PDA

View Full Version : Etapa 4: FC Brasov – Universitatea Craiova 2-0



delaparis
16th August 2009, 23:18
VINERI, 21 AUGUST 2009
GSP TV ora 18.00

Discutii inainte si dupa meci

Rossi
16th August 2009, 23:56
piti o sa debuteze cu o infrangere :happy

barbarella
16th August 2009, 23:58
2 solist, Craiova si-a revenit. :ok:

Ferko
17th August 2009, 11:42
Iese de un X ?

Nightwish
17th August 2009, 12:40
Brasovul este in forma, nu prea au sanse juvetii...

Novac
17th August 2009, 13:15
Bate Craiova.

stiintacv
17th August 2009, 16:28
sper sa nu pierdem,dar cred ca va fi foarte greu.

delaoltenia
17th August 2009, 19:09
meci de x2..in poll am pus 2.

cristi13
17th August 2009, 19:32
craiova nu va avea probleme.....

malexoid
18th August 2009, 11:33
in ultima partida disputata, v-au cam terorizat...punctul smuls in extremis nu a fost tocmai meritat. ar fi bine sa-si vada fiecare de domeniul sau, adica Craiova de fotbal, Brasovul de ursii gunoieri :) deci asteptam o victorie clara pentru juveti!

Sezione
18th August 2009, 13:21
Brasovul e o echipa tare.... Totul depinde de atitudinea cu care o sa ne prezentam noi la meciul asta.... Infumuratul de Costea ...ar cam fi cazul sa -si mai spele din pacate ..... Am spus asta si la meciul de anul trecut din Giulesti... 3-0... Oricum si un egal e bun. Dar sper sa nu vina prin sansa ca anul trecut...Prefer un 3-3 spectaculos meciului penibil facut de noi in returul trecut....

Sezione
18th August 2009, 13:22
Brasovul este in forma, nu prea au sanse juvetii...

Sanse exista la orice meci... Are cumva Brasovul jocul lui Man utd ???......... :no:

nr.zece
18th August 2009, 14:05
piti o sa debuteze cu o infrangere :happy

te distrezi de parca voi aveti cel mai bun joc din lume
asa ne distram si noi la meciurile voastre cu ceahlaul, dar mai ales ca deja se cunoastea clasamentul final in ce va priveste

Ionescu23
18th August 2009, 14:08
Cred ca Universitatea isi va adjudeca cele 3 puncte..e un meci interesant oricum:D

papaletto2000
19th August 2009, 11:54
http://www.jurnalul.ro/stire-sport/conditiile-lui-piturca-518279.html

Duba
19th August 2009, 16:43
Daca Dinu vama umbla din nou la arbitrii, Craiova n-are nicio sansa. Oricum, oltenii sunt clar in scadere de forma fata de anul trecut. Noroc cu Caru, etap trecuta, care a intors partu, si asa Craiova si-a trecut in cont 3 puncte.

emil_bv
19th August 2009, 18:10
oltenii sunt clar in scadere de forma fata de anul trecut


Lasa ca nici cu FC Brasov nu mi-e rusine. Victorie norocoasa in prima etapa, egal chinuit cu Astra in conditiile in care ploiestenii au jucat mai bine de 60 de minute cu un om in minus si apoi cu Vaslui 2 goluri norocoase si in rest autobaza. Cine sa fie de vina pentru asta stiind ca de la echipa nu a plecat decat Surdu dintre cei ce au fost folositi mai des sezonul trecut?

Zic 1 doar pentru ca e echipa mea de suflet, dar nu stiu cat de realist e :( Sper sa fiu complet paralel cu fotbalul si sa nu imi dea dreptate jocul echipei.

ADRIANO_B
19th August 2009, 19:45
de cand nu a mai pierdut brasovul acasa???....mergem pe victorie :yeah:

cristi13
19th August 2009, 20:36
de cand nu a mai pierdut brasovul acasa???....mergem pe victorie :yeah:

aveti meci greu cu craiova.....da eu sper sa castigati

ADRIANO_B
20th August 2009, 14:10
aveti meci greu cu craiova.....da eu sper sa castigati

avand in vedere ca au inceput certurile pe la craiova ... (mititelu-costea)

Sezione
20th August 2009, 14:36
avand in vedere ca au inceput certurile pe la craiova ... (mititelu-costea)

Intoxicari dedicate celor paraleli cu fotbalul...:evil:

ADRIANO_B
20th August 2009, 17:25
Intoxicari dedicate celor paraleli cu fotbalul...:evil:

ai tu mare dreptate...saracu de tine...chiar e lotul craiovei in centrul brasovului si surpriza.....COSTEA nu e:rosu:
cum le stii tu pe toate

Q-Djyni
20th August 2009, 18:04
Cred ca se va termina 0-0 sau 1-1,ambele echipe sunt bune.

dani3lll
20th August 2009, 22:39
sper macar intr`un meci egal daca nu chiar o victorie :D

Sezione
21st August 2009, 14:21
ai tu mare dreptate...saracu de tine...chiar e lotul craiovei in centrul brasovului si surpriza.....COSTEA nu e:rosu:
cum le stii tu pe toate

cHIAR VREI SA DEMONSTREZI CA ESTI UNUL DINTRE PARALELI??:evil: dA LE STIU ....CAND E VB DE u cRAIOVA STIU nai multe decit un agarici din varful dealului...Costea nu e pentru ca e accidentat...:no:

nayram
21st August 2009, 14:58
Bate brasov. Echipa mititelului dar printr-un noroc chior poate scoate azi un punct:ok:

YoNuTzz
21st August 2009, 15:41
brasovul va fi o nuca tare ptr craiova
pronostic 1x

Melcyah
21st August 2009, 15:43
Nici un meci nu seamana cu altul iar cel de azi va fi cu totul diferit fata de precedentele intalniri dintre cele doua cluburi. Brasovul in acest inceput de campionat merge destul de rau ( cu toate ca are 5 puncte ) si prin asta ma refer ca au un joc putin mai lent si sub ce au aratat anul trecut :|. Craiova e iar echipa surprizelor, alterneaza meciurile bune cu cele proaste, cu toate ca daca nu joaca Costea eu nu vad acest lucru ca pe un factor decisiv al meciului, plus ca mai sunt acolo 2 atacanti la fel de buni care vor pune si ei probleme lui Coman.
Una peste alta pare a fi un meci de 1x2, parerea mea personala e ca va castiga echipa care va marca primul gol, dar in acelasi timp presimt ca va fi x :D

Sezione
21st August 2009, 16:00
Adevarul e ca nu jucam mare lucru cu tentativa asta de antrenor ...Dar nici Brasovul nu e vreo mare echipa///> Avem valaori individuale care pot s afac diferenta totusi.... E mai bine ca nu joaca Costea .... Si eu spun ca cine marcheaza primul gol castiga.

Stefan_Cel_Mare
21st August 2009, 17:52
cred ca o sa iasa X

ADRIANO_B
21st August 2009, 18:33
cHIAR VREI SA DEMONSTREZI CA ESTI UNUL DINTRE PARALELI??:evil: dA LE STIU ....CAND E VB DE u cRAIOVA STIU nai multe decit un agarici din varful dealului...Costea nu e pentru ca e accidentat...:no:

d-le agarici de vale
saracu costea...l-a accidentat mititelu :happy :happy :happy :happy :happy :happy
apropo 1-0 pt brasov
asta se comenteaza de marea echipa a craiovei "Oltenii sunt de nerecunoscut. Nu reusesc sa treaca de centrul terenului si brasovenii recupereaza rapid"

*Coco*
21st August 2009, 18:35
Nu avem nici o sansa in deplasare sa scoatem punct(e) cu marioneta aia antrenor.

MaxximusLegion
21st August 2009, 18:36
Si-o luara oltenii...Brasovenii au scandat "la olteni, cuie la olteni!":D

stiintacv
21st August 2009, 18:37
nicio o cazie de gol ba da nicio o ocazie nu se poate asa ceva rade toata tara de noi,nu legam nicio pasa nimic nimic...

draghici.cristi
21st August 2009, 19:00
Un link unde se poate vedea meciul?

Roddicted
21st August 2009, 19:17
sunteti de rasul curcilor oltenilor.Asta se intampla daca nu ai antrenor

ADRIANO_B
21st August 2009, 19:20
curios e ca a disparut "Sezione"... a pardon ...e concentrat la meciul tare pe care il face super echipa craiovei...
iaca ca e 2-0 pt brasov

*Coco*
21st August 2009, 19:25
curios e ca a disparut "Sezione"... a pardon ...e concentrat la meciul tare pe care il face super echipa craiovei...
iaca ca e 2-0 pt brasov

E scump biletul prietene? Nici nu ar trebui sa vorbesti de Sezione cand tu stai in fata televizorului cand echipa ta joaca acasa:mda:

ADRIANO_B
21st August 2009, 19:28
E scump biletul prietene? Nici nu ar trebui sa vorbesti de Sezione cand tu stai in fata televizorului cand echipa ta joaca acasa:mda:

stau la munca prietene...dureros nu?

Duba
21st August 2009, 19:31
nicio o cazie de gol ba da nicio o ocazie nu se poate asa ceva rade toata tara de noi,nu legam nicio pasa nimic nimic...

Lasa ca ati avut cu Pandurii. Bine, ca Sorin Cartu s-a facut ca pune echipa in teren, e alta problema. E greu cand se joaca pe bune, asa-i?

stiintacv
21st August 2009, 19:40
da si eu cred ca a fost blat cu pandurii.

six
21st August 2009, 19:46
i-am remarcat pe :Roman,Abrudan shi Sburlea de la Bv :D shi Wobay de la olteni :)

nayram
21st August 2009, 19:51
Victorie fara emotii pt brasoveni.

Melcyah
21st August 2009, 19:55
Felicitari celor din Brasov pentru victorie :D ca si plusuri Roman,Sburlea si Catalin Munteanu de la Brasov si Wobay de la Craiova. Abia acum am vazut ce stadion si-a facut Brasovu :D frumoasa galerie ( mai putin partea cu "cuiele" :P ) iar daca vor veni si mai multa lume la meciuri Brasov nu va pierde acasa ca si anu trecut :D Ca si minus la Craiova este antrenorul, eu zic ca trebuia sa inceapa meciul cu Wobay si Mihai Costea.

PS: In aceasta partida s-a confirmat zicala "Cine nu are batrani sa-si cumpere" :D Felicitari inca o data

cristi13
21st August 2009, 20:44
zaharia a plecat prea usor de la steaua...:(

dani3lll
21st August 2009, 20:51
stau la munca prietene...dureros nu?
mai fugi si u de la munca daca tot esti asa mare l***r si nu faci nimika si dute pe stadion
sau mai bn ai sta in banca ta cu astfel de afirmatii aburite!

Lordliv
21st August 2009, 21:15
dupa meciul de la medias,mititelul declara:
a fost un accident,asta nu este teren pe care poti juca fotbal!;)
dupa meciul de astazi,mititelul declara :
a fost un accident,asta nu este teren pe care poti juca fotbal!:rolleyes:

mda...deci patroni ai echipelor din liga lui mitica,scoateti drakului banii si puneti iarba sa mai jucam si noi fotbal:P

astept inca raspunsul lui piturca,sper sa vina anul acesta!:D
daca nu vine,iadul te asteapta mititelule:drak:

ps. ca fanatik suporter al stiintei nu pot insa sa nu precizez ca apararea totusi de baza a craiovei este bornescu-dananaie,gamann,mitchell,rose si nicidecum lung-barboianu,barbu,stoica,soava,cea de astazi, care a fost umpluta de ridicol de brasoveni...

ADRIANO_B
21st August 2009, 21:21
mai fugi si u de la munca daca tot esti asa mare l***r si nu faci nimika si dute pe stadion
sau mai bn ai sta in banca ta cu astfel de afirmatii aburite!

la care afirmatii te referi prietene???...n-ar fi trebuit sa si specifici??,,,te-ai trezit si tu...culca-te inapoi ca probabil te supara scorul...asa o sa poti sa-l uiti ...de unde tot apareti bai olteni atotstiutori???:no::no::no:


apropo...asta ar mai trebui sa va mai si CLONATI

Stefan_Cel_Mare
21st August 2009, 22:42
felicitari Brasov !

BAK
21st August 2009, 23:38
super echipa a oltenilor.noroc cu pandurii ca altfel.....

cristi13
22nd August 2009, 00:56
echipa tare brasovu...se lupta pentru primele locuri

draghici.cristi
22nd August 2009, 13:31
Brasovul are o echipa buna, in schimb ce Universitatea are o echipa instabila face un meci bun apoi unul prost si invers.

delaoltenia
22nd August 2009, 14:03
Mai vine Piti la Craiova? :D

Melcyah
22nd August 2009, 14:29
Ma eu cred ca amana pana scapa de meciurile dificile, eu nu il vad pe Piturca ca un mare antrenor si cu atat mai putin ca o solutie pentru Craiova :(

cristi13
22nd August 2009, 14:32
Brasovul are o echipa buna, in schimb ce Universitatea are o echipa instabila face un meci bun apoi unul prost si invers.

da e instabila....tocmai daia se roaga toti de piti sa vina

draghici.cristi
22nd August 2009, 15:42
Daca joaca tot asa si pleaca Costea nu cred ca mai vine piti.

stiintacv
22nd August 2009, 20:52
daca nu mai vine piti
,retrogradam!

six
22nd August 2009, 21:29
daca nu mai vine piti
,retrogradam!bey esti nebun :D stai relax ca aveti echipa buna :ok:intradevar va trebuie antrenor ;)

Denis
23rd August 2009, 07:50
Asistam oare la o reeditare a sezonunului 2004-2005 din partea Craiovei? Se vede ca motorasul era la Fl. Costea, iar cum Costea nu mai e, nu mai e nici motorasul.:( Sper sa se schimbe treaba la Craiova, caci mi-ar parea rau sa vad o echipa atat de tanara cu atat talent, sa se scufunde in Liga 2 pentru a doua oara in ultimii 5 ani.

Iaco
23rd August 2009, 09:27
Si uite asha dupa juma de etapa Brasovu e pe primu loc:D:)

stiintacv
23rd August 2009, 10:16
bey esti nebun :D stai relax ca aveti echipa buna :ok:intradevar va trebuie antrenor ;)

Nu sunt nebun,sunt realist:(,daca ramanem cu actualul antrenor pe banca pana in etapa 34,vom ocupa unul din locurile 15-18.

Cristian
23rd August 2009, 11:04
daca nu mai vine piti
,retrogradam!

Echipa Craiovei e o echipa buna de primele 6 locuri ale clasamentului, va trebuie antrenor care sa stie sa se impuna in vestiar. Chiar si cu acest Mogosanu nu cred ca retrogradati.

*Coco*
23rd August 2009, 11:57
Nu sunt nebun,sunt realist:(,daca ramanem cu actualul antrenor pe banca pana in etapa 34,vom ocupa unul din locurile 15-18.

Stai ma linistit ca nu se ajunge acolo.
Chiar daca nu vine Piti , Mogosanu mai mult de 5 etape nu o sa mai stea.

sile42
23rd August 2009, 12:09
Fara suparare,daca nu se schimba antrenorul, craiova nu mai bate pe nimeni

Melcyah
23rd August 2009, 12:47
Si daca nu se schimba antrenorul, jucatorii se cunosc intre iei foarte bine si vor obtine rezultate, doar ca nu cred ca se vor bate pentru Europa in cazul de fata.

malexoid
23rd August 2009, 16:32
e nevoie de un caracter puternic acolo, dar de retrogradat nu se pune problema (cum am vazut oarece posturi in threadul asta...)...Stiinta nu va retrogragrada, are un lot muuuu.....ult prea valoros, se salveaza din inertie.
Insa nu ne putem multumi cu asta!
Forzzzza Stiinta!

cristi13
23rd August 2009, 19:03
frumos golu lu zaharia....

Sezione
24th August 2009, 11:42
curios e ca a disparut "Sezione"... a pardon ...e concentrat la meciul tare pe care il face super echipa craiovei...
iaca ca e 2-0 pt brasov

Bai agarici...Sezione se plimba pe la Paris.... nu are obiceiul sa dispara asa...doar ca sa-i faca placere unui zero barat. Pina una alta nu ma asteptam la nimik de la meciul asta....antrenorul e un zero barat, ca tine...echipa plina de bisericutze...asteptam momentul cand se schimba ceva..pina atunci o castigam doar pe baza unor realizari individuale..si nu cu echipe organizate bine ca si Brasovul....

laurdog
24th August 2009, 12:52
Nebunule, cum e vremea la Paris?:D
Brasovul parca joaca mai ofensiv decat in era Razvan, iar Craiova nu mai e nici pe departe ce a fost anul trecut. De aia ne-am pacalit si noi cand am crezut ca am jucat bine la Craiova.

ADRIANO_B
24th August 2009, 18:14
Bai agarici...Sezione se plimba pe la Paris.... nu are obiceiul sa dispara asa...doar ca sa-i faca placere unui zero barat. Pina una alta nu ma asteptam la nimik de la meciul asta....antrenorul e un zero barat, ca tine...echipa plina de bisericutze...asteptam momentul cand se schimba ceva..pina atunci o castigam doar pe baza unor realizari individuale..si nu cu echipe organizate bine ca si Brasovul....

sunteti cam varza...si tu si a ta echipa :rosu:

ThatCostsMoney
25th August 2009, 05:01
Cum vorbesc cei ce se plimba la Paris....Bai agarici....
Man...cred ca ai confundat Bailesti-ul cu Paris-ul....

Bravo Brasov-ul!!!! La mai mare!!!! Pacat de Craiova....Mititelul parca-i clona lui Becali...

Sezione
27th August 2009, 23:55
sunteti cam varza...si tu si a ta echipa :rosu:

MDa...varza ..mai bine asa decit paralel cu subiectul fotbal ca tine. Acum hai pa..ca te-am bagat prea MULT IN SEAMa..nU ESTI IN stare sa postezi si tu ceva legat de meciuri ...numai fraze scurtate la maxim...de..sa nu oboseasca neuronul,,.,..

Sezione
27th August 2009, 23:58
Cum vorbesc cei ce se plimba la Paris....Bai agarici....
Man...cred ca ai confundat Bailesti-ul cu Paris-ul....

Bravo Brasov-ul!!!! La mai mare!!!! Pacat de Craiova....Mititelul parca-i clona lui Becali...

Foarte tare si tu... m-ai impresionat cu acest al doilea post al tau "man" :happy Vezi sa nu ramai la stadiul asta incipient de exprimare . In rest de acord cu tine la faza cu JJ - Mititelu' .

ThatCostsMoney
29th August 2009, 00:02
Oooooooo....sa traiti Mister Sport legend!!!!! :ok:
Sport legend la ce?...la aruncarea cu...expresii gen "Bai agarici".....:happy
Man ( sau poate nu esti?), vad ca ati invatat ceva de la Paris..."incipient" este rar intalnit in vocabularul celor ce au si "agarici"...

Pana una, alta, Brasovul a demonstrat ca are echipa :)...E randul Craiovei sa se dea cu :headbang:....

Sa aveti un week-end placut si sa traiti bine!!!!!:yeah:

Sezione
31st August 2009, 13:19
Oooooooo....sa traiti Mister Sport legend!!!!! :ok:
Sport legend la ce?...la aruncarea cu...expresii gen "Bai agarici".....:happy
Man ( sau poate nu esti?), vad ca ati invatat ceva de la Paris..."incipient" este rar intalnit in vocabularul celor ce au si "agarici"...

Pana una, alta, Brasovul a demonstrat ca are echipa :)...E randul Craiovei sa se dea cu :headbang:....

Sa aveti un week-end placut si sa traiti bine!!!!!:yeah:

Pina una alta...sa vedem care e valoarea Brasovului la final... Craiova nu are motive sa face gesturi de disperare dorite de unii ca tine. E prea mult talent in zona...

PS :Esti avocatul agariciului cumva ??

Mario 30
4th September 2009, 12:15
Forza stiinta forever!!!