PDA

View Full Version : Victor Piturca - cel mai bun tehnician Roman - antrenor la Universitatea Craiova



Mariusmadmax
12th September 2004, 20:14
Multa bafta Piti , in evntura olteana ! /hello

miril
12th September 2004, 21:12
Piturca, cel mai bun antrenor roman...Inseamna ca suntem la pamant sau la...cazino.

ady_azzuro
12th September 2004, 21:13
De ce batzi campii degeaba?? :D
Ia citeste aici:
"Azi, 12 septembrie 2004, pachetul majoritar de acţiuni de la S.C. F.C. Universitatea S.A. Craiova a fost preluat de Adrian Mititelu de la Dinel Staicu. Īn mod firesc a fost convocată Adunarea Generală a Acţionarilor şi Consiliul de Administraţie care au decis prevalīndu-se de art. 55 lit. e din Codul Muncii, coroborat cu art. K lit. a din contractul individual de muncă, īncetarea relaţiilor de muncă cu antrenorul Mircea Rednic ca rezultat al voinţei unilaterale a angajatorului. Noul preşedinte al Consiliului de Administraţie, Adrian Mititelu a fost īmputernicit să numească o nouă conducere tehnică şi administrativă la club. Consiliul de Administraţie l-a mandatat pe Adrian Mititelu să poarte negocieri cu Victor Piţurcă pentru aducerea acestuia la Craiova. Pīnă la finalizarea acestora, de pregătirea meciului din etapa viitoare cu FC Naţional se va ocupa antrenorul Gheorghiţă Geolgău. Prezentul comunicat are rolul de a pune capăt eventualelor speculaţii care pot apărea īn presă privind situaţia de la clubul Universitatea Craiova. Totodată, Adunarea Generală a Acţionarilor face apel la suporterii Universităţii Craiova, să aibă īncredere īn eficienţa măsurilor care se pun īn practică īn aceste zile, pentru a face din Universitatea Craiova o echipă competitivă".

Mariusmadmax
12th September 2004, 22:10
Este oltean , si este omul care poate lucra "sub presiune" !
Nu plinge ca Fl Marin sau Badea sau ... Rednic !
Este omul potrivit !

Sinn Fein
13th September 2004, 10:27
Eu cred ca te inseli..la U.Craiova e ospiciu, nimeni nu iese de acolo sanatos la cap, marea greseala e sa intri daca nu te doare nimic...iar cu Mititelu, care este la un loc si Adunarea Generală a Acţionarilor şi Consiliul de Administraţie (vezi interviul din presa de azi), nu cred ca echipa va merge mai bine, din contra, vor continua scandalurile...pacat de echipa...Piti nu sta mai mult de 6-7 luni...parerea mea...

Maximus
13th September 2004, 10:31
Stai asa ca Piti nici n-a venit! Nici nu cred c-o sa vina...

ADelPiero
13th September 2004, 10:37
vine mai ... daca mititelu` a zis ca vine, vine !
oricum, la Craiova, Piturca are echipa si poate face performante mai mari decat la Steaua ...
success !!! :ok:

Maximus
13th September 2004, 10:44
Nu vine Piero, nu vine. Mititelu' asta e un :rosu: si nu-si permite Piti sa-si pateze numele asociindu-se cu... nu mai zic ca ma baneaza! Plus ca nu-i convine ca cineva sa se bage in echipa lui.

rinso
13th September 2004, 11:08
vine mai ... daca mititelu` a zis ca vine, vine !
oricum, la Craiova, Piturca are echipa si poate face performante mai mari decat la Steaua ...
success !!! :ok:
Mititelu vorbeste prostii. Omul asta e analfabet si retardat mintal.....Nu e de ajuns sa pui suflet ca sa fii patron la Universitatea....pai Piturca nu a dat nici o declaratie in acest sens in presa sau la televizor.....Mititelu dadea declaratii ca de luni se va prezenta Piturca la antrenamente, si acum spune ca nu l-a convins inca dar ca vine.......... :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

corinutza_88
13th September 2004, 11:25
e cel mai bun antrenor pe :drak: !
dar sa vedem ce face si dupa aceea sa vorbim!
eu sunt de parere ca tot mircea rednic facea treaba mai buna mai ales ca incepusa sa cunoasca echipa incat sa poata face ce e mai bine!Acum alte acomodari,alte etape pierdute si tot asa pana la sf campionatului si ne trezim la sfasit ca suntem in B!(doamne fereste)! :headbang: :mda:

Adrian
13th September 2004, 18:03
Pana la urma de cand este antrenor Piturca? Amanarea asta pana dupa meciul cu National e prima dovada de lipsa de fair play a lui. Nationalul sunt cei mai buni la ora actuala, sunt pe val, joaca la ei acasa, Plesan e suspendat...meciul e moarte sigura, putem sa nici nu mai mergem pana acolo.
Piturca nu vrea sa inceapa cu o infrangere, asta e cert. Ce cauta saracul Geolgau acolo? A venit si el sa ia bataie o data?

inter
13th September 2004, 18:10
Nu vine Piero, nu vine. Mititelu' asta e un :rosu: si nu-si permite Piti sa-si pateze numele asociindu-se cu... nu mai zic ca ma baneaza! Plus ca nu-i convine ca cineva sa se bage in echipa lui.


las ca nu te baneaza nimeni pt. ceea ce aveai de gand sa spui!
ca vom fi 2 banati atunci!(nici acum nu-mi revin dupa emisiunea aia de aseara :headbang: )

Adrian
13th September 2004, 18:29
E chiar foarte interesant de urmarit relatia lui Piturca cu Mititelu, dupa ce Piturca a plecat de la Steaua tocmai din cauza intransigentei lui.
La Stiinta doar o dictatura, o mana de fier ar aduce performanta si stabilitate, dar trebuie sa fie a patronului, pentru ca el are puterea.

Luxen
14th September 2004, 00:21
Se pare ca Piturca chiar va veni la Universitatea din iarna (vezi pe threadul Fotbal la Maxima).......si deocamdata interimari sunt Stefan Iovan si Gabi Boldici.

Vietnam
14th September 2004, 12:46
Piturca Ceafa ( o sa-l numesc Piti daca reuseste sa imblinzeasca leii Craiovei astfel incat ei sa joace fotbal -pina atunci pentru mine ramine omul ala mirat care a dat golul cu ceafa si scarba de arbitru i-a anulat golul...) a promis ca pina in iarna nu antreneaza nici o echipa romaneasca si stiind cat de carcotasi sunt suporterii olteni eu cred ca vrea sa nu dea provoace nici un fel de val. Si in plus se asigura ca pina in iarna Iovan si Boldici vor pregati echipa asa cum vrea el. :evil: oricum suporterii tot pe el o sa-l injure nu pe Iovan in cazul unor infrangeri. Asta evident dupa ce o sa termine de blestemat pe Mititelul asta de patron.
Eu nu ma pronunt cat de bun este Piturca ca antrenor,( si Rednic era bun pina a intrat in cusca cu lei hraniti cu praz) dar sper sa fie bine...asta daca Mititelu nu mai deschide gura. Deja au trecut doua zile de cand a preluat oficial echipa si a reusit sa provoace scandal, sa-si retraga promisunile sau sa revina asupra celor declarate ( faza cu Piturca care vine de luni la echipa, promisunea ca Lung ramine in stafful tehnic si altele). Daca si Piturca pleaca dupa citeva luni... o sa incep sa tin cu Rova Rosiori ( tata s-a nascut in Rosiori) .... aia macar nu au probleme sunt in C si mai jos de atit nu pot sa ajunga. :rolleyes:

cipi13
15th September 2004, 17:22
Poti sa ramii la Craiova....daca mergem in ritmul asta in doi ani o sa fie derbi Rova Rosiori- U Craiova....in C...:headbang: