PDA

View Full Version : Ar trebui sa plece Gherman ?



ADelPiero
12th September 2004, 01:06
dupa rezultatele dezastruoase inregistrate in momentul de fata, ma intreb daca Gherman a fost alegerea potrivita...
credeti ca el ar trebui sa ramana sau sa plece ?

Catalanul
12th September 2004, 02:14
ar trebuie sa plece, nu uitati ca noi (avandu-l pe el antrenor) am suferit 9 infrangeri consecutive :headbang: sper sa nu patiti si voi la fel :ok:

ADelPiero
12th September 2004, 02:29
Doamne fereste ! pai daca mai pierde multe puncte o sa plece sigur ! conducerea clubului nu cred ca o sa accepte asa ceva :mda:

spmihai
12th September 2004, 21:25
sunt de parere ca gherman ar trebui sa plece de la echipa, nu are ceea ce ii trebuie unui antrenor de divizia A. cred ca o facut malusel cea mai mare greseala ca l-o numit. eu inteleg ca o fi el mai ieftin, dar totusi o venit din divizia C, de aici se poate vedea ca nu e mai nimic de capul lui. sa plece macar pana nu ne strica echipa de tot.

MaPaX
12th September 2004, 21:55
Viitorul lui Gherman la Apulum

Antrenorul Stelian Gherman a declarat ca luni se va prezenta la antrenamentele echipei Apulum Alba Iulia si ca viitorul sau la conducerea tehnica a formatiei va fi decis in urma unei discutii cu presedintele clubului, Viorel Malusel.
Contactat telefonic, simbata dimineata, Gherman a spus: "Am primit de cind sint la Alba Iulia doua salarii si o prima modica de instalare. Cei trei fotbalisti pe care i-am transferat, Aurelian Dumitru, Dan Balauru si Irinel Voicu, chiar m-au intrebat «ce o sa facem daca dumneavoasta va veti da demisia din postul de antrenor al echipei?»", a spus Gherman.
Stelian Gherman a afirmat, vineri, dupa ce echipa Apulum Alba Iulia a terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat, pe teren propriu, in compania formatiei FCM Bacau, in etapa a VI-a a Diviziei A, ca "in proportie de 90 la suta" va demisiona.
Dupa meciul pierdut de Apulum, cu scorul de 2-4, in fata formatiei CFR Cluj, in etapa a IV-a a Diviziei A, presedintele Consiliului de Administratie al clubului din Alba Iulia, Emanoil Savin, l-a amenintat pe Gherman ca nu va mai antrena nici o echipa din Divizia A. "Nu stii nimic. Esti cel mai slab antrenor din Divizia A. Nu putem baga in teren fotbalisti care nu pot juca nici in sala. Cit timp voi fi la Alba Iulia, tu nu vei mai antrena aici", a spus atunci Savin.
Gherman a semnat, in luna iulie, un contract pe un an, cu posiblitate de prelungire pentru inca doi, cu gruparea din Alba Iulia.

Totusi daca pleaca asta, si va fi numit principal ALEX PELICI :ok: at va fi OK, dar daca nu va fi numit PELICI at va fi bai, iara ne aduc un necunoscut ca stelu asta :jerk:

ADelPiero
13th September 2004, 01:00
n`am nimic cu el ... dar nu e potrivit pt postul de antrenor al echipei ...
nici nu stiu ce tactica le spune .... acolo e pe fiecare ce stie !

sscalin
13th September 2004, 12:28
Eu sunt de parere ca trebuie sa plece pentru ca nu a facut nimic la echipa decand a venit. Am castigat primele doua meciuri nu datorita lui ci pentru ca a jucat echipa exact ca in fostul campionat. Cum a apucat sa faca schimbari cum a fost dezastru. Gresala a fost si a lui malusel, in locul lui eu il inscriam pe pelici la cursurile pro si il puneam sa semneze cu unirea pentru mai multi ani. Rednic ar fi o solutie dar numai cu conditia ca Savin sa-l plateasca pentru ca unirea nu are bani pentru el. Oricum dupa cum am auzit ultimile zvonuri de azi s-ar parea ca Savin la contactat deja pe Rednic. Astept mai multe informatii. O sa va tin la Curent.

bill
13th September 2004, 14:13
In presa centrala zice ca Rednic va pleca azi in Belgia. Si la Craiova ce a facut? Nici la noi situatia nu e roza, cine stie daca va sta macar la discutii. Mie nu stiu de ce nu-mi place Rednic.

MaPaX
13th September 2004, 16:30
"Nu-l dau afară, ar fi normal să continue, mai avem răbdare, dar vreau să apară rezultatele. Sunt dispus să colaborăm īn continuare, dar nu īn orice condiţii. Dacă nu există colaborare īntre conducere, antrenori şi jucători, atunci n-are sens să vorbim de fotbal", permiţāndu-şi chiar glumă:


"Aştept să fie demis Rednic, pentru a-l aduce la Alba". Malusel :happy

ADelPiero
13th September 2004, 16:39
daca`l aducem pe Rednic e o bomba adevarata :D

spmihai
13th September 2004, 21:46
Unirea nu are destui bani sa-l aduca pe Rednic. varianta pelici merita, dar bine a spus Mapax, nu altul, ca si asa nu au bani pentru un antrenor cu nume, iar varianta talnar nu imi place, ne-ar face dinamovisti pe fata.

ADelPiero
13th September 2004, 23:28
ce Pelici ma .. ca nu are categoria necesara diviziei A !

spmihai
18th September 2004, 20:31
cum o fost in primavara, asa poate fi si acum. pe foile oficiale trece pe unul care are dreptul sa antreneye in A, cu Lucescu Jr. cum e? E trecut Cazan parca. oricum stelu asta trebuie sa plece neaparat.

ADelPiero
19th September 2004, 14:18
Stelu sa plece, clar ... dar nu`l vreau nici pe Pelici ! ... sa vina altul care isi poate pune amprenta asupra jocului !

ADelPiero
1st November 2004, 00:39
se pare k ... si cu Gherman si fara el ... jocul echipei e acelasi :mda: