PDA

View Full Version : Etapa a 7-a: CFR Cluj - FC Arges



Vulturul
13th September 2004, 15:36
Un meci greu pentru ambele echipe.Va avea loc vineri de la ora 17 si va fi transmis de TeleSport!

Sinn Fein
13th September 2004, 17:24
si cum noi toti prindem Telesport....ce naiba, e al treilea meci al Argesului transmis de ei si noi nu vedem nimic!

Vulturul
14th September 2004, 13:04
si cum noi toti prindem Telesport....ce naiba, e al treilea meci al Argesului transmis de ei si noi nu vedem nimic!
Si vor mai fi... si partidele de la Timisoara si Bacau tot astia le dau!!

Angelina Jolie
14th September 2004, 16:33
E bine ca ati facut egal cu Steaua, sa stie baietii nostrii ca sunteti periculosi. Dar din pacate vineri veti pierde.

TZEFERU
14th September 2004, 21:46
Sper sa batem Argesu desi au o singura infringere si par o echipa greu de batut.
Oricum se va 'efectua' o "Meserie dela GRUIA " Vineri d.m.

HAI CFR!!!

giovanni BV
17th September 2004, 08:49
Clujenii sint redutabili acasa , dar dupa meciul facut la Craiova , cred ca oricui ii va fi greu de a lua puncte la Cluj-Napoca !!! Argesul trebuie sa faca un meci de sacrificiu major sa poata lua un punct la Cluj si sa se mentina in asa zisa postura de " regina egalurilor " !!!

ultravioletcanada
17th September 2004, 18:55
sa-mi bag picioarele in norocul nostru. sa iei gol in minutul 90, numai noi si dinamo sintem in stare :headbang: :headbang: :headbang:

dlgicu
18th September 2004, 04:53
Din nou egal, din nou in ultimele minute. Oare cate goluri importante va mai trebui sa mai primim in ultimele minute ca sa inteleaga si Moldovan ca nu e ghinion, ci mentalitate si tactica paguboase?

Ghinion e o data, de doua ori. Cand se intampla a 7-a oara in ultimele 37 de meciuri, e deja tactica de neconfundat a lui Moldovan si "mentalitatea de invingator" a jucatorului de la FC Arges.

Poate pe la club pe acolo nu prea stie nimeni sa faca statistici, asa ca am numarat eu cate din cele 46 de goluri (35+11) primite de la inceputul sezonului trecut si pana acum au fost inscrise in fiecare sfert de ora:
min 0-15: 3 goluri
min 15-30: 8 goluri
min 30-45: 8 goluri
min 45-60: 8 goluri
min 60-75: 8 goluri, dintre care 1 egalizator in min. 74 (la Oradea in campionatul trecut, oradenii marcand in final si golul victoriei)
min 75-90: 11 goluri, dintre care 7 (SAPTE) au facut ca Argesul sa piarda puncte (4 au insemnat golul victoriei adversarilor, 2 golul egalarii, si unul golul de 2-1 pentru Sportul dupa care insa Argesul a egalat)

Ce inseamna asta Mr. Moldovan, ghinion de nesansa, sau incapatanare in mentinerea unei tactici paguboase? Daca tot vrem sa jucam la "dam golul si aparam rezultatul", poate aplicam niste tactici cu mai multe sanse de reusita, cum ar fi "iconita mantuitoare" marca Puiu, sau "mingea in porumb" marca divizia C, practicata cu succes si in div. A pe vremea lui Halagian.

TZEFERU
18th September 2004, 05:51
Pacat de Kolasinaci, s-a accidentat rau. Totusi sper sa se refaca pina in primavara daca e chiar asa de nasol.
Despre puncte.... le vom recupera in retur la Pitesti. Niema' problem.

giovanni BV
18th September 2004, 08:35
Dupa cum mi-am inchipuit , FC Arges si-a dovedit titlul de "regina egalulilor " , ba si mai mult putea sa iasa cu toate cele 3 puncte puse in joc , numai golul Cluj-ului venit in ultimele minute , i-au facut sa-si pastreze acest titlu !!!

Tudose
18th September 2004, 15:20
Privind din prisma formei in care parea ca se afla Clujul si a rezultatelor obtinute de ardeleni cu Rapid si Dinamo, scorul poate fi considerat multumitor.
Luand insa in calcul ca am condus aproape o ora de joc, ca dupa pauza ne-am retras, ca am primit gol in ultimele minute (si nu e prima oara), ca e al 5-lea egal in 7 etape, nu sunt deloc incantat de acest 1-1. Analiza data de dlgicu e interesanta si ar merita dezbatuta cu mai mare atentie.

Vulturul
18th September 2004, 17:10
mare pacat pentru ceea ce sa intamplat ieri la cluj...din pacate din nou ne-am retras in aparare si asta ne-a costat...cand va invata si moldovan sa nu mai adopte aceasta tactica???oare cand??