PDA

View Full Version : Grupa C: Milan,Real,Marseille,Zurich



Pages : [1] 2

Ulysses
27th August 2009, 20:46
Cine se califica?

Lordul
27th August 2009, 20:47
@Ulysses da o incolo de treaba : sa scrii cu litere mici numele echipelor si grupele

Ulysses
27th August 2009, 20:50
Acum am vazut si eu:headbang:Le-am scris cu majuscule pe toate dupa cum vezi la poll. Nu stiu de ce a iesit asa...:mda: La cat de corect se scrie insa pe forum, nu cred totusi ca-i un impediment asa mare asta:P

Lordul
27th August 2009, 20:53
dar banuiesc ca le poti modifica , mai ales ca esti si moderator pe aceasta sectiune

Ulysses
27th August 2009, 20:56
Am modificat.:yeah:Vezi ca-s cu ochii pe tine, ai grija cum scrii:cool:

Lordul
27th August 2009, 21:01
asa mai merge , thanks

El Pistolero
27th August 2009, 21:45
milan si real ce dubla va fi asta:cool:
marseille in EL:ok:

adi_sampon
27th August 2009, 23:30
Real si OM mai departe :D

Sasuke Uchiha
28th August 2009, 00:10
:D :D

realu trece sigur

YoNuTzz
28th August 2009, 01:34
ce grupa frumoasa !
milan si real merg mai departe, insa OM va incurca putin lucrurile...

dardar_3
28th August 2009, 10:42
Ar fi tare sa castige Zurich grupa... :D Eu cred ca se vor califica Milan si O.M.

Sir. Eko
28th August 2009, 11:08
Frumoasa grupa ,Real si Milan merg mai departe.

TeBat
28th August 2009, 11:09
"tinereii" de la Milan termina primii:D

Denis
28th August 2009, 11:21
Ce grupa infernala!! Imi aduce aminte de grupa noastra de la CE 2008. Zurich se afla in aceeasi situatie in care se afla Romania in acea grupa.


Cam in aceeasi ordine se va termina si clasamentul grupei:

1. A.C. Milan, 2. Real, 3. OM 4. Zurich.

Melcyah
28th August 2009, 15:29
Vreau OM ( ca imi plac ) dar na se pare ca Real si Milan :(

Razor
30th August 2009, 02:22
Real fara dubii.

Milan...daca joaca cum a jucat cu Inter , m-as mai gandi...totusi , cred ca o sa termine pe 2.

John-best
1st September 2009, 15:24
Real pe locul 1,dar pe 2 milan cu O.M se vor lupta...

adi_sampon
1st September 2009, 23:32
OM favorita la pariuri pt primul meci de pe 15 sep cu Milan
1x cred ca e destul de clar dar se poate si o victorie e un meci ce nu trebuie ratat

Ulysses
2nd September 2009, 08:51
Dupa prestatia AC-ului in meciul cu Inter nici nu ma mai mir

dardar_3
2nd September 2009, 11:21
In confruntarile cu O.M avem bilant negativ(2 infrangeri si 1 remiza). Lucrurile nu sunt prea roz la echipa. Leo insa are sustinerea cheliosului si lui Il Presidente. Sunt foarte mari sanse sa revina Abbiati pentru noi.

Un egal la Marseille ar fi foarte bun pentru noi insa depinde mult de atmosfera la echipa si de rezultatul din deplasare cu Livorno.

Meciul cu Inter... :mda:... e istorie... Cu Seedorf in locul maimutei nu cred ca pierdeam la scor.

YoNuTzz
2nd September 2009, 17:48
eu totusi zic ca nu pierdem la marseille

Gypsy
2nd September 2009, 18:22
1.Marseille 2.Real 3.Milan 4.Zurich
Deschamps

adi_sampon
2nd September 2009, 22:50
eu sunt sigur ca OM nu pierde acum acasa cu voi , nu aveti puterea sa invingeti OM -ul in momentul de fata si mai ales cu Leonardo pe banca dar saracu nu are material

dardar_3
4th September 2009, 11:47
O.M joaca pe San Siro undeva pe la sfarsitul lui noiembrie. Multe se pot intampla pana atunci. Vestea buna e ca Abbiati se antreneaza cu echipa si sunt sanse mari sa il vedem marti. De asemenea Kaladze pare sa treaca pe partea stanga in locul lui Janku'... :mda:...

Vestea proasta e ca TVR-ul se pare ca va transmite pe Zurich cu Real Madrid...


Singrul lucru cert e ca O.M. - Milan e derby-ul grupei:D

sun
4th September 2009, 13:10
Dar ce , Real Madrid a facut mare mustar pana acum ? S-a chinuit nemaipomenit cu Deportivo, o echipa mediocra din Spania ... OM in schimb tine steagul sus in Franta si e in forma ..

Eu zic ca OM castiga grupa, Milan si Real se bat pentru 2-3, iar amandoua o sa piarda puncte cu Zurich :D

YoNuTzz
6th September 2009, 15:26
idioti cei de la tvr 1 daca transmit meciul lui real...

Mr Cosmin
7th September 2009, 16:54
Lupta se va da clar intre Milan, Real si OM. Personal, sper ca Real`ul sa termina pe locul 3, pentru ca niciodata n`am putut suporta echipa asta.

Kooler
7th September 2009, 17:08
Milan pe 1 si Real pe 2, OM pe 3.

kain
7th September 2009, 18:42
Lupta se va da clar intre Milan, Real si OM. Personal, sper ca Real`ul sa termina pe locul 3, pentru ca niciodata n`am putut suporta echipa asta.

Nu a existat in istorie vreo intamplare nefericita ca Real sa iasa din faza grupelor, asa ca stai linistit :cool:

Lordul
7th September 2009, 18:46
Nu a existat in istorie vreo intamplare nefericita ca Real sa iasa din faza grupelor, asa ca stai linistit :cool:

pentru orice exista un inceput ! Va dati seama ce-ar fi ca Ronaldo,Kaka,Benzema,Xabi Alonso sa fie eliminati din faza grupelor ?

kain
7th September 2009, 18:55
pentru orice exista un inceput ! Va dati seama ce-ar fi ca Ronaldo,Kaka,Benzema,Xabi Alonso sa fie eliminati din faza grupelor ?

Nu zic ca nu exista sansa asta, insa daca chiar crezi in ea, pune-ti casa la pariuri pe chestia asta :D Ori iti iei bloc ori o iei de la zero :happy

Stati linistiti.. anul asta cred ca reusim sa trecem si de optimile alea blestemate :D

utd4ever
7th September 2009, 19:33
Da, urmeaza 4 ani in care ajungeti in sferturi ! :D

YoNuTzz
7th September 2009, 21:17
juventus, arsenal, bayern, roma, liverpool - cele 5 echipe care au scos pe real inca din optimi in ultimii 5 ani :D

mes_que_un_club
7th September 2009, 23:40
urmeaza stuttgart sau lyon sa.i scoata in al saselea an, sa speram:D.

Arkadiusz
8th September 2009, 00:22
Chiar daca Realul a facut niste achizitii uluitoare,e nevoie de timp pt a se suda cum trebuie o echipa. Insa daca madrilenii vor fi capabili sa-si valorifice la maxim potentialul lotului,e clar ca nu prea are cine sa-i opreasca din cursa pt castigarea trofeului UCL. Cred ca din grupa asta se vor califica Milan si Real,insa sunt sigur ca celelalte doua formatii pot pune probleme serioase si se vor afirma in acest sens.

Lordul
8th September 2009, 14:08
Milan si Real se califica , OM merge in Europa League

Ulysses
8th September 2009, 16:13
Milan m-a dezamagit, a fost doar un partener de antrenament penttru Inter:groggy:

xisco
9th September 2009, 18:29
Milan si Real se califica...OM va mai astepta si in franta vreo 4-5 zeci de ani pana sa ia titlul

Thanya
13th September 2009, 05:49
urmeaza stuttgart sau lyon sa.i scoata in al saselea an, sa speram:D.

Da...numai ca trebuie sa mai ashtepre pana anul viitor cand vor cadea in grupa cu ei ;)

Si eu totusi nu am inteles....nu esti sigur ca de 11 ani?

sun
13th September 2009, 15:29
wb Thanya... long time no see :floricica:

ontopic: Milan a facut o noua boacana . 0-0 la Livorno. OM a castigat la Le Mans cu 2-1 si e in continuare undeva in fruntea clasamentului :D

adi_sampon
13th September 2009, 23:15
OM ar trebui sa nu piarda cel putin desi cu multa munca putem obtine chiar o victorie , cruciala poate pentru calificarea in optimi

VladC
13th September 2009, 23:48
1.real..2.milan( e echipa mare..prea mare sa fie eliminata din grupe)..3.OM(foarte aproape de milan la puncte)..:mda:

dardar_3
14th September 2009, 10:42
@sun: Livorno nu e circuit de masini:D Nu cred ca pierdem cu hotii din Franta!

Vestea buna e ca nu e inclus in lot dintosu! :great: Pirlo va juca la fel ca la nationala Italiei in meciul cu Bulgaria pe post de mijlocas ofensiv. De asemenea Pato si Pippo sunt anuntati titulari.

Apropo... cam neinspirata decizia celor de la TVR de a transmite Zurich - Real Madrid .

sun
14th September 2009, 12:40
Meciurile din prima zi care trebuiau date erau : OM - Milan , Chelsea - Porto, sau Juventus - Bordeaux. :evil:

Daca se da Zurich - Real, inseamna ca strategia de la PRO va continua si la TVR ; se vor transmite mai degraba meciuri in care pot sa delireze comentatorii decat adevaratele meciuri-spectacol.

dardar_3
14th September 2009, 15:05
Pai atat marti cat si miercuri, Boom are primele 4 optiuni. Jenanta postura pentru TVR.

YoNuTzz
14th September 2009, 15:54
chiar ca jenanta...
hai inteleg ca miercuri in loc de inter-barca dau urziceniul ca e din romania, dar marti in loc sa dea juve - bordeaux sau marseille - milan, tvr dau zurich-real
...

dardar_3
14th September 2009, 16:49
Pai astia au zis ca transmit toate meciurile lui Real ca se pare ca nu se suprapun cu cele ale Urziceniului. Probabil si cand va fi etapa intermediara in campionat tot meciurile Realului din UCL vor tranmite. Astia sunt precum chinezii... In curand o sa bropuna Florentino ca meciurile din UCL sa se joace la ora pranzului sa aiba timp orezul sa creasca pentru a mai vinde cateva tricouri si binenteles pentru a creste numarul de vizitatori la Zoo... pardon... Disneyland:drak:

Bleah:D Niste amatori.


Apropo... Zurich nu cred ca pierde in primul meci...

Jerry20cm
14th September 2009, 17:27
Apropo... Zurich nu cred ca pierde in primul meci...

e o mare deosebire intre a vrea si a crede:D

La obiect, grupa usoara pentru Real Madrid, care se va califica la pas. Pentru locul doi se vor bate AC Milan cu Olympique Marseille, iar castig de cauza cred ca vor avea "verisorii".

Ulysses
14th September 2009, 19:49
15 septembrie ora 21.45

Marseille-ACMilan X
FC Zurich-Real Madrid 2

Melcyah
14th September 2009, 19:57
Marseille-ACMilan 1
FC Zurich-Real Madrid 2

TeBat
14th September 2009, 21:19
Marseille-ACMilan 1
FC Zurich-Real Madrid 2

adi_sampon
14th September 2009, 22:20
Zurich o ia de la 2 in sus maine , nu are cum sa faca Real o prostie cel putin nu cred . La fel si Atletico

kain
15th September 2009, 17:01
SQUAD LIST

Goalkeepers: Casillas, Dudek, Adan
Defenders: Marcelo, Pepe, Albiol, Metzelder, Arbeloa
Midfielders: Gago, Lass, Guti, Drenthe, Granero, Xabi Alonso, Kaka
Forwards: Raul, Benzema, Cristiano Ronaldo, Higuain, Van Nistelrooy

………………………..Iker…………………………….
Arbeloa……Pepe …..Metze………Marcelo ..
……………..Lass…………….Xabi…………………
…….Cristiano…………………Kaka…………..Raul……..
…………………………….Benzema………………..

Fanfoot
15th September 2009, 18:06
Sansele realului din madrid sa se califice de pe primul loc sunt cam de 96%.Om proneste cu sansa a doua,dar peste ,,Marele" milan!!!Nu stiu de ce dracu in poll milan conduce pe real madrid,pentru ca milan nu are nici macar sansa a doua in grupa,dar apoi prima sansa.

TeBat
15th September 2009, 22:16
ce gol a dat Ronaldo...:shocked:

Razor
15th September 2009, 22:20
2-0...gol Raul ! :yeah:

YoNuTzz
15th September 2009, 22:20
gol batranul pippo :D

JJ
15th September 2009, 22:28
Zurich astia parc-ar fi Steaua cu Real: inceput bun, o prima mare ocazie de care si-a batut joc unul cu calcaiul - daca era roman il spurca tot stadionul, apoi gol din lovitura libera pe centrul portii (boul de carlos), apoi din 4 metri pe un contraatac in doi cu pasa pe jos de pe extrema, banelul lor ramanand prea sus. :D
Le. Si golul 3 cu goianul lor ramas pe loc si cerand ofsaid la driblingul lui Higuain.

YoNuTzz
15th September 2009, 22:37
la pauza:
zurich - real 0-3
marseille - milan 0-1

Razor
15th September 2009, 22:51
Marseille - Milan : 1-1 (gol Heinze)

JJ
15th September 2009, 23:12
S-a cam terminat asemanarea cu Steaua: 2-3 la Zurich.

Razor
15th September 2009, 23:40
2-5 la Zurich. :D

moty
15th September 2009, 23:40
frumos meci!

dardar_3
15th September 2009, 23:43
http://img43.imageshack.us/img43/8207/pippoz.jpg


Grazie Pippo! :great:

Inca n-am murit si in Europa! :D


Rezumat: Ne-au calarit tot meciul. Le-am dat un gol din off-side si au vazut dracu gol in pielea lui Inzaghi! :D

YoNuTzz
15th September 2009, 23:46
o victorie foarte importanta ptr milan dupa ce marseille a jucat foarte bine, mai ales in repriza a 2-a

JJ
15th September 2009, 23:47
Realul n-a jucat nimic in a doua repriza, elvetienii erau aproape de egalare, dar cu 2 goluri in prelungiri s-a refacut diferenta. Cam sever pentru Zurich, dar s-a vazut naivitatea debutantilor.

delaparis
16th September 2009, 00:04
FC Zürich 2 - 5 Real Madrid
Margairaz (64e sp) Aegerter (66e) Cristiano Ronaldo (28e, 89e) Raul (35e) Higuain (45e+1) Guti (90e+4)

Marseille 1 - 2 Milan AC
Heinze (49e) Inzaghi (28e, 74e)

iulian_1976
16th September 2009, 00:11
...daca se pensiona Inzaghi astazi Marseille era in sarbatoare:D

delaparis
16th September 2009, 00:13
Rzultat istoric ... prima oara cand Milan castiga un meci contra Marseille :)

Fanfoot
16th September 2009, 02:01
http://img43.imageshack.us/img43/8207/pippoz.jpg


Grazie Pippo! :great:

Inca n-am murit si in Europa! :D


Rezumat: Ne-au calarit tot meciul. Le-am dat un gol din off-side si au vazut dracu gol in pielea lui Inzaghi! :D

Ce a ajuns si milanul asta,sa te sparcai pe tine pentru un rezultat la limita de zici drace,daca nu era super pippo canibalul,va manca de vii OM...Oricum in mod normal scorul trebuia sa fie de 6-2 pentru OM.Imi mentin parerea ca milan nu se califica in optimi,pun pariu ca OM va bate la voi acasa.

YoNuTzz
16th September 2009, 02:09
eu merg totusi pe o victorie la limita si acasa

kain
16th September 2009, 02:46
Realul n-a jucat nimic in a doua repriza, elvetienii erau aproape de egalare, dar cu 2 goluri in prelungiri s-a refacut diferenta. Cam sever pentru Zurich, dar s-a vazut naivitatea debutantilor.

Realul a inceput sa joace la spectacol in a doua repriza, aveau 3-0 din prima repriza :yeah:

Pana ce a dat imbecilul ala de arbitru penalty inexistent, Casillas practic nici nu l-a atins pe ala care s-a aruncat ca in piscina in careul nostru.

A fost o cadere psihica pentru noi, apoi a venit golul din corner care ne-a adus cu picioarele pe pamant, parca s-a vazut iesirea lui Xabi din teren, s-a pierdut echilibrul de la mijlocul terenului. Oricum era de asteptat sa le dam multe la anonimii astia, golurile lor au fost marcate din noroc si cu ajutorul arbitrului care dadea galben la orice contact mai dur :cry:

dardar_3
16th September 2009, 03:34
Ce a ajuns si milanul asta,sa te sparcai pe tine pentru un rezultat la limita de zici drace,daca nu era super pippo canibalul,va manca de vii OM...Oricum in mod normal scorul trebuia sa fie de 6-2 pentru OM.Imi mentin parerea ca milan nu se califica in optimi,pun pariu ca OM va bate la voi acasa.

Sunt chiar curios daca ai vazut pana acum vreun meci de fotbal de la un cap la altul... Scorul trebuia sa fie mult mai mare... Binenteles ca daca nu ne prezentam puteam pierde categoric... Naspa de ei... ce sa zic...


Intr-adevar... sudistii vor castiga UCL, Supercupa si WC-ul din 2014... Bleah... In finala cu galacticii echipei antrenate de Florentino... al carui Real n-a castigat in existenta ei un meci pe San Siro...


PS: Parisiene, au fost doar 3 intalniri pana acum. Am bifat inca o revansa...Au insa tot un bilant pozitiv... pana la retur binenteles. Apropo... astora le-a fost retrasa pana la urma prima UCL?

sun
16th September 2009, 12:26
dardar, din cate stiu inca se judeca :D

Milan a facut exact ceea ce imi era frica . A jucat prost si a castigat . OM ramane in carti pentru locul 2, inca nu e jucata calificarea.

Zurich m-a dezamagit complet. Ma asteptam sa faca 4-3 daca tot s-au chinuit atata in repriza a doua sa incerce sa intoarce rezultatul.

adi_sampon
16th September 2009, 14:25
imi pare rau de OM , asta e fotbalul joci foarte bine si pierzi din cauza ca exista jucatori precum Inzaghi bulanosi rau
Mergem inainte urmeaza un meci foarte greu pe Bernabeu

Iaco
16th September 2009, 15:10
imi pare rau de OM , asta e fotbalul joci foarte bine si pierzi din cauza ca exista jucatori precum Inzaghi bulanosi rau
Mergem inainte urmeaza un meci foarte greu pe Bernabeu

S.A.F: "Pippo Inzaghi was born in an offside position."...ce mai vrei:D:drak:

Catalanul
16th September 2009, 15:11
Oricum era de asteptat sa le dam multe la anonimii astia, golurile lor au fost marcate din noroc si cu ajutorul arbitrului care dadea galben la orice contact mai dur :cry:

Si golurile lui Ronaldo cum au fost ? :lol: oricum a avansat, nu mai da goluri doar din penalty, incepe sa le bage si din lovituri libere (chiar daca portarul, ce-i drept, a contribuit si el foarte mult :D)

TeBat
16th September 2009, 17:21
surprinzator rezultat Milan
Real va avea probleme cu italienii

El Pistolero
16th September 2009, 18:52
rezultate asteptate, milan si real se vor califica la pas

Fanfoot
16th September 2009, 19:52
Si golurile lui Ronaldo cum au fost ? :lol: oricum a avansat, nu mai da goluri doar din penalty, incepe sa le bage si din lovituri libere (chiar daca portarul, ce-i drept, a contribuit si el foarte mult :D)
Ma primul gol nu a fost de loc noroc(nici buffon nu o scotea la viteza aia)... dute si culcate:(vezi sa nu ma apuc eu sa spun acum de golurile lui ibra de la barcelona,adica cele 2 goluri(singurele)pe care le-a marcat din noroc chior...Ibra a jucat ca o cisma la voi,imi pare sincer rau pentru barcelona,dar cu ibra asta in echipa nu are nicio sansa sa castige ucl...

Catalanul
16th September 2009, 20:20
intr-adevar Buffon nu mai are aceleasi reflexe, a imbatranit si el saracu', poate lua si el gol... insa orice alt portar care se plasa bine nu lua gol... iar despre a 2-a lovitura libera mai bine nu vorbim :lol:

Ibra a marcat 2 goluri asa si? De abia a inceput campionatul.

Fanfoot
17th September 2009, 02:16
intr-adevar Buffon nu mai are aceleasi reflexe, a imbatranit si el saracu', poate lua si el gol... insa orice alt portar care se plasa bine nu lua gol... iar despre a 2-a lovitura libera mai bine nu vorbim :lol:

Ibra a marcat 2 goluri asa si? De abia a inceput campionatul.

Pai si nu mai spui cum a marcat cele doua goluri?:drak:Adica goluri mai bulanoase decat cele marcate de ibra pentru barca nu mai am vazut in viata mea...Ibra nu face nici cat 50% din etoo si voi l-ati dat ca fraieri(adica conducatori+antrenorul),eu nu il dadeam pe etoo nici pentru 50 milioane de euro+ibra.
Apropo cred ca glumesti in legatura cu buffon,nu?Dupa mine buffon este mai bun si decat casillas dar si decat ceh sau van der sar... apropo buffon are doar 31 de ani,cea ce pentru un portar nu este deloc mult.

Iaco
17th September 2009, 11:00
casillas e si mai tanar:D dar parca e de o vesnicie pe tveu:D

Fanfoot
18th September 2009, 00:17
casillas e si mai tanar:D dar parca e de o vesnicie pe tveu:D
Iti dai seama joaca de cand lumea fotbal si mai are vreo 10 ani de acum incolo:shocked:A debutat la real madrid prin 1998 si suntem aproape in 2010 si mai are pana in 2020 sa joace fotbal:shocked:Deci cam asa va arata istoria lui casillias la real madird: jucatorul cu cele mai multe meciuri din istoria fotbalului spaniol,jucatorul cu cele mai multe meciuri la nationala spaniei,jucatorul cu cele mai multe selecti la nationala spaniei,jucatorul cu cele mai multe meciuri in campionatul spaniei,jucatorul cu cele mai multe prezente in UCL,jucatorul cu cele mai multe jocuri pentru real madrid,jucatorul care a jucat cei mai multi ani pentru real madrid...cam asta va fi palmaresul lui casillias cand se va retrage.

kenzonne
19th September 2009, 16:47
de ce la rubrica liga campionilor, acest site minunat afiseaza scorul 2-4 intre zurich si real madrid, cand adevaratul scor a fost de 2-5????
eu le-am scris de vreo 2 ori ca sa schimbe informatia, dar se pare ca sunt prea ocupati ca sa faca modificarile.....

Ulysses
26th September 2009, 07:48
Etapa 2

30.09.2009 Milan 21:45 FC Zürich
30.09.2009 Real Madrid 21:45 Olympique Marseille

TeBat
28th September 2009, 11:22
Milan v FC Zürich 1x
Real Madrid v Olympique Marseille 1

Fanfoot
30th September 2009, 13:37
Real madrid-OM 1
Milan-zurich 1x

Ulysses
30th September 2009, 13:47
AC Milan - FC Zurich (echipe probabile)

AC Milan: Storari; Abate, Nesta, Kaladze, Zambrotta; Gattuso, Pirlo, Ambrosini; Seedorf; Ronaldinho, Pato

FC Zurich: Leoni; Stahel, Tihinen, Barmettler, Lampi; Aegerter, Gajic; Vonlanthen, Margairaz, Djuric; Nicki


Real Madrid - Olympique de Marseille (echipe probabile)

Real Madrid: Casillas – Albiol, Pepe, Garay, Marcelo – M. Diarra, Xabi Alonso – Kaka, Cristiano Ronaldo – Higuain, Benzema

Marseille: Mandanda – Bonnart, Diawara, Heinze, Taiwo – Cisse, Mbia, Cheyrou – Lucho – Brandao, Niang

delaparis
30th September 2009, 20:45
Marseille la lectia de spaniola :)

Abia astept meciul :drak:

Ulysses
30th September 2009, 20:49
va ramane corigenta. ii scoate Ronaldo la tabla pe baieti:D

delaparis
30th September 2009, 20:53
Apropos am citit prin presa franceza cum ca Morientes o sa fie titular ... dar tot degeaba :D

milanezu
30th September 2009, 22:00
mama ce gol cu calcaiul a inscris zurich.

Riddler
30th September 2009, 22:16
Unde vezi meciul? Vreau si eu link la meciul lui Real!

Insane
30th September 2009, 22:18
Cat de idiot sa fii sa televizezi Bayern - Juventus si sa nu dai Chelsea, Manchester sau Real Madrid ? Numai in Romania e posibil !

milanezu
30th September 2009, 22:30
deci e chiar dureros sa privesti jocul lui milan.
incredibil cat de prost putem juca.
avem nevoie de luciano spalletti.
si asa e liber.

delaparis
30th September 2009, 22:39
Unde vezi meciul? Vreau si eu link la meciul lui Real!

Eu il vad la tv
incearca aici
http://www.myp2p.eu/broadcast.php?matchid=48897&part=sports


Marseille nu joaca rau dar au avut si noroc in prima repriza.

Catalanul
30th September 2009, 23:04
deci ce gol a dat zurich, superb calcaiul :D

real 2-0, in 5 minute au rezolvat meciul desi jucau destul de prost... nu prea a fost penalty la Ronaldo

delaparis
30th September 2009, 23:07
Nu a fost nici penalty si nici de cartonas rosu ... arbitraj ezitant.

Nah ca e deja 3-0 si festivalul continua ...

Razor
30th September 2009, 23:09
Ronaaaldooo....Ronaaaldoooo.... :D

Nu cred ca mai exista dubii ca ne calificam de pe primul loc. :D

delaparis
30th September 2009, 23:13
A iesit Ronaldo :D

A intrat unul dintre cei mai promitatori jucatori, parerea mea. Higuain

Riddler
30th September 2009, 23:22
Eu il vad la tv
incearca aici
http://www.myp2p.eu/broadcast.php?matchid=48897&part=sports


Marseille nu joaca rau dar au avut si noroc in prima repriza.


Nu imi merge decat pe un singur link meciul si acela imi iese din meci dupa 30 de secunde. Alt link? :)

Riddler
30th September 2009, 23:22
Decat de pe un singur link imi apare meciul si in ala dupa 30 de secunde imi iese. Ce sa fac... alt link nu aveti? :(

delaparis
30th September 2009, 23:55
Milan AC 0 - 1 FC Zürich
Tihinen (8e) :happy

Real Madrid 3 - 0 Marseille
Cristiano Ronaldo (58e, 64e) Kaka (61e sp)

YoNuTzz
1st October 2009, 00:14
indemn pe toti utilizatorii forumului sa intre pe threadul lui milan si sa ofere un RIP
RIP Milan !

dardar_3
1st October 2009, 00:49
Nu e chiar atat de tragic Yonutz. Am trait si drame mai mari decat un loc 11 in Serie A si o bataie de la FC Zurich(care pana la urma e campioana Elvetiei nu orice panarama:D). Castigam 6/6 cu Real si mergem mai departe de pe primul loc.

YoNuTzz
1st October 2009, 00:56
Nu e chiar atat de tragic Yonutz. Am trait si drame mai mari decat un loc 11 in Serie A si o bataie de la FC Zurich(care pana la urma e campioana Elvetiei nu orice panarama:D). Castigam 6/6 cu Real si mergem mai departe de pe primul loc.

nu vreau sa fiu rau, dar nici tu nu crezi ce zici...
daca facem 1/6 cu real e vis

iulian_1976
1st October 2009, 01:50
Real Madrid un pic umflata de presa nu este atat de valoroasa pe cat pare.
In debutul partidei O.M. putea marca lejer.

O.M. o echipa care inca nu si a spus ultimul cuvant,inclin sa cred ca pot iesi
pe locul 2.Diawara a comis amandoua golurile de la O.M :rolleyes:

Milan o sa se taraie in continuare,Zurich nu cred ca sunt peste O.M. in mod
normal ce a castigat azi o sa mearga la O.M.

Insa Real repet nu este atat de valoroasa pe cat pare vor veni si echipe ce
stiu sa se apere si care pot marca din 2 faze pe meci.

Fanfoot
1st October 2009, 02:10
Nu e chiar atat de tragic Yonutz. Am trait si drame mai mari decat un loc 11 in Serie A si o bataie de la FC Zurich(care pana la urma e campioana Elvetiei nu orice panarama:D). Castigam 6/6 cu Real si mergem mai departe de pe primul loc.
Mda:D Eu cred ca ai vrut sa zici ca va ia 6 din 6 si ca va baga cate 6 boabe pe meci,real madrid va merge la umilirea adversarului chiar si pe san siro,retine umilirea nu invingerea,aia nu se multumesc cu un simplu avantaj de doua goluri,aia vor un avantaj de la 4 goluri in sus(mai ales ca este vorba de milan).

Lordul
1st October 2009, 09:43
Milanul nu mai e ce a fost....Zurrich a detonat bomba chiar pe San Siro din Milano

TeBat
1st October 2009, 10:04
e incredibil ce se intampla cu Milan

mblue
1st October 2009, 10:44
Nu e chiar atat de tragic Yonutz. Am trait si drame mai mari decat un loc 11 in Serie A si o bataie de la FC Zurich(care pana la urma e campioana Elvetiei nu orice panarama:D). Castigam 6/6 cu Real si mergem mai departe de pe primul loc.

Logica de iti vine sa intri in beci.
Campioana Elvetiei e super-echipa fata de mediocrii de la Stutgart, nu-i asa?

dardar_3
1st October 2009, 11:16
Mda... nu stiam de unde esti atat de istet sa faci analiza pe propozitie. Fiecare cu ideile lui, unele geniale, altele de beci... Eu raman la parerea ca pana si Milan in forma asta jalnica i-ar putea bate pe descultii de la Stuttgart.

Ulysses
1st October 2009, 12:40
AC MILAN - FC ZURICH 0-1!!! (Tihinen '10)

AC Milan 4-3-1-2

Storari - Abate, Nesta, Kaladze, Jankulovski - Flamini, Pirlo, Ambrosini - Seedorf - Pato, Inzaghi

Rezerve: Dida, Onyewu, Gattuso, Huntelaar, Zambrotta, Antonini, Ronaldinho

Antrenor: Leonardo

FC Zurich 4-3-1-2

Leoni - Koch, Barmettler, Tihinen, Rochat - Okonkwo, Aegerter, Gajic - Margairaz - Volanthen, Djuric

Rezerve: Guatelli, Lampi, Nikci, Alphonse, Stahel, Abdi, Schonbachler

Antrenor: Bernard Challandes

REAL MADRID - OLYMPIQUE MARSEILLE 3-0 (Cristiano Ronaldo '57, '63, Kaka '61 pen)


Real Madrid 4-2-3-1

Casillas - Sergio Ramos, Pepe, Albiol, Marcelo - Xabi Alonso, Gago - C. Ronaldo, Guti, Kaka - Benzema

Rezerve: Dudek, M.Diarra, Raul, Drenthe, Garay, Higuain, Van der Vaart

Antrenor: Manuel Pellegrini

Marseille 4-4-2

Mandanda - Bonnart, Diawara, Heinze, Taiwo, - Abriel, Mbia, Lucho, Cheyrou - Morientes, Niang

Rezerve: Andrade, Rodriguez, Cisse, Brandao, Ben Arfa, Kabore, Valbuena

Antrenor: Didier Deschamps

Fanfoot
1st October 2009, 13:26
Mda... nu stiam de unde esti atat de istet sa faci analiza pe propozitie. Fiecare cu ideile lui, unele geniale, altele de beci... Eu raman la parerea ca pana si Milan in forma asta jalnica i-ar putea bate pe descultii de la Stuttgart.
Eu raman la parerea ca milan este o echipa varzaluita si nu mai este in stare sa bata nici pe urziceanca.
Sunteti rusinea europei.

michai
1st October 2009, 18:06
incredibil ce gol a dat Zurich:groggy:
Milanu cred ca va fi fericita daca va prinde Europa League anu asta:rolleyes:

Cipri
1st October 2009, 18:37
Totusi ... Milanul putea egala pe Zurich in min 95 , dupa ce sutul lui Zambrotta a lovit bara ...

Luis Garcia10
1st October 2009, 19:04
Cand esti fan Real Madrid, esti penibil sa vii sa te lauzi ca ai batut pe OM cu 3-0 dupa ce ai cumparat de 300m doar in ultima vara! Sa veniti fratilor cu trofeele si dupa aia mai vorbim! Degeaba bati pe OM cu 8-0, daca iti ia Barca fata in La Liga, daca nu prinzi nici macar finala in liga, si daca iesi si din Cupa si apoi o arzi gen: "Oricum nu ne interesa cupa" ...Dai in penibil apoi! ;)
Cat despre Milan...e o echipa deja imbatranita, nu poti sa vii cu Seedorf, Pippo si Ronaldinho sa-ti faca diferenta! Bineinteles ca meciul de ieri a fost o intamplare, dar eu vorbesc de perspectivele lor in C.L. Pana una alta, dintre echipele italiene, Fiorentina e cea mai bine pozitionata dupa 2 runde, si e echipa care a aratat cel mai bine in Liga! :rolleyes:

El Pistolero
1st October 2009, 19:47
Interesanta lupta pentru locul 2 aici.ca prima se stie cine termina.Ah si frumos golul elvetienilor

adi_sampon
2nd October 2009, 18:33
Avem niste sanse la locul 2 daca luam 6 pct cu Zurich si Milan o da in bara cu Real

Ulysses
3rd October 2009, 12:06
La cum merge Milan de ceva timp...Eu tot sper sa "se trezeasca":thinkso:

Fanfoot
3rd October 2009, 21:58
Avem niste sanse la locul 2 daca luam 6 pct cu Zurich si Milan o da in bara cu Real

De un lucru poti fi sigur,milan o va da rau de tot in bar(c)a cu real madrid.

kain
4th October 2009, 00:43
deci ce gol a dat zurich, superb calcaiul :D

real 2-0, in 5 minute au rezolvat meciul desi jucau destul de prost... nu prea a fost penalty la Ronaldo

Ati innebunit cu " nu prea a fost penalty la Ronaldo " . El a iesit accidentat din meci dupa intrarea maimutzei de Diawara, ca altfel nu pot sa-i spun.. si voi aveti dubii ca n-a fost penalty.. :cry:

Poate ca am avut o prima repriza mai slaba, insa in a doua am accelerat un pic si am rezolvat meciul, am trecut de inca un test.. Important este ca pana acu avem victorii pe linie, singura echipa din Europa.. sper sa ramana asa :ok:

milanezu
4th October 2009, 02:06
nu ma mir ca ii iei apararea lui ronaldo.
cred ca esti indragostit de el din moment ce il ai la avatar stii tu unde.

costidor4u
4th October 2009, 12:36
Real Madrid se califica 100% si sper ca si OM de pe 2

diablo2009
4th October 2009, 15:52
Real M – OM 3 – 0 Cristiano Ronaldo 58, 64, Kaka 61(p)
Milan – Zurich 0 – 1 / Hannu Tihinen 10

1. Real Madrid - 6 pt, 2. FC Zurich - 3 pt, 3. AC Milan - 3 pt, 4. Ol.Marseille - 0 pt

diablo2009
4th October 2009, 15:52
Super gol Tihinen :lol:

Ulysses
8th October 2009, 19:19
Etapa 3

21.10.2009 Real Madrid 21:45 Milan
21.10.2009 FC Zürich 21:45 Olympique Marseille

kain
12th October 2009, 16:03
nu ma mir ca ii iei apararea lui ronaldo.
cred ca esti indragostit de el din moment ce il ai la avatar stii tu unde.

Normal ca ii iau aparare din moment ce am dreptate, acu' uite si tu mai sta inca 2-3 saptamani pentru ca i-a recidivat accidentarea din meciu' cu OM.. Nu mai e nimic de zis .. :mda:

YoNuTzz
12th October 2009, 18:28
c ronaldo out o luna cica

Vadim
18th October 2009, 01:47
Mult si bine.

Leo
18th October 2009, 12:42
De la vodoo i se trage.

iulian_1976
18th October 2009, 16:40
Super gol Tihinen :lol:

...se bat pentru locul 2 :D

kain
18th October 2009, 16:59
Si fara Cristiano tot pe locul 1 din grupa iesim ;)

Ulysses
19th October 2009, 08:34
Grupa ca grupa, vorba e ce faceti dupa aia:rolleyes:

Fanfoot
19th October 2009, 16:08
Grupa ca grupa, vorba e ce faceti dupa aia:rolleyes:
Ne zbatem ca pestele pe uscat!

iulian_1976
19th October 2009, 18:57
Ar fi o chestie sa si revina Ac Milan tocmai la Madrid:D

Sir. Eko
19th October 2009, 21:44
Ar fi o chestie sa si revina Ac Milan tocmai la Madrid:D

A inceput sa isi revina de ieri cu Roma :D ....dar tot nu cred ca va reusi cu Real ceva... un egal maxim ,Real are probleme in defensiva ,poate poate reuseste Pipo sa speculeze ceva :) ...dar va fi greu.

Celso
20th October 2009, 17:14
totusi a batut Roma, o echipa de Europa League:P ...joaca Ronaldinho? daca da, poate au 35% sanse la un egal:D

Anarchy1slayer
21st October 2009, 00:38
Bate sigur Real Madrid maine desi s-ar putea cu cv dificultate tinand cont ca lipseste Ronaldo care e piesa principala in jocul echipei spaniole.

Sir. Eko
21st October 2009, 18:59
Ce liniste pe aici :D .
Bine ca va-ti contrazis in continuu de cand cand s-au extras grupele ,iar acum inainte de meci(Real-Milan)nimeni nu zice nimic :D ,emotii poate?

Razor
21st October 2009, 22:04
Gol Raul !!!

S-a facut dreptate dupa penalty-ul refuzat. :ok:

milanezu
21st October 2009, 22:07
doamne da prost mai ii si dida.
asa ceva rar vezi.

Sir. Eko
21st October 2009, 22:08
Cum a reusit Dida sa scape mingea aia =))) ,mai rar asa ceva .

Iaco
21st October 2009, 22:14
Zurich si Marseille mai departe vreau sa vad:D:D

milanezu
21st October 2009, 23:09
gol fenomenal pirlo.

milanezu
21st October 2009, 23:11
super pasa ambrosini si pato inscrie.
1-2.
real madrid este groggy.

Sir. Eko
21st October 2009, 23:14
Ce revenire...nu ma asteptam

milanezu
21st October 2009, 23:18
cel mai slab de pe teren este kaka.

Sir. Eko
21st October 2009, 23:19
M-am grabit nu e chiar revenire,2-2.

Iaco
21st October 2009, 23:19
Nu imi place mie Milan da Real sa nu vad in fata ochilor:D...hehe...auzi galactici:D

milanezu
21st October 2009, 23:21
doamne sut parabil si dida il lasa in poarta.

Grinco
21st October 2009, 23:31
Asa ma...Bravo :D

kain
21st October 2009, 23:32
Echipa mai mancatoare de rahat ca Milan n-am mai intalnit.. nu mai e nimic de zis.. Cea mai bulanoasa echipa din istorie :cry:

Sir. Eko
21st October 2009, 23:33
Pe langa un meci frumos avem parte si de putin K1 :D

unic_jul
21st October 2009, 23:35
Asa ii trebuie realului.Sa joci ca o cizma dupa ce ai 1-0 si sa nu fortezi sa mai dai 2 si sa te multumesti cu 1-0 e inacceptabil.Milanul a jucat ca deobicei-oribil insa realul a platit pt suficienta care a aratat-o la 1-0.
Pelegrini e depasit de situatie.personal nu cred ca e de Real

Sorin Blaj
21st October 2009, 23:36
Echipa mai mancatoare de rahat ca Milan n-am mai intalnit.. nu mai e nimic de zis.. Cea mai bulanoasa echipa din istorie :cry:

Hai sa nu exageram. Madrilenii isi dau cap in cap, isi baga singuri mingea in poarta si tot ei fac scandal. Gol perfect valabil anulat de arbitru, orb de felul lui.

Altfel, dupa regalul de fotbal de aseara, am avut parte de un alt meci exceptional. :ok:

Grinco
21st October 2009, 23:38
Cea mai galactica echipa din univers...vai si-amar:)

milanezu
21st October 2009, 23:38
Echipa mai mancatoare de rahat ca Milan n-am mai intalnit.. nu mai e nimic de zis.. Cea mai bulanoasa echipa din istorie :cry:

te roade rau pe dinauntru.:happy:happy

Kooler
21st October 2009, 23:38
Milan e genu' de echipa care da gol in 2 - 3 oameni... Real Madrid, are atacurile mult mai oraganizate. Tin cu ambele chipe, dar in liga campionilor Ac milan are un rol aparte, ce ma impresioneaza e ca in campionat nu castiga multe meciuri, dar cand li se da un meci de castigat in liga, il castiga. Real e invers.... Ma bucur ca a castigat Milan.... E o echipa mult mai spectaculoasa, datorita fazelor de geniu.

milanezu
21st October 2009, 23:41
seedorf-pato.
sah mat real.
kaka a ajuns sa joace intr-o echipa de kaka.

Anarchy1slayer
21st October 2009, 23:43
Personal nu ma asteptam ca Milan sa joace bine in seara asta , dar se pare ca m-am inselat. Bv verisorilor!

Razor
21st October 2009, 23:44
N-au jucat ei atat de bine pe cat am jucat noi prost.

Astept sa plece Pellegrini.

milanezu
21st October 2009, 23:45
real bate pe zurich.
zurich bate pe milan.
milan bate pe real.
interesante mai sunt caile fotbalului.

Grinco
21st October 2009, 23:45
Doamne fereste sa recunoasteti ca a fost Milan mai buna ca pseudo-galacticii

Sir. Eko
21st October 2009, 23:46
N-au jucat ei atat de bine pe cat am jucat noi prost.

Astept sa plece Pellegrini.

Deja ? acum a venit...

Kooler
21st October 2009, 23:46
Kaka , ca si Ronaldinho sunt intr-o criza de inspiratie din care e imposibil sa mai iasa.... Pur si simplu nu le mai ies driblingurile...

kain
21st October 2009, 23:47
te roade rau pe dinauntru.:happy:happy

Cand ma bate o echipa mai slaba ca Unirea Urziceni, normal ca ma roade.. :mda:

milanezu
21st October 2009, 23:49
mare echipa si realul asta.
pe langa ca dida le-a facut cadou 2 goluri si l-am vandut pe cel mai bun jucator la ei tot nu ne-au batut.

Razor
21st October 2009, 23:51
Doamne fereste sa recunoasteti ca a fost Milan mai buna ca pseudo-galacticii

Te-ai uitat macar la statistici ?

kain
21st October 2009, 23:51
mare echipa si realul asta.
pe langa ca dida le-a facut cadou 2 goluri si l-am vandut pe cel mai bun jucator la ei tot nu ne-au batut.

Casillas v-a intors favoarea prietenii mei.. Dupa cum zicea cineva, ati castigat si voi ca Rubin Kazan la Barcelona.. cu niste executii si speculatii ale unor greseli, ca in rest ce-ati practicat in seara asta nu s-a numit fotbal :rosu:

Grinco
21st October 2009, 23:54
Te-ai uitat macar la statistici ?
Fotbalul e pe goluri, nu pe cornere sau suturi care nu intra in poarta. Asa ca, pana la urma, v-am dat 4 goluri valabile acasa ;)

Razor
21st October 2009, 23:55
Pai atunci zi ca Milan a castigat , nu ca a fost mai buna...e o diferenta.

kain
21st October 2009, 23:55
Fotbalul e pe goluri, nu pe cornere sau suturi care nu intra in poarta. Asa ca, pana la urma, v-am dat 4 goluri valabile acasa ;)

Si noua ne-a fost refuzat un penalty, pe care iti zic eu ca Kaka l-ar fi transformat mai mult ca sigur, si noua ne-a fost anulat un gol, insa jucatorii nostri nu i-au dat palme capitanului vostru, asta arata disperarea echipei voastre dupa puncte, noi ne permitem sa pierdem, voi nu :yeah:

Grinco
21st October 2009, 23:58
Ce gol v-a fost anulat? E o diferenta, la noi a fost valabil, la voi a fost off-side clar, plus ca nu a prea intrat mingea.

YoNuTzz
22nd October 2009, 00:08
daca ma apuc sa dau quote la toti cei care au crezut ca milan va fi desfintata astazi (inclusiv eu) ar trebui sa fac 10 pagini

REAL - MILAN 2-3 si am demonstrat ca in primul rand SUNTEM O ECHIPA DE CHAMPIONS LEAGUE :D

Riddler
22nd October 2009, 00:14
FC Zurich - Ol. Marseiile 0-1. Gol Heinze... Heinze e cu mult peste Marcelo ... nu trebuia dat! :no:

Clasamantul: 1. Real Madrid 6p, 2. AC Milan 6p, 3. FC Zurich 3p, 4. Olympique Marseille 3p

YoNuTzz
22nd October 2009, 00:16
real madrid - milan 2-3 (2-4 rezultatul corect)
voi ati avut un penalty neacordat, care oricand putea fi ratat, noi am avut gol valabil anulat, care e mult mai concis decat un posibil penalty...deci per total sa zicem ca se echivaleaza...

ce bulan am avut, nu stiu...v-am dat 4 goluri...in schimb voi ati beneficiat de o gafa impardonabila (unde mai primiti cadou asha ceva)

sezonul trecut ati avut dubla infrangere cu juventus in grupe, dubla infrangere cu liverpool in optimi, dubla infrangere cu barca in campionat, si acum infrangere cu milan...
mai pe scurt...nu puteti bate echipe mari :D

iulian_1976
22nd October 2009, 00:31
Ar fi o chestie sa si revina Ac Milan tocmai la Madrid:D


A inceput sa isi revina de ieri cu Roma :D ....dar tot nu cred ca va reusi cu Real ceva... un egal maxim ,Real are probleme in defensiva ,poate poate reuseste Pipo sa speculeze ceva :) ...dar va fi greu.


Bate sigur Real Madrid maine desi s-ar putea cu cv dificultate tinand cont ca lipseste Ronaldo care e piesa principala in jocul echipei spaniole.

Ac Milan moare dar nu ne preda :happy
Ca joc amandoua slabe,luati o doar ca o parere :D
Real Madrid este umflata rau,pe Milan ii stiam ca scartaie si au lins putin ranile :D

Am vazut ieri Sevillia,Arsenal,Barça imi par cu mult mai puternici.

Celso
22nd October 2009, 09:05
Repriza a 2-a sa zicem ca a fost mai buna, dar prima cred ca fost cea mai slaba din CL de anul asta:headbang: ...2 echipe care nu se regasesc, nu au pic de idee tactica, joaca numai la intamplare:), putine faze de poarta ...dezamagitor pt mine

TeBat
22nd October 2009, 09:12
realul isi confirma valoarea de carton

mariomax
22nd October 2009, 10:42
realul isi confirma valoarea de carton

absolut. de la real mi-e frica doar de ronaldo si higuain, cam atat.
prin meciul de aseara real a demonstrat inca odata ca e departe ca si echipa si pe deasupra au nevoie de antrenor.

milan se chinuie in italia, dar bate pe bernabeu...

Iaco
22nd October 2009, 11:13
absolut. de la real mi-e frica doar de ronaldo si higuain, cam atat.
prin meciul de aseara real a demonstrat inca odata ca e departe ca si echipa si pe deasupra au nevoie de antrenor.

milan se chinuie in italia, dar bate pe bernabeu...

Nu imi place Real nici Milan si nici Barcelona...dar sa vad un fan al ultimei venind si facand analiza jocului prestat de Real dupa ce echipa lui a pierdut acasa cu Rubin Kazan:D e mai mult decat hilar...totusi Milan cat de dezastruos se prezinta anul asta e totusi Milan:D

Sasuke Uchiha
22nd October 2009, 12:13
mare dreptate ai M0rph
rezultatele de ieri nu schimba nimic , da putina emotie grupei insa tot realu si milanu vor trece si tot in acesta ordine

realmadrid.com
22nd October 2009, 14:52
seedorf-pato.
sah mat real.
kaka a ajuns sa joace intr-o echipa de kaka.

Masoarati cuvintele, un meci nu schimba nimic. Pana sa marcati, n-ati avut nici un sut pe poarta, asa ca ciocu mic. Norocul echipelor care joaca cu noi, este ca au 5-6 atacanti, pt ca fundasii nostri parca sunt platiti sa nu faca nimic.

Golurile voastre au insemnat un sut fenomenal, o gafa a lui Casillias si un om nemarcat, si in rest atat, nu ati existat pe teren.

Intradevar Kaka n-a facut nimic, observ ca fara Ronaldo sunt varza, dar si cu el mare diferenta n-ar fi...cu o floare nu faci primavara.

adi_sampon
22nd October 2009, 16:49
OM a batut cu 1-0 si asta conteaza :D

dardar_3
22nd October 2009, 17:11
Masoarati cuvintele, un meci nu schimba nimic. Pana sa marcati, n-ati avut nici un sut pe poarta, asa ca ciocu mic. Norocul echipelor care joaca cu noi, este ca au 5-6 atacanti, pt ca fundasii nostri parca sunt platiti sa nu faca nimic.

Golurile voastre au insemnat un sut fenomenal, o gafa a lui Casillias si un om nemarcat, si in rest atat, nu ati existat pe teren.

Intradevar Kaka n-a facut nimic, observ ca fara Ronaldo sunt varza, dar si cu el mare diferenta n-ar fi...cu o floare nu faci primavara.

Com-ule... ia vezi matale cum caracterizezi jocul. Sa-ti readuc aminte cum a inscris Real Madrid? Si cum au dominat ei la toate capitolele cu 2 gafe ale apararii noastre si cam atat?

Am inscris de 4 ori aseara. Am avut inca 3 ocazii mari de a marca prin Inzaghi, Pato si Seedorf(toate din careul vostru, ocazii monumentale).

E grav daca stati in Cr. Ronaldo. Personal eu cred ca aseara castigam chiar daca juca si Cr. Ronaldo.


PS: Casillas daca punea mana pe minge aveam lovitura libera + rosu pentru portarul vostru. Nu e o gafa uriasa si pomana precum a facut Dida la primu gol al vostru.

El Pistolero
22nd October 2009, 18:53
ce s-au bucurat astia de la Milan la final de parca castigara CL:happy:happy
Un meci foarte slab facut de Real,Bemzema si Kaka inexistenti.Milan in nota sa obisnuita adica slabut.

mariomax
22nd October 2009, 20:55
Nu imi place Real nici Milan si nici Barcelona...dar sa vad un fan al ultimei venind si facand analiza jocului prestat de Real dupa ce echipa lui a pierdut acasa cu Rubin Kazan:D e mai mult decat hilar...totusi Milan cat de dezastruos se prezinta anul asta e totusi Milan:D


sa intelegem ca nu mai avem voie sa comentam? sau sa intelegem ca nu va convine ceva? traiasca comunismul!

ps; vorbim de infrangeri diferite.

adi_sampon
23rd October 2009, 21:51
parerea mea ca minim 50 % din meci a fost blat intre echiupe cu bwin lor cu tot e prea evidenta chestia

Iaco
23rd October 2009, 22:05
sa intelegem ca nu mai avem voie sa comentam? sau sa intelegem ca nu va convine ceva? traiasca comunismul!

ps; vorbim de infrangeri diferite.

Era vorba de atitudinea pe care ai avut-o ca suporter al rivalei de moarte...faptul ca sprjineai ideea ca Realul e echipa de carton ai vrut sa faci un pic misto de fanii realului pentru infrangerea cu Milan cand propria echipa a pierdut cu Rubin Kazan...pe principiul "vezi paiul din ochiul altuia, dar nu vezi barna din ochiul propriu":D

Macar Realul a pierdut cu o echipa grea pe cand Barcelona a pierdut cu ceva necunoscuti care joaca pentru prima data in CL/CCE sau cum vrei tu sa ii spui:P

P.S dintre toate echipele din afara Angliei Realul de departe mi-e cea mai antipatica

Ulysses
26th October 2009, 09:16
Etapa 4

03.11.2009 Milan 21:45 Real Madrid
03.11.2009 Olympique Marseille 21:45 FC Zürich

Real era data ca favorita la castigarea trofeului dupa campania de transferuri. A incurcat-o un AC Milan in scadere de forma evidenta chiar pe Bernabeu. Isi vor lua punctele inapoi la Milano?

dardar_3
26th October 2009, 17:07
parerea mea ca minim 50 % din meci a fost blat intre echiupe cu bwin lor cu tot e prea evidenta chestia

Adi, hai sa nu dezgropam mortii... un sustinator al echipei O.M. care arata cu degetu la un posibil blat e penibil...

Sa stii ca nu jucam cine stie ce, insa Real Madrid e de departe o echipa de anonimi fara Cr. Ronaldo, Robben sau Sneijder. In meciul de la Madrid am fost peste ei, mai putin la capitolul cornere.


Sansele de calificare sunt impartite in mod egal intre Milan, Real si Zurich:drak:

@Ulyse, Barca era favorita bookmakerilor la inceputul sezonului.

Ulysses
26th October 2009, 17:30
Ok dardar_3, una dintre favorite:)

TeBat
27th October 2009, 18:23
Milan v Real Madrid x2
Olympique Marseille v FC Zürich 1

dumboss_yo
27th October 2009, 21:24
Multi au spus ca rezultatul de pe Bernabeu a fost "blat" facut pentru ca s-a pariat mult pe victoria Realului si pentru ca ambele echipe au ca sponsor o agentie. Eu sper ca nu se manjesc cu asa ceva la nivelul asta si mai sper ca madrilenii isi vor lua revansa in Italia. Totusi, tinand cont ca se castiga greu pe terenul lui AC Milan, merg pe x2.
Dupa parerea mea, Marseille va invinge pe Zurich.

dardar_3
28th October 2009, 11:02
La fel au facut si aseara blat galacticii de la Real Madrid? :D Bagati-va mintile in cap ca mai aveti putin si incepeti sa vedeti voci.

Ulysses
28th October 2009, 14:33
dardar, poti crede ca o aspiranta la castigarea trofeului suprem din fotbal poate lua bataie de la o divizionara secunda????cu 4-0????:shocked:nici daca ar fi jucat cu echipa a doua sau a treia, pe bune:thinkso:

il_dotore
28th October 2009, 15:36
Pai daca o luam asa real in ultimele 3 meciuri a facut blat de dragul pariorilor? sa fim seriosi... i-au luat de sus pe cei de la Milan si s-au ars

Sir. Eko
28th October 2009, 15:54
Pai daca o luam asa real in ultimele 3 meciuri a facut blat de dragul pariorilor? sa fim seriosi... i-au luat de sus pe cei de la Milan si s-au ars

Pe toata lumea privesc ei de sus ...si se ard des de tot :D ,ce meci frumos a fost in cupa ieri seara :D

Anarchy1slayer
29th October 2009, 23:20
A fost oricum un meci destul de dubios al Realului , totusi sa pierzi cu niste desculti din liga a 3-a .. probabil noi astia care tastam nu vom sti niciodata ce s-a intamplat cu adevarat :))

dardar_3
30th October 2009, 11:14
Clar... hai atunci sa luam si titlul european castigat de Grecia (a batut de 2 ori tara organizatoare)... tocmai de aceea fotbalul e frumos pentru ca uneori e imprevizibil...

Ulysses
30th October 2009, 14:48
Exemplul asta am vrut sa-l dau si eu pt Garcia care a spus ca favoritele sunt clare dupa sferturile de finala , nu pot aparea surprize. asta apropos de Liverpool

adi_sampon
1st November 2009, 12:09
acuma pe bune ca Real Milan nu a fost blat ? in primul rand bwin aia e cea mai marsava agentie de pariuri
era clara treaba cu 1 pauza /2 final
dida si-o baga singur in poarta practic , si dupa milanul revine din cenusa proprie si baga 3 boabe pe bernabeu , sa fim seriosi . Cum dracu de nu o batut pe Zurich acasa cand era 1-0 din min 10 si au intors scoru cu Real
Asta e cea mai marsava grupa , se fac manevre pe fata , acum pe bune eu va inteleg pe unii ca urati realul sau iubiti milanul da tre sa mai fiti si realisti in viata asta , mafia pariurilor e prea mare pt a nu se baga si in chestii dastea

Ulysses
1st November 2009, 13:34
posibil. pe criza asta economica sunt unii in stare de orice ca sa nu fie ruinati. iar fotbalul a devenit demult o afacere

dardar_3
2nd November 2009, 12:17
Adi_sampon: Esti foarte subiectiv. Eu stiu ca vroiai sa ne umileasca Real Madrid in dubla mansa pentru a face mai usoara calificarea lui O.M. Apropo, meciul de la Marseille dintre O.M si Milan a fost blat?

kain
2nd November 2009, 16:19
Ce-a fost a fost.. acum se pare ca Milan in sfarsit joaca fotbal, acum noi suntem aia care jucam prost.. Astept o partida frumoasa si nu m-ar deranja si un egal :P

YoNuTzz
2nd November 2009, 17:51
Ce-a fost a fost.. acum se pare ca Milan in sfarsit joaca fotbal, acum noi suntem aia care jucam prost.. Astept o partida frumoasa si nu m-ar deranja si un egal :P

orice se poate intampla pe san siro

Ulysses
3rd November 2009, 09:43
Returul dintre AC MIlan si Real Madrid este televizat la 21.45 de TVR1:cool:

dau pronostic 2

dardar_3
3rd November 2009, 10:49
Nu ti-a cerut nimeni pronosticul Ulysses... Meciul din seara asta este deschis oricarui rezultat... In ultimele meciuri am crescut considerabil ca joc... Realul s-a deplasat la Milano fara C. Ronaldo si fara Guti, ceea ce e un minus pentru ei. Guti este de-o viata la Real Madrid si e un jucator exponential. Se pare ca doar Capello a vazut in el un titular. Si nu cred ca s-a inselat.

Va fi interesanta revenirea lui Ricky pe San Siro... Am asa o presimtire ca o sa ne dea gol Iuda... :D http://img39.imageshack.us/img39/7963/31b456e7f99f2ae3d7bcc17.jpg

Ulysses
3rd November 2009, 12:33
dardar_3, poate nu observi dar mai facem pronosticuri pe aici. Chiar ne gandim sa deschidem un thread separat pentru asta:ok: iti urez sa castige echipa pe care o sustii chiar daca avem pareri diferite in ceea ce rpiveste rezultatul final al intalnirii:)

Sir. Eko
3rd November 2009, 15:59
Sper sa avem parte de un meci frumos cu multe goluri,asa cum a fost si cel din tur :D.Orice rezultat ar merge aici,nu stiu ce sa zic ...egal :D

adi_sampon
3rd November 2009, 16:07
dardar nu am zis ca OM-Milan a fost blat nici pe departe a prins OM o zi slaba si Milan o zi buna si Galliani dej a vb ce buna echipa aveti
dar avand in vedere ca e o dubla mansa , echipele isi pot face calcule in cat sa isi scoata fiecare calificarea , de ex p azi ar merge bine un X
BWIN da vreo 20 de mil de euro pe an doar la real , banii aia trebuiesc scosi cumva ca nu se baga orice prost care vede un meci alu real pe bwin ca asa are real pe tricou
Daca se baga bani multi pe un meci cum e asta e simplu se mai face si o pauza pe real sa puna altii si mai mult , si dupa un 2 final si te lasa cu buza in soare
Repet nu spun ca este blat , dar eu am o mare indoiala privind corectitudinea acelui meci si cred ca a fost o manarie a casei de pariuri Bwin si poate nu numai

dardar_3
3rd November 2009, 16:20
Hai ca deja o dam in balarii copchile.... pe toti i-a apucat febra pariurilor... toti viseaza ca stiu tot ce misca si pe la Real si pe la Milan... ba mai mult... stiu si cum dicteaza casele de pariuri... Toata lumea vede fantasme si mai putin fotbal...

Stii cati bani da Bwin la Milan pe sezon? 2-3 milioane.... Tu crezi ca sponsorul are un cuvant de spus in jocul Milanului? ... Stii cat se iau dupa 6 meciuri castigate in UCL? surpriza: 6* 600k = 3,6mil... Plus alte cele...

Stii cate echipe din fotbalul european au casa de pariuri pe piept? Mi se rupe mie ca O.M. are un rahat pe tricou si ca nu primeste 100 de mil de la un sponsor... Insa nu mai veniti cu bazaconii din astea...

La Marseille am dominat 60% din meci si am castigat pentru ca am reusit sa fructificam. Daca iti aduci bine aminte O.M. a dat gol din faza fixa, ceea ce spune multe cat au construit...

La Madrid am jucat de 2 ori mai bine decat Real Madrid. Dupa scoaterea lui Inzaghi(om mort in meciul ala) am reusit prin Boriello sa dam mai mult ritm... Ce dracu faceau casele de pariuri da arbitrul ala anula si al 4-lea gol al lui Milan? Si-o bagau aia de la Real singuri in poarta?


Diseara va fi un meci prudent in care e posibil sa luam bataie. De calificat mai departe sunt sigur ca ne vom califica alaturi de Real Madrid.


PS: Apropo... stii cati bani s-au incasat dupa un meci cu tribunele pline... la Milan - Inter? Peste 1mil de euro... Asa ca stai linistit ca Bwin e un sponsor si atat... insa celor cu mintea odihnita le ies tot felul de idei... mai ales daca pierd la pariuri...

Fanfoot
3rd November 2009, 16:34
:lol: vrei sa iti arat statistica meciurilor?de departe esti cel mai penibil user care abereza cel mai mult.

dardar_3
3rd November 2009, 16:38
Nu. Vreau sa numeri ocaziile de gol, nu suturile in gol de la mijlocul terenului. Pana una alta la Madrid am castigat. Deocamdata Real Madrid nu a reusit sa castige pe San Siro niciodata. Si asta spune multe. :D

PS: S-au intalnit de cateva ori....

Fanfoot
3rd November 2009, 16:48
Nu. Vreau sa numeri ocaziile de gol, nu suturile in gol de la mijlocul terenului. Pana una alta la Madrid am castigat. Deocamdata Real Madrid nu a reusit sa castige pe San Siro niciodata. Si asta spune multe. :D

PS: S-au intalnit de cateva ori....
Ba pai 60% din suturile lui milan din meciul cu real madrid au fost de la jumatatea terenului trimise foarte aiurea,nu ai vazut ce suta pirlo cu sedorf de la jumatatea terenului mult pe langa poarta sau deabia ajungea mingea la poarta,bine inteles in afara sutului acela care sa transformat in gol.
Propun la useri forumului sa spuna cine a avut mai multe ocazii,real madrid sau ac milan?aaa si daca vor sa spuna si cine a avut mai multe ocazii in meciul OM vs AC milan?

dardar_3
3rd November 2009, 16:52
Milan a avut in total 9 suturi spre poarta. Daca imi spui cat inseamna 60% din suturile astea iti dau dreptate... :D Sau ma rog... poti intreba "la userii forumului"...

Apropo de statistica, desi are acelasi numar de goluri ca si Raul in cupele europene, se pare ca pe Real Madrid i-a sarit. Sper sa vedem un meci frumos diseara.

Fanfoot
3rd November 2009, 16:55
Da,dar noi avem 9-7 la trofee.Apropo ai uitat cine fost declarata oficial echipa secolului?

michai
3rd November 2009, 17:42
Lasand la o parte statisticile inutile:rolleyes::P.....eu merg pe un pronostic 1x.
Nu o vad in stare pe Real sa bata pe San Siro....

El Pistolero
3rd November 2009, 18:02
batem la 2 goluri diferenta:ok:

Fanfoot
3rd November 2009, 18:07
batem la 2 goluri diferenta:ok:
Eu zic 1-3:ok:Daca ii aveam pe ronaldo si robben facem scorul ligi cu ei chiar pe san siro.

delaparis
3rd November 2009, 18:10
Diseara va fi un meci prudent in care e posibil sa luam bataie. ...



. Deocamdata Real Madrid nu a reusit sa castige pe San Siro niciodata. Si asta spune multe. :D

....

Sa inteleg ca va fi prima oara ? :D

Ulysses
3rd November 2009, 18:16
Într-o grupă cu două favorite clare, Real Madrid și AC Milan, Marseille nu a reușit să obțină trei puncte decât în fața lui FC Zurich, scor 1-0 în deplasarea din Elveția. 1-2 cu Milan și mai ales 0-3 cu Real nu au fost decât două deziluzii pentru vicecampioana Franței care spera la mai mult la startul meciurilor din grupele Champions League. De cealaltă parte, FC Zurich se poate lăuda că a dat lovitura pe San Siro în fața "diavolului milanez", dar după trei etape a rămas cu atât.

Pe Stade Velodrome din Marseille se întâlnesc outsiderele grupei. Având în vedere că distanța până la pozițiile ce duc în primăvara europeană este de doar trei puncte, atât francezii, cât și elvețienii pot spera la o calificare miraculoasă în optimile Champions League, deoarece atât Real, cât și Milan nu traversează perioade deosebite. La Madrid există conflicte interne, iar la Milano, rezultatele sportive sunt dezamăgitoare.

Marseille este ultima în grupa C, dar o victorie cu FC Zurich o urcă pe locul 3, în așteptarea bătăliilor finale cu monștrii sacri ai fotbalului mondial, Real Madrid și AC Milan.

Meciul Olympique Marseille - FC Zurich este LIVE pe www.boomsport.ro, marți, de la ora 21.40.

adi_sampon
3rd November 2009, 18:24
dardar pe bune ca baerezi mai ceva ca Basescu despre tara asta
uite aici o parte dintr-un articol ca sa nu zici ca aberez : Bwin, liderul mondial al pariurilor on-line, a prelungit înțelegerea cu Real Madrid, plătind 23 milioane de euro anual pentru afișarea numelui pe tricourile de joc. Real Madrid a revenit pe podiumul celor mai bune afaceri de sponsorizare a tricourilor de joc. Clubul de fotbal a semnat un nou contract de sponsorizare cu Bwin, care va aduce în conturile grupării aproximativ 23 milioane euro anual, cu 6 milioane mai mult decât prevedea vechea înțelegere. Liderul mondial al pariurilor on-line susține financiar echipa din capitala Spaniei începând din sezonul 2007-2008.
Explica si mie ca poate sunt cretin ce firma ar da atatia bani la o echipa stiind ca nu scoti investitita ca sa fim seriosi nu vin vreo 3 mil de oameni la bwin doar ca vad la real pe tricouri
e ceva logic ca isi scot ei banii cumva , un blat acolo ceva . E ca si in politica si de fapt in viata toata , politicienii baga bani in campanie ca si scot cand sunt la guvernare , tu vi si imi explici mie ca totu e roz ,tu aberezi pe aici
OM- Milan a fost un meic destul de slab , nu mai lauda milanul ca nu a jucat mare lucru , primu gol al lui Pippo a fost offside iar al doilea a venit din prostia celor de la marseille care nush asteptau schimbare aia cretina . Milanul si daca batea pe FC Baku zicea ca si-a revenit
Explica si mie de ce nu ati batut Zurichu acasa cand ati avut 0-1 in defavoarea voastra dar in min 10 deci aveati timp sa dati si 5 goluri si era meci pe san siro si Milan avea o cota de 1,20 la pariuri , dar treaba e destul de gandita aici in grupa , Milanul a luat pct cu OM le-a pierdut cu Zurich a mai luat 3 cu Real deseara mai fac o marsavie si mai castiga cu OM si se califica in timp ce real bate pe zurich si se califica
Eu inteleg ca esti fan Milan dar mai priveste si realist lumea

Sir. Eko
3rd November 2009, 21:54
Marseille se misca repede :D ,are 1-0 inca din minutul 3 .

Razor
3rd November 2009, 22:04
Iar dominam fara sa inscriem...obosim...iar ei inscriu apoi la prima faza. :rolleyes:

milanezu
3rd November 2009, 22:06
ce ocazie are benzema.

delaparis
3rd November 2009, 22:10
Imensa ocazie pentru Milan !!!!!

Imi place Seedorf, e in forma ...

milanezu
3rd November 2009, 22:13
cam mult a asteptat pato sa traga.

Ulysses
3rd November 2009, 22:15
Benzema ,1-0

delaparis
3rd November 2009, 22:15
Portarul e de vina acolo ...

Ulysses
3rd November 2009, 22:16
Marseille-Zurich 2-0 in min 30

milanezu
3rd November 2009, 22:18
ce greseala au facut seedorf si pirlo la centru.
nu poti sa pierzi mingea acolo.

delaparis
3rd November 2009, 22:19
penalty !!!!

Sir. Eko
3rd November 2009, 22:19
Penalty pentru Milan

Riddler
3rd November 2009, 22:20
Ce arbitri prostiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!

delaparis
3rd November 2009, 22:20
hehe ... meci dificil pentru Madrid :)

mariomax
3rd November 2009, 22:21
hent clar, dar ce bine bate dintzosu :lol:

Riddler
3rd November 2009, 22:22
Doamne ajuta!

mariomax
3rd November 2009, 22:23
Ce arbitri prostiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!

acuma sa te aud cu arbitri prosti, la golul lui pato....:rosu:

delaparis
3rd November 2009, 22:23
Ce a fost de nu s-a acordat gol la Pato acolo ?

mariomax
3rd November 2009, 22:25
Ce a fost de nu s-a acordat gol la Pato acolo ?

iaca nimic. a fost prea fain cred.

Sir. Eko
3rd November 2009, 22:25
Marcheaza si Zurich :D .2-1.A dat fault...

milanezu
3rd November 2009, 22:26
ce pen a dat dinho.
nici o sansa pentru iker.
gol anulat aiurea.

delaparis
3rd November 2009, 22:34
La Milan 1-1 la pauza dupa un joc extraordinar pe masura asteptarilor.
Sincer ii vad pe Milan invingatori aici...

La Marseille chin mare :D

Sasuke Uchiha
3rd November 2009, 22:36
intensa prima parte , realu a dominat insa scorul trebuia sa fie 2-1 pentru milan :D

Fanfoot
3rd November 2009, 22:37
Doamne arbitru mai prost decat asta nu am vazut in viata mea,cred ca si astea din liga lui mitica ar conduce de zece ori mai bine un meci,doamne ce fault a fost la kaka si nu a dat nimica si cate si mai cate,doamne pai nici la fotbal american nu se lasa jocul asa de liber(in unele faze nu in toate) cum sa lasat aici,ba voi nu ati vazut mana lui pato pe arbeloa?sau sunteti chiori?

Fanfoot
3rd November 2009, 22:37
Doamne arbitru mai prost decat asta nu am vazut in viata mea,cred ca si astea din liga lui mitica ar conduce de zece ori mai bine un meci,doamne ce fault a fost la kaka si nu a dat nimica si cate si mai cate,doamne pai nici la fotbal american nu se lasa jocul asa de liber(in unele faze nu in toate) cum sa lasat aici,ba voi nu ati vazut mana lui pato pe arbeloa?

El Pistolero
3rd November 2009, 22:39
da o prima repriza in care realul a dominat cap coada ,milan cum era de astept inexistent

ps. arbitrul un cretin