi a jucat ca şi cum nu a fost pe teren , probabil că nu a fost refăcut complet . Nu ştiu care echipă are atâţia atacanţi în lot , nu în România ci în lume . Moldovan , Buga , Griffiths , Zicu , Burdujan , Mazilu . Mai bine mai puţini da' mai buni .
PSG era echipă de bătut , mai slabă decât m-am aşteptat . Panathinaikos va câştiga grupa , PSG pe doi iar Rapidul pe trei .

danpuric78
20th October 2006, 00:09
Doris 2001 sau cel care ai fost inainte, nu am inceput cu nimic, am vrut sa imi spun opinia si daca nu va convine nu pot sa va jut cu nimic. Dar se stie ca esti impotriva stelei si alui Becali, asa ca nu pot sa discut cu tine. Nu sunt o fana Becali, dar nici nu dau voie sa se dea in Steaua.

Limba romana, domnisoara

delaparis
20th October 2006, 00:09
Revenind on-topic cred ca problema tb privit astfel :Rapid nu a castigat un punct azi ci a pierdut 2p.Nu e un capat de lume ca e doar primul meci.

PSG a cistigat un punct /hello

YoYoyOi
20th October 2006, 00:10
Oare de ce??

Ca sa agate la scandal. Doar de aia. Si tu in loc sa-i ignori le dai apa la moara. Si de aici rezulta discutii fara rost si plictisitoare. Daca le dai pace se linistesc si ei.

On-topic: Buga e praf, dupa umila mea parere. Nu mai e ce a fost cindva. E un fel de Nicolita, care nici ala nu mai misca nimic.

luctoronto
20th October 2006, 00:12
Nu te agita asa!nu merita .Unii pe aici au mintea odihnita asa ca nu te pune cu ei.Stii vorba aia"Nu mor caii cand vor cainii!":ok:

"Nu sunt o fana Becali, dar nici nu dau voie sa se dea in Steaua."- subscriu.


Doris 2001 sau cel care ai fost inainte, nu am inceput cu nimic, am vrut sa imi spun opinia si daca nu va convine nu pot sa va jut cu nimic. Dar se stie ca esti impotriva stelei si alui Becali, asa ca nu pot sa discut cu tine. Nu sunt o fana Becali, dar nici nu dau voie sa se dea in Steaua.

Ella14
20th October 2006, 00:13
Imi pare rau ca te dezamagesc, dar cunosc foartze bine limba romana in comparatie cu altii. Ca scriu la computer si mai fac greseli e altceva!!! Steaua este Steaua si voi nu puteti face nimic sa o desfiintati!!!!

luctoronto
20th October 2006, 00:15
Corect.Nu au jucat bine ci pragmatic iar daca castiga cele 2 meciuri acasa au asigurat cel putin locul 2.sper ca si rapid cel putin locul 3 deoarece au acumulat ceva experienta de anul trecut.:rolleyes:


PSG a cistigat un punct /hello

YoYoyOi
20th October 2006, 00:18
"Dupa cum am jucat in prima repriza, eu zic ca meritam victoria, dar e bun si un rezultat de egalitate" - Sapunaru

Pai victoria pt ce? Se da victorie echipei care nu a avut nici un sut pe spatiul portii? Sau trebuia sa cistige Rapid pt ca dat Malda pe linga poarta?

delaparis
20th October 2006, 00:18
Corect.Nu au jucat bine ci pragmatic iar daca castiga cele 2 meciuri acasa au asigurat cel putin locul 2.sper ca si rapid cel putin locul 3 deoarece au acumulat ceva experienta de anul trecut.:rolleyes:
Asa au vrut , pragmatic, dar eu cred ca eroarea a venit de la antrenor :no:
Diferenta intre un joc spectaculos sau profesionist ca a lui Lyon , este ca antrenorul vrea prea putin ... adica ciupeala :no: ...Lacombe :ciocan:

Ella14
20th October 2006, 00:20
Eu va spun ceva, si va rog sa va amintiti de cuvintele mele. Nici Rapid si nici Dinamo nu vor merge mai departe!!! De ce?? O sa vedeti de ce.

danpuric78
20th October 2006, 00:20
Curios, dar e al treilea rezultat de 0-0 pe care rapid il face cu PSG.
NU e un motiv de bucurie egalul de azi, dar nici nu trebuie sa taie tot optimismul.

Sasuke Uchiha
20th October 2006, 00:21
pacat, au pierdut 2 puncte, un egal cu o echipa de pe locul12 in franta si acasa este un prost rezultat

luctoronto
20th October 2006, 00:25
Tu crezi ca intamplator PSG e la 14 p de OL dupa 9 meciuri.(numai 11p).Poate ca vrea nu mai ciupeala sau e constient ca nu se poate mai mult(din cauza lui ,a lotului,samd).


Asa au vrut , pragmatic, dar eu cred ca eroarea a venit de la antrenor :no:
Diferenta intre un joc spectaculos sau profesionist ca a lui Lyon , este ca antrenorul rea putin ... adica ciupeala :no: ...Lacombe :ciocan:

Ella14
20th October 2006, 00:27
Red
Castorryy, daca mai imi trimiti mesaje pe private care imi aduc injurii, imbraca-te bine,ca s-ar putea sa ai surprize. Se poate depista locul de unde trimiti mesajele, si nu cred ca ti-ar fi bine.

Red-Castorryy
20th October 2006, 00:31
Aici e OnlineSport Forum > Fotbal > EuROpa > Rapid - PSG :evil:

delaparis
20th October 2006, 00:34
Tu crezi ca intamplator PSG e la 14 p de OL dupa 9 meciuri.(numai 11p).Poate ca vrea nu mai ciupeala sau e constient ca nu se poate mai mult(din cauza lui ,a lotului,samd).


Problema la PSG este ca antrenorul, conducerea etc ... sunt amatori :no:

Sunt oameni care nu au nimic in comun cu performanta de nivel inalt.
Spre deosebire de cei de la Lyon care incepind cu antrenorul si pina la presedinte de club sunt toti oameni ambitiosi cu singe de campioni :ok:
Antrenorul e un tip extraordinar care se bate de ani de zile contra unei boli de inima iar patronul este un om care a plecat de la zero si a ajuns la 50 de ani unul dintre cei mai importanti patroni din informatica in Europa :)

LA PSG sunt numai ratati la conducere iar anrenorul e un fel de bufon al fotbalului francez :cool:

Datenshi
20th October 2006, 00:36
Îl au pe Moldovan , care le face jocul ofensiv , dar azi a jucat ca şi cum nu a fost pe teren , probabil că nu a fost refăcut complet . Nu ştiu care echipă are atâţia atacanţi în lot , nu în România ci în lume . Moldovan , Buga , Griffiths , Zicu , Burdujan , Mazilu . Mai bine mai puţini da' mai buni .
PSG era echipă de bătut , mai slabă decât m-am aşteptat . Panathinaikos va câştiga grupa , PSG pe doi iar Rapidul pe trei .

Ar fi bine si asa, dar la halul in care joaca e greu. Mlada aia vin cu foame, nu ca astia, mi-e ca ne baga mortu' in casa.

Ella14
20th October 2006, 00:54
Rapid n-are nici o sansa. Pacat!! ma asteptam mai mult. Dar se pare ca anul asta suntem cu totii pe dinafara!!!

remy
20th October 2006, 01:03
Stiu ca lui remy/doris tb sa-i dai ignore big time dar cititi asta:"mai bine sa ne lase pe cei de la Rapid si Dinamo, sa-si linga ranile in liniste":o: :o: :ciocan: :ciocan:
ce rani sa-si linga Dinamo:happy :happy :happy ca nici nu a inceput sa joace inca.Cine i-a provocat rani lui Dinamo:o:
sorry nu m-am putut stapani la atata......mai bine lasa.
Revenind on-topic cred ca problema tb privit astfel :Rapid nu a castigat un punct azi ci a pierdut 2p.Nu e un capat de lume ca e doar primul meci.
Iar aberezi la ora asta ?
Tu oare stii limba romana, sau ai uitat-o ?
Esti penibil, ca deobicei, cand toti iti spuneau sa te duci la culcare, ca esti obosit sa-ti lingi ranile dupa rusinile Stelei, tu, nu si nu, te tineai băţ sa-i ridici in slavi !
Zi daca tu stii sa citesti o fraza de la un capat la altul, sau vrei sa-ti desenez ?

Deja stelistii sunt patetici, mai bine sa ne lase pe cei de la Rapid si Dinamo; sa-si linga ranile in liniste, ca-i posibil sa nu joace nici in UEFA, dupa cum joaca, ca o echipa de B. Stelisti, vrem mai multa decenta dupa rusinea de ultimile 2 meciuri de-acasa, cu niste scoruri de ras ! Nu va mai certati pe aici, pe teme care nu tin de meciul asta.
Lingeti-va in continuare, stelisti, ca aveti rani mari, si nu va mai refaceti curand. Si Dinamo Kiev va bate acasa. Ce-o sa mai radem atunci de neputinta voastra. Cred ca nu va mai auzim pliscul sa va laudati pe forumuri.
Era blaturilor Stelei s-a terminat !
Si poate nu va mai vedem prin Europa, ca aveti o echipa expirata.

YodaRo
20th October 2006, 01:05
Rapidul nu mai este ce era anul trecut. Se vede ca Nicolae era omul de gol...
Eu zic ca o sa se califice de pe locul 3 poate...dupa Panathinaikos si PSG..
E o grupa slaba si daca nici din asta nu se califica....

YodaRo
20th October 2006, 01:07
Iar aberezi la ora asta ?
Tu oare stii limba romana, sau ai uitat-o ?
Esti penibil, ca deobicei, cand toti iti spuneau sa te duci la culcare, ca esti obosit sa-ti lingi ranile dupa rusinile Stelei, tu, nu si nu, te tineai băţ sa-i ridici in slavi !Si poate nu va mai vedem prin Europa, ca aveti o echipa expirata.
Da mai remy tu chiar ai probleme. Esti obsedat de Steaua....si jiji
Aiai e topicul Rapid - PSG si Steaua nu are nimic de a face cu asta... chiar ai probleme...nu crezi?

remy
20th October 2006, 01:13
Eu pana acum am scris numai despre subiect, dar tu nu vezi pe Ella (stelista) cum abereaza post de post, cu off-topic la greu ?
Era pacat sa nu-i raspund celui obosit din toronto, care nu citeste mai bine frazele scrise aici.

remy
20th October 2006, 01:29
Rapid n-are nici o sansa. Pacat!! ma asteptam mai mult. Dar se pare ca anul asta suntem cu totii pe dinafara!!!
Draguta, cumva esti Mafalda, sa stii ce va face Rapid pana la sfarsit ? Important e ca se poate califica.
DAR DE DINAMO, CARE INCA N-A JUCAT, SI N-A FOST INCA INVINSA IN ROMANIA, SI IN UEFA, CE NE POTI SPUNE, DRAGA MAFALDA IN DEVENIRE ? Daca Dinamo se califica, promiti ca nu mai scrii aberatii pe aici ? Nu baga pe toti in aceeasi oala !
Ti-am replicat, pt. ca vad multa frustrare in posturile tale, ca daca Steaua nu face nimic, trebuie ca si Dinamo sau Rapid sa-i imite ?
Rapidul, chiar daca n-a jucat bine, se poate califica, pt. ca are o grupa usoara ! Noroc cu israelienii !Iar Dinamo, daca joaca cum a jucat de 3-4 luni, poate aduce si puncte Romaniei, chiar daca are o grupa infernala. :ok:
Poti fi ceva mai realista si sa separi Steaua de celelalte doua ?
Da-ne o sansa, te rugam !
si mai e ceva, nu mai spuneti ca e o religie stelista, ca blasfemiati rau.
Sau jigniti romanii, ca Steaua=Romania !

johny bravo
20th October 2006, 02:36
Felicitari Rapid. A fost un joc ok.
Sanse sunt si inca bune.

3 puncte de la israelieni + macar un punct de la cehi si cu 5 puncte trece mai departe.

luctoronto
20th October 2006, 02:37
Sorry tb sa-i raspund lui remy/doris/...initial ai scris"mai bine sa ne lase pe cei de la Rapid si Dinamo, sa-si linga ranile in liniste"nu era ; dupa dinamo de aceea s-a inteles ca fraza continua si era vb de cele 2 echipe mentionate.Nu stiu care a uitat lb romana si cine nu a stiut-o niciodata.Du-te si i-ati blegomazinul ca cum se lasa seara incepe sa te doara prostia si pe forum sa te refulezi.
take it easy si fii mai atent la bautura!
PS: sorry fata de ceilalati forumisti.

remy
20th October 2006, 03:22
Tot nu ti-ai revenit din betie sa faci tu cu mine lectii de punctuatie sau de limba romana (gramatica) ?
Mai, fratie, mai ai mult pana sa scrii tu pe un forum de fotbal si sa-mi dai lectii de limba romana, ca pici rau la examen, fara gluma.
Ce rost au avut ultimele doua posturi, doar sa mai acumulezi posturi, participi la vreun concurs ?
Ia-ti pastilele la timp, iesi din betie, si mai pune burta pe carte, canadiana tatii.
Asta, apropo, don' profesor, referitor la "Du-te si i-ati...".Ai fost iar al doilea, n-am ce-ti face, tu ai inceput cu lectii pe care nu le stapanesti.
Si vezi si tu ca Dinamo si Rapid vor face mai multe performante in UEFA decat Steaua, care, cred ca nu va mai aduce nici un punct dupa meciul cu Dinamo Kiev.
Si Ella, care o face pe Mafalda, si zice ca Rapidul (si Dinamo) nu va misca deloc in UEFA, e extrem de penibila.
Rapid n-are nici o sansa. Pacat!! ma asteptam mai mult. Dar se pare ca anul asta suntem cu totii pe dinafara!!!
FRUSTRAREA STELISTILOR E MARE, SI ATACA SI EI CU TEORII FIXISTE, CAND NU MAI AU REPLICI !

Ravelly
20th October 2006, 03:34
Se putea si mai bine...bine ca nu am pierdut