PDA

View Full Version : Va reusi UTA sa se salveze de la retrogradare?



red-nex
9th November 2002, 15:10
Astept parerile voastre despre UTA si va rog sa raspunde-ti la chestionarul alaturat!!

Ultra
9th November 2002, 15:42
Cred ca da. Sunt echipe si mai slabe, vezi astra, bacaul etc. Dar mai vine si returul.

Colonelu'
9th November 2002, 18:54
Eu cred ca va reusi! Ar fi bine sa avem cat mai multe echipe din Vest ca m-am cam plictisit de Moldova fotbalistica... :P

Valer
11th November 2002, 00:58
Eu incerc sa spun si mai mult, cred ca si AEK o sa se duca in B sau cel putin ajunge la baraj. UTA e ca si in B, cu noroc nu o sa se duca in seria II.

22nd November 2002, 05:37
Da

23rd November 2002, 15:51
Cred ca UTA o sa fie mai buna din saptamana in saptamana.Desi sunt fata si unii ar zice ca nu stiu prea multe despre fotbal,cred ca UTA nu o sa retrogradeze.AM INCREDERE IN EI!!si ii susutin si ii voi sustine indiferent in ce situatie s-ar afla :happy [/quote]

toma
24th November 2002, 04:50
eu sper ca UTA sa nu pice chiar acuma in B, si poate nici la anul. ca ultima oara parca asa au facut, au venit si au plecat... dar sunt prea inconstanti :(

Cipangoo
2nd December 2002, 12:25
Sper sa nu pice. Oricum nu pot fi de acord cu tovarasul care include la echipe mai slabe pe bacau si lasa afara pe ceahlaul sau pe sportul (in cazul in care pleaca cei trei)

danic
2nd December 2002, 20:49
nu cred
si eu m-am plictisit de estul fotbalistic........

edmond
4th January 2003, 23:05
Sper sa nu paraseasca Divizia A ca oricum sunt destule echipe mai slabe decit UTA gen Sportul, Astra, Farul, Ceahlaul... iar in vara sa promoveze Oradea si se va reface trioul de elita al vestului :happy

Hellvis
5th January 2003, 17:51
Prietene Edmond, tu vorbesti cu inima!!! Nu cred ca Sportul este o echipa mai slaba decat UTA. Sclipirile lui Njock nu dau valoare unei intregi echipe, de aceea cred ca UTA va pica in B cu "brio"...

edmond
5th January 2003, 22:49
Avind in vedere ca de la Sportul va pleca Andone si mai mult ca sigur o serie de jucatori printre care si Dinita eu zic ca Sportul va deveni o candidata certa la retrogradare... in timp ce la UTA de plecat nu a plecat nici un jucator ci din impotriva lotul a fost intarit cu Markus Pleuler un mijlocas ca a jucat pe la Stuttgarter Kickers si Ulm 1846. Iar pina-n martie o sa mai vina vreo doi, trei jucatori de valoare in curtea UTA-ei. Iar cu privire la Radu Nunweiller, noul antrenor, sunt sigur ca va demonstra ca nu s-a gresit atunci cind a fost ales sa conduca destinele "Batrinei Doamne". http://www.fcutarad.as.ro/forum/images/smiles/icon_forza_uta.gif

Hellvis
6th January 2003, 16:58
Argumentul tau cu plecarea lui Andone si a catorva jucatori de la Sportul este temeinic. Asa ca, reformulez: UTA va pica in B impreun cu (poate) Sportul :drak:

Sinn Fein
6th January 2003, 17:24
DA!

marky
16th January 2003, 09:34
din pacate UTA se duce in B.pacat pentru o echipa din banat.m-am saturat de echipe din bucuresti si moldova in divizia A.Astept sa intre in divizia A Clujul,Bihorul dar mai ales Corvinul Hunedoara,echipe care au insemnat ceva pt fotbalul romanesc. :o

Ayrton
17th January 2003, 12:02
Si eu imi doresc sa nu retrogradeza UTA, ca am o slabiciune pentru ei.
In schimb, Farul Constanta si Poli Timisoara vor retrograda...parerea mea!

ricky
17th January 2003, 17:19
Cu venirea lui Nunweiller, banuiesc ca la UTA se doreste raminerea in primul esalon al tarii !
UTA nu va pica in B, pentru simplul fapt ca VOR FI CEL PUTIN 3-4 echipe mai slabe decit EA !
Si-apoi, UTA are un program mai lejer decit CONTRACANDIDATELE la retrogradare ! Din CELE MARI, doar DINAMO vine la ARAD !
In rest, daca m-am "ochit" bine, la ARAD vor juca "meciul de 6 puncte" echipe ca CEAHLAUL, FARUL, OTELUL, POLI, BACAU, ARGES si GLORIA !

P.S. Sa asteptam finalul...si-apoi mai vorbim ! :D
Pe "piata" DIVIZIEI A...poate mai dispar vreo 2 echipe... :D

totmarius
23rd February 2003, 16:35
:yeah:
sper că veți reuși acest lucru noi cei din Galeria Jiului vam fost mereu alaturi
HAI UTA
HAI JIUL

vladra
5th March 2003, 15:14
Nu cred ca va avea psihicul atat de puternic desi ar meirta si o echipa din zona asta a tarii un loc in Divizia A. Desi s-au intarit cu un antrenor de valoare si jucatori noi pe seama carora se pun mari sperante nu cred ca vor reusi sa supravietuiasca. Cred ca vor face o impresie placuta asa cum si sportul facea candva si apoi retrograda. Oricum sper ca macar o formatie din Ardeal sa ramana in A.

cheloo
5th March 2003, 18:49
cred ca isi vor reveni dar mai mult de un baraj nu le dau sanse. oricum nota 10 pt centrul de juniori . daca nu s-ar fi grabit in vara sa vanda cativa jucatori cand vroiau sa vanda si locul in A , altfel ar fi stat problema acum.

iohannfus
18th March 2003, 14:40
pacat de UTA ... de ce sa nu o recunosc ... dar nu prea are fatza de divizia A ... parerea mea ... are echipa slaba rau, conducere la fel ... de umplutura :P
poate, poate reuseshte un baraj si acolo se poate salva ca poate are si noroc

ovy
20th March 2003, 19:57
Nici o sansa! Ar fi bine pt.ei sa scape de lanterna!

apparte
24th March 2003, 05:11
Din pacate,la anul va fi derby in B UTA-Bihoru :x Asta e,viata merge inainte:)

ivanrobertadrian
24th March 2003, 23:01
UTA ,POLI AEK /fu/ ,SI ORADEA si toate echipele din ardeal sunt echipe de serie B2pacat de suporteri
Imi pare rau dar FARUL a umilit UTA de 2 ori anul acesta.
UTA=BBBBBBBBBBBBBBBB :ciocan:

07Ex
25th March 2003, 19:14
Din pacate pentru voi nu cred ca scapati de retrogradare, nici macar dupa egalul de sambata din Regie.

rasheedkpenny
25th March 2003, 19:17
Puncte puse in joc mai sunt, dar daca UTA nu arata ca merita sa ramana in Divizia A, atunci probabil ca nu va ramane.
Adevarul e ca nu prea vad echipe in Divizia B care sa fie mai bune decat UTA... voi vedeti?

07Ex
26th March 2003, 01:37
Poate Petrolul Ploiesti. Greu de spus.

Ayrton
16th April 2003, 12:39
Haide UTA, trage-le o mama de bataie celor de la Fulgerul Bragadiru AEK Timisoara!

Gigi
16th April 2003, 16:48
lol Mama mama ca ati luat bataie de la Poli. O sa va aud la anul sambata de la 11. La revedere. Poate mai veniti prin Timisoara sa vedeti meciuri de divizia A. Hai ca va pup. Imi pare rau de voi, ce sa zic, ca sunteti din vest, dar asta e viata.

deep purple
16th April 2003, 23:10
ayrton, un pic de bun simt vestic nu ti-ar strica. Ini pare rau de UTA sincer. Mi-ar placea sa bata tot si sa lase pe Ceahlaul si Dianmo sa-si faca blaturile in liniste in B1.

Forza "Poli"!
Bafta UTA!

07Ex
17th April 2003, 01:34
Dupa rezultatul de astazi nu prea cred ca UTA va mai putea evita retrogradarea. Imi pare rau pentru voi!

In ceea ce-l priveste pe Gigi, nu fi prea fericit deoarece nu se stie inca daca Poli nu se va alatura UTA-ei la anul in B. Voi din pacate n-ati scapat inca de retrogradare.

Vai ce n-as da sa retrogradeze Ceahlaul, Bacaul, sau Astra in loc sa retrogradeze echipe frumoase si cu nume precum UTA sau Poli.

boys alba-iulia
18th April 2003, 11:12
in serie B cu voi sclavilor... /fu/ .facem rocada la vara?lol

ovidiudod
18th April 2003, 18:11
UTA va pica deoarece nu are jucatori.
Cine a zis ca bacaul si Astra sunt mai slabe ca ea s-a inselat.In afara de Njock si Nagy nu prea vad jucatori buni pe acolo. Insa eu as vrea sa ramana, dar n-are cum. Daca nu pica ea, atunci cine pica?

deep purple
19th April 2003, 05:12
Cum cine pica? Anu asta dinamo si la anu' steaua. S-a inceput curatenia in campionat si vad ca merge spre bine. Daca nu s-au desfiintzat in dec '89 vor muri incet acum. :yeah:

RedBaron
19th April 2003, 20:33
Nu mai scapa UTA... Pacat!

Max
20th April 2003, 23:44
Imi pare foarte rau de U.T.A, este echipa mea de suflet, dar cred ca va retrograda. Ce este mai trist este ca sportul si in special fotbalul a devenit o facere. Eram copil cand UTA castiga campionatul si elimina detinatoarea Cupei Campionilor Europeni...ce vremuri!!! Sper din toata inima sa revina. Unde sunt gloriile Aradului din anii '70? Domide, Lereter, Leac, Vidac, Axinte, Purima, Kuhn II, Pojoni, samd, ei au ridicat ehipa atunci, ar trebui sa o faca si acum.

toma
21st April 2003, 01:16
domide iti zic eu ce face, bine mersi. a antrenat UTA intr-o perioada, mi se pare ca a adus-o in A la inceputul anilor 90, pe urma UTA a cazut si el a plecat, a mai antrenat prin Ungaria etc. o duce f bine, din cate am putut sa imi dau seama, cand merg la Arad mai dau nas in nas cu el ca e vecin cu bunica-miu, arata cat se poate de infloritor :happy de restu' nu stiu

Max
21st April 2003, 15:39
Exact ceea ce spuneam, fotbalul este o afacere;nu pot sa-l condamn pe Domide ca a plecat in Ungaria sa antreneze, bani mai multi, alte mentalitati. Din cauza asta am plecat si eu. Pana nu se schimba mentalitatea la noi nu o sa se realizeze prea mult. Sufar pentru UTA si pentru toate echipele din vest, am avut toate cronicile partidelor din "Sportul" din '70 (aveam 8 ani) pana dupa '90 cand a cazut a doua oara, am incetat sa mai merg la meciuri, din cauza blaturilor.Este pacat de ceea ce se intampla acum, competitia pe plan sportiv este dupa cea pe plan financiar, este adevarat ca fara bani nu mai poti face nimic, dar trebuie mai multa inima in ceea ce se face astazi.