PDA

View Full Version : Italia contra Spania - preliminarii



ady_azzuro
10th September 2004, 20:12
Aceasta lupta va fi intre iubitorii fotbalului din Italia si Spania. Eu am sa reprezint Italia in aceasta lupta, iar eu si coechiperii mei vrem sa demonstram ca fotbalul din Italia este mult mai puternic si interesant decat cel din Spania.
Vreau sa va atrag atentia din timp inainte sa va inscrieti in aceasta lupta pt ca va fi una destul de dificila in care argumentele vor fi destul de consistente. Va iesi un show fantastic care sa placa tuturor utilizatorilor care vor urmari aceasta partida! :ok:

Vadim
10th September 2004, 20:15
Eu ma inscriu la Spania.

Catalanul
10th September 2004, 20:15
si eu tot la Spania /hello

iulian
10th September 2004, 20:19
Eu la Italia ...:D
Ciudat cum totusi poate cineva sa compare fotbalul Italian cu cel spaniol ...Italia este superioara la absolut toate capitolele :ok:

FORZZA LAZIO !!!!

inter
10th September 2004, 20:22
FORZZA ITALIA! :yeah: :yeah: :yeah:

o recomandare pt. fanii spanioli : plecati acasa! /hello /hello /hello
pt. a nu fi umiliti :drak: :drak: :drak:

ady_azzuro
10th September 2004, 20:22
Ho bey iuliane ca nu a inceput inca lupta, pastreaza-ti resursele pt peste 4 zile! :ok:

Catalanul
10th September 2004, 20:24
Italia este superioara la absolut toate capitolele :ok:
mai putin la atac :drak: mai rar vezi in Italia o echipa care sa marcheze mai mult de 60 de goluri/sezon :evil: in schimb in spania :rolleyes:

Maximus
10th September 2004, 20:25
Ma bag la Espana!!! HOLA ! Cine ne reprezinta? Vadime, te bagi?

ady_azzuro
10th September 2004, 20:27
mai putin la atac :drak: mai rar vezi in Italia o echipa care sa marcheze mai mult de 60 de goluri/sezon :evil: in schimb in spania :rolleyes:
Inca nu a inceput lupta, daca nu stiti, cititi regulamentu! Daca nu, nu veti fi acceptati in lupta!

inter
10th September 2004, 20:31
ok Adriano , deci sa incercam sa facem o squadra azzura :
ady azzuro
iulian
inter
ilmilan
cocomic - astept confirmare participare
delia - astept confirmare participare
edgar - astept confirmare participare
sergio - astept confirmare participare

ady_azzuro
10th September 2004, 20:35
Inter o echipa de 11 cred ca ar fi perfecta! :ok:

inter
10th September 2004, 20:39
ai dreptate , luni , va reveni din "cantonament" vasile 314 pitzurka , un impatimit fan al lui A.S. Roma si mai sunt 2 locuri vacante :D:D

cocomic
10th September 2004, 20:42
confirm participarea la echipa italiei... va fi o lupta "like taking a candy from a baby" :D

Catalanul
10th September 2004, 20:43
va fi o lupta "like taking a candy from a baby" :D
las' ca vedem noi... si nu uita ca cine rade la urma rade mai bine :drak:
eu sunt convins ca se va inscrie si Dumitrescu Ionutz......restu mai vedem noi

Vadim
10th September 2004, 20:58
Ma bag la Espana!!! HOLA ! Cine ne reprezinta? Vadime, te bagi?
Daca cer tribunele ma bag... Stai sa vedem cine se mai inscrie la noi... Se pare ca squara azzura intra in forta, asa cum a iesit si la CM 2002... :D E clar ca vom fi mai putini, dar asta nu inseamna ca nu vom fi mai buni. :)

ady_azzuro
10th September 2004, 21:18
Treubuie sa fim 11 contra 11 ca sa fie duelul egal.

Maximus
10th September 2004, 21:51
Stai un pic ca apar baietii din Primera...

ady_azzuro
10th September 2004, 22:16
Valimarine, nu stiam ca iti place mai mult Spania decat Italia. Deobicei, suporterilor Stiintei le plac mai mult echipele italienesti decat cele spaniole...in fine....

realmadrid.com
11th September 2004, 00:12
Stai un pic ca apar baietii din Primera...


Care "baietzii din primera", ca noi suntem cam putzinii:(, acum sa nu credetzii ca mie unul imi este frica de italieni:D, de abia asteptam sa va facem de ras, dar intr-un mod legal:D

Imi anuntz prezentza in acest "batle":D :ok: :yeah:

N0_NaM3
11th September 2004, 00:23
Spania ...ata ete ...:D

MaPaX
11th September 2004, 00:32
Primera Division :ok:

IlMILAN
11th September 2004, 00:39
Hopaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ce misto:D
sho pe "galaxie"....Vadim ai gresit tabara....:evil:
Azzuro ai pus topicul brici:D as vezi ce va urma:evil:

Vadim
11th September 2004, 01:03
I|Milane, nu aveti nici o sansa. Stai asa sa inceapa... Sa vedem ce echipa compari cu Real Madrid, la ce vrei tu... :)

realmadrid.com
11th September 2004, 01:13
:happy: mare dreptate ai:D

ADelPiero
11th September 2004, 01:17
ce echipa vrea sa ma primeasca si pe mine ?

jay
11th September 2004, 01:24
Wow, asta da disputa! Ca vechi fan juventin, sunt si eu de partea "macaronarilor". Forza Azzuri!

IlMILAN
11th September 2004, 01:45
I|Milane, nu aveti nici o sansa. Stai asa sa inceapa... Sa vedem ce echipa compari cu Real Madrid, la ce vrei tu... :)
Vadim ....:D ma abtin....stii tu de ce....astept lupta:D nimic nu zic pana atunci :)

Sergio
11th September 2004, 01:48
Hau ca ma bag si eu... Forza Italia! (nu ma refeream la partid) :D
Nu cred ca ar trebui limitat numarul de participanti la batalia asta...Cu cat mai multi, cu atat mai bine...Parerea mea... :rolleyes:

Catalanul
11th September 2004, 02:01
ai dreptate sergio dar macar fiecare echipa sa aiba acelasi numar de participanti, parerea mea, pentru a fi mai echilibrat duelul :D

realmadrid.com
11th September 2004, 02:21
Pana acum, si-au anuntat participarea, urmatori useri:
Dumitrescu Ionutz
Hai Poli
MaPax
Vadim
No_Name
Valimarine

Asteptam altzi useri cu mare interes...

miril
11th September 2004, 10:33
Fiind un vechi Inter-National progresist, nu pot decat sa spun: Italia! Italia! Argumentul cu Real este mai degraba o dovada de slabiciune decat de forta a fotbalului spaniol. De ce?...De asta m-am inscris...voluntar in aceasta disputa. Italia! Italia!

madridista
11th September 2004, 16:21
sunt si eu.....cu Spania logic:))

ady_azzuro
11th September 2004, 18:03
Nu cred ca ar trebui limitat numarul de participanti la batalia asta...Cu cat mai multi, cu atat mai bine...Parerea mea... :rolleyes:
Pai ii surclasam si mai tare pe bietzii 'spanioli' daca lasam nr. participantilor nelimitat. :D
Oricum cred ca cea mai buna solutie e ca numarul participantilor sa fie egal in amandoua taberele. ;)

realmadrid.com
11th September 2004, 18:27
Da, ai dreptate azzuro, numarul participantzilor ar trebuii sa fie egal
Deocamdata la noi sunt 7 useri, iar la voi sunt 8, asta daca vorbim de useri cunoscutzi de totzi, pt ca la voi s-au mai inscris si altzi:D

miril
11th September 2004, 19:29
Sper ca forumul este pentru toata lumea. Conform regulamentului, "cunoscuti" inseamna peste 50 de trimiteri. Altfel s-ar putea sa consemnam un fenomen de discriminare. Personal sunt un accesor frecvent a mai multor forumuri de fotbal si sunt "cunoscut" mai peste tot, folosiind acelasi pseudonim virtual. Sper ca o astfel dihotomizare sa fie evitata pe orice forum, inclusiv acesta.

inter
11th September 2004, 22:26
:ok: mirile
bine ai venit /hello

realmadrid.com
11th September 2004, 22:31
Normal ca este pt toata lumea, care vor pot sa se inscrie de partea....spaniei :drak: :evil: :D

IlMILAN
11th September 2004, 22:33
Da, ai dreptate azzuro, numarul participantzilor ar trebuii sa fie egal
Deocamdata la noi sunt 7 useri, iar la voi sunt 8, asta daca vorbim de useri cunoscutzi de totzi, pt ca la voi s-au mai inscris si altzi
:happy :happy
Sunteti haliti...
uite ca sa vedeti ca suntem de treaba pe voi va lasam cu clone:D ....Vadim cate clone vrei?:D
Bine ati venit Miril si Claudiu....vaiiiiiiiiiiiiiiiiiiii o sa planga echipa adversa...ce echipa avem:D

P.S Inter verisorule:D se pare ca in sfarsit facem "echipa"...pe perioada luptei nu ne mai atacam reciproc:evil:....sau nu?:D ce zici?:D...iara plangi cu un ochi (dupa Canavaro) si cu celalat razi....oltene:D

realmadrid.com
11th September 2004, 22:39
Mda, ca de obicei, voi italieni suntetzi visatori:D, dar ca sa vedetzii ce baietzi buni suntem, va lasam sa visatzi pana la inceputul luptei, cand conform traditziei in fotbalul italian, o sa plangetzi rau de tot:D:D:D

Catalanul
11th September 2004, 22:46
lasa-i Ionutze sa se bucure acum...ca doar stii, cine rade la urma rade mai bine :drak:

Maximus
11th September 2004, 22:47
Italienii astia numai gargara de ei. Ciao si vrajeala d'asta ieftina. Sa vedem cind or da ochii cu vero giocatori

inter
11th September 2004, 22:52
:happy :happy

P.S Inter verisorule:D se pare ca in sfarsit facem "echipa"...pe perioada luptei nu ne mai atacam reciproc:evil:....sau nu?:D ce zici?:D...iara plangi cu un ochi (dupa Canavaro) si cu celalat razi....oltene:D

:mda: ok .. armistitiu pe perioada "luptei" !
dar oare va fi o lupta? sau le vom arata cum e sa se simta umiliti :drak:

valimarine@: ti-ai ales tabara gresit :(

ady_azzuro
11th September 2004, 23:32
dar oare va fi o lupta? sau le vom arata cum e sa se simta umiliti :drak:
Aleg eu in locul lui...a 2a varianta fara ezitari! :ok:

Catalanul
11th September 2004, 23:36
bey dar nici macar nu a inceput duelul si deja va credeti invingatori...:mda: las' ca vedem noi cine e mai bun :evil:
am si eu o intrebare: cand va incepe aceasta lupta? :D
P.S. mai asteptam ''spanioli:D'' interesati

ady_azzuro
12th September 2004, 00:08
bey dar nici macar nu a inceput duelul si deja va credeti invingatori...:mda: las' ca vedem noi cine e mai bun :evil:
am si eu o intrebare: cand va incepe aceasta lupta? :D
P.S. mai asteptam ''spanioli:D'' interesati
Citeste regulamentu si ai sa afli! ;)
Si vezi ca....bey e expresie "italiana"! :ok:

Vadim
12th September 2004, 12:24
In afara de Inter, toti dintre voi sinteti "italieni"... :D

ps: Inter, nu inteleg de ce valimarine si-a ales tabata gresit. Toti baietii care tin cu Craiova si au ochi albastri trebuie sa tina si cu Italia? :confused: E un profil standard? :D

IlMILAN
12th September 2004, 12:57
Vadim, deja incepi cu atacuri personale?:D
Mai bine ai face strategia de echipa asa...sa marcati si voi un punct...pardon un vot ca altfel....va fi jale.

Maximus
12th September 2004, 13:10
Oltenii adevarati aleg Espana! Lor le place spectacolul, le place golul le place atmosfera. Lucruri rare in campionatul italian...

Vadim
12th September 2004, 13:22
I|Milane, o sa fiti mai multi, dar o sa va batem cu juniorii. :D

ps: I|Milan este de asemenea un "azzuri" adevarat :)

miril
12th September 2004, 13:35
"Lucrurile rare" s-au petrecut deja. Doua meciuri foarte disputate intre doua candidate la titlu, pe deoparte, si o nou promovata, respectiv o echipa la mijloc, pe de alta parte. Se pare ca multi "spanioli" nu se uita sau nu au acces la meciurile din Italia, altfel nu-mi explic cum pot repeta la nesfarsit, clisee vechi despre nivelul spectacolului din Serie A.

Vadim
12th September 2004, 16:26
Era Serie A la B1. Adormeau si comentatorii. :)

madridista
12th September 2004, 19:28
hmmm....parca auzisem undeva ca s-a hotarat si votat ca primera divison e cel mai bun campionat din europa sau din lume....mi se pare ca la comentatorii tv sport din meciul real madrid- numancia....

Vadim
12th September 2004, 22:11
Documenteaza-te, ca sa le dam de marti in cap.

IlMILAN
13th September 2004, 00:07
Era Serie A la B1. Adormeau si comentatorii. :)
Vadim trebuie sa te pricepi , sa intelegi tacticile si ceea ce se joaca in Italia...si apoi comentatorii aia il comentau doar pe Chivu:D pai cum sa nu adormi cand vezi cum joaca Chivu:D

Vb de marti..sa vedem argumente.... :evil:

iulian
13th September 2004, 01:06
madridista...parca auzisei si parca sa si votat...atat...parca...

Vadim
13th September 2004, 01:11
Am eu o tactica a Italiei, e pregatita. :)

IlMILAN
13th September 2004, 01:26
trecusi la noi?:D nu te mai primim ...poti sa vii cu ce tactica vrei:D

inter
13th September 2004, 10:01
Oltenii adevarati aleg Espana! Lor le place spectacolul, le place golul le place atmosfera. Lucruri rare in campionatul italian...


:drak: :drak: , da ai dreptate in chestia cu adevaratii :cool: ... merg pe italieni :p

JJ
13th September 2004, 10:43
Intru si eu la Spania.

Vadim
13th September 2004, 16:32
Ii rog pe cei inscrisi la Spania sa voteze aici capitanul, pina marti cel tirziu la ora 15:26.

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=4516

cipi13
13th September 2004, 16:33
Bey...daca intra toti in echipe...cine voteaza la sfirsit? :D Eu ?
Ba nu, ca as vrea sa intru si eu la Spania, daca ma primiti....

Vadim
13th September 2004, 16:34
Ok, te adaug si pe tine.

inter
13th September 2004, 20:50
Lotul squadrei azzura :

ady azzuro - capitano primavera :cool:
iulian
inter
ilmilan
cocomic
sergio
claudiu
miril
vasile314pitzurka - asteptam confirmarea .... e la Roma :drak:
gigel bucur - asteptam confirmarea :evil:

Vadim
13th September 2004, 21:01
Gigel e si el in strainatate, nu aveti ce confirmare sa primiti, va confirm eu.

Impresionant, sinteti aproape 11, o sa fie frumos. Cine e portarul? :) Ca Inter e clar creierul, un fel de Berlusconi, restul sint pionii de inaintare.

Maximus
13th September 2004, 21:22
Vadim, ce facem aici? Ajuti dusmanul? Sau e numai bunavointa de adormire?

Vadim
13th September 2004, 21:25
Nu poti sa negi ca Inter e il cappo de tutti cappi. Un fel de Nasu' in varianta moderna, dar ramasa la fel de clasica. Insa, s-au mai schimbat vremurile, noi venim direct cu ETA peste ei.

Maximus
13th September 2004, 22:20
Mdeah, pacat, Marlon Brando tocmai a murit. macar Inter sa scape...

ady_azzuro
13th September 2004, 22:43
Iata si squadra azzurra care va participa in aceasta confruntare:

1. inter
2. iulian
3. Ilmilan
4. cocomic
5. sergio
6. Claudiu
7. miril
8. ady_azzuro (C)

iulian
13th September 2004, 22:54
noi asteptam confirmarea lui vasile...pentru ca voi sunteti 9 ....asa ca ori vasile ori trebuie sa mai bagam un "italian" ...

jay
13th September 2004, 23:09
Abia ii astept pe Miril, Inter, Sergio si IlMilan sa scandeze Forza Juve!:P:D

iulian
13th September 2004, 23:11
sau Forza Lazio ...ca tot am inceput in forta :ok:

jay
13th September 2004, 23:13
Da, uitasem de existenta unui lazial. Shhht.;) O sa fie o adevarata placere sa-ti citesc postarile gen "Gooooooooooooool Zlataaaaaaan"!:D

Vadim
13th September 2004, 23:15
Nu-mi zice ca sintem mai multi decit voi... Cihar aveati premise de o echipe de fotbal. :) Nu cred ca trebuie sa fim numar egal, dar cum vreti voi.

DRAGOS
13th September 2004, 23:16
Imi pare rau italienilor ca am ajuns asa de tarziu!!!! Nu va faceti griji!!! Sunt aici, langa voi!!! FORZA ITALIA!!!

jay
13th September 2004, 23:19
Vadim, numarul e mai putin important. Calitatea conteaza! A fotbalului italian, fireste.;) Va dam si 5 puncte avans, ca la ping-pong in curtea scolii.:D Acum pe bune, pana maine poate mai gasiti si voi 2-3 fani ai Numanciei sau ai lui Recreativo Huelva.:)

Sergio
13th September 2004, 23:34
Abia ii astept pe Miril, Inter, Sergio si IlMilan sa scandeze Forza Juve!:P:D
Eu vreau sa vad cu ce argumente vin IlMILAN si cocomic in favoarea Interului contra lui Real Madrid... :drak:

Vadim
13th September 2004, 23:37
Da, si participarea e importanta :D. Problema este ca Valimarine pleaca in citeva zile, asa ca noi vom ramine opt, ramin cu juniorii si o fata sa ii bat pe il capitano primavera si pe il capo di tutti cappi.

ady_azzuro
13th September 2004, 23:51
Iata si actualizarea echipei squadra azzura:
1. inter
2. iulian
3. Ilmilan
4. cocomic
5. sergio
6. Claudiu
7. miril
8. DRAGOS
9. ady_azzuro (C)

realmadrid.com
13th September 2004, 23:51
Te referi la mine, la faza cu juniorii ???:D, poate sunt junior la varsta, dar nu si la fotbal, deja mi-am facut "temele" pt arena, sa spunem asa si sper sa conving juriul ca Primera Divizion este clar peste Il Calcio:D

Vadim
13th September 2004, 23:58
Da Ionutze, si la tine, dar si la mine. Sintem juniori in comparatie cu cei din echipa "adversa". :)

Catalanul
14th September 2004, 00:00
si ce daca suntem juniori, nu o sa fie primul caz intalnit in care juniorii ii inving pe seniori :evil:

IlMILAN
14th September 2004, 00:09
Vadime ...:D apuca-te si sapa....cine a deschis lupta a facut-o cu un scop:D si il va atinge....retine asta:D
poti sa zici ce vrei.....discutam maine:D

Vadim
14th September 2004, 00:10
Ce scop?!? Da, vedem.

ady_azzuro
14th September 2004, 00:26
Secret service...;)

miril
10th March 2005, 01:21
Inca o dovada ca fotbalul spaniol este superior celui italian. Vorba lui Claudiu, in seara asta unii dintre noi au strigat: Hai Juve!

Utilizator
10th March 2005, 15:57
Miril a fost o gluma chestia cu superiorul, nu? :)
Ca in Liga nu prea mai misca spanioli, in schimb Italia are practic trei echipe in sferturi (inter n-a jucat returul dar e aproape sigura calificarea)

cocomic
10th March 2005, 17:46
n-a fost o gluma :D... vroia sa zica ca fotbalul spaniol e cel mai superior din lume :D... numai ca nu i-a iesit ;)

realmadrid.com
10th March 2005, 18:22
Ce repede faceti misto:D

Marquise MGP
10th March 2005, 18:32
daca avem de cine :D

cocomic
10th March 2005, 19:14
exact... cum era cantecul ala? :drak:

http://www.paulesc.com/emoticons/whistling.gifcine e scos in optimi, hai sus, hai sus, hai sus,
http://www.paulesc.com/emoticons/whistling.gifcine e scos in optimi, hai sus, hai sus, hai sus,
http://www.paulesc.com/emoticons/whistling.gifsa bea paharul pana la fund :lol:

Utilizator
10th March 2005, 19:15
realitatea este ca Realul trebuie sa se perie un pic. vedetele sale sunt cam spre apusul carierei si parca nu mai au ce performante sa atinga, si-au facut planul. De acord, au dat o lovitura financiara, dar e cazul sa revina mai puternic pe partea cu fotbalul.
Barcelona se misca parca mai bine astazi desi mai au de lucru, iar Ronaldinho...greu de gasit epitete, golul dat marti la Londra de ex. a fost incredibil, ireal, SF.

realmadrid.com
10th March 2005, 19:40
Asa este:ok:...ar trebuii sa vina vreo 2 atacanti in voga, plus inca 3-4 vedete, dar care sa joace bine, nu epave...(vezi: Samuel, Owen, Beckham)

Utilizator
10th March 2005, 19:43
Pai am mai zis, Adriano vine la schimb cu Ronaldo.

Catalanul
10th March 2005, 19:55
putin probabil :sleep: ronaldo a zis ca vrea sa-si incheie cariera de fotbalist la real ;) la fel zidane, beckham si owen (ultimul chiar daca este destul de tinar) in aceste conditii ii vad foarte rau pe hahalactici :evil: deja au 2 sezoane fara nici un trofeu castigat :drak:

realmadrid.com
10th March 2005, 20:01
Dar voi cate avetzi ?:D
Si daca ei isi doresc sa ramana, asta nu inseamna ca asa se va intampla, doar in cazul idiotului de Beckham:mda:

Utilizator
10th March 2005, 20:01
e, uite ca eu am auzit aseara la televiziunea italiana si direct din gura lui Ronaldo chestia asta. Reporterul l-a intrebat cat de sigura e revenirea lui la Inter la schimb cu Adriano (care la randul lui nu si-a reinnoit contractul si declara mai mereu ca nu se acomodeaza la Inter!) si el a inceput sa raspunda diplomatic ca Inter e echipa lui de suflet si ca va reveni acolo cu placere oricand.

Thanya
12th March 2005, 23:30
Poate ca antrenor!Cand va pleca Radoi de la Steaua atunci va pleca shi Ronaldo de la Real!

realmadrid.com
13th March 2005, 00:30
Ronaldo sper ca va pleca, este pt binele echipei, Adriano este un atacant in voga, iar in Spania se va acomoda sigur...:)

inter
13th March 2005, 10:02
vad ca voi vb. aici ca sa va aflati in treaba :D:D ... vise placute!

realmadrid.com
13th March 2005, 13:24
Mai vorbim:D...daca ajunge Adriano cred ca o sa urasti galactii ffffff. mult:P

inter
13th March 2005, 14:32
visati in continuare ... si de sa va(te) urasc? ca beti lapte? :D:D

inter
16th March 2005, 11:12
in sezonul asta , italiana e la moda in europa:D

Thanya
16th March 2005, 20:51
O fi la moda,da` nu prinde bine pe nimeni!

inter
16th March 2005, 22:15
mde, la voi vad ca nu are priza ... si cica sunteti catolici :D:D