PDA

View Full Version : Etapa 5: CFR Cluj – Gaz Metan Medias 2-0



delaparis
23rd August 2009, 23:45
DUMINICA, 30 AUGUST 2009
ora 18.00 DIGI SP
discutii inainte si dupa meci

cristi13
23rd August 2009, 23:56
cfr cluj e un pic debusolata ,dar cred ca va invinge

grasu2
24th August 2009, 01:14
In 80 de minute de joc cu Dinamo nu stiu daca s-a pronuntat numele lui Leao de 5 ori. Ca de jucat nici nu se mai poate discuta. Suturi de la distanta ioc, pase filtrante zero, intrari/deposedari sau recuperari, de domeniul SF-ului pentru acest jucator. Nici nu stiu exact care-i scopul sau in echipa, o fi actul de prezenta si tura pe la caserie?

Daca Conceicacao invoca iara "o Cluj jugadores nu are pentru ca son accidentados, neadaptados, nelibincurados" si jucam cu nulitati deastea nu m-ar surprinde sa faca Gazul egal. Daca, prin ceva miracol isi rup ambele picioare urmatorii: Leao, Flores, Alcantara si Muresan risca sa si castigam. Oricum mai mult de 1-0 nu le dam la astia. Nu ca n-am putea, dar dupa 1-0 se retrage echipa asa de tare in aparare ca iese din stadion.

Rossi
24th August 2009, 05:43
1 solist

stiintacv
24th August 2009, 09:56
1 solist.

drughi
24th August 2009, 10:20
2 solist ii spulbera medias dar pana atunci 2 solist cu sarajevo

cristi13
24th August 2009, 10:47
In 80 de minute de joc cu Dinamo nu stiu daca s-a pronuntat numele lui Leao de 5 ori. Ca de jucat nici nu se mai poate discuta. Suturi de la distanta ioc, pase filtrante zero, intrari/deposedari sau recuperari, de domeniul SF-ului pentru acest jucator. Nici nu stiu exact care-i scopul sau in echipa, o fi actul de prezenta si tura pe la caserie?

Daca Conceicacao invoca iara "o Cluj jugadores nu are pentru ca son accidentados, neadaptados, nelibincurados" si jucam cu nulitati deastea nu m-ar surprinde sa faca Gazul egal. Daca, prin ceva miracol isi rup ambele picioare urmatorii: Leao, Flores, Alcantara si Muresan risca sa si castigam. Oricum mai mult de 1-0 nu le dam la astia. Nu ca n-am putea, dar dupa 1-0 se retrage echipa asa de tare in aparare ca iese din stadion.

aveti probleme cu Conceicacao asta

Q-Djyni
24th August 2009, 10:48
2 solist ii spulbera medias dar pana atunci 2 solist cu sarajevo

:)))))

Favorita clara in ambele manse,si in ambele va iesi invingatoare.

grasu2
24th August 2009, 11:39
aveti probleme cu Conceicacao asta

Eu pot sa spun ca l-am contestat de la bun inceput. Nu infrangerea cu Dinamo e problema ci jocul in general. Asta nu stie sa atace decat atunci cand nu mai are obiectiv.

barbarella
24th August 2009, 14:27
Mari probleme cu antrenorul, iar fata de retur, cand echipa zburda in minutul 90 dupa pregatirea fizica facuta de Dusan, acuma mi se par cam obositi spre sfarsitul jocului. Poate n-au ajuns inca la varful de forma, sa nu ne grabim nici noi cu criticile.

Stefan_Cel_Mare
24th August 2009, 14:45
cred ca la meciul asta iese X.

Ionescu23
24th August 2009, 15:51
Nu il chema Conceicao?sau si-a schimbat numele in Conceicacao?Frumos nume:D

Hingherul
24th August 2009, 18:07
unguru` Bulan abia ce si-a deschis seria infrangerilor. le da gaz...gazul :D

MaxximusLegion
24th August 2009, 18:22
Gaz Metan, de departe cel mai frumos joc practicat din campionat.Ca sa citezi pe rapidisti, gaz metan e castigatoarea morala a campionatului!:D
Hai,Gazu`!:yeah:

cristi13
24th August 2009, 19:31
Gaz Metan, de departe cel mai frumos joc practicat din campionat.Ca sa citezi pe rapidisti, gaz metan e castigatoarea morala a campionatului!:D
Hai,Gazu`!:yeah:

e prea devreme sa spui asta

nayram
24th August 2009, 21:28
nu m-ar mira daca bate gazu:D

Lordul
24th August 2009, 23:36
Cfr-ul nu ar trebui sa aiba probleme dar cu Mediasul nu se stie niciodata.....

janessu
25th August 2009, 11:48
no, aicea-i surpriza etapei ...bate gazu'

Elphax
25th August 2009, 12:00
no, aicea-i surpriza etapei ...bate gazu'

sa nu exageram, egal :D

cristi13
25th August 2009, 12:35
cfr va da sigur gol...si vor castiga

delaoltenia
25th August 2009, 13:07
1 solist

diorin
25th August 2009, 13:18
..daca Lita D-tru are dreptate (ceva de genul ca frana este o epava ?) ,atunci Mediasul scoate un egal si nu ar fi o surpriza.

delaoltenia
25th August 2009, 13:18
...bun,foarte bun un egal. :D

Nightwish
25th August 2009, 13:38
..daca Lita D-tru are dreptate (ceva de genul ca frana este o epava ?) ,atunci Mediasul scoate un egal si nu ar fi o surpriza.

Ce e aia frana? Nu vorbeam despre un meci de fotbal? :rolleyes:


Batem fara probleme, chiar cu Conceicao pe banca...

Ess
25th August 2009, 22:06
nu m-ar mira daca bate gazu:D

n-ar mira pe nimeni...nici macar n-ar fii o surpriza.
as avea atatea de spus, dar as cam repeta ce-a zis grasu'....doar cu specificatia ca, in loc de picioare, sa-si rupa pulele...
(cristi> editeaza tu, ca la mine oscileaza monitorul cu viteza luminii :D)

nem bai...elore chefere si la bine si la greu. ca doar n'om retrograda :D

gica
25th August 2009, 22:12
Eu pot sa spun ca l-am contestat de la bun inceput. Nu infrangerea cu Dinamo e problema ci jocul in general. Asta nu stie sa atace decat atunci cand nu mai are obiectiv.


Cand am citit comentariul celor de la GSP dupa Dinamo-CFR,cum ca dinamovistii au dominat pe clujeni i-am inteles(fiecare cu sarcinile de serviciu....).Dar pe tine nu te pot intelege cand invoci jocul cu Dinamo!Am dominat partea a 2 a cand am ratat si vreo 6 ocazii mari plus cea din prima repriza a lui Mara.Dinamo a avut cu indulgenta 3 in prima repriza din care un sut de la 25 m si o minge resprinsa aiurea de Nuno Claro la lovitura lui Cristea.
Nu vad ce le poate face antrenorul cand se rateaza din 10 m....cat despre schimbari eu zic ca le cam nimereste.Totul este sa fi obiectiv si sa nu perseverezi in greseala.Apropo,cu o etapa inainte de a iesi campioni Andone era contestat la pauza jocului cu Bistrita.....dupa 3 zile eram campioni,iar dupa alte 3 zile si cupa era pe masa noastra.Nu trebuie sa scapi din vedere ca in aceste 4 etape am jucat in fiecare joc cu cel putin 4 jucatori noi....vezi suspendarile celor 4 jucatori....ceea ce reprezinta mult in pentru o echipa.Plus ca Deac cu Dubarbier au fost accidentati.Un pic de rabdare poate a obosit si Mitica si ne lasa si pe noi un pic cu mingea.
A si evident duminica castigam cu 2-0.

Ulysses
26th August 2009, 08:52
Daca nu se baga la arbitri slinosul de muresan, e meci de x2.in groapa cefereul a aratat exact ceea ce este: o adunatura de straini second-hand :sleep:

Ess
26th August 2009, 09:40
Daca nu se baga la arbitri slinosul de muresan, e meci de x2.in groapa cefereul a aratat exact ceea ce este: o adunatura de straini second-hand :sleep:

iar nu pupati titlu anul asta si te cam temi de adunatura asta huh? altfel nu vad de ce ii bagi atata in seama, acum in ajun de mare derby steaua-dinamo.
eu zic sa-ti indrepti tunurile spre brasov si timisoara. de-acolo vine pericolul pt voi, anul asta...

pe de alta parte, eu, ca si mod, as evita sa postez in halul in care o faci tu (nu numai aici, ci in general). aduci rahat, nu valoare forumului. daca vrei, dezvoltam asta pe ra.

Nightwish
26th August 2009, 09:54
Pai asta si vrea slobozianul... De aici se dezvolta discutia pe baza de unguri, tigani etc si a mai pus-o de-un scandal... Iar eu mai primesc un ban de la delaparis " sa ma linistesc "... Pe asta nu-l linisteste nimeni totusi si provoaca nonstop :rolleyes:

rhadoo
26th August 2009, 10:00
cred ca discutia degenereaza,reveniti la fotbal
cfr nu are cum sa piarda meciul asta,pronostic 1

emil_bv
26th August 2009, 11:21
Meci de 1 solist. Gazu joaca deschis si spectaculos. Aici conteaza mult calitatea atacantilor si cu kone in forma ...


Ess fuel, tare m-as bucura sa ai dreptate cu Brasovul, dar sa nu exageram. Au trecut doar 4 etape, ramanem cu picioarele pe pamant.

Melcyah
26th August 2009, 11:46
1 clar. La meciul Dinamo-CFR am vazut numai repriza a doua, iar in acel meci dinamo numa a stat la cutie si a dat lovitur pe contra atac. Gazul nu are jucatori de talia celor de la Dinamo si nu cred ca vor pune mari probleme celor din Cluj, doar daca vor privi de sus meciul :(. Scor exat 2-0 si sa ne amintim o zicala "atacul castiga un meci, apararea campionatul" :D

Ulysses
26th August 2009, 11:56
iar nu pupati titlu anul asta si te cam temi de adunatura asta huh? altfel nu vad de ce ii bagi atata in seama, acum in ajun de mare derby steaua-dinamo.
eu zic sa-ti indrepti tunurile spre brasov si timisoara. de-acolo vine pericolul pt voi, anul asta...

pe de alta parte, eu, ca si mod, as evita sa postez in halul in care o faci tu (nu numai aici, ci in general). aduci rahat, nu valoare forumului. daca vrei, dezvoltam asta pe ra.

OOOOO, ce echipa minunata, ce fotbal spectacol a practicat in stefan cel mare , cata incantare, se cunoaste ca onestii ei conducatori au investit banii cu cap, in jucatori de prima mana! asa e bine ma fuel?:happy

ps ridicol nu? adevarul e ca o sa va chinuiti si cu gaz metan asa cum v-ati chinuit cu otelul si cu Steaua. meciul cu urziceni din supercupa il scoatem din ecuatie, ca a ramas toata tara siderata in cel hal v-au avantajat arbitrii.daca aceasta realitate inseamna rahat pentru voi, eu ce pot sa fac? sub pres nu-l ascund:cool:

Aurel.D
26th August 2009, 12:03
Asta va fi un meci cu goluri multe...oricum, greu pentru CFR, Gazul joaca deschis. Pronostic 1X

grasu2
26th August 2009, 13:25
Cand am citit comentariul celor de la GSP dupa Dinamo-CFR,cum ca dinamovistii au dominat pe clujeni i-am inteles(fiecare cu sarcinile de serviciu....).Dar pe tine nu te pot intelege cand invoci jocul cu Dinamo!Am dominat partea a 2 a cand am ratat si vreo 6 ocazii mari plus cea din prima repriza a lui Mara.Dinamo a avut cu indulgenta 3 in prima repriza din care un sut de la 25 m si o minge resprinsa aiurea de Nuno Claro la lovitura lui Cristea.
Nu vad ce le poate face antrenorul cand se rateaza din 10 m....cat despre schimbari eu zic ca le cam nimereste.Totul este sa fi obiectiv si sa nu perseverezi in greseala.Apropo,cu o etapa inainte de a iesi campioni Andone era contestat la pauza jocului cu Bistrita.....dupa 3 zile eram campioni,iar dupa alte 3 zile si cupa era pe masa noastra.Nu trebuie sa scapi din vedere ca in aceste 4 etape am jucat in fiecare joc cu cel putin 4 jucatori noi....vezi suspendarile celor 4 jucatori....ceea ce reprezinta mult in pentru o echipa.Plus ca Deac cu Dubarbier au fost accidentati.Un pic de rabdare poate a obosit si Mitica si ne lasa si pe noi un pic cu mingea.
A si evident duminica castigam cu 2-0.

N-ai inteles. Tocmai asta voriam sa spun nu meciul cu Dinamo m-a facut sa-l desconsider pe Conceicao!Restul de meciuri si comportamentul sau ma face sa-l contest.

Este un antrenor slab care nu se potriveste mentalitatii cerute de Muresan jucatorilor si suporterilor. Adica noi (suporterii) si ei (jucatorii) trebuie sa ne comportam "european" sa fim "abitiosi" "fairplay", etc. dar ei aduc antrenori de mana a 3-a pentru ai multumii pe niste jucatorii care s-au trezit cu fata la cearsaf si s-au saturat de Uhirn, de Trombetta sau de Andone?

Problema lui Conceicao este ca el nu stie, sau nu vrea, sa trateze CFR-ul ca ceea ce este: o echipa puternica. Ma enerveaza si faptul ca-i condus de jucatori, favorizandu-i pe unii si ignorandu-i pe altii (mai ales dupa etnie). Si totusi, mai trebuie sa ne si intrebam ce fel de antrenor e ala care lasa 2 fundasi centrali sa plece si aduce unul accidentat cand se vedea CLAR ca LUMINA ZILEI ca noi avem probleme cu acea parte a echipei. Ca atare nu ma mir ca mr. Conceicao nu stie sa se impuna, oricum il dirijeaza altii, si probabil ca de aceea este asa "fricos" dar in cazul asta, SA SE FACA CEVA! Noi am pierdut un punct la Dinamo si 2 in Ghencea dar daca tot lasam puncte pe unde se incinge un pic atmosfera, sau unde se joaca mai tare, ne vom trezi la final ca iara suntem cu 7-9 puncte in spatele echipei de pe locul 1 fara sansa sa mai prindem vreun campionat.

Totusi, ca sa fiu cinstit, salut 2 decizii ale lui Conceicao: schimbarea sistemului la 4-1-4-1 sau 4-2-3-1 fiindca noi nu avem destule varfuri de valoare (cel putin pana nu se adapteaza) sa ne permitem sa jucam 4-4-2. In sistem 4-4-2 trebuie macar 4 varfuri, 2 de forta si 2 de viteza ca sa se puna in valoare reciproc. Cu 3 varfuri de forta si 1 (semi)varf de viteza nu facem niimic. In al doilea rand imi place la el ca incearca sa-si joace jucatorii pe posturile cu care s-au obisnuit. M-am saturat sa-l vad pe Culio in dreapta sau pe Dubarbier ca al doilea varf fiindca foarte rar au dat randament. Evident ca, din cand in cand, este fortat de imprejmuiri sa schimbe dar parca ma deranjeaza mai putin decat atunci cand jucatorii sunt jucati CONSTANT pe picior gresit sau pe alte posturi.

Ess
26th August 2009, 14:55
OOOOO, ce echipa minunata, ce fotbal spectacol a practicat in stefan cel mare , cata incantare, se cunoaste ca onestii ei conducatori au investit banii cu cap, in jucatori de prima mana! asa e bine ma fuel?:happy

ps ridicol nu? adevarul e ca o sa va chinuiti si cu gaz metan asa cum v-ati chinuit cu otelul si cu Steaua. meciul cu urziceni din supercupa il scoatem din ecuatie, ca a ramas toata tara siderata in cel hal v-au avantajat arbitrii.daca aceasta realitate inseamna rahat pentru voi, eu ce pot sa fac? sub pres nu-l ascund:cool:

ai vorbit, dar n-ai inteles nimic...
este vb de respectul fata de ceilalti USERI ols, nu de rahatul de echipa din dealu Gruii...m-ai vazut tu pe mine vorbind in termenii folositi de tine despre gigi sau argaseala, de clanul becali sau de dream-team-ul stelei, dupa prestatiile submediocre pe care le-a avut? sau despre dinamo dupa episodul liberec? cred ca nu...si nici un alt moderator fan cfr (daca o mai exista asa ceva) n-a facut asta...
stai linistit, ca dupa cum vad, suporterii cfr-ului de pe forumul asta sunt destul de obiectivi vis-a-vis de echipa pe care o sustin

Ulysses
26th August 2009, 15:55
adevarul e ca tu te numeri printre exceptii.:cool: si chiar daca nu o spui ca becali e un analfabet iar argaseala un slugoi pupicurist nu inseamna ca nu e asa:D

cristi13
26th August 2009, 16:14
pe mine ma deranjeaza ca cei care conduc tara sunt analfabeti ,becali sa fie cum o vrea dar sa tina echipa la un nivel ridicat...

Aurel.D
26th August 2009, 16:40
Reveniti la subiectul threadului.

gica
28th August 2009, 22:39
N-ai inteles. Tocmai asta voriam sa spun nu meciul cu Dinamo m-a facut sa-l desconsider pe Conceicao!Restul de meciuri si comportamentul sau ma face sa-l contest.

Este un antrenor slab care nu se potriveste mentalitatii cerute de Muresan jucatorilor si suporterilor. Adica noi (suporterii) si ei (jucatorii) trebuie sa ne comportam "european" sa fim "abitiosi" "fairplay", etc. dar ei aduc antrenori de mana a 3-a pentru ai multumii pe niste jucatorii care s-au trezit cu fata la cearsaf si s-au saturat de Uhirn, de Trombetta sau de Andone?

Problema lui Conceicao este ca el nu stie, sau nu vrea, sa trateze CFR-ul ca ceea ce este: o echipa puternica. Ma enerveaza si faptul ca-i condus de jucatori, favorizandu-i pe unii si ignorandu-i pe altii (mai ales dupa etnie). Si totusi, mai trebuie sa ne si intrebam ce fel de antrenor e ala care lasa 2 fundasi centrali sa plece si aduce unul accidentat cand se vedea CLAR ca LUMINA ZILEI ca noi avem probleme cu acea parte a echipei. Ca atare nu ma mir ca mr. Conceicao nu stie sa se impuna, oricum il dirijeaza altii, si probabil ca de aceea este asa "fricos" dar in cazul asta, SA SE FACA CEVA! Noi am pierdut un punct la Dinamo si 2 in Ghencea dar daca tot lasam puncte pe unde se incinge un pic atmosfera, sau unde se joaca mai tare, ne vom trezi la final ca iara suntem cu 7-9 puncte in spatele echipei de pe locul 1 fara sansa sa mai prindem vreun campionat.

Totusi, ca sa fiu cinstit, salut 2 decizii ale lui Conceicao: schimbarea sistemului la 4-1-4-1 sau 4-2-3-1 fiindca noi nu avem destule varfuri de valoare (cel putin pana nu se adapteaza) sa ne permitem sa jucam 4-4-2. In sistem 4-4-2 trebuie macar 4 varfuri, 2 de forta si 2 de viteza ca sa se puna in valoare reciproc. Cu 3 varfuri de forta si 1 (semi)varf de viteza nu facem niimic. In al doilea rand imi place la el ca incearca sa-si joace jucatorii pe posturile cu care s-au obisnuit. M-am saturat sa-l vad pe Culio in dreapta sau pe Dubarbier ca al doilea varf fiindca foarte rar au dat randament. Evident ca, din cand in cand, este fortat de imprejmuiri sa schimbe dar parca ma deranjeaza mai putin decat atunci cand jucatorii sunt jucati CONSTANT pe picior gresit sau pe alte posturi.



Spui ca antrenorul nu vrea sa priceapa ca CFR este o echipa puternica.....
Dupa turul campionatului cand am castigat titlul golgeteri au fost:Didy 9 goluri,Fabiani 8 si Trica 8.......la sfarsitul campionatului trecut Kone a avut 10 goluri.
Cand din nou vom avea o tripleta ca cea de mai sus CFR va redeveni puternica!Dar asta nu depinde de Conceicao!

fcunirea
28th August 2009, 23:54
Taaaare mi-ar placea un X aici... dar nu vad cum CFRul se poate impiedica acasa de Gaz Metan...

Ulysses
30th August 2009, 10:22
Se impiedica:ok:

Dupa cum se vede:
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/transferuri-ineficiente-pentru-cfr-153259.html

muresan e tinut pe statul de plata de catre paskani doar pentru murdariile cu arbitrii ca la transferuri...

Rossi
30th August 2009, 10:48
Daca nu se baga la arbitri slinosul de muresan, e meci de x2. in groapa cefereul a aratat exact ceea ce este: o adunatura de straini second-hand :sleep:

acum cateva zile ziceai ca sunt buni dar au stat capra cu Dinamo ... acuma sunt second-hand ... lecitina :yeah:

cristi13
30th August 2009, 19:05
bate cfr lejer.....

PerVersion
30th August 2009, 19:55
In primele 30 de minute am jucat foarte bine, poate cel mai bun inceput de partida din acest sezon, apoi ne-am cam pierdut luciditatea, atat in atac cat si in aparare.

Sa vedem ce aduce repriza secunda. :)

corello
30th August 2009, 20:16
Trag caru'n el meci ca aud pe fundal cum Jose i-o trage lu' Maria in ceva telenovela

zebe
30th August 2009, 20:23
Si eu :happy

1-0. Ce tare-i comentatorul. :D

MaxximusLegion
30th August 2009, 20:25
Trag caru'n el meci ca aud pe fundal cum Jose i-o trage lu' Maria in ceva telenovela

Make love, not war!!!:cool:
Cine a marcat?AdebaLOL de romania?:lol:

corello
30th August 2009, 20:29
ceas...s-o gatat telenovela...reclame la ceva bomboane...
ce ca**t

Nightwish
30th August 2009, 20:35
Sper ca dupa meciul asta sa-si reconsidere pozitia clubul referitor la arbitrii romani.... Robert Dumitru asta e un cretin si jumatate...
In rest, Conceicao e penibil as usual... O sa terminam meciul inghesuiti in propriul careu de Gaz Metan Medias :|

lineli
30th August 2009, 20:37
:(
chiar nu imi place cum jucam:(

lineli
30th August 2009, 20:38
in sfarsit, revine Didi

corello
30th August 2009, 20:39
:(
chiar nu imi place cum jucam:(

ei joaca, tu doar te uiti

corello
30th August 2009, 20:40
Sper ca dupa meciul asta sa-si reconsidere pozitia clubul referitor la arbitrii romani.... Robert Dumitru asta e un cretin si jumatate...
In rest, Conceicao e penibil as usual... O sa terminam meciul inghesuiti in propriul careu de Gaz Metan Medias :|

Te-ai gandit ca poate joaca economicos? Mediasu ii ciur

lineli
30th August 2009, 20:40
ei joaca, tu doar te uiti

corect

Nightwish
30th August 2009, 20:45
Bravo Mara /OLE/

lineli
30th August 2009, 20:45
goool 2-0

tu26dor
30th August 2009, 20:46
superb golul lui mara!

lineli
30th August 2009, 20:47
:yeah:Gol elegant al lui Mara

corello
30th August 2009, 20:48
apoi chefereu joaca'n 10 practic..Nei ala ii o popica, nimic mai mult

lineli
30th August 2009, 20:54
no, bun, ne putem uita linistiti la derby de acum :)
Fie ca cei mai buni sa castige!
Fortzaaaa CFR!!!

zebe
30th August 2009, 20:55
apoi chefereu joaca'n 10 practic..Nei ala ii o popica, nimic mai mult

Nei nu joaca nimic inca de cand o debutat...asta ii, Conceicao ii "mare" antrenor si stie el...

PerVersion
30th August 2009, 21:06
Bun.. dupa ce am ascultat ceva telenovela pe fundal, transmisia mi-a mers foarte prost dupa ce am inscris primul gol, am vazut doar poze pana la sfarsitul reprizei, asa ca nu ma pot pronunta asupra jocului echipei.

Insa dupa cum a decurs prima repriza, banuiesc ca a fost o victorie muncita, Mediasul formeaza o trupa destul de solida. Sper ca pe viitor sa ne transmita cat mai putin Digisport, sunt enervanti comentatorii, iar transmisia pe net e intotdeauna cu probleme, fata de gsp de exemplu, unde am reusit sa vad intotdeauna meciurile.

spartacus
30th August 2009, 21:08
N-am jucat rau in fata unei echipe foarte artagoase care va pune in continuare multe probleme granzilor. Ma bucura revenirea lui Didy si sper sa il vad integrat cat mai repede. Superb golul lui Mara...

De arbitraj nu are sens sa comentam. Nu sunt de acord ca Nei nu joaca nimic...
forza CFR!!!

lineli
30th August 2009, 21:30
eu am urmarit pe net si a fost excelenta transmisia

Nightwish
30th August 2009, 21:52
Eu am urmarit la TV si s-a vazut foarte bine :D
Cred ca in prima repriza Mediasul a avut posesie mai buna decat noi.... O echipa foarte frumoasa, asta a Mediasului... Ce mi-a placut comparativ cu meciurile trecute, nu ne-am mai retras dupa ce am dat gol.... Ce nu mi-a placut: faptul ca echipa nu este suficient de scurta, asadar presingul nu merge cum ar trebui, Dubarbier care rateaza la greu si Nei care a fost practic inexistent....

BAK
30th August 2009, 21:54
era de asteptat ca meciul sa fie foarte greu.....

Ess
30th August 2009, 23:50
pfoai...mare-i dealu' clujului...mnezo-u' ma-sii de depuneri sedimentare si alte kkturi geologice...


no...de ce se vb pe-aici?

Nightwish
31st August 2009, 10:21
Oare eu sunt singurul caruia nu i-a placut jocul echipei? :no: Vad ca majoritatea spune ca a fost un meci reusit... Mie mi s-a parut ca, cel putin in prima repriza, am fost dominati de Medias...

Ess
31st August 2009, 16:42
Oare eu sunt singurul caruia nu i-a placut jocul echipei? :no: Vad ca majoritatea spune ca a fost un meci reusit... Mie mi s-a parut ca, cel putin in prima repriza, am fost dominati de Medias...

da cine dracu' s-a uitat la jocul echipei, cand tribuna 1 era plina de bunatati? ce sa mai privim spre teren sa vedem 11 ametiti fara orizonturi?

gica
31st August 2009, 18:08
Premiza de la care trebuie sa plecam este ca nu jucam singuri!Gazul este o echipa grea,nu demult am vazut cum domina copios Craiova .....Nu stiu cate ocazii au avut cei din Medias.Cateva suturi apatice.Pentru ca n-au riscat si au ramas cu liniile in spate.De aici si greutatea cu care ne-am creat noi ocazii.
Pe de alta parte am remarcat ca antrenorul nostru incearca in prima repriza sa duca o lupta la baioneta ,pentru ca in a 2 a sa faca mutarile pe cartea atacului,implicit introducerea celui de-al doilea varf.
Ce ma nemultumeste este lipsa de rabdare a suporterilor nostri.....acum cel mai puternic psihic si cu moral castiga.Dar pentru asta este nevoie de incredere si noi cei din tribuna suntem datori sa asiguram increderea necesara jucatorilor.
Eu cred ca suntem pe drumul cel bun(mai ales acum cu revenirea lui Didi).Am terminat si cu suspendarile(cel putin pe moment.Mitica scapaoai sapunul la bulau din doua in 2 ore parsiv ordinar cu miticii tai .....).Revine si Deac si dai bataie....Pa si incredere!