PDA

View Full Version : Etapa 4: Otelul Galati – Steaua 0-1



Pages : [1] 2

delaparis
16th August 2009, 23:27
DUMINICA, 23 AUGUST 2009

GSP TV ora 17.00

Discutii inainte si dupa meci

m8k
16th August 2009, 23:35
2 solist. Dorinel stie de ce!:headbang:

Rossi
16th August 2009, 23:43
meci de 1X ... steaua nu joaca nimic, e varza ...

nayram
17th August 2009, 00:06
sper sa ne iasa blatu asta. In meciu cu unirea nu a fost faina buna:angry:

moty
17th August 2009, 00:30
2 solist

Lexus.
17th August 2009, 00:43
Daca jiji nu se baga (cu valiza, bineinteles) urmeaza o noua umilinta a stelei si se va propune revenirea eternului lacatus pe banca...sau poate revine pedrazzini:happy:cry::happy

moty
17th August 2009, 00:44
Care a fost, dupa tine, precedenta umilinta a Stelei?

Lexus.
17th August 2009, 01:01
Care a fost, dupa tine, precedenta umilinta a Stelei?

Blatul esuat, care s-a incheiat acum cateva ore: steaua-urziceni 0-1 in care numai "greseala" lui Apostol a stricat ziua lui tuturor stelistilor, inclusiv stelistului petrescu (:happy

La Galati, tinand cont ca se joaca 11-11 (stelistul sekely nu mai joaca pentru steaua in...echipa Otelului) daca jiji nu fura cu arbitrii, atunci urmeaza a doua umilinta in mai putin de-o saptamana pentru "Arsenal de ghencea".

mihai_alex
17th August 2009, 01:05
2 solist. Dorinel stie de ce!:headbang:

Hai dute-n .... stii tu unde.
Sa vedem mai intai meciul,dar daca pierdem,tu,si alti destepti o sa fiti convinsi ca am vandut meciul.

moty
17th August 2009, 01:19
Blatul esuat, care s-a incheiat acum cateva ore: steaua-urziceni 0-1 in care numai "greseala" lui Apostol a stricat ziua lui tuturor stelistilor, inclusiv stelistului petrescu (:happy

La Galati, tinand cont ca se joaca 11-11 (stelistul sekely nu mai joaca pentru steaua in...echipa Otelului) daca jiji nu fura cu arbitrii, atunci urmeaza a doua umilinta in mai putin de-o saptamana pentru "Arsenal de ghencea".

E si mare echipa Otelul asta, sa n-o bati decat cu arbitrii.
In ceea ce priveste blatul de aseara, daca asa ti se pare tie ca arata un blat...

zebe
17th August 2009, 01:20
Mihai, daca ii sa vanda cineva meciul, nu-l vindeti voi, nu-l vinde Stan. Dorinel, in schimb..

Oricum, sper si cred ca se termina egal.

mihai_alex
17th August 2009, 01:24
Ma indoiesc ca va mai vinde el meciuri stelei -nu ca as sti despre ce vorbesc,dar astea-s barfele- dupa modul in care a fost tratat de tampitul ala de cioban.

BAK
17th August 2009, 03:41
daca otelul trage de egal ca si contra cfrului, anunci o sa imi schimb parerea...pana atunci o sa cred in continuare ca suntetii o echipa de blatisti

six
17th August 2009, 08:55
2 solist. Dorinel stie de ce!:headbang::happy:happy:happy

Nightwish
17th August 2009, 09:32
Am votat 2 deoarece echipele lui Dorinel nu castiga vreodata in fata stelei, prietenii stiu de ce :rolleyes:

Jacob
17th August 2009, 10:29
Nu cred ca va fi blat, chiar daca dolarel e un pericol...dar nu poate el face ceva peste capul lui Marius Stan care ne-a dovedit ca nu se baga in combinatii :D
Castiga Otelul, desi ma tem de arbitraj, astfel acest 1 se poate transforma usor in 2...

mihai_alex
17th August 2009, 10:33
daca otelul trage de egal ca si contra cfrului, anunci o sa imi schimb parerea...pana atunci o sa cred in continuare ca suntetii o echipa de blatisti

Dar anul trecut cand i-am batut cu 2-0 tot blatisti eram?si poate c-o sa tragem la victorie,jucand cu stadionul plin,pe teren propriu,cu o echipa mai slaba decat CFR-ul.

Am votat 2 deoarece echipele lui Dorinel nu castiga vreodata in fata stelei, prietenii stiu de ce :rolleyes:
A castigat si impotriva stelei.

Tyler Durden
17th August 2009, 10:40
Mizez pe un egal. Oricum, succes Otelul! :D

Ferko
17th August 2009, 10:55
Cu un arbitraj impartial Otelul nu pierde.

Cristian
17th August 2009, 12:03
E si mare echipa Otelul asta, sa n-o bati decat cu arbitrii.
In ceea ce priveste blatul de aseara, daca asa ti se pare tie ca arata un blat...

E si mare echipa steaua asta, are si-un joc minunat.... Echipa steaua e o echipa cel putin la fel de mediocra ca si Otelul.

moty
17th August 2009, 12:29
Si crezi ca nu va putem bate decat cu arbitrii?
Eu nu zic ca Otelul nu ne poate bate decat cu arbitrii!

Cristian
17th August 2009, 12:52
Oricum se stie ca 80% din arbitrii din Romania trag cu "echipele mari", asa ca nu inteleg ce vrei sa zici moty... Ca valoare steaua e mediocra si e meci de care pe care.

moty
17th August 2009, 13:02
Daca jiji nu se baga (cu valiza, bineinteles) urmeaza o noua umilinta a stelei si se va propune revenirea eternului lacatus pe banca...sau poate revine pedrazzini:happy:cry::happy


Cu un arbitraj impartial Otelul nu pierde.


Oricum se stie ca 80% din arbitrii din Romania trag cu "echipele mari", asa ca nu inteleg ce vrei sa zici moty... Ca valoare steaua e mediocra si e meci de care pe care.

La posturi de genul asta ma refer. Zici ca jucam cu Real Madrid, nu alta!

Deschamps
17th August 2009, 13:02
Se pare ca meciul se va disputa fara spectatori. Nici Otelul nu mai e echipa de anul trecut, iar Steaua e pe drumul construirii unei echipe noi. Ambele echipe au antrenori noi, iar daca vorbim de valoare, pe Bergodi il consider superior lui Munteanu. Avantajul terenului propriu nu mai conteaza foarte mult daca tribunele vor fi goale. S-a vazut duminica in Ghencea. In aceasta situatie meciul e deschis oricarui rezultat. Mizez pe un rezultat de egalitate.

Cristian
17th August 2009, 13:15
La posturi de genul asta ma refer. Zici ca jucam cu Real Madrid, nu alta!

Si la noi la fel zici. Zici ca jucam cu Arsenal nu alta :cry: Eu ti-am adus in vedere ca jucam cu o echipa oarecare, nimic mai mult. Iar ce am zis in legatura cu arbitrii e stiuta de mult timp, ma mir cum un cunascator al fotbalului ca tine nu stie asta.

Jacob
17th August 2009, 13:21
Se pare ca meciul se va disputa fara spectatori.

E adevarat? Am votat 1 nestiind asta...daca e asa atunci 1x mai degraba :D

Cristian
17th August 2009, 13:24
Se pare ca meciul se va disputa fara spectatori. Nici Otelul nu mai e echipa de anul trecut, iar Steaua e pe drumul construirii unei echipe noi. Ambele echipe au antrenori noi, iar daca vorbim de valoare, pe Bergodi il consider superior lui Munteanu. Avantajul terenului propriu nu mai conteaza foarte mult daca tribunele vor fi goale. S-a vazut duminica in Ghencea. In aceasta situatie meciul e deschis oricarui rezultat. Mizez pe un rezultat de egalitate.


Meciul se va juca cu suporteri. L-am sunat pe ofiterul de presa si mi-a confirmat ca meciul Otelul - steaua se va disputa cu suporteri.

moty
17th August 2009, 13:25
Buey Cristi, eu atat vreau sa zic, si sa incheiem polemica asta: putem bate si fara arbitrii, la fel cum si voi puteti bate fara arbitrii. Capisci?

Cristian
17th August 2009, 13:26
Buey Cristi, eu atat vreau sa zic, si sa incheiem polemica asta: putem bate si fara arbitrii, la fel cum si voi puteti bate fara arbitrii. Capisci?

In sfarsit am ajuns la un numitor comun. Normal ca am inteles din prima ce-ai vrut sa spui, dar te-ai exprimat de parca noi am fi Avantul Prabusirea iar voi FC Barcelona.

mihai_alex
17th August 2009, 13:37
Se pare ca meciul se va disputa fara spectatori. Nici Otelul nu mai e echipa de anul trecut, iar Steaua e pe drumul construirii unei echipe noi. Ambele echipe au antrenori noi, iar daca vorbim de valoare, pe Bergodi il consider superior lui Munteanu. Avantajul terenului propriu nu mai conteaza foarte mult daca tribunele vor fi goale. S-a vazut duminica in Ghencea. In aceasta situatie meciul e deschis oricarui rezultat. Mizez pe un rezultat de egalitate.
De unde ai aflat ca se va juca fara spectatori?sau tragi tu concluzii fara sa ai habar?
Turnichetii s-au montat,camerele de supraveghere la porti la fel,avem si case de bilete acum,mai trebuie verificat softul,si vom juca cu spectatori.

cristi13
17th August 2009, 14:11
sper sa bata steaua ca altfel se incinge atmosfera la echipa.....

Steel Jar
17th August 2009, 14:32
"excelent " jocul echipei,cu Dorimel .
Nu am avut 5 ocazii in 3 meciuri :headbang:.

mihai_alex
17th August 2009, 15:06
Pe da alta parte am primit un singur gol in 3 meciuri,si ala dintr-o executie de finete.

mateiasi
17th August 2009, 15:37
Si cu ce ne incalzeste asta, Mihai? Daca n-am fi marcat (la singurul sut pe poarta) in etapa I, iar Traore n-ar fi reusit acea executie senzationala, am fi avut 3 puncte, 0 la 'adevar', si golaveraj 0-0. Sa continuam exercitiul de imaginatie: un 0-0 cu Steaua ar fi un rezultat bun, la fel si o remiza cu Unirea, pe urma una cu Dinamo, apoi...

Poti sa nu pierzi nici un meci in campionat si sa retrogradezi - cu 34 de remize nu ramai in Liga I.

mihai_alex
17th August 2009, 15:57
Din ce am vazut eu,echipa se misca din ce in ce mai bine,si am un singur mare repros la Munteanu pana acum,faptul ca jucam cu 2 inchizatori.Ar fi trebuit sa fie Iorga si Giurgiu/Mojsov la mijloc.Ar dinamiza atacurile,si ne-am crea si ocazii asa.

mateiasi
17th August 2009, 16:03
Chiar daca nu vrea, va fi obligat sa renunte la sistemul asta peste cateva saptamani, cand va reveni Viglianti.

mihai_alex
17th August 2009, 16:10
Totusi Goloceveac ar fi trebuit sa fie inlocuitorul sau,dar pana acum nu l-am vazut.Parca e Nikolic 2.

stiintacv
17th August 2009, 16:31
bate steaua.

delaoltenia
17th August 2009, 19:08
Meci de 1x2..sper sa luam toate punctele.

cristi13
17th August 2009, 19:33
sper sa-si revina steaua pana la meciul de la galati....:(

six
17th August 2009, 22:39
sper sa-si revina steaua pana la meciul de la galati....:(stai relax,Dopinel vegheaza pt linistea voastra ;)

barbarella
17th August 2009, 23:19
Probabil ca toti polistii tin cu Otelul, de dragul lui Bourceanu. :) Eu sper la 1 solist, sau macar un X.

mihai_alex
18th August 2009, 00:16
Dar ce polist normal la cap ar tine cu steaua in meciul asta?

draghici.cristi
18th August 2009, 01:02
Am votat 1 dar cu Dorinel nu se stie.

Dregan
18th August 2009, 08:46
M-ati innebunit... E de 3 etape la Galati, voi credeti ca poate face blaturi de capul lui la primul meci cu public pe sezonul asta!?

six
18th August 2009, 09:22
M-ati innebunit... E de 3 etape la Galati, voi credeti ca poate face blaturi de capul lui la primul meci cu public pe sezonul asta!?in mod normal da :D

Dregan
18th August 2009, 09:39
Atunci nu stii ce vorbesti:)
Succes diseara.

Rossi
18th August 2009, 10:37
Steaua nu a jucat nimic cu Unirea ... Otelul a pierdut greu la Cluj cu CFR-ul ...
Acum otelarii joaca pe teren propriu cu o echipa muuult mai slaba ca CFR ...
Daca se joaca pe bune si arbitrajul este impartial, galatenii castiga cel putin 1 punct.

Ulysses
18th August 2009, 12:57
cum ma rossi, nu e blat?:yes:

pif
18th August 2009, 13:00
Aici e meci de 2 solist, nu pentru ca steaua e mai buna.E dorinel antrenor la Otelul.

nr.zece
18th August 2009, 14:12
fara aluzie de blat, dar nu cred in el ca antrenor
otelul au pierdut mult prin aducerea neamtului in dauna lui grigoras

Doctor_Satan
19th August 2009, 09:53
Din pacate, Grigoras e cel care ne-a parasit. Daca el nu pleca, ramanea aici pana la pensionare pentru ca a realizat ce n-a reusit nici un alt antrenor la noi.
Intelegerea mea cu mihai_alex era sa astept 5 etape pana sa incep sa-l injur pe neamt. Au trecut deja 3 etape si situatia pentru el nu arata deloc bine. Plus ca avem 2 meciuri consecutive foarte grele si nu-l vad sa reuseasca sa aseze in teren o formula castigatoare.
Aici am votat x, dar eu cred ca pierdem acest meci, indiferent daca ciobanul actioneaza cu valiza sau nu.

mateiasi
19th August 2009, 10:36
Becali nu mai are valize, Doctore: nu-i mai cumpara nici dracu' terenurile alea, actiunile pe care le detinea s-au prabusit, iar cazinourile costa, deh... Nici cealalta arma a lui (promisiunea unui transfer la Steaua) nu mai functioneaza ca pe vremuri: cine naiba mai vrea sa se bage argat la Becali ca sa fie facut albie de porci pe toate canalele TV dupa fiecare joc mai slab si sa i se diminueze contractul cand vrea muschiul latifundiarului?

Ai dreptate, nu de manevrele oculte ale lui Becali ar trebui sa ne fie teama, ci de planurile tactice (ca sa zic vorba mare) ale lui Munteanu. Desi conjunctura ne e favorabila (Steaua are probleme mari in defensiva dupa plecarea lui Goian si va veni obosita dupa meciul din EL), parca vad ca iar sapam transee in propriul careu si asteptam vreun miracol la unicul nostru sut pe poarta.

dardar_3
19th August 2009, 10:47
Intrucat Otelul "a pus osul" la titlul Unirii in sezonul trecut nu mai spun nimic de rau despre ei. Meci de X duminica :ok:.(desi initial votasem 2 :D)

mihai_alex
19th August 2009, 11:22
Din pacate, Grigoras e cel care ne-a parasit. Daca el nu pleca, ramanea aici pana la pensionare pentru ca a realizat ce n-a reusit nici un alt antrenor la noi.
Intelegerea mea cu mihai_alex era sa astept 5 etape pana sa incep sa-l injur pe neamt. Au trecut deja 3 etape si situatia pentru el nu arata deloc bine. Plus ca avem 2 meciuri consecutive foarte grele si nu-l vad sa reuseasca sa aseze in teren o formula castigatoare.
Aici am votat x, dar eu cred ca pierdem acest meci, indiferent daca ciobanul actioneaza cu valiza sau nu.

Eu mai am rabdare pana in etapa a 7-a,cred ca e timp suficient cat sa-mi dau seama cam ce poate acest antrenor.

Ionescu23
19th August 2009, 11:46
Exista si riscul ca Otelul sa piarda urmatoarele 3 partide...galetenii au un program de-a dreptul oribil.Au jucat la CFR Cluj iar acuma urmeaza asa:Steaua(acasa),Unirea Urziceni(acasa),Dinamo Bucuresti(deplasare) iar apoi la Galati vine o alta echipa care poate pune mari probleme..Gaz Metan Medias...nu stiu cate puncte va scoate Otelul in aceste meciuri dar programul e nebun de-al binelea!

Duba
19th August 2009, 16:41
Meci greu, ca de altfel majoritatea mciurilor din acest campionat. Daca nu marcam cel putin de doua ori, n-avem nicio sansa sa castigam acest meci. Aparearea noastra e cam subtire, o data cu plecare lui Goian. Daca nici Ghionea nu joaca, atuci e chiar nasol. Sper, totusi, ca Bergodi sa motiveze bine echipa si sa obtinem un rezultat pozitiv.

riva
19th August 2009, 16:56
e slab otelul anul asta, dar si steaua e foarte slaba! cam un egal vad, poate bat galatenii dar steaua sigur nu bate

Denis
19th August 2009, 18:26
Becali nu mai are valize, Doctore: nu-i mai cumpara nici dracu' terenurile alea, actiunile pe care le detinea s-au prabusit, iar cazinourile costa, deh... Nici cealalta arma a lui (promisiunea unui transfer la Steaua) nu mai functioneaza ca pe vremuri: cine naiba mai vrea sa se bage argat la Becali ca sa fie facut albie de porci pe toate canalele TV dupa fiecare joc mai slab si sa i se diminueze contractul cand vrea muschiul latifundiarului?

Ai dreptate, nu de manevrele oculte ale lui Becali ar trebui sa ne fie teama, ci de planurile tactice (ca sa zic vorba mare) ale lui Munteanu. Desi conjunctura ne e favorabila (Steaua are probleme mari in defensiva dupa plecarea lui Goian si va veni obosita dupa meciul din EL), parca vad ca iar sapam transee in propriul careu si asteptam vreun miracol la unicul nostru sut pe poarta.

Fara Stancu, Surdu & Kapetanos Steaua e praf. Le lipseste defensiva si mijlocul. Dar totusi o pot asemana pe Steaua cu Otelul din 2 puncte de vedere: ambele dispun de un lot tanar, si ambele sunt in formare. Inafara de faptul ca Toja costa mai mult decat Salageanu, Ghionea mai mult ca Jelev, sau Grzelak mai mult ca Paraschiv nu vad nici o diferenta intre cele doua echipe. Echipa mai buna va castiga.:ok:

Iar eu unul, nu cred ca se poate pune problema de un blat. Ambele echipe au obiective clare, iar daca Otelul nu va bate pe Steaua acasa, sansele noastre de a ne atinge obiectivul vor scadea considerabil.

Denis
19th August 2009, 18:31
Eu mai am rabdare pana in etapa a 7-a,cred ca e timp suficient cat sa-mi dau seama cam ce poate acest antrenor.

Perfect de acord cu tine. Nu ar fi corect sa-l judecam doar dupa partea infernala a campionatului. Dar 4 adversari de top si 3 mediocri sunt destui de a ne da seama de ce e in stare neamtu'.

delaoltenia
19th August 2009, 19:28
M-am razgandit...2

ADRIANO_B
19th August 2009, 20:02
e slab otelul anul asta, dar si steaua e foarte slaba! cam un egal vad, poate bat galatenii dar steaua sigur nu bate

sigur nu te inseli?...poate te mai gandesti :D

Cristian
19th August 2009, 20:05
M-am razgandit...2

Ce repede :happy Nu joaca capitanos :happy

cristi13
19th August 2009, 20:35
sper sa nu fie probleme cu arbitrajul la meciul asta

Lexus.
19th August 2009, 22:09
Daca Bergodi se incurca la Galati...poate vine dorinel in locul lui pe banca stelei;)

Mare dilema pentru dorinel:

-Sa bata echipa pe care o serveste cu credinta la orice meci direct si sa demonstreze ca e antrenor, demisionandu-l pe Bergodi?...cu riscul sa-l supere pe jiji:shocked:

-Sa faca blatul cel de toate zilele si sa astepte sa-si ia recompensa mai tarziu, cand Bergodi va calca pe bec in fata comandantului suprem din ghencea?

...dorinel are un suflet mare, nu are el inima sa-i supere pe stelistii cei "corecti"...probabil o infrangere in fata stelei va fi o mare onoare pentru el.

Telespan
20th August 2009, 01:57
sper sa nu fie probleme cu arbitrajul la meciul asta
Auzi altul ,arbitrii fura Steaua?Cite meciuri a cumparat Becali,mai sti?
Spune shi tu un meci in care Steaua a fost furata de arbitrii?Pe cine poate bate Steaua pe bune?

Steel Jar
20th August 2009, 11:33
Vine FC "Stana" Buciulesti la pascut in Galati.........luam modelul lui Stefan cel Mare, secam troacele(sau cum se mai cheama alea din care beau apa oile), ardem iarba buna de pascut.............ai cel mai important punem scaieti pe terenul de joc sa li se agate de lana.
Poate tovarasul crescator de ovine il ia si pe dorinel......

Sezione
20th August 2009, 14:57
Bafta otellarilor....

delaoltenia
20th August 2009, 17:25
...bafta porcului de Craciun. :D

Hard
20th August 2009, 17:55
Steaua pleaca cu prima sansa intr-un meci in care intalneste pentru prima data in ultimii 5 ani la Galati, o echipa care se "chinuie" sa marcheze. Merg pe un 2-0 pentru Steaua, intrucat Otelul nu e mai buna decat Ceahlaul. Daca se va juca fara spectatori ( a ajuns otelul cel mai sarac club de fotbal din liga 1 ) , nici nu ma uit la meci.

polist4ever
20th August 2009, 18:20
Otelul cu Dorinel pe banca nu are nici o sansa in Liga 1 :D ... Dorinel, la fel k Hagi, nu are treaba cu antrenoratul :ok:

Duminica va fi posibil un singur rezultat: 2

no offence plsss

mihai_alex
20th August 2009, 18:27
Steaua pleaca cu prima sansa intr-un meci in care intalneste pentru prima data in ultimii 5 ani la Galati, o echipa care se "chinuie" sa marcheze. Merg pe un 2-0 pentru Steaua, intrucat Otelul nu e mai buna decat Ceahlaul. Daca se va juca fara spectatori ( a ajuns otelul cel mai sarac club de fotbal din liga 1 ) , nici nu ma uit la meci.

De ce tot comentezi daca esti prost?Stan n-a vrut sa investeasca din bugetul de 5,5 milioane (in primele 9 din tara)in stadion,a asteptat de la combinat asta,proprietarul de drept stadionului.
Se va juca cu spectatori.

Cristian
21st August 2009, 08:37
...bafta porcului de Craciun. :D

Sau a oii de Pasti :happy

moty
21st August 2009, 10:28
De Pasti se taie mielu' buey!

mateiasi
21st August 2009, 11:32
Slava Domnului, jucam cu spectatori (http://www.dunareabatrana.com/component/content/article/34-stiri/534-exclusiv-liberi-la-spectatori-cu-steaua.html).

Bumbescu
21st August 2009, 11:34
Fie ce-o fi in meciul asta...dupa distractia de ieri, nu mai conteaza....oricum imi doresc sa o vad pe dinamo campioana:D

mateiasi
21st August 2009, 11:49
Nu vei avea satisfactia asta: daca samsarii Becali nu-si mai pot expune marfa la targul CL/EL, isi vor lua jucariile (ca jucatori nu pot sa-i numesc) si vor pleca, iar Dinamo va ramane decimata. Anul asta cred ca vor termina pe la mijlocul clasamentului.

ADRIANO_B
21st August 2009, 11:54
Nu vei avea satisfactia asta: daca samsarii Becali nu-si mai pot expune marfa la targul CL/EL, isi vor lua jucariile (ca jucatori nu pot sa-i numesc) si vor pleca, iar Dinamo va ramane decimata. Anul asta cred ca vor termina pe la mijlocul clasamentului.

mijlocul clasamentului... pot fi si locurile 15,16,17 :D

Cristian
21st August 2009, 12:07
mijlocul clasamentului... pot fi si locurile 15,16,17 :D

Dupa ce calcule ? Calcule a la Brasov ?:happy

ADRIANO_B
21st August 2009, 12:29
Dupa ce calcule ? Calcule a la Brasov ?:happy

calcule realiste.... a la brasov....sau cel putin asta cred ca ar vrea in acest moment 90% din microbisti...cati ani sa ne mai faca de ras???? ... chiar nu au loc in europa ...dovada rezultatele din ultimii 20 ani
e o parere personala pana la urma

Denis
21st August 2009, 13:07
Steaua pleaca cu prima sansa intr-un meci in care intalneste pentru prima data in ultimii 5 ani la Galati, o echipa care se "chinuie" sa marcheze. Merg pe un 2-0 pentru Steaua, intrucat Otelul nu e mai buna decat Ceahlaul. Daca se va juca fara spectatori ( a ajuns otelul cel mai sarac club de fotbal din liga 1 ) , nici nu ma uit la meci.

Pai ca si-o va lua pe cocoasa rau echipa ta favorita, de-aia nu vei urmari partida.:evil: Steaua nu va da gol, iar Otelul va inscrie cel putin de 2 ori. Cu public si fara accidentari & suspendari vom fi invincibili acasa sezonul asta!:ok:

cristi13
21st August 2009, 13:36
sper sa se concentreze la meci steaua....

Denis
21st August 2009, 14:25
tu in afara de a spera mai stii ceva?:D...cam toate postarile tale incep cu ..... "sper" :P

mihai_alex
21st August 2009, 14:25
In acelasi timp cu tine Rave:D

sper sa bata steaua ca altfel se incinge atmosfera la echipa.....


sper sa-si revina steaua pana la meciul de la galati....:(


sper sa nu fie probleme cu arbitrajul la meciul asta


sper sa se concentreze la meci steaua....
Toate enunturile tale incep cu sper?:lol:

Sezione
21st August 2009, 14:53
calcule realiste.... a la brasov....sau cel putin asta cred ca ar vrea in acest moment 90% din microbisti...cati ani sa ne mai faca de ras???? ... chiar nu au loc in europa ...dovada rezultatele din ultimii 20 ani
e o parere personala pana la urma

Brasov si steaua:no::happy Tipik ....pentru aia care daca acasa nu au avut niciodata vreo satisfactie, cauta echipe favorite prin alta parte ..model Is Cineva:happy ...Ce e mai trist e ca nici nu o sa aiba vreodata....:evil:

dede
21st August 2009, 14:59
mda... mai jucam si in campionat :sleep: o mica pauza inaintea returului din uefa :D

ar trebui sa castige Steaua, dar dupa meciurile de ieri... si de ar fi sa pierdem si nu m-as supara ca altadata :D

ADRIANO_B
21st August 2009, 15:11
Brasov si steaua:no::happy Tipik ....pentru aia care daca acasa nu au avut niciodata vreo satisfactie, cauta echipe favorite prin alta parte ..model Is Cineva:happy ...Ce e mai trist e ca nici nu o sa aiba vreodata....:evil:

pari cam ofticat...ai vazut cumva interul pe la craiova....defilam cu ce avem...prietenii stiu de ce

Sezione
21st August 2009, 15:14
pari cam ofticat

Delok:no: LA noi mai apar si FOTBALISTI din cand in cand....si chair din aia care MARI... :evil: Asa ca nu e nevoie sa trecem hibrizi la capitolul echipe favorite:happy

Cristian
21st August 2009, 15:14
calcule realiste.... a la brasov....sau cel putin asta cred ca ar vrea in acest moment 90% din microbisti...cati ani sa ne mai faca de ras???? ... chiar nu au loc in europa ...dovada rezultatele din ultimii 20 ani
e o parere personala pana la urma

Atunci baza de calcul "a la Brasov" e stricata rau... Cauta sa vezi in ultimii 5 ani pe ce loc a terminat Otelul campionatul ?? Si pe urma reia calculele

mateiasi
21st August 2009, 15:16
Steaua pleaca cu prima sansa intr-un meci in care intalneste pentru prima data in ultimii 5 ani la Galati, o echipa care se "chinuie" sa marcheze. Merg pe un 2-0 pentru Steaua, intrucat Otelul nu e mai buna decat Ceahlaul...
Nici voi nu aratati prea bine. Defensiva voastra e svaiter (am inteles ca nu va juca Ghionea, iar Golanski e incert), centrul liniei mediane e modest (Onicas si Andrei Ionescu or fi jucatori de viitor, dar prezentul...), iar in atac lipseste Kapetanos. Slava Domnului ca Banel a facut un meci bun ieri si probabil va fi titularizat si duminica in locul lui Szekely - Janos era un pericol real pentru noi.

Melcyah
21st August 2009, 15:24
Steaua bate si tare cred ca o va face cu 0-2 cu toate ca Dorinel declara acum pe la ziare ca o sa fie corect, eu unul am mari dubii

ADRIANO_B
21st August 2009, 15:39
Atunci baza de calcul "a la Brasov" e stricata rau... Cauta sa vezi in ultimii 5 ani pe ce loc a terminat Otelul campionatul ?? Si pe urma reia calculele

nu am treaba cu otelul acum

YoNuTzz
21st August 2009, 15:40
cred ca va fi 0-2

ADRIANO_B
21st August 2009, 15:42
Delok:no: LA noi mai apar si FOTBALISTI din cand in cand....si chair din aia care MARI... :evil: Asa ca nu e nevoie sa trecem hibrizi la capitolul echipe favorite:happy

mai apar si pe la brasov....nu uita de ei...

mateiasi
21st August 2009, 15:45
@Melcyah: Eu cred ca ideea unui blat e absurda. Dar si sa vrea, Munteanu nu poate "tranti" meciul de duminica - e nou la echipa, nu a avut timp sa-si apropie jucatorii suficient de mult incat sa le ceara asa ceva.

Cristian
21st August 2009, 15:55
nu am treaba cu otelul acum

Nu prea ai treaba cu fotbalul in general, nu numai cu Otelul.

Sezione
21st August 2009, 15:58
mai apar si pe la brasov....nu uita de ei...

MAi nu imi aduc aminte de vreunul care sa fi jucat la Barcelona , Valencia, Totenham , Real Sociedad etc...

Sezione
21st August 2009, 15:59
@Melcyah: Eu cred ca ideea unui blat e absurda. Dar si sa vrea, Munteanu nu poate "tranti" meciul de duminica - e nou la echipa, nu a avut timp sa-si apropie jucatorii suficient de mult incat sa le ceara asa ceva.

Corect.....

ADRIANO_B
21st August 2009, 17:59
Nu prea ai treaba cu fotbalul in general, nu numai cu Otelul.

bravo...cum le stii si tu pe toate....cum dau eu numai de voi???:ciocan:

ADRIANO_B
21st August 2009, 18:56
MAi nu imi aduc aminte de vreunul care sa fi jucat la Barcelona , Valencia, Totenham , Real Sociedad etc...

mi-am dat seama ca nu ai cum sa-ti aduci aminte...numele de lacatus iti spune ceva?

Cristian
21st August 2009, 19:00
bravo...cum le stii si tu pe toate....cum dau eu numai de voi???:ciocan:

Eu tare curios sunt ce trairi are unu care e bigam, cand joaca echipa locala cu echipa din capitala cu care tine... :happy

Roddicted
21st August 2009, 19:01
e impartial.Oricine ar castiga e bine

Ted
21st August 2009, 19:03
bine ca se joaca cu spectatori.Cat de idioti sunt astia sa interzica accesul suporterilor pt ca nu sunt performante camerele montate atata timp cat nu sunt folosite? :lol: cati derbedei au raspuns pt comportamentul lor de pe stadioane? :rolleyes:

ADRIANO_B
21st August 2009, 19:15
Eu tare curios sunt ce trairi are unu care e bigam, cand joaca echipa locala cu echipa din capitala cu care tine... :happy

ti-a fost dat raspunsul...daca nu esti multumit de el sa-mi spui

mihai_alex
21st August 2009, 19:22
bine ca se joaca cu spectatori.Cat de idioti sunt astia sa interzica accesul suporterilor pt ca nu sunt performante camerele montate atata timp cat nu sunt folosite? :lol: cati derbedei au raspuns pt comportamentul lor de pe stadioane? :rolleyes:

Niste idioti,asa cum spui,de parca la Galati au fost probleme vreodata.
Dupa ei au fost probleme cand clovnul de Ionut Popa a cazut ca secerat,fiind lovit de aer,ca apoi sa prezinte in fata televiziunilor nationale vanataia provocata de scarpinat excesiv.
Interesant ca acele camere,cu aproape 4 ani vechime,cu pixeli putini asa cum sunt,au aratat cat se poate de clar ce farsor e nea` popica,insa tot am fost suspendati pentru doua meciuri de comisiile pulii din Romania.Pentru ce sa montam camere mai performante,daca si astea,care-si fac treaba bine,nu sunt luate in considerare?

delaoltenia
21st August 2009, 19:55
Eu tare curios sunt ce trairi are unu care e bigam, cand joaca echipa locala cu echipa din capitala cu care tine... :happy

Cristi,daca esti cu adevarat suporter nu trebuie sa-ti pui asemenea intrebari.

BBB
21st August 2009, 19:55
Hai dute-n .... stii tu unde.
Sa vedem mai intai meciul,dar daca pierdem,tu,si alti destepti o sa fiti convinsi ca am vandut meciul.

Dorinel ie blatist si vinde totul Stelei, insa acum cred ca va fi o exceptie, omul vrea razbunare. Nu de alta, dar razbunarea e arma Dorinelului, daca stii proverbul. Oricum cred ca bate Steaua, Otelul nu joaca absolut nimic

Cristian
21st August 2009, 20:30
Cristi,daca esti cu adevarat suporter nu trebuie sa-ti pui asemenea intrebari.


Oltene te-ai simtit vizat ? :happy:evil:

cristi13
21st August 2009, 20:43
e bine ca se joaca cu spectatori......m-am saturat de tribune goale

katalinkostel
21st August 2009, 21:28
Pornind de la faptul ca otelul sub comanda lui Dorinel,:nu joaca nimic in acest campionat ,ma indoiesc ca vom putea lua 3 puncte.Sa spunem mersi pentru un egal.......:(

Melcyah
22nd August 2009, 00:06
@mateiasi: sper din suflet sa ai dreptate, nu ca mi-as dori sa piarda Steaua, din partea mea sa bata tot ( mai putin pe Rapid :P ) dar macar sa o faca pe merit, ca in ultimele campionate prea au vizitat ei CL si UEFA datorita lui Giginio. Si ca sa creasca si fotbalul nostru vreodata ne trebuie numai meciuri curate :D A felicit Steaua pentru ca da drumul celor tineri, dar ma tem ca acum ei joaca din etuziams si inca nu au dat de meciuri grele, CFR i-a subestimat ( un aer care e tot mai des pe acolo :( ) iar Unirea a practicat un joc putin mai retras cu iei. Vom vedeam mai tarziu in campionat daca strategia aceasta va functiona. Oricum o mare pierdere Goian.

mihai_alex
22nd August 2009, 06:45
Dorinel ie blatist si vinde totul Stelei, insa acum cred ca va fi o exceptie, omul vrea razbunare. Nu de alta, dar razbunarea e arma Dorinelului, daca stii proverbul. Oricum cred ca bate Steaua, Otelul nu joaca absolut nimic

Ca Steaua ar juca ceva,si pe langa asta are si multe absente.

Denis
22nd August 2009, 08:22
Etapa 4: Rapid – Unirea Alba Iulia 2-0
Etapa 4: Politehnica Iasi – FC Ploiesti 2-0
Etapa 4: FC Brasov – Universitatea Craiova 2-0
----------------------------------
Etapa 4: Otelul Galati – Steaua 2-0 ... asa, doar ca sa nu stricam continuitatea scorurilor realizate pana acum din aceasta etapa.:D

katalinkostel
22nd August 2009, 08:39
Etapa 4: Rapid – Unirea Alba Iulia 2-0
Etapa 4: Politehnica Iasi – FC Ploiesti 2-0
Etapa 4: FC Brasov – Universitatea Craiova 2-0
----------------------------------
Etapa 4: Otelul Galati – Steaua 2-0 ... asa, doar ca sa nu stricam continuitatea scorurilor realizate pana acum din aceasta etapa.:D:groggy::groggy::groggy:

delaoltenia
22nd August 2009, 08:43
Etapa 4: Rapid – Unirea Alba Iulia 2-0
Etapa 4: Politehnica Iasi – FC Ploiesti 2-0
Etapa 4: FC Brasov – Universitatea Craiova 2-0
----------------------------------
Etapa 4: Otelul Galati – Steaua 0-2 ... asa, doar ca sa nu stricam continuitatea scorurilor realizate pana acum din aceasta etapa.:D

mi-am permis sa-ti modific postul :D

Denis
22nd August 2009, 08:57
Etapa 4: Rapid – Unirea Alba Iulia 2-0
Etapa 4: Politehnica Iasi – FC Ploiesti 2-0
Etapa 4: FC Brasov – Universitatea Craiova 2-0
----------------------------------
Etapa 4: Otelul Galati – Steaua 2-0 ... asa, doar ca sa nu stricam continuitatea scorurilor realizate pana acum din aceasta etapa.:D



desteptarea ...cred ca ai visat....
:groggy::groggy::groggy:



Exista 3 explicatii posibile la ce-ai scris mai sus:
1. Esti un suporter care nu stie daca sa tina cu echipa locala sau cea din capitala;
2. Ai fost in coma de mai bine de un an si ai uitat ca am mai castigat cu 2-0 acasa contra stelei chiar in urma cu acum 10 luni;
3. Scorul de 2-0 e prea mic... castigam cu 3-0 sau mai bine de atat.:D






Etapa 4: Rapid – Unirea Alba Iulia 2-0
Etapa 4: Politehnica Iasi – FC Ploiesti 2-0
Etapa 4: FC Brasov – Universitatea Craiova 2-0
----------------------------------
Etapa 4: Otelul Galati – Steaua 0-2 ... asa, doar ca sa nu stricam continuitatea scorurilor realizate pana acum din aceasta etapa.:Dmi-am permis sa-ti modific postul :D

Cu ce drept ti-ai permis acest lucru?:cry: Nu-ti vad numele ingrosat ca sa faci o asemenea magarie.:D

delaoltenia
22nd August 2009, 09:01
esti pus pe glume in dimineata asta (in RO),vreaun sa te vad si dupa meci. :D

Cristian
22nd August 2009, 09:05
mi-am permis sa-ti modific postul :D

Din pacate pentru tine postul lui original nu-l poti modifica. :evil:

delaoltenia
22nd August 2009, 09:06
ce stai bre ascuns,tragi cu urechea? :D

Cristian
22nd August 2009, 09:10
Mai degraba cu ochii :D Cu urechea oricat m-as chinui tot nu pot auzi ce scrieti :drak:

delaoltenia
22nd August 2009, 09:13
********ule... :D

Cristian
22nd August 2009, 09:15
********ule... :D

Ce incerci tu ma dinamovistule sa o dai la intors. Te-am descoperit ca esti caine undercover, deci ********, ce sa mai ? :D:lol:

Marius
22nd August 2009, 09:21
Deci batem greu, dupa un meci urat de tot... gol Bibi :D

Cristian
22nd August 2009, 09:24
Marius: Ionescu ala al tau nu joaca ? sau nu e la voi ? :cry:

cristi13
22nd August 2009, 14:31
tare imi e ca nu o sa se concentreze la meci stelistii.......sper sa batem ca se distanteaza cluju

katalinkostel
22nd August 2009, 15:35
Exista 3 explicatii posibile la ce-ai scris mai sus:
1. Esti un suporter care nu stie daca sa tina cu echipa locala sau cea din capitala;
2. Ai fost in coma de mai bine de un an si ai uitat ca am mai castigat cu 2-0 acasa contra stelei chiar in urma cu acum 10 luni;
3. Scorul de 2-0 e prea mic... castigam cu 3-0 sau mai bine de atat.:D






Cu ce drept ti-ai permis acest lucru?:cry: Nu-ti vad numele ingrosat ca sa faci o asemenea magarie.:D
Cred ca sunt mai Otelar decat tine..Merg la stadion de dinainte de 1986 cand Otelul a avut prima prezenta in Div.A ,...cum era atunci....(apropo cati ani aveai...???)Diferenta dintre mine si tine este ca tu gandesti cu sufletul iar eu cu capul....Otelul nu a jucat nimic primele etape cu Dorinel pe banca.asta este motivul pentru care i-mi este frica de acest meci.In rest Forta OTELUL!!!! http://www.youtube.com/watch?v=OLpkRooyxnU priveste o inregistrare pe care eu am vazut-o live.......:yeah:

Hingherul
22nd August 2009, 15:47
daca nici acum nu da gol .....Bibi ...e clar ..... o baga in ate cu sf. Petrica. :D

Denis
22nd August 2009, 19:47
Cred ca sunt mai Otelar decat tine..Merg la stadion de dinainte de 1986 cand Otelul a avut prima prezenta in Div.A ,...cum era atunci....(apropo cati ani aveai...???)Diferenta dintre mine si tine este ca tu gandesti cu sufletul iar eu cu capul....Otelul nu a jucat nimic primele etape cu Dorinel pe banca.asta este motivul pentru care i-mi este frica de acest meci.In rest Forta OTELUL!!!! http://www.youtube.com/watch?v=OLpkRooyxnU priveste o inregistrare pe care eu am vazut-o live.......:yeah:

Pai in 1986 inca nu eram nascut, dar asta nu inseamna ca esti mai "otelar" ca mine. Ca sa zic asa inca o diferenta intre tine si mine, eu merg la meciurile Otelului de la 10 ani, tu de la 16. Nu ratam nici un meci de acasa, decat cand se juca miercurea si trebuia sa dau lucrare la mate sau romana, ca in rest plecam de la ore ca sa ajung la meci. Pana la 14 ani am stat la galerie iar apoi am facut prieteni cu fiul cuiva si am stat doar la tribuna oficiala. Iar eu gandesc si cu capul si cu sufletul cand vine vorba de Otelul Galati. Nici Otelul nu a inceput stralucitor acest tur de campionat dar nici Steaua nu pare a fi in forma, si mi-am permis sa zic ca putem egala performanta de acum 10 luni.:)

six
23rd August 2009, 10:02
Forza galatzi :ok:

Oaia Dolly
23rd August 2009, 10:11
Din fericire revine Ghionea. Avand in vedere calitatea f buna a gazonului de la Galati, probabil vom invinge cu 2 1, goluri Stancu si Szekely:rolleyes:.

drughi
23rd August 2009, 11:23
2 solist:ok:

Rossi
23rd August 2009, 11:41
Otelul a pierdut greu in deplasare cu CFR ... Eu zic ca sunt favoriti contra stelei

mihai_alex
23rd August 2009, 12:35
Un filmulet ce trebuie urmarit:
(http://www.youtube.com/watch?v=ZUBOILkgFcI)
http://www.youtube.com/watch?v=ZUBOILkgFcI

Ulysses
23rd August 2009, 12:40
Aia erau ultrasii din galati...la meci va fi cu totul altfel:D

eventHorizon
23rd August 2009, 12:41
Un filmulet ce trebuie urmarit:
(http://www.youtube.com/watch?v=ZUBOILkgFcI)
http://www.youtube.com/watch?v=ZUBOILkgFcI

Stai linistit ca echipa otelul nu e placuta nicaieri in afara de Galati.

Cristian
23rd August 2009, 12:43
Da va fi ca in Turul campionatului trecut cand tot stadionul injura steaua :D Si eu de la Tribuna 0 injuram de rupeam :)

eventHorizon
23rd August 2009, 12:44
Pai mai stiti voi altceva? Huligani de Galati.
Echipa n-aveti, performanta nu faceti in veci, moldoveni sunteti...

Ulysses
23rd August 2009, 12:44
@ Cristi,si la ce ti-a ajutat?:thinkso:

Denis
23rd August 2009, 12:44
Un filmulet ce trebuie urmarit:
(http://www.youtube.com/watch?v=ZUBOILkgFcI)
http://www.youtube.com/watch?v=ZUBOILkgFcI

Totusi ma mir cum de a ajuns autocarul stelei atat de departe.:D Oricum, nu cred ca va parasi Galatiul fara vre-un geam spart.:evil: Iar stelistii, ce calmi incercau sa para...se vedea lejer ce incordati stateau. Oricum aveau si motive de teama.:D

Ulysses
23rd August 2009, 12:46
Totusi ma mir cum de a ajuns autocarul stelei atat de departe.:D Oricum, nu cred ca va parasi Galatiul fara vre-un geam spart.:evil: Iar stelistii, ce calmi incercau sa para...se vedea lejer ce incordati stateau. Oricum aveau si motive de teama.:D

Niste jucatori care au jucat pe stadioane mari din europa, in fata a zeci de mii de fani, nu se sperie asa usor de 10 galateni:sleep:

mihai_alex
23rd August 2009, 12:47
Aia erau ultrasii din galati...la meci va fi cu totul altfel:D

De cand au marit preturile la bilete(30 de lei in 2008,50 in 2009,30,35 acum)brailenii,prieteni de-ai lui Banel,nu prea au mai venit la meciuri.Stelisti nu prea mai sunt prin Galati.Aveti si un magazin oficial care n-are vanzari mai deloc.

Novac
23rd August 2009, 12:49
Totusi ma mir cum de a ajuns autocarul stelei atat de departe.:D ...

Voi si dinamovistii ce va mai luptati cu geamurile autocarelor ... va mai si mandriti cu asta:rosu:

0-2 se termina meciul.

Ulysses
23rd August 2009, 12:50
De cand au marit preturile la bilete(30 de lei in 2008,50 in 2009,30,35 acum)brailenii,prieteni de-ai lui Banel,nu prea au mai venit la meciuri.Stelisti nu prea mai sunt prin Galati.Aveti si un magazin oficial care n-are vanzari mai deloc.

Vedem la meci cati sustinatori va avea Steaua:rolleyes:
La magazin ai participat la inventar?:D

Cristian
23rd August 2009, 12:51
@ Cristi,si la ce ti-a ajutat?:thinkso:

M-a facut sa simt ca ma descatusez :D Si nu stiu de ce tot bateti apa-n piua ca si voi ne injurati la Bucuresti. Asta e, ce e asa mare lucru sa te apuci sa injuri adversarii ??? A injura e una si a patrunde pe gazon prin escaladarea gardului e alta.

mihai_alex
23rd August 2009, 12:51
Stai linistit ca echipa otelul nu e placuta nicaieri in afara de Galati.

Te-ar surprinde sa vezi cati fani avem prin tara.

mihai_alex
23rd August 2009, 12:53
Vedem la meci cati sustinatori va avea Steaua:rolleyes:
La magazin ai participat la inventar?:D

Am auzit ca se va inchide din cauza asta.

Novac
23rd August 2009, 12:55
M-a facut sa simt ca ma descatusez :D Si nu stiu de ce tot bateti apa-n piua ca si voi ne injurati la Bucuresti. Asta e, ce e asa mare lucru sa te apuci sa injuri adversarii ??? ...

Cristi, la noi va injura o parte a peluzei, adica cei needucati si trogloditi:(, la voi pare ca tribuna ZERO se ocupa de activitatea asta, e o mare diferenta!

Denis
23rd August 2009, 12:56
Stai linistit ca echipa otelul nu e placuta nicaieri in afara de Galati.

Ai umblat tu in toata tara si ai facut statistici cu cat % le place echipa Otelul? Afla ca aici in Atlanta e o comunitate de Romani, si mai multi tin cu Otelul decat cu Clujul, si chiar sunt cativa!! Deci daca si pana aici tine lumea cu Otelul de ce nu si din Romania?

Tyler Durden
23rd August 2009, 12:57
Ma bucur ca Galatiul a devenit un oras cu identitate, asa cum din pacate mai sunt doar Timisoara si Craiova. Imi amintesc ca la inceputul anilor '90 intrase si Galatiul in sfera oraselor-sluga, dar slava Cerului ca si-a revenit.

mihai_alex
23rd August 2009, 12:58
Cristi, la noi va injura o parte a peluzei, adica cei needucati si trogloditi:(, la voi pare ca tribuna ZERO se ocupa de activitatea asta, e o mare diferenta!

Diferenta e ca noi uram creatiile odioase ale unui regim din trecut.

Cristian
23rd August 2009, 12:59
Cristi, la noi va injura o parte a peluzei, adica cei needucati si trogloditi:(, la voi pare ca tribuna ZERO se ocupa de activitatea asta, e o mare diferenta!

Si data asta tot la Tribuna 0 voi sta, sa dau tonul la injuraturi. :D Si stai linistit ca nu v-am injurat degeaba, vi s-a rapsuns la "moldoveni *&^( moldoveni" Ca asta au inceput stelistii sa strige imediat ce au intrat in arena.

Denis
23rd August 2009, 13:00
M-a facut sa simt ca ma descatusez :D Si nu stiu de ce tot bateti apa-n piua ca si voi ne injurati la Bucuresti. Asta e, ce e asa mare lucru sa te apuci sa injuri adversarii ??? A injura e una si a patrunde pe gazon prin escaladarea gardului e alta.

Lafel si cu spartul geamurilor.:D Eu cand eram mic spargeam geamurile trenurilor care treceau pe langa casa bunicii mele. Dar geamurile autocarului stelist le-as sparge cu o foarte mare placere.:D Iar daca Ulysses nu intelege cu ce m-ar ajuta, ii dau acelasi raspuns care i l-ai dat si tu: "o mare descatusare.":D

bada_otelul
23rd August 2009, 13:01
Totusi ma mir cum de a ajuns autocarul stelei atat de departe.:D Oricum, nu cred ca va parasi Galatiul fara vre-un geam spart.:evil: Iar stelistii, ce calmi incercau sa para...se vedea lejer ce incordati stateau. Oricum aveau si motive de teama.:D

Stai linistit, nu se va intampla asta. Suporterii ca suporterii, avem ceva de impartit sau nu e treaba noastra dar jucatorii ar trebui lasati in pace, adica fara violenta fizica asupra lor. Huiduieli si chiar injuraturi cred ca se asteapta si ei. Oricum, mi-a placut raspunsul lui Bergodi, un adevarat domn intr-un fotbal spurcat si mai ales la un club spurcat.
Dolarel va juca sigur la 0-0 dar la cat de "antrenor" este probabil o sa se termine un 0-1 din pacate, cu un gol prostesc sau fenomenal(mai degraba prima varianta).:(

*Coco*
23rd August 2009, 13:11
Dorinel o pui iara de un 2?

Denis
23rd August 2009, 13:41
Dorinel o pui iara de un 2?

18 august 2009 (http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/otelul-galati/52727/dorinel-munteanu-vreau-sa-inving-steaua-este-un-meci-special-pentru-mine.htm)

azi 23 august 2009 (http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/52925/dorinel-munteanu-cauta-razbunarea-pe-steaua.htm)


Ar trebui sa fie cel mai penibil om din Romania sa minta in aceste vorbe. Sa spui ca nu vinzi meciuri stelei si pe cealalta parte sa bate palma cu Becali. Eu il stiu pe Dorinel un om cu onoare, si nu cred ca si-ar vinde-o vreodata oricarui patron, fie el Gigi Becali, Marius Stan, sau Florentino Perez.

*Coco*
23rd August 2009, 13:44
Pai parca asa zicea de fiecare data cand juca impotriva stelei " ca vreau sa bat" bla bla bla si rezultatul final era victoria stelei.Oricum ramane de vazut, sper sa bateti.

barbarella
23rd August 2009, 13:45
Te-ar surprinde sa vezi cati fani avem prin tara.

Aveti fani destui si la Timisoara. ;) Eu deja mi-am declarat simpatia pentru echipa voastra, o reiterez aici. FORZA OTELUL!!!! :ok:

Duba
23rd August 2009, 13:46
Diferenta e ca noi uram creatiile odioase ale unui regim din trecut.

Dar voi creatiile cui sunteti? Adevarul e ca esti ignorant, ca sa nu spun idiot. Steaua s-a infiintat in 1947, iar Otelul, BAGA LA CAPATANA, in 1964. Cine dracu' v-a infiintat ma vacare in '64? Intrasera americanii in Romania si eu nu stiu? Rau e sa fii prostanac!

six
23rd August 2009, 13:47
Eu il stiu pe Dorinel un om cu onoare, si nu cred ca si-ar vinde-o vreodata oricarui patron, fie el Gigi Becali, Marius Stan, sau Florentino Perez.:shocked: holly shit :happy:happy:happy
OT 1 solist :ok:

Duba
23rd August 2009, 13:51
Pai parca asa zicea de fiecare data cand juca impotriva stelei " ca vreau sa bat" bla bla bla si rezultatul final era victoria stelei.Oricum ramane de vazut, sper sa bateti.

Pai am batut si cand aveau nevoie sa nu cada in 'B', iar noi nu mai aveam sanse la campionat. Blaturile, moldovenii din Galati le-au facut cu militienii. O stie o tara-ntreaga. Doar ignorantii, nu.

nayram
23rd August 2009, 13:51
Nu ne impiedicam la Galati. Nu cred ca mai apara Zapata sa va faca iar 2goluri cadou. 2solist

bada_otelul
23rd August 2009, 13:59
Dar voi creatiile cui sunteti? Adevarul e ca esti ignorant, ca sa nu spun idiot. Steaua s-a infiintat in 1947, iar Otelul, BAGA LA CAPATANA, in 1964. Cine dracu' v-a infiintat ma vacare in '64? Intrasera americanii in Romania si eu nu stiu? Rau e sa fii prostanac!

Mai cacareaza, noi am inceput de jos, nu ne-a bagat nimeni in prima liga din start. A fost un club banal infiintat de aia care au lucrat la platforma SIDEX, asa cum si Arsenal a fost infiintat de lucratorii de la turnatoria de tunuri sau ce mai era. La mintea ta de bolnav mintal ar fi trebuit sa nu se mai infiinteze nici un club sportiv doar pentru ca era "pe vremea comunistilor"?
Cat despre asa zisele blaturi cu fratii vostri gemeni de la dinamo, ia si pune mana pe o statistica sa vezi cu cine am pierdut mai des IGNORANTULE!:rosu:

Tyler Durden
23rd August 2009, 14:17
Ce va certati ma cu suporterul echipei sosite brat la brat cu armata sovietica? E doar un ceausel batran si scarbos.

Duba
23rd August 2009, 14:17
Cacareaza, poate esti tu, taranoi prost. Ati inceput de jos, dar tot comunistii v-au nasit minte-ngusta. Bolnavi mintali sunteti voi, cei care va identificati cu echipe de gloabe, care n-au realizat mai nimic pt. fotbalul roamnesc.

Pai ati pierdut mai des pt. ca sunteti si cu siguranta veti ramane, GLOABE. Pricepi? Steaua v-a bagat in B, cand toata lumea credea ca va da meciul. Steaua a jucat si joaca tot timpul pe teren. Acesta este motivul pentru a realizat perfot\rmante exceptionale pentru fotbalul romanesc in Europa.

mihai_alex
23rd August 2009, 14:18
Dar voi creatiile cui sunteti? Adevarul e ca esti ignorant, ca sa nu spun idiot. Steaua s-a infiintat in 1947, iar Otelul, BAGA LA CAPATANA, in 1964. Cine dracu' v-a infiintat ma vacare in '64? Intrasera americanii in Romania si eu nu stiu? Rau e sa fii prostanac!

Vai de capul tau,pe noi nu ne-a creat nici armata,nici militia,clubul asta a fost format de un grup de muncitori din combinat.Ignorantul esti tu.

Pai am batut si cand aveau nevoie sa nu cada in 'B', iar noi nu mai aveam sanse la campionat. Blaturile, moldovenii din Galati le-au facut cu militienii. O stie o tara-ntreaga. Doar ignorantii, nu.
Ce sa stie mai prostimea?unii zic ca suntem cu dinamovistii,altii cu stelistii,dar pe dinamo mai bine de-un deceniu i-am batut an de an,si pe voi de 3 ori in ultimele 5 sezoane.
Si ca sa stii si tu,n-ati batut cand am "retrogradat",ci am facut egal,1-1.

Duba
23rd August 2009, 14:20
Vai de capul tau,pe noi nu ne-a creat nici armata,nici militia,clubul asta a fost format de un grup de muncitori din combinat.Ignorantul esti tu.

Un grup de activisti comunisti, poate vrei sa spui. Cata nesimtire pe unii suporteri care nici macar nu-si cunosc istoria propriei echipe. Beah!

Cristian
23rd August 2009, 14:26
Cacareaza, poate esti tu, taranoi prost. Ati inceput de jos, dar tot comunistii v-au nasit minte-ngusta. Bolnavi mintali sunteti voi, cei care va identificati cu echipe de gloabe, care n-au realizat mai nimic pt. fotbalul roamnesc.

Pai ati pierdut mai des pt. ca sunteti si cu siguranta veti ramane, GLOABE. Pricepi? Steaua v-a bagat in B, cand toata lumea credea ca va da meciul. Steaua a jucat si joaca tot timpul pe teren. Acesta este motivul pentru a realizat perfot\rmante exceptionale pentru fotbalul romanesc in Europa.


Asta e gluma anului :happy:happy:happy

mihai_alex
23rd August 2009, 14:28
Un grup de activisti comunisti, poate vrei sa spui. Cata nesimtire pe unii suporteri care nici macar nu-si cunosc istoria propriei echipe. Beah!

Ti-ai dovedit gradul de prostie cand ai zis ca am facut blaturi cu Dinamo,ce-ai mai spus dupa aceea nu mai conteaza.Eu imi cunosc foarte bine istoria echipei,tu n-o stii pe-a noastra,si nici macar pe-a echipei tale favorite.
Esti sclerozat rau...

Duba
23rd August 2009, 14:28
Liniște la casele de bilete din Galați


"Partida dintre Oțelul și Steaua, programata astazi la Galați cu începere de la ora 17.00, are toate șansele sa se dispute cu puțini spectatori în tribune.
Pâna la prânz nu se vândusera nici macar 2000 de tichete iar la casele de bilete nu erau solicitanți." (Site GSP)

Se pare ca daca stelistii nu vin la meci, stadionul din Galati va fi mai gol chiar decat stadionul de sub pod, care de la o vreme nu mai aduna mai mult de 2.000-3.000 de specatatori.

Tyler Durden
23rd August 2009, 14:32
Putin dar buni, decat multi si ...stelisti.

mihai_alex
23rd August 2009, 14:35
Galatenii s-au obisnuit sa-si cumpere biletele la ora meciului(ca si mine de altfel),asta e problema,iar amatorii din conducerea clubului au uitat sa anunte pana la ce ora se vor vinde biletele.
Oricum,si gsp-ul mananca rahat.

Duba
23rd August 2009, 14:36
Asta e gluma anului :happy:happy:happy

Gluma anului in mintea ta. Repet, performantele europene ne arata cum a jucat STEAUA in campionat. Ca tu percepi altfel lucrurile, e treaba ta. Sunt destui cei care au creierii spalati de presa antistelista. Nu ma mir ca si tu faci parte dintre ei.

Tyler Durden
23rd August 2009, 14:37
Singurul cu creierul spalat de aici esti tu, Mr.Alzheimer.

mihai_alex
23rd August 2009, 14:40
Gluma anului in mintea ta. Repet, performantele europene ne arata cum a jucat STEAUA in campionat. Ca tu percepi altfel lucrurile, e treaba ta. Sunt destui cei care au creierii spalati de presa antistelista. Nu ma mir ca si tu faci parte dintre ei.

108(parca) meciuri consecutive fara infrangere in campionat....sigur ca da,foarte corecti ati fost.
presa-antistelista?exista asa ceva?

delaoltenia
23rd August 2009, 14:42
Steaua bate la Galati...e intelegerea dintre mine si Cristi.
Sa nu spuneti ca e blat. :cry: :cry:

bada_otelul
23rd August 2009, 14:42
108(parca) meciuri consecutive fara infrangere in campionat....sigur ca da,foarte corecti ati fost.
presa-antistelista?exista asa ceva?

Ai dracu' anti-stelisti aia de la Guiness Book. Probabil au citit prea mult presa romaneasca de nu au vrut sa le omologheze "recordul":happy

Duba
23rd August 2009, 14:48
108(parca) meciuri consecutive fara infrangere in campionat....sigur ca da,foarte corecti ati fost.
presa-antistelista?exista asa ceva?

Ma, cati anisori aveai pe vremea aia? Stii tu ce echipa formidabila avea STEAUA in acei ani? Steaua spulbera fara drept de apel echipe valoroase si se impiedica de gloabele din campionat la mintea ta?

mihai_alex
23rd August 2009, 14:49
Steaua bate la Galati...e intelegerea dintre mine si Cristi.
Sa nu spuneti ca e blat. :cry: :cry:

Cristi vrea sa scapam de Munteanu dupa primele 5 etape.

Tyler Durden
23rd August 2009, 14:50
Saracu Mateianu, trecuse de minutul 100 si el tot mai astepta sa se termine meciul...

Cristian
23rd August 2009, 14:50
Steaua bate la Galati...e intelegerea dintre mine si Cristi.
Sa nu spuneti ca e blat. :cry: :cry:

Steaua bate campii la Galati :cry: Ca la fotbal sunteti de St Patrick :happy

jonsnow
23rd August 2009, 14:53
Pai am batut si cand aveau nevoie sa nu cada in 'B', iar noi nu mai aveam sanse la campionat. Blaturile, moldovenii din Galati le-au facut cu militienii. O stie o tara-ntreaga. Doar ignorantii, nu.


Duba dupa rezultatele astea esti cel mai mare ignorant care isi varsa mizeriile pe aici...iti place foarte mult sa minti si sa induci in eroare, al dracu formator de opinie mai esti...

1996-1997 Oțelul Galați - Dinamo București 3 - 1 (2-0)
1997-1998 Oțelul Galați - Dinamo București 1 - 0 (0-0)
1998-1999 Oțelul Galați - Dinamo București 2 - 1 (0-0)
1999-2000 Oțelul Galați - Dinamo București 5 - 3 (2-1)
2000-2001 Oțelul Galați - Dinamo București 0 - 0 (0-0)
2001-2002 Oțelul Galați - Dinamo București 2 - 1 (2-0)
2002-2003 Oțelul Galați - Dinamo București 2 - 0 (1-0)
2003-2004 Oțelul Galați - Dinamo București 0 - 0 (0-0)
2004-2005 Oțelul Galați - Dinamo București 2 - 0 (1-0)
2005-2006 Oțelul Galați - Dinamo București 1 - 4 (0-2)
2006-2007 Oțelul Galați - Dinamo București 2 - 1 (1-1)
2007-2008 Oțelul Galați - Dinamo București 0 - 1 (0-0)
2008-2009 Oțelul Galați - Dinamo București 0 - 1 (0-0)


ultimele 13 sezoane 3 victorii Dinamo 2 egaluri 8 victorii Otelul

Cristian
23rd August 2009, 14:54
Cristi vrea sa scapam de Munteanu dupa primele 5 etape.

Adevarul e ca nu stiu ce sa-mi doresc la meciul asta: fie sa batem si sa ma bucur nespus, fie sa luam bataie si sa scapam de lepra de Dorinel, care e o nulitate ca antrenor.

nayram
23rd August 2009, 14:57
Adevarul e ca nu stiu ce sa-mi doresc la meciul asta: fie sa batem si sa ma bucur nespus, fie sa luam bataie si sa scapam de lepra de Dorinel, care e o nulitate ca antrenor.

asa echipa asa antrenor:D

mihai_alex
23rd August 2009, 14:58
Ma, cati anisori aveai pe vremea aia? Stii tu ce echipa formidabila avea STEAUA in acei ani? Steaua spulbera fara drept de apel echipe valoroase si se impiedica de gloabele din campionat la mintea ta?

Ce echipe valoroase batea?nici nu-mi ocupa toate degetele de la o mana daca le numar.
In orice caz,este imposibil sa ai un astfel de sir fara infragere jucand corect.Chiar si echipele formidabile(ceea ce voi nu erati) se mai impiedica din cand in cand,deobicei acolo unde nu te-astepti,iar voi ati avut 3 ani fara infragere!

Marius
23rd August 2009, 15:01
reveniti on-topic, adica la victoria Stelei de la Galati :D

mihai_alex
23rd August 2009, 15:04
Duba dupa rezultatele astea esti cel mai mare ignorant care isi varsa mizeriile pe aici...iti place foarte mult sa minti si sa induci in eroare, al dracu formator de opinie mai esti...

1996-1997 Oțelul Galați - Dinamo București 3 - 1 (2-0)
1997-1998 Oțelul Galați - Dinamo București 1 - 0 (0-0)
1998-1999 Oțelul Galați - Dinamo București 2 - 1 (0-0)
1999-2000 Oțelul Galați - Dinamo București 5 - 3 (2-1)
2000-2001 Oțelul Galați - Dinamo București 0 - 0 (0-0)
2001-2002 Oțelul Galați - Dinamo București 2 - 1 (2-0)
2002-2003 Oțelul Galați - Dinamo București 2 - 0 (1-0)
2003-2004 Oțelul Galați - Dinamo București 0 - 0 (0-0)
2004-2005 Oțelul Galați - Dinamo București 2 - 0 (1-0)
2005-2006 Oțelul Galați - Dinamo București 1 - 4 (0-2)
2006-2007 Oțelul Galați - Dinamo București 2 - 1 (1-1)
2007-2008 Oțelul Galați - Dinamo București 0 - 1 (0-0)
2008-2009 Oțelul Galați - Dinamo București 0 - 1 (0-0)


ultimele 13 sezoane 3 victorii Dinamo 2 egaluri 8 victorii Otelul

De fapt asa e:

10 victorii Otelul,3 egaluri,13 infrangeri

17 1996-1997 14 Sep 1996 6 Otelul Galati 3(2-0)1 Dinamo Bucuresti
18 1996-1997 5 Apr 1997 23 Dinamo Bucuresti 2(0-0)0 Otelul Galati
19 1997-1998 26 Oct 1997 13 Dinamo Bucuresti 2(1-0)0 Otelul Galati
20 1997-1998 15 Apr 1998 30 Otelul Galati 1(1-0)0 Dinamo Bucuresti
21 1998-1999 6 Dec 1998 17 Otelul Galati 2(0-0)1 Dinamo Bucuresti
22 1998-1999 12 Iun 1999 34 Dinamo Bucuresti 2(1-1)1 Otelul Galati
23 1999-2000 14 Noi 1999 17 Dinamo Bucuresti 3(2-2)2 Otelul Galati
24 1999-2000 10 Mai 2000 34 Otelul Galati 5(2-1)3 Dinamo Bucuresti
25 2000-2001 27 Aug 2000 4 Dinamo Bucuresti 1(1-2)2 Otelul Galati
26 2000-2001 8 Apr 2001 19 Otelul Galati 0(0-0)0 Dinamo Bucuresti
27 2001-2002 26 Aug 2001 4 Otelul Galati 2(2-0)1 Dinamo Bucuresti
28 2001-2002 31 Mar 2002 19 Dinamo Bucuresti 2(2-1)2 Otelul Galati
29 2002-2003 16 Noi 2002 12 Otelul Galati 2(1-0)0 Dinamo Bucuresti
30 2002-2003 10 Mai 2003 27 Dinamo Bucuresti 1(1-0)0 Otelul Galati
31 2003-2004 13 Sep 2003 5 Otelul Galati 0(0-0)0 Dinamo Bucuresti
32 2003-2004 10 Apr 2004 20 Dinamo Bucuresti 2(0-0)0 Otelul Galati
33 2004-2005 6 Noi 2004 13 Otelul Galati 2(1-0)0 Dinamo Bucuresti
34 2004-2005 22 Mai 2005 28 Dinamo Bucuresti 4(3-0)0 Otelul Galati
35 2005-2006 7 Aug 2005 1 Otelul Galati 1(0-2)4 Dinamo Bucuresti
36 2005-2006 11 Mar 2006 16 Dinamo Bucuresti 0(0-2)3 Otelul Galati
37 2006-2007 11 Noi 2006 15 Dinamo Bucuresti 3(1-0)0 Otelul Galati
38 2006-2007 12 Mai 2007 32 Otelul Galati 2(1-1)1 Dinamo Bucuresti
39 2007-2008 7 Oct 2007 10 Dinamo Bucuresti 6(3-1)1 Otelul Galati
40 2007-2008 5 Apr 2008 27 Otelul Galati 0(0-0)1 Dinamo Bucuresti
41 2008-2009 25 Oct 2008 12 Dinamo Bucuresti 1(0-0)0 Otelul Galati
42 2008-2009 5 Mai 2009 29 Otelul Galati 0(0-1)1 Dinamo Bucuresti

jonsnow
23rd August 2009, 15:10
De fapt asa e:

10 victorii Otelul,3 egaluri,13 infrangeri

17 1996-1997 14 Sep 1996 6 Otelul Galati 3(2-0)1 Dinamo Bucuresti
18 1996-1997 5 Apr 1997 23 Dinamo Bucuresti 2(0-0)0 Otelul Galati
19 1997-1998 26 Oct 1997 13 Dinamo Bucuresti 2(1-0)0 Otelul Galati
20 1997-1998 15 Apr 1998 30 Otelul Galati 1(1-0)0 Dinamo Bucuresti
21 1998-1999 6 Dec 1998 17 Otelul Galati 2(0-0)1 Dinamo Bucuresti
22 1998-1999 12 Iun 1999 34 Dinamo Bucuresti 2(1-1)1 Otelul Galati
23 1999-2000 14 Noi 1999 17 Dinamo Bucuresti 3(2-2)2 Otelul Galati
24 1999-2000 10 Mai 2000 34 Otelul Galati 5(2-1)3 Dinamo Bucuresti
25 2000-2001 27 Aug 2000 4 Dinamo Bucuresti 1(1-2)2 Otelul Galati
26 2000-2001 8 Apr 2001 19 Otelul Galati 0(0-0)0 Dinamo Bucuresti
27 2001-2002 26 Aug 2001 4 Otelul Galati 2(2-0)1 Dinamo Bucuresti
28 2001-2002 31 Mar 2002 19 Dinamo Bucuresti 2(2-1)2 Otelul Galati
29 2002-2003 16 Noi 2002 12 Otelul Galati 2(1-0)0 Dinamo Bucuresti
30 2002-2003 10 Mai 2003 27 Dinamo Bucuresti 1(1-0)0 Otelul Galati
31 2003-2004 13 Sep 2003 5 Otelul Galati 0(0-0)0 Dinamo Bucuresti
32 2003-2004 10 Apr 2004 20 Dinamo Bucuresti 2(0-0)0 Otelul Galati
33 2004-2005 6 Noi 2004 13 Otelul Galati 2(1-0)0 Dinamo Bucuresti
34 2004-2005 22 Mai 2005 28 Dinamo Bucuresti 4(3-0)0 Otelul Galati
35 2005-2006 7 Aug 2005 1 Otelul Galati 1(0-2)4 Dinamo Bucuresti
36 2005-2006 11 Mar 2006 16 Dinamo Bucuresti 0(0-2)3 Otelul Galati
37 2006-2007 11 Noi 2006 15 Dinamo Bucuresti 3(1-0)0 Otelul Galati
38 2006-2007 12 Mai 2007 32 Otelul Galati 2(1-1)1 Dinamo Bucuresti
39 2007-2008 7 Oct 2007 10 Dinamo Bucuresti 6(3-1)1 Otelul Galati
40 2007-2008 5 Apr 2008 27 Otelul Galati 0(0-0)1 Dinamo Bucuresti
41 2008-2009 25 Oct 2008 12 Dinamo Bucuresti 1(0-0)0 Otelul Galati
42 2008-2009 5 Mai 2009 29 Otelul Galati 0(0-1)1 Dinamo Bucuresti

tur retur ...foarte echilibrat...a castigat de doua ori in stefan cel mare otelul in ultimii 13 ani...de cate ori a castigat in ghencea stie cineva ??? sau cand a fost ultima victorie acolo ??

mihai_alex
23rd August 2009, 15:19
Am avut o singura victorie,3-1 in 1997,deci nu mare diferenta fata de ce-am facut in groapa,doar ca am castigat doar de 6 ori cu ei in ultimii 13 ani,nu de 10 ori asa cum am facut cu Dinamo.
6 victorii Otelul,2 egaluri,18 Infrangeri cu Steaua in ultimii 13 ani.

jonsnow
23rd August 2009, 15:24
Am avut o singura victorie,3-1 in 1997,deci nu mare diferenta fata de ce-am facut in groapa,doar ca am castigat doar de 6 ori cu ei in ultimii 13 ani,nu de 10 ori asa cum am facut cu Dinamo.
6 victorii Otelul,2 egaluri,18 Infrangeri cu Steaua in ultimii 13 ani.



42% din puncte cu Dinamo doar 25% cu steaua....diferenta e data probabil de valoarea "vitezistilor" din ghencea...

Hingherul
23rd August 2009, 15:24
cu un bibi in forma castigam la scor :D

nayram
23rd August 2009, 15:25
tur retur ...foarte echilibrat...a castigat de doua ori in stefan cel mare otelul in ultimii 13 ani...de cate ori a castigat in ghencea stie cineva ??? sau cand a fost ultima victorie acolo ??

Tu compari Ghencea cu groapa voastra? La voi castiga si curtea de arges:happy

jonsnow
23rd August 2009, 15:27
Tu compari Ghencea cu groapa voastra? La voi castiga si curtea de arges:happy


la noi castiga oricine inafara de rocar bucuresti aka fulgerul bragadiru aka aek timisoara aka poliaek timisoara aka fc timisoara...una din putinele chestii care ma mai distreaza in momentul asta :)

barbarella
23rd August 2009, 15:47
la noi castiga oricine inafara de rocar bucuresti aka fulgerul bragadiru aka aek timisoara aka poliaek timisoara aka fc timisoara...una din putinele chestii care ma mai distreaza in momentul asta :)

Te-am raportat, ca sa-ti fie distractia mai dulce. :ok:

jonsnow
23rd August 2009, 15:50
Te-am raportat, ca sa-ti fie distractia mai dulce. :ok:

huh ??? raportat ??? am spus vreo minciuna ???

Stefan_Cel_Mare
23rd August 2009, 17:28
hai otelul!!!
1-0 se termina !:D

Stefan_Cel_Mare
23rd August 2009, 17:30
cine-i arbitru ?
seamana cu ala furacios...

Hingherul
23rd August 2009, 17:31
daca nu marcheaza otelarii in prima repriza ii haleste bibi in partea a 2-a.

Hingherul
23rd August 2009, 17:43
bun matei ala, de ce nu s-o apuca de fotbal?

nayram
23rd August 2009, 17:51
Prima repriza cum ne-am obisnuit:sleep:

Celso
23rd August 2009, 17:52
incredibil sa joci pe soarele ala:(, nu pot si autoritatile de acolo sa puna o nocturna:o: ..

Gontel
23rd August 2009, 17:57
Pai ar insemna sa puna stalpii in casele oamenilor. Cam aia stiu ca era situatia la Galati.

jonsnow
23rd August 2009, 18:00
nu a-ti vazut cum a vrut sa rateze jucatorul de la Galati ?? cum sa tragi asa cu poarta goala ??? e o singura explicatie perversul de dorinel le-a spus ce "ordine " au venit din ghencea si acum otelarii se chinuie sa piarda in fata unei echipe extrem de slabe si molesite...
La asta mai pune umarul si arbitrul care nu a dat cateva galbene clare pt stelisti in perspectiva meciului cu Dinamo de etapa viitoare :rosu::rosu::rosu:...



P.S.
doar un pamflet :lol:
Cam asa vedeam meciul daca eram duba, si echipa in galben era Dinamo :))

Hingherul
23rd August 2009, 18:13
legati-va snurul la izmene ca vine golul :D

Hingherul
23rd August 2009, 18:19
gol gol gol /OLE/

sa intre si bibi :D

nayram
23rd August 2009, 18:20
gooool! dorinel e de vina:D

mariomax
23rd August 2009, 18:21
mda, gol bulanos

Hingherul
23rd August 2009, 18:22
as chinui un caine :D

sa vedem care latra primul ca e blat.

Gontel
23rd August 2009, 18:23
Asta voiam si eu sa zic. Blat clar... Dorinel e sclavul Stelei. :lol:

Marius
23rd August 2009, 18:25
deci ne distram si cu astia :D

cristi13
23rd August 2009, 18:28
parca vad ca ne egaleaza in min 88....

Hingherul
23rd August 2009, 18:31
ai globul dereglat sau ti-a expirat licenta de clarvazator :P

YoYoyOi
23rd August 2009, 18:33
Io nu inteleg cum dracu pot astia sa faca o repriza de kkt si sa joace fotbal doar dupa pauza. Asa primesc ordin? Sa se hodineasca in prima repriza si sa joace doar in a doua?

Ar trebui ca suporterii stelei sa fie anuntati din timp sa porneasca tv-ul doar de la pauza... ca altfel isi mananca nervii primele 45 de minute

Hingherul
23rd August 2009, 18:34
eu m-am adaptat la jocul asta inca din perioada de pregatire.

Marius
23rd August 2009, 18:35
unde plm e bibi? :mda:

Hingherul
23rd August 2009, 18:37
lasa-l pe bibi. unde e stancu ???

pacat de el ca lipseste ca asta le-o dadea la caini numai din pozitii kamasutra :D

Q-Djyni
23rd August 2009, 18:37
1-0,prin Surdu.Pana acum este in grafic.

nayram
23rd August 2009, 18:38
cartonas rosu comandat de borcea:rosu:. Nu suntem lasati sa jucam
glumeam:happy

Hingherul
23rd August 2009, 18:39
intr-un fel e mai bine. parca e mai umilitor daca le da bibi 2 la catei:happy:happy:happy

ce frumos ar suna de la comentatori : Bibi isi da drumul (la joc) cu dinamo....

Elphax
23rd August 2009, 18:45
cine-i bibi?

Hingherul
23rd August 2009, 18:46
arma secreta :)

gata, intra marele BIBI !!!! geana pe el

Marius
23rd August 2009, 18:47
cum ma sa nu stii cine e bibi? :shocked:

nayram
23rd August 2009, 18:49
hai o faza si pentru bibi:D

Hingherul
23rd August 2009, 18:49
o sa-l cunoasca mai bine in meciul direct

zebe
23rd August 2009, 18:52
Da joaca si bibistrocelu crocobazdugat?

Nightwish
23rd August 2009, 18:53
Io nu inteleg cum dracu pot astia sa faca o repriza de kkt si sa joace fotbal doar dupa pauza. Asa primesc ordin? Sa se hodineasca in prima repriza si sa joace doar in a doua?


E simplu, la pauza ajung la un acord :rolleyes:... Tu ii vezi pe otelari sa se grabeasca?.... Sau l-ai vazut pe Paraschiv sa incerce sa loveasca mingea cu capul de la 2 metri de poarta, de unde oricine putea sa o bage in ate? a sarit la cap si a lasat mingea sa treaca deoarece nu era interesat sa dea gol :rolleyes:

Hingherul
23rd August 2009, 18:53
Da joaca si bibistrocelu crocobazdugat?

doar la deruta ca inca nu e incalzit :D





nightwish, bai baiete du-te pe sectiunea administrativ si stai dracu acolo pana te chemam noi. nici macar trolling nu e ce faci tu. e doar scarba.

cristi13
23rd August 2009, 18:55
ce sa mai faca si bibi in 5 min....tre sa joace si el macar o repriza

Q-Djyni
23rd August 2009, 18:55
Ce a facut Stancu de a luat rosu?

Sir. Eko
23rd August 2009, 18:56
2 galbene zice pe livescore :D

jonsnow
23rd August 2009, 18:57
blat ordinar :D...am plecat ne vedem diseara...

MaxximusLegion
23rd August 2009, 18:58
Cam multe :rosu: iau atacantii nostri.:((

Duba
23rd August 2009, 18:58
Taci dracului si vezi-ti de treaba :rosu:

Hai scoate-ti unghiuta din gat ca faci buba. Vezi sa nu uiti si spirtul ca se infecteaza Stiu ca doare aceast victorie a Stelei, dar asta e. Suntem buni! Buni de tot! Sa moara ungurii de necaz!

nayram
23rd August 2009, 18:59
bibi asta e bun de entertainment cand conducem cu 2,3-0:D

six
23rd August 2009, 18:59
cine-i bibi?neinteresant ...ca valoare :sleep:

Ulysses
23rd August 2009, 18:59
VENI, VIDi,VICI!:yeah:

Snake_21
23rd August 2009, 19:00
Aiurea astia au inceput sa se aboneze la cartonase rosii, pacat ca ar fi fost bine sa fie si Stancu pe teren in meciul cu Dinamo:) Ninu mi s a parut ca a facut un meci bun per ansamblu, dar Tudose imi mananca nervii.. e cam praf :D

Nightwish
23rd August 2009, 19:01
Hai scoate-ti unghiuta din gat ca faci buba. Vezi sa nu uiti si spirtul ca se infecteaza Stiu ca doare aceast victorie a Stelei, dar asta e. Suntem buni! Buni de tot! Sa moara ungurii de necaz!

Da ma, ati castigat, felicitari... Cum ati castigat, impotriva unei echipe neinteresate de cele 3 puncte, asta e partea a doua.... Sa fie fericiti minoritari :lol:

six
23rd August 2009, 19:02
Suntem buni! Buni de tot! Sa moara ungurii de necaz!:happy:happy:happy:cry::cry::cry:

cristi13
23rd August 2009, 19:02
aiurea cartonasu rosu.....

Hingherul
23rd August 2009, 19:03
parca e si mai frumoasa victoria cu toate hariciumbele astea rosii la fata de necaz :)

sa umilim rasii !!!!

MaxximusLegion
23rd August 2009, 19:03
Cum vi s-a parut c-a evoluat tanarul Iacob?

Nightwish
23rd August 2009, 19:04
aiurea cartonasu rosu.....
Galben, vrei sa zici.. Rosu trebuia, asta e altceva :)

six
23rd August 2009, 19:04
sa umilim rasii !!!! :ok::ok::ok:

Marius
23rd August 2009, 19:04
Cum, necum, am castigat Night. Spune-mi insa, de ce vrei sa provoci scandal?

LE: si explica-mi cum de era ala rosu direct, ti s-a parut lovitura intentionata?

Snake_21
23rd August 2009, 19:04
Iacob mi s a parut ca a jucat bine cat a jucat :) si in plus e meciul de debut :)

Hingherul
23rd August 2009, 19:07
LE: si explica-mi cum de era ala rosu direct, ti s-a parut lovitura intentionata?

simplu, l-a auzit pe comentator spunand asta. iti da impresia ca asta se pricepe la altceva decat la unghii in gat?

eventHorizon
23rd August 2009, 19:07
Rezultat bun si ..doar atat. Tinand cont ca am jucat cu atatea improvizatii, eu zic ca mai mult chiar nu se putea.
In rest, cea mai varza echipa din cate a intalnit Steaua pana acum. Si irlandezii aia de la St.Patricks se distrau cu otelul. Asta e, ei se intorc la sapa, noi avem meciul cu dinamo.

Bravo, Bergodi! :ok:

YoNuTzz
23rd August 2009, 19:10
saptamana buna ptr noi :D
3-0 cu irlandezii si acum 1-0 la galati :ok:

AdyPopa
23rd August 2009, 19:11
blat.....

Hingherul
23rd August 2009, 19:11
...cel mai evident