PDA

View Full Version : NFL la SPORT 1



Pages : [1] 2 3 4 5

urlacher9
26th August 2009, 17:36
Asa cum am anuntat si in timpul transmisiunii de la Super Bowl incepand cu acest an SPORT 1 va transmite mai multe meciuri din NFL decat in precedentele trei sezoane. Chiar daca mai este ceva timp pana cand va debuta noua stagiune va pot spune ca in prima saptamana programul va fi urmatorul:

Joi 10 septembrie, ora 3:30 PITTSBURGH-TENNESSEE (LIVE)

Duminica 13 septembrie, ora 23.15 un alt meci LIVE, nu s-a ales inca, probabil WASHINGTON@NEW YORK GIANTS

Luni 14 septembrie, ora 2.00 BUFFALO@NEW ENGLAND

Atunci cand se va stabili programul complet voi posta si orele la care se vor difuza reluarile.

Bronco
26th August 2009, 17:44
Wow! Avem si opening night in NFL. Super! Multumiri, Sport 1!

urlacher9
27th August 2009, 02:28
Da, teoretic vom avea ca si pana acum, la alegere un meci de duminica de la ora 23.15 si meciul de Monday Night Football. In plus avem meciurile de joi (Thursday Night Football). Aceste meciuri de joi, difuzate de NFL Network, asa cum stiti sunt stabilite dinainte, la fel ca si cele de la MNF, astfel ca exista riscul ca unele partide sa nu fie interesante si sa se dispute intre doua echipe care nu mai sunt implicate in lupta pentru playoff. In cazul in care se va ajunge in aceasta situatie vom schimba unele meciuri de joi pe partide de la Sunday Night Football, care sunt alese pe masura ce sezonul evolueaza, astfel ca vom incerca sa transmitem numai confruntari tari, in masura posibilitatilor, si sa difuzam cat mai multe echipe in acelasi timp. Spre exemplu pe Detroit Lions nu cred ca i-am difuzat vreodata in precedentele trei sezoane.
O alta veste buna este ca vom avea tot playoff-ul, nu doar doua meciuri asa cum se intampla pana acum. Asadar pentru cine are SPORT 1 nu va mai fi nevoie sa isi achizitioneze pachetul de playoff de pe nfl.com sau sa se chinuiasca de fiecare data cu streaming-uri. Pentru fanii adevarati recomand insa gamepass-ul de sezon, 240$ calitate HD, am incercat-o anul trecut si mi-am replatit abonamentul si pentru acest nou sezon, asta pentru a vedea si alte meciuri in afara de cele difuzate de postul nostru de televiziune.
Toate cele bune iubitorilor fotbalului american,

Cosmin Petrescu.

cristane
27th August 2009, 10:49
Felicitari :yeah: Chiar ma bucura vestea asta, desi nu prind Sport 1.


Pentru fanii adevarati recomand insa gamepass-ul
de sezon, 240$ calitate HD, am incercat-o anul trecut si mi-am replatit abonamentul si pentru acest nou sezon

Asa e, Gamepass HD face toti banii, merita efortul financiar. Toate meciurile live & on demand, cu streamuri de 2.4 Mbps, real HD quality.

urlacher9
27th August 2009, 20:04
Am primit programul complet al primei etape din NFL, exista ceva modificari fata de programul pe care l-am anuntat initial dar acum va pot spune si care vor fi orele la care se vor difuza reluarile. Asadar, avem:

Joi, 10 septembrie, ora 3.30, Tennessee Titans @ Pittsburgh Steelers (LIVE, cometariu in limba romana)
Reluare: vineri, 11 septembrie, ora 13.15

Duminica, 13 septembrie, ora 23.15 Washington Redskins @ New York Giants (LIVE, cometariu in limba romana) PS: Nu e 100% ca acesta va fi meciul transmis dar asa mi se pare logic, avand in vedere ca e cel mai interesant de la acea ora, in caz de modificari, revin cu detalii
Reluare: luni, 14 septembrie, ora 13.30

Luni, 14 septembrie -noaptea de luni spre marti-, ora 5.15 San Diego Chargers @ Oakland Raiders (LIVE, comentariu original)
Reluare: marti, 15 septembrie, ora 16.45 (comentariu in limba romana) si ora 0.00 -noaptea de marti spre miercuri-

Pe viitor probabil ca reluarile vor fi mai dese insa in aceasta prima saptamana programul este extrem de aglomerat din cauza Campionatului European de Baschet Masculin, transmis de asemenea de SPORT 1. Pentru alte detalii va stau la dispozitie. De asemenea, in cazul modificarilor ulterioare, promit ca voi posta aici.

Bronco
27th August 2009, 20:13
Multumiri...

P.S. = Ar trebui facut sticky threadul asta.

campuscodi
27th August 2009, 20:31
Foarte buna alegerea de luni.
Buffalo - Patriots nu era prea interesent.

Melcyah
28th August 2009, 00:00
Apropo nu se poate rezolva sa prind si eu in Lugoj Sport1 :( ca nu pot vedea meciurile astea :(

campuscodi
28th August 2009, 00:31
poate face red un efort si le mai inregistreaza...si le iei de pe TYT

Mr. White
28th August 2009, 11:30
This is good news.

Multumim SPORT 1!!!!




WARRIORS!

Bronco
28th August 2009, 12:59
Apropo nu se poate rezolva sa prind si eu in Lugoj Sport1 :( ca nu pot vedea meciurile astea :(

Intereseaza-te la firmele de cablu, poate gasesti ceva. Trebuie sa fie o firma care sa transimta si Sport 1.

urlacher9
28th August 2009, 14:42
Apropo nu se poate rezolva sa prind si eu in Lugoj Sport1 :( ca nu pot vedea meciurile astea :(

Focus Sat e disponibil oriunde din cate stiu si are Sport 1 in pachetul de baza. La fel si Digi TV, doar ca trebuie platit un pachet mai mare, medium sau ceva de genul acesta.

damario
28th August 2009, 21:57
bravo SPORT 1......bine ca am upc.....pentru cei ce vor sport 1 daca au in zona;)

anthynidiany
28th August 2009, 22:59
alta modalitate de a vedea Sport 1 este ?

cristane
29th August 2009, 00:32
Din cite stiu eu, Sport1 e doar la UPC (disponibil in anumite orase), Focus Sat si Digi TV (disponibile oriunde in tara).

urlacher9
3rd September 2009, 18:04
Inca o veste buna este ca si in noul contract ramane emisiunea NFL Game Day, care prezinta in 30 de minute toate rezumatele etapei precedente. Aceasta va fi difuzata de SPORT 1 in fiecare duminica.

urlacher9
5th September 2009, 16:29
MODIFICARE:

Luni, 14 septembrie se transmite BUFFALO@NEW ENGLAND de la ora 2.00 noaptea, cu comentariu original, in loc de SAN DIEGO@OAKLAND. Reluarea si comentariul in limba romana raman neschimbate, marti, 15 septembrie, ora 16.45 (comentariu in limba romana) si ora 0.00 -noaptea de marti spre miercuri-

packman_gb
6th September 2009, 00:29
Multumirii SPORT1 si cu Game pass-ul de pe nfl.com este un lucru super perfect dar trebuie si "dinero" pt 240$, m-a multumesc si cu Field Pass-ul in vederea strangerii de banii pentru noul meci de la anul de pe Wembley Stadium unde vreau neaparat sa fiu, plus ca se discuta sa fie mutate chiar 2 meciuri din sezonul regulat de la anul pe Wembley.

campuscodi
6th September 2009, 09:59
Eu as zice sa bage unul si prin Germania :)))
Sa fie mai aproape :)

packman_gb
6th September 2009, 23:06
E bn si in Anglia e un pic mai departe dar e bine ca este in Europa :D.

urlacher9
9th September 2009, 21:49
Transmisiunea la Pittsburgh-Tennessee incepe cu 30 de minute mai devreme, adica la ora 3.00 pentru a prinde in direct si concertul Tim McGraw si Black Eyed Peas.

Mr. White
9th September 2009, 23:40
Biletul pana la Londra cota 100 EURO dus intors. :) Asta face distanta nesemnificativa :)

Bronco
10th September 2009, 00:03
Transmisiunea la Pittsburgh-Tennessee incepe cu 30 de minute mai devreme, adica la ora 3.00 pentru a prinde in direct si concertul Tim McGraw si Black Eyed Peas.

Super, asta chiar e misto... O surpriza placuta! :ok:

campuscodi
14th September 2009, 17:16
Vedem cumva Ravens-Chargers duminica viitoare pe Sport 1 ?:floricica:

Ce super ar fi. Pare cel mai interesant din intervalul ala orar.

georgebz
14th September 2009, 23:11
pana la urma ce meci e in noaptea asta ? ... ca la un momentdat Alex parca a spus ca va fi Chargers , dar pe TV aparea ca va fi Patriots :)

campuscodi
15th September 2009, 01:19
bills-patriots

urlacher9
16th September 2009, 03:16
Programul SPORT 1 pentru saptamana 2

Duminica 20 septembrie ora 16.30 NFL GAME DAY (rezumatul etapei 1)

Duminica 20 septembrie ora 0.15 PITTSBURGH STEELERS@CHICAGO BEARS (DELAY) Se transmite DELAY din cauza ca de la 22.15 pana la 0.15 este in direct finala Campionatului European de Baschet Masculin. Este una din putinele dati cand se va difuza asa, am fost informat ca anul acesta NFL are prioritate chiar si in fata Campionatului Francez de Fotbal cu foarte mici exceptii (cand joaca Bordeaux cu Marseille de ex)
reluare vineri 25 septembrie ora 15.00

Luni 21 septembrie ora 3.30 INDIANAPOLIS COLTS@MIAMI DOLPHINS (comentariu in limba engleza)
reluari marti 22 septembrie ora 14.15 si ora 0.00 (noaptea de marti spre miercuri), joi 24 septembrie ora 4.00 (noaptea de joi spre vineri), vineri 25 septembrie ora 18.45 Toate reluarile sunt cu comentariu in limba romana

Vizionare placuta!

campuscodi
21st September 2009, 22:35
Sa vedem daca ghicesc ce se transmite duminica viitoare .....

Festival ofensiv cu Saints si Bills ? :cool:


PS: S-a facut ceva cu semnalul de la Sport 1 sau cu transmisia ce se primeste de la NFL ? , pentru ca arata bestial meciurile anul acesta.

georgebz
22nd September 2009, 01:34
daca se merge pe ideea sa dea cat mai multe echipe probabil nu va fi Bills care au fost si in MNF in prima saptamana

Sinisther
22nd September 2009, 11:33
adica vrei sa zici ca o sa fie Broncos@Raiders :groggy:

urlacher9
22nd September 2009, 20:31
Programul SPORT 1 pentru saptamana 3

Sambata 26 septembrie ora 10.30 NFL GAME DAY (rezumatul etapei a IIa)

Duminica 27 septembrie ora 23.15 MIAMI DOLPHINS@SAN DIEGO CHARGERS (LIVE)
reluare luni 28 septembrie ora 23.00 si joi 1 octombrie pra 0.15 (noaptea de joi spre vineri)

Luni 28 septembrie ora 3.30 DALLAS COWBOYS@CAROLINA PANTHERS (comentariu in limba engleza)
reluari marti 29 septembrie ora 15.15 si ora 2.00 (noaptea de marti spre miercuri), joi 1 octombrie ora 4.00 (noaptea de joi spre vineri), vineri 2 octombrie ora 20.00 Toate reluarile sunt cu comentariu in limba romana

Vizionare placuta!

urlacher9
22nd September 2009, 20:33
PS: S-a facut ceva cu semnalul de la Sport 1 sau cu transmisia ce se primeste de la NFL ? , pentru ca arata bestial meciurile anul acesta.

Sincer sa iti spun nu stiu dar probabil ca o data cu achizitionarea noului pachet si calitatea transmisiunii este mai mare. Ma bucur ca se vede asa de bine.

adisorhoot
22nd September 2009, 23:00
Sincer sa iti spun nu stiu dar probabil ca o data cu achizitionarea noului pachet si calitatea transmisiunii este mai mare. Ma bucur ca se vede asa de bine.

Salutare, chiar se vede foarte bine Sport1 pe digital de la UPC. Va multumesc mult pentru transmiterea meciurilor de NFL. Va urmaresc incepand cu playoffurile din 2008.

Am o intrebare: nu puteti da reluarile mai tarziu pe la orele 17-18 ? Cred ca multa lume care se intoarce de la munca/scoala/universitate s-ar uita la aceste ore...

Vreau de asemenea sa va felicit pentru comentariul nemaipomenit si tineti-o tot asa.... :yeah::yeah:

urlacher9
23rd September 2009, 01:44
Salutare, chiar se vede foarte bine Sport1 pe digital de la UPC. Va multumesc mult pentru transmiterea meciurilor de NFL. Va urmaresc incepand cu playoffurile din 2008.

Am o intrebare: nu puteti da reluarile mai tarziu pe la orele 17-18 ? Cred ca multa lume care se intoarce de la munca/scoala/universitate s-ar uita la aceste ore...

Vreau de asemenea sa va felicit pentru comentariul nemaipomenit si tineti-o tot asa.... :yeah::yeah:

Multumiri sincere. Din pacate in ceea ce priveste programul nu noi, comentatorii, il stabilim ci sunt alti oameni care se ocupa de asta. Avand in vedere ca SPORT 1, spre deosebire de multe alte canale de sport, ofera o grila extrem de variata e greu de introdus o reluare in primetime. Atunci cand se poate reluarea este pusa la o ora decenta, a se vedea programul de pe pagina anterioara, insa de multe ori sunt alte evenimente. Spre ex in aceasta saptamana avem pe langa magazinele Arsenal TV si Tottenham TV, Cupa Ligii Angliei, Cupa Germaniei, marti si miercuri, deci nu prea e loc. Iar in weekend programul este plin cu fotbal sau rugby. In ultimele doua saptamani am avut Campionatul European de Baschet masculin cu doua meciuri pe zi asa ca e destul de greu. Oricum o sa fac o sesizare celor de la programe insa nu pot promite nimic.
Va multumim ca ne urmariti, speram sa nu va dezamagim. Toate cele bune!

cojanu
23rd September 2009, 10:21
Si eu as vrea sa va felicit pentru calitatea imaginii ! Asteptam de ceva timp HD !

Raul Drak3
24th September 2009, 22:33
ma bucur ca a reinceput sezonul. nu sunt mare expert, dar stiu regulile si imi place jocul la nebunie. multumesc pentru program/info. salutari de la resita!

urlacher9
30th September 2009, 00:15
Programul SPORT 1 pentru saptamana a IV-a

Sambata 3 octombrie ora 17:00 NFL GAME DAY (rezumatul etapei a IV-a)
reluare: sambata 3 octombrie ora 20:30 si duminica 4 octombrie ora 22:30

Duminica 4 octombrie ora 23:00 ST. LOUIS RAMS@SAN FRANCISCO 49ERS (LIVE)
reluari luni 5 octombrie ora 13.45 si ora 23:45

Luni 5 octombrie ora 3:30 GREEN BAY PACKERS@MINNESOTA VIKINGS (LIVE) (comentariu in limba engleza) (noaptea de luni spre marti)
reluari marti 6 octombrie ora 16:45, ora 22:00 si ora 5:30 (noaptea de marti spre miercuri)
Toate reluarile sunt cu comentariu in limba romana

Vizionare placuta!

TomBrady
30th September 2009, 01:46
auch !!!
ce meci s-a ales pt duminica :confused:

effect
30th September 2009, 02:13
Duminica 4 octombrie ora 23:00 ST. LOUIS RAMS@SAN FRANCISCO 49ERS (LIVE)


Spune-mi ca e doar un "typo" si ca ai vrut sa scrii Jets @ Saints :D

campuscodi
30th September 2009, 07:17
Lasa-i ma. Incearca sa piarda abonati. Nu vezi. :)))

A.k.a
30th September 2009, 07:56
Dupa cum ziceau, vor sa transmita meciurile a cat mai multe echipe. E bine e si asa, decat nimic...

campuscodi
30th September 2009, 09:30
Eu sunt happy. Vad Vikings - Packers.

SARBU
30th September 2009, 12:43
:confused: un Saints-Jets, parca suna mai bine

urlacher9
30th September 2009, 15:20
Meciurile pentru primele patru etape au fost alese inainte de inceperea sezonului. Atunci nu se stia ca Saints-Jets poate fi un meci atat de bun, in conditiile in care ambele echipe au ratat playoff-ul in sezonul precedent si s-a considerat ca, nefiind alte partide extrem de tari la acea ora, se pot transmite doua formatii pe care nu prea le-am dat decat foarte rar in anterioarele trei sezoane. Oricum mentionez ca nu eu aleg meciurile, eu doar postez programul, daca ar fi fost dupa mine evident ca am fi avut Saints-Jets.

campuscodi
3rd October 2009, 11:05
http://www.gecotv.ro/tvonline/4161/NFL-Network.html

NFL Network si-a revenit pe GecoTV
Arata aiurea, dar pe fullscreen se vede bine.

urlacher9
3rd October 2009, 19:43
http://adidobre.wordpress.com/2009/09/18/invitatie/#comments
Este blogul unui coleg de al meu de la Sport 1, exista acolo un comentariu scris de un anume Bogdan Popescu care isi doreste sa se scoata meciurile de fotbal american de la Sport 1 pentru ca, in opinia dansului, audienta este zero si nu se uita nimeni. Poate adaugati cateva comenturi ca sa inteleaga si omul ca nu doar in jurul fotbalului se invarte tot sportul si ca NFL-ul este o liga urmarita in Romania.
Multumesc!

campuscodi
5th October 2009, 15:18
:cheer: 12 hours left to MNF :rolleyes:

campuscodi
5th October 2009, 23:44
4h left:evil:

ESPN a luat-o razna :)))) Era la un moment dat un counter pe monitor si numara de cate ori ziceau favre :)))

urlacher9
7th October 2009, 00:10
Programul SPORT 1 pentru saptamana a V-a

Duminica 11 octombrie ora 22:30 NFL GAME DAY (rezumatul etapei a IV-a)

Duminica 11 octombrie ora 23:00 NEW ENGLAND PATRIOTS@DENVER BRONCOS (LIVE)
reluare luni 12 octombrie ora 16.15

Luni 12 octombrie ora 3:30 NEW TORK JETS@MIAMI DOLPHINS (LIVE) (comentariu in limba engleza) (noaptea de luni spre marti)
reluari marti 13 octombrie ora 16:45 si ora 5:30 (noaptea de marti spre miercuri)
Toate reluarile sunt cu comentariu in limba romana

Vizionare placuta!:ok:

campuscodi
7th October 2009, 09:18
Foarte buna alegerea pt duminica seara:yeah:

Raul Drak3
7th October 2009, 18:39
reluari marti 13 octombrie ora 16:45 si ora 5:30 (noaptea de marti spre miercuri)

pacat ca nu mai e reluare de la 22:00 :(

multumim oricum ;)

urlacher9
7th October 2009, 20:17
pacat ca nu mai e reluare de la 22:00 :(

multumim oricum ;)

Eu am transmis colegilor de la programe faptul ca lumea vrea reluarea de la MNF la o ora mai buna. Peste doua saptamanai vom avea reluarea de la 22.00

campuscodi
7th October 2009, 21:34
se poate si in alte zile...nu toate 3 reluari in ziua de marti :D

campuscodi
13th October 2009, 22:06
http://sports.yahoo.com/nfl/news?slug=ap-kickofftimeschanged&prov=ap&type=lgns

Orele de transmisie pentru Giants-Eagles si Vikings-Packers s-au inversat.

Asa ca pe 1 nov, cand Brett se intoarce pe Lambeau, meciul va fi transmis de la ora 23:00 ora Romaniei.

Se mai baga Sport 1 si la acest meci ? :)

urlacher9
14th October 2009, 01:44
http://sports.yahoo.com/nfl/news?slug=ap-kickofftimeschanged&prov=ap&type=lgns

Orele de transmisie pentru Giants-Eagles si Vikings-Packers s-au inversat.

Asa ca pe 1 nov, cand Brett se intoarce pe Lambeau, meciul va fi transmis de la ora 23:00 ora Romaniei.

Se mai baga Sport 1 si la acest meci ? :)

Cu siguranta. Noi faceam eforturi sa dam meciul de la 23.00 pentru a transmite partida de la 20.00 in saptamana respectiva. Daca s-a inversat mai mult ca sigur ca il vom transmite LIVE.

urlacher9
14th October 2009, 01:51
Programul SPORT 1 pentru saptamana a VI-a

Sambata 17 octombrie ora 12:00 NFL GAME DAY (rezumatul etapei a V-a)
reluare sambata 17 octombrie ora 15:00

Duminica 18 octombrie ora 23:15 TENNESSEE TITANS@NEW ENGLAND PATRIOTS (LIVE)
reluare luni 19 octombrie ora 14:00

Luni 19 octombrie ora 3:30 DENVER BRONCOS@SAN DIEGO CHARGERS (LIVE) (comentariu in limba engleza) (noaptea de luni spre marti)
reluari marti 20 octombrie ora 22:00, ora 5:30 (noaptea de marti spre miercuri) si joi 22 octombrie ora 17:00
Toate reluarile sunt cu comentariu in limba romana

Vizionare placuta! :ok:

brettfavre
14th October 2009, 15:03
Cu siguranta. Noi faceam eforturi sa dam meciul de la 23.00 pentru a transmite partida de la 20.00 in saptamana respectiva. Daca s-a inversat mai mult ca sigur ca il vom transmite LIVE.
Nici nu ma asteptam sa nu vad meciul acesta la voi. Poate cea mai interesanta poveste din spatele unui meci din tot sezonul.

Raul Drak3
14th October 2009, 23:03
reluari marti 20 octombrie ora 22:00

cool! nu mai tre sa chiulesc marti de la lucru :happy

campuscodi
19th October 2009, 14:10
Ce vedem duminica viitoare ? Chicago - Cinncinati, Miami - New Orleans sau Dallas - Falcons ....

Saptamana asta aveti de unde alege :))

georgebz
19th October 2009, 14:22
ar fi interesant "wildcatul" vs Brees :)

effect
19th October 2009, 16:59
Ce vedem duminica viitoare ? Chicago - Cinncinati, Miami - New Orleans sau Dallas - Falcons ....

Saptamana asta aveti de unde alege :))

Urlacher e fan inrait Bears asa ca ma astept la Chicago - Cincinnati :D. Oricum mi se pare cel mai tare, Bengals joaca chiar foarte spectaculos.
Pe Miami i-am mai vazut in vreo doua randuri pe sport1 , desi n-ar fi rau sa vedem ofensiva din NO

cojanu
19th October 2009, 17:22
Personal cred k ca Dallas cu Falcons e cel mai echilibrat meci. Nu cred k Bengals si Miami vor pune probleme, desi nu se stie niciodata ... cine se astepta sa bata Raiders pe Eagles ? :))

campuscodi
19th October 2009, 17:41
Si eu as fi vrut Bengals - Bears
Dar am vazut reluarea meciului de aseara si vad ca au anuntat ca o sa fie Dolphins - Saints.

glumaproasta
19th October 2009, 20:12
Ce sanse sunt sa vedem vreodata in urmatorii 5 ani Chiefs la Sport 1 ?

Dau o bere producatorului care rezolva asta :))

Zabriskie
19th October 2009, 20:28
intreaba-l pe Pioli ce sanse sunt ca in urmatorii 5 ani echipa sa devina competitiva. and while you're at it spune-i sa nu mai se incapataneze sa-l tina pe Dorsey in 3-4 si sa-l dea Atlantei pt un 2nd rounder.

urlacher9
19th October 2009, 20:37
Urlacher e fan inrait Bears asa ca ma astept la Chicago - Cincinnati :D. Oricum mi se pare cel mai tare, Bengals joaca chiar foarte spectaculos.
Pe Miami i-am mai vazut in vreo doua randuri pe sport1 , desi n-ar fi rau sa vedem ofensiva din NO

Miami a fost de trei ori anul acesta la Sport 1, sa inteleg ca nu foarte multa lume s-a uitat la NE-TEN :D. NO-MIA e meciul de duminica viitoare.

urlacher9
19th October 2009, 20:39
Ce sanse sunt sa vedem vreodata in urmatorii 5 ani Chiefs la Sport 1 ?

Dau o bere producatorului care rezolva asta :))

Sa joace la Monday Night pentru ca acele meciuri suntem obligati sa le transmitem. Oricum tin minte ca am avut PIT-KC in primul sezon transmis de Sport 1, acum trei ani.

campuscodi
19th October 2009, 21:00
... sa inteleg ca nu foarte multa lume s-a uitat la NE-TEN :D. ...

M-am uitat eu pt ca era meci pe zapada si intotdeauna astea ma fascineaza (football weather).

Dar cand am vazut ca in sfertul al 3-lea a inceput sa arata ca o adevarata executie m-am culcat ca sa ma duc odihnit la munca.

Bronco
19th October 2009, 21:10
Miami a fost de trei ori anul acesta la Sport 1, sa inteleg ca nu foarte multa lume s-a uitat la NE-TEN :D. NO-MIA e meciul de duminica viitoare.

Urlacher...ciudata alegere ati facut anul asta la meciuri. Unele echipe nu le dati deloc pe post, altele, ca Miami sunt prezenti la Sport 1 pentru a patra oara in 7 etape...cam mult pentru o echipa care nu fascineaza prea multa lume. Chicago @ Cincinnati sau Atlanta @ Dallas ar fi fost alegeri mai bune, tocmai pentru a nu difuza o echipa in exces si altele sa nu apara deloc.

P.S. nu e un repros...

georgebz
19th October 2009, 21:36
Miami sunt prezenti la Sport 1 pentru a patra oara in 7 etape...cam mult pentru o echipa care nu fascineaza prea multa lume.

nu fascineaza cu numele , dar sunt convins ca cei care nu cunosc asa mult fenomenul sunt impresionati de "wildcat" si de playurile spectaculoase ce pot rezulta :)

campuscodi
19th October 2009, 21:46
Din experienta personala iti spun ca oamenii care nu cunosc fotbalul american nu sunt impresionati de nimic altceva decat de reluari sau de lovituri mai tari.
In aglomeratia de corpuri care e la linia de scrimmage putini noobi pot urmari mingea in timp real. Iar rafinamentele tactice sau de regulament care intra in "wildcat" le scapa la toti.

Mie personal mi-au placut meciurile celor de la Miami pt ca au un running game foarte reusit si nu prea vezi alergari de 1-2 yarzi. De obicei un run mediu la ei are 5-7 yarzi, si se poate urmari mai usor decat sa zicem un running game cum il au packers, vikings sau chargers, unde au 10 rush-uri de 1-2 yarzi (si se face gramada ordonata cu varf odata la 2-3 faze) si dupa aia scapa una mare de 40. E mai interesant cu Miami .... ai ce vedea la fiecare faza.

Zabriskie
19th October 2009, 21:57
In aglomeratia de corpuri care e la linia de scrimmage putini noobi pot urmari mingea in timp real. Iar rafinamentele tactice sau de regulament care intra in "wildcat" le scapa la toti.


fraza asta e foarte tare. tocmai mi-a crescut self esteem'ul.

campuscodi
19th October 2009, 22:27
Pai daca nu e unul ca Adrian Peterson sau Chris Johnson care sa treaca cu viteza a 8-a prin linie si sa se ia toti dupa el nu se prinde multa lume cam despre ce e jocul asta.

Un fost rgbist mi-a povestit ca e un maraton de gramezi ordonate in jocul asta. (a vazut un Steelers - Ravens cu 80% run :))) )

urlacher9
20th October 2009, 02:37
Urlacher...ciudata alegere ati facut anul asta la meciuri. Unele echipe nu le dati deloc pe post, altele, ca Miami sunt prezenti la Sport 1 pentru a patra oara in 7 etape...cam mult pentru o echipa care nu fascineaza prea multa lume. Chicago @ Cincinnati sau Atlanta @ Dallas ar fi fost alegeri mai bune, tocmai pentru a nu difuza o echipa in exces si altele sa nu apara deloc.

P.S. nu e un repros...

Nici nu am considerat ca este un repros. Nu pot decat sa iti dau dreptate insa nu noi, comentatorii, suntem cei care alegem meciurile. Sport 1 emite si in Ungaria, Cehia si Slovacia, astfel ca meciurile sunt alese de catre cei de la Budapesta pentru toate cele patru tari. Oricum, din pacate meciul de duminica va incepe de la ora 0.00, adica va avea un delay de aproximativ 45 de minute deoarece de la 22.00 se transmite Marseille-PSG. Asa cum spuneam NFL are intaietate incepand cu acest an in duelul cu Ligue 1 insa atunci cand se joaca astefl de derby-uri nu avem cum sa nu le transmitem, pana la urma audienta este mai mare la un OM-PSG decat la un meci de NFL, doar traim in Romania.
Voi reveni maine seara cu programul complet pe saptamana viitoare. Nu mai intru pe forum pana nu comentez meciul de MNF deoarece asa facem intotdeauna, nu ne uitam la scor pentru a trai cu adevarat partidele difuzate in premiera cu comentariu in limba romana in zilele de marti. Cel putin asa fac eu :D
Va astept pe Sport 1 de la ora 22.00:ok:

Bogdan.Tudor
20th October 2009, 23:43
Cum stati cu audienta la NFL
din curiozitate

campuscodi
21st October 2009, 00:46
Destul de binicel din ce am vazut eu pt orele alea :)

urlacher9
21st October 2009, 01:11
Nu am cifre exacte, insa din moment ce s-a prelungit contractul pentru inca patru ani dupa incheierea sezonului trecut se pare ca sefii sunt multumiti, mai cu seama ca s-au cumparat mai multe meciuri. Probabil ca meciul de noapte, MNF, nu are cine stie ce audienta, acesta este si motivul pentru care nu suntem lasati sa il comentam LIVE deoarece ar necesita aducerea de personal in compartimentul tehnic. Audienta cred ca este mai mare la reluarea difuzata marti insa vreau sa fiu clar, pentru ca am vazut mai de mult ca unii intrebau daca noi nu vrem sa comentam LIVE, atat eu cat si Robert Cristea, colegul meu de la MNF, am fi mai mult decat dispusi sa venim noaptea pentru NFL daca ar fi cazul, asa cum s-a intamplat si la inceputul sezonului la PIT-TEN.

alex2006
21st October 2009, 01:14
3 idei vreau sa zic si eu si o intrebare
1. e foarte buna alegerea de duminica seara, pentru ca vom vedea un meci cu foarte multe puncte, garantat. Cea mai fenomenala ofensiva a ligii contra wildcat-ul atat de placut ochiului. Si il vom vedea si pe incredibilul drew brees, cel mai bun QB anul acesta. De fapt si anul trecut brees a fost incredibil, si chiar m-a mirat ca sfintii nu s-au calificat in playoff. Insa anul acesta pot sa ia si trofeul Vince Lombardi.
2. va rog, trimiteti si un meci cu dallas, ca vreau si eu sa vad stadionul ala incredibil, de 1.3 miliarde de dolari
3. pentru Urlacher: te rog, vorbeste cu sefii vostri si roaga-i ca pe 1 noiembrie sa fie un REMEMBER WALTER PAYTON. Se implinesc 10 ani de cand a plecat dintre noi cel mai bun RB ever (sunt sigur ca fanii Sanders ma vor contesta aici :)). Stiu ca pe 1 nov mai avem si regalul de pe Lambeau Field, abia astept. Dar te rog, ia legatura cu sefii mai mari, sa amintim un pic memoria lui Walter Payton.

Intrebare:
Veti televiza meciul de pe wembley?

urlacher9
21st October 2009, 01:19
Programul SPORT 1 pentru saptamana a VII-a

Sambata 24 octombrie ora 15:00 NFL GAME DAY (rezumatul etapei a VI-a)
reluari sambata 24 octombrie orele 19.00 si 2:00 (noaptea de sambata spre duminica) si duminica 25 octombrie orele 21:30,

Duminica 25 octombrie ora 23:55 NEW ORLEANS SAINTS@MIAMI DOLPHINS (DELAY)
reluare luni 26 octombrie ora 14:45

Luni 26 octombrie ora 2:30 PHILADELPHIA EAGLES@WASHINGTON REDSKINS (LIVE) (comentariu in limba engleza) (noaptea de luni spre marti)
reluare marti 27 octombrie ora 17:00
Toate reluarile sunt cu comentariu in limba romana

Vizionare placuta! :ok:

Pentru programul complet al postului Sport 1 puteti vizita www.sport1tv.ro

urlacher9
21st October 2009, 01:22
Programul SPORT 1 pentru saptamana a VII-a

Sambata 24 octombrie ora 15:00 NFL GAME DAY (rezumatul etapei a VI-a)
reluari sambata 24 octombrie orele 19.00 si 2:00 (noaptea de sambata spre duminica) si duminica 25 octombrie orele 21:30,

Duminica 25 octombrie ora 23:55 NEW ORLEANS SAINTS@MIAMI DOLPHINS (DELAY)
reluare luni 26 octombrie ora 14:45

Luni 26 octombrie ora 2:30 PHILADELPHIA EAGLES@WASHINGTON REDSKINS (LIVE) (comentariu in limba engleza) (noaptea de luni spre marti)
reluare marti 27 octombrie ora 17:00
Toate reluarile sunt cu comentariu in limba romana

Vizionare placuta:ok:

urlacher9
21st October 2009, 01:28
@alex2006

2. Dallas a fost in saptamana a treia, la MNF, meciul de acasa impotriva Carolinei, probabil va mai fi si in viitor, depinde de cum se vor comporta.
3. Aici e destul de greu, asa ceva se poate face doar cu imagini iar acestea banuiesc eu ca nu sunt tocmai ieftine. Oricum va las o adresa de e-mal care este a PR-ului postului Sport 1 acolo unde puteti face cereri sau sa ne criticati. E altceva cand sefii vad ca vin mail-uri decat atunci cand ma duc eu sa spun ca mi-a zis cineva pe un forum sa dam un meci sau sa facem un istoric a unui jucator. Iti dai seama ca daca ar fi dupa mine as face un magazin maraton legat de WP, avand in vedere dragostea mea pentru Chicago Bears.

Diana.Atanasoaei@chellocentraleurope.com Acesta este mail-ul pe care puteti trimite parerile voastre, nu este un mail ascuns fiind disponibil si pe site-ul port.ro

urlacher9
21st October 2009, 06:55
PS: Nu televizam meciul de pe Wembley

georgebz
21st October 2009, 08:17
Si il vom vedea si pe incredibilul drew brees, cel mai bun QB anul acesta

cred ca te grabesti cand afirmi asta ... sa nu uitam ca pana acum Peyton Manning a aruncat in fiecare meci peste 300y

P. Manning : 1645 y 329 y/meci 12 TD
Brees : 1400 y 280 y/meci 13 TD

Sinisther
21st October 2009, 18:41
REMEMBER WALTER PAYTON. Se implinesc 10 ani de cand a plecat dintre noi cel mai bun RB ever (sunt sigur ca fanii Sanders ma vor contesta aici :)).

<cough> Jim Brown <cough>

Raul Drak3
24th October 2009, 18:52
reluare marti 27 octombrie ora 17:00

17:00? nu 22:00? iar tre sa chiulesc marti de la lucru :P

p.s.:


reluari sambata 24 octombrie orele 19.00

a fost? :shocked:

urlacher9
25th October 2009, 07:04
IMPORTANT!!!

Reluarea meciului de MNF, WAS-PHI incepe marti de la ora 16.00, nu 17.00 asa cum era anuntata initial.

urlacher9
25th October 2009, 18:01
IMPORTANT

Avand in vedere ca meciul din Ligue 1 dintre Marseille si PSG s-a amanat din cauza gripei contactate de jucatori partida New Orleans-Miami va fi difuzata in direct de SPORT 1 cu imcepere de la ora 22.15

Raul Drak3
25th October 2009, 18:27
thanx!

Bronco
25th October 2009, 18:33
IMPORTANT

Avand in vedere ca meciul din Ligue 1 dintre Marseille si PSG s-a amanat din cauza gripei contactate de jucatori partida New Orleans-Miami va fi difuzata in direct de SPORT 1 cu imcepere de la ora 22.15

Urlacher, stiu ca americanii n-au dat ceasurile inapoi. Ora ramane 22:15 sigur? Ca eu sunt foarte confuz cu schimbarea asta... Sa o ia naiba... :angry:

dumboss_yo
25th October 2009, 19:05
Urlacher, stiu ca americanii n-au dat ceasurile inapoi. Ora ramane 22:15 sigur? Ca eu sunt foarte confuz cu schimbarea asta... Sa o ia naiba... :angry:

Da, e sigur ... cica o dau inapoi abia saptamana viitoare, ca sunt mai "inapoiati" ca noi :D.

brettfavre
26th October 2009, 20:26
Duminica VREM meciul dintre Packer si Vikings:D:D:D:D:D:D

alex2006
26th October 2009, 22:56
pai meciul ala se va da ! Pentru mine, Lambeau Field ramane cel mai frumos station, iar daca ar fi si un frig de crapa pietrele si eventual zapada si gheata ar fi ideal ! Nu de alta, dar ar fi classic Lambeau.

dumboss_yo
27th October 2009, 13:15
Va fi, cu adevarat un meci incarcat de emotie ... norocul nostru ca a fost pus de la 23:15 si poate fi transmis de Sport1.
Asteptam, pentru confirmare, programul saptamanii postat de Cosmin.

spiritt23
27th October 2009, 19:37
100% vom avea meciul de pe Lambeau Field, Packers-Vikings, un Superbowl "avant la lettre"!

il_dotore
28th October 2009, 15:06
Asteptarile sunt mari de la acest meci... sper sa nu fim dezamagiti dupa el...

campuscodi
28th October 2009, 15:15
Nici dupa primul nu am fost dezamagiti.

alex2006
28th October 2009, 22:12
Nici dupa primul nu am fost dezamagiti.

Simplul motiv ca vom in templu (chiar daca doar in fata micului ecran) este suficient. Emotia pe care o simti cand vezi un meci pe acest stadion nu se compara cu nici un alt moment in NFL. Stiu ca locuitorii orasului s-au opus vehement construirii unui nou stadion.

dumboss_yo
29th October 2009, 10:07
In stadionul ala incap toti locuitorii din GreenBay :D. Cand e meci, strazile si majoritatea caselor sunt pustii (iar in cele in care mai sunt oameni, ii gasesti 100% in fata tv-ului urmarind partida). Packers e un fenomen in orasul lor.

georgebz
29th October 2009, 11:31
acum vad pe ESPN America Cowboys-Falcons , dupa cica au in program Giants-Cardinals ... m-am uitat pe site si nu zic nimic de NFL in program , cel putin pentru Romania

georgebz
30th October 2009, 12:32
dap .. se pare ca momentan ESPN America este cel cu grila de la unguri , ceea ce inseamna ca include si NFL .... Duminica de la 8 este EAGLES - GIANTS LIVE ;)

A.k.a
30th October 2009, 13:14
Lucky bastards

Bronco
30th October 2009, 14:36
Nu mai pui ca dau si din NCAA Football... Plus NFL... nici nu ma mai uit la altceva! :ok:

dumboss_yo
30th October 2009, 20:14
Cat costa pachetul simplu la UPC, care nu include ESPN America (doar Sport1), si cat costa cel care cuprinde si canalul ESPN America ? Are cineva idee ?

Raul Drak3
30th October 2009, 20:23
acum vad pe ESPN America ...

pe satelit il prinzi sau e reluat de ceva operator de cablu?

Bronco
30th October 2009, 20:28
Cat costa pachetul simplu la UPC, care nu include ESPN America (doar Sport1), si cat costa cel care cuprinde si canalul ESPN America ? Are cineva idee ?

Yo...uite aici: http://www.upc.ro/televiziune/digitala/

Se merita...chiar si cand nu dadeau din NFL, tot e super. Baseball, NHL, si totate emisiunile de pe ESPN ( PTI, Around the Horn, etc ). Iti recomand pachetul Digital Medium, ala il am eu!

alex2006
30th October 2009, 20:35
din pacate UPC-ul nu are digisport, cel mai bun post de sport totusi din tara

alex2006
30th October 2009, 20:36
revenind la topic, pot spune ca eagles-giants e un supermeci, in care sigur se vor da peste 60 de puncte. McNabb & company au nevoie de victorie, altfel e nasol tare, ca vad ca dallas e tare anul asta...in sfarsit, o vad si eu pe dallas cu adevarat la inaltime !

dumboss_yo
30th October 2009, 22:41
Dupa parerea mea, in anii trecuti, Dallas a jucat in sezonul regulat chiar mai bine de atat ... poate anul asta nu mai dezamagesc in PlayOff (daca ajung acolo), unde chiar trebuie sa fie la inaltime si nu prea au fost.

anthynidiany
31st October 2009, 02:06
Yo...uite aici: http://www.upc.ro/televiziune/digitala/

Se merita...chiar si cand nu dadeau din NFL, tot e super. Baseball, NHL, si totate emisiunile de pe ESPN ( PTI, Around the Horn, etc ). Iti recomand pachetul Digital Medium, ala il am eu!

pai da cum is preturile la ei ? pachetul medium e mai ieftin ca cel small ??

georgebz
31st October 2009, 02:20
cel Small include si HBO , de aceea e mai scump

urlacher9
31st October 2009, 04:57
Programul SPORT 1 pentru saptamana a VIII-a (Imi cer scuze ca il postez asa tarziu insa am fost prins cu niste treburi personale incat nu am avut timp deloc sa intru si sa scriu programul. :( Va multumesc pentru intelegere.)

Sambata 31 octombrie ora 15:00 NFL GAME DAY (rezumatul etapei a VII-a)
reluari sambata 31 octombrie ora 19.00 si duminica 1 noiembrie orele 16:30 si 22:45

Duminica 1 noiembrie ora 23:15 MINNESOTA VIKINGS@GREEN BAY PACKERS (LIVE)
reluare luni 2 noiembrie ora 14:45

Luni 2 noiembrie ora 3:30 ATLANTA FALCONS@NEW ORLEANS SAINTS (LIVE) (comentariu in limba engleza) (noaptea de luni spre marti)
reluari marti 3 noiembrie ora 14:30 si joi 5 noiembrie ora 3:15 (noaptea de joi spre vineri)
INFO: Reluarile nu pot fi puse in prime time deoarece SPORT 1 transmite doua turnee de tenis in aceasta saptamana care se joaca la acele ore.
Toate reluarile sunt cu comentariu in limba romana.

Vizionare placuta!:ok:

In final am si o veste care cred eu ca va bucura multi iubitori ai fotbalului american: incepand cu etapa a X-a vom transmite si meciurile de joi, Thursday Night Football, la fel cum se intampla si cu cele de la Monday Night Football, adica noaptea avand comentariu original si a doua zi reluarea ce va avea comentariul in limba romana. In urmatoarea saptamana (a XI-a) nu vom mai transmite meciul de joi pentru ca in etapa a XII-a sa avem posibilitatea sa oferim un "doubleheadder", de Ziua Recunostintei, primele doua meciuri, GB@DET si OAK@DAL, fiind puse la niste ore excelente pentru Romania, 19:30 respectiv 23:15. Astfel avem si posibilitatea sa va oferim comentariu in limba romana si sa facem, in acelasi timp, un maraton NFL in seara de joi 26 noiembrie.

Toate cele bune!

Bronco
31st October 2009, 07:08
Vesti foarte bune, Urlacher... Multumim pentru tot ceea ce faceti!

gerrusu
31st October 2009, 10:12
Digisport si gsp sunt o porcarie !!! vreau sa scap dar nu am UPC in zona :((
In alta ordine de idei Dallas are un sezon slab cel mai slab din ultimi 3 ani si sincer sper sa prinda un wildcard dar tare cred ca nu vedem playoff anu asta.
Revenind la topic salut ideea de a transmite si meciurile de joi, felicitari ! dar revin cu rugaminte de a ne ajuta reciproc si de a face mai multe referiri la echipele interne si poate de a putea avea invitati din cadrul echipelor locale. In noiembrie am putea avea chiar 1-2 evenimente in care sa fie implicate echipele din Roamania deci am avea despre ce vorbi in pauze dintre sferturi si in plus cred ca ar creste numarul de persoane care sa urmareasca postul/transmisiunile o data cu o crestere numarului de participanti din tara.

dumboss_yo
31st October 2009, 12:35
Vesti excelente, Cosmin. Multumim, SPORT1! S-o tineti tot asa...de fapt, din ce in ce mai bine ! :D

urlacher9
31st October 2009, 15:41
@gerrusu: De fiecare data cand am avut ocazia am promovat cat am putut echipele din tara. Eu comentez meciurile difuzate inregistrat marti, MNF, si acolo am vorbit in mai multe randuri si despre Warriors si tot ceea ce faceti si despre programul Iasi Sevens, "Un website pentru o casca", precum si despre celelalte echipe cum ar fi Sharks care din cate stiu nu stau tocmai pe roze. Legat de invitati nu prea este dupa noi sa aducem invitati sau nu. De fapt, in toata istoria NFL la Sport 1, singurul invitat a fost Laurentiu Mandu, asta pentru ca fost singurul ziarist roman acreditat la Super Bowl si, de asemenea, fan Patriots, el mergand la mai multe meciuri ale echipei din New England. Fiind ziarist si comentator de sport in acelasi timp a fost acceptat ca invitat la un meci. Acum ramane de vazut, voi propune ideea.
Legat de UPC si Digi, poti prinde Sport 1 si pe Digi, este in pachetul largit.

Multumim pentru incurajari si pentru ca ne urmariti.

gerrusu
31st October 2009, 16:43
am cel mai mare pachet de la rds dar nu prind sport1 .... se pare ca trebuie sa astept niste receptoare care intarzie de cam 1 an sa apara ca sa pot prinde digital semnalul si sa am si sport 1....sunt pe o lista de asteptare dar ....
Oricum revenind la meciuri urmaresc si da ai facut vorbire de warriors, Sevens, Sharks si chiar si de noi Predators doar ca ....si aici nu imi lua in nume de rau vorbele ...daca prin rotatie se reusea aducerea reprezentantilor echipelor de la noi ar fi fost o promovare mai bun pentru noi si automat si o mai mare audienta pentru sport ...oricum daca nu se poate nu se poate dar la urmatorul eveniment din Romania poate colaboram.

urlacher9
1st November 2009, 16:43
La RCS nu e Sport 1, doar la Digi TV, nu stiu de ce, pana la urma este aceeasi firma. Legat de invitati eu am facut tot posibilul pentru a promova fotbalul american in Romania, fie in comentariile de la Sport 1 fie in articolele scrise in Sport Magazin unde mai mereu am introdus cate o caseta referitoare la ce se intampla la noi in tara. Mai departe este optiunea superiorilor daca vor sau nu sa invite pe cineva la meciurile din NFL.

campuscodi
3rd November 2009, 12:04
Duminica viitoare ne asteapta un Giants - Chargers cumva ? :D

A.k.a
3rd November 2009, 13:08
Sper

dumboss_yo
3rd November 2009, 21:26
Si eu sper ... ar fi pacat sa pierdem un astfel de duel pentru un Titans cu 49ers ...

alex2006
3rd November 2009, 23:22
duminica viitoare e saints-panthers !!! lasa ca e misto acest meci, saints is favoritii multor fani, ne unge la suflet aceasta echipa !

alex2006
3rd November 2009, 23:23
sunt sanse ca in etapa a 11-a sa vedem packers-cowboys pe lambeau field?

urlacher9
4th November 2009, 02:30
Programul SPORT 1 pentru saptamana a IX-a

Sambata 7 noiembrie ora 12:00 NFL GAME DAY (rezumatul etapei a VIII-a)
reluare duminica 8 noiembrie ora 9:00

Duminica 8 noiembrie ora 23:00 CAROLINA PANTHERS@NEW ORLEANS SAINTS (LIVE) (foarte interesant ca s-a ales sa se transmita LIVE si nu DELAY in conditiile in care de la 22:00 se joaca in Ligue 1 Lyon-Marseille)
reluare luni 9 noiembrie ora 14:45

Luni 9 noiembrie ora 3:30 PITTSBURGH STEELERS@DENVER BRONCOS (LIVE) (comentariu in limba engleza) (noaptea de luni spre marti)
reluari marti 10 noiembrie ora 17:30 si miercuri 11 noiembrie ora 23:15

Adaug aici si primul meci de la Thursday Night Football, chiar daca face parte din etapa a X-a:

Joi 12 noiembrie ora 3:15 CHICAGO BEARS@SAN FRANCISCO 49ERS (LIVE) (comentariu in limba engleza) (noaptea de joi spre vineri)
reluari vineri 13 noiembrie orele 19:15 si 23.45 si sambata 14 noiembrie ora 9:00

Toate reluarile sunt cu comentariu in limba romana.

Vizionare placuta!:ok:

urlacher9
4th November 2009, 02:37
sunt sanse ca in etapa a 11-a sa vedem packers-cowboys pe lambeau field?

In etapa a X-a vrei sa spui. Evident, sunt sanse, nu s-a facut inca alegerea dar probabil ca se va difuza fie meciul dorit de tine fie PHI@SD, partida la fel de interesanta.

dumboss_yo
4th November 2009, 09:59
Chiar ca interesant ca nu s-a ales Delay, mai ales ca e vorba de un adevarat derby in campionatul Frantei. Sper sa nu se razgandeasca cei de la programe. Chiar, au voie ? :D

urlacher9
5th November 2009, 07:57
Evident ca au voie, tocmai de aceea pe site scrie "Ne rezervam dreptul de a modifica programul". Insa pana acum nu s-a schimbat asa ca imi vine greu sa cred ca se va lua o decizie care sa dea peste cap intreg programul intr-un interval asa de scurt de timp.

TomBrady
5th November 2009, 09:19
asta chiar e tare
Are mai mare audienta Carolina vs Saints decat OM cu OL?

codrutc
5th November 2009, 09:23
Recomand urmatorul articol al lui Charles Robinson de pe yahoo, daca nu l-ati citit inca
http://sports.yahoo.com/nfl/news;_ylt=AsI_KpjZN4Jn8Ashy2skmT1DubYF?slug=cr-inconvenienttruths110409&prov=yhoo&type=lgns

tulburatoare povestea lui Ryan Clark, safety-ul Steelers, nu am stiut.

dumboss_yo
5th November 2009, 10:19
asta chiar e tare
Are mai mare audienta Carolina vs Saints decat OM cu OL?
Bineinteles ca are !
O data ni se face si noua astora cu fotbalul american pe plac si castigam un duel cu soccer-ul, si le dam apa la moara ? :D

P.S. Eu urmaresc si soccer, insa as prefera oricand ca difuzarea unui meci de soccer sa fie inlocuita cu cea a unuia de f.a. ;)

campuscodi
5th November 2009, 10:57
+1

dar o vreau si pe antena 1 :)))

Bogdan.Tudor
5th November 2009, 20:50
e cazu sa ne uitam toti atunci sa bubuie audientele ca sa rezolvam problema odata
si asa soccerul nu mai prezinta interes nici macar pentru aia impatimiti la cat de jos a ajuns in romania

codrutc
6th November 2009, 00:11
e cazu sa ne uitam toti atunci sa bubuie audientele ca sa rezolvam problema odata
si asa soccerul nu mai prezinta interes nici macar pentru aia impatimiti la cat de jos a ajuns in romania

Asa e si nu prea, din pacate. Din ce mai vad eu din cand in cand pe Internet, stadioanele la soccer sunt mai mereu goale. Cu toate astea
in presa de pe Internet se vorbeste numai de soccer, chiar iti creaza impresia ca toata tara numai asta respira. Asta in timp ce sunt alte sporturi care au inceput
sa aiba succes (ex. Handbal la echipele de club si nationala feminina, scrima, polo , judo, poate si altele).
Cu toate acestea e greu pentru american football sa gaseasca po****ritate , poate numai la televiziunile de nisa, dar si asa ar fi bine, cel putin pentru voi, cativa impatimiti ai sportului acesta, din Romania.

A.k.a
6th November 2009, 10:21
Niciodata nu va exista un sport mai po****r ca fotbalul in Romania. De exemplu anm fost mirat sa vad in 2007 cand Romania a participat la CM de rugby ca nu a atras prea mare atentie. Un meci mai mare din preliminarii la fotbal cred ca avut audienta mult mai mare. Cel putin ar fi strans la greu lumea pe terase.

adisorhoot
6th November 2009, 10:24
Multumim Urlacher pentru vestea foarte buna ca SNF va fi live si nu decalat. MULTUMESC MULT SPORT1!!!!

urlacher9
6th November 2009, 14:07
asta chiar e tare
Are mai mare audienta Carolina vs Saints decat OM cu OL?

Cu siguranta nu are, mai cu seama ca nici nu e un Rapid-Steaua, Real-Barca sau Manchester-Liverpool la ora aia. SPORT 1, din cate am inteles, vrea sa ofere prioritate ligii de fotbal american pentru ca cei care s-ar uita la un OM-OL nu ar face-o daca la aceeasi ora ar fi un Dinamo-Rapid de exemplu, care e la ora 20.00 dar nu asta conteaza. In schimb cine se uita la NFL se uita indiferent de ce meci de fotbal e la aceeasi ora, saptamana de saptamana. Cum Campionatul Frantei o sa mai programeze astfel de derby-uri si in retur, cand NFL va fi in extra-sezon, s-a ales sa ramanem cu fotbalul american in direct si sa transmitem Lille-Bordeaux de la 18.00 in loc de OL-OM. Asta nu inseamna ca va ramane asa in fiecare etapa dar deja derby-urile din Campionatul Frantei s-au dus, singurul care mai e de jucat fiind "amanatul" OM-PSG, dar care e vineri 20 noiembrie, deci nu se suprapune cu NFL si poate fi transmis fara probleme.

Cel putin inca trei saptamani de acum incolo toate meciurile vor fi in direct si, dupa cum am mai amintit, de Ziua Recunostintei vom avea un "doubleheader", GB-DET de la 19:30 si DAL-OAK de la 23.15.

il_dotore
6th November 2009, 14:20
Soccer sau fotbal cu ii zice in Europa e un sport care merita urmarit si care merita sa se scrie despre el... Ceea ce se intampla in Romania in Liga 1 nu se poate numi fotbal sau soccer... asta e alt sport...
Eu unul as da oricand un meci de soccer pe o partida de fotbal american chiar daca cea din urma ar fi in reluare ...

exodus
6th November 2009, 14:30
Niciodata nu va exista un sport mai po****r ca fotbalul in Romania. De exemplu anm fost mirat sa vad in 2007 cand Romania a participat la CM de rugby ca nu a atras prea mare atentie. Un meci mai mare din preliminarii la fotbal cred ca avut audienta mult mai mare. Cel putin ar fi strans la greu lumea pe terase.

corect, fotbalul o sa fie mereu sportul nr 1 pt romani si, probabil europeni. la noi e cumva paradoxal pt ca desi s-a demonstrat de atatea ori ca nivelul valoric este extrem scazut si mizeria acapareaza totul, mediatizarea excesiva il mentine in pe "primele" 15 pag ale ziarelor de "sport" (cand imi aduc aminte de campania ne pasa de sport poate prea mult ma apuca o greata) si in prime-timeul teveurilor. la asta as adauga ca unii sunt masochisti si se complac sa urmeze orbeste un meci de fotbal sau o echipa indiferent cat de degradanta ar fi reprezentatia oferita.
cat despre rugby, eu ca fan al fotbalului american pot spune ca nu-mi place absolut deloc acel sport si n-as rezista nici 5 min sa ma uit la un meci. suport mult mai usor intreruperile exasperante din f am decat tot haosul oferit nesfarsitele meleuri si pase inapoi din rugby.

ontopic dupa atata offtopic: multumim sport 1 pt fotbal american. keep up the good work!
ps: si o sugestie legata de comentariul meciurilor: eu as aprecia daca ar fi lasate la oparte unele exagerari in aprecierea valorica a jucatorilor (de ex mistourile la adresa lui k collins si a altor jucatori, sau a valorii unei echipe care spre ex in pr rep e condusa cu 17 pct pt ca apoi sa constatati cu uimire ca a revenit si nu-i chiar atat de slaba. deci, mai multa moderatie!

alex2006
6th November 2009, 22:51
nu sunt nici eu de acord cu reprezentatiile jalnice la adresa lui kerry collins, de genul "nu-i mai pasati ! omul acesta este beat", rostita de unul din comentatori la meciul de pomina patriots-titans 59-0..pur si simplu collins a alunecat atunci din cauza zapezii, si nu el a fost de vina pentru acel masacru, ci "grasutii" din fata lui care nu erau in stare sa ii tina pe aparatorii lui patriots, care apoi se nepausteau peste collins. Totusi, omul acesta are o viata in spate in NFL, la echipe mari, si anul trecut a fost liderul lui titans, care au facut un sezon regulat superb.

alex2006
6th November 2009, 22:57
multumim mult pentru ce va fi de ziua recunostintei. Vom vedea la lucru echipe noi, gen Detroit Lions sau Oakland Raiders (celebra echipa de la inceputul anilor 80, o legenda a ligii, desi in ziua de azi nu mai reprezinta mare lucru). Detroit joaca frumos anul asta, si cred ca in 3-4, daca se vor mentine in componenta asta vor atinge playoff-ul. Pe mine ma doare foarte mult de Buffalo Bills, cand vad in ce hal a ajuns echipa aceasta, mai mult ma doare de fani care pur si simplu traiesc pentru Bills. Poate singura solutie e sa vina ca actionar Jim Kelly, ca ar fi bine ca in consiliul de administratie sa fie si un profesionist din domeniu, nu doar mosneguti multimiliardari, dar care habar nu are unde e olita:))
On toppic again: din partea mea as vrea sa dati toate meciurile de pe Lambeau Field, efectiv simt ca ma aflu intr-un adevarat templu cand vad imagini live de pe Lambeau.

SARBU
9th November 2009, 21:50
se transmite colt-pats?

alex2006
9th November 2009, 21:51
vad in etapa a 13-a un meci senzational, in care se intalnesc doi dintre cei mai mari QB din istorie: Kurt Warner vs. Bret Favre. Sunt sanse mari sa vedem acel meci, nu?:D

alex2006
9th November 2009, 21:52
se transmite colt-pats?

nu, pentru ca e programat in noaptea de duminica spre luni, iar sport 1 transmite unul din meciurile de la 23.05 sau 23.15. Sincer, si eu as fi vrut sa vad acel meci, insa e imposibil din multe motive.

georgebz
9th November 2009, 21:56
asta chiar e tare
Are mai mare audienta Carolina vs Saints decat OM cu OL?


Bineinteles ca are !
O data ni se face si noua astora cu fotbalul american pe plac si castigam un duel cu soccer-ul, si le dam apa la moara ? :D


de data asta meciul de soccer chiar ar fi meritat vazut ... ati vazut scorul ? :)

dumboss_yo
9th November 2009, 21:57
da, acum am vazut si eu la stiri, s-a terminat 5-5 :shocked:
Oricum, daca ar fi fost transmis, nu cred ca m-as fi uitat ... in semn de protest pentru provocarea delay-ului la NFL ... ha ! :P

urlacher9
10th November 2009, 01:16
cei de la programe au plans cand au vazut scorul. duminica se transmite un meci de la ora 20.00 in loc de cel de la 23.00. voi reveni ce detalii maine.

anthynidiany
10th November 2009, 08:57
Asta in timp ce sunt alte sporturi care au inceput
sa aiba succes (ex. Handbal la echipele de club si nationala feminina, scrima, polo , judo, poate si altele).

noi am fost de 4 ori campioni mondiali la handbal masculin
campioni si vicecampioni la handbal feminin
iar in alte sporturi, in ciuda conditiilor foarte proaste de antrenament, am castigat medalii

fotbalul la noi e ridicat de presa, presa care are in minte fotbalul jucat in tarile civilizate - Anglia - Franta - Germania - Spania - Italia

campuscodi
10th November 2009, 10:24
Fara sa jignesc pe nimeni care a postat aici inaintea mea, dar a putea sa nu mai vb de porcaria aia de sport numita futBOL si pe aceasta sectiune a forumului.

A.k.a
10th November 2009, 10:24
cei de la programe au plans cand au vazut scorul. duminica se transmite un meci de la ora 20.00 in loc de cel de la 23.00. voi reveni ce detalii maine.

Cin @ Pit ar fi alegerea cea mai buna zic eu

brettfavre
10th November 2009, 11:28
eu as zice sa mergeti pe GB vs Dal
o sa fie multe puncte sau sackuri acolo :D

Sinisther
10th November 2009, 16:45
problema e ca Cowboys@Packers e de la 23:00 ..... eu as merge pe ATL @ CAR .... old school... smash mouth....run through the tackles football

urlacher9
11th November 2009, 02:19
Programul SPORT 1 pentru saptamana a X-a

Joi 12 noiembrie ora 3:15 CHICAGO BEARS@SAN FRANCISCO 49ERS (LIVE) (comentariu in limba engleza) (noaptea de joi spre vineri)
reluari vineri 13 noiembrie orele 19:15 si 23.45 si sambata 14 noiembrie ora 9:00

Sambata 14 noiembrie ora 16:00 NFL GAME DAY (rezumatul etapei a IX-a)
reluare sambata 14 noiembrie ora 5:30 (noaptea de sambata spre duminica)

Duminica 15 noiembrie ora 20:00 JACKSONVILLE JAGUARS@NEW YORK JETS (LIVE)
reluare luni 16 noiembrie ora 15:00

Luni 16 noiembrie ora 3:30 BALTIMORE RAVENS@CLEVELAND BROWNS (LIVE) (comentariu in limba engleza) (noaptea de luni spre marti)
reluari marti 17 noiembrie ora 17:30 si ora 23:15 si miercuri 18 noiembrie ora 0:00 (noaptea de miercuri spre joi)


Toate reluarile sunt cu comentariu in limba romana.

Sunt convins ca vor sari foarte multi sa critice ca nu s-a ales CIN@PIT. Credeti-ma, reactia mea a fost aceeasi cand am auzit ce meci vom transmite asa ca am cerut explicatii. Pentru a evita aceste divergente prefer sa explic motivele. SPORT 1 are cumparate drepturile de la NFL insa liga este cea care impune ce meci trebuie sa transmitem. In cazul in care optiunea oferita de ei nu este cea mai buna aceasta poate fi schimbata insa pentru o suma destul de mare de bani. In etapele precedente SPORT 1 a tot platit pentru a difuza meciurile cele mai interesante. De exemplu pentru MIN@GB sau pentru CAR@NO s-a platit in plus deoarece americanii ne oferisera alte meciuri. Pentru aceasta etapa cu numarul X cei care decid daca schimbam sau nu au ajuns la concluzia ca audienta la un meci CIN@PIT nu poate fi cu atat de mult mai mare pentru a merita acea suma de bani. Una peste alta va reamintesc faptul ca SPORT 1 a platit la NFL mai mult decat in sezoanele anterioare pentru a difuza meciul de deschidere, meciurile de joi, plus toate partidele din playoff iar bugetul nu este nelimitat, deci mai trebuiesc facute si unele economii.

Vizionare placuta!:ok:

Bronco
11th November 2009, 04:05
Urlacher, simplu: multumiri din partea unui fan al NFL si Sport 1 pentru munca depusa, si interesul aratat!!!!! :yes:

codrutc
11th November 2009, 09:14
Se pare ca mana lunga a NFL ajunge mai usor si mai autoritar in Romania. Stiu ca in Canada sau pe canalul fortelor armate americane se transmit intotdeauna meciurile cele mai tari. Chiar se discuta ca in US DirecTV are monopol pentru Sunday ticket tocmai in detrimentrul principalilor platitori care sunt fanii americani, pe cand in afara US altii vad ce vor.

cojanu
11th November 2009, 09:29
Urlacher daca putem face ceva pentru tine vreodata ... !
Pana atunci nu putem decat sa iti multumim :)
E pacat ca cer atatia bani cei de la NFL, dar sa fim seriosi, avem meci DUMINICA de la ora 20:00. Ar fi cazul sa dam sfoara in tara sa mai creasca urmaritorii de fotbal american ! :)

dumboss_yo
11th November 2009, 11:08
Desi nu e cea mai interesanta partida, eu apreciez orice meci transmis de Sport1 ... multumim inca o data !

adisorhoot
11th November 2009, 21:51
Desi nu e cea mai interesanta partida, eu apreciez orice meci transmis de Sport1 ... multumim inca o data !

Amen to that!!

Multumim Sport1 pentru transmisiunile voastre de NFL ! Cand ma gandesc ca acu 4-5 ani ma rugam sa transmita cineva meciuri de NFL...

alex2006
12th November 2009, 00:44
Urlacher, te iubim cu totii si eu cu atat mai mult pentru ca esti fan Walter Payton (eu nu sunt fan al ursilor, insa WP merita sa fie iubit si vesnic pomenit de toti cei ce iubesc sportul asta) !
On topic: de acum transmiteti meciurile de la ora 20.00? E tot timpul asa? Poate e mai bine asa, pentru ca pot si eu sa ma culc la ore mai decente:)..adevarul e ca nici nu simt cum trece timpul la un meci de NFL.
Inca ceva: pe cand il vom vedea si pe Kurt Warner? Arizona a fost cea mai frumoasa echipa a anului trecut si chiar as vrea sa vad un meci de-al ei. Daca nu se poate in sezonul regulat, atunci cu siguranta va fi in playoff.

urlacher9
12th November 2009, 02:55
In primul rand vreau sa incep prin a spune ca sunt impresionat. Nu ma asteptam la asemenea reactii. Inca o data mi-ati demonstrat ca cei care se uita la NFL nu se pot compara niciodata cu cei care consuma fotbal. Nici nu vreau sa spun ce fel de comentarii am vazut in urma netransmiterii meciului Marseille-Lyon, saptamana trecuta pentru a difuza NFL in direct. Poate doar cei care urmaresc NBA sau NHL mai se comporta atat de civilizat. Multumim din suflet pentru aprecieri si speram sa ne urmariti in continuare.

@Cojanu: Nu trebuie sa faceti nimic pentru mine. Tot ce imi doresc este sa ne urmariti mai departe. Sper sa ne vedem sambata la meciul cu Sofia.

@Alex2006: De saptamana viitoare se va reveni la meciurile de la ora 23.00. Duminica este o exceptie deoarece toate campionatele de fotbal sunt oprite pentru barajul de calificare la CM si astfel nu avem nimic in program la acea ora. Referitor la Warner nu stiu ce sa iti spun. Daca Arizona joaca la MNF sau TNF cu siguranta il vom avea. In rest nu sunt facute alegerile, depinde de ce ne va oferi NFL si daca cei de la programe vor decide din nou sa schimbe sau nu. Stiu sigur ca vom avea Arizona-San francisco la MNF. Oricum, eu nu prea il mai iubesc dupa ce ne-a dat cu terenul in cap duminica trecuta. :D

In orice caz va pot anunta ca pana la sfarsitul sezonului toate meciurile vor fi LIVE in proportie de 99%. Daca nu am dat OL-OM in loc de NFL nu vad ce ar putea fi mai interesant decat atat.

Inca o data multumiri si pe alex2006 il asigur ca desi voi comenta meciul de vineri, ora 19:30, Bears@49ers nu se va simti ca sunt fan Chicago. Sper... :D Ma trageti voi de urechi daca se simte ceva.

Cam atat pentru moment ca vad ca daca stau sa scriu baga europenii astia de la Toronto Raptors pe banda rulanta si nu vreau sa ii vad iar pe "Bulls-i" mei pierzand dupa ce ieri noapte ne-am luat-o de la Nuggets pentru ca s-au trezit arbitrii sa nu valideze cosul in ultima secunda a lui Miller. Deja sunt offtopic...

cojanu
12th November 2009, 09:37
Si eu sper sa ne vedem la meciul cu Sofia. Daca se poate si esti de acord poate comentezi meciul la fata locului, ca sa mai invete lunea. Bagi si o reclama la Sport 1, ca doar suntem "parteneri" sau ca sa nu inteleaga lumea gresit AVEM SCOPURI COMUNE !

il_dotore
12th November 2009, 09:57
MUltumim Sport 1... PAcat ca nu se joaca mai repede Colts cu Pats ca era un meci de vazut, dar altfel e o alegere buna deoarece mai vedem si alte echipe... NY Jets se anunta o echipa puternica pt sezoanele viitoare, iar Sanchez pare un QB bun. Parerea mea este ca o sa fie un meci interesant si merita vazut...

andreidan
12th November 2009, 17:10
Ca si prim post pe forum, multumesc si eu sport 1 pentru meciurile de nfl.

Din intamplare am ajuns aici pe forum, pe siteul sport1tv sunt date de contact de la firma care distribuie sport 1...

Si eu as fi ales Bengals cu Steelers pentru duminica la 8 da ma multumesc cu orice. In schimb de data asta chiar m-as fi trezit la 3:30 sa urmaresc Pats cu Colts. Pacat ca nu se transmite meciul ala... banuiesc ca din motive comerciale, nu stiu. (Edit: da, am citit mai sus si vad ca trebuie platit pentru el)

Oricum, imi place extrem de mult fotbalul american, urmaresc cam din 2007 din playoffs si am devenit fan dupa superbowl-ul Giants/Patriots :).

Nu stiu cat conteaza parerea mea, dar de 1 mai i-am invatat pe niste prieteni fotbal american, si am jucat asa 5 vs 5 (touch tackle cred ca ii zice... trebuie sa atingi cu 2 maini adversarul si e tackle ca sa nu ne ranim) si lea placut. Asa ca mai e potential de fani pentru fotbal american.

Pacat ca nu transmiteti tot timpul de la ora 20:00, sincer meciurile si campionatele ce sunt la ora aia sunt slabute, eu chiar si la fotbalul nostru am renuntat... sa fie oricare echipa a noastra cu Real/Barca/Chealsea/Man Und etc. ca eu as prefera si un Browns/Raiders :). Eu stau duminica de la 8 si ma uit la liniute pe nfl.com... si ma intreaba sotia ca de ce ma uit ca nu se intampla nimic... si ii zic ca se mai adauga liniute din cand in cand :)

edit: nu stiu daca e voie dar va recomad atdhe.net pentru alte meciuri :), nu e calitate grozava da merge din cand in cand.

campuscodi
12th November 2009, 17:42
Imi place programul de reluari de saptamana asta. Nu tb sa ma mai prefac ca am gripa porcina ca sa stau acasa sa ma uit la reluari :)))

alex2006
12th November 2009, 19:47
Meciul de duminica seara va fi clar unul cu multe puncte. Jets sunt o echipa ofensiva, asa au fost si anul trecut cand efectiv nu inteleg ce s-a intamplat in ultimele 4 meciuri cu ei. Jaguars e o echipa buna cu QB extrem de valoros, insa extrem de underrated. E bine ca mai vedem si alte echipe, am tot vazut new orleans (nu ca nu mi-ar place:D), dolphins sau patriots. Culmea e ca nu am vazut indianapolis pana acum, insa ne vom satura de ei in playoff. Sincer, as vrea macar o data pe bengals.

andreidan
12th November 2009, 20:06
Meciul de duminica seara va fi clar unul cu multe puncte. Jets sunt o echipa ofensiva, asa au fost si anul trecut cand efectiv nu inteleg ce s-a intamplat in ultimele 4 meciuri cu ei. Jaguars e o echipa buna cu QB extrem de valoros, insa extrem de underrated. E bine ca mai vedem si alte echipe, am tot vazut new orleans (nu ca nu mi-ar place:D), dolphins sau patriots. Culmea e ca nu am vazut indianapolis pana acum, insa ne vom satura de ei in playoff. Sincer, as vrea macar o data pe bengals.

Ai uitat de Maurice Jones-Drew ala de la Jaguars, care a fugit bine, 176 yarzi si 2 TD cu Titans doar ca Chris Johnson a fugit 229 si tot 2 TD si l-a eclipsat putin. Se pare ca sunt multi RB mici si rapizi - Drew/Jaguars, Michael Turner/Falcons, Sproles/Chargers si multi dinastia mici si solizi care sigur mai imi scapa. Adrian Peterson si Chris Johnson cred ca sunt mai inalti de statura. Oare cine zicea ca linebacker-ii nu ii vad ca sunt mici si se trezesc cu ei sprintand.

dumboss_yo
12th November 2009, 21:33
Culmea e ca nu am vazut indianapolis pana acum, insa ne vom satura de ei in playoff.
Eu imi amintesc ca au fost si COLTS pe Sport1 intr-un meci, dar nu mai stiu exact care pt ca le-am vazut pe toate ale potcoavelor si mi-e sa nu confund. Oricum, sper sa va saturati de ei, ca eu nu ma satur pana nu ridica trofeul Vince Lombardi :P.

@andreidan: Bine ai venit in comunitatea noastra! M-a amuzat teribil povestea ta cu liniutele (asa mai fac si eu cand nu merg prea bine stream-urile pentru Colts). Daca vrei, poti sa iei meciurile la cateva ore dupa ce s-au disputat de pe http://leech.tenyardtorrents.com/ (iti faci cont si totul e gratis). Da, ai voie sa postezi link-uri ;). Cu cine tii, cu Giants ? :D

alex2006
12th November 2009, 21:40
Din echipele pe care le vom vedea duminica, jaguars au inca sanse de playoff. Jets nu din cauza unui singur motiv: New England Patriots. Atata timp cat va juca Brady la NE, va fi imposibil pentru celelalte echipe sa se califice. Mare pacat de Bufallo Bills, oamenii de acolo chiar traiesc pentru echipa asta.

murdocitu
12th November 2009, 21:41
Eu imi amintesc ca au fost si COLTS pe Sport1 intr-un meci, dar nu mai stiu exact care pt ca le-am vazut pe toate ale potcoavelor si mi-e sa nu confund. Oricum, sper sa va saturati de ei, ca eu nu ma satur pana nu ridica trofeul Vince Lombardi :P.

@andreidan: Bine ai venit in comunitatea noastra! M-a amuzat teribil povestea ta cu liniutele (asa mai fac si eu cand nu merg prea bine stream-urile pentru Colts). Daca vrei, poti sa iei meciurile la cateva ore dupa ce s-au disputat de pe http://leech.tenyardtorrents.com/ (iti faci cont si totul e gratis). Da, ai voie sa postezi link-uri ;). Cu cine tii, cu Giants ? :D

vad ca scrie Titans :P, dar poate totusi or mai aparea si fani Giants pt ca am ramas cam putini :)
ontopic: Indy parca nu a fost pe Sport1 anu' asta decat in MNF-ul cu Fins.

georgebz
12th November 2009, 21:45
mah da voi il vedeti pe Brady ca pe Dumnezeu ... asta ar insemna nici sa nu mai joace Jets , Dolphins si Bills ... deocamdata Pats sunt 2-1 in divizie si o infrangere cu Colts cumulata cu o victorie Jets ... si apoi o victorie Jets in meciul direct si Pats ar pierde primul loc ;)

dumboss_yo
12th November 2009, 21:46
vad ca scrie Titans :P, dar poate totusi or mai aparea si fani Giants pt ca am ramas cam putini :)
ontopic: Indy parca nu a fost pe Sport1 anu' asta decat in MNF-ul cu Fins.

asa, domne, cu Dolphins i-a transmis ... stiam yo ceva :P !
Eh, lasa ca mai ia Eli un SB si va inmultiti :D. Bine, anu' asta e randu' lu' fracsu'.

@georgebz: Nici n-ar avea cum sa fie Dumnezeu, Peyton ce mai e ? :) Brady e, intr-adevar, un QB foarte bun, insa mai sunt atatia in liga; pe langa asta, o echipa nu sta doar in QB, asa ca e total deplasat sa spui ca daca il ai pe Brady in echipa castigi an de an divizia..

murdocitu
12th November 2009, 22:14
la ritmul la care castiga Gigantii SB o sa mai vad unul deceniu viitor ;)
De Brady ce sa zic, e un QB f bun, dar sunt destui... diferenta o face in schimb OL. De ex. luati-l pe Schaub si puneti-l la Pats si o sa fie cred eu cel putin la fel de bun ca si Brady (parerea mea).

exodus
12th November 2009, 23:29
Ca si prim post pe forum, multumesc si eu sport 1 pentru meciurile de nfl.

Din intamplare am ajuns aici pe forum, pe siteul sport1tv sunt date de contact de la firma care distribuie sport 1...

Si eu as fi ales Bengals cu Steelers pentru duminica la 8 da ma multumesc cu orice. In schimb de data asta chiar m-as fi trezit la 3:30 sa urmaresc Pats cu Colts. Pacat ca nu se transmite meciul ala... banuiesc ca din motive comerciale, nu stiu. (Edit: da, am citit mai sus si vad ca trebuie platit pentru el)

Oricum, imi place extrem de mult fotbalul american, urmaresc cam din 2007 din playoffs si am devenit fan dupa superbowl-ul Giants/Patriots :).

Nu stiu cat conteaza parerea mea, dar de 1 mai i-am invatat pe niste prieteni fotbal american, si am jucat asa 5 vs 5 (touch tackle cred ca ii zice... trebuie sa atingi cu 2 maini adversarul si e tackle ca sa nu ne ranim) si lea placut. Asa ca mai e potential de fani pentru fotbal american.

Pacat ca nu transmiteti tot timpul de la ora 20:00, sincer meciurile si campionatele ce sunt la ora aia sunt slabute, eu chiar si la fotbalul nostru am renuntat... sa fie oricare echipa a noastra cu Real/Barca/Chealsea/Man Und etc. ca eu as prefera si un Browns/Raiders :). Eu stau duminica de la 8 si ma uit la liniute pe nfl.com... si ma intreaba sotia ca de ce ma uit ca nu se intampla nimic... si ii zic ca se mai adauga liniute din cand in cand :)

edit: nu stiu daca e voie dar va recomad atdhe.net pentru alte meciuri :), nu e calitate grozava da merge din cand in cand.

hehe bun meci sb ala ca sa devii fan al FA. tzopaiam prin casa la ultimul drive al lu giants in noaptea aia iar baietii de la sport1 au avut un comentariu de mare clasa cu acel prilej.
subscriu la raportul de interes pe care-l manifesti in disputa fotbal american vs soccer. si eu am renuntat de mult ca sa mai urmaresc sportu ala (intern deloc, extern din joi in pasti). s-apoi la cat de saturate de fotbal sunt televiziunile de "sport" meritam si noi macar un meci pe sapt de fotbal american, live si nedecalat.
cat despre vizionat online, vezi ca mai e un site unde poti vedea meciurile live daca iti instalezi anumite programe si ai o conex cat de cat decenta: www.myp2p.eu

andreidan
13th November 2009, 12:24
M-am uitat azinoapte la Bears cu 49ers si vroiam sa intreb daca e la fel de aiurea cu comentariul original de fiecare data. Adica, intre plays, nu era comentariu doar sunetul de fond (tribune, arbitrii), chiar incepuse deja sa se joace si nu se auzea comentariul. Ii mai arata si pe comentatorii americani si nu se auzea ce spun. Cand se dadeau reluarile intre plays nu se auzea nimic si de multe ori se bloca imaginea, chiar nu intelegeam ce se intampla. Probabil multe din ele erau cand este publicitatea lor, dar nu am inteles de ce nu auzeam comentariul cand chiar se juca, bine se auzea dar cu foarte multe momente de liniste. Nu mi s-au parut straluciti comentatorii oricum, asta fata de alte comentarii originale pe care le-am mai auzit. Intreb ca sa stiu sa nu mai am alte asteptari alta data cand imi propun sa ma trezesc la orele alea.

In pauza am inteles ca nu se transmite si Half time show, da pe durata pauzei era un ceas care arata cat mai este din pauza... a fost interesant ceasul, da na...

Meciul a fost fain din punct de vedere al defensivelor, cu multe turnovers ca alfel atacul a lipsit din ambele parti si 49ers au avut mult noroc ca a aruncat Cutler atatea interceptii.

campuscodi
13th November 2009, 12:59
Da.

Asa a fost si asa va fi. Poate pana cand va lua Sport1 un alt pachet de transmisiuni la mai multi bani.... sau americanii nu vor mai da atatea reclame si vor fi nevoiti sa comenteze in acele pauze.

georgebz
13th November 2009, 13:27
sunt chiar amuzante cateodata discutiile comentatorilor cand nu sunt in emisie :D

murdocitu
13th November 2009, 13:30
sunt amuzante, insa de multe ori e plictiseala mare in pauzele alea... eu unul prefer sa intru pe net sa vad meciurile (mai vad si cate o reclama misto :))

campuscodi
13th November 2009, 14:51
cred ca esti primul

de obicei in acele pauze vezi reluarile (le pregateste regia pt revenirea din pauza)

alex2006
14th November 2009, 00:48
la ritmul la care castiga Gigantii SB o sa mai vad unul deceniu viitor ;)
De Brady ce sa zic, e un QB f bun, dar sunt destui... diferenta o face in schimb OL. De ex. luati-l pe Schaub si puneti-l la Pats si o sa fie cred eu cel putin la fel de bun ca si Brady (parerea mea).

Brady e jucatorul deceniului, nu il puteti compara cu nimeni. Chiar is curios cine va iesi oficial cel mai bun jucator al acestui deceniu.

Zabriskie
14th November 2009, 01:31
Iti spun eu de acum ca sa nu ramai in suspans: Peyton Manning

campuscodi
14th November 2009, 01:46
JaMarcus Russell e de inshpe ori mai bun decat amandoi la un loc.

Zabriskie
14th November 2009, 01:59
You bet! Vreau sa-i vad pe aia doi facand asta:

http://i38.tinypic.com/2vdfd09.gif

Jamarcus FTMW!

georgebz
14th November 2009, 07:41
Brady e jucatorul deceniului, nu il puteti compara cu nimeni. Chiar is curios cine va iesi oficial cel mai bun jucator al acestui deceniu.

pentru mine jucatorul deceniului va fi ... [ drums rolling ] ... David Tyree :yeah:

Zabriskie
14th November 2009, 12:39
^buna asta :D

spiritt23
14th November 2009, 14:58
Ca sa va lamuresc cum e cu pauzele din meciurile cu comentariu live. Semnalul este acelasi pentru toate televiziunile care preiau meciul numai ca aceste break-uri sunt acoperite in SUA(si in tarile pasionate de fotbal) de publicitate. La fel se intimpla la baschet si la hochei. In pauzele de la fotbal, care sunt mult mai lungi si mai dese, comentatorii isi dreg vocea, discuta, se cearta cu regizorii si producatorii etc. Fiind ore imposibile pentru Romania si audienta minima, nimeni nu e nebun sa stea sa acopere pauzele cu ceva(promo, publicitate nu ca nu baga nimeni sau highlights-uri). Cam asta e...

dumboss_yo
17th November 2009, 22:11
Avem Thursday Night Football saptamana asta ?
Ce meci va fi difuzat duminica ? (cumva Chargers @ Broncos ?! :))
Cosmin, asteptam programul :D.

Raul Drak3
19th November 2009, 00:05
da da ... asteptam :)

murdocitu
19th November 2009, 01:37
In final am si o veste care cred eu ca va bucura multi iubitori ai fotbalului american: incepand cu etapa a X-a vom transmite si meciurile de joi, Thursday Night Football, la fel cum se intampla si cu cele de la Monday Night Football, adica noaptea avand comentariu original si a doua zi reluarea ce va avea comentariul in limba romana. In urmatoarea saptamana (a XI-a) nu vom mai transmite meciul de joi pentru ca in etapa a XII-a sa avem posibilitatea sa oferim un "doubleheadder", de Ziua Recunostintei, primele doua meciuri, GB@DET si OAK@DAL, fiind puse la niste ore excelente pentru Romania, 19:30 respectiv 23:15. Astfel avem si posibilitatea sa va oferim comentariu in limba romana si sa facem, in acelasi timp, un maraton NFL in seara de joi 26 noiembrie.

Toate cele bune!

deci fara TNF sapt asta

CalvinJohnson81
19th November 2009, 08:24
cat de tare..abia astept..

dumboss_yo
19th November 2009, 10:11
Mersi, murdocitu ... uitasem ... pe 26 noiembrie o sa avem vreo 6h 30m de NFL ... yupyy !!!

codrutc
19th November 2009, 18:29
JaMarcus Russell e de inshpe ori mai bun decat amandoi la un loc.

JaMarcus Russell is a lazy ass :)

urlacher9
20th November 2009, 00:02
Duminica se transmite New England-New York Jets. Nu am postat programul deoarece nu mai este nimic sigur, sper sa nu se modifice ceva dar nu vreau sa induc lumea in eroare. Intrati pe www.sport1tv.ro si verificati programul. In caz ca aflu ceva revin cu detalii. Multumesc pentru intelegere.

alex2006
20th November 2009, 00:56
JaMarcus Russell e de inshpe ori mai bun decat amandoi la un loc.

What???? Si de aia e Oakland Raiders asa tare?:)) Stiu ca ai sa zici ca nu e neaparat vina lui, insa uita-te la numarul de puncte dat de ei, si ai sa vezi ca e mic tare. Cu siguranta ai sa zici ca nu are WR-ri buni, insa nici asta nu stiu daca sta in picioare. Kurt Warner cand a debutat la St.Louis el i-a facut celebri (o data cu el) si pe Isaac Bruce sau Marshal Faulk. Apropo de Raiders: e o legenda a ligii si e mare pacat ca a ajuns asa !

alex2006
20th November 2009, 00:59
Foarte bine ca se transmite Patriots cu Jets ! Trebuie sa ne bucuram cat mai avem ocazia cand ii vedem pe monstrii sacri ai unui anumit sport. Pentru ca unul ca Tom Brady nu se va mai naste prea curand, desi stiu ca mi se va zice ca exagerez din nou. Si Drew Bladsoe a fost foarte bun, insa Brady va fi cand se va retrage cum a fost Joe Montana pentru 49-ers. Iar de la Jets imi place Thomas Jones.

dumboss_yo
20th November 2009, 09:15
Ce as mai rade ca David sa il bata pe Goliat ... adica, NY Jets pe "monstrii sacri" ai fotbalului american, condusi de QB-ul care se naste unu' la 6 miliarde - buhuhuuuu !!!

Multumim pentru informatii, Cosmin :ok:.

campuscodi
20th November 2009, 09:29
What???? Si de aia e Oakland Raiders asa tare?:)) Stiu ca ai sa zici ca nu e neaparat vina lui, insa uita-te la numarul de puncte dat de ei, si ai sa vezi ca e mic tare. Cu siguranta ai sa zici ca nu are WR-ri buni, insa nici asta nu stiu daca sta in picioare. Kurt Warner cand a debutat la St.Louis el i-a facut celebri (o data cu el) si pe Isaac Bruce sau Marshal Faulk. Apropo de Raiders: e o legenda a ligii si e mare pacat ca a ajuns asa !
Era o ironie Einstein.

codrutc
20th November 2009, 10:01
Ce as mai rade ca David sa il bata pe Goliat ... adica, NY Jets pe "monstrii sacri" ai fotbalului american, condusi de QB-ul care se naste unu' la 6 miliarde - buhuhuuuu !!!
.

Not gonna happen. Imagineaza-ti insa cat va plange Rex Ryan de data asta :)

murdocitu
20th November 2009, 10:35
Foarte bine ca se transmite Patriots cu Jets ! Trebuie sa ne bucuram cat mai avem ocazia cand ii vedem pe monstrii sacri ai unui anumit sport. Pentru ca unul ca Tom Brady nu se va mai naste prea curand, desi stiu ca mi se va zice ca exagerez din nou. Si Drew Bladsoe a fost foarte bun, insa Brady va fi cand se va retrage cum a fost Joe Montana pentru 49-ers. Iar de la Jets imi place Thomas Jones.

Am si eu o intrebare pentru tine? De ce este Brady un "monstru sacru" al FA? poate pentru franciza, dar asta este o alta discutie...

Dupa Joe la 49ers a venit imediat Steve Young, asa ca fani din SF nu l-au "jelit" foarte tare. Acum sa nu se inteleaga ca Joe Montana nu a fost un QB exceptional.

In alta ordine de idei eu nu stiu cati QB din momentul asta ar fi la fel de buni daca regulile ar fi aceleasi cu cele din ''70 - '80 pana pe la mijlocul anilor '90. QB sunt mult prea cocolositi sa nu li se intample ceva, dar ei au ales sa practice sportul asta....

murdocitu
20th November 2009, 11:03
Ce as mai rade ca David sa il bata pe Goliat ... adica, NY Jets pe "monstrii sacri" ai fotbalului american, condusi de QB-ul care se naste unu' la 6 miliarde - buhuhuuuu !!!

Sa stii ca din 2000 incoace NE i-a batut mult mai usor pe Jets in NY decat in Boston. adica in Boston deceniul asta conduc Jets cu 5-4. iar in luna nov cu 3-0, asa ca nu stiu cat de usor va fi meciul. Eu oricum am mers pe mana NYJ :P

dumboss_yo
20th November 2009, 11:10
Rex Ryan, the head coach of the New York Jets, is intense. He's big, angry and yells. A lot. He says things like, "I didn't come here to kiss Bill Belichick's rings." So, why was he crying in front of his team on Monday?

Ce-aveti, domne ? eu zic ca a fost "impresionat" pana la lacrimi de propria echipa :P. Poate replica de mai sus cu Billy-boy o sa ii motiveze pe "verzi" duminica :).

CalvinJohnson81
20th November 2009, 13:22
nu prea vad sa-i bata jets pe patriots....desi mi-ar place...

il_dotore
20th November 2009, 13:27
Si pe mine m-ar unge la suflet o victorie a celor de la Jets duminica :D

dumboss_yo
20th November 2009, 16:17
Hehe, coalitia anti-monstrii sacri :drak:

campuscodi
20th November 2009, 17:08
eu vreau sa castige atata reavens cat si jet cat si bucs :))) sa se inchida odata topicurile astea >:)

urlacher9
20th November 2009, 19:39
Din pacte NFL nu ne lasa sa transmitem acel doubleheader de joi si ne obliga sa dam doar meciurile de la TNF. Ceea ce inseamna ca joia viitoare nu vom mai avea cele doua meciuri anuntate initial ci partida dintre Giants si Broncos de noapte. Parte urata este ca avand in vedere ca nu ne-au anuntat din timp nu am mai putut schimba programul astfel incat sa difuzam Dolphins@Panthers de azi noapte, deci practic pierdem un meci. :(

CalvinJohnson81
20th November 2009, 21:32
pfffff....nasol..:(

alex2006
21st November 2009, 00:14
Hehe, coalitia anti-monstrii sacri :drak:

De ce nimeni nu il suporta pe Brady?:P
Pe bune acum, Tom Brady este unul din acei jucatori care au schimbat fata acestui sport. Nu zic asta pentru ca e favoritul meu (am crescut cu el), ci pentru ceea ce reprezinta el pentru franciza lui si pentru sportul acesta superb. Sa nu uitam ca atunci cand patriotii au castigat primul SuperBowl nimeni nu le dadea nici un sansa in fata "The greatest show on turf" si totusi Brady si ai lui au reusit bomba.

murdocitu
21st November 2009, 01:21
Eu nu am zis ca Brady nu e un QB bun, insa parerea mea este ca e overated. Despre Pats imi sunt antipatici pt ca exista unu nene pe nume BB......

Ontopic: ce meci va fi duminica? Nasoala faza cu meciurile de joi....

urlacher9
21st November 2009, 01:47
Jets-Patriots e duminica

dumboss_yo
21st November 2009, 02:38
Nu pot sa cred...eram asa de entuziasmat de acel doubleheader :( mare pacat ca nu il mai puteti difuza ...

andreidan
21st November 2009, 13:05
Da, mare pacat de joi. Mare pacat si de joia asta de MIA/CAR... m-am trezit sa ma uit cu impresia ca se transmite... Oricum, MNF cu Titans si sunt multumit.

urlacher9
21st November 2009, 16:43
Daca va incalzeste cu ceva, si eu sunt la fel de dezamagit ca si voi...

codrutc
21st November 2009, 19:08
Apropo de mai sus, si mie imi place de Brady, numai ca atunci cand joaca impotriva Colts am asa o dorinta sa-l vad cu fundul pe gazon si cu 2 pass rusheri peste el daca se poate :) Daca mai arunca si 2 interceptii si da cu sticla de apa de pamant este un bonus.

il_dotore
22nd November 2009, 11:56
Mi-ar placea sa il vad pe Brady in fiecare meci asa :drak:

dumboss_yo
22nd November 2009, 13:42
Si mie, cand e "imbratisat" sau cand "fanii" trag de el ca mai jos :P.

Patriots
22nd November 2009, 14:47
^ remember haterz :rolleyes: Brady : 4 SB's played , 3 won , 2 time SB MVP :D

Zabriskie
22nd November 2009, 14:52
Bernard Pollard nu e suficient de des pomenit pe forumul asta. Am de gand sa schimb asta si sa pun o poza cu el in fiecare luna.

http://i46.tinypic.com/2emjuw1.jpg

alex2006
23rd November 2009, 18:54
duminica de la 23.15 unul din meciuri e tennessee-arizona. E posibil sa vedem cea mai frumoasa ofensiva a ligii?:D, adica warner, fitzgerald, boldin si restul.
Si inca ceva: sunt si destui fani titans pe aici.

andreidan
24th November 2009, 08:44
duminica de la 23.15 unul din meciuri e tennessee-arizona. E posibil sa vedem cea mai frumoasa ofensiva a ligii?:D, adica warner, fitzgerald, boldin si restul.
Si inca ceva: sunt si destui fani titans pe aici.

Da, ar fi frumos. Vad ca inca nu e decis ce meci v-a fi transmis pe sport1tv.ro... asa ca mai am sansa sa sper.

Alt meci mai echilibrat la ora aia e jaguars cu 49ers... dar e miza mia mare la cardinals si titans si momentan nu tin minte sa fi vazut arizona sezonul asta.

adisorhoot
24th November 2009, 10:14
Da, ar fi frumos. Vad ca inca nu e decis ce meci v-a fi transmis pe sport1tv.ro... asa ca mai am sansa sa sper.

Alt meci mai echilibrat la ora aia e jaguars cu 49ers... dar e miza mia mare la cardinals si titans si momentan nu tin minte sa fi vazut arizona sezonul asta.

Cred ca vor da mai degraba meciul Arizonei din saptamana 13. Si anume acasa cu Vikings :D Desi la aceeasi ora se joaca Cowboys @ Giants, meci extrem de important pentru playoff-uri

dumboss_yo
24th November 2009, 12:32
Cred ca se va alege intre Bears @ Vikings si Cardinals @ Titans. Si eu l-as prefera pe al doilea, dar orice e bun :D.

alex2006
24th November 2009, 22:32
orice meci s-ar alege, va fi un spectacol, si in plus vom vedea o legenda a ligii: fie ca e Bret Favre, fie ca e Kurt Warner. Insa Warner e mai important pentru Arizona decat Favre pentru vikingi, cel putin la aceasta ora. De partea cealalta, ar fi Vince Young (sincer, nu credeam ca va mai juca vreodata la un nivel atat de ridicat) si Jay Cutler (care eu zic ca e cea mai mare deceptie a sezonului).

dumboss_yo
25th November 2009, 11:02
Warner e mai important pentru Arizona decat Favre pentru vikingi, cel putin la aceasta ora.

Asa e, cred ca fara Favre, Vikings ar fi avut 10-0, nu 9-1.

Ai naibii mosuleti...:P

il_dotore
25th November 2009, 11:54
Am vazut pe Sport1 promo la meciul Denver - NY Giants... joi de la ora 3.15... Pe site-ul NFL.com scrie ca meciul e joi de la 8.20 ora Statelor Unite, deci la noi ar fi ora 3.20 vineri... Nu cumva meciul e vineri de la 3.20 si in reluare tot vineri dupa amiaza?

murdocitu
25th November 2009, 15:33
E in noaptea de joi spre vineri la ora 3:15 incepe transmisiunea in direct. La ora aia e comentariul original (in engleza), iar vineri (cred) e reluarea cu comentariul in romana

il_dotore
25th November 2009, 16:20
Asa ar fi normal... da pe Sport1 ziceau ca e meciul joi de la 3.15 si reluare joi de la 17.30 daca bine tin minte ora...

dumboss_yo
25th November 2009, 17:02
E o greseala de-a celor de la Sport1, se mai intampla ... meciul LIVE va fi in noaptea dintre joi si vineri, de la 3:20 ;).
http://www.sport1tv.ro/index.php?apps=cz&q=fotbal%20american

dumboss_yo
25th November 2009, 22:30
Acel GoalLine stand e intr-adevar uluitor ... surprinzator pentru mine, defensiva a mers foarte bine pana acum in acest sezon ... la ofensiva era de asteptat, insa nu trebuie sa uitam ca la explozia din atac au contribuit din plin si Collie & Garcon, pentru ca ar fi fost foarte greu daca totul statea pe umerii lui Wayne si Clark (dupa accidentarea prematura a lui Gonzalez).

P.S. cam offtopic, scuze, dar m-a atatat Codrut :P :shocked:

codrutc
26th November 2009, 00:17
P.S. cam offtopic, scuze, dar m-a atatat Codrut :P :shocked:

Unde? Cum? :)

dumboss_yo
26th November 2009, 10:40
Cu mesajul pe care l-ai sters apoi pe motiv de "wrong thread" (predictions) ... cand am postat eu nu apucasei sa ii dai Delete :) ...

A.k.a
26th November 2009, 20:54
va uitati careva la noapte?

campuscodi
26th November 2009, 21:04
eu
e meci fain

murdocitu
26th November 2009, 21:21
yeap pt ca sper ca o sa vad o victorie....

dumboss_yo
26th November 2009, 22:04
Si eu ma uit ... sper sa bata Giants :P ...

alex2006
26th November 2009, 23:47
pana la urma ce meci e duminica seara?

georgebz
27th November 2009, 08:28
SF-JAX .. am vazut eu clipul publicitar aseara

gerrusu
27th November 2009, 08:58
SF-JAX .. am vazut eu clipul publicitar aseara

Serios?
Cu un meci Bears - Vikings o sa dea SF-JAX ? ciudata alegere.

andreidan
27th November 2009, 09:06
Serios?
Cu un meci Bears - Vikings o sa dea SF-JAX ? ciudata alegere.

O fi iara bugetul. Da mai speram, ca si TNF era anuntat cu 3 meciuri pana la urma am ramas cu unul.

alex2006
27th November 2009, 09:16
Orice meci e bun. Si stati calmi, ca pe ESPN America e Bears @ Vikings ;). Mie cel mai rau imi pare ca nu il pot vedea pe Kurt Warner, insa il astept in playoff.

dumboss_yo
27th November 2009, 11:09
Si stati calmi, ca pe ESPN America e Bears @ Vikings ;).
Eu nu pot sa stau calm, ca nu prind ESPN America :P.
Cred ca ii dau pe 49ers ca se uita Bostina de la Dinamo, ca au tot amintit ca e mare fan :cool:. Eh, merge orice pe criza asta :).

gerrusu
27th November 2009, 12:02
M-am interesat si nu e vina lui Bostina ... alegerea meciurilor este facuta de studiourile din Budapesta deci o fi pe acolo unu cu '49 sau are un jaguar in curte :(

campuscodi
27th November 2009, 13:16
cred ca o sa fie audiente mici duminica seara :))

dumboss_yo
27th November 2009, 13:34
M-am interesat si nu e vina lui Bostina ... alegerea meciurilor este facuta de studiourile din Budapesta deci o fi pe acolo unu cu '49 sau are un jaguar in curte :(

Daca aveau jaguar in curte, ar fi platit pentru meciul cel mai tare :D ... probabil ca iau si ei drepturile pentru ceva mai ieftin, pentru ca in cand din cand sa "se arunce" la un meci tare ...


cred ca o sa fie audiente mici duminica seara :))

oh, daaa !!! :D
Eu unul ma uit indiferent ce echipe joaca, desi as prefera ca etapa de etapa sa fie difuzat cel mai tare meci de la ora respectiva, insa am inteles ca nu se poate ... Cum spuneam, criza :(.

gerrusu
27th November 2009, 13:41
Daca aveau jaguar in curte, ar fi platit pentru meciul cel mai tare :D ... probabil ca iau si ei drepturile pentru ceva mai ieftin, pentru ca in cand din cand sa "se arunce" la un meci tare ...



oh, daaa !!! :D
Eu unul ma uit indiferent ce echipe joaca, desi as prefera ca etapa de etapa sa fie difuzat cel mai tare meci de la ora respectiva, insa am inteles ca nu se poate ... Cum spuneam, criza :(.

Nu cred ca e asa mare diferenta de pret aici trebuie sa ne lamureasca cineva de la Sport1.
Si despre privit meciuri o da o sa privim ...dar nu pe sport1! net rules:ok:

dumboss_yo
27th November 2009, 13:46
Si despre privit meciuri o da o sa privim ...dar nu pe sport1! net rules:ok:
Eh, te contrazic ... eu o sa privesc pe Sport1, iar in cazul in care e vreun meci tare pe care l-am ratat din motivul asta, exista TYT :P. Deci, pana la urma, si "NET rules" :D!

murdocitu
27th November 2009, 14:46
SPORT 1 are cumparate drepturile de la NFL insa liga este cea care impune ce meci trebuie sa transmitem. In cazul in care optiunea oferita de ei nu este cea mai buna aceasta poate fi schimbata insa pentru o suma destul de mare de bani.De exemplu pentru MIN@GB sau pentru CAR@NO s-a platit in plus deoarece americanii ne oferisera alte meciuri. Una peste alta va reamintesc faptul ca SPORT 1 a platit la NFL mai mult decat in sezoanele anterioare pentru a difuza meciul de deschidere, meciurile de joi, plus toate partidele din playoff iar bugetul nu este nelimitat, deci mai trebuiesc facute si unele economii.


asa ca nu Sport 1 aleg :(

alex2006
27th November 2009, 18:21
49-ers e una din cele mai mari echipa din istoria NFL si in plus e frumos sa vezi ca e soare si umbra pe "Candlestick Park", care este una din bijuteriile Americii la nivel de arene. Eu chiar am sa ma uit la 49-ers, a fost echipa copilariei mele. E adevarat ca am prins mai mult perioada cu Steve Young, insa si perioada aia a fost glorioasa.

georgebz
30th November 2009, 00:07
nu am mai urmarit de aproximativ 1 luna un meci pe Sport 1 , iar acum ma uit alternativ la meciul transmis de acestia si la meciul de pe ESPN America ... i-am laudat de cate ori am avut ocazia pe cei care comenteaza , dar acum parca si pe mine ma apuca plictiseala dupa vreo 10 minute de vizionare continua ... plus destul de multe greseli in comentariu ... mai ales domnul Hossu , care ar fi mai are putin si striga "goooool" cand se marcheaza touchdown si parca nici nu e atent la meci , iar cand se decide sa mai spuna cate ceva , numai "perle" scoate :)

exodus
30th November 2009, 00:24
corect. am impresia ca hossu sta cu ochiu numa pe calculator si mai intervine sa spuna doar scorurile si cat de smecher e taica brett :rolleyes:. insa cel mai mult ma enerveaza tendinta comentatorilor romani de a exagera: o sapt un jucator e miezu si cealalta n-are ce cauta in liga. plus criticile total deplasate la adresa unor jucatori sau antrenori care depasesc limitele unui comentariu ce vizeaza aspecte sportive.

andreidan
30th November 2009, 10:03
Pe mine ma distreaza cand se comenteaza meciul in reluare si mai zice: "stai sa vedem, am impresia ca nu e receptie, sa vedem reluarea (sau oricealtceva)".

dumboss_yo
30th November 2009, 11:00
Pe mine ma distreaza cand se comenteaza meciul in reluare si mai zice: "stai sa vedem, am impresia ca nu e receptie, sa vedem reluarea (sau oricealtceva)".

Cosmin a spus la un moment dat ca el nu vede meciul inainte sa il comenteze, asa ca se explica ... in plus, ce ai vrea, sa spuna "stati linistiti, l-am vazut eu LIVE, se intoarce decizia la Challenge" ?!
Am observat si eu ca uneori baietii nu prea se concentreaza, da' asta e ...

andreidan
30th November 2009, 11:17
Cosmin a spus la un moment dat ca el nu vede meciul inainte sa il comenteze, asa ca se explica ... in plus, ce ai vrea, sa spuna "stati linistiti, l-am vazut eu LIVE, se intoarce decizia la Challenge" ?!
Am observat si eu ca uneori baietii nu prea se concentreaza, da' asta e ...

bravo lui, da suna aiurea oricum. mai ales ca auzi si comentatorii americani...

edit: nu am spus cu rautate, doar ca ma amuza. in niciun caz nu e de nivelul lui Dan Alexandrescu, care vede reluare si crede ca e in direct, si care a luat masa cu toti si ma opresc aici ca e offtopic.