PDA

View Full Version : Etapa 5: Otelul Galati – Unirea Urziceni 1-4



delaparis
23rd August 2009, 23:45
VINERI, 28 AUGUST 2009
ora 17.30 DIGI SP
discutii inainte si dupa meci

cristi13
23rd August 2009, 23:54
mi-as dori sa bata otelu...oricum o sa fie meci tare

Rossi
24th August 2009, 05:45
1X ... acum otelarii vor juca altceva


mi-as dori sa bata otelu...oricum o sa fie meci tare

merita ... au fost niste draguti cu voi

mihai_alex
24th August 2009, 08:47
1X ... acum otelarii vor juca altceva

Vom juca altceva pentru ca noi am crescut de la meci la meci,nu din alta cauza.
Te-ar surprinde sa afli ca meciul cu steaua a fost cel mai bun al nostru din acest sezon pana acum,nu?

Rossi
24th August 2009, 09:21
Vom juca altceva pentru ca noi am crescut de la meci la meci,nu din alta cauza.
Te-ar surprinde sa afli ca meciul cu steaua a fost cel mai bun al nostru din acest sezon pana acum,nu?

daca zici tu , te cred ... ca prea zici cu foc :)

Steel Jar
24th August 2009, 09:39
Meciul asta este pierdut de noi inainte sa inceapa.Nu avem antrenor si asta ne costa puncte.

drughi
24th August 2009, 09:43
x solist , sa cada urziceanca in serie bbbbbbbbbbbbbbbb unde le este locul acestor tzarani obositi alte orase mari cu echipe de traditie sunt in bbbb iar urziceanca se lafaie in serie aaaaaaaaaaaaaa:headbang::headbang::rosu::rosu::ang ry::angry:

Q-Djyni
24th August 2009, 09:44
:))

Eu cred ca va fi un meci destul de disputat,cu rezultat deschis.

stiintacv
24th August 2009, 09:53
2 solist.

eventHorizon
24th August 2009, 10:51
Bate Urziceniul. Sezonul trecut i-a salvat Varga cu o reusita superba, altfel meciul se indrepta spre un 0-0. Acum cred ca lucrurile vor arata altfel, si nu fiindca s-a intarit Urziceniul, ba din contra, ci pentru ca echipa lui Munteanu e mult mai slaba ca cea a lui Grigoras.

Semedo, Bilasco si Rusescu inscriu :D

mihai_alex
24th August 2009, 11:46
echipa lui Munteanu e mult mai slaba ca cea a lui Grigoras.



Vorbesti prostii.Cu Urziceniul am jucat penibil sezonul trecut,si nicio echipa nu va reusi sa inscrie de mai mult de 2 ori in fata noastra,o sa fie greu sa primim si cate unul.
Nu e diferenta intre echipa lui Grig din returul anului trecut,si echipa de anul asta,decat ca avem o aparare cu mult mai buna.

eventHorizon
24th August 2009, 12:14
Vorbesti tu prostii. Voi nu jucati nimic cu Munteanu. Doar chior sa fii sa nu vezi asta.
Daca n-a fost in stare sa execute o aparare de 2 lei cu Ninu, Tudose, Baciu si P.Marin, ce ii avea in fata pe debutantul Iacob si sifiliticul Ionescu, e clar ce mare scula de echipa a format Dolarel...
Macar Grigoras stia sa atace, neamtu' daca ia gol intra la fund si adio cu meciul.
In fine, e treaba voastra. Urziceniul castiga partida asta!

Cristian
24th August 2009, 12:17
Inca o infrangere cu Merceneanu la timona echipei.... Desi am ales 1, am ales mai mult cu sufletul decat ceea ce cred ca se va intampla in realitate.

TeBat
24th August 2009, 12:21
x solist , sa cada urziceanca in serie bbbbbbbbbbbbbbbb unde le este locul acestor tzarani obositi alte orase mari cu echipe de traditie sunt in bbbb iar urziceanca se lafaie in serie aaaaaaaaaaaaaa:headbang::headbang::rosu::rosu::ang ry::angry:

tu nu esti sanatos ma

mateiasi
24th August 2009, 12:30
Under 2.5 "solist". Probabil vom pierde cu 1-0, specialitatea casei in "era Munteanu".

Patriots
24th August 2009, 12:33
Ne-am luat-o noi de la Steaua care a jucat destul de prost , deci pierdem si cu Urziceni. 2-0 pentru ei zic eu , dar sper sa ma insel.

mihai_alex
24th August 2009, 12:38
Vorbesti tu prostii. Voi nu jucati nimic cu Munteanu. Doar chior sa fii sa nu vezi asta.


Urmaresc echipa asta de mult timp,si meci de meci,tu un mascarici incerci sa ma corectezi pe mine?am vazut ce juca si cu Grig in 2009,acelasi nimic.

dardar_3
24th August 2009, 13:42
Unirea nu joaca mare lucru. Probabil va fi un meci egal. Din pacate nu am vazut meciul ieri asa ca nu ma pot pronunta despre evolutia Otelului.(la radio am auzit ca s-a ratat din 6m si ca un jucator de la voi ai fi zis ca e "pe blat").

mateiasi
24th August 2009, 14:03
Nu a declarat nimeni ca ar fi fost blat, s-a speculat pe marginea unei declaratii a lui Paraschiv:


"... nu am cum sa inteleg de ce in ultimul sfert de ora, cand Steaua era cu un om in minus, noi tot ne aparam."

Unii au interpretat declaratia asta drept un denunt al blatului. Eu, care am vazut la un antrenament cum Paraschiv s-a contrazis cu Munteanu pe tema asezarii in teren, o iau drept un repros public la adresa tacticii ultra-defensive promovate de Munteanu.

barbarella
24th August 2009, 14:16
1 solist si Memitza o ia razna.:ok:

Stefan_Cel_Mare
24th August 2009, 14:51
cred totusi ca va bate urziceniul 1-0,2-0.

Denis
24th August 2009, 17:48
Suntem iar pe 13 dar acest lucru nu va conta pana prin etapa a 7a cand incepe sa fie mai greu sa scapi de subsolul clasamentului. Au mai ramas 3 partide grele dupa care vor urma meciuri mai accesibile. Sincer sa fiu mi-a placut mult meciul cu Steaua. In prima repriza a fost destul de echilibrat balanta inclinand putin in favoarea Stelei, dar in a II-a am dominat categoric; mai ales finalul de partida. Puteam castiga, cu toate ca si Steaua putea sa castige mai clar. Ceea ce ma intereseaza acum e ca am facut cel mai bun joc de pana acum si nu vom fi o prada usoara pentru Urziceni.

2-1 pentru Otelul si prima victorie cu adevarat satisfacatoare pentru Otelul.

Vladek
24th August 2009, 18:04
Nu a declarat nimeni ca ar fi fost blat, s-a speculat pe marginea unei declaratii a lui Paraschiv:

Unii au interpretat declaratia asta drept un denunt al blatului. Eu, care am vazut la un antrenament cum Paraschiv s-a contrazis cu Munteanu pe tema asezarii in teren, o iau drept un repros public la adresa tacticii ultra-defensive promovate de Munteanu.

:groggy::groggy: Daca Paraschiv e asa mare jucator incat numai "asezarea defensiva" l-a impiedicat sa dea gol, de ce .... n-a bagat-o in poarta cand a avut 2 lovituri libere de la 18-20 de metri ? Sta mata in coada cand vede cate zeci de superjucatori descopera DUPA meciurile cu Steaua ca puteau sa castige cu 10-0, da' nu au fost lasati, of, of.

Marius.B
24th August 2009, 18:05
Suntem iar pe 13 dar acest lucru nu va conta pana prin etapa a 7a cand incepe sa fie mai greu sa scapi de subsolul clasamentului. Au mai ramas 3 partide grele dupa care vor urma meciuri mai accesibile. Sincer sa fiu mi-a placut mult meciul cu Steaua. In prima repriza a fost destul de echilibrat balanta inclinand putin in favoarea Stelei, dar in a II-a am dominat categoric; mai ales finalul de partida. Puteam castiga, cu toate ca si Steaua putea sa castige mai clar. Ceea ce ma intereseaza acum e ca am facut cel mai bun joc de pana acum si nu vom fi o prada usoara pentru Urziceni.

2-1 pentru Otelul si prima victorie cu adevarat satisfacatoare pentru Otelul.


Nu stiu ce meci ai vizionat tu ,dar da-mi voie sa te contrazic.Cand ai in fata un adversar mai slab valoric (precum a fost Steaua ieri), trebuie sa inscrii o caruta de goluri. Este inadmisibil sa ai doar 2 ocazii pe meci(Matei si Paraschiv), nu se poate sa joci cu 4 fundasi contra unui singur varf (dupa eliminarea lui Stancu), sa nu introduci mai multi atacanti cand scorul nu iti e favorabil etc.Suntem varza la toate capitolele si perspectivele sunt sumbre, daca nu pleaca Dorinel cat mai repede intram in hora retrogradarii si ceea ce s-a intamplat in 2005-2006 poti fi sigur ca nu se va mai repeta.

p.s. Cum spunea cineva pe un alt forum, pe Dorinel ar trebui sa il pastram pe post de preparator fizic, se pricepe de minune la asta.

mihai_alex
24th August 2009, 18:06
:happy:happy:happy
http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/otelul-galati/52986/fanii-otelului-s-au-saturat-de-dorinel-munteanu.htm

Fanii moldovenilor si-au varsat nervii dupa infrangerea suferita in fata Stelei pe forumul Onlinesport.ro, cel mai mare grup de dialog sportiv din Romania.


"Dolarel nu e antrenor. Are niste tactici de te doare capul. Ce crestere de la meci la meci ??? Dolarel e nulitate ca antrenor", a scris userul Cristian.

Un alt user, Steel Jar, vine cu propuneri pentru inlocuirea lui Dorinel Munteanu. "O parodie de meci, o bataie de joc, o insulta adusa celor care au venit la stadion. Am 12-13 ani de cand vin meci de meci la stadion si am ratat doar veo 7-10 meciuri din motive personale, dar NU MAI VIN LA STADION CAT ESTE munteanu ANTRENOR. Mai bine il lasa Stan pe Tase antrenor, asta vream majoritatea suporterilor oricum", a tunat Steel_Jar.

Hingherul
24th August 2009, 18:10
aici invinge campionana....

Cristian
24th August 2009, 18:28
:happy:happy:happy
http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/otelul-galati/52986/fanii-otelului-s-au-saturat-de-dorinel-munteanu.htm

Pai da ma si chiar asa e. Eu acum am observat ca suntem citati pe pagina de stiri :D

Iar la faza asta as adauga


Tehnicianul moldovenilor le-a dat o replica dura suporterilor care il contesta. "Poate ca Otelul era o echipa care batea tot in primele etape si nu am stiut eu. Imi cer scuze daca Otelul castiga fiecare meci pana acum", a afirmat Dorinel Munteanu.

Pai da ba parodie de antrenor, dar te-am pus eu sa declari ca duci echipa Otelul in Europa ?? Cu atitudinea asta categoric nu o duci.

MaxximusLegion
24th August 2009, 18:36
In principiu, Otelul are un avantaj ca nu mai joaca Varga.Atuul este anulat de prezenta lui Munti!:rolleyes: Otelul dintr-o echipa de multe goluri,a devenit o echipa de 0-0, 1-0.E o adevarata plictiseala sa te uiti la meciurile Otelului!:(

YoNuTzz
24th August 2009, 18:43
2 solist ! 0-1

six
24th August 2009, 18:55
greu dar posibil pt....Galateni ;)

Cristian
24th August 2009, 19:07
Din pacate prietene ZEROSASE e mult pre dificil sa castigam cu Unirea. Nu ca ar juca cine stie ce Unirea, ci din cauza bancii tehnice de la noi. Merceneanu e nulitate absoluta ca antrenor.

cLicKzor
24th August 2009, 19:09
X ;)

cristi13
24th August 2009, 19:27
1X ... acum otelarii vor juca altceva



merita ... au fost niste draguti cu voi

bine ca sunteti voi cei mai cinstiti.......ultimul titlu l-ati luat cu arbitri si cand ati jucat cu lazio v-ati facut de ras

mateiasi
24th August 2009, 19:59
:groggy::groggy: Daca Paraschiv e asa mare jucator incat numai "asezarea defensiva" l-a impiedicat sa dea gol, de ce .... n-a bagat-o in poarta cand a avut 2 lovituri libere de la 18-20 de metri ? Sta mata in coada cand vede cate zeci de superjucatori descopera DUPA meciurile cu Steaua ca puteau sa castige cu 10-0, da' nu au fost lasati, of, of.
Ar trebui sa mai calci si tu pe vreun stadion, poate ai capata o perspectiva mai larga decat 16:9. Daca cei 2 mijlocasi inchizatori nu-si parasesc zonele din propriul teren, iar mijlocasii laterali nu avanseaza pe flancuri (ca nu cumva sa lase oportunitati de contra-atac), atunci cu cine sa intre in combinatii singurul mijlocas de constructie - pai, cu singurul varf. Iar 2 oameni sunt o prada usoara pentru cei 4+1 aparatori.

La apogeul mandatului lui Grigoras jucam cu 2 varfuri (D.Stan, Jula), 2 mijlocasi de constructie (Paraschiv, Viglianti), nu exista nici un inchizator, mijlocasii de banda (Szekely, Deac) stateau dincolo de centrul terenului, iar fundasii laterali nu stiau ce-i aia pasa inapoi (Semeghin avea cele mai multe pase decisive din campionat acum vreo 2 ani). E adevarat, defensiva era vulnerabila si luam multe goluri, dar cream o superioritate zdrobitoare in atac, si marcam la fel de multe goluri.

mihai_alex
24th August 2009, 21:04
Care 2 inchizatori?in ultimul meci a jucat doar cu unul.L-a bagat in sfarsit pe Iorga,de-asta am si avut ocazii.

Rossi
24th August 2009, 21:55
bine ca sunteti voi cei mai cinstiti.......

ultimul titlu l-ati luat cu arbitri si cand ati jucat cu lazio v-ati facut de ras

nici nu era nevoie sa ai la profil steaua ... dupa prostiile pe care le debiteze ar fi fost usor de dedus fanul carei echipe esti

in 2006-07 ori nu stiai ce este ala fotbal , ori ai memoria scurta ...

2006-2007 Etapa 4 Dinamo 3-1 Timisoara
2006-2007 Etapa 5 Craiova 0-4 Dinamo
2006-2007 Etapa 8 Dinamo 1-0 Steaua
2006-2007 Etapa 10 Dinamo 3-1 Rapid
2006-2007 Etapa 25 Steaua 2-4 Dinamo
2006-2007 Etapa 27 Rapid 1-4 Dinamo
2006-2007 Etapa 31 Dinamo 1-0 CFR Cluj

six
24th August 2009, 22:10
Merceneanu e nulitate absoluta ca antrenor.din pacate ai dreptate :(

nayram
24th August 2009, 22:19
Face instructie unirea cu otelarii:D

Lordul
24th August 2009, 23:37
2-0 pentru Unirea Urziceni , ialomitenii nu vor avea probleme...

Melcyah
24th August 2009, 23:38
Urziceni nu joaca stralucit, parerea mea ca daca veti juca ca si cu steaua, dar acum sa aveti si norocul care va lipsit de la acel meci, veti castiga :D

Vladek
24th August 2009, 23:40
Ar trebui sa mai calci si tu pe vreun stadion, poate ai capata o perspectiva mai larga decat 16:9.


De fapt e mai mult 16:10. :D



Daca cei 2 mijlocasi inchizatori nu-si parasesc zonele din propriul teren, iar mijlocasii laterali nu avanseaza pe flancuri (ca nu cumva sa lase oportunitati de contra-atac), atunci cu cine sa intre in combinatii singurul mijlocas de constructie - pai, cu singurul varf. Iar 2 oameni sunt o prada usoara pentru cei 4+1 aparatori.


Sunt niste teorii foarte dragute acolo. Da' le predici in locul gresit. Trei sferturi din suporterii romani ar juca ofensiv daca ar fi antrenori. Dar nu sunt. In ROmania majoritatea antrenorilor stiu doar atat : curu-n poarta, "focu la ei" si poate pica ceva pe contraatac sau poate gafeaza vreun adversar. Punct. Si mentalitatea asta nu-i de ieri de azi. Vine dupa 15 ani de distrugere a spectacolului, de tremurat in pantaloni si idei de genul "sa moara dujmanii de ciuda". Desigur, s-au inventat niste clisee care suna mai frumos : "joc eficient", "vrem puncte, nu spectacol", "fotbalul nu e circ". Asa e la noi, joci ofensiv si pierzi, esti prost fiindca nu te-ai bagat cu fundul in poarta sa iei macar un punct.



La apogeul mandatului lui Grigoras jucam cu 2 varfuri (D.Stan, Jula), 2 mijlocasi de constructie (Paraschiv, Viglianti), nu exista nici un inchizator, mijlocasii de banda (Szekely, Deac) stateau dincolo de centrul terenului, iar fundasii laterali nu stiau ce-i aia pasa inapoi (Semeghin avea cele mai multe pase decisive din campionat acum vreo 2 ani). E adevarat, defensiva era vulnerabila si luam multe goluri, dar cream o superioritate zdrobitoare in atac, si marcam la fel de multe goluri.

Pai si unde-i Grigoras ? Unde-i Szekely ? Unde-i Deac ? Unde sunt Jula si Stan ? Sunt astia pe care-i aveti acum la fel de buni ? Munteanu in mod evident nu-i crede in stare de mai mult. Daca se arunca in atac si luati 2-3 goluri pe contre s-ar fi urlat pana la cer ca "Munteanu e omul Stelei, de ce nu s-a aparat ?".

In rest eu am intrebat doar atata : Paraschiv e asa mare jucator incat Munteanu ( nu el ) e de vina ca n-au bagat mingea in poarta ? Daca face Paraschiv tactica in meciul urmator, dati 3 goluri ? Jucatorii, antrenorii si "conducatorii de club" din Romania sunt campioni mondiali la declaratii razboinice si arogante inainte de meciuri, acuzatii la adresa tuturor in afara de ei insisi dupa.

Apropo, personal cred ca Grigoras e cel mai bun antrenor din Romania. Peste mult-laudatii Bergodi, Rednic, Lucescu sau Sabau. Poate doar Protasov si Uhrin au fost mai buni.

mihai_alex
25th August 2009, 07:11
Nu indrazni sa vorbesti de Paraschiv.Eu n-am vazut un fotbalist cu mai mult bun simt decat el.A reprosat tactica lui Munteanu,si ii dau dreptate,pentru ca simte ca echipa asta poate mai mult,si la urma urmei el e capitanul echipei,are dreptul sa vorbeasca.

Grigoras e bun,doar cu jucatori buni,si uneori nici atunci.Probabil ar fi un antrenor de exceptie la CFR,dar el ramane un antrenor mediocru la Poli Iasi.

Bumbescu
25th August 2009, 09:46
In mod normal, meci de x, dar si otelul - steaua a fost de x.....:D

Ulysses
25th August 2009, 09:51
Nu mai pierde otelul inca un meci acasa

cristi13
25th August 2009, 12:45
otelu ar fi bine sa bata .....

delaoltenia
25th August 2009, 13:03
meci de x2..in poll am pus x.

Denis
25th August 2009, 19:06
Asta nu pricep nici eu mateiasi. De ce nu jucam cu 2 atacanti? De ce avem 4 atacanti in lot daca jucam doar cu unul singur? Lotul largit este clar construit pentru 4-4-2 iar noi inca mai jucam 4-2-3-1 dupa ce am castigat numai 4 puncte din 12 posibile cu aceasta formula, iar acelea cu 2 dintre echipele promovate. Vladek avea dreptate cu teoria "curu-n poarta" dar Munteanu trebuie sa priceapa ca daca 2 iti spun "du-te acasa si culca-te ca esti beat" (cei doi fiind suporterii si capitanul Paraschiv:D) apoi trebuie sa te duci acasa si sa te culci. Daca nu schimba Munteanu rapid formula vom pierde la limita si acasa cu Urziceniul si in deplasare cu Dinamo, iar apoi ne va fi mai greu sa scapam de locurile 8-14, mai ales ca noi speram la un obiectiv foarte greu de realizat.

barbarella
25th August 2009, 19:44
1 solist, dar din thread-ul asta nu trebuie sa lipseasca personajul principal:

http://img36.imageshack.us/img36/1069/87351771.jpg

Denis
25th August 2009, 21:39
Mimi o sa si-o ia peste bot cand ajunge acasa. Si sa-si rada odata veverita aia ca pute pana aici.:D

White Shadow
26th August 2009, 00:47
:))

Eu cred ca va fi un meci destul de disputat,cu rezultat deschis.

:angry: taci ma cu rezultatul tau deschis ca nu ma ajuta pe mine la metoda under de pe "pariuri"...

treaba e simpla...Otelul are 4 meciuri..toate sub 2.5 gol si Urziceni are 4 meciuri....toate sub 2.5 gol...unde vezi tu meci disputat si rezultat deschis ?...de unde si pana unde ?....sezonul trecut Urziceni a castigat la Otelul cu 2-0....pana in min 90 a fost doar 1-0..au fost meciuri deschise pe vremuri..prin sezoanele 2007/2008 si 2006/2007...acum s-a schimbat treaba.

Q-Djyni
26th August 2009, 00:54
Ma,eu n-am zis ca se dau multe goluri aici,ci ca va fi deschis,de genul 0-0 1-1,oricum :)

mateiasi
26th August 2009, 13:10
...In ROmania majoritatea antrenorilor stiu doar atat : curu-n poarta, "focu la ei" si poate pica ceva pe contraatac sau poate gafeaza vreun adversar. Punct. Si mentalitatea asta nu-i de ieri de azi. Vine dupa 15 ani de distrugere a spectacolului, de tremurat in pantaloni si idei de genul "sa moara dujmanii de ciuda". Desigur, s-au inventat niste clisee care suna mai frumos : "joc eficient", "vrem puncte, nu spectacol", "fotbalul nu e circ". Asa e la noi, joci ofensiv si pierzi, esti prost fiindca nu te-ai bagat cu fundul in poarta sa iei macar un punct.
Asta pentru ca pun imaginea lor pe primul plan: nu le place sa apara la TV in postura de invinsi. Intre 2 infrangeri si o victorie (pe de o parte) si 3 remize albe (pe de alta parte), toti antrenorii romani vor prefera a doua varianta, desi rezultatul final e acelasi pentru echipa lor (3 puncte). Da, dar ce conteaza echipa si spectatorii, principalul e sa apara ei la TV si sa ne explice ca au jucat foarte bine si ar fi meritat sa castige, de fapt ei sunt adevaratii castigatori, si doar un ghinion de dimensiuni cosmice a facut ca unicul sut spre poarta sa treaca dincolo de plopi. Si uite-asa, ei isi creaza o imagine de antrenori valorosi (care scriu "partituri" tactice geniale, dar nu au "solisti" de valoare, si de-aia "reprezentatia" aduce cu ragetele unor magari jupuiti de vii), iar noi ne amagim ca avem echipe valoroase, capabile sa se bata cu oricine in Europa. Asta pana dam nas in nas cu Stuttgart, pe o alee intunecata... A propos de Stuttgart, uite pana unde imping farsa marii nostri antrenori:

Cred in sansele noastre de calificare... Principalul e sa nu luam gol...




Pai si unde-i ... Szekely ? ... Unde sunt Jula si Stan ?
Szekely, D.Stan si Jula sunt jucatori buni, dar nu exceptionali - au fost adusi din liga a 2-a, unde se zbateau in anonimat. Toti aveau (au) nevoie de 3-4 ocazii pentru a marca un gol. Au iesit in evidenta (si clubul i-a vandut pe bani buni) tocmai fiindca aveau acele ocazii, tocmai datorita jocului ofensiv al echipei. Intr-o echipa cu stil de joc defensiv ("tacticizat", ca sa folosim termenul la moda) ar fi ramas anonimi.


Sunt astia pe care-i aveti acum la fel de buni ?
Eu cred ca da. Nu sunt deosebit de valorosi, dar nici slabi. Spre deosebire de Szekely si ceilalti, ei insa nu au 10-12 ocazii de gol pe meci, din care sa fructifice vreo 2-3, si astfel sa iasa in evidenta.




Apropo, personal cred ca Grigoras e cel mai bun antrenor din Romania. Peste mult-laudatii Bergodi, Rednic, Lucescu sau Sabau. Poate doar Protasov si Uhrin au fost mai buni.
Grigoras e unul dintre putinii antrenori din Liga I - alaturi de Pustai si Napoli - care au curaj ("ori la bal, ori la spital"). De valoarea lui, insa, ma indoiesc:
- nu-si studiaza adversarii (a declarat asta de nenumarate ori);
- nu exerseaza faze de joc elaborate, lasa totul la inspiratia jucatorilor;
- antrenamentele lui sunt o gluma proasta;
- de cand a fost dat afara de jucatorii de la Farul, e obsedat de propria-i autoritate in vestiar: imparte lotul in "titulari" si "rezerve" si ucide concurenta (primii sunt tinuti in teren indiferent de forma, ultimii capata vreo sansa doar accidental), reactioneaza extrem de dur la orice conflict (odata ce i se pune pata pe vreun jucator, nu mai incearca reconcilierea - il scoate definitiv din lot), urla la jucatori (pe Iorga a recunoscut ca l-a si lovit), si le submineaza increderea in ei insisi cu declaratii publice de genul: "nu am lot valoros", "atat se poate cu jucatorii pe care-i am la dispozitie" etc.

cristi13
26th August 2009, 16:16
hai otelu.....

katalinkostel
26th August 2009, 16:33
Nu marcam si nu jucam nimic!As dori sa luam si noi 3 puncte dar.......Am pus 1x2 ca sa i-mi mai ridic moralul:(:(:(

Denis
26th August 2009, 16:36
Szekely, D.Stan si Jula sunt jucatori buni, dar nu exceptionali - au fost adusi din liga a 2-a, unde se zbateau in anonimat. Toti aveau (au) nevoie de 3-4 ocazii pentru a marca un gol. Au iesit in evidenta (si clubul i-a vandut pe bani buni) tocmai fiindca aveau acele ocazii, tocmai datorita jocului ofensiv al echipei. Intr-o echipa cu stil de joc defensiv ("tacticizat", ca sa folosim termenul la moda) ar fi ramas anonimi.


Ok, nici unul din ei nu sunt exceptionali, dar sunt si putini fotbalisti exceptionali in Liga I: Spadacio, Adrian Cristea... dar nici Jula nu e departe. Venit din liga 2, trecut pe la Otelul, uite ca da gol dupa gol la Energie Cottbus. Din cate stiu, are deja 3 goluri in 2 partide, daca nu si mai bine. Si Szekely daca pleca odata cu Jula prin Italia sau Germania ar fi devenit si el un jucator mult mai mare decat este acum la Steaua.

Hard
26th August 2009, 17:40
bate urziceniul la 2 goluri diferenta ca doar se antreneaza pt CL .

Denis
28th August 2009, 11:03
Trebuie sa batem Urziceniul pentru a spala rusina cu Steaua din etapa precedenta.

delaoltenia
28th August 2009, 16:47
n-ar fi rau,este in avantajul nostru. :D

mareshalu
28th August 2009, 17:20
1-2 ..muncit

MaxximusLegion
28th August 2009, 17:27
E o nebunie sa joci la ora asta!:|

mareshalu
28th August 2009, 17:28
te referi la temperatura?:D .. pe teren " e grele" dar.. la terasa la bere..merge ;)

mihai_alex
28th August 2009, 17:32
Bai,de unde isi iau asta informatiile cu numarul de spectatori??
auzi tu 3000 de bilete cu steaua desi erau 7000 pe stadion,si 1000 de bilete cu Urziceni desi sunt vreo 3500.
Si mananaca ***** cu faptul ca ni se par scumpe.
Oricum,la biletele alea se adauga si abonatii.

MaxximusLegion
28th August 2009, 17:32
Desigur.Astia de la galati, de ani de zile isi tot pun o amarata de nocturna!Pana si Gloria Buzau are nocturna!Televiziunile isi bat joc de fotbal.Desi toate echipele din liga 1(exceptie galati) au nocturna, nenorocitii astia, programeaza meciurile in asa fel, incat toata lumea sa vada meciurille!:rosu:

mihai_alex
28th August 2009, 17:38
Noi n-avem primarie care sa ne puna nocturna,si la 1,5 milioane euro nu e asa de amarata.

mihai_alex
28th August 2009, 17:39
Mda...ne-a scos motorul echipei,Iorga.
Ce comentatori de *****.

Cristian
28th August 2009, 17:41
Bravo Unirea, felicitari pentru victorie. :ok: Dorinel la baie...

mihai_alex
28th August 2009, 17:43
*****ul asta de Tudor mereu ne strica meciurile.
Sezonul trecut ne-a refuzat un penalty clar ca lumina zilei cu Vasluiul,si ne-a eliminat un jucator in Ghencea,tot aiurea,iar acum ni-l elimina si pe Iorga.


Cristi,mai taci.

mareshalu
28th August 2009, 17:45
0-1 min 7' ..+ rosu..sa clarificat treaba

Cristian
28th August 2009, 17:50
Ce sa tac ? Ma bucur ca pierdem. Sa plece dracu Dopinel cu strategiile lui cu tot.

El Pistolero
28th August 2009, 17:51
un link daca se poate?

eventHorizon
28th August 2009, 17:52
Bate Urziceniul.

Semedo, Bilasco si Rusescu inscriu :D

Ba bun sunt! urmeaza semedo si rusescu :D

mihai_alex
28th August 2009, 17:59
Ce sa tac ? Ma bucur ca pierdem. Sa plece dracu Dopinel cu strategiile lui cu tot.

Ce vina are el ca tudor ne elimina un jucator in minutul 7?

Cristian
28th August 2009, 18:00
Si te pomenesti ca nu e meritata eliminarea.... Otelul joaca teatru nu fotbal.

mihai_alex
28th August 2009, 18:01
Vai ce prosti sunt comentatorii...cica e greu sa ne batem pentru EL,cu acelasi lot ca sezonul trecut,desi avem 12 jucatori noi,si au plecat vreo 9.

Q-Djyni
28th August 2009, 18:04
Ce pacat ca pierde Otelul :( e simpatica echipa ( fara Dorinel desigur),mi-as fi dorit sa nu aiba asa probleme deja de la inceputul partidei.

YoYoyOi
28th August 2009, 18:05
*****ul asta de Tudor mereu ne strica meciurile.
Sezonul trecut ne-a refuzat un penalty clar ca lumina zilei cu Vasluiul,si ne-a eliminat un jucator in Ghencea,tot aiurea,iar acum ni-l elimina si pe Iorga.


Hai ma, Mihai, lasa-ma, ca ma faci sa rad. Pai ce voiai sa faca? :happy Mai clara faza ca asta nu putea sa fie. Rosu direct se da in momentul in care se impiedica inscrierea unui gol cu mana. Plus penalty. Plus vreo 2 etape de suspendare.

Plus ca la capul lui Maftei pare-se ca mingea a trecut dincolo de linie. Ce vina are Tudor la toate astea?

mihai_alex
28th August 2009, 18:07
Pai trebuia sa valideze golul,nu sa dea hent! cum ce vina are?asta ne strica meciurile pe unde ne prinde.

mihai_alex
28th August 2009, 18:09
Goooooooooooooooooooooool

purpleheart
28th August 2009, 18:10
a tras Paraschiv cu prastia !:ok:

Denis
28th August 2009, 18:10
Goooooooooooooooooooooool

Si ce goooool!!!!!!!!!!!!!!!

Si cine altul decat GABRIEL PARASCHIV!!

Frumos, inainte de pauza.

YoYoyOi
28th August 2009, 18:11
Pai trebuia sa valideze golul,nu sa dea hent! cum ce vina are?asta ne strica meciurile pe unde ne prinde.

Si daca mingea ar fi cazut pe linie ce trebuia sa faca? sa valideze golul sau sa nu dea hent?

mihai_alex
28th August 2009, 18:12
Pai a fost gol,trebuia sa dea gol,si orice faza dupa aceea nu mai conta.

mihai_alex
28th August 2009, 18:14
Reclamele alea de pe rotativa sunt lipite cu scoci...incredibil,abia acum am observat.

Q-Djyni
28th August 2009, 18:14
GOOOL :yeah: :yeah:

dede
28th August 2009, 18:16
Uni, tu iar ai pus la pariuri? :sleep:

Q-Djyni
28th August 2009, 18:18
Uni, tu iar ai pus la pariuri? :sleep:

Dede :(

Nu imi place Unirea ca echipa :o: prea provinciali,dar nah..asta e alt subiect.Nu vreau sa starnesc polemici.

Este chiar asa de rau sa te bucuri cand inscrie o echipa un gol? Ca spectator neutru? :thinkso:

mihai_alex
28th August 2009, 18:21
Antipatica echipa mai e Unirea.

Denis
28th August 2009, 18:21
Pana acum nu mi-a placut de Costin, Giurgiu si Alexandru Tudor. Si babalaul de Iorga trebuia sa lase mana jos.:(

Oricum, impecabil pana acum Paraschiv!

@mihai: motorul echipei nu e Iorga, ci Paraschiv, ca-ntodeauna.

Denis
28th August 2009, 18:26
a tras Paraschiv cu prastia !:ok:

Ala e arc, nu prastie.:D Dar ti-a placut, nu?:cool:

purpleheart
28th August 2009, 18:31
Ala e arc, nu prastie.:D Dar ti-a placut, nu?:cool:

of course, habibi ! ;)

Q-Djyni
28th August 2009, 18:32
Ce le-a dat Paraschiv :P

Hai,un egal ar fi superfain,sau o minune..se poate`? :rolleyes:

Sa joace perfect in UCl Unirea...dar in campionat sa nu-i vad in top 3.

El Pistolero
28th August 2009, 18:33
inca 2 mai da Urziceni repriza asta si va linisteste

Denis
28th August 2009, 18:35
inca 2 mai da Urziceni repriza asta si va linisteste

Ce, autogoluri?:D Pai sa stii ca m-ar linisti.:drak:

mihai_alex
28th August 2009, 18:35
Raul...n-ai treaba?

Denis
28th August 2009, 18:39
Ma adoarme vocea groasa si monotona a comentatorului.:sleep: Astai hal de comentator??

mihai_alex
28th August 2009, 18:46
Rusescu ala simuleaza cu zambetul pe buze a 2-a oara in meciul asta.

Ce-i cu melodia aia pe fundal la transmisia de pe net?

mihai_alex
28th August 2009, 18:50
Am intrat in ritmul lor,si in felul asta n-avem sanse.

Denis
28th August 2009, 18:52
Lasa ca din 2 faze am dat un gol. Au inceput baietii sa speculeze sansele, nu ca in meciul cu Steaua. Hai, inca o faza + GOL!

Denis
28th August 2009, 18:55
Sa iasa in plm Silviu Ilie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mihai_alex
28th August 2009, 18:56
Si pe cine sa bagam? Siminic nu e peste el.

Denis
28th August 2009, 18:57
Pe Baotici:ok: Oricine.....asta gafeaza in fata portii si cand scoate mingea o scoate numai in adversari!! M-a calcat pe nervi azi!

purpleheart
28th August 2009, 19:04
penalty ratat !:happy

Denis
28th August 2009, 19:04
La zgariat la elastic, si atacantu sa impiedicat de degetu mic a lui Costin.:lol: :sleep:

mihai_alex
28th August 2009, 19:05
Ce s-a intamplat?ca mi s-a intrerupt transmisia.

purpleheart
28th August 2009, 19:08
nu trebuia sa-l scoata pe Axente ! :angry:

purpleheart
28th August 2009, 19:10
eu vad binisor aici :
http://www.free-tv.go.ro/
... si fara muzica pe fundal...la mine se ause numai DEMISIA ! :drak:

Denis
28th August 2009, 19:14
Ce s-a intamplat?ca mi s-a intrerupt transmisia.

Exact ce-am scris mai sus :D

L-a tras Costin pe Bilasco in careu si i-a dat :rosu: lui Costin. Apoi a sutat Bilasco in bara din dreapta a lui Kolev.

Denis
28th August 2009, 19:16
Program, SHUT DOWN. Ma duc la somn. Bye bye.

michai
28th August 2009, 19:16
ce gol a dat onofras:groggy:

mihai_alex
28th August 2009, 19:21
Uite yoyo,si gsp-ul a vazut ce-am vazut si eu:
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/iorga-a-fost-eliminat-degeaba-la-faza-penalty-ului-unirii-153089.html

Tudor isi bate joc de echipa asta ncu orice ocazie.

katalinkostel
28th August 2009, 19:21
Cred ca Marius Stan a luat cea mai mare teapa posibila,de cand este la Galati.Dorinel nu are stofa de pretentiile Otelului pentru acest campionat.Probabil vom fi umiliti in continuare si acasa si in deplasare......:(:(:(:(

pif
28th August 2009, 19:21
Grigoras unde esti???????? A la POLI IASI:yes:

Cristian
28th August 2009, 19:23
Merita Unirea victoria , ce sa o mai dam la intors. Parca suntem ca pe vremea cand ne antrena Ion Gigi.

mihai_alex
28th August 2009, 19:26
Pai cand joci cu un om mai putin din minutul 7 si ultimele 20 de minute fara doi jucatori,ce pretentii sa mai ai?

El Pistolero
28th August 2009, 19:27
inca 2 mai da urziceni repriza asta si va linisteste

q.e.d :d

J.Bond
28th August 2009, 19:29
Victorie meritata obtinuta de campioana Romaniei la Galati.:ok:

mihai_alex
28th August 2009, 19:30
Ma bufneste rasul cand spuneti meritata.Macar de ar fi avut ambele echipe sanse egale.

Cristian
28th August 2009, 19:31
Pai cand joci cu un om mai putin din minutul 7 si ultimele 20 de minute fara doi jucatori,ce pretentii sa mai ai?

Si de ce o spui de parca nu ar fi meritat. Sa zicem ca golul nu l-a vazut Tudor, de cand un jucator de camp apara cu mana ???

mihai_alex
28th August 2009, 19:32
Si ce vina are Dorinel in toata treaba asta?

samar
28th August 2009, 19:38
Sigur dolarel nu are ca obiectiv retrogradarea echipei??? :D

Cristian
28th August 2009, 19:40
Si ce vina are Dorinel in toata treaba asta?

E zero barat ca antrenor, ce altceva ? Cu un alt antrenor poate altfel ar fi aratat Otelul azi. Cred ca si lipsa suporterilor din tribuna spune ceva. Daca tie asta nu-ti spune nimic, ce sa mai zic ???

bada_otelul
28th August 2009, 20:13
Sigur dolarel nu are ca obiectiv retrogradarea echipei??? :D

Ha ha, ce glume ai in program...cum poti sa insinuezi asa ceva cand toata lumea stie ca unicul obiectiv al lui dolarel la orice echipa ar "antrena" este incasarea "cascavalului".:rolleyes:
Numaratoarea inversa continua, mai are intre 2 si 5 etape la Otelul, asa cum am zis si dupa meciul cu stiaua, intre etapele 7 si 10, mercenareanu ne va parasi...sa speram ca nu va fi prea tarziu.:(
Una peste alta brad chit e prost rau, slab arbitraj, si nu vorbesc de penaltyuri si eliminari.
dolarel+costin+ibeh=love<=>retrogradare:headbang:

samar
28th August 2009, 20:17
bada draga...n-am vrut sa fiu prea directa si am zis s-o iau pe ocolite,dar sunt convinsa ca ne-am inteles pana la urma :D

marian17
28th August 2009, 21:29
Demisia dorinele dute si lasa-ne u cluj te asteapta!!!nu ai fata de antrenor asa ca dute la cluj sau inapoi in germania si apucate de gradinarit poate ai mai mult succes sau fate translator ca tot iti place!demisia dolarel!!!

six
28th August 2009, 21:44
Demisia dorinele dute si lasa-ne u cluj te asteapta!!!nu ai fata de antrenor asa ca dute la cluj sau inapoi in germania si apucate de gradinarit poate ai mai mult succes sau fate translator ca tot iti place!demisia dolarel!!!:ok::ok::ok: io l-as propune la steaua,prietenii stiu de ce :happy

barbarella
28th August 2009, 22:45
Antipatica echipa mai e Unirea.

Credeam ca sunt singura de parerea asta. ;) Si nu stiu daca Iancu n-avea ceva dreptate acolo, cand a spus "Bucsaru e Penescu2".

Marius
28th August 2009, 22:46
a ajuns cioroiul de iancu sa arate cu degetul infractorii din fotbal... chiar ca s-a intors lumea cu curu-n sus...

barbarella
28th August 2009, 22:59
Cine a spus ceva de infractori? Omul s-a referit la faptul ca ambii sunt patroni ai unui club de fotbal. ;) Tu ai inteles altceva? :D

Marius
28th August 2009, 23:03
hai ma lasa-ma cu iancu asta... ar trebui mai intai sa-si vada de echipa lui, sa cumpere jucatori si ce-i mai trebuie, sa faca performanta si apoi sa faca pe mironosita justitiara in mass-media.

barbarella
28th August 2009, 23:21
ar trebui mai intai sa-si vada de echipa lui, sa cumpere jucatori si ce-i mai trebuie

Aici suntem de acord. Desi nu cred ca nu vrea, ci mai degraba nu poate deocamdata. Dar vorbeam de meciul Otelulului si am cam divagat.

Marius
28th August 2009, 23:23
asa e... infrangere meritata pentru dolarel si ai lui :D

fcunirea
28th August 2009, 23:42
x solist , sa cada urziceanca in serie bbbbbbbbbbbbbbbb unde le este locul acestor tzarani obositi alte orase mari cu echipe de traditie sunt in bbbb iar urziceanca se lafaie in serie aaaaaaaaaaaaaa:headbang::headbang::rosu::rosu::ang ry::angry:

aaaaauuu.. tu cine mai esti??? ia-o fuga inpoi in padure...

revenind totusi...
meciul nu a fost atat de anost pe cat se preconiza (0-0, 0-1 etc)
A avut si ritm a avut si goluri.. am vazut si penalty-uri si bare si cartonase si de toate... A fost un meci deschis pana la urma...
Da stiu, arbitru-n sus, arbitru-n jos.. pana una alta sunt inca 3 puncte castigate de Campioana pe merit. Otelul zic eu ca, in afara de Paraschiv, nu a avut curaj... Despre Dorinel Munteanu nu vreau sa ma exprim... el a facut treaba la alte echipe pe care le-a antrenat... dar antrenorul are intotdeauna nevoie de sprijin...

bada_otelul
29th August 2009, 01:19
aaaaauuu.. tu cine mai esti??? ia-o fuga inpoi in padure...

revenind totusi...
meciul nu a fost atat de anost pe cat se preconiza (0-0, 0-1 etc)
A avut si ritm a avut si goluri.. am vazut si penalty-uri si bare si cartonase si de toate... A fost un meci deschis pana la urma...
Da stiu, arbitru-n sus, arbitru-n jos.. pana una alta sunt inca 3 puncte castigate de Campioana pe merit. Otelul zic eu ca, in afara de Paraschiv, nu a avut curaj... Despre Dorinel Munteanu nu vreau sa ma exprim... el a facut treaba la alte echipe pe care le-a antrenat... dar antrenorul are intotdeauna nevoie de sprijin...

daca se juca 11 la 11 tot meciul era meci de sub 2,5. Dolarel l-a luat pe 0-0/0-1 in brate de cand a venit la Galati.

delaparis
29th August 2009, 01:48
bai voi cand mai castigati un meci totusi ? ... serios .... vorbesc cu otelari :)

J.Bond
29th August 2009, 02:07
... Despre Dorinel Munteanu nu vreau sa ma exprim... el a facut treaba la alte echipe pe care le-a antrenat... dar antrenorul are intotdeauna nevoie de sprijin...

Cum ar fi fost retrogradarea lui U Cluj in liga a treia.:D Noroc ca au facut aia un blat peste capul lui in ultima etapa a sezonului trecut.:ok:

Denis
29th August 2009, 07:21
bai voi cand mai castigati un meci totusi ? ... serios .... vorbesc cu otelari :)

Pai deocamdata am jucat numai cu echipe tari.:) Nu stiu daca e vre-un antrenor din Romania care ar putea sa scoata mai mult de 4 puncte intre etapele 3-6. Mai luam bataie de la Dinamo si gata. Defapt la Dinamo cred ca scoatem un punct. Dar dupaia cred si sper ca ne vom reveni. Bine ca scapam de greu inca din startul sezonului.




App: FARA GABRIEL PARASCHIV SE TERMINA VREO 0-5:ok: Un fotbalist de calitatea lui Paraschiv ar putea juca lejer prin Franta la Bordeaux sau prin Germania la Hertha, dapai in Romania. Pacat ca a explodat abea cand a venit la Otelul. Daca avea 25-26 de ani ar putea deveni jucator de baza la nationala. Mi-ar placea ca la finalul carierei sa preia conducerea la Otelul!

Marius.B
29th August 2009, 08:39
bai voi cand mai castigati un meci totusi ? ... serios .... vorbesc cu otelari :)

Vom castiga dupa ce pleaca Dorinel.

Cristian
29th August 2009, 08:46
Eu nu am fost de acord cu aducerea nulitatii de Dorinel din prima la echipa, eram sigur ca va claca lamentabil. Sa plece naibii, si vom mai castiga si noi.

TeBat
29th August 2009, 10:11
se cam ingroasa gluma pe la voi cu broscoiul asta de Dorinel:D

Denis
29th August 2009, 10:18
Pai cred ca nici Bergodi nu facea prea multe in primele 6 etape daca prelua Otelul. Scotea si el maxim 5 puncte.

Duba
29th August 2009, 10:26
Puteau antrena 50 de grigorasi pe Otelul, mai multe puncte, nu cred ca reuseau. Cu Unirea a avut si ghinion, tusierul gresind involuntar, spun eu, initial in favoarea Otelului, nevazand ca mingea a depasit linia portii. faza a continuat, s-a ajuns la acel penalty si eliminare si totul era terminat. Unirea este o echipa f. bine pregatita fizic. Daca mai are si un jucator mai mult din min. 7, nu mai pierd nici cu Barca.

Dorinel n-o fi mare antrenor, dar nici gloaba nu e. A facut treaba atat la CFR, cat si la Vaslui.

mihai_alex
29th August 2009, 10:47
Nu stiu Duba,steaua era de batut,dar cand joci cu un singur atacant...

Eu nu am fost de acord cu aducerea nulitatii de Dorinel din prima la echipa, eram sigur ca va claca lamentabil. Sa plece naibii, si vom mai castiga si noi.

Mai Cristi,majoritatea n-a fost de acord,inclusiv eu,dar am zis sa-i acord o sansa sa ne arate ce poate.

bada_otelul
29th August 2009, 10:48
bai voi cand mai castigati un meci totusi ? ... serios .... vorbesc cu otelari :)

O sa castigam atunci cand o sa ni se valideze cu un gol mai mult decat adversarilor.:D

Denis
29th August 2009, 11:02
Puteau antrena 50 de grigorasi pe Otelul, mai multe puncte, nu cred ca reuseau. Cu Unirea a avut si ghinion, tusierul gresind involuntar, spun eu, initial in favoarea Otelului, nevazand ca mingea a depasit linia portii. faza a continuat, s-a ajuns la acel penalty si eliminare si totul era terminat. Unirea este o echipa f. bine pregatita fizic. Daca mai are si un jucator mai mult din min. 7, nu mai pierd nici cu Barca.

Dorinel n-o fi mare antrenor, dar nici gloaba nu e. A facut treaba atat la CFR, cat si la Vaslui.

M*rtii mamii lui de tusier, de ce nu a acordat gol Urzicenilor?:cry: Cred ca a fost prima oara cand mi-am dorit sa fie gol impotiva lui Otelul.:(

Hard
29th August 2009, 11:05
Ce sa tac ? Ma bucur ca pierdem. Sa plece dracu Dopinel cu strategiile lui cu tot.

:cry:
mare antrenor!!!

fara suparare,dar la cum jucati
cred ca va bate si ... dunarea galati :D

Denis
29th August 2009, 11:08
Mda, cred ca ne bate si Otelul II al lui Viorel Tanase.:mda:

mihai_alex
29th August 2009, 11:20
Mda, cred ca ne bate si Otelul II al lui Viorel Tanase.:mda:

Tot ce-i posibil:D


:cry:
mare antrenor!!!

fara suparare,dar la cum jucati
cred ca va bate si ... dunarea galati :D

Threadul stelei e in alta parte.

Rossi
29th August 2009, 12:13
se pare ca otelarii sunt in cadere libera ... cred ca au nevoie de o schimbare ... probabil schimbarea lui Dorinel ...

Denis
29th August 2009, 12:21
Eu as avea o propunere... de ce nu il face stan antrenor-jucator pe Gabi Paraschiv? Macar pentru o perioada de timp sa vedem cum e. Nu este experimentat dar cunoaste mai bine lotul decat il cunoaste Dorinel.

Bumbescu
29th August 2009, 12:38
Trebuie sa spun ca la Galati se intampla o chestie f ciudata. Cand il vedeam pe Marius Stan inainte de inceperea campionatului ca vorbeste despre obiectivul echipei ca fiind Europe League credeam ca a innebunit.
Oficial cel putin, Grigoras din cauza asta a plecat, pt ca nu a acceptat "obiectivul".
Cum s-a ajuns la obiectivul asta, pe ce baza, naiba stie.

Denis
29th August 2009, 12:49
Pai cu ambitie si buget. Inca nu s-a terminat campionatul, nu e batut in cui ca doRIMEL va ramane tot sezonul la Galati, si inca nu si-a revenit magicianul Viglianti din accidentare sa. Plus ca am avut 3 partide infernale in caz de nu prea ai urmarit inceputul nostru de sezon. Si n-ar trebui sa te uiti in curtea altuia cand nici in curte la tine nu-i prea curat. Nici Steaua nu a inceput excelent campionatul. 2-0 la noii promovati, Ceahlaul, 2-2 cu mare bulan acasa cu CFR, apoi ati mancat bataie acasa de la Urziceni, si apoi ati batut cu greu la Galati; cand putea fi vreo 4-1 pentru Otelul daca e sa te iei dupa fazele clare de gol. Ma rog, una peste alta, nu e momentul potrivit sa ne dam cu parerea daca Otelul e deja retrogradata sau daca inca ne putem califica in Europa League. Ne despart inca 29 de partide pana cand vom trage linie.

Hard
29th August 2009, 14:54
se pare ca otelarii sunt in cadere libera ... cred ca au nevoie de o schimbare ... probabil schimbarea lui Dorinel ...

au nevoie de mai multe schimbari : antrenor, echipa, presedinte,galerie, stadion...

Denis
29th August 2009, 15:01
Sau mai simplu, iesirea lui Hard de pe aceasta sectiune. Lucruririle ar fi mult mai simple.:) Inafara de echipa si galerie iti dau dreptate.

Patriots
29th August 2009, 15:03
Pai cu ambitie si buget. Inca nu s-a terminat campionatul, nu e batut in cui ca doRIMEL va ramane tot sezonul la Galati, si inca nu si-a revenit magicianul Viglianti din accidentare sa. Plus ca am avut 3 partide infernale in caz de nu prea ai urmarit inceputul nostru de sezon. Si n-ar trebui sa te uiti in curtea altuia cand nici in curte la tine nu-i prea curat. Nici Steaua nu a inceput excelent campionatul. 2-0 la noii promovati, Ceahlaul, 2-2 cu mare bulan acasa cu CFR, apoi ati mancat bataie acasa de la Urziceni, si apoi ati batut cu greu la Galati; cand putea fi vreo 4-1 pentru Otelul daca e sa te iei dupa fazele clare de gol. Ma rog, una peste alta, nu e momentul potrivit sa ne dam cu parerea daca Otelul e deja retrogradata sau daca inca ne putem califica in Europa League. Ne despart inca 29 de partide pana cand vom trage linie.

Rave sa fim seriosi , Viglianti nu poate decide un meci de unul singur. Nu e Messi. Un lucru e clar. Dorinel trebuie sa pelce cat mai repede , ca sa incepem si noi sa castigam ceva meciuri.

mihai_alex
29th August 2009, 15:25
Rave sa fim seriosi , Viglianti nu poate decide un meci de unul singur. Nu e Messi. Un lucru e clar. Dorinel trebuie sa pelce cat mai repede , ca sa incepem si noi sa castigam ceva meciuri.

Esti sigur?
Eu mi-amintesc cu Timisoara in doua randuri,sau cu Brasovul.

Patriots
29th August 2009, 15:34
Esti sigur?
Eu mi-amintesc cu Timisoara in doua randuri,sau cu Brasovul.

Ma refeream in momentul de fata. :headbang: Stiu bine acele meciuri. El o sa vina dupa o accidentare si sunt destul de sigur ca nu va fi in aceiasi forma ca si atunci. Asta am vrut sa zic.

Hard
29th August 2009, 16:47
daca pana acum otelul a castigat destule meciuri in tur, pentru a-si asigura un retur linistit...(si cu bani primiti de la cluburile mai puternice din punct de vedere financiar in urma unor rezultate favorabile ...), de data asta nu ii vad deloc bine ! sa fie primul an in care otelul va juca pe bune toate meciurile din campionat ???

mateiasi
29th August 2009, 17:10
@Patriots: Chiar daca nu va da randament in primele meciuri, revenirea lui Viglianti se va remarca imediat - Munteanu va fi obligat sa schimbe asezarea echipei. Viglianti face parte din nucleul de baza al echipei, si nu poate fi lasat pe margine (in orice vestiar exista jucatori de care nu poti sa te atingi, iar Munteanu stie asta). Cu Vigli si Paraschiv in centru, al 2-lea inchizator va disparea (degeaba se amagesc unii suporteri de-ai nostri, Iorga tot inchizator juca), si vom trece de la 4-2-3-1 la 4-1-4-1 (o formula mai ofensiva).

Denis
29th August 2009, 22:47
Daca nu-l include pe Viglianti in planurile sale ma duc eu si-l dau afara pe doRIMEL.:shocked:

Marius.B
30th August 2009, 08:57
Sper ca pana revine Vigli, Dorinel sa nu mai fie pe banca.

Denis
30th August 2009, 10:42
@Patriots: Chiar daca nu va da randament in primele meciuri, revenirea lui Viglianti se va remarca imediat - Munteanu va fi obligat sa schimbe asezarea echipei. Viglianti face parte din nucleul de baza al echipei, si nu poate fi lasat pe margine (in orice vestiar exista jucatori de care nu poti sa te atingi, iar Munteanu stie asta). Cu Vigli si Paraschiv in centru, al 2-lea inchizator va disparea (degeaba se amagesc unii suporteri de-ai nostri, Iorga tot inchizator juca), si vom trece de la 4-2-3-1 la 4-1-4-1 (o formula mai ofensiva).

Mai ofensiv ar fi 4-4-2, dar Munteanu e un incapatanat. Si oricum, nu cred ca 4-1-4-1 ar fi chiar asa benefica deoarece PARASCHIV trebuie sa joace in spatele atacantului, iar daca ar fi sa urce din postura de mijlocas central ar lasa spatii prea largi la mijloc, Viglianti ramanand singur la centru [...poate doar daca ar urca inchizatorul in postura de mijlocas central dar apoi tot ceva gen 4-2-3-1 am avea]. PARASCHIV e un jucator care are nevoie de libertate absoluta, caci altfel nu va juca la capacitate maxima.

Steel Jar
30th August 2009, 12:01
DEMISIAAAAAAAAAAA DEMISIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA DEMISIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAA
Nenorocitul asta strica echipa asta etapa de etapa mai mult.
Nu imi vine sa cred ce am vazut pe stadion, ce echipa penibila putem sa fim cu asta antrenor.

Denis
30th August 2009, 12:51
Pai daca nu era acel cartonas rosu din minutul 7 vedeai altceva pe stadion, putin mai credibil. Ar fi un 1-1 sau 2-1 la pauza daca se juca 11 pe 11. Dar daca era ROSU la un Silviu Ilie sau la un Sergiu Costin, era ok! Astia sunt de inlocuit, dar Iorga?:( In momentul de fata e omul nr. 2 la constructie dupa PARASCHIV.


Iar pe postura de antrenor ar fi SUPER sa fie inlocuit de Tase, iar PARASCHIV sa aibe rolul de jucator/capitan/antrenor secund. Cei doi s-au inteles si se vor intelege mereu de minunte, iar Tase merita sansa de a antrena echipa mare, si deja si-a dat acordul ca e pregatit sa antreneze in Liga I.

cristi13
30th August 2009, 19:16
ce sa faca si dorinel cu 9 oameni

bada_otelul
30th August 2009, 19:38
ce sa faca si dorinel cu 9 oameni

Ce a facut si cu 11: reclama proasta fotbalului!

Uimirea
30th August 2009, 21:34
Credeam ca sunt singura de parerea asta. ;) Si nu stiu daca Iancu n-avea ceva dreptate acolo, cand a spus "Bucsaru e Penescu2".

Atunci cand esti sus ,toti vor sa te manance.....Anul trcut daca imi aduc bine aminte era cea mai simpatizata....cat despre Iancu al vostru....ciocul mic ,tiganul tot tigan.....

Steel Jar
31st August 2009, 10:17
Tin cu Otelul de cand a inceput sa imi placa fotbalul si o sa ramana singura echipa ,din orice sport, pe care o iubesc. Nu astept victorii dupa victorii, ptr. ca nu de asta sunt fan al echipei Otelul Galati, dar astept ca la fiecare meci echipa sa dea totul pe teren.......ceea ce nu se poate spune despre Otelul cu Munteanu antrenor.
Este haos total. Nu avem tactica,nu avem dorinta de a juca fotbal in momentul asta.

Denis
4th September 2009, 10:53
Iti poti imagina cat de mult s-ar linisti apele de la Galati daca Tase l-ar inlocui pe Munteanu? Stan a zis ca nu digera umilinta. Uite, acum are sansa de adovedi ca-i adevarat ce a spus atunci. Inlocuirea lui Dorinel ar insemna foarte mult pentru jucatori, suporteri, si intregul club de fotbal Otelul Galati. A venit timpul sa aducem la conducere antrenori care iubesc Otelul, precum Viorel Tanase.

Viorel Tanase este antrenorul care cunoaste cel mai bine echipa Otelul;
Viorel Tanase are aceeasi mentalitate ofensiva cu care a fost obisnuita echipa in ultimii 3 ani;
Viorel Tanase este iubit la Otelul. Poate cea mai iubita persoana de la club;
Viorel Tanase ar aduce un profit financiar dupa plecarea lui Munteanu (salariul acestuia fiind destul de mare din cate am auzit).