PDA

View Full Version : Etapa 7: Steaua - Farul



ADelPiero
13th September 2004, 02:12
duminică, 19 septembrie: Steaua - Farul (ora 20.15, TVR 1)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Catalanul
13th September 2004, 02:19
din cate mi-am dat seama numai meciuri grele de pronosticat etapa aceasta :headbang: la fel cum este si Steaua - Farul
totusi merg pe victoria militarilor cu 2-1 :D

Papagilus
13th September 2004, 05:54
Bate Farul cu 2-1 /hello si asta asa ca sa le mai iasa unora aerele de campioni din cap :ciocan: (a se vedea si cazul altora cu Liga Campionilor).

Angelina Jolie
13th September 2004, 07:33
Bate Steaua fara discutie. Poate ca nu vor avea meci lejer dar bat.

Nea_Balcaniku'
13th September 2004, 10:13
Farul face cel putin meci egal cu Steaua...

armin
13th September 2004, 14:14
Castiga Steaua. (dar nu cu 4-0 :) )

Papagilus
13th September 2004, 16:19
Bey, iar incepeti cu 4-0, 5-0????? :ciocan:
Am mai vazut chestia asta inaintea meciului cu Argesul.

Sinn Fein
13th September 2004, 16:22
Jesse, Armin nu mai risca scoruri fluviu (a se vedea pronosticul de la Arges-Steaua)..tu tot atat de optimist ramai? :))

JJ
13th September 2004, 16:38
1-1. Steaua va fi secatuita de bulgari, si poate mai si menajeaza pe cineva pentru retur.

onci66
13th September 2004, 19:35
trebuie sa ne luam revansa. 2-0 dorinel si dinita

onci66
13th September 2004, 19:43
1-1. Steaua va fi secatuita de bulgari, si poate mai si menajeaza pe cineva pentru retur.


nu ne mai purta tu de grija! aveti grija de voi sa nu va faceti de ras cu sarbii :evil:

Polichampion
13th September 2004, 20:54
cum adica Farul este pe locul 3 iar steaua pe 5... eu zic vorba lui JJ bate farul ca stelistilor vor fi obositi dupa bulgari... farul pe contraatac cu gurita este letal.....

Lacatus, Lacatus!!! :D :D

bazz
14th September 2004, 00:11
Dpinde de ce vor face joi in UEFA.Daca bat, ii vor bate si pe Farul daca nu ,nu.Oricum meci echilibrat 60%-40%pt ca Steaua joaca acasa

Mariusmadmax
14th September 2004, 03:45
Dica 4 ( toate din penalty :D ) , Neaga 2 (unu din foarfeca si unu din burghiu ) , Oprita 1 ( din intimplare ) , Falemi ( din suflet :D ) , Khamutovschi ( din neatentie - in proprie poarta :D )
SIMPLU !

onci66
14th September 2004, 08:34
Dica 4 ( toate din penalty :D ) , Neaga 2 (unu din foarfeca si unu din burghiu ) , Oprita 1 ( din intimplare ) , Falemi ( din suflet :D ) , Khamutovschi ( din neatentie - in proprie poarta :D )
SIMPLU !




bravo mariuse :great: :great: :bere:

cuzmy
14th September 2004, 09:01
Din pacate o sa castige militarii. Ei trebuie sa ia campionatul anul acesta!

baden
14th September 2004, 10:10
castiga farul ... eu cred ca grigoras va gasi formula castigatoare in fata stelei ... va fi cred singurul joc care-l va pierde steaua pe teren propriu

Saber Rider
14th September 2004, 15:11
cum adica Farul este pe locul 3 iar steaua pe 5... eu zic vorba lui JJ bate farul ca stelistilor vor fi obositi dupa bulgari... farul pe contraatac cu gurita este letal...

E pe locul 5 pentru ca are o restanta, pe care daca o castiga (si n-are cum sa n-o castige avand in vedere scandalul mocnit de la Alba Iulia), se posteaza pe locul 2, la acelasi numar de puncte cu Rapidul.

Steaua va bate in acest meci, poate chiar mai usor decat ar fi la prima vedere.

Mariusmadmax
14th September 2004, 23:45
... eu cred ca grigoras va gasi formula castigatoare in fata stelei ... va fi cred singurul joc care-l va pierde steaua pe teren propriu
nostradamus-baden ce te pricepi (!) :evil:
norocosule-baftosule-vizionaristule-ghicitorule ... ce bine "le bughisi" cu Grigore ala al tau ! :evil:
... formula cistigatoare :evil:

ADelPiero
15th September 2004, 01:37
bate Steaua cu 5-1 ! :yeah:

armin
15th September 2004, 11:28
Jesse, Armin nu mai risca scoruri fluviu (a se vedea pronosticul de la Arges-Steaua)..tu tot atat de optimist ramai? :))

Cu Argesul am zis ca vom bate la mai mult de un gol diferenta. Daca ar fi sa mai jucam o data cu Argesul, as zice la fel, pentru ca duminica puteam da lejer 4 goluri
Dar acum jucam cu Farul, astia joaca fotbal, nu joaca ca Argesul in formula 11 jucatori + targa, asa ca vom avea ocazia sa ne impunem prin joc.
Forza Steaua!

baden
16th September 2004, 14:19
nostradamus-baden ce te pricepi (!) :evil:
norocosule-baftosule-vizionaristule-ghicitorule ... ce bine "le bughisi" cu Grigore ala al tau ! :evil:
... formula cistigatoare :evil:
nu fi asa nervos ... ca nu-l ajut eu pe grigoras sa castige ... se descurca singur. :ok: :D

armin
16th September 2004, 14:51
Formula castigatoare le-a dat-o cainilor, de i-a kufurit inainte de meciul cu bancarii :)
Urmeaza Craiova in cotroceni, a mai ramas ceva din formula 51? Nu de alta dar mai vrem episoade din telejuvela "unde-i staicu, nu e mititelu"

Florentin
17th September 2004, 02:43
Probabil ca va fi singurul joc pe care steaua, ba nu, stelele, il vor pierde pe teren propriu in cazul in care meciul nu se joaca in nocturna.
In ceea ce priveste Steaua, cred ca va invinge cu 3-0. Ma simt nevoit sa-l corectez pe Marius in ceea ce priveste potentialul autor al unui gol pentru marinari in persoana lui Hamutovski. Sper ca dupa prestatia lui Hamu din ultimele meciuri in poarta sa fie Tudor ceea ce ar elimina principalul pericol pentru poarta stelista.

giovanni BV
17th September 2004, 09:03
Va cistiga Steaua , fara nici o discutie !!! STEAUA va reveni in fruntea clasamentului cit mai curind !!!

LaTzaU
17th September 2004, 09:24
Steaua castiga dupa meciul cu Tska , au un moral excelent si par siguri de titlu anul asta , nici Rapidul nici Nationalul nu vor rezista tot sezonul pe primele pozitii ale clasamentului , neavand nici lotul nici antrenorii potriviti :P .. farul e o echipa care poate pune destule probleme , dar nu vor reusi in deplasare cu steaua nici o sansa !! :))

fia
17th September 2004, 10:30
Daca Steaua joaca cum a jucat ieri cu bulgarii, marinarii sunt favoriti

leveu
17th September 2004, 11:03
Cu siguranta un meci greu pentru Steaua.Dar un egal e bun :D

baden
17th September 2004, 13:24
fii serios ... nu se multumesc constantenii cu un egal

initial presupuneam ca si farul are sanse ... acum sunt sigur ca steaua nu are!!!

armin
17th September 2004, 14:26
Farul din constanta nu bate pana la bucuresti :)

Toate meciurile sunt grele, dintre care cel mai greu e cel care urmeaza ;)

Forza Steaua, nu ne arde la degete sa castigam meciul, asa ca jocul conteaza!

apparte
17th September 2004, 23:26
Victorie "mica" a Stelei!Adica la unul,doua goluri diferenta! :evil: :ok:

ADY19
17th September 2004, 23:32
E in Ghencea jocu...ce draq :drak: . Un 2-0 o sa arate tabela. Neaga si Cristea :yeah:

FORTZA STEAUA!!!!

Quartz@nu
17th September 2004, 23:42
sper ca Farul sa reuseasca sa confirme jocul de pana acum si sa faca cel putin un rezultat de egalitate daca nu chiar o victorie la limita . :ok:

ADY19
17th September 2004, 23:50
Hai ma Dorys....nu v-a ajuns ca i-ati batut pe dinamo? Lasati-ne sa luam 3 puncte :evil: .Rapid o calcat gresit...noi trebuie sa castigam :happy. Jocu merge bine...hai Radoi...revino!

Quartz@nu
17th September 2004, 23:58
Hai ma Dorys....nu v-a ajuns ca i-ati batut pe dinamo? Lasati-ne sa luam 3 puncte :evil: .Rapid o calcat gresit...noi trebuie sa castigam :happy. Jocu merge bine...hai Radoi...revino!
sincer , daca steaua ar castiga nu mi-ar parea rau deoarece ocupa un loc secund in inima mea de microbist . dar nu cred .....va fi totusi : 1-1
:ok:

ADY19
18th September 2004, 00:03
Ce rau esti... :evil: . Cei mai buni sa castige....sper sa fie Steaua :yeah:

Florentin
18th September 2004, 04:21
Citesti mesajele de pe acest thread si te minunezi, dar cind adaugi declaratiile celebrului de acum antrenor Grigoras, te crucesti. Deci in primul rind sus-numitul nu crede ca programul Stelei cu 6 meciuri in 18 zile este o problema si daca ar fi dupa el (cine da doi bani pe ineptiile individului) ar vrea tot timpul ca echipa pe care o antreneaza sa aiba un astfel de program ca astfel " se formeaza relatiile de joc". Adinc ca si Marea Neagra. Si continua fostul celebru jucator " nu vine in Bucuresti sa-si apere fustita". Aici trebuie sa recunosc ca m-a pierdut complet. Atita subtilitate adunata la un loc ... dar trebuie sa-l intelegem, nu joaca cu Steaua decit de doua ori intr-un sezon si foloseste si el dupa posibilitati oportunitatea de a fi in centrul atentiei. Nu este de ajuns ca vorbeste la ce trebuie sa mai si gindeasca.
In rest mult succes si la vara cald.

no_worries_mate
18th September 2004, 08:36
Cred ca vor fi totusi ceva probleme,Steaua nu sint chiar de subestimat...Prevad doar un 2-1, conturat pe final pt.Farul...

giovanni BV
18th September 2004, 08:38
Un alt meci aminat !!! Era de asteptat , dar nu cred ca Steaua poate pierde nici un punct in fata lui Farul , oricind s-ar juca acest meci !!!

alex36
18th September 2004, 09:03
la pronostic am pus 2...sper sa-mi iasa!

le fada marseillais
18th September 2004, 09:24
E ok incercarea de analiza structuralista pe discursul lui Grigoras,nu f.tehnica,dar am prins ideea principala. Partea care n-am inteles-o eu era urmatoarea: care e legatura dintre metaforele de racan ale lui Grigoras si realitatea de pe teren? Declaratilile lui Eriksson sunt intotdeauna de o platitudine absoluta,omul pare aflat in siesta cerebrala in permanenta si totusi Anglia ,pe teren,se exprima mai bine ca oricind.
In primul rind, Grigoras,pt.nivelul de "om de fotbal" e destul de articulat si realist.Suna destul de stangaci cind se preteaza la "efecte stilistice"(aia cu "fustita" te lasa intr-adevar, paralizat),da' rateul respectiv nu-l face in nici un caz incompetent ca antrenor si nici decerebrat.
Daca poate aseza echipa in teren si-i poate motiva,nu-i cere nimeni sa fie Mircea Dinescu...

In rest,la Steaua sunt impresionanti Neaga,Dica,Cristea, asa ca sunt ceva motive de optimism pt.returul de la Sofia. Pina atunci,cu toate ca Steaua ramane, fara nici-o discutie,favorita pe hartie, nu cred ca va trece de Farul duminica.
Anul trecut a-ti pierdut la Constanta,iar in Ghencea a fost 2-2. Nu cred sa fie f.diferit anul asta.

Pustoai-k
18th September 2004, 10:37
Steaua-Farul 1-2 :yeah:

tchibos
18th September 2004, 13:57
Asta e momentul in care Farul tre' sa arate ca vor faca performanta. Sper sa ii bata pe stelisti sa le sune apa in cap. Steaua traieste din istorie. E MOMENTUL FARUL. Merg cel putin pe un X.
-----------------------------------
...Cu FARUL pana la moarte !!! :yeah:
-----------------------------------

ADY19
18th September 2004, 14:08
Daca Steaua reuseste sa inscrie repede ma indoiesc ca Faru o sa mai faca ceva. Depinde si de evolutia lui Hamu. Ma rog sa-si revina :headbang: ....sa prinda o zi mare.Steaua va castiga :D

Saber Rider
18th September 2004, 14:45
Asta e momentul in care Farul tre' sa arate ca vor faca performanta. Sper sa ii bata pe stelisti sa le sune apa in cap. Steaua traieste din istorie. E MOMENTUL FARUL. Merg cel putin pe un X.

Daca meciuri disputate si unele castigate in Cupa UEFA anul trecut in toamna si alte meciuri disputate si castigate in aceeasi Cupa UEFA anul asta, ultimul acum 2 zile, este istorie, atunci da, inseamna ca Steaua traieste din istorie.

Dar Farul niciodata nu cred ca o sa se ridice intr-atat sa joace in vreo competitie europeana (adica sa castige Cupa Romaniei sau sa termine pe podium campionatul), asa ca va face in continuare performanta cu alde Brasov sau Poli Iasi.
Deja Farului i s-a urcat la cap ca a batut pe Dinamo la inceputul campionatului, si acuma se dau zbiri. Ei uita ca acelasi Dinamo este intr-o criza profunda si ca putea sa joace cu oricine atunci si-i batea, asa ca umflatul in pene va putea ajuta pe Steaua in privinta asta.

Mariusmadmax
18th September 2004, 15:00
:D
Vezi rapizi :D , ciini :D , faristi :D care VAD o victorie a Farului !!!!!!!!!!!
Unii mai spun ca Steaua nu este o echipa de subestimat ...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ma vad nevoit sa va dau citeva cifre ...
Ultima data cind Farul invingea la Bucuresti era in 1970 :D
De atunci au mai scos 5 egaluri ... restul infringeri PE LINIE !
In 34 de ani !

Victorie clara a stelistilor care inafara de esecul din Giulesti - si cu sirbii , a functionat CEAS !

gsp 09,18,04
5 este numărul victoriilor obţinute de Walter Zenga pe banca Stelei. Italianul a pierdut două meciuri şi a terminat la egalitate o singură dată. Cu el antrenor, roş-albaştrii au marcat 18 goluri şi au primit 7
1-0 cu Dinamo
4-2 cu Zelesnik
5-0 cu U Craiova
2-2 cu FC Arges
2-0 cu Gl Bistrita
2-1 cu CSKA
1-2 cu Rapid
1-2 cu Zelesnik
Steaua a marcat in fiecare meci !
Istoriile celor doua meciuri pierdute ( dupa 4-2 in tur cu sirbii , si dupa ce Rapid conducea deja in min 20 cu 2-0 Steaua putea egala Rapidul ) sunt usor de explicat .
Egalul de la Pitesti 2-2 , cu penalty ratat in min 90 ...
In rest priviti ce echipe am batut :drak:

Veti fi ca "mielul la taiere" ... acuma , ce sa zic (?) , puteti sa va faceti si voi CURAJ :D

ADY19
18th September 2004, 15:04
Dar Farul niciodata nu cred ca o sa se ridice intr-atat sa joace in vreo competitie europeana (adica sa castige Cupa Romaniei sau sa termine pe podium campionatul), asa ca va face in continuare performanta cu alde Brasov sau Poli Iasi.
Deja Farului i s-a urcat la cap ca a batut pe Dinamo la inceputul campionatului, si acuma se dau zbiri. Ei uita ca acelasi Dinamo este intr-o criza profunda si ca putea sa joace cu oricine atunci si-i batea, asa ca umflatul in pene va putea ajuta pe Steaua in privinta asta.[/QUOTE]


Ai dreptate....sa te auda stelistii si sa joace cu adevarat. I'll drink for that :happy

HM2
18th September 2004, 15:32
Sunt stelist de cand sunt mic dar cum sunt din Constanta tin si cu Farul!Imi pare rau dar duminica tin cu echipa care mi-a placut cum joaca mai mult!Adica cu Farul!Steaua nu m-am impresionat ca-n alti ani!Nu joaca ce ar tb.!INca nu e o adevarata campiona!(cum nu este nici o echipa de lanoi din campionat!!!!!!)Si cum Murihnio de la Chelsea i-a zis lu Mutu ca este un bun jucator dar nu un campion cum este Gica Popescu.Hagi, si altii!Tb sa invatam sa fim si adevarati campioni!!!!!!!
HAI FARUL!HAI STEAUA! HAI ROMANIA

ADY19
18th September 2004, 16:30
AI zis HAI ROMANIA ca sa "indulcesti" putin? :)). AM sa vad si eu cu cine tin cand o sa joace Steaua cu Poli Iasi. :D

Chubaka
18th September 2004, 20:55
Una peste alta,e ridicol ca Steaua sa aspire la mai mult de 1 punct. Farul n-are cum sa piarda meciul din Ghencea.

Al Dracu
18th September 2004, 21:16
Lasatzi mai baieti ros-albastri! Ca daca nu are grija Neaga o sa aiba arbitrul (ca aproape in fiecare an dealtfel)! :jerk:
Steaua - Farul 0-1

Florentin
18th September 2004, 23:32
Ha, ha, ha. Optimismul exagerat al suporterilor Farului (frizind lejer ridicolul dupa opinia mea) imi aminteste de o veche vorba din popor ceva de genul "curaj gaina ca te tai".

HM2
18th September 2004, 23:36
Florentin!Tin sa te intreb daca!Sintagma "Stelist ....deci invingator" se potirveste echipei Steaua in momentul de fata????????????????
Mi-ar place sa strig cu mandrie ca suntem cei mai buni dintre cei mai buni dar deocamdata mai avem mult de demostrat

Mariusmadmax
18th September 2004, 23:58
Steaua este un MIT , feciorilor !
Cind se va putea lauda vreo grupare din Romania cu palmaresul CLUBULUI de FOTBAL Steaua Bucuresti ?????????????????????????????????????????


UEFA Champions League Champions 1986
UEFA Champions League Runner-up 1988
UEFA Supercup Champions 1987
Toyota Cup Runner-up 1988
Romanian League 21
Champions
1951, 1952, 1953, 1956, 1960, 1961, 1968, 1976, 1978, 1985, 1986, 1987, 1988, 1989, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 2000
Romanian Cup 20
Winner 1949, 1951, 1952, 1955, 1962, 1966, 1967, 1969, 1970, 1971, 1976, 1979, 1985, 1987, 1988, 1989, 1992, 1996, 1997, 1999
Romanian Supercup 4
Winner 1994, 1995, 1998, 2000
/hello
Ce naiba d-le sa mai demonstrezi ?
:mad:
Sa demonstreze al' de Faru'
:happy

Florentin
19th September 2004, 00:09
Sintagma se refera la intreaga istorie a clubului Steaua, bineinteles ca nu te poti raporta la un meci, tur/retur, campionat, etc. Steaua nu este numai o echipa este o stare de spirit, este un MIT (scuze Marius pentru imprumut).
Pe mine Steaua m-a facut fericit pentru ca am avut posibilitatea sa particip alaturi de ei si sa salut, unic pentru Romania, o cistigatoare de Cupa Europeana acasa la ea. Asta inseamna pentru mine invingator.
Si inca ceva, poti sa strigi oricind ca suntem cei mai buni dintre cei buni, pentru ca asa este.

ADY19
19th September 2004, 00:16
Celor de la Farul li s-o cam urcat la cap victoria cu Dinamo. Tineti minte a-ti castigat acasa la voi. Acuma jucati in Ghencea :drak: . Credeti ca o sa facetzi ceva? Ma indoiesc...echipa joaca bine(TSKA este mult peste Farul) asa ca nu este termen de comparatie. Daca nu vor face greseli personale care ne vor fi fatale(bat in lemn de 3 ori :p ) Farul o sa plece invartindu-se acasa. O sa-i batem!! FORTZA STEAUA!! :ciocan:

Chubaka
19th September 2004, 02:20
Va batem lejer si pe Ghencea. E un mit Steaua ,fara nici o ironie si m-au facut super-fericit in seara de 7 mai,1986,dar duminica nu joaca nici Lacatus,nici Boloni,ci "generatia actuala" care e buna,dar in nici-un caz exceptionala.Sa lasam polemicile puerile si sa mai asteptam 16 ore.
Asta ar fi tot.

Bolsheviku'
19th September 2004, 02:26
Steaua se pregateste pt.meciul transcendent cu TSKA. Vor cauta sa evita accidentarile,in plus nu sunt obisnuiti sa joace intr-un ritm de Premier League,asa ca e imposibil ca oboseala acumulata joi sa nu-si spuna cuvintul dupa ce-au alergat un meci intreg pentru un al doilea gol in poarta bulgarilor.
Pronostic X,2. Sa speram totusi ca se va impune Farul.

ADY19
19th September 2004, 13:09
Steaua se pregateste pt.meciul transcendent cu TSKA. Vor cauta sa evita accidentarile,in plus nu sunt obisnuiti sa joace intr-un ritm de Premier League,asa ca e imposibil ca oboseala acumulata joi sa nu-si spuna cuvintul dupa ce-au alergat un meci intreg pentru un al doilea gol in poarta bulgarilor.
Pronostic X,2. Sa speram totusi ca se va impune Farul.

Pai se pregateste prin meciuri jucate.....nu sa stea sa se odihneasca. Se pare ca M Tudor va fi titular. Sa prinda o zi buna. :yeah: . Sunt jucatori profesionisti. Aici nu este acea "oboseala" pe care o acuzau cainii :evil: .
Asadar un 2-0 pentru Steaua!!! /hello

giovanni BV
19th September 2004, 14:08
Steaua - Farul 2-0 relaxat !!! Steaua va sta in coada National-ului si cind se vor intilni in direct , atunci se va decide campioana !!! Hai STEAUA !!!

ADelPiero
19th September 2004, 14:19
4-1 lejer :yeah:

Al Dracu
19th September 2004, 14:32
Steaua este un MIT , feciorilor !
Cind se va putea lauda vreo grupare din Romania cu palmaresul CLUBULUI de FOTBAL Steaua Bucuresti ?????????????????????????????????????????


UEFA Champions League Champions 1986
UEFA Champions League Runner-up 1988
UEFA Supercup Champions 1987
Toyota Cup Runner-up 1988
Romanian League 21
Champions
1951, 1952, 1953, 1956, 1960, 1961, 1968, 1976, 1978, 1985, 1986, 1987, 1988, 1989, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 2000
Romanian Cup 20
Winner 1949, 1951, 1952, 1955, 1962, 1966, 1967, 1969, 1970, 1971, 1976, 1979, 1985, 1987, 1988, 1989, 1992, 1996, 1997, 1999
Romanian Supercup 4
Winner 1994, 1995, 1998, 2000
/hello
Ce naiba d-le sa mai demonstrezi ?
:mad:
Sa demonstreze al' de Faru'
:happy

Ar fi demonstrat si Farul si orice alta echipa din tara asta daca s-ar fi numit F.C. "Ministerul Fortelor Armate si Sa Traiasca Valentin Fie-i Numele Laudat In Veacul Vecilor" Bucuresti

ADY19
19th September 2004, 14:33
4-1 lejer :yeah:

Daca se adevereste atunci o sa beau in cinstea ta :happy

Florentin
19th September 2004, 14:47
Chubaka, acesta este un forum unde se discuta fotbal, discutiile stirnesc vrind-nevrind polemici. Cit despre polemici fiind "puerile" parafrazez un mare scriitor american spunund ca respectul pentru cei din jur este extrem de pretios si poate tocmai de aceea dumneata il economisesti cit poti. Daca te temi pentru sanatatea monitorului, care s-ar putea uza prematur, iti dau un sfat, inchide-l. Pe el sau ochii.

Paul
19th September 2004, 19:21
1-1. Steaua va fi secatuita de bulgari, si poate mai si menajeaza pe cineva pentru retur.

voi de aia jucati asha bine in campionat
ii menejati pe stoican , alexa , barcauan , marica :)
:rosu:

Paul
19th September 2004, 19:23
Ar fi demonstrat si Farul si orice alta echipa din tara asta daca s-ar fi numit F.C. "Ministerul Fortelor Armate si Sa Traiasca Valentin Fie-i Numele Laudat In Veacul Vecilor" Bucuresti

priveste palmaresul Stelei de dupa 1989 .
8 tituri , cupe , sferturi Cupa Cupelor , de 3 x Grupe Champions League , etc

in alta ordine de idei :
CSKA Sofia
CSKA Moscova
Ferencvaros
Partizan Belgrad
adica echipele armatei din alta state socialiste ... cate CCE au ?

Seahawk
19th September 2004, 21:07
nu pot sa vad meciul...dar dupa ce am citit pe site`uri pe aici..Farul joaka destul de bine..deocamdata e 0-0 la pauza..Sper sa se termine asa :))

Daca as fi grigoras..in repriza a doua l`as baga pe Liviu Mihai..scoate un penalty...:)) si gata..
In fine..mai paul```..nushtiu ce te tot zbati tu cu palmaresurile voastre..chiar nu inteleg...ce este asa de important palmaresul pentru tine..
deocamdata..joaca doua echipe..dupa parerea meah cu un plus de valoare din partea stelei..dar dupa cum se vede..suntem la egalitate(deocamdata)

si ca sa fiu si eu nesuferit..un pic..palmaresul farului?


PAI : GHEORGHE HAGI..este palmaresul farului..ca de la farul a plecat..
si nu mai are nevoie de alte prezentari..

dar in orice caz..n'are rost sa ne amagim cu palmarese...dar asa suntem noi romanii..traim in trecut..
in momentul de fata..suntem la fel de slabi ca orice tara din estul europei...
in afara de rusia..cu care nu ne putem compara..
asah ca lasati palmaresurile..si priviti prezentul..

3 goluri in 6 minute...cat am luat in tot campionatul pana acum..
au cazut baietii :))..
Asta este..mai buna Steaua..mai valoroasa..bravo lor
Noi acum trebuie sa incercam sa ne revenim cat mai repede..sa`i batem pe Cluj...


oricum..raman la parerea ca Grigoras este principalul vinovat pt. ca am pierdut meciul..
pentru ca nu am mai jucat 4-4-2 agresiv ca inainte..si a skimbat..iar cu 3 fundasi centrali..plus ca in fata l-a lasat doar pe Baicu..
ar fi trebuit sa'l bage si pe liviu mihai..si pe baicu..in fata..
si cu cristocea in spatele lor..sa tinem mingea mai mult..dar deh..ata ete...
Hai Farul!!! Nu conteaza..cu FARUL pana la moarte..

intr`un fel era de asteptat sa pierdem..dar pacat ca am luat asa de multe goluri..
multa bahta in continuare stelei..si FORZZA FARUL!!

le fada marseillais
19th September 2004, 21:49
Felicitari Steaua!!! Din partea mea,succes la titlu anul asta si mai ales in cupa Uefa!

Denis
19th September 2004, 22:04
3-1 pt steaua, felicitari. /hello se pare ca cu orice echipa care joaca steaua cashtiga, cu alte cuvinte are o echipa a doua cam lafel de buna. succes in uefa!

Rechinul Ucigas
19th September 2004, 22:08
Pana La Moarte Cu Farul !!!

Florentin
19th September 2004, 22:14
Am cistigat lejer asa cum am anticipat.
O singura intrebarea ramine: cum stelistii i-au cam facut ferfenita fustita, a plecat Grigoras in slip (deh marinar) sau a imprumutat un pantalon de trening?

Al Dracu
19th September 2004, 22:30
priveste palmaresul Stelei de dupa 1989 .
8 tituri , cupe , sferturi Cupa Cupelor , de 3 x Grupe Champions League , etc

in alta ordine de idei :
CSKA Sofia
CSKA Moscova
Ferencvaros
Partizan Belgrad
adica echipele armatei din alta state socialiste ... cate CCE au ?
Mda! S-o luam pe rind:
1. Palmaresul de dupa 1989. Hehe! Ma faci sa rid! Nu degeaba se spune ca urmasii hotzilor la a 3-a generatie devin nobili. Asta ca despre prima generatie stie toata lumea cit a furat, despre a doua se vorbeste cit a furat tac-su si cu ma-sa, deja de la a treia incolo se pierde urma sursei si sint toti respectabili. Cam cum se intimpla in viata de zi cu zi cu puii nostri de baronashi, la fel si in fotbal. Iti da mina sa ai spate cind ai bagat mina in caraiman pina la umar inainte... :jerk:
2. Echipele armatei din alte state socialiste au exact 1 CCE: Steaua Rosie Belgrad (astia-s pastaile fotbalului sirb, nu-mi baga Partizan Belgrad pe git ca aia sint niste zdrentze artificiale gen Sportul sau National).

Oricum, felicitari Stelei pentru a doua repriza. Pacat ca Farul nu a avut benzina decit pentru prima. Cu toate ca la cita se fura din conductele Petromidiei ar fi trebuit sa ii ajunga pentru 2 meciuri... :D

ADY19
19th September 2004, 22:45
3-1 pentru STEAUA!!!! :yeah: Tot asa baietzi.... Cica Zenga i-ar fi amenintat cu bataia la pauza :p . Cica marinaru o venit sa atace cu 5 fundasi...dar pana la urma fustia o fost gaurita de 3 ori :evil: Daca nu o folosit ACE.... :drak: s-o ingalbenit si s-o rupt

ADelPiero
19th September 2004, 23:05
Daca se adevereste atunci o sa beau in cinstea ta :happy

A fost doar un 3-1 :(

ADY19
19th September 2004, 23:42
E bun si asa DelPiero... Prima repriza o fost slabutza insa a in a doua Steaua a zburdat :D . Putea sa fie mai mare dar e bun si asa. Ma duc sa beau :happy . Tine-o tot asa STEAUA!!! /hello

armin
20th September 2004, 08:15
Steaua a castigat si va castiga orice meci cu echipe care isi vad de fotbal, pentru ca Steaua joaca fotbal. Felicitari Farului pentru ca nu a apelat precum Argesul la al 12-lea jucator si anume TARGA. Asa poate aveau vreo sansa la punct, insa pierdeau la imagine, de aceea eu ii felicit.


Una peste alta,e ridicol ca Steaua sa aspire la mai mult de 1 punct. Farul n-are cum sa piarda meciul din Ghencea.

Unde esti Chubaka, cel mai ridicol dintre forumisti, te-ai umflat ca valu marii inainte de meci, acum nu mai ai glas? Vezi sa nu patiti dupa meciu asta ca dinamovistii, dupa ce le-au scos rezervele lui Manchester fotbalul din cap.

Chubaka
20th September 2004, 08:42
Gigel bucura-te de cele 3 puncte si de cele 3 goluri fara sa sa devii mahalagiu si agresiv.A-ti cistigat,felicitari!!!Dupa prima repriza e clar ca nu te simteai chiar asa de euforic,asa ca inteleg nevoia ta de defulare dupa ce in final a iesit v-a totul super bine.
Intr-adevar,conteaza doar rezultatul final, asa ca reiterez,felicitari si bafta cu TSKA!
Oricum la Constanta o luati pe circa de-o sa behaiti ! Nimic nou,oricum.A-ti tot furat-o in ultimii ani.
Am gasit tonul suburban cel mai adecvat profilului interlocutorului,scuzele mele pentru restul forumistilor!

Dansan
20th September 2004, 09:10
"Oricum la Constanta o luati pe circa de-o sa behaiti ! "

Vorbe , vorbe... Sa- i pupati picioarele lui Dinita ca nu s-a terminat 5-0....

armin
20th September 2004, 09:11
Imi cer scuze daca ma trezesc vorbind aiurea, Chubaka, dialoghezi cumva cu mine?

Pentru ca, 1: nu ma numesc Gigel, iar 2: ce este mahalagiu, agresiv si suburban? Te referi cumva cuvantul "ridicol", cu care de fapt te-am citat pe tine?

ADY19
20th September 2004, 09:22
"Oricum la Constanta o luati pe circa de-o sa behaiti ! "

Ma Chubaka.....esti chiar asa de sigur pe tine? In retur cand Steaua sigur va avea sanse la titlu va juca la Constanta mancand Pamantul. Anul trecut a fost diferit. De asta au si fost rezultatele acelea :evil: . Iti spun eu....o sa va inecati in retur :yeah:

FORTZA STEAUA!!!

baden
20th September 2004, 10:03
Bravo Steaua!!! 25 de minute au jucat frumos.
Mi-au placut "bacauanii": Cristea, Lovin, Baciu si ... Pitu (care e galatean ... dar a fost si pe la bacau)
Una peste alta o victorie clara a stelistilor si o incercare frumoasa a lui Grigoras care a incercat sa emita pretentii. Sfatul meu este sa joace echipa la fel in continuare.

Mult succes stelei in cupa uefa!

apparte
20th September 2004, 11:19
Mda! S-o luam pe rind:
1. Palmaresul de dupa 1989. Hehe! Ma faci sa rid! Nu degeaba se spune ca urmasii hotzilor la a 3-a generatie devin nobili. Asta ca despre prima generatie stie toata lumea cit a furat, despre a doua se vorbeste cit a furat tac-su si cu ma-sa, deja de la a treia incolo se pierde urma sursei si sint toti respectabili. Cam cum se intimpla in viata de zi cu zi cu puii nostri de baronashi, la fel si in fotbal. Iti da mina sa ai spate cind ai bagat mina in caraiman pina la umar inainte... :jerk:
2. Echipele armatei din alte state socialiste au exact 1 CCE: Steaua Rosie Belgrad (astia-s pastaile fotbalului sirb, nu-mi baga Partizan Belgrad pe git ca aia sint niste zdrentze artificiale gen Sportul sau National).

Oricum, felicitari Stelei pentru a doua repriza. Pacat ca Farul nu a avut benzina decit pentru prima. Cu toate ca la cita se fura din conductele Petromidiei ar fi trebuit sa ii ajunga pentru 2 meciuri... :D
In Serbia Partizan e fosta echipa a armatei,daca nu stii,nu te baga!Si nu sunt deloc niste zdrente,sunt prima echipa din estul Europei care au jucat o finala de Cupa Campionilor...daca nu stiai e timpul s-o afli(au pierdut finala cu 2-1 cu Real Madrid).
Paul,ca ardelean ma asteptam sa stii numele generic dat de romani soldatilor unguri(honvezi).Echipa armatei din Ungaria era Honved,nu echipa din sectorul 9 budapestan,cunoscuta in toata Ungaria sub numele de "tiganii",adica ferencvaros.
Revenind la subiectul topicului,o prima repriza mizerabila facuta de Steaua,dar,dupa deschiderea de scor a urmat "circul Ghencea".

bazz
20th September 2004, 11:33
Victorie clara a Stelei,asta datorita si Farului care nu i-a pus mari probleme.Felicitari lui Zenga pt jocul echipei.Cand a venit in Ghencea am crezut ca o sa fie un fiasco total si ca Steaua nu va avea rezultate dar a dovedit contrariul.Succes Stelei in campionat si mai ales la Sofia!

claudio25ro
20th September 2004, 13:12
Adevarul Ca Steaua Merita Victoria Dar Numai In Repriza A Doua.in Prima Au Avut Noroc Ca Nu A Dat Farul Gol Ca Cine Stie Ce Iesea....
Succes Steaua La Sofia (ca Sa Vezi Ce Poate Spune Un Dinamovist).

Mariusmadmax
21st September 2004, 00:23
:D
Cred ca pastrarea masurii este necesara la Constanteni ...
Sunteti baieti buni , da ati cam sarit calu' :D