PDA

View Full Version : 2009-2010 NHL season



Ted
27th August 2009, 15:12
New season,new thread

The 2009–10 NHL season will be the 92nd season of the National Hockey League (NHL) and the 100th season since the founding of the predecessor National Hockey Association (NHA).
It will run from October 1, 2009 with four games in Europe, until April 12, 2010, with the Stanley Cup playoffs to follow, all the way up to early June 2010.
A mid-season break from February 15 to February 28 will occur to allow participation of NHL players in the 2010 Winter Olympics in Vancouver. Because of the Winter Olympics break there will be no NHL All Star Game for 2010.

http://img394.imageshack.us/img394/3182/nhlpremiere09logos.jpg

Salary cap

The salary cap will see just a minor increase for 2009–10 season. It is set at $56.8 million, which is $100,000 higher than in 2008–09 season. The salary floor is at $40.8 million.

Premiere in Europe

The NHL will start the season with the NHL Premiere series; four teams (Detroit Red Wings, Chicago Blackhawks, Florida Panthers and St. Louis Blues) each playing two regular-season games in Europe. Detroit will play St. Louis in Stockholm, Sweden at Ericsson Globe and Chicago and Florida will play in Helsinki, Finland at Hartwall Areena on October 2 and October 3.This is the second-straight season that the NHL will begin play in Sweden, and the third year for the Premiere series beginning the NHL season in Europe.

Victoria Cup

The IIHF has announced that the Zürich ZSC Lions will be the challenger to the NHL's Chicago Blackhawks in the 2009 Victoria Cup game to be held in Zürich, Switzerland on September 29, 2009, just prior to the regular-season games. The Blackhawks will also play an exhibition game against HC Davos while in Zürich.

Winter Classic

On July 15, 2009, the NHL announced that the third installment of the Winter Classic will take place on January 1, 2010, at Fenway Park in Boston, Massachusetts with the Boston Bruins hosting the Philadelphia Flyers. Because the NHL will not host an All-Star Game in the 2009-10 season, this will become the league's showcase event.

Olympics

The NHL will not hold an All-Star Game this season. Instead, a majority of the league's players will participate in the 2010 Winter Olympics in Vancouver, British Columbia, Canada. The Olympic ice hockey tournament is scheduled to be played from February 16 to February 28, 2010. This will mark the first time since the NHL allowed its players to compete in an Olympics that a Winter Olympics will be held in an NHL market, as well as the first to use an NHL-sized ice rink (as opposed to the bigger one normally used for international play). General Motors Place, the Vancouver Canucks' home arena, will be known as "Canada Hockey Place," for being the primary ice hockey venue. The temporary arena name change reflects the fact that the International Olympic Committee does not sell or promote naming rights for its competition venues.

The Olympics will also affect the Canucks, as they will be faced with the longest road trip in NHL history, having to play 14 straight road games from January 27 to March 13, 2010 so that GM Place could be prepared for the Olympics.One example of this is that the ice surface and dasher boards will need to be redone to reflect said banning of selling or promoting said naming rights.

=====

Acestea fiind spuse,sa incepem discutiile legate de noul sezon.

Obs1 : informatii preluate de pe wiki
Obs2 : poate ne ajuta cineva cu un sticky

effect
27th August 2009, 16:50
Te-am asteptat special cu threadul asta , ai trecut si tu la munca de jos :D .
E un sezon special anul asta pt ca e si Olimpiada ,dar si pentru ca asta e ultimul sezon cand o sa vedem jucatori legendari cum ar fi Selanne,Modano,Niedermayer,Shanahan. Lidstrom am inteles ca va incerca sa mai continue , insa o sa-l vedem dupa medalia olimpica + inca un sezon lung in NHL daca va mai avea motivatia necesara
Sundin cica inca se gandeste daca sa revina inca un sezon, insa nu va juca la Olimpiada pt ca e oficial retras de la nationala..but never say never,mai ales in cazul lui Sundin
Erau rumours si ca Forsberg incearca un ultim come-back .

Inca cativa free agents un-signed in frunte cu Tanguay,Comrie,Lang,Sykora si evident Chelios :D

effect
2nd September 2009, 22:48
Se apropie training camp-ul asa ca s-au cam strans stiri :

Tanguay a semnat cu Tampa . Tanguay-Lecavalier-St.Louis = the modern French connection :D
Schneider la Vancouver
Luongo a semnat prelungirea contractului cu Vancouver , devenind cel mai bine platit portar din NHL . Contractul ,respectand traditia ultimelor luni, se intinde pe durata a 12 sezoane

Calgary a dezvaluit al treilea tricou de joc , un model retro care va fi folosit de 5 ori sezonul acesta impotriva echipelor canadiene .

http://img8.imageshack.us/img8/6455/newflamesd.png

Retro jerseys are the best :yeah:

Ted
3rd September 2009, 20:59
Ducks 2009-2010 Power Players :D

http://cdn.nhl.com/ducks/images/upload/2009/09/DSC_0505.JPG

Ted
4th September 2009, 10:47
Calendar

* Sept. 14: Start of the pre-season schedule
* Oct. 1: Start of the regular season
* Nov. 9: Hockey Hall of Fame Induction
* Dec. 26 - Jan. 5: World Junior Championship in Regina/Saskatoon
* Jan. 1: 2010 Winter Classic at Fenway Park
* Feb. 15 - Mar. 1: Olympic Break
* Apr. 11: Last day of regular season
* Apr. 14: Start date of Stanley Cup Playoffs
* May 7 - 23: IIHF World Championship in Germany

effect
11th September 2009, 16:39
Senators prospects - Leafs prospects 7-1 :D

Ted
15th September 2009, 21:07
a inceput preseason-ul.Canucks vs Islanders 2-1

effect
18th September 2009, 19:03
http://images.tsn.ca/images/stories/20090918/theo_1761.jpg

Welcome back , Theo :)

Ted
20th September 2009, 02:49
cum se anticipa : KESSEL TRADED TO MAPLE LEAFS, SIGNS 5-YEAR, $27M CONTRACT (http://tsn.ca/nhl/story/?id=291601)

effect
21st September 2009, 17:59
Mai rar vezi 2 echipe din aceeasi divizie facand trade. Si mai rar vezi un GM atat de overrated ca Burke oferind cu lejeritate doua 1st round picks si inca un 2nd(foarte probabil ambele top 15) exact in momentul in care toti cei din Toronto credeau ca echipa se afla in reconstructie.

messi19
25th September 2009, 18:20
mai e mai putin pana incepe sezonul .sper sa nu ma dezamageasca sport1 si sa transmita cat mai multe meciuri calumea.
asa voi care stiti mai multe despre fenomen care ar trebui sa fie favoritele la finala din cele doua conferinte???

siii...cine a iesit mai bine din schimbul heatley-cheechoo/michalek????

effect
25th September 2009, 20:45
In Est favorite le-as vedea pe : Boston,Pittsburgh,Philadelphia,Washington
Vest : Chicago,Detroit,San Jose , Calgary

Din schimbul respectiv mai bine a iesit San Jose pentru ca au dat salary dump(Cheechoo) + un jucator bun in Michalek dar care e limitat la 55-60 puncte pe sezon . Heatley e cel mai bun scorer din istoria "Team Canada" si are cele mai multe goluri de la lock-out incoace(parca doar Ovechkin e peste el). Problema e ca dupa sezonul asta San Jose va fi nevoita sa renunte la Marleau sau Nabokov, neavand bani sa-i semneze pe amandoi. Sa vedem cum se va descurca un top 3 playmaker(Thornton)+ un top 3 sniper(Heatley) in aceeasi linie. Toti se asteapta la un sezon senzational pt Heatley , asa ca vi-l recomand si la fantasy.

Sentient7
29th September 2009, 16:34
http://images.tsn.ca/images/stories/20090918/theo_1761.jpg

Welcome back , Theo :)

that was a short comeback... ;)

effect
30th September 2009, 16:50
that was a short comeback... ;)

Se pare ca Fleury a vrut niscaiva publicitate , va lansa o carte si sunt sigur ca dupa aventura de aprox. 2 saptamani se vor inghesui multi sa o cumpere. Ar fi avut loc in rosterul lui Flames , doar ca s-a inteles cu managementul de acolo sa se semneze un contract doar daca obtine un loc in primele 2 linii. Hai sa fim seriosi , colegul lui de generatie si mult mai cunoscutul Recchi care a ramas activ abia joaca in linia a treia si Fleury deja se "visa" coleg in prima linie cu Iginla :D

effect
30th September 2009, 20:24
Kids to watch in the NHL (sunt si cativa care au fost trimisi la echipele lor de juniori sau in AHL , dar e o lista buna)

http://sportsillustrated.cnn.com/multimedia/photo_gallery/0909/nhl.kids.to.watch/content.1.html

Sentient7
1st October 2009, 04:11
ehe,sa joci in linia a treia la Bruins,una din cele mai "adanci" echipe din Liga e ca si cum ai juca in linia a doua in multe alte echipe.

TheMentalist
3rd October 2009, 13:07
A inceput si sezonul din NHL:yeah: S-au juca deja 8 meciuri in doua zile. Am urmarit cele doua meciuri din Europa: Wings vs Blues 3-4 si Hawks vs Panthers 3-4 SO. Doua meciuri interesante si spectaculoase. Mi-a placut jocul celor de la Panthers. Cred ca vor fi o surpriza placuta anul acesta. Astept sa-i vad si pe Coyotes la lucru. Care au meci in aceasta noapte cu Kings. Cel putin pentru acest an vor ramane in Phoenix.
Avem meciuri la ore rezonabile si in seara aceasta:
19:00 Panthers vs Hawks
22:00 Blues vs Red Wings
22:00 Canucks @ Avalanche

Ted
3rd October 2009, 17:13
eu n-am vazut decat meciul de la Stockholm.M-a uns pe suflet revenirea celor de la Blues :yeah:.Sper ca Paul Kariya sa stea departe de accidentari :ok:

effect
8th October 2009, 00:12
Descarcati Capitals @ Flyers , extraordinar joc . Cum spuneam si acum cateva zile , cele 2 + Penguins si Bruins sunt echipele dominante din Est si ma astept sa termine pe primele 4 pozitii fara probleme.

TheMentalist
8th October 2009, 20:11
Aveti NHL 2009? Daca vreti putem juca un meci in retea:)

messi19
9th October 2009, 21:04
am vazut si eu 3 meciuri pana acum...

chicago 4-0 fara sa forteze cu florida care au fost varza.abia incercau sa atace poarta
ottawa 2-1 cu toronto.mi s-au parut doua echipe destul de slabe.ottawa poate sa se lupte pt locul 8.toronto nu ii vad sa aiba vreo sansa la play-off
si vancuver 7-1 cu montreal...mai e ceva de comentat aici??? :D

cel mai ciuda imi e ca sport1 au dat ottawa-toronto si nu caps-flyers

effect
9th October 2009, 22:07
@messi, vad ca incepi sa prinzi gustul si chiar sa te pricepi. Ai dreptate, Toronto e departe de playoff , iar Ottawa nu joaca nimic. Astept un lottery pick anul asta. Oricat, diferenta dintre locul 8 si lottery pick o sa fie foarte mica asa cum s-a intamplat in ultimii ani
Nu ne-ai spus daca ti-ai ales vreo echipa favorita

messi19
9th October 2009, 22:29
nu inca.doar urmaresc de placere :D.
oricum...imi place ovie deci ii simpatizez pe caps.
insa si dany heatley imi place.deci mai nou ii urmaresc mai atent si pe sharks :D mai ales ca imi place si de thornton.
oricum anu asta am 2 meciuri pe saptamana pe sport1 deci am ocazia sa studiez echipele mai bine.

marti am toronto-colorado...din pacate fara joe sackic.unu din primii jucatori(daca nu cumva chiar primu) care mi-au placut din hockey.
si miercuri carolina-pittsburg.asta cred ca ar trebui sa fie mai interesant.

messi19
10th October 2009, 08:07
chiar ca am inceput sa ma pricep :D.din doua meciuri d asta noapte am prins exact ca bat dallas si carolina.pacat ca am pus numa 3 lei.si am luat 12 lei :D

effect
11th October 2009, 18:59
Quebec City mayor meets with NHL commissioner Gary Bettman to discuss return of Nordiques; city expected to announce plans for new arena

http://www.theglobeandmail.com/sports/hockey/quebec-moves-closer-to-getting-nhl-team/article1320010/

Extraordinar :yeah: , sper sa vedem cat mai curand inca o echipa in Canada :yeah:

belchior
12th October 2009, 20:41
Top 8 in est : 1.washington capitals 2.pittsburgh penguins 3.ottawa senators 4.new york rangers 5.atlanta thrashers 6.new york islanders
7.philadelphia flyers 8.canadiens montreal:)
top 8 in vest : 1.san jose sharks 2.calgary flames 3.dallas stars 4.los angeles kings 5.colorado avalanche 6.chicago clackhawks
7.st louis blues 8.anaheim ducks

Sentient7
14th October 2009, 05:06
o noua echipa in Quebec City ar fi un lucru interesant. totusi in primul rand nu vad care ar fi acea echipa,pentru ca Bettman face tot ce-i sta in putinta sa-i tina pe Coyotes in Phoenix. in al doilea rand Quebec City sta la coada dupa Hamilton si Toronto. ramane de vazut...

in alta ordine de idei ieri Flames i-au condus pe Hawks 5 - 0 si au pierdut 5 - 6 in OT... echipele favorite au probleme mari cu portarii,ma refer la Hawks,Capitals(aici mai mult apararea decat portarii),Flyers si chiar Wings unde Howard e un dezastru si Osgood nu rupe gura targului in sezonul regulat,exact asa cum era de asteptat.

messi19
14th October 2009, 14:05
nu am inteles aici.toronto la ce sta la coada???

effect
14th October 2009, 22:37
Quebec daca isi construiesc noua arena nu mai stau la nici o coada. Toronto isi doreste o a doua franciza in oras , dar sunt semne ca atat in Quebec cat si in Hamilton se vrea NHL asa ca normal ar fi ca aceste doua orase sa aiba prioritate. Probabil nu va fi nici o expansiune , ci doar relocare cu Phoenix si Islanders ca principale tinte. Dar mai multe vom sti dupa sezonul asta

Pana una alta :
http://www.youtube.com/watch?v=CoexXBU3LJM

un mini-rezumat al celor mai frumoase faze din ultima saptamana.

messi19
15th October 2009, 10:02
pai toronto nu reusesc sa tin calumea o echipa si mai vor una???

asta noapte am vazut carolina-pens.
ward a avut 2 interventii incredibile,da si un gol primit dintr-un unghi imposibil.
cred ca prima interventie cand a scos pucu de pe linie e cea mai tare interventie vazuta in direct intr-un meci din NHL pana acum :D
altfel...pens au acelasi stil de joc urat insa reusesc sa traga mult la poarta.ward nu ar fi meritat sa piarda meciul...insa restul jucatorior de la carolina nu prea meritau sa castige

effect
15th October 2009, 19:52
Daca si Pittsburgh joaca urat inseamna ca n-ai urmarit echipele lui Lemaire :D

messi19
15th October 2009, 20:30
pai ma enerveaza ca tot trimit pucu langa mantinela si se inghesuie acolo pana il scoate cineva.
in prelungiri au jucat mai calumea.ce e drept erau singuri pe gheata ,da oricum....

Zabriskie
15th October 2009, 21:27
http://bruins.nhl.tv/team/console.jsp?catid=977&id=48542

damn

Sentient7
16th October 2009, 07:19
cam asa a aratat Jobing.com Arena din Glendale,Arizona astazi la meciul Blues - Coyotes:

http://twitpic.com/losdc

effect
16th October 2009, 20:59
Si cand te gandesti ca au cele mai ieftine bilete din NHL. Ii inteleg si pe fani , au fost mediocri atatia ani si au pierdut o gramada de ani din reconstructie pe mana lui Gretzky. Acum jucatori ca Turris si Boedker inca incearca sa faca tranzitia catre hocheiul profesionist. Probabil Tippett e antrenorul potrivit in Phoenix, dar ii va lua cel putin un sezon sa curete mizeria lasata acolo de Gretzky.

Ted
17th October 2009, 12:39
chiar cand a inceput sezonul m-am gasit sa ma mut :) sper sa rezolv problema cu net-ul in cateva zile
Anaheim a inceput mai greu,dar nu-i bai,sezonul e lung ...

messi19
17th October 2009, 12:50
pai jucau prost pt ca lipseai tu.ia sa vezi dupa ce rezolvi cu netu cum isi revin :D

TheMentalist
18th October 2009, 10:34
cam asa a aratat Jobing.com Arena din Glendale,Arizona astazi la meciul Blues - Coyotes:

http://twitpic.com/losdc

Unul dintre motivele pentru care fanii nu vin la meci este cel al pozitionarii arenei, care se afla la marginea PHX-ului, in Glendale. Al doilea ar fi cel al rezultatelor proaste inregistrate de Coyotes in ultimii ani. Oricum au inceput sezonul bine, cu victorii la Pens, Sharks si azi noapte acasa cu Bruins, 4-1. Imi place jocul lor, mai ales apararea, care este pana acum cea mai buna din Vest. Cred ca vor fi o surpriza placuta in acest sezon si vor readuce fanii la stadion.

messi19
18th October 2009, 11:46
daca coyotes de exemplu se muta in quebec...toti jucatorii merg in quebec sau tre sa isi caute jucatori???

TheMentalist
18th October 2009, 14:19
Toata echipa se muta in Quebec, cel putin asa stiu. Oricum au trei variante: se muta in Ontario, raman in Glendale sau se muta in Phoenix.

effect
18th October 2009, 22:25
Unul dintre motivele pentru care fanii nu vin la meci este cel al pozitionarii arenei, care se afla la marginea PHX-ului, in Glendale. Al doilea ar fi cel al rezultatelor proaste inregistrate de Coyotes in ultimii ani. Oricum au inceput sezonul bine, cu victorii la Pens, Sharks si azi noapte acasa cu Bruins, 4-1. Imi place jocul lor, mai ales apararea, care este pana acum cea mai buna din Vest. Cred ca vor fi o surpriza placuta in acest sezon si vor readuce fanii la stadion.

Singurul motiv este lipsa rezultatelor , mentalitatea americanului este una tip bandwagon. Daca tot plateste sume importante vrea sa-si vada echipa triumfand ,nimeni nu o sa dea bani ca sa asiste la infrangeri.

Lidstrom a ajuns la punctul cu nr 1000 in meciul cu LA KINGS , devenind primul fundas european care atinge aceasta cota si totodata al 8-lea pe lista fundasilor cu 1000 de puncte.

http://www.youtube.com/watch?v=fYQIOsuYj7c

Sentient7
24th October 2009, 12:01
nu e numai mentalitatea asta. pur si simplu oamenii in Arizona nu sunt foarte interesati de hochei. ideea lui Bettman cu echipe in Sudul SUA e in general ridicola. pur si simplu in afara de Los Angeles,Dallas si Carolina,lumea nu se prea omoara cu hocheiul. hocheiul nord-american inseamna Coasta de NE,Minnesota,Detroit,Chicago,Los Angeles si evident Canada. spre exemplu cand Ducks au castigat Stanley Cup,la parada de prezentare a trofeului au participat 20.000 de oameni. in Montreal probabil s-ar strange cateva milioane...

effect
26th October 2009, 18:14
Chicago average attendance

2006-2007 (losing season) 12,727
2007-2008(deja incepea reconstructia) 16,814
2008-2009 (winning season) 22,247

Boston Bruins

de la 14,764 in 2006-2007 la 17,039 (2008-2009) o data ce au inceput sa castige

Washington Capitals

de la 13,929 in 2006-2007 la 18,097 ! (2008-2009) la fel cu winning seasons


Le-am pus pe cele care au intrat in 2-3 ani in topul echipelor de elita si care aveau aceeasi medie de spectatori pe care o are Phoenix la ora asta .

Sentient7
27th October 2009, 03:42
Chicago average attendance

2006-2007 (losing season) 12,727
2007-2008(deja incepea reconstructia) 16,814
2008-2009 (winning season) 22,247

Boston Bruins

de la 14,764 in 2006-2007 la 17,039 (2008-2009) o data ce au inceput sa castige

Washington Capitals

de la 13,929 in 2006-2007 la 18,097 ! (2008-2009) la fel cu winning seasons


Le-am pus pe cele care au intrat in 2-3 ani in topul echipelor de elita si care aveau aceeasi medie de spectatori pe care o are Phoenix la ora asta .
la meciul din care a fost luata poza au fost 5000 de oameni. la ultimul meci acasa au fost 8000. este evident ca o echipa castigatoare = o sala plina,dar in Phoenix/Glendale lucrurile sunt extreme totusi.

messi19
11th November 2009, 15:05
ohh ce pustiu pe aici.
am vazut ceva meciuri in ultima vreme si...

mi s-a confirmat ca toronto sunt varza.
montreal nu mi se par mult superiori.
siii...am vazut flyers-caps de luna trecuta 6-5 . cel mai tare meci vazut vreodata
si chicago-calgary 6-5 dupa 0-5 in prima repriza.nu a fost un meci extraordinar insa a fost frumoasa intoarcerea lui chicago

dupa perioada asta trecuta din sezon am pariat ca in est o sa castige caps si in vest chicago.
oare am sanse sa imi iasa biletu??

am mai pus ca ia rusia titlul olimpic. au sanse oare in fata canadei??? totusi ii au pe ovie,malkin,ilya si datsyuk...chiar si semin.
insa canada au si ei o gramada de jucatori mari

JoeDirt
11th November 2009, 23:00
De vreo 2 ani de zile nu am mai vazut niciun meci din NHL, nu mai sunt la curent cu ce se intampla, nu mai stiu nimic legat de campionatul american. Astazi am intrat de curiozitate sa vad ce cote mai sunt la meciurile de NHL si am vazut ca sunt destul de frumoase. Adica cu 4 meciuri si o miza de 10-15 ron iti iese de o shaorma destul de mare :D. Unde vreau sa ajung. Cei care mai urmariti NHL-ul si mai stiti ce se intampla pe acolo, nu vreti sa ne dati si noua niste ponturi in sectiunea de pariuri? Acum la inceput ca dupaia urmarind ce se intampla ajungem la zi. Zic noi pentru ca banuiesc ca nu sunt singurul care e interesat de niste ponturi din nhl.

Faceti astfel o fapta buna si poate ne revansam si noi intr-un fel :).

effect
12th November 2009, 18:41
E greu de pariat pe NHL , nu se merita.

messi19
12th November 2009, 19:17
effect...eu am in ultimile 2 saptamani prinse vreo 4 bilete pe NHL.
nr de goluri plus prono. ce e drept am pus putin si am luat putin da important e ca am castigat :D
ca doar pariez de "distractie" :D

JoeDirt
13th November 2009, 11:51
effect...eu am in ultimile 2 saptamani prinse vreo 4 bilete pe NHL.
nr de goluri plus prono. ce e drept am pus putin si am luat putin da important e ca am castigat :D
ca doar pariez de "distractie" :D

si nu vrei sa ne dai si noua niste ponturi? :)

messi19
13th November 2009, 18:45
nu am ce pont sa iti dau.tre sa stii echipele care marcheaza mult si care mai putin.insa nici atunci nu esti sigur daca o sa iti iasa.nu prea e indicat sa pariezi pe cine castiga ca sunt multe surprize.

si nu paria pe montreal. pe mine m-au omorat pe vreo 3 bilete :D

JoeDirt
13th November 2009, 21:55
nu am ce pont sa iti dau.tre sa stii echipele care marcheaza mult si care mai putin.insa nici atunci nu esti sigur daca o sa iti iasa.nu prea e indicat sa pariezi pe cine castiga ca sunt multe surprize.

si nu paria pe montreal. pe mine m-au omorat pe vreo 3 bilete :D

Detroit-ul, Philadelphia si NY Islanders mai sunt la fel de bune ca inainte? Ca cu Montreal m-am lamurit :P

Ba ai ce ponturi sa ne dai. Poti deschide un topic la sectiunea pariuri si poti pune cate un bilet pe care il pui tu de exemplu in fiecare saptamana din NHL :). Bine asta ramane la alegerea ta. Bafta, la multe castiguri :).

messi19
13th November 2009, 22:14
:D de cand nu te-ai mai uitat la NHL??? eu de cand ma uit islanders nu au fost niciodata buni. :D
detroit scartaie...da probabil e doar un foc de paie.iar flyers par buni, insa nu stiu daca destul de buni .

JoeDirt
13th November 2009, 22:29
:D de cand nu te-ai mai uitat la NHL??? eu de cand ma uit islanders nu au fost niciodata buni. :D
detroit scartaie...da probabil e doar un foc de paie.iar flyers par buni, insa nu stiu daca destul de buni .

Hmm, daca stau sa ma gandesc eram prin clasa 7-8... Acum sunt clasa a 11-a. Deci destul de mult. O sa urmaresc cam o luna de zile de acuma fiecare scor, imi si notez undeva, eventual voi pune si niste bilete cu miza mica: 1-2 lei si 4-5 meciuri. Castig eventual mic, dar nu conteaza, poate ajung si eu la zi :D.

messi19
15th November 2009, 11:22
incredibil meci asta noapte pe sport1. pens-boston. clar meci de colectie. cine nu l-a vazut trebuie sa il vada neaparat :D

JoeDirt
15th November 2009, 11:33
Pt tenis e un tracker: t3nnis.tv cu tot ce exista televizat din tenis. Este asa ceva si pentru NHL? :D.

Ted
15th November 2009, 11:41
http://www.nhltorrents.co.uk/

or fi mai multe,dar pe asta il folosesc eu

JoeDirt
15th November 2009, 11:58
Multumesc mult! :)

Zabriskie
15th November 2009, 22:02
http://www.youtube.com/watch?v=tWgb8zt2d80

Ted
15th November 2009, 22:28
poor Jiggy! :D

JoeDirt
17th November 2009, 23:14
incredibil meci asta noapte pe sport1. pens-boston. clar meci de colectie. cine nu l-a vazut trebuie sa il vada neaparat :D

In sfarsit l-am vazut si eu. Tare, trebuie sa recunosc, cate schimbari de situatie. Totusi, pacat pentru Boston, au jucat bine.

Zabriskie
23rd November 2009, 18:56
http://www.youtube.com/watch?v=nah3nMStXV4

Those goalies are terrible.

Seriously, that is mind blowing.

Sentient7
26th November 2009, 05:53
sincer,i-as impusca pe aia de i-au chinuit pe ursii aia...

effect
1st December 2009, 11:32
btw, ce e cu avatarul cu devils?

Ca sa nu umplem de offtopic threadul respectiv. Sunt doar fan al logo-ului , nimic mai mult. (am si aici un man-crush daca tot e la moda , Zach Parise :D)

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/92tnSvzk7t8&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/92tnSvzk7t8&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

Ca in filmele cu prosti..am inteles ca Vokoun e bine , o sa lipseasca doar o saptamana-doua.

Stirea si mai tare e ca s-ar putea sa lipseasca Ovechkin de la Olimpiada dupa un questionable hit la Gleason. Ar fi mare pacat..

michai
1st December 2009, 12:51
vai da ce praf sunt Rangers anu asta:(
Imediat ii intrece si Islanders in divizie:rolleyes:

effect
1st December 2009, 13:04
vai da ce praf sunt Rangers anu asta:(
Imediat ii intrece si Islanders in divizie:rolleyes:


You know you're bad when Mike ****ing Rupp gets a Hat-trick against you :happy

Ted
1st December 2009, 22:00
good one :D


Sunt doar fan al logo-ului , nimic mai mult.
hmm ... cand iti spuneam de ce mi-am luat tricouri cu TML nu ma credeai :)

messi19
2nd December 2009, 10:00
Ca sa nu umplem de offtopic threadul respectiv. Sunt doar fan al logo-ului , nimic mai mult. (am si aici un man-crush daca tot e la moda , Zach Parise :D)



Ca in filmele cu prosti..am inteles ca Vokoun e bine , o sa lipseasca doar o saptamana-doua.

Stirea si mai tare e ca s-ar putea sa lipseasca Ovechkin de la Olimpiada dupa un questionable hit la Gleason. Ar fi mare pacat..

din cate am inteles mai mult lipseste din cauza suspendarii de 2 meciuri decat din cauza accidentarii:ok:

georgebz
3rd December 2009, 16:36
[/YOUTUBE]

Ca in filmele cu prosti..am inteles ca Vokoun e bine , o sa lipseasca doar o saptamana-doua.


am vazut-o si eu ... dar asta ramane cea mai inspaimantatoare imagine din hockey .. si cred din toate sporturile

http://www.youtube.com/watch?v=dT4PenDwiPo

effect
4th December 2009, 11:44
Luptatorii din K1 ar fi mandri de Bieksa dupa procedeul reusit aseara.

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/fSTV_SwgUj4&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/fSTV_SwgUj4&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

Zabriskie
4th December 2009, 21:31
http://www.youtube.com/watch?v=hG7ESrd-1ro

that's some intense final seconds. 4:30

Sentient7
12th December 2009, 05:15
ce zici de finalul asta?

http://www.youtube.com/watch?v=UZGNKLpg4uo

JoeDirt
13th December 2009, 13:53
Ghinion curat pt Boston. Am vazut meciul asta. 0.4 secunde i-au despartit....

effect
19th December 2009, 12:20
<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/QXXgS0fb_U8&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/QXXgS0fb_U8&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>


Pe bune , daca n-ar fi comentariul in engleza,scoreboardu,arena,echipamentele de joc - chiar as crede ca momentul asta s-a desfasurat in autentica noastra liga nationala :D

JoeDirt
21st December 2009, 10:45
Cum dracu sa ratezi in halul ala?! :ras-plans:

effect
21st December 2009, 13:55
Ursu revine :D

<object width="560" height="340"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/CXcAOF1JYkA&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/CXcAOF1JYkA&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>

JoeDirt
22nd December 2009, 10:41
Azi, in afara de Phoenix doar echipele din deplasare au castigat.
PS: misto reclama cu ursu :ras-plans:

Ted
22nd December 2009, 15:27
funny ... remember,NEVER date within your division :happy

Zabriskie
25th December 2009, 22:14
http://www.youtube.com/watch?v=B1_1yx0CAlE

Best. Hockey. Line. Ever.

JoeDirt
30th December 2009, 14:52
Buffalo - Pitts 4-3 dupa 3-0 pentru Penguins :|. Ce revenire, ce meci domne. Rezumat mai jos :)

http://video.nhl.com/videocenter/console?hlg=20092010,2,584

DaniNadal
30th December 2009, 16:30
Cea mai tare revenire din NHL in campionatu asta.In seara asta avem San Jose Sharks-Washington Capitals si New Jersey Devils-Pittsburgh Penguins.Sper ca Sharks si New Jersey sa se impuna.

effect
30th December 2009, 20:46
Cea mai mare revenire sezonul asta a fost la Chicago vs Calgary. De la 0-5 la 6-5 . De la 0-2 sau 0-3 s-a mai revenit sezonul asta ,sunt aproape sigur :D

Au fost anuntate rosterele pt Olimpiada(il mai are de anuntat SUA pe 1 ianuarie la winter classic) ..sunt ceva surprize . Astept sa-l anunte si Statele Unite si deschid un thread special

michai
30th December 2009, 22:28
O sa fie cei mai buni jucatori la Olimpiada?:):cool:
Ar fi pacat sa nu fie crema cremelor acolo:(.Sper sa nu se intample ca la Mondiale unde nu au jucat cei mai buni....asta si din cauza Play-offului Nhl:P

Ted
1st January 2010, 23:19
Winter Classic : Flyers @ Bruins 1-2(OT)

A.k.a
2nd January 2010, 07:59
Nu m-am uitat pe nici un site de sport intentionat sa nu vad scorul ;(

Ted
2nd January 2010, 15:41
asta da ghinion :)

messi19
2nd January 2010, 23:40
am si eu o intrebare.am unde sa vad salariile jucatorilor si ce jucatori devin liberi in vara sau ce durata au contractele???

Ted
3rd January 2010, 02:18
http://www.capgeek.com/charts.php

messi19
3rd January 2010, 12:34
mersi :D

effect
6th January 2010, 14:28
O sa fie cei mai buni jucatori la Olimpiada?:):cool:
Ar fi pacat sa nu fie crema cremelor acolo:(.Sper sa nu se intample ca la Mondiale unde nu au jucat cei mai buni....asta si din cauza Play-offului Nhl:P

O sa fie cei mai buni , NHL se va intrerupe 2 saptamani pentru buna desfasurare a turneului. Din pacate sunt cateva absente notabile , accidentari sau jucatori omisi de managerii echipelor (Hemsky,Modano,Hejduk,St Louis).

SUA a incheiat suprematia Canadei la WJC dupa 5 ani cu o victorie in OT . Foarte tare bucuria din vestiar :D

<object width="560" height="340"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/FOeGQmvqWmo&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/FOeGQmvqWmo&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>

Ted
6th January 2010, 15:34
AK27 mai ales dupa show-ul vs Philly

Ted
6th January 2010, 23:48
Mike Green de ce nu a fost selectionat?E accidentat?
bine,canadienii au de unde alege,dar cred ca avea si el loc in lotul pt Olimpiada.Totusi are peste 150 de puncte marcate in ultimele 2 sezoane si jumatate ...

effect
7th January 2010, 00:16
Cu siguranta avea loc numai pentru PP si situatiile ocazionale in care Canada avea nevoie sa puna presiune pe adversar. S-a considerat sa se mearga insa pe relatiile de joc dezvoltate la Chicago intre Seabrook si Keith (asta in conditiile in care nimeni nu poate pune in discutie selectionarile lui Niedermayer,Pronger,Weber,Boyle si Keith) , iar pentru extra d-man s-a preferat sa i se acorde sansa unui pusti de 20 de ani sa se acomodeze cu atmosfera si cerintele Team Canada. Doughty, dupa spusele multora , va fi in 2014 cel mai bun fundas canadian ...va conta enorm in dezvoltarea lui sa se pregateasca pentru turneu cu legende precum Nieds si Pronger.

messi19
7th January 2010, 20:11
pe doughty l-am vazut saptamana asta jucand la sharks. a dat 4 assist-uri in meciul ala. :D
insa green e totusi cel mai bun marcator dintre fundasi in NHL pe sezonu asta.( ma refer la puncte). si are doar 23 de ani din cate stiu eu.deci si el e tanar. probabil o fi vazut astia mai mult potential la doughty decat la green si s-au gandit la viitor.

Ted
14th January 2010, 19:27
suntem streaky rau acum.Ducks la a 5-a victorie la rand :P

gaby23k
17th January 2010, 01:23
salut tuturor iubitorilor hocheiului profesionist, adica NHL:)

Ted
17th January 2010, 11:57
salutari si tie!Totusi nu numai in NHL se joaca hockey profesionist ;)

in alta ordine de idei,Selanne s-a accidentat din nou :(

RW Teemu Selanne was given a two-to-six week recovery period following surgery Jan. 14 on his fractured jaw after getting hit with a deflected shot in their 4-3 win over Boston. Selanne was playing in his third game since recovering from a broken bone in his left hand that knocked him out for 17 contests.

effect
17th January 2010, 15:29
Pentru revenire la 100% o sa-i ia 6 saptamani , dar pe gheata revine in maxim 3 saptamani. Apoi are 10 zile sa intre in forma pentru Olimpiada :)

A.k.a
22nd January 2010, 19:34
Sa aduc si eu ca de obicei unica mea contributie la thread :D
http://sportsillustrated.cnn.com/multimedia/photo_gallery/1001/nhl.goalie.masks.by.team.2009-10/content.1.html

Ted
22nd January 2010, 21:24
sa fie primita! :D

cele mai misto : Thomas,Backstrom si Quick
cele mai lame : Os[not so]good(de departe),Luongo si Hiller :)

effect
22nd January 2010, 21:44
Osgood e old school
Za best IMO e a lui Lalime cu Marty the martian :D
Best save of the year :
<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/wo4gRKXBbEQ&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/wo4gRKXBbEQ&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

Ted
22nd January 2010, 22:14
wow,cat bulan pe Elliott! :D

effect
24th January 2010, 13:47
Sedin twins nu se completeaza bine doar pe gheata :D

http://i.imgur.com/jfkfD.gif

Ted
31st January 2010, 20:16
Phaneuf moves to Maple Leafs in 7-player deal

The complete deal was Phaneuf, right wing Fredrik Sjostrom and prospect Keith Aulie to Toronto for forwards Niklas Hagman, Matt Stajan, Jamal Mayers and defenseman Ian White.

PS : tare faza cu Sedinii :ras-plans:

LE : Ducks Acquire Toskala, Blake for Giguere.This sux! :(

A.k.a
2nd February 2010, 11:53
http://www.theonion.com/content/video/nhl_tries_to_woo_fans_by :D

messi19
2nd February 2010, 16:02
ce naiba fac calgary??? acuma ceva timp erau pe 4-5 in vest. acuma sunt sub linie si pierd cu oricine... pe langa asta i-au dat si pe phaneuf si pe jokinen.
fac loc sa ia vreun free-agent la vara sau care e explicatia pt trade-urile astea??? sau erau aia FA la vara???

effect
2nd February 2010, 18:16
Pentru revenire la 100% o sa-i ia 6 saptamani , dar pe gheata revine in maxim 3 saptamani. Apoi are 10 zile sa intre in forma pentru Olimpiada :)

Exact cum am anticipat, a revenit si cu gol . Go Team Suomi :D



LE : Ducks Acquire Toskala, Blake for Giguere.This sux! :(

Giguere castiga 6 milioane din postura de rezerva.Nu era multumit de statutul sau la echipa si voia o schimbare. Inspirat tradeul pentru Toskala care isi termina contractul la vara si Jason Blake care il inlocuieste pe Lupul (out for the season).Un back-up care castiga 6 milioane are negative value



ce naiba fac calgary??? acuma ceva timp erau pe 4-5 in vest. acuma sunt sub linie si pierd cu oricine... pe langa asta i-au dat si pe phaneuf si pe jokinen.
fac loc sa ia vreun free-agent la vara sau care e explicatia pt trade-urile astea??? sau erau aia FA la vara???

N-au suficienti atacanti de valoare care sa marcheze,asta e cauza losing streakului.Experimentul cu Jokinen a esuat lamentabil,n-a gasit chemistry cu Iginla si s-a pierdut undeva prin linia a doua.Phaneuf a fost zdrente anul asta si era de asteptat sa fie cedat pentru niste atacanti.
Jokinen era UFA la vara si elibera 5,5 milioane in cap space ,deci nu se pune problema sa faca loc pentru un free agent (Hagman mai e semnat pe vreo 3 sezoane la 3 mil , Kotalik la fel). Pur si simplu au ales sa dea doi jucatori cu nume,dar care nu jucau nimic pe "depth".

Ted
2nd February 2010, 19:53
Giguere castiga 6 milioane din postura de rezerva.Nu era multumit de statutul sau la echipa si voia o schimbare. Inspirat tradeul pentru Toskala care isi termina contractul la vara si Jason Blake care il inlocuieste pe Lupul (out for the season).Un back-up care castiga 6 milioane are negative value
Sunt de acord.Oricat de sentimental as fi (:D) Jiggy atarna prea greu la salary cap,dar m-a nemultumit ca s-a luat mai nimic pe el

Forza Selanne :yeah:,sper sa nu-si mai ia iar un puc in mufa :D

Ted
5th February 2010, 08:05
Kovalchuk traded to Devils (http://www.nhl.com/ice/news.htm?id=516293&navid=DL|NHL|home)

Zabriskie
5th February 2010, 15:06
Lol @ Atlanta. You know you're screwed cand cineva nu semneaza cu tine desi il faci cel mai bine platit jucator din liga.

effect
5th February 2010, 17:13
Don Waddell e de departe cel mai slab GM din NHL. A dat-o in bara la fel ca si in tradeul lui Hossa. Pe Hossa l-a dat pe un late 1st , un bust , Armstrong(care e ufa la finalul sezonului) si Christensen(de care au scapat deja). Kovalchuk a fost dat pe un late 1st(are o manie clara,e demonstrat ca sub 50% din jucatorii selectionati intre 25-30 ajung sa joace in NHL), inca un bust , un average d-man(Oduya) si Bergfors care are ceva potential , dar nu se stie daca poate face pasul de la 3rd line winger catre top 6 . Sa fie multumiti daca ajunge un top 6 forward solid. Media de spectatori din Atlanta se va diminua serios(de pe locul 27 vor ajunge in curand pe 30) . Thrashers in Atlanta sunt cam gata...ma astept la relocare si DW fired at the end of the season.

YodaRo
6th February 2010, 05:56
caps are al 13-lea winning strk. Unde o sa se opreasca? e diferit de play-off dar cica ei joaca just for fun. Sper sa prinda finala.

TheMentalist
6th February 2010, 10:28
Ce inseamna steluta aia de la primele trei din cele doua conferinte?
Si de ce Coyotes au 75 de puncte si sunt doar pe patru si Nucks sunt pe trei desi au 70 de puncte?

Ted
6th February 2010, 10:49
Ce inseamna steluta aia de la primele trei din cele doua conferinte?
Si de ce Coyotes au 75 de puncte si sunt doar pe patru si Nucks sunt pe trei desi au 70 de puncte?
* - Division leaders are seeded 1, 2, and 3 in Conference standings.


caps are al 13-lea winning strk. Unde o sa se opreasca? e diferit de play-off dar cica ei joaca just for fun. Sper sa prinda finala.
e impresionant,dar nu inseamna mai nimic :).Playoff-ul e alta mancare de peste,iar SJS s-au fript anul trecut.
Sper sa ii vad in finala Stanley Cup

TheMentalist
6th February 2010, 11:17
Deci Coyotes nu vor fi in primii trei decat daca ii depasesc pe SJ Sharks in divizie?

Ted
6th February 2010, 11:18
da

effect
6th February 2010, 11:33
caps are al 13-lea winning strk. Unde o sa se opreasca? e diferit de play-off dar cica ei joaca just for fun. Sper sa prinda finala.

E greu de prezis in regular season,dar cred ca vor incerca sa doboare recordul lui Pens din 92-93 care au avut 17 victorii consecutive. Ar da bine inainte de o alta infruntare epica in playoffs :D

Ovechkin punctul cu nr 500

<object width="560" height="340"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/P-D4fBkdnoU&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/P-D4fBkdnoU&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>

spiritt23
6th February 2010, 16:51
Steluta aia desemneaza liderii de divizii. Regulamentul NHL prevede ca in clasamentul pe Conferinta primele 3 locuri sunt ocupate de cistigatoarele diviziilor, apoi se pun celelalte, la gramada, in ordinea punctelor. Chiar daca o echipa clasata pe 2 in divizia ei are mai multe puncte decit una care e lider de divizie va fi clasata sub ea in ierarhie.

YodaRo
6th February 2010, 17:06
e impresionant,dar nu inseamna mai nimic :).Playoff-ul e alta mancare de peste,iar SJS s-au fript anul trecut.
Sper sa ii vad in finala Stanley Cup


E greu de prezis in regular season,dar cred ca vor incerca sa doboare recordul lui Pens din 92-93 care au avut 17 victorii consecutive. Ar da bine inainte de o alta infruntare epica in playoffs :D

inseamna destul de mult winning strea-ulk. In primul rand interesul pentru echipa locala, pretul biletelor a crescut, business-ul la fel. ted leonsis e owner-ul lui caps, un tip care a investit in echipa si se pare ca bine.
Caps zic ei ca joaca for fun, ceeace e bine, mai toti inscriu nu numai Alex Ov.
Cat de departe vor merge in play-off ramane de vazut, eu cred ca vor prinde finala in east...cel putin. La cum joaca nu le rezista nimeni in east acum. Pens nu mai au forta de anul trecut, cand oricum au castigat la mustata la caps.

messi19
6th February 2010, 18:54
eu pe devils nu ii vedeam in stare sa castige in est. insa acuma cu venirea lui kovalchuk ce credeti??? ar putea sa ii bata pe pens si caps???
mi-au placut buffalo in meciul cu pens de saptamana asta insa nu stiu daca au forta sa se lupte pt est

Ted
6th February 2010, 19:48
depinde cum se va integra in sistemul celor de la Devils(the trap).L-am vazut aseara,s-a miscat bine,deocamdata este in linia 2-a cu Zubrus si Langenbrunner.
New Jersey oricum era SC contender deci venirea lui Kovalchuk nu poate decat sa ajute :)

Kovalchuk o sa fie Unrestricted Free Agent la sfarsitul sezonului,sper sa ramana in NHL.

effect
6th February 2010, 21:53
Ai indoieli ca nu ramane in NHL ? daca a refuzat atatia bani de la Atlanta,asta nu inseamna ca dupa ce isi termina contractul se intoarce in Rusia...ba mai mult ,cred ca si el isi doreste un contract mai putin banos, dar la o echipa care joaca in playoff an de an si are o sansa la Stanley. E foarte competitiv,am citit un interviu cu el in care spunea ca cel mai important e sa dovedeasca ca poate sa fie un invingator , indiferent de nivel...NHL,Campionat Mondial sau Olimpiada. Nu cred ca pleaca pe usa din dos si cu mana goala ;)

Ted
6th February 2010, 22:17
da,probabil va ramane,sper ca nu tot la Devils :drak:.Dar in mod sigur va fi ofertat de echipe din KHL

ce zici de Sens?frumos streak-ul :)

effect
6th February 2010, 22:37
Si cu siguranta se va folosi si el de ofertele alea din KHL pentru a obtine un contract mai bun de la o echipa din NHL. Devils sunt o echipa de succes, participa in playoff an de an , nu stiu insa cat o sa admire sistemul defensiv al lui Lemaire. Sa nu uitam ca si Gaborik care a jucat sub acelasi Lemaire in Minny,a refuzat sa semneze pe mai multi bani cu Wild , doar ca sa scape de "trap". Si pana acum ii merge de minune,e on pace pentru cel mai bun sezon din cariera. Si sunt sigur ca baietii de la Rangers o sa se foloseasca de ideea asta in negocierile cu Kovalchuk din vara :drak: .
"Come on , Kovy , Lemaire hates offensive players , you need to play in a offensive minded team , sign with us " :D

Sens are streaky as hell,streakul asta lung de victorii vine dupa unu de 5 infrangeri. Ma astept la orice in momentul de fata

messi19
7th February 2010, 04:56
la caps oare are sanse sa ajunga kovalchuk la vara???

in ce hal s-a terminat streak-ul celor de la sens. giguere inca nu a primit gol la leafs :D
in noaptea asta favoritii mei nu au luat gol( mason si giguere :D )

A.k.a
7th February 2010, 09:42
http://sportsillustrated.cnn.com/multimedia/photo_gallery/1002/nhl.trade.bait/content.1.html

Ted
7th February 2010, 11:10
la caps oare are sanse sa ajunga kovalchuk la vara???
ma indoiesc.nu cred ca au suficient cap space pt a suporta cele mai mari 2 contracte din liga.In plus o gramada de jucatori vor fi RFA la vara(printre care si Backstrom) iar extinderea contractelor lor ii va usura pe Caps de milioane bune ...

pe de alta parte nu ar fi fair daca cei mai buni LWs ar juca la o singura echipa :P

messi19
7th February 2010, 11:38
de asta ma intrebam daca ar putea. ma gandeam eu ca nu o sa aiba de unde sa il plateasca.

siii... nu ar fi corect sa fie cei mai buni LWs la aceasi echipa. insa caps si asa au atacul ala naucitor. apai sa il aiba si pe kovalchuk :D

aaa...sii care e diferenta dintre UFA si RFA???

Ted
7th February 2010, 12:37
UFA(Unrestricted Free Agent) este un jucator liber de contract si are cel putin 27 de ani sau 7 sezoane in NHL(sa ma corecteze cineva daca gresesc).El poate semna cu orice echipa il oferteaza.

RFA(Restricted Free Agent) este jucatorul liber de contract care nu indeplineste conditia de varsta si ani in NHL.El este liber sa primeasca oferte de la alte echipe si daca accepta vreuna,actuala echipa poate sa ii ofere acelasi contract ca si ofertantul si pastreaza jucatorul.In caz contrar,jucatorul se duce la echipa ofertanta care despagubeste cealalta echipa cu draft pickuri.

messi19
7th February 2010, 12:49
ahaaa :D. mersi.
am inteles. vazusem undeva si nu intelegeam ce diferenta e intre astea.

oricum pt caps cred ca mai folositor ar fi sa il pastreze pe backstrom decat sa il ia pe kovalchuk. numai ca vazusem undeva ca rusu e prieten cu ovie si l-ar fi vrut la caps. :D dupa vreo 3 meciuri vazute anu asta cu WSH cred ca cea mai mare nevoie ar avea de un portar. theodore mi se pare destul de slab. si nici neuvirth nu m-a impresionat prea tare. pe varlamov nu l-am vazut inca da am inteles ca e accidentat.
acuma nu stiu daca gasesc undeva un portar mai bun ca astia. ca iar ar fi problema de cap space.

vad ca theodore are 4,5 mil salariu si cred ca e prea mult pt ceea ce face. ar trebui sa scape de el si sa ia pe altu in loc( mason de exemplu ar fi o solutie :D )

effect
7th February 2010, 13:55
Vad 3 posibilitati pentru Kovalchuk la vara : re-semneaza cu Devils,sau se duce la Rangers/Pens. Rangers n-au cap space deloc,dar Sather e maestru sa-si arunce jucatorii overpaid la alte echipe(vezi Gomez la Montreal,Kotalik la Flames), probabil ca va gasi pe cineva sa ia contractul lui Drury sau Redden.Ma gandesc ca Leafs au si spus ca sunt dispusi sa ia contracte imense daca impreuna cu jucatorii primesc prospecte si 1st round picks(cum ei n-au nici unu in urmatorii 2 ani , o sa fie greu de refuzat o oferta de la Rangers care sa includa pe Drury+1st round)
Pens au nevoie de wingeri.Gonchar elibereaza 5 mil in cap space si am inteles ca Pens l-ar lasa sa plece.Guerin si Eaton mai elibereaza impreuna 4 mil . Sunt destui bani sa-i ofere lui Kovalchuk, l-au ratat pe Hossa acum 2 ani, cred ca o sa faca tot posibilul sa-l semneze pe Kovy.

Theodore oricum e UFA la vara si Caps sigur vor merge pe un tandem tanar Varlamov-Neuvirth.

YodaRo
7th February 2010, 15:43
Caps nu va mai face nici o achizitie majora, cred ca ii va resemna pe cei existenti. Dupa ce l-a luat pe chimera lucreaza la chemistrul echipei sa se omogenizeze.
Azi e meciul cu pens imi pare rau ca nu mi-am luat bilete; cu zapada asta mare nu aveam cum sa ajung, aseara meciul de baschet de la verizon center s-a anulat, se pare ca cel de hockey nu.
Caps are pe Varlamov-Neuvirth, desi s-au mai accidentat si au chemat un portar din liga inferioara,...nu-i retin numele dar chiar spuneau ca nu mai au nevoie de portari, toti 4 fiind de valoare. Nu cred ca il vor mai semna pe Theodore care ocium nu e un portar slab. Insa varlamov e the best si acum dupa accidentare se sprea sa isi intre in mana ptr play-off
speram sa extindem winning streak-ul la 14...ar fi super chiar cu pens care vin dupa meci b2b si in plus e si revansa...

Ted
7th February 2010, 19:36
ma uit la Pens @ Caps.Ce MECI !! :yeah: abia astept playoff-ul :ok:

messi19
7th February 2010, 19:52
ai un link pt care sa nu trebuiasca sa am cel mai bun net din lume ca sa vad meciul??? ca nu am gasit nimic pana acuma

Ted
7th February 2010, 20:03
http://www.kilonetsports.com/kilonet.shtml (IE + sopcast + vlc)

merge bine pana si cu netul de rahat de la UPC

messi19
7th February 2010, 20:38
mersi da se pare ca am netu mai prost decat la upc.
am apucat sa vad 10 min din repriza a doua pe un justin si gata

michai
7th February 2010, 21:57
Ieri a fost meci frumos
LA Kings a revenit de la 0-3 cu Red Wings...castigand in final cu 4-3:yeah:
am inteles ca e record de victorii pt Regi...9 consecutive:o:.Frumoasa echipa au anu asta:D

effect
7th February 2010, 22:04
Ovechkin are 42 de goluri in 51 de meciuri sezonul asta, absolut incredibil cu ce jucator suntem contemporani. Nu ma gandesc decat ca trebuie sa ajunga Caps si prin Europa si atunci imi vand si copiii numai sa-i vad live :D

Ted
7th February 2010, 22:04
Epic game,the Caps keep the streak alive

messi19
7th February 2010, 22:38
:headbang:am vazut ca au egalat la 4 si am zis sa mai incerc sa vad daca nu merge un stream ceva. am vazut cumva finalul... insa cand au dat golul de 5-4 s-a blocat si nu a mai mers:headbang::headbang::headbang:

daca era in timpul noptii era alta poveste. ca nu era atata lume pe net sa ma frece pe mine:rosu:

Ted
11th February 2010, 23:31
NEW YORK (AP)—Six NHL teams will open the 2010-11 season in Europe, the fourth straight year the league will begin play overseas.

The NHL announced on Tuesday that the Boston Bruins, Carolina Hurricanes, Columbus Blue Jackets, Minnesota Wild, Phoenix Coyotes and San Jose Sharks will combine to play a total of six games in Europe at the start of next season.

The Hurricanes and Wild will meet in a pair of games in Helsinki on Oct. 7-8; Columbus plays San Jose in Stockholm on Oct. 8-9; and the Bruins and Coyotes face off in Prague on Oct. 9-10.

effect
12th February 2010, 01:05
Pentru fanul Coyotes de pe forum e chiar o veste excelenta cu Phoenix in Praga. Nu e chiar asa departe si nici nu cred ca ar fi foarte scump(in comparatie cu un trip in Europa de Nord sau in America de Nord) . Ce n-as da sa fie Sens in locul lor , dar pentru asta trebuie sa se drafteze mai multi cehi :D

JoeDirt
15th February 2010, 11:33
Se intrerup meciurile pe timpul olimpiadei de iarna cumva?

effect
15th February 2010, 14:01
Da, ultimele meciuri din NHL inainte de pauza de 2 saptamani s-au jucat ieri. Hocheiul de la JO incepe marti de la ora 22 parca(ora Romaniei)

JoeDirt
15th February 2010, 22:48
Pacat... incepuse sa imi intre cat mai multe meciuri la pariuri din NHL. Asta e, acuma doar ma delectez cu meciurile de la JO :).

A.k.a
24th February 2010, 11:46
http://sportsillustrated.cnn.com/multimedia/photo_gallery/1002/olympics.winter.goalie.masks/content.1.html

TenisFan
8th March 2010, 16:18
Am vazut Blackhawks cu Red Wings ieri, meci incheiat 4-5. Din pacate am vazut prima repriza si a treia pentru ca mai faceam si alte chestii pe la calculator. Extrem de spectaculos a fost acest joc din campionatul NHL si era sa fie si dramatic daca gazdele egalau la 5. Sanse ar fi fost. Inca din start as putea sa zic ca nu se ingrijesc deloc de defensiva. Se mizeaza totul pe cartea atacalui si d-aia jocul e spectaculos si se dau multe goluri si sunt multe faze de poarta. Reamintesc vorbesc din punctul de vedere al acestui meci. In prima repriza gazdele au dominat copios si au incheiat cu 2-0. Apoi in repriza a doua au fost de nerecunoscut si cu cateva greseli scorul a ajuns la 2-5. In repriza a treia din nou gazdele din Chicago au revenit din cenusa si s-au impus cu 2-0 si au avut ocazii de egalare dar n-au reusit sa intre-n OT. Multa inconstanta si niste defensive visatoare la un moment dat. La olimpiada echipa Elvetiei a fost mega limitata din punct de vedere al talentului si al posibilitatilor dar cu toate astea au fost pusi in teren extrem de bine in aparare, s-au achitat de sarcini perfect si au fost o surpriza. In NHL more show less worrying. ;)

effect
8th March 2010, 22:03
Elvetia a jucat sistem defensiv din capul locului (trap) , care sa limiteze forta ofensiva a adversarilor si sa-i faca pe atacantii adversi sa trimita cat mai multe suturi din afara perimetrului. Un astfel de sistem il practica New Jersey , din asta rezulta jocuri destul de plictisitoare totusi (comparat cu cel pe care l-ai vazut aseara, cu rasturnari de scor si goluri multe). Totusi, de departe ca Detroit sau Chicago sa aiba aparari slabe ...Chicago are a 3-a cea mai buna aparare din NHL(dar pe hartie sunt clar cei mai buni) , iar la Detroit se stie ca nu rezisti daca nu sti sa faci ambele faze bine defensiva/ofensiva (de aici provine si succesul lor)


8X8i3TuINyM

:lol:

messi19
9th March 2010, 15:37
ma uitam asta noapte la caps-stars. caps jucau foarte bine... vreo 40 de suturi in primele doua reprize si 2-0 la a doua pauza. in momentul ala m-a doborat oboseala si m-am trezit dupa ce se terminase meciul. cand dau sa vad cat s-a terminat.. 4-3 stars. nu inteleg cum una din cele mai bune echipe din NHL poate lua 3 goluri in 6-7 minute.

la noapte colorado-vanncover si maine chicago-la kings. sper la alea sa ma lase somnu in pace ca nu i-am facut nimic :D
la noapte as vrea sa il vad jucand mai bine pe rookie of the year (cel putin din punct de vedere al punctelor)...ca in precedentele 2 meciuri (parca ) vazute cu colorado nu a impresionat.

effect
9th March 2010, 16:28
One word : momentum. Evident conteaza destul de mult si ca Washington au o defensiva departe de pretentiile unei echipe care aspira la Stanley Cup.
Ai zis bine ca Duchene e ROY d.p.d.v al punctelor , altfel nici nu incape indoiala ca Myers are 90% sanse sa castige Calderu. Sa-ti conduci echipa in minute jucate (la 3 minute de urmatorul coechipier!) si sa pui 32 de puncte in 64 de meciuri ca si rookie d-man e cu siguranta impresionant.

messi19
9th March 2010, 17:38
mda. sta bine myers. oricum o deziluzie cred ca e tavares. asa auzeam ca e mare senzatie cand a fost draftat .... insa mare lucru in alea vreo 2 meciuri care le-am vazut cu el anu asta nu a facut.poate nu o fi avand echipa da nici el nu a impresionat.

impresionant in schimb e cati jucatori de la colorado sunt in primii 30 dintre rookie. cred ca o sa aiba o echipa interesanta peste cativa ani colorado.

Ted
10th March 2010, 00:38
oricum o deziluzie cred ca e tavares. asa auzeam ca e mare senzatie cand a fost draftat ....
da-i timp.un slow start a avut si Stamkos anul trecut la Tampa si anul asta rupe tot :D

multi rookies la Avs,o echipa de urmarit.Duchene FTW!:yeah:

messi19
10th March 2010, 04:46
pai eu ii dau timp ,da pana acum e o deziluzie.:P

live.... avs au 3-0 dupa peima. duchene 2 goluri.o fi auzit ca ma plangeam eu ca in meciurile pe care le vad eu nu impresioneaza??

effect
10th March 2010, 19:22
Mie nu mi se pare Tavares deziluzie, joaca la o echipa modesta si goal scorerii iau mai mult timp sa-si realizeze potentialul la profesionisti. Plus ca nu e asa bun skater si se stia asta de cand a fost draftat....daca da 20 de goluri sezonul asta e un succes si fanii NYI ar trebui sa fie multumiti. Are potential de +40 in prime si asta e tot ce conteaza,Isles mai au de adaugat 4-5 core players inainte sa se ingrijoreze de Tavares

Deziluzii i-as numi pe Ducks ..cum frate se poate sa nu fii in stare sa intri in playoff cu Getzlaf,Perry,Ryan,S.Koivu,Selanne,Niedermayer,Vis novsky/Whitney,Hiller in echipa... intrebare directa pt Ted:D

effect
16th March 2010, 11:48
HwchenZolCE

:D

TenisFan
16th March 2010, 12:31
Am vazut duminica Blackhawks cu Capitals in speranta ca-l apuc pe Ovechkin pe gheata. Am prins stream mai tarziu putin si ratasem mult din prima repriza. Vreau sa-l vad pe Ovechkin si surpriza ia-l de unde nu-i. De ce? Il impinsese pe unul aiurea si fusese eliminat. Fail. Fara rusnac Capitals au parut o echipa mediocra astfel primele 2 reprize au fost net dominate de gazdele din Chicago ce si-au asigurat un avantaj de 3-0. Credeam ca o sa fie ceva asemanator si-n rerpiza a treia dar Blackhawks parca au intrat in transa. Capitals au avut 2 powerplay-uri consecutive unul cu 5 contra 4 iar celalalt cu 5 contra 3. Ciudat e ca in cel cu 5-3 au reusit sa dea gol in ultima secunda dupa un asediu ce-i drept spectaculos cu Niemi in mare forma si scorul a ajuns la 3-2. La cateva secunde dupa chestia asta Capitals egaleaza printr-o greseala grava de aparare: degajare interzisa cei de la Chicago nu ating pucul vine in viteza un adversar recupereaza pucul il arunca in fata portii sut in mantinela si pe rebound Backstrom egaleaza. In prelungiri jocul a fost spectaculos pe contre diferenta facand-o acelasi Backstrom care a recuperat din aparare a luat o actiune pe cont propriu erau 3 contra 2 a driblat si-a inscris printre picioarele portarului. Epic win sau epic fail. Ambele variante sunt permise. Am vazut apoi Rangers cu Flyers. Meci extrem de echilibrat in care Flyers au condus 1-0 dupa prima repriza dintr-un powerplay. Culmea desi au procentaj ridicat la gol in powerplay Rangers n-au tinut cont de acest aspect si le-au oferit 2 sanse de tipul acesta. Pe a doua insa au omorat-o cu un joc defensiv solid. 5 contra 5 meciul fusese extrem de echilibrat si Rangers au jucat bine. S-a vazut asta in repriza a doua cand au intors rezultatul la 2-1. Repriza a treia n-am mai vazut-o dar cred ca au meritat victoria.

messi19
17th March 2010, 09:04
no ca dupa ce am zis ca tavares e o deziluzie vine omu si baga 2 goluri -3 assisturi la vanncover :D

am vzut asta noapte stars-sharks.... cat de prosti pot sa fie astia de la san jose. cand au revenit de la 4-0 la 4-2 deja mintea mea facea scenarii... un 4-4 cu victorie in prelungiri etc. etc. :D
insa doua SHG m-au linistit. cum poti sa fii asa prost, sa ai doi portari varza... si sa vrei sa iei titlul????

A.k.a
11th April 2010, 08:34
http://sportsillustrated.cnn.com/multimedia/photo_gallery/1004/nhl.si.players.poll.toughest.fighter/content.1.html

michai
11th April 2010, 11:21
azi e meci decisiv pt play-off de la 22 Philadelphia Flyers-Ny Rangers
Sper sa castige NY:)

TheIceMan
19th April 2010, 18:01
ok, playoffs are on, what's your pick ?

I'll go with Vancouver Canucks :)

Les Canadiens nu joaca rau deloc, si nu mi-ar parea rau daca-l lasa acasa pe Ovetchin.

Surprinzatori sunt Coyotes, dupa toata telenovele legate de mutarea echipei...

effect
19th April 2010, 22:59
My pick din est e Pittsburgh. Asta pentru ca Washington n-a miscat un deget sa upgradeze defensiva,iar la ce forma arata din nou Crosby-Malkin in playoff, o sa-mi fie mila de jaloanele de pe back-endu celor de la Capitals.
Philly care pare sa aiba prima sansa cu Devils(au luat un meci in NJ,conduc seria 2-1,au castigat 5 din ultimele 6 contra lor in sezonul regulat) au dezvoltat un complex de inferioritate impotriva lui Pittsburgh si Crosby e tatal lor.

Din vest , Chicago daca e semi-decent portarul lor. :D
Castigatoarea dintre SJ/Colorado pierde turul urmator,Coyotes/Red Wings sunt sigur ca o sa fie o serie de 7 meciuri la capatul careia castigatoarea oricum va fi la limita puterilor. Poate Canucks/Kings sa puna probleme lui Chicago.

YodaRo
20th April 2010, 05:13
LOL MTL ce umilinta la ei acasa 1-5. Cand am fost in MTL peste tot erau culorile habs...aia in MTL sunt crazy ca si brazilienii dupa fotbal.
Primele 2 meciuri ca si sezonul trecut in play-off caps a jucat f slab. Si theodore la fel se dovedeste cu probleme in play-off
Effect, nu mai e ce a fost anul trecut. eastul il castiga caps sau pens. Din ce am vazut eu portarul lui pens are probleme. Caps si-a intarit defensiva si s-a vazut azi cu MTL, corvo si carlson sunt solutii.
la caps oricine poate inscrie pe cand pens sta doar in 2 oameni, crosby si malkin. Merg pe mana lui caps.

in west as vrea sa se impuna vancouver. ma enerveaza detroit si chicago.

pana acum inceputul a fost echilibrat insa abia acum se vede cine e doar un foc de paie.

effect
20th April 2010, 12:41
Din pacate , in playoff nu prea conteaza cat de buna e ofensiva daca ai asa mari probleme in defensiva si poarta. Mi-ar placea sincer sa-i vad pe Capitals avansand(asta bineinteles daca merita si joaca ca atare) , insa nu ma pot baza defensiv pe Green si Corvo..cel putin pe Corvo l-am vazut in 100 de meciuri pe cand juca pentru Ottawa, la fore-check agresiv si in momentele de presiune uita ce e aia defensiva. Fleury pe cat de slab joaca , tot l-as lua pt o serie inaintea lui Theodore sau Varlamov. Acum calculele hartiei sunt multe si apar multi "daca" ..de ex daca Devils isi depasesc complexul si trec de Flyers nu-i mai opreste nimeni in est, iar Bruins incep sa ma impresioneze mai ales ca au portar,Chara joaca absolut senzational, domina in toate cele 3 zone si Savard cica revine pana la sfarsitul seriei. Eu sunt cel mai incantat de Boston, insa nici Buffalo nu-s asa de speriat...fara Miller n-ar fi prins playoffu IMO

messi19
20th April 2010, 17:12
trebuie sa vad maine noapte boston-buffalo ca e pe sport1. sa vad si eu ce e cu bostonii astia :D

pana acum vad ca sunt serii stranse. nici un 2-0 :D ar fi interesant sa se califice locurile 5-8 in semi :D
in est as vrea sa joace finala caps-pens cei mai buni sa castige . preferabil caps pt ovie si backs.
chiar daca in meciul de asta noapte nu prea au jucat mare lucru

in est chicago,colorado/san jose sau la kings
nu prea imi plac vancouver... mi se pare ca depind prea tare de gemeni.

TheIceMan
20th April 2010, 22:03
...aia in MTL sunt crazy ca si brazilienii dupa fotbal..

Nu numai in MTL, peste tot in .CA este la fel :)

Caps, nu stiu ce sa zic, contra TML au 2 victorii si au incasat doua infrangeri, daca nu-i bati pe Leafs anul asta la zero, n-ai pretentii la titlu :)

YodaRo
21st April 2010, 01:49
am observat ca sunt toti canadienii morti dupa hockey...cu toate asta bat echipele americane la ei...desi echipele americane includ multi canadieni.
in MTL au fluierat imnul american, pe cand aici la Wash s-a aplaudat imnul canadian...asta spune totul despre calitatea oamenilor. In MTL sunt nationalisti, m-am bucurat ca i-am umiilit la ei...meritau ratanii
caps porneste greu in play-off si anul trecut a fost 0-2 cu rangers si a revenit. Nu prea joaca in aparare pentru ca atacul e de 5 stele e incredibil. Insa pot sa se axeze si pe defense desi green urca f mult in atac. Toti forta lui caps este echipa cand nu inscrie Ov sau backstrom o face knuble, bradley, chimera sau altii. E o masina de hockey. Nu imi plac echipele bazate pe un jucator sau 2 ca pittsburg.
nu conteaza cat de departe va ajunge in play-off. Joaca hockey spectaculos..cu MTL a revenit de la 1-4 si a batut cu 6-5. Ieri a fost 5-1 cu MTL.
Varlamov i-a luat locul lui theodore care la fel ca anul trecut are probleme in play-off. Varly e portar de top si va confirma asta in play-off. Ma uimeste ca si altii il considera slab...aseara aia din MTL au constatat ca nu e asa...practic n-au solutii in fata lui varly.
Toronto a fost la pamant...sper ca Ottawa sa produca supriza cu pens...dar cam slabe sperante.
Buffalo nu are atac...degeaba ai portar si aparare daca nu inscrii nu castigi.
Cea mai mare deceptie pana acum e NJ..n-au nici o scuza daca nu trec de philly.

TheIceMan
21st April 2010, 04:06
MTL fluiera si imnul lui Ontario, daca ar avea unul. Ce sa faci frantujii cred ca ei au inventat coada la pruna, si cei din Quebec si cei din Franta.
In T.O. nu s-a fluierat imnul USA la niciun meci la care am fost.

Normal sa includa, altfel unde gasesti tu hockeysti in Florida, Arizona, Texas sau California? Pai asa facem balanta de export import cu USA: exportam jucatori de hockey si importam jucatori de baseball :)

effect
21st April 2010, 16:11
Cea mai mare deceptie pana acum e NJ..n-au nici o scuza daca nu trec de philly.

N-as spune asta tinand cont ca Philly a jucat excelent sezonul asta contra NJ, pur si simplu e o chestie de match-up. Brodeur e fara victorie in ultimele 8 meciuri pe terenul lui Flyers si omul chiar joaca excelent,cel putin in game 3&4 a fost extrem de solid.Normal ca intervine pe undeva frustrarea si incepi sa iei penalitati in cele mai inoportune momente,incerci sa faci totul de unul singur samd. Oricum Philly o sa simta ce simte acum NJ,daca o sa dea nas in nas cu Pittsburgh mai incolo...:D . Evident asta nu le ia cu nimic din meritele celor de la Flyers,joaca excelent si simt ca Pronger ar trebui declarat omul cup-runurilor...pe oriunde ajunge transforma echipa intr-o pretendenta serioasa,daca o sa-i si ajute sa depaseasca complexul Pittsburgh , achizitia lui e total justificata si a meritat pretul destul de piperat.

Ted
21st April 2010, 18:36
Brodeur a jucat chiar bine,dar nu a fost suficient :)
n8iUHSylwqU

effect
22nd April 2010, 14:21
Boston-Buffalo s-a transformat intr-un duel al portarilor, trebuie neaparat sa vedeti meciul de ieri noapte ..double OT , save-uri incredibile . Pacat ca nu-l ajuta deloc echipa pe Miller , au fost dominati de Boston la toate capitolele.

TheIceMan
26th April 2010, 18:39
Deci:

New Jersey Devils - out
Ottawa Senators - out
Colorado Avalanche - out
Los Angeles Kings - out

who's next?

messi19
27th April 2010, 02:57
dupa meciurile din ptimul tur nu se poate spune ca este o favorita clara la titlu anu asta.
nimeni nu a castigat la zero.
flyers ce au batut 4-1 da pana sa ajunga favoriti la titlu mai este.

maine noapte meci decisiv phx-det... sper sa nu fiu dezamagit.
la cum se joaca dupa prima repriza cred ca poimaine o sa am si meciul 7 dintre caps si mtl.

A.k.a
27th April 2010, 11:24
Ce e cu Capitals? Credeam ca nu vor avea nici o problema cu Montreal

TenisFan
27th April 2010, 11:27
Or sa castige jocul decisiv in stil de mare campioana. :cry:

effect
27th April 2010, 19:43
Ce e cu Capitals? Credeam ca nu vor avea nici o problema cu Montreal

Halak. Aseara a avut 53 de saves a luat doar un gol, in timp ce portarul lui Washington a primit 3 goluri din 22 de suturi. Plus ca PP-ul (cel mai bun in sezonul regulat) nu merge deloc seria asta. Montreal e o echipa talentata in special in atac,jucatori de viteza si skilled , din pacate defensiva lui Washington e una din cele mai slabe in acest playoff.
Cat despre favorite, IMO Chicago si Pittsburgh sunt cele mai talentate si complete echipe. Echipe care joaca bine , cu un sistem bun si care ar putea suprinde ar fi Boston si Phoenix.

YodaRo
28th April 2010, 01:27
pai caps a jucat numai cate 7 games in ultimii 2 ani...si acum la fel.
MTL e o echipa ce lupta sa dea gol in prima repriza si apoi se baga cu autobaza in poarta. Joc destructiv si pe contraatac. Cu toate astea caps au probleme dar sper sa se impuna in meciul decisiv. PP la wash e de rahat si asta si pentru ca MTL numai se apara. Si au ceva viteza iar Gill e ca o caracatita.

TheIceMan
29th April 2010, 04:42
Les Canadiens nu joaca rau deloc, si nu mi-ar parea rau daca-l lasa acasa pe Ovetchin.


Caps, nu stiu ce sa zic, contra TML au 2 victorii si au incasat doua infrangeri, daca nu-i bati pe Leafs anul asta la zero, n-ai pretentii la titlu :)

Ce va spuneam? Merci beaucoup, Habs :) :evil: :yeah:

Las' ca nu treceti de Pinguini.

Sentient7
29th April 2010, 08:59
mwahahaha,the perennial Norris nominee,Mike Green.

prima data in istorie cand o echipa castigatoare de President's Trophy pierde o serie dupa ce conduce cu 3-1.

TenisFan
29th April 2010, 09:01
Capitals = Epic fail! :cry:

effect
29th April 2010, 10:13
Extraordinar Halak , a aparat si in meciul asta 41 de suturi . In ultimele 3 din serie a primit doar 3 goluri , de mult n-am mai vazut un portar atat de dominant in playoff. Acum o sa atraga toate comparatiile cu Roy, desi se presupunea cand a fost draftat ca Price o sa fie acela si nici cum un portar draftat in runda a 9-a :) . Ca o statistica interesanta, Halak are 10 victorii si 2 meciuri pierdute in OT in acest sezon cand adversarii trag peste 40 de suturi pe poarta..
Asta nu scuza cu nimic prestatia lui Washington si in special a lui Mike Green . N-am cuvinte sa descriu prestatia acestui jucator care a fost nominalizat la Norris.

A.k.a
29th April 2010, 12:02
Sezonul urmator... :ok:

dj_jaxxx
29th April 2010, 19:00
Capitals 1/33 in superioritate numerica in cele 7 meciuri. Daca erau mai potenti la capitolul power play s-ar fi terminat seria in 5 meciuri! Oricum Halak a jucat foarte bine meciurile 5-6-7. Bravo Montreal! :)

messi19
29th April 2010, 21:00
halak e bolnav. asta e clar.
sa trebuiasca sa traga caps 134 de suturi( parca) ca sa dea 3 goluri amarate... fara importanta.

TenisFan
3rd May 2010, 11:26
Halak a fost si ieri imperial pentru Montreal care au castigat cu Penguins 3-1. Am vazut a doua si a treia repriza. Dominati copios de Penguins cei din Montreal au fructificat o greseala imensa la 1-2 si au incheiat meciul. De asemenea au omorat vreo doua pp-uri la 2-1 in repriza a treia. Din nou Halak in zi fabuloasa. Nu stiu cum echipa asta poate sa tot castige cand e practic calcata in picioare ca aspect al jocului. Ba mint. Stiu. Doar cu portarul sau cu neinspiratia adversarilor. Nu mai dureaza mult oricum. Cand se sparge conducta or sa fie surclasati.

TheIceMan
7th May 2010, 16:42
Ce revenire spectaculoasa au avut Red Wings ieri seara !!!

Cealalta west semi final foarte echilibrata inca.

Canadienii inca rezista eroic in fata Pinguinilor :) desi tot nu-s convins ca vor trece mai departe, dar daca o vor face, sper sa ajunga si in Stanley Cup Final, cealalta East Finalist se pare ca va fi Boston.

TheIceMan
11th May 2010, 21:38
si iarasi les cannadiens au avut un meci bun, series tided 3-3! Sa vedem daca reuseste si Vancouver in seara asta sa egaleze Chicago....

TenisFan
12th May 2010, 13:55
Vancouver au fost thrasuiti de Blackhawks 5-1 care merg mai departe in finala.

TheIceMan
12th May 2010, 18:41
ok, playoffs are on, what's your pick ?

I'll go with Vancouver Canucks :)

Hmmm... bad choice..

Deci finala West Chicago Vs San Jose iar in Est azi asteptam sa vedem prima finalista (Pens vs Habs), si poate si a doua daca Boston invinge.
Oare ii duce Halak pe quebecosi la victorie?

YodaRo
13th May 2010, 04:45
WTF sid the kid a luat-o pe coaja? cate goluri are vedeta in seria asta?
e treaba serioasa cu the habs...au revenit a 2-a oara de la 1-3 si au batut cu 4-3....
cand inscriu primii se baga cu autobaza in poarta si nu ii mai poti bate

TenisFan
13th May 2010, 09:03
^Intocmai Yoda. Mie mi se pare un pic penibil dar dupa cum se observa e extrem de eficient deci scopul scuza mijloacele. Penguins au avut niste asalturi in ultimele 2 jocuri ziceai ca sunt la Termopile... Canadienii au rezistat doar din cauza lui Halak care a fost genial.
Boston a luat-o pe coaja si astfel vedem joc decisiv.

effect
13th May 2010, 09:20
WTF sid the kid a luat-o pe coaja? cate goluri are vedeta in seria asta?
e treaba serioasa cu the habs...au revenit a 2-a oara de la 1-3 si au batut cu 4-3....
cand inscriu primii se baga cu autobaza in poarta si nu ii mai poti bate

De data asta au revenit doar de la 2-3. E un sistem foarte boring de urmarit intr-adevar,dar e mult prea frumos cup run-ul lor ca sa nu-ti doresti sa mai avanseze(chiar si ca fan al unei echipe rivale).
Cat despre Sid , am spus-o hockeyul e sport de echipa. A carat linia de atatea ori si cand a fost contained au trebuit altii din linie sa faca ceva, dar n-ai ce cu washed up Guerin . Precum sloganul folosit pt acest playoffs "history will be made" , Halak se incapataneaza sa o scrie ,cum de altfel o fac si Flyers care au revenit de la 0-3! daca castiga seria mai pot rivaliza cu echipa lui islanders din 75 ultima echipa cu un asemenea comeback. Man,i'm excited, Philadelphia take us back to the history class:D

Zabriskie
13th May 2010, 11:19
http://i44.tinypic.com/11kwdvp.jpg

TheIceMan
13th May 2010, 16:43
Da, a fost distractie mare ieri seara in centru Montrealului, cativa s-au imbatat si au spart acteva liquer stores sa abia bere gratis, 24 de arestari, totusi doar un incident izolat dupa ce marea masa a fanilor s-au dus la culcare, asa a spus la radio azi dimineata. Plus, omul spunea ca pentru Torontonians ( :) ) este greu si peste mana sa-i felicite pe Habs, dar totusi acuma este extraodinar ce au reusit si pentru ca-s ultima echipa Canadiana in cursa trebuie sa-i felicitam. Poate iau exemplu si TML de la Habs sezonul viitor.

TheIceMan
15th May 2010, 06:00
FLYERS WIN SERIES 4 - 3

Now that is bigger story than Habs vs Pens !!

Ce finala in est neasteptata!

Ted
15th May 2010, 08:54
ce comeback! si in meciul 7 si overall pe serie.Flyers a scris istorie ...
mai rar se intampla ca 7th seed-ul sa aiba home ice advantage in finala conferintei :D

TenisFan
15th May 2010, 15:12
Canadiens have got this in the bag. Am vazut aseara a doua repriza din Flyers cu Bruins cand Philadelphia a egalat la 3 dupa ce erau condusi 1-3 in prima repriza. Joc slab al celor de la Bruins care parca erau zombie pe gheata. In conditiile astea nu-i de mirare acest "comeback istoric". :D Nici Flyers nu mi s-au parut cine stie ce d-asta spun ca la ce joc defensiv au Habs nu cred ca vor avea probleme. Mult mai interesant mi se pare Blackhawks cu Sharks. Dar vom vedea.

Ted
15th May 2010, 17:44
n-as fi asa sigur ca se va califica Habs.Mi-as dori o finala Hawks vs Flyers :ok:

Prongs a fost pe gheata aproape 32 de minute aseara.incredibil :)

TenisFan
17th May 2010, 00:52
Meci bun facut de Chicago Blackhawks care au castigat 2-1 prima partida chiar la San Jose Sharks. Dupa o prima repriza echilibrata cu un plus pentru Sharks care au cam dominat au avut mai multe suturi cei din Chicago si-au dat drumul la jocul ofensiv si au dominat repriza a doua egaland la 1 pentru ca apoi in repriza a treia sa domine copios si sa mai inscrie un gol. Ceva senzatii tari pe final cand cu 50 de secunde ramase cei de la Chicago au dat un power-play la San Jose. Probably just for the fun of it. S-au aparat bine si meciul s-a incheiat 2-1. Meci foarte bun si cred ca vom avea parte de-o serie echilibrata daca nu Chicago castiga 4-1 sau 4-2. Au un joc ofensiv care-mi place. I-as vedea in stare.

TenisFan
17th May 2010, 09:25
:cry: :happy Flyers - Canadiens 6-0. S-o fi spart conducta? :cry: Comic!

YodaRo
17th May 2010, 15:05
s-a spart. Daca frantuzii primesc gol si sunt nevoiti sa faca ce nu stiu, adica sa atace sunt facuti varza ca scot autobaza din poarta.
E o echipa ce practica antijocul si joaca urat...but is a part of the game.

TheIceMan
17th May 2010, 15:15
Tot Halak. A incasat foarte usor golurile acuma (6/25 vs 2/39 ultimul meci cu Pens), probabil si-a terminat benzina in meciul cu Pens.
Oricum, eu ma gandeam ca Mtl nu trec de Pens, dar sa vedem in continuare, finala estului este inca deschisa. Ca si cea din West unde probabil Chicago are ceva de spus.

Ted
17th May 2010, 16:07
sa nu ne grabim.si cei de la pens credeau la fel ca s-a spart teava dupa primul meci cu habs si s-au ars :D

effect
17th May 2010, 22:50
n-as fi asa sigur ca se va califica Habs.Mi-as dori o finala Hawks vs Flyers :ok:

Prongs a fost pe gheata aproape 32 de minute aseara.incredibil :)

+1 in ceea ce priveste finala.

+1 si legat de Pronger . Nu cred ca e o coincidenta ca pe oriunde trece are cate un cup run.

TenisFan
19th May 2010, 08:50
Hai ca s-a spart conducta... Flyers - Habs 3-0 si-n Canada. Chicago confirma cu o victorie acasa 4-2 cu Sharks. In conditiile date meciul 3 e crucial pentru a le mai da sperante la o revenire.

Ted
19th May 2010, 10:44
tot in Philly a fost meciul.Mai e de jucat dar si Flyers si Hawks sunt pe drumul cel bun :)

TenisFan
19th May 2010, 10:53
Am crezut ca s-au dus in Canada. :D Sorry about that. Pai asta inseamna ca Chicago au batut in deplasare si al doilea meci? Asa se pare. Nu mi se pare un sistem impartial. Adica oricum o sa ai un avantaj dar de ce sa joci 2 meciuri acasa consecutiv? Ar trebui unul acasa si unul in deplasare. Mi s-ar parea mai competitiv si mai echilibrat. Banuiesc ca-i asa din motive de deplasare dar si altele...

Ted
19th May 2010, 11:19
da ... sistemul e 2-2-1-1-1

effect
19th May 2010, 12:15
Chicago a fost considerata inca de la inceputul sezonului principala favorita la castigarea cupei,insa marele semn de intrebare il reprezenta portarul. Niemi a fost teribil de inconsistent in primele doua serii,a alternat evolutiile sigure cu cele nesigure , insa nu se poate spune despre el ca a pierdut sau a castigat de unul singur vreun meci . Iata ca i-a fost acordata incredere deplina si in finala conferintei a avut break-out fiind cel mai bun om de la Hawks in primele 2 meciuri.Daca le merge poarta,practic sunt de nebatut. Acum trebuie sa treaca si peste problemele(mai mult la nivel mental) pe care le-au avut de-a lungul playoffului in propria arena unde castiga rar si atunci destul de greu. E doar parerea mea ca San Jose din sezonul asta >>> SJ din sezonul trecut,anul asta avand un drum destul de usor de parcurs pana in finala conferintei,fata de anul trecut cand au dat peste cel mai bun no 8 seed pe care l-am vazut vreodata.

messi19
19th May 2010, 12:59
nu mi-au placut SJS azi dimineata. prea stateau si asteptau o minune. trebuia repriza a 3 a sa fie calare pe chicago. da ei abia trasesera 4 suturi pana la golul 2.
oricum .... chicago chiar sunt buni.

de partea cealalta... ar fi interesant ca dupa 1-3/4-3 cu caps si 2-3 /4-3 cu pens montreal sa ia bataie 4-0 de la phily :))))
sau poate ii lasa la 3-0 pe astia si sa revina.
sa fie phily prima echipa care revine de la 0-3 si turu urmator sa piarda de la 3-0 :D

messi19
19th May 2010, 13:01
nu mi-au placut SJS azi dimineata. prea stateau si asteptau o minune. trebuia repriza a 3 a sa fie calare pe chicago. da ei abia trasesera 4 suturi pana la golul 2.
oricum .... chicago chiar sunt buni.

de partea cealalta... ar fi interesant ca dupa 1-3/4-3 cu caps si 2-3 /4-3 cu pens montreal sa ia bataie 4-0 de la phily :))))
sau poate ii lasa la 3-0 pe astia si sa revina.
sa fie phily prima echipa care revine de la 0-3 si turu urmator sa piarda de la 3-0 :D

TenisFan
21st May 2010, 08:54
Habs revin in forta in Canada distrugandu-i pe Flyers 5-1 in meciul 3. :D Asta inseamna ca or s-o duca asa pana la final? Adica in meciurile de acasa or sa bata gazdele la scor? :shocked:

TenisFan
23rd May 2010, 15:09
Se pare ca nu s-a mai repetat regula si Flyers au invins pe terenul canadienilor 3-0. Am vazut primele 2 reprize in care Habs au jucat mai mult decat patetic. Mai ales in repriza secunda. Nu prea au tras la poarta darmite pe poarta. In alta ordine de idei Chicago ar putea sa faca 4-0 in meciul 2 de acasa. :shocked: Nu poti sa nu zici ca nu merita. Au fost mult mai buni decat San Jose. Nu cred sa mai revina canadienii de la 3-1. ;)

effect
24th May 2010, 20:57
Hossa la a 3-a finala consecutiva cu 3 echipe diferite. Cu siguranta e un record,sper sa nu se transforme intr-unul negativ pierzand-o si pe a 3-a. Acum depinde cu cine da piept Chicago, daca e Philadelphia va fi destul de greu pentru un fan neutru sa nu tina cu ei , cea mai frumoasa poveste sezonul asta : locul 7 in est,au prins playoffu in ultimul meci la lovituri de departajare si au revenit de la 0-3 la meciuri si din nou 0-3 in game 7 in conf semis. Ca sa nu mai spun ca si-au pierdut portarul titular , portarul de rezerva si acum joaca cu un waiver pick-up .

TenisFan
25th May 2010, 08:49
Flyers 4-2 in meciul 5 cu Habs si seria se incheie cu 4-1. Chicago - Philadelphia finala. May the best team win! :yeah:

Ted
25th May 2010, 09:49
Mi-as dori o finala Hawks vs Flyers :ok:
wish granted! :D

effect
25th May 2010, 11:19
O echipa clar va pierde din cauza "blestemului" , astfel incat avem : Hossa curse daca pierde Chicago sau blestemul adus asupra Philadelphiei de Richards care a atins trofeul acordat campioanei de conferinta :D

Ted
25th May 2010, 11:35
omg :D :D :D

Toews a fost mai old school si nu a atins trofeul :)
Daca pierde si anul asta Hossa ar trebui sa se lase de meserie :happy

effect
25th May 2010, 11:48
http://d.yimg.com/a/p/sp/getty/8b/fullj.8db526742602912fb477b3048922a17f/8db526742602912fb477b3048922a17f-getty-98873181mh046_montreal_cana.jpg

:D

Toews a declarat ca nu l-a atins nu pt ca a tinut cont de superstitie,ci pentru ca simte ca inca n-au castigat nimic. (nu-l cred 100%)
Mike Richards a fost mai funny si a declarat ca au facut totul pe dos sezonul asta, asa ca poate le iese si de data asta :D
O sa fie o finala superba cu 2 capitani care imi plac . O sa ma bucur pt unul si cu siguranta o sa-mi para rau de celalalt. Ambii si-au condus echipele admirabil in acest playoff.

Irimus
25th May 2010, 15:04
Salutare tuturor iubitorilor de hochei si in special Nhl.Desi eu postez 99% din timp in sectiunea Nba,urmaresc forumul vostru pt ca imi place Nhl-ul si sunt un cunoscator destul de bun al fenomenului.Tin cu Phila Flyers.Au avut un sezon din cale afara de ciudat.Au fost la un penalty shot distanta de a rata playoff-ul si iata-i ajusi in mare finala.Totusi ,cred ca pleaca cu sansa a doua insa daca Jeff Carter si Lapiere sunt la 100% (dupa accidentarile in urma carora tocmai au revenit), Phila e posibil sa realizeze surpriza.

TenisFan
25th May 2010, 15:13
Ok. Eu o sa fac o prezicere. Hossa a fost varza pana acum. Nu mai are incredere in sine. Eu cred ca el o sa fie omul decisiv pentru Blackhawks in aceasta finala. Desi Toews a jucat absolut senzational iar Kane si Sharp au fost la inaltime surpriza a venit de la Byfuglien care a bagat gol in fiecare meci(unele decisive in OT cu Sharks). Pariul meu este Hossa apropos de superstitia enuntata mai sus. :D Flyers chiar sunt o echipa ciudata si imprevizibila. Om vedea.

effect
25th May 2010, 15:40
Salutare tuturor iubitorilor de hochei si in special Nhl.Desi eu postez 99% din timp in sectiunea Nba,urmaresc forumul vostru pt ca imi place Nhl-ul si sunt un cunoscator destul de bun al fenomenului.Tin cu Phila Flyers.Au avut un sezon din cale afara de ciudat.Au fost la un penalty shot distanta de a rata playoff-ul si iata-i ajusi in mare finala.Totusi ,cred ca pleaca cu sansa a doua insa daca Jeff Carter si Lapiere sunt la 100% (dupa accidentarile in urma carora tocmai au revenit), Phila e posibil sa realizeze surpriza.

Welcome. Sper sa ramai activ si pe forumul asta , e nevoie de cunoscatori dar si de putin subiectivism in analizarea finalei. E greu de anticipat care o sa fie raportul de forte,pe hartie echipele par extrem de echilibrate - in aparare Chicago il are pe Keith cel mai bun fundas din sezonul regulat,Philadelphia pe Pronger cel mai bun fundas din playoff pana acum. Apoi Chicago il are pe Seabrook din nationala campioana olimipica,dar Phila raspunde cu Timonen care joaca si el fenomenal,desi e putin pus in umbra de Pronger. Parerea mea e ca edge-ul in defensiva il au totusi Chicago cu Campbell >>>> Carle ofensiv atat in PP cat si ca puck rusher si Hjalmarsson care e peste Coburn all around. In atac Toews si Richards se anuleaza reciproc,amandoi foarte buni pe defensiva,in atac cam 70-80 points players,in top 5 in ceea ce priveste PK-ul. Giroux cu Kane o sa fie un duel foarte interesant, amandoi magicieni cu pucul,excelenti pasatori, Kane are potential ofensiv mai mare , dar Giroux m-a impresionat mai mult in acest playoff. In rest daca stai sa analizezi Hossa,Sharp,Versteeg,Byfuglien = Gagne,Carter,Briere,Hartnell. Aici parca as miza totusi pe game breaking ability pe care il au Briere si Carter(omu care anu trecut a fost al 2-lea marcator din liga). In poarta e la fel de echilibrata balanta.

@Hossa e extrem de obosit. Va juca a 3-a finala la rand si a mai fost si la Olimpiada jucand un nr maxim de meciuri. Nu e recunoscut sa fie clutch , dar sper sa ne surprinda pozitiv. E printre favoritii mei. E mai mult o chestie de executie si nu lipsa de efort, ca aspect defensiv a fost cel mai bun alaturi de Toews.

YodaRo
25th May 2010, 16:00
s-au dus habsii. Daca marchezi primul in poarta lor si ii fortezi sa atace, habsii n-au nici o sansa. Echipa de contraatac bazata pe atacanti scunzi si rapizi si pe... Halak. Oricum in MTL hockeyul e singurul sport si acolo chiar ca e o religie. Vezi simbolurile lui habs alaturi de ale canadei...
Pentru east a fost un an cu multe surprize, finala intre locurile 7 si 8 spune totul. cavs si pens au dezamagit.

Chicago erau totusi printre favoriti la castigarea Stanley cup la inceput. Sunt favoriti si acum cu Philly. chicago joaca mai bine on the road decat in homecourtul lor. Iar Philly invers si cred ca o sa fie o serie echilibrata. Nu stiu daca o sa joace carcillo favoritul meu... sper Carter sa faca diferenta.
daca philly isi ia meciurile 3 si 4 din home courtul lor cupa e a lor.

TheIceMan
25th May 2010, 18:43
my bet: Chicago!

spiritt23
25th May 2010, 18:45
Toate meciurile sunt in direct pe Sport 1. Incepem in noaptea de simbata spre duminica la 3.00.

messi19
28th May 2010, 22:36
incredibil ce soarta am... am urmarit 95-97 % din meciurile transmise de sport1 (singura sursa unde pot vedea) anu asta si pot sa vad doar meciul 1 din finala. si poate daca mai transmit sambata viitoare sau duminica cel tarziu. karma se joaca cu mine.

daca hossa pierde si finala asta ( mici sanse parerea mea) inseamna ca e blestemat. si ar trebui data afara de la chicago ( daca nu are si cu astia contract pe 1 an) si sa nu il mai ia nici o candidata la play-off macar. doar echipe gen toronto sau islanders... ca ei oricum nu au griji de astea :D

cred ca o sa castige chicago 4-1... 4-2 cel mult

effect
30th May 2010, 13:50
Chicago a castigat primul meci desi nu i-am mai vazut in acest playoff jucand asa dezorganizat si slab. Toews si Kane au fost modesti la cum ne-au obisnuit (linia lor -3) , Chicago n-au avut nici un PP si cu toate astea au castigat destul de lejer in ciuda scorului. Portarii parca nu erau conectati la miza meciului , foarte slab goaltending pt faza finala.
Sper sa ma insel ,dar daca nu castigi cand Chicago joaca prost..e cam clara treaba.

TenisFan
30th May 2010, 15:58
Am venit aseara semi-dezorientat dupa vreo cateva beri si am vazut ultima repriza. Parca era un joc normal de campionat sau chiar un amical. Dar totusi 6-5? Wtf was going on there? :shocked:

TenisFan
1st June 2010, 13:11
2-1 Chicago in meciul 2. 2-0 la general. Daca Flyers nu revin in jocul 3 le va fi foarte greu spre imposibil sa mai revina.

Ted
1st June 2010, 13:39
ar fi epic sa revina de la 3-0 :)

effect
2nd June 2010, 00:15
Ar fi epic sa revina si de la 2-0 tinand cont ca Blackhawks au pierdut un singur meci din 8 in deplasare pana acum si au 7 victorii consecutive.

TenisFan
3rd June 2010, 09:02
Flyers 4-3 in OT. Asa cum ma asteptam si cum trebuia sa se intample pentru un meci mai echilibrat Philadelphia reduc din diferenta. Sper sa fie 2-2 dupa meciurile de acasa. :D

TenisFan
5th June 2010, 16:50
5-3 Flyers in jocul 4. Seria a ajuns la 2-2. Excelenta echipa Flyers. Daca ar fi sa castige ar merita. Si Chicago ar merita. Cel mai bun din sapte a ajuns la cel mai bun din 3 dar Flyers sunt pe val. Si cu increderea asta ar putea sa castige cupa. Ramane de vazut raspunsul celor de la Blackhawks. ;)

effect
6th June 2010, 00:39
Quenneville trebuie sa-i puna pe Toews si Kane in linii diferite. Asta e singura solutie ca sa scape de Pronger macar unu din ei si sa-si poata face jocul. Cu unul din Toews/Kane la 100% , Chicago castiga cupa.

Irimus
6th June 2010, 23:10
Baieti, eu nu prind sport1 si am vazut pana acu meciurile prin soapcast(care e o sloutie provizorie si care nu funcioneaza cateodata).Aveti idee cum pot sa prind sport1 online? thanks

TenisFan
7th June 2010, 09:11
Irimus, cauti pe google ca tot omul. De obicei justin.tv si ustream dau meciul.
7-4 Blackhawks in meciul 5. :shocked: Asta da show al celor doua echipe. 3-2 la general.

TheIceMan
10th June 2010, 06:29
my bet: Chicago!

2010 STANLEY CUP CHAMPIONS
CHICAGO BLACKHAWKS

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/d/d3/ChicagoBlackhawksLogo.svg

Castigand meciul 6 in OT cu 4:3.

Bravo, Felicitari!

TenisFan
10th June 2010, 08:47
Felicitari Chicago! Dupa ce a ridicat Toews cupa, toti coechipierii au strigat la Hossa sa puna el al doilea mana pe ea. :D Curse broken! ;)

michai
10th June 2010, 08:50
Ce gol a dat Patrick Kane in OT:cool:
Felicitari Hawks:ok:

effect
10th June 2010, 13:03
Felicitari Chicago! Dupa ce a ridicat Toews cupa, toti coechipierii au strigat la Hossa sa puna el al doilea mana pe ea. :D Curse broken! ;)

Un moment special intr-adevar. Acum Hossa ii preda stafeta lui Leino care a pierdut anul trecut finala cu Detroit si anul asta cu Philadelphia. Oricum de departe cel mai bun dangler al finalei . Linia lui cu Briere si Hartnell i-a tinut in viata pe Philadelphia toata seria , din pacate s-a vazut ca Gagne si Carter sunt nerefacuti , cu ei la potential maxim era altceva.
N-are nimic special golul lui Kane, un softie lasat de Leighton care a avut obiceiul sa lase softies in cele mai inoportune momente si sa omoare momentumul sau seria. Felicitari lui Toews la 22 de ani , conn smythe winner , capitanul echipei , olympic gold , al 24-lea membru din triple gold club (aka wc,olympic,stanley cup winner)

http://img823.imageshack.us/img823/273/11327036814df41687ba796.jpg

Daca mai gasiti poze cu invingatorii , ar fi frumos sa le postati :ok:

michai
11th June 2010, 17:38
Nu are nimic special golul lui Kane...doar ca e golul pt Stanley Cup:P

Ted
12th June 2010, 01:50
9_akrdMYdG4

effect
19th June 2010, 11:04
Jaroslav Halak, who was being compared to Patrick Roy and Ken Dryden during this year's Stanley Cup Playoffs, had his rights traded by the Montreal Canadiens to the St. Louis Blues on Thursday in exchange for prospects Lars Eller and Ian Schultz.

blues.com

Foarte interesanta mutarea. Canadiens trebuiau sa aleaga intre Halak si Price si au ales portarul mai tanar, dar si mai inconsistent ..as spune insa cu mai mult upside.

effect
25th June 2010, 12:15
NVJfJAQY-BI

HILARIOUS! :D
E ultima oara cand il vedem pe Niedermayer in tricoul lui Anaheim,din pacate s-a retras .
:(

Ted
26th June 2010, 00:46
hahahahah :))))

you'll be missed Scotty :ok:

effect
9th July 2010, 22:53
O saptamana din free agency si "Lebron'ul nostru":D Kovalchuk tot n-a semnat. Omul din cate se zvoneste vrea 10 years / 100 mil contract de la un contender. S-ar gasi sa-i dea contractul ala dement o echipa din subsol gen Islanders,Atlanta dar de la un contender niciodata. Uitati-va doar la Chicago care i-a pierdut in vara asta din cauza salary cap-ului pe Versteeg,Byfuglien,Sopel,Ladd si acum Sharks au facut ditamai offer sheet pt Hjalmarsson 14 milioane pe 4 ani. Cred ca regreta acum banii aruncati pe Campbell si Huet care erau big shiny free agents acu 2 ani .
Sper sa mearga la Kings pana la urma , am inteles ca ar fi facut o oferta mult sub ceea ce vrea Kovalchuk dar macar are sansa sa castige cateva cupe down the road si sa-l ameteasca si pe Edi , ca pe mine m-a stresat destul in Est . Go to the West conf. Kovy! :D

Ted
26th July 2010, 22:42
baieti mai bine punem punct thread-ului si dam cep altuia.Ce zici Cosmine?

/thread :D
http://img530.imageshack.us/img530/8646/nhltorrentscopy1.png