PDA

View Full Version : Barthez se retrage



delaparis
6th October 2006, 00:24
Nu stiu daca toata lumea intelege ceea ce inseamna evenimentul acesta ... :rolleyes:
"Dupa o cariera prodigioasa, incununata cu un titlu mondial in 1998, un titlu continental in 2000 si o alta finala de mondial in aceasta vara in Germania,"
ols

Portarul cel mai premiat din istoria fobalului /hello ...

In afara de orice dezbatere tipul asta a fost un sportiv fara pereche ...
A inceput ca jucator de rugby cind era junior ... apoi a fost fundas stinga la Toulouse iar apoi a fost portar la OM Monaco ManU OM si the end :cool:

Universal
6th October 2006, 00:32
Un Mare jucätor. L-am apreciat mereu pentru reflexele sale. Foarte bun prieten cu Zizou.
Cel mai mult mi-a pläcut in perioada 97-05 :)

delaparis
6th October 2006, 14:49
Portarul cel mai premiat din istoria fobalului /hello ...

:


precizare : din fotbalul francez :D

sorry:cool:

Alberto
6th October 2006, 15:06
se retrage de la nationala? sau se retrage din fotbal...si de la nationala si de la echipa de club...???

pinki
6th October 2006, 15:08
vai, ce rau imi pare :evil: la fel de rau cum mi-a parut si de zidane :drak:

delaparis
6th October 2006, 15:08
Se retrage din fotbal ...

De fapt ar mai fi vrut el sa continue la OM dar prea scump pentru conducatorii clubului deci a decis sa se opreasca aici:ok:

pink: cu asta ce mai ai ? Era haios nu a facut nimic rau ...

Alberto
6th October 2006, 15:15
deci...nu i-au mai prelungit contractul? a venit si vremea lui...:drak:..in ultimul timp n-am prea mai auzit de el...

delaparis
6th October 2006, 15:18
in ultimul timp n-am prea mai auzit de el...

:o:

Finala CM 2006 totusi ... :ok:

pinki
6th October 2006, 15:22
pai fotbalistic nu am nimic cu el, doar ca are fatza de clovn si mie nu-mi plac clovnii, ma sperie. si in plus, era vremea sa se mai retraga si el... :D

delaparis
6th October 2006, 15:29
Nu stiu daca ati vazut publicitatea de la Mac Donald ... A jucat acolo si de atunci i s-a dat porecla BigMac :D

Hard
6th October 2006, 15:36
mai putea un an,oare de ce gigi nu l-a contactat?

pinki
6th October 2006, 16:51
oo, da, maimuta si bufonul, ce pereche de portari am fi avut :ras-plans: unu nu vedea de par, alalalt daca era prea mult soare nu vedea ca se orbea singur :happy vorbind de bufoni, sa-l aduca pe buffon la steaua... si-atunci o sa ma tot rog sa dea cu masina peste mine :ras-plans:

delaparis
13th December 2006, 18:28
Se pare ca FC Nantes incearca sa-l convinga sa semneze pana la sfarsitul sezonului cu optiunea de inca doi ani daca raman in L1 :o:

delaparis
18th December 2006, 17:41
Barthez a semnat cu Nantes pana la sfarsitul sezonului :ok:

pinki
18th December 2006, 18:44
aoleo, tot nu pleaca? :sleep:

Iulian Lazialu
18th December 2006, 19:07
mio placut mult,era o vreme cand credeam ca Kahn si cu el aparand amandoi pot sa joace fara aparare;)