PDA

View Full Version : Cristian Tanase



Ioca10
27th August 2009, 12:14
Cristian Tanase

Nascut: 18 februarie 1987, Pitesti
Nationalitate: romana
Primul club: FC Arges Pitesti
Clubul anterior: FC Arges Pitesti



Cristian Tanase este considerat unul dintre cei mai talentati jucatori ai fotbalului romanesc in acest moment si este vazut drept unul dintre viitorii lideri ai echipei nationale. Este un produs 100% al lui FC Arges Pitesti, echipa care i-a mai dat Stelei jucatori importanti in ultimii ani, precum Adrian Neaga sau Nicolae Dica. A adunat, pana in vara anului 2009, 63 de partide si 3 goluri in Liga I si a adunat patru selectii si un gol pentru echipa nationala de seniori.
Steauafc.com

Snake_21
27th August 2009, 12:17
O mare speranta a fotbalului romanesc :D sper sa nu ramana si el la stadiu de speranta :P

sun
27th August 2009, 12:19
Sper ca Tanase se misca pe teren la fel de iute ca tine Ioca :ok:

Poate fi noul Dica.. sau poate sa fie noul Plesan... only time will tell

dede
27th August 2009, 12:26
nici nu a ajuns bine si s-a accidentat... e tare :cool:

coca24
16th November 2009, 16:22
da intradevar alta vedeta.mai lasati fitele si jucati fotbal .daca nu apucati de facut altceva.

Paul Atreides
7th April 2010, 19:15
Daca are grija mare cineva de acest baiat s-ar putea sa ajunga departe. Daca nu este indrumat corect se va pierde total. Singura mea speranta este Razvan care a declarat recent ca va construi nationala in jurul lui Tanase. Si pentru cei care au pus ghete de fotbal in picioare macar odata in viata asta inseamna f.mult.

delaoltenia
7th April 2010, 19:17
Baiatul asta este terminat,o mare deziluzie. :(

relansat
7th April 2010, 19:19
cea mai mare tzeapa luata de becali, alaturi de tatarusanu

Paul Atreides
8th April 2010, 09:06
Moldoveanule esti din nou pe langa. Se vede de la o posta ca esti din vaslui. Dar daca tot ai intrat pe un forum al Stelei mai bine abtine-te. Sa spui ca Tatarusanu este o teapa inseamna ca esti tipic si nu atipic moldovean.

phoenixman
6th August 2010, 17:02
mult prea supraestimat e baiatul asta. ca stelist as vrea sa confirme dar se pare ca nu prea poate.

phoenixman
6th August 2010, 17:03
zicea nu stiu care ca e cam incet la minte, asta o fi cauza :P o avea el talent dar nu prea vede jocul , a cam luat teapa becali

kubuntu
8th August 2010, 11:05
s-a nascut talent.....si o sa moara speranta

goushaliru1
8th August 2010, 11:05
nu prea am vazut sa faca mare branza pana acum

Shinnok
19th December 2012, 09:48
Cristi Tănase, în locul lui Gigi Becali în Parlamentul European: „E oligofrenul ideal”, spune Gigi (http://www.timesnewroman.ro/sport/8474-cristi-tanase-in-locul-lui-gigi-becali-in-parlamentul-european-e-oligofrenul-ideal)

Cristi Tănase este extrem de fericit că va pleca la Bruxelles și spune că abia așteaptă să demonstreze că-și merită locul în Parlamentul European. „Recunosc, n-am auzit până acum de echipa asta, Parlamentul European”, a spus stelistul, „dar am înțeles că nu oricine ajunge acolo. Sper să înscriu cât mai multe goluri în tricoul Parlamentului European, pentru a rămâne în vederile selecționerului Pițurcă.”

:))

delaoltenia
19th February 2014, 10:19
La multi ani, Tase !

Bai baiatule am impresia ca te-ai schimbat in bine in acest retur, ai jucat bine aseara cu clujenii. Meritai sa dai un gol de ziua ta, din pacate s-a opus bara .

delaoltenia
18th February 2015, 10:29
La multi ani, Cristi !

delaoltenia
14th July 2015, 14:50
Cristi Tanase a semnat cu Tianjin Teda (China) .

delaoltenia
22nd January 2018, 20:10
FC Steaua Bucuresti anunta ca mijlocasul Cristian Tanase, in varsta de 30 de ani, a revenit la clubul nostru, pentru care va evolua cel putin pana la sfarsitul acestui sezon.

Fotbalistul care a cucerit 3 titluri, 2 Cupe ale Romaniei, o Cupa a Ligii si o Super Cupa a Romaniei alaturi de Steaua in cei 6 ani petrecuti la echipa noastra va purta tricoul cu numarul 30.

Clubul nostru ii doreste sa aiba parte, in continuare, de cat mai multe succese in tricoul ros-albastru!
http://www.fcsteaua.ro/transferuri-iarna-2017-2018/

aLLiin
23rd January 2018, 19:25
Nu este deloc rau(pentru noi) ca a revenit!

delaoltenia
23rd January 2018, 20:01
As putea spune ca e (de) bine ca ai revenit. ;)

aLLiin
23rd January 2018, 20:19
Stiu si eu? :P multumesc!

delaoltenia
18th February 2018, 14:28
La Multi Ani, Cristi Tanase!