PDA

View Full Version : cine va cistiga wimbledonu la baieti?



riva
17th June 2003, 15:28
cine va cistiga wimbledonu la baieti?

07Ex
18th June 2003, 06:05
Nu am mai urmarit tenisul de nu stiu cand asa ca nu ma pot pronunta. Am votat insa pentru Agassi in speranta ca un "olt timer" va castiga anul asta.

Dorin
18th June 2003, 11:49
Eu merg pe mana lui Rodick! A fost fara cusur la Queens si are serviciu fantastic ce se potriveste turneelor pe iarba ! :yeah: Dorin

riva
19th June 2003, 12:58
da dorine ... cam ai dreptate da eu zic ca si englezul lor are sanse, henman si mai ii richard krajicek ... nu stiu daca participa dar daka o va face ... e foarte periculos pe iarba! mai vorbim

Dorin
19th June 2003, 14:15
Olandezul nu mai are puterea de acum cativa ani iar Hennman poate ajunge in faze superioare dar sta mai prost cu stressul psihic . Rodick are si el slabiciuni cu nervii lui tineri si imaturi dar procesul de maturizare poate se apropie . Agasi este totusi pe hartie un favorit dar si aici ca si in alte sporturi mingea e rotunda ....si iarba tocita ! :yeah: Dorin

roxana
20th June 2003, 11:33
eu as vrea sa castige roddick. e destul de distractiv de urmarit. si mai si joaca bine, nu? :happy
agassi mi se pare c-a imbatranit. de fiecare data cand il vad la inceputul unui meci, ma gandesc ca ar trebui sa se retraga, ca n-o sa mai faca fata. si totusi se descurca si castiga. oricum, bravo lui ca reuseste sa joace bine.
hewitt e bun, dar cred ca e prea ocupat cu procesele cu ATP, si nu mai face nimic.

riva
21st June 2003, 10:49
rocsana si dorin, rodick eu zic ca rodick are putine sanse pacat ka s-a retras krajicek pentru ka era de urmarit, da` hewit probabil ka o sa cistige fiind numaru 1, fiind tinar si joaca bine pe iarba

roxana
24th June 2003, 12:46
hewitt a fost eliminat de numarul 200 si ceva. in primul tur

riva
24th June 2003, 13:34
da, a iesit dar eu zic acuma ca ferrero va cistiga, cu toate ka e spaniol si nu prea ii place iarba, dar eu cu el tin!

Ayrton
25th June 2003, 11:44
Eu merg pe mana lui "mos" Andre, ca mi-a fost intotdeauna simpatic, iar dupa revenirea in top dupa ce iesise din top 100 a devenit chiar favoritul meu.

Cristi
27th June 2003, 17:41
Si eu tin cu Agassi. E singurul care ma impresioneaza intr-adevar. Ceilalti sunt buni, dar nu se compara cu Agassi care le da lectii. Pacat ca a pierdut atatia ani nejucand... dar pare decis sa ii recupereze!

Henmann e looser de meserie. Roddick, Sjeng Schalken sau Federer au mult mai multe sanse. Chiar si olandezul celalalt, finalist anul asta la Roland Garros are ceva sanse.

Hewitt nu imi place deloc... e o masina de tenis care se mai si defecteaza pe deasupra. Roddick e prea mult puternic si prea putin tehnic pentru gustul meu (pe zgura nu se prea descurca). Federer... poate. Ferrero... no way, nu imi place mutra lui.

Astept ca Agassi sa castige Wimbledon si sa joace finala cu Pete Sampras la U.S. Open. Si sa o castige!

Dorin
30th June 2003, 22:13
Agassi a patit-o .Philiphoussis a fost mai tare . Rodick este de netrecut . In turul urmator meci f. greu cu suedezul Bjorkman care este in mare forma .Invingatorul lui Hanescu merge mai departe... :yeah: Dorin

toma
2nd July 2003, 11:11
poate ca anu asta e timpul lui philippoussis...

riva
2nd July 2003, 16:14
henman se tine bine, daca cu tenisu care il joaca poate cistiga, cu presiunea publicului nu prea cred ka o sa se descurce, si daka o s piarada doar din cauza publicului o sa o faca

Ayrton
3rd July 2003, 10:11
Sferturile sunt:

Jonas Bjorkman SWE
v.
Andy Roddick USA (5)

Roger Federer SUI (4)
v.
Sjeng Schalken NED (8)


Tim Henman GBR (10)
v.
Sebastien Grosjean FRA (13)

Alexander Popp GER
v.
Mark Philippoussis AUS

Ayrton
4th July 2003, 10:25
Ultima speranta a englezilor, Tim Henman a luat bataie de la francezul Grosjean...

Semifinalele de azi:
Andy Roddick USA (5)
v.
Roger Federer SUI (4)

Sebastien Grosjean FRA (13)
v.
Mark Philippoussis AUS

Ayrton
7th July 2003, 10:09
And the winner is:... ROGER FEDERRER!

Dorin
9th July 2003, 00:16
Din motive de vacanta am scapat meciul Federer cu Rodick . Cum a fost ??? :yeah: Dorin