PDA

View Full Version : Etapa 5: FC Vaslui – Politehnica Iasi 2-1



delaparis
23rd August 2009, 23:45
DUMINICA, 30 AUGUST 2009
ora 18.00 GSP TV
discutii inainte si dupa meci

DanielAndrei
24th August 2009, 00:28
tinand cont de valoarea jucatorilor celor doua echipe, meciul e de 1 solist. dar...

MaxximusLegion
24th August 2009, 00:48
Dupa euforia calificarii, vaslui pune de un egal cu iesenii.

Rossi
24th August 2009, 05:44
1 solist

stiintacv
24th August 2009, 09:55
1 solist.

cristi13
24th August 2009, 10:49
vaslui e pe val ,vor castiga

Stefan_Cel_Mare
24th August 2009, 14:43
trebuie sa trecem de AEK si apoi mai vedem ...

crissis
24th August 2009, 16:01
45% sanse pentru poli sa scoata un rezultat bun la waslui city.

cLicKzor
24th August 2009, 19:10
forza poli ! Sa speram ca ii batem pe sateni . :D
Asta daca nu vin cu sapa la stadion .

cristi13
24th August 2009, 19:26
forza poli ! Sa speram ca ii batem pe sateni . :D
Asta daca nu vin cu sapa la stadion .

o sa aveti meci greu...

stiintacv
24th August 2009, 22:28
forza poli ! Sa speram ca ii batem pe sateni . :D
Asta daca nu vin cu sapa la stadion .

:happy

DanielAndrei
24th August 2009, 23:17
forza poli ! Sa speram ca ii batem pe sateni . :D
Asta daca nu vin cu sapa la stadion .

mai frate, nu pot sa te inteleg...cati ani ai?:confused:

ce_bine_e
24th August 2009, 23:28
suficienti sa scrie deci peste 8...
meci greu
ii rupem!
0-3 :))

Melcyah
24th August 2009, 23:29
O sa vina dupa meciul de la AEK, deci cam depinde de ce rezultat obtin acolo :D totusi pronostic 1x

Lordul
24th August 2009, 23:34
sper intr-un rezultat bun pentru Poli Iasi, hai baietii ! se poate....

cristi13
25th August 2009, 12:50
vaslui bate si pe aek si pa iasi....

Snake_21
25th August 2009, 12:55
Obtine rezultat bun la Aek nu stiu daca batem ar fi ideal :), dar pe Poli ii bate :) ar niste jucatori decisivi Vasluiul cum ar fi Wesley, Mike, Ljubinkovic

delaoltenia
25th August 2009, 13:00
1 solist

gab
25th August 2009, 14:04
Obtine rezultat bun la Aek nu stiu daca batem ar fi ideal :), dar pe Poli ii bate :) ar niste jucatori decisivi Vasluiul cum ar fi Wesley, Mike, Ljubinkovic

e greu cu limba romana in ziua de azi :(:(

Snake_21
25th August 2009, 16:25
E greu sa nu ai nimic de facut in ziua de azi decat sa stai sa vanezi greselile altora ;)

dede
25th August 2009, 16:32
depinde de meciul cu aek... daca vaslui se califica, atunci poli are sanse la o victorie, acolo :D

Zauri
25th August 2009, 22:43
Daca nu ne calificam(Doamne fereste) jucatorii se vor axa in totalitate pe campionat.Prima echipa care o intalnim? Extraordinara echipa a Iasului.

Stefan_Cel_Mare
26th August 2009, 18:17
Trebuie sa ne calificam !!!si apoi mai vedem ...

Stefan_Cel_Mare
27th August 2009, 12:49
am auzit ca nu mai e transmis meciu ?:O:O:O:shock::shock::shock::shock::shock:

stie cineva sigur ?

Ted
27th August 2009, 12:58
pe gsp scriu aia ca meciul va fi transmis de gsptv ...

Stefan_Cel_Mare
27th August 2009, 15:01
cei ce imi ziceau ca nu va fi transmis se bazau pe faptul ca pe programul de la gsptv nu e dat ...
cred ca o sa il transmita ,ca o sa fie frumos ,orgoliu foarte mare !!!

Stefan_Cel_Mare
28th August 2009, 11:03
avem nevoie de o zvagnire de orgoliu din partea jucatorilor si sa dam pe jos cu iasiul ,sa ne mai treaca din durerea ratarii calificarii !!!

Rossi
29th August 2009, 12:18
Pe propriul teren vasluienii au reusit sa bata pe AEK Atena ... nu cred ca vor avea problema cu Poli Iasi ...

Denis
29th August 2009, 12:28
Se vor impune clar moldovenii, zic eu.:D

Zauri
29th August 2009, 22:26
Foarte inteligenta postarea !:sleep:
3-0

florin_vs
29th August 2009, 22:39
batem cu 2-0

six
29th August 2009, 23:44
Se vor impune clar moldovenii, zic eu.:D:happy:happy:happy

Cristian
30th August 2009, 09:24
Bate Vaslui. Se razbuna pentru necalificarea in grupe.

Denis
30th August 2009, 11:27
Bate Vaslui. Se razbuna pentru necalificarea in grupe.

'mpare rau pt. Grig.:(

cristi13
30th August 2009, 19:05
ns daca vaslui se va concentra destul in meciul asta , sunt inca suparati de la atena

Lauryca
30th August 2009, 19:09
Batem astazi!!

pif
30th August 2009, 20:19
Vom vedea.

Lauryca
31st August 2009, 07:08
Cred ca ai vazut acum! :D

Stefan_Cel_Mare
31st August 2009, 13:51
2-1 ..nu am vazut meciu ,din pacate,din cate stiu nici nu a fost televizat ... scorul arata ca a fost un meci echilibrat totusi ,chiar daca diferenta de valoare e observabila ...
e foarte bine ca am castigat ,am castigat in primul rand 3 pct. sper sa prindem din nou locul 5-6 ...

Forta Vaslui ! Forta Galben-Verde !!!

pif
31st August 2009, 14:35
Cred ca ai vazut acum! :D
Da am vazut, prindeti europa dar cand e sa ajungeti acolo unde vreti asa mult fie e Praga, fie Aek atena.Cu siguranta veti prinde iar locurile 1-5 dar e cam greu sa ajungeti in grupe, pentru ca nu sunteti cap de serie.

Stefan_Cel_Mare
31st August 2009, 16:10
e greu ! dar nu avem ce face ! ce ai vrea ,sa ne dam la o parte ?

gab
31st August 2009, 16:26
Da am vazut, prindeti europa dar cand e sa ajungeti acolo unde vreti asa mult fie e Praga, fie Aek atena.Cu siguranta veti prinde iar locurile 1-5 dar e cam greu sa ajungeti in grupe, pentru ca nu sunteti cap de serie.

doar incercand an de an poti deveni cap de serie pt ca nu'ti da nimeni coeficientul...

cristi13
31st August 2009, 16:46
vaslui joaca constant in campionat ,se vor bate pentru primele locuri.

Lauryca
31st August 2009, 17:20
Da am vazut, prindeti europa dar cand e sa ajungeti acolo unde vreti asa mult fie e Praga, fie Aek atena.Cu siguranta veti prinde iar locurile 1-5 dar e cam greu sa ajungeti in grupe, pentru ca nu sunteti cap de serie.
Nu poti la primele calificari sa castigi Europa League. Si CFR si Poli Tm au fost eliminate la primele participari din cupele europene (mai tii minte de Anorthosis si Partizan). Cap de serie nu ajungi usor, ci strāngand usor-usor puncte - Steaua a jucat ani la rand tururi preliminare pentru a ajunge in Champinos League. Si pentru cultura ta generala si pozitia din care te califici in preliminariile EL te poate face cap de serie (de exemplu orice castigatoare a Cupei Romaniei ar fi fost de serie, nu conta de era CFR, Craiova sau Poli Iasi). Si chiar daca nu vom fi cap de serie, cu multa munca si acumuland experienta se poate ajunge in Europa League.

pif
31st August 2009, 19:45
doar incercand an de an poti deveni cap de serie pt ca nu'ti da nimeni coeficientul...
Gresit daca castigi campionatul si faci 4 puncte in uefa champion league, joci in europa league pringand un loc de cap de serie ,jucand cu FK.SARAJEVO.Cfr cluj era la al doilea an in europa fiind eliminati de Anortosis.Nu trebuie sa joci an de an de in europa league, trebuie ca odata sa prinzi potul cel mare.
Sunt multe echipe din alte tari mai putin dezvoltate care au jucat an de an in europa, care nu o sa fie vreodata cap de serie pentru ca tot timpul vor juca cu o echipa mult mai buna.Din 2 sau 4 meciuri niciodata nu o sa fie Vaslui cap de serie, decat daca vor ajunge in grupe si vor face puncte acolo.Trebuie sa castigati campionatul daca nu veti iesi tot timpul in ultimul tur pentru ca veti juca cu echipe gen.Hamburg sau Aek.

pif
31st August 2009, 19:54
Nu poti la primele calificari sa castigi Europa League. Si CFR si Poli Tm au fost eliminate la primele participari din cupele europene (mai tii minte de Anorthosis si Partizan). Cap de serie nu ajungi usor, ci strāngand usor-usor puncte - Steaua a jucat ani la rand tururi preliminare pentru a ajunge in Champinos League. Si pentru cultura ta generala si pozitia din care te califici in preliminariile EL te poate face cap de serie (de exemplu orice castigatoare a Cupei Romaniei ar fi fost de serie, nu conta de era CFR, Craiova sau Poli Iasi). Si chiar daca nu vom fi cap de serie, cu multa munca si acumuland experienta se poate ajunge in Europa League.
Daca era Craiova sau Poli Iasi nu erau cap de serie, pentru ca nu au mai jucat de mult in europa.Uitate la coeficientul celor din cluj si ai sa vezi de ce Cfr a prins unul din ultimile locuri de cap de serie.
Trebuie sa ai noroc ca sa ajungi in Europa cand nu esti cap de serie, cum a avut Rapid cu Feyenord sau Dinamo cu Everton.
In tururile preliminare punctele sunt la jumate deci nu prea conteaza, cum am zis mai sus, sunt echipe care au jucat vreo 5 ani consecutiv in preliminari dar cand dat de o echipa mai buna...
Scuze dar ambele erau la primul sezon in europa Tm cu Partizan,Cfr cu Anortosis,in sezonul urmator ambele s-au calificat chiar Uefa champion league.Vaslui la al doilea sezon a facut ceea ce a facut si in primul si in proportie de peste 89% vor face accelasi lucru in urmatorul sezon de europa, daca nu vor lua campionatul.