PDA

View Full Version : Etapa 7: Poli Iasi - Sportul



ADelPiero
13th September 2004, 02:03
Sāmbătă, 18 septembrie: Poli Iaşi - Sportul (ora 17.00, Telesport)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Catalanul
13th September 2004, 02:10
un meci echilibrat intre doua nou promovate care cred ca se va termina la egalitate sau cu victoria oaspetilor, depinde de ce zi vor prinde atacantii de la sportul :D
pronostic X2 :)

Angelina Jolie
13th September 2004, 07:49
Echipe cu mare "foame" de puncte. Merg pe un X.

Ultras
13th September 2004, 12:13
Trebuie sa invingem la Iasi! Daca nu acum, atunci cand? Daca nu la Iasi, atunci unde? :mda:

hamsterutz
13th September 2004, 12:59
ma voi credetzi ca la iasi se castiga asa aiurea puncte? nici chiar. avem noi ghinio. sper ca etapa asta va fi prima victorie a iesennilor. pronostic: 1 solist

iasisud
13th September 2004, 19:49
Sunt aproape sigur ca de la acest meci POLI UNIREA isi va reveni. Veti vedea. Ne vom lupta si antrena pentru UEFA Champions League. ;)

Polichampion
13th September 2004, 20:51
merg pe o victorie a studentilor bucuresteni....

bazz
13th September 2004, 23:39
Sper sa batem desi meciul cu Sportul mi se pare mai greu decat cel cu Argesul.Depinde de moralul iesenilor si de vointa lor de a castiga.As vrea ca ocaziile ratate de Sportul de la inceputul campionatului sa nu se razbune la Iasi,si nu va fi asa pt ca avem linia de fund buna.Sa vedem ce-o sa joace mijlocul si atacantii.Avem avantajul terenului propriu si al stadionului plin ca de obicei,asa ca trebuie sa castigam.
SUPORTERII ADEVARATI NU-SI LASA ECHIPA LA GREU!!!!!!!!
FORZA POLI SI SA NE FACI FERICITI SAMBATA!

Bergero
15th September 2004, 20:52
Meci f. greu pt. Poli Iasi; un meci de 1, X sau 2. Sportul Studentesc este o echipa extrem de periculoasa, cu un antrenor f. capabil si care va face zile fripte multor echipe din Div.A unele chiar cu pretentii. Chiar daca sunt iesean si imi doresc enorm sa iesim din pasa proasta imi este destul de teama de acest meci; parca mai mult decit la meciul cu FC Arges; totusi mergind pe avantajul terenului propriu as opta pentru varianta 1X. sau solist X.

simpson
16th September 2004, 09:48
Greu de pronosticat, meciul e de 1 sau 2... totusi, inclin sa cred ca va castiga Poli.

hamsterutz
16th September 2004, 19:58
imi doresc sa castige poli din tot sufletul dar dupa ce am auzit azi ca daca cumva poli nu scoate 3 pct cu sportul pe fruntea lu Simionas scrie FIRE!!! as vrea parca ca poli sa faca egal :D!!!

giovanni BV
17th September 2004, 09:07
Daca lui Poli nu-i ajunge un punct , ii va supara pe Studenti si le vor lua pe toate 3 pina la final !!! Simionas , nimeni n-ar vrea sa fie in pielea ta acuma !!!

LaTzaU
17th September 2004, 09:14
Poli nu are voie sa rateze din nou,X solist e cel mai probabil , dupa un meci greu cu multe goluri , dar e stiut faptul ca Iesenii joaca bine acas .. Haide Poli :D .. adune primele trei puncte in Copou:P

Boby2004
17th September 2004, 18:28
Mdah...Alt meci greu pt. Politehnica Iasi... Oare cand voi zice ca Poli arre un meci usor ?? Probabil niciodata... Oricum, eu sper ca in sfarsit vom lua cele 3 pcte... Daca nu vom invinge mai mult ca sigur Simi va pleca de pe banca Politehnicii... Tare mi-e frica de atacantii Sportului Studentesc... E de-a ajuns sa fie intr-o zi buna si o vor face praf pe Poli Iasi... Anyway, SI LA BINE SI LA RAU SUNT ALATURI DE POLI !! FORZA POLITEHNICA IASI !!

giovanni BV
18th September 2004, 09:00
Cred ca dupa aceste schimbari din programul echipelor antrenate in cursa de calificare in cupele europene , jocul de la Iasi ramine cel mai in suspens joc in cadru-l acestei etape !!! Acum ramine sa vedem cine vrea mai mult victoria !!! Un egal le-ar conveni la totii , dar sa vedem care vrea mai mult de la acest joc !!!

alex36
18th September 2004, 09:43
Imi place foarte mult Sportul cum joaca,si cred ca se pot intorce cu toate cele 3 puncte

Arjen_Robben
18th September 2004, 11:45
eu cred ca a venit vremea ca poli iasi sa arate ca nu degeaba a ajuns in divizia A ..... cred ca vor sparge gheata cu sportul ...... pt ca sunt doua promovate si vor juca deschis pt ca amandoua au nevoie de puncte
FORZA POLI !!!!!!!!!

Ovy-Iasi
18th September 2004, 13:19
E timpul pt.prima victorie...Daca nu bate nici pe Sportu...

Catalanul
18th September 2004, 13:21
Daca nu bate nici pe Sportu... lasati ca bateti pe dinamo in restanta ramasa :D

ADY19
18th September 2004, 14:19
Sportul este o echipa care are un joc placut insa cred ca azi Poli va bate. Are nevoie de victorie....a venit vremea lor :evil: . HAI POLI!!!. Plus...daca Dinamo pierde la Bacau....ii mancam :happy

iasisud
18th September 2004, 19:38
1-3... Nasol de tot! Fara cuvinte! Felicitari Sportului! Rusine Iasului... :rosu:

STEELMAN
18th September 2004, 21:14
:
ma voi credetzi ca la iasi se castiga asa aiurea puncte? nici chiar. avem noi ghinio. sper ca etapa asta va fi prima victorie a iesennilor. pronostic: 1 solist
:ciocan:

Catalanul
18th September 2004, 21:20
asa cum am spus, iasul este o candidata serioasa la retrogradare anul acesta :D
infrangere de acasa in fata sportului confirma acest lucru...:ciocan:
eu sper totusi ca prima victorie a voastra din acest sezon sa fie impotriva ''cainilor'' :drak: :D :ok:

Bergero
18th September 2004, 21:53
Victorie clara a Sportului Studentesc, o echipa pentru care placerea de a juca fotbal pune in umbra toate celelalte probleme de care nu duce lipsa: contracte subtiri, bani putini, o baza sportiva inadecvata, etc. Cred ca multi jucatori ar trebui sa aiba mentalitatea acestor boemi ai fotbalului. O veritabila lectie de fotbal si o incintare in a-i vedea jucind pe acesti pusti, nu degeaba numiti ,,gasca nebuna din Regie''. Un ABC al contraatacului predat de Dan Petrescu lui Vasile Simionas; Si inca o dovada (dar nu mai era nevoie!!) ca Poli Iasi, desi cu multi jucatori cu experienta diviziei A, este neantrenata si fara o conceptie clara de joc; Chiar daca inlocuirea antrenorului Simionas nu cred ca va mai fi aminata, s-au pierdut deja puncte pretioase care ar putea cintari greu in balanta evitarii retrogradarii; Speram ca cei din conducere sa aiba intelepciunea, macar in al 12-lea ceas, sa faca o alegere inspirata pentru postul de tehnician(chiar de la echipe din Div. B!); Panduru, Hizo, Sandoi, Ion Marin, Silviu Dumitrescu. Numai citeva nume care ar putea aduce un suflu nou;Cred ca Poenaru sau Nedelcu nu sunt solutiile cele mai fericite!

Arjen_Robben
18th September 2004, 22:47
eu cred ca la iasi problema antrenorului este esentiala ..... jucatori buni avem ... publicul este si el la inaltime ..... un nou antrenor ar aduce o alta mentaliatate si un alt stil si ar mentine Poli in A .
Pacat de suporteri pt ca stadionul e plin la fiecare meci !!!!!!
Poli ne-a dezamagit inca odata ..... speram ca dinamo Sa fie prima victima :ciocan:

ADY19
19th September 2004, 00:24
eu cred ca la iasi problema antrenorului este esentiala ..... jucatori buni avem ... publicul este si el la inaltime ..... un nou antrenor ar aduce o alta mentaliatate si un alt stil si ar mentine Poli in A .
Pacat de suporteri pt ca stadionul e plin la fiecare meci !!!!!!
Poli ne-a dezamagit inca odata ..... speram ca dinamo Sa fie prima victima :ciocan:


Ai dreptate. Simionas..lasa-ne!!!!!! :headbang: Hai cu victoria!! :D

ultras_sportul
19th September 2004, 02:32
Cand scorul a devenit 0-3 a inceput si Poli sa joace cu adevarat dar era cam tarziu.

Pentru publicul din Iasi nota 10! Cinste lor!

ADY19
19th September 2004, 13:15
Cand scorul a devenit 0-3 a inceput si Poli sa joace cu adevarat dar era cam tarziu.

Pentru publicul din Iasi nota 10! Cinste lor!

Mersi. Sunteti de treaba :p

giovanni BV
19th September 2004, 14:05
Se pare ca avem mari probleme la Iasi , trebuiesc luate masuri urgente , Sportul nu putea pierde puncte aici pentru ca au mare nevoie si ei !!!

ADelPiero
19th September 2004, 14:14
Iasiule .... cred ca mergem noi cu voi si cu dinamo:lol: in B :)

ADY19
19th September 2004, 14:29
Sper sa nu sa se indeplineasca profetia :D . Cel putin in privinta Iasului, ca Dinamo stii ca "nu e lasata" sa cada in B :evil:

hamsterutz
19th September 2004, 22:34
ce-a ajuns echipa mea, sa rada toata tara DEMISIA!!!
asta e antrenor? asta e un prost si jumatate, faci scimbare in min 15 si 30? ce drq e asta? filozofia lui "jucam 4-5-1 pt ca suntem nou promovata" da ce drq daca suntem nou promovata tre sa ne aparam sau cum? si nici ca vrea sa-si dea demisia iar nichita nu vrea sa-l concedieze ca tre sa ii dea salarul pe un an :mad: , m-am saturat de fatza lui de alcoolic. tactica nu stei sschibari nu stie sa faca, are favoritisme, amenzi nu da, exclude pe cine nu trebe. nu degeaba tot stadionu tipa DEMISiA!!!!!

Arjen_Robben
19th September 2004, 23:26
stai calm ma ...... ca deja l-au schimbat pe simi ...... sa vedem pe cine aduce sa ne scape de B :ok:

bazz
20th September 2004, 11:03
La Iasi tre sa vina un zbir,alde Piturca sa nu miste unu in front.Trebuie cate un paznic la fiecare jucator pt ca astia sa nu mai bea la Bolta Rece pana la 5 dimineata in ziua jocului(sursa sigura).BA daca tot n-ai nici o treaba cu fotbalul macar sa intri odihnit in teren,nu mahmur si cu dureri de de cap(aviz Mitruc si Pacurar).NU stiu cine o sa vina la Iasi antrenor da daca nu se iau masuri in privinta vietii extrasportive a majoritatii fotbalistilor poa sa vina si Trapatoni ca tot degeaba.

Bergero
20th September 2004, 11:57
Din păcate asta e realitatea. Nu e disciplina la echipă iar fotbaliştii (mare parte din ei!) nu au o mentalitate de profesionişti. Mulţi dintre ei au valoare dar cum s-o demonstrezi daca eşti prieten cu paharul si cu nopţile pierdute? Sigur, e greu să stai cu băţul dupa ei pt. că e greu sa păzeşti 18 jucători să-i controlezi ce fac nopţile! Pentru asta ar trebui angajaţi o multime de paznici! Cred că o soluţie ar fi cantonamentul prelungit; cel puţin 3- 4 zile īnaintea jocurilor, să le iasă mahmureala din cap. Şi poate ar trebui schimbat sistemul de remunerare; contractele să fie mai mici iar primele să fie motivante;titularii sa primeasca mai mulţi bani decīt rezervele, şi asta diferenţiat in funcţie de media notelor acordate de 3 ziare de sport; Ar fi o concurenţă reală si fiecare ar fi cointeresat să cāştige cīt mai mult, īn funcţie de rezultate si evoluţia de pe teren!! Ce e trist e faptul că jucătorii de la care aveam pretenţii gen Pereny, Onuţ, Bogdanovici chiar şi Cristea, se comportă sub aşteptări (anul trecut toţi aceşti jucători aveau evoluţii mult mai bune la echipele de unde au venit!!). Şi astfel, vrem sau nu vrem, ajungem la cel care-i pregăteşte, antrenorul Vasile Simionaş ale cărui merite īn a aduce echipa īn Div. A nu i le contestă nimeni dar e nevoie de altceva la echipă īn acest moment; mai multă disciplină, mai multă autoritate, o pregătire fizică fără cusur, un alt stil de joc (aruncatul mingilor la bătaie poate iese ceva, nu mai este demult de actualitate!!).

Ovy-Iasi
20th September 2004, 13:02
Stie cineva cand e restanta cu Dinamo?

hamsterutz
25th September 2004, 17:58
iti zic io de ce a promovat simi pe poli in A. pt ca in grupa cu noi erau numai rapandure, nu aveai nevoie de tactica ca sa castigi un meci, nu aveai nevoie de antrenamente viguroasa ca sa joci cu niste tarani. iar echiele care le mai aveau cu fotbalul s-a vazut ca puneau probleme serioase!!! cu Vaslui am castigat din cauza lu cristea si tinel 3 lovituri libere din care au iesit 3 goluri, ca sa nu mai punem ca si publicu i-a impins, dar la meciul cu braila i-a alergat NIcolitza ala care acuma e la timisoara de le-a sarit sufletu din ei . io vreau daca chiar nu se gaseste un antrenor mai asa, nu poenaru sau altzi rapeni sa-l aduca inapoi pe keresy ca a facut treaba buna cand a antrenat, mai vedeam si io o schema la o lov libera, mai vedeam si io faze interesante!!! Panduru era bun ca le rupea **** la baieztzi nu mai vedeau ei baruri si distractie!!!