PDA

View Full Version : Etapa 7: FCM Bacău - Dinamo



ADelPiero
13th September 2004, 02:11
Duminică, 19 septembrie: FCM Bacău - Dinamo (ora 19.45, Naţional TV)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Catalanul
13th September 2004, 02:22
Bacaul e in ''Top5'' :D Dinamo e la retrogradare, logic si normal ar fi ca moldovenii sa castige ;) sper sa o faca, 1-0 bate Bacau' :yeah:

Papagilus
13th September 2004, 06:06
Meci deschis ca mai toate din etapa asta :ok: . Dinamo va trage cu dintii sa iasa din "groapa" /OLE/ . Pronostic: 2

Angelina Jolie
13th September 2004, 07:32
Isi revine Dinamo odata cu revenirea meseriasului de Mihalcea--super jucator. pronostic 2.

baden
13th September 2004, 08:02
Eu sper sa castige bacaul. Cred ca va fi foarte greu pentru bacauani.

RstInPc
13th September 2004, 13:21
Bacaul a facut mereu meciuri bune impotriva noastra. Un meci greu avand in vedere forma nu tocmai buna a lui Dinamo. Sper sa se trezeasca. Un pronostic e greu de dat. Este un meci de 1X2.

armin
13th September 2004, 14:01
Da, e greu meci, dar oare nu toate meciurile sunt grele, din care cel mai greu e urmatorul? Mai ales in deplasare.
Bafta Dinamo in UEFA :)

gicu
13th September 2004, 14:53
RstInPc, numa' noi mai speram ca se vor trezi...pe cand ei dorm in continuare (acasa, ca n-au mai vrut sa doarma la Saftica).

Despre meci, eu cred ca o sa fie greu. Seche face tot posibilul sa-l multumeasca pe stapanul Gigi asa ca o sa incerce sa ne incurce. Ramane de vazut insa daca nu ne incurcam singuri...

Papagilus
13th September 2004, 16:44
Da, e greu meci, dar oare nu toate meciurile sunt grele, din care cel mai greu e urmatorul? Mai ales in deplasare.
Bafta Dinamo in UEFA :)

Thank you man! :ok:
Multa bafta si voua in meciul cu bulgarii. :yeah:
Dupa aia mai vedem ce faceti voi cu Farul si noi cu Bacaul. Ambele echipe vor avea doua meciuri grele in sistem duminica - joi - duminica. Va fi interesant de vazut cum vor iesi din asta.

Polichampion
13th September 2004, 21:06
Bacaul trage la UEFA, dinamo la divizia C.... meci fara istoric... Bacau-Dinamon 4-1

bazz
14th September 2004, 00:18
Se va termina egal 2-2

Mariusmadmax
14th September 2004, 03:46
:D
agentii in actiune :D
FCM Bacau - Dinamo 6-0

cuzmy
14th September 2004, 09:03
catzeii o sa plece cu coada intre picioare si din moldavia! 1 solist!

baden
14th September 2004, 09:47
:D
agentii in actiune :D
FCM Bacau - Dinamo 6-0
Dupa ce steaua l-a luat pe cristea si pe lovin nu prea mai are la bacau cine sa bage 6 goluri. Cursaru ar vrea sa revina in meciul cu dinamo care l-a facut mare pana acum dar de la a marca o data sau de doua ori pana la a baga 6 (sase) goluri e distanta mare. Pe de alta parte dinamo nu joaca chiar asa de prost pe cat o arata rezultatele ei de pana acum. Trebuie sa tii in aparare 3 jucatori, trebuie sa tii macar 1 mijlocas la inchidere bun ... macar 2 dintre ceilalti jucatori trebuie sa acopere aripile ... deci atacul inpotriva lui dinamo trebuie tinut in 4 jucatori ... eventual cu inca 1 in situatii bune ... . Cursaru ca sa inscrie trebuie adus in fata portii in pozitie buna de un mijlocas bun.
Va fi greu pentru bacau.

Ca sa castige cu 2-1 sau 3-2 ... bacaul ar trebui sa joace in sistem 1-3-4-2-1 ... cu Cursaru varf si cu unul din tineri la deschidere sau la invaluire ... (care ar trebui sa alerge cat 3) Narcis Raducan ca mijlocas ofensiv si eventual cu altul care sa accelereze jocul ... mmm ... subtire

Au noroc bacauanii ca apararea echipei dinamo va fi slabita ... portarul va fi fara meciuri ca titular ... la centrari dinamovistii sunt mai imobili ... . Daca vor incerca sa joace pe contre dinamo va pierde ... dar daca se inchid in aparare si lasa doar un varf ... (isi lasa nasul in jos dinamovistii) ... bacauanii vor castiga greu.

eu sper sa castige bacaul cu orice scor - cel mai probabil un (1-0 sau 2-1).

Bafta bacau

simpson
14th September 2004, 13:15
Cam multa filozofie pentru un meci de 1 solist... 2-0.

Saber Rider
14th September 2004, 14:53
Chiar daca era in forma Dinamo si tot era un meci foarte greu pentru ei, daramite acuma, cand jocul lor lasa de dorit, si sunt unde sunt in clasament. Ca indisponibilitati sunt si la o echipa, si la cealalta.

Singura sansa a lui Dinamo este sa considere rezultatele dezastruase de pana acum ca un dus rece si sa se trezeasca. Dar ... asa poate ziceam si etapa trecuta, si cealalta etapa trecuta ... etc. Nu se stie.

Sunt si eu de parere ca e un meci de 1x2. Si culmea e ca oricare din aceste optiuni este la indemana exclusiv a lui Dinamo, si nu a bacauanilor. Si mai ales cred ca va depinde mult si de starea de spirit dupa meciul cu Partizan. La care, apropo, totusi vreau sa le urez succes cainilor.

ADelPiero
15th September 2004, 01:48
sper ca va bate Bacaul :yeah:
sa ramana dinamo pe locul unde e acuma !! :lol:

simpson
15th September 2004, 09:42
sau, poate, mai jos...

methos
15th September 2004, 16:08
bacau - dinamo 0-2

baden
16th September 2004, 08:32
sper ca dinamovistii sa lupte pana la epuizare cu Partizan ... si sa castige la scor ... iar apoi sa joace "epuizati" la bacau

simpson
16th September 2004, 09:07
Nu-i nevoie, pot sa vina ei si odihniti, ca tot castigam...

baden
16th September 2004, 14:15
N-ar fi bine pentru dinamovisti ca ei sa nu lupte pana la ultima "picatura" de energie ca sa se califice in cupa uefa ... . E spre binele lor sa vina terminati la bacau :)

Florentin
17th September 2004, 02:48
Ii vad hotariti pe ciini sa-si bata propriul record de 7 meciuri fara victorie. Si pentru ca, presupun, taurii nu vor sa le strice aceasta mica bucurie am sa merg pe 2-1 pentru Bacau.

giovanni BV
17th September 2004, 08:59
Bacaul a pierdut jucatori de valoare , cine-i va inlocui , trebuie sa arate ca nu sint afectati de aceasta schimbare !!! Eu cred ca vor da de furca lui Dinamo , dar nu cu aceeasi presiune , si poate Dinamo , fiind intr-o situatie nu prea fericita nici in campionat si nici in cupele europene , va deveni tot mai infometata de puncte !!! Un egal ar multumi pe toata lumea !!!

LaTzaU
17th September 2004, 09:11
1 solist , Bacau` castiga cu mari probleme.. Dinamo are moralul la pamant , au pierdut la partizan aseara , sunt pe loc retrogradabil in campionat , desi au un lot exceptional , vor pierde .. fara sa dea gol ; Bacau` desi e slabit de plecarea multor jucatori spre Steaua .. au inca o echipa foarte buna care joaca de ceva vreme impreuna , si fara prea multe stele in echipa.. vor lasa cateii fara replika .. vor "deraia " si dinamovistii cum au facut si cei de la rapid :P . :D . Hai Bacau` ..

leveu
17th September 2004, 10:48
Dinamovisti vin foarte debusolati dupa infrangerea de la Belgrad si vor fi nervosi si obositi :D E clar victorie Bacau :evil: ,dupa care urmeaza demisia lui Ioan Andone sigur. :cya:

fia
17th September 2004, 10:49
Eu cred ca meciul va fi o reeditare a meciului cu Partizan... Deci sorry Dinamo... Tot cu 3 puncte ramaneti....

RstInPc
17th September 2004, 11:09
sunt pe loc retrogradabil in campionat , desi au un lot exceptional [...]

Vorbesti serios ? :happy :happy Ma faci sa rad. Tolomacii aia ?

Acu' serios vorbind. Gata cu infrangerile. Veti vedea o alta fata a lui Dinamo. Jucatorii sunt hotarati sa faca uitate jocurile mai putin reusite din ultima vreme. O sa vedeti un nou Dinamo........ Parca am mai auzit asta recent pe undeva...si brusc ma trezesc :headbang: Astia nu pot sa bata nici echipa de juniori 1989 a lui Dinamo. :rosu:

leveu
17th September 2004, 11:21
Nu te supara dar de unde sti tu ca o sa vedem o noua dinamo?:confused: Ai vorbit cumva cu Andone si te-a tradus cu aburelile lui :D
Trezestete dinamo e mancata sezonul asta :headbang: sori :evil:

RstInPc
17th September 2004, 11:35
Tu chiar nu vezi ca am scris la misto ? Ia mai citeste inca o data ce si cum am scris.

baden
17th September 2004, 13:20
daca nu le taiati urechile sau cozile la "caini" nu ajung sa alerge mai mult sau sa se dea la balon. Mancati, platiti si bauti bine nu ai ce face cu "javrele " pe stadion. sfatul meu e sa li se taie coada la bacau. vor arata chiar caraghiosi.

daca nici pentru uefa nu se bat atunci sa fie trimisi la un azil de batrani ... dinamovistii.

Cucu
17th September 2004, 18:18
retrogradeaza Dinamo? ar fi ceva

ronaldinho
17th September 2004, 22:56
ar fi ceva de vis. Daca te uiti bine, doua dintre echipele lui Dinamo au cazut anul trecut: Piatra Neamt si Ploiesti. Nu ar fi exclus ca si Oradea sa fifost tot a lui Dinamo, dat fiind prietenia dintre Vizer si borcica maidanezul. Bistrita s-a facut fata cuminte, la fel si Nationalul. Bacaul s-a dat bine cu al de Gigi, asa ca va face tot posibilul sa-iincurce pe catei. Sper si cred intr-un 1. Nici un X nu ar fi rau. Sper ca Dinamo sa ramana acolo unde e acum pana la sfarsit. Abia astept sa plece petre si danciu din iarna sa vedem derby-uri pe viata si pe moartegen Iasi - Dinamo, Sportul_dinamo, etc.

apparte
17th September 2004, 23:22
Sper(si cred)intr-o victorie a bacauanilor care sa le distruga total moralul cainilor(daca mai au).Anul asta am impresia ca Borcea nu va mai munci atat de mult(tineti minte replica data fanilor care-i reprosau ca si-a cladit averea pe furturile de jucatori de la Dinamo,iar replica lui a fost -citez din memorie-"pai eu muncesc,nu ca ei,am firma..."). :evil: :ok:

ADY19
18th September 2004, 00:09
Si eu sper la o victorie a Bacaului. Dinamo e la pamant....are si Bacaul problemele ei dar si Dinamo vine in Moldova cu un lot subtiat.. :yeah: O sa fie un 3-1. :ok: Hai cu retrogradarea :evil:

Florentin
18th September 2004, 04:32
Interesanta decizia lui Andone de a lasa la echipa a doua (in fapt cred ca in acest moment este prima echipa, pentru ca adunatura numita Dinamo care se tireste prin Divizia A cu greu poate fi numita echipa) trei jucatori si pe Dragan (pe asta nu m-as hazarda sa-l numesc jucator) in conditiile unui lot subtire (inclusiv ca valoare). Probabil, si este numai o opinie, sper sa nu ma muste vreun de-al lor, se gindeste ca daca ia si a saptea infringere se intoarce roata. O fi si asta o strategie ...

giovanni BV
18th September 2004, 08:43
Predictia mea s-a adeverit , stiam ca , cu acest program incarcat pe care-l are Dinamo , precum si Steaua , trebuia sa se amina aceste jocuri !!! Trebuiesc pregatite partidele din cupele europene , asa ca s-a ajuns la comun acord si cu federatia , si l-i s-a aprobat si aminarea restantelor din etapa a -3-a !!! Buna decizie , si succes tuturora in cupele europene !!!

alex36
18th September 2004, 09:32
Sper ca DINAMO sa constientizeze faptul ca daca nu vor castiga la Bacau,vor ajunge pe ultimul loc.Iar rusinea pe care o vom suporta,o vor simtii din plin.Dar cred ca ei vor castiga meciul cu Bacaul.Inca m-ai am incredere in ei! :ok::

Pustoai-k
18th September 2004, 10:53
DACA Poli Iasi bate Sportul Studentesc si Brasovul bate Unirea......Dinamo ia bataie sigur si trece pe ultimul loc adica pe 16 :happy

tchibos
18th September 2004, 13:04
Nu sunt dinamovist dar cred ca Andone, care e un mare antrenor, stie sa ii monteze pe jucatori. Cred ca au atins "apogeul" cainii. Daca sunt o mare echipa acum e momentul sa isi revina, daca nu emit pretentii degeaba. MERG PE UN 2 SOLIST! BAFTA DINAMO IN CUPA UEFA SI ...


FORTZA FARUL!/OLE/

ADY19
18th September 2004, 14:14
Este Andone un antrenor foarte bun (dupa parere mea) insa acei jucatori s-au cam plictisit sa joace...sa alerge(Niculescu). Apararea la ei este varza. Sincronizare 0. SI dupa modu in care au luat-o la Partizan(2 goluri in 30 sec :drak: ) ma indoiesc ca se poate schimba ceva in acest timp :p . Victorie a Bacaului cu 2-1 si daca o sa se adevereasca atunci Dinamo ca pierde si aici la Iasi :evil: . Ultimu loc este rezervat :p

ADY19
19th September 2004, 00:28
Iasul a dezamagit prin jocul prestat. Bacau.....castiga!!!! PLS :D . Bate-i pe Dinamo. Sa plece cu coada intre picioare :drak:

fan4milan
19th September 2004, 14:10
:drak: FCM Bacau-Selectionata maidanezilor 3-0 :drak:
Forzza Rapid!!!!

giovanni BV
19th September 2004, 14:20
Singurul meci care se poate incheia cu supriza in aceasta etapa !!! Ramine de vazut cit de mult tin jucatorii la Andone !!! Aici probabil va fi punctul de viitor al antrenorului la echipa !!! Si nici Bacau-lui nu-i va fi usor , cu schimbarile in echipa si accidentarile jucatorilor !!! Sa vedem cine vrea mai mult victoria !!!

ADY19
19th September 2004, 14:39
Singurul meci care se poate incheia cu supriza in aceasta etapa !!! Ramine de vazut cit de mult tin jucatorii la Andone !!! Aici probabil va fi punctul de viitor al antrenorului la echipa !!! Si nici Bacau-lui nu-i va fi usor , cu schimbarile in echipa si accidentarile jucatorilor !!! Sa vedem cine vrea mai mult victoria !!!

Bacaul!!! 3-1 se va termina :ciocan:

Denis
19th September 2004, 21:55
Neatza Dinamo, cum ai dormit? :D. Ori sau trezit dinamovishtii ori fcm bacau a avut norok in primele etape :thinkso:. Imi pare bine ca as cashtigat dinamo, dar intrun fel nu :headbang:. parca vreau sai vad in B la anu', dar nu cred ca e posibil. shi chiar daca ar fi pe loc retrogradabil la sfarshit de campionat, o sa dea nisht bani shi tot se scoate...

alex36
19th September 2004, 21:56
Bacaul!!! 3-1 se va termina :ciocan:


Bacau-Dinamo 0-2 :ciocan:

ADY19
19th September 2004, 22:50
La dreq....o muscat cainii :mad: Pacat ....credeam ca Bacaul o sa reziste incat sa faca cel putin un egal insa se pare ca nu au putut. Pacat....vroiam Dinamo caaaattt mai jooooss :drak: :headbang:

RstInPc
20th September 2004, 08:40
Baaaa, da rai mai sunteti ! Toti vreti sa ne vedeti cat mai jos, sa ne calcati pe coada. :nah: Dar nu uitati ca un caine incoltit devine foarte periculos :mad:

armin
20th September 2004, 08:59
Bacaul daca voia macar un egal, trebuia sa joace la victorie. Ei au crezut ca se pot apara o repriza intreaga.
Dinamo a meritat cele 3 puncte. Bafta in UEFA!

ADY19
20th September 2004, 09:32
De vrut vreau sa o vad jos insa stiu ca aces lucru nu se va intampla :mad: In schimb ii doresc succes in UEFA ca avem nevoie de cat mai multe puncte. E greu insa se pot califica numai sa fie super atenti in aparare. Sa se califice ambele ar fi super :yeah: Bafta!

baden
20th September 2004, 09:51
Bacaul daca voia macar un egal, trebuia sa joace la victorie. Ei au crezut ca se pot apara o repriza intreaga.
Dinamo a meritat cele 3 puncte. Bafta in UEFA!
bacaul a aratat in acest meci doar cat de slab poate sa joace !
Greseala principala este a lui popovici ... e clar ca a mers pe o formula superdefensiva.
Pe de alta parte si jucatorii si-au aratat limitele. Daca nu reusesc sa-l "resusciteze" pe Cursaru ... pentru bacau va fi greu sa scape de divizia b. Pacat pentru ei ... pentru ca dinamo era o echipa de invins daca incercau sa joace putin mai ofensiv cu ea (sa puna macar 3 jucatori pe atac)
Raducan si Cursaru au jucat prea slab ca sa poata bacau sa emita pretentii.

ieppy
20th September 2004, 14:08
Bah, rau ati mai ajuns. Ma refer la carcotasii de pretutindeni care in loc sa poarta grija echipelor lor, dau din coada(bah ce expresie) cand vad pe Dinamo intr-o pasa proasta. Vad pana si pe unul din Iasi(hai ca asta e de domeniul fantasticului) vorbind de Dinamo.

Lasa mai copii ca prevad nopti negre(sau albe, depinde daca o sa mai aveti somn sau nu) cand Dinamo va reusi sa castige din nou campionatul. Dar nu va faceti grija, eu nu o sa rad de voi(oare?) ci o sa va las sa strigati(cum de altfel sa si strigat inainte de meciul cu bacau) de arbitrii, observatori si blaturi.

Buna Ziua si Noapte Buna.

inter
20th September 2004, 14:10
:D:D, gata ti-ai revenit?
vezi ca peste 2 etape iar intri in lupta :p(deja au inceput postarile:p)

ieppy
20th September 2004, 14:18
unde?unde?

intere, nu mi-am revenit, ci am revenit. exista o diferenta. Oricum lupta de anul asta o sa semene cu lupta de anul trecut, si de acum 2 ani, si de acum 3 ani. opreste-ma cand se schimba ceva.