PDA

View Full Version : Bilete 2006-2007 © Ronaldinho



ronaldinho
5th October 2006, 01:46
Asa cum am promis acum cateva luni, odata cu inceperea noului sezon al NHL-lui, ma lansez si eu intr-o mica escapada in lumea pariurilor. De la bun inceput, tin sa precizez ca incep cu o banca de 750 de dolari, pe care i-am divizat in 240 de unitati. Teoretic, procesul ar suna cam asa: cele 240 de unitati le impart in 4 loturi, fiecare lot cu valoarea de 60 de unitati. Obiectivul ar fi sa dublez un lot in aprox 2 saptamani. Lotul dublat il adun la celelalte 3, si apare o noua suma, pe care la randul ei o impart din nou in 240 de unitati, 4 loturi de cate 60 si tot asa. Acelasi lucru se va intampla si in cazul in care un lot va disparea subit :mda: .
Mi-am facut incalzirea azi cu un meci din Elvetia, aparent usor dar pe care l-am trait intens pana in ultimul minut. Este vorba de Zurich-Lucern, terminat 2-1, pe care am dat lay la egal , in alte cuvinte am pariat 12 pe acest meci. ( totodata tin sa precizez ca site-ul pe care imi desfasor activitatea este betfair )
Pe acest meci am riscat 8.48 unitati din lotul de 60. Dupa terminarea meciului l1(lotul 1 ) a devenit 62 de unitati.
Mai am 3 meciuri pe care am pariat, unul fiind in curs. Dar , risc sa devin oarecum monoton cu acest mesaj, asa ca voi incepe altul. :D
P.S. : pt comentarii, intrebari, pareri, etc nu va rusinati, chiar daca nu sunt argumente pozitive.

ronaldinho
5th October 2006, 02:06
Pentru urmatoru pariu, mergem in frumoasa Brazilie acolo unde Fortaleza, o candidata la retrogradare da piept, acasa cu Figueirense, o echipa de mijlocul clasamentului gen Bistrita sau Iasi la noi. Fortaleza vine dupa o victorie-surppriza afara, in fata lui Fulminese, si ea o echipa scapata de griji. Fortaleza a reusit in acest sezon ca dupa aproape fiecare meci ( 4/5 ) ,disputat "afara" si din care a adus puncte, sa obtina cel putin un punct acasa. De partea cealalta, Figueirense , vine dupa a doua infrangere acasa din acest sezon si cu un atac ce a inscris 1 gol in ultimile 3 meciuri. Cealalta infrangere la lui Figuerense din acest sezon a fost urmata de un esec , dar azi sunt in dubii ca va fi cazul. Parerea mea este ca acest meci este un meci de X, dar fiind in "rodaj" am zis sa-l asigur cu un 1. Deci, pariul meu este 1x, iar miza de 8.05 unitati, ceea ce mi-ar aduce un profit de 3 unitati.
l1:62-8.05=53.95 unitati
in joc 8.05 unitati pe Fortaleza-Figueirense 1x
castig probabil 3 unitati

dj_jaxxx
5th October 2006, 02:08
Bafta cu NHL si celelalte meciuri de hochei! :)

ronaldinho
5th October 2006, 02:24
Si incepe si NHL-ul, de fapt a inceput, cu reeditatrea finalei de anul trecut a Conferintei de EST, Carolina-Buffalo. Dar asta e un meci prea greu pt mine, deocamdata.
Imi intorc fata spre marele derby al provinciei Ontario dintre Toronto Meaple Leafs si Ottawa Senators. Toronto incepe cu un antrenor nou, cu lotul intinerit fata de anul trecut si cu dorinta de a se revansa in fata fanilor pentru esecul de anul , cand nu au prins un loc de play-off. Jucatorii noi vor sa demonstreze fanilor ca merita sa joace pt Toronto si sunt convins ca un meci cu Ottawa pica pt ei cum nu se putea mai bine. De partea cealalta, Ottawa are un atac naucitor, cu unul dintre favoritii mei , Heatley + Spezza si Alfredsson. Prin aparare pe la ei cam bate vantul, iar dupa retragerea lui Hasek vor fi nevoiti sa abordeze sezonu cu un alt portar, caruia imi scapa numele acum :D , care nu se ridica oricum la nivelul lui Hasek. De aceea, Ottawa nu are alta solutie la inceputul acestui sezon decat sa atace, lucru pe care il face f bine. Concluzia e ca ambele echipe vor juca pt show in aceasta seara si cred ca va fi un meci cu multe goluri. pronostic :
Toronto-Ottawa over 5.5 @ 1.6
miza:3.52 unitati castig probabil 2 unitati.
l1=50.43 unitati
P.S: Fortaleza e condusa la pauza :headbang: :headbang:

ronaldinho
5th October 2006, 02:29
Al treilea pariu nu are nevoie de asa multe explicatii:
Sao-Paulo- Vasco. Baietii de la vasco vin dupa 6 egaluri consecutive!!!!!!!!!!!!!! si cred ca in seara asta va fi ori alba ori neagra. asa ca
lay la egal.......Sao Paulo- Vasco 1 2...........miza 7.61 unitati....castig probabil 2 unitati.
l1=42.82.
Sa vedem ce iese, ca eu deja sunt demoralizat.

ronaldinho
5th October 2006, 02:52
Bafta cu NHL si celelalte meciuri de hochei! :)
acu ma uit la toronto-ottawa. Foarte emotionanta ceremonia , nu stiu daca ai vazut-o. Nota 11/10

Dudubetwin
5th October 2006, 15:16
ronaldinho: eu iti dau primul sfat (vad ca:D)

tu ai pariat in decurs de cateva ore de 4 ori ... incearca sa reduci numarul pariurilor, nu`i musai sa recuperezi ce ai pierdut in urmatoarele 5 minute ...

ronaldinho
5th October 2006, 18:31
gracias senor :D. Erau meciuri pe care le-am analizat si au fost acoperite 2/3 variante, deci nu cred ca am riscat asa mult. Chiar am mai facut un pariu aseara. Ma uitam la Colorado-Dallas si in acelasi timp imi consultam meciurile de maine, cand boom, boom doua eliminari la dallas. Am pariat pe colorado, s-a facut 2-0 in tr-un minut si am dat lay la colorado, care avea sa piarda meciul, dupa ce am adormit eu :D. deci, banii pierduti de ottawa si toronto au fost recuperati.
Fortaleza-Figuierense 1-1 :ok:
Sao Paulo- Vasco 5-1 :ok:
Toronto-Ottawa 1-4 :no:
colorado-Dallas 2-3 dupa OT :ok:
noul l1: este 66.97 unitati. Astazi, cam pauza. Voi incerca sa analizez ceva meciuri de hockey si unul din camp brazilian, dar voi incerca s-o fac de la scoala. Ca am ceva curs in cateva minute.

dj_jaxxx
5th October 2006, 18:37
Eu te cred ca ai pus pe Colorado, insa ar fi mai bine daca ai posta inainte de meci sau daca pariezi live, in timpul meciului. Daca postezi bilete castigatoare dupa meci nu ajuta pe nimeni cu nimic si scopul este sa ne ajutam unii pe altii :)

ronaldinho
5th October 2006, 18:40
perfect de acord cu tine. dar eram in pat cu calc in brate, si a fost ceva spontan, dupa care am adormit instant la sfarsitul perioadei 1

ronaldinho
6th October 2006, 00:04
Azi mai vin cu doua pariuri. Unul din fotbal, campionatul Braziliei iar celalalt din hockey, NHL.
Sa incep cu fotbalul. Meciul pe care l-am ales azi este Corinthians-Santos, un meci destul de important pentru ambele echipe. Cu toate ca sunt 12 puncte distanta in clasament intre cele doua echipe, realitatea , este alta. Corinthians se afla intr-o forma f buna, nepierzand nici un meci din ultimele 6 si nu cred ca va incheia aceasta serie printr-o infrangere acasa, in fata celor de la Santos. In schimb Santos, aflati pe locul 4 au fost egalati la puncte de catre Parana , care a reusit sa castige ieri, iar Gremio, echipa aflata la un punct distanta in fata celor de la santos, au castigat ieri.....deci, presiunea e pe umerii lor + presiunea plublicului....cred ca e prea mult. In cel mai bun caz pt Santos, cred ca vor obtine un egal, care i-ar mentine pe locul 4. Statistica, deasemenea e de partea unei non victorii a celor de la santos:
- 4/5 home wins over pt santos au fost urmate de non victorii afara ( etapa precedenta, Santos, a invins acasa cu 3-0 )
-3/3 away draws under pt Corinthians au fost urmate de victorie sau egal acasa. ( etapa precedenta Corinthians a facut 1-1 in deplasare ).
deci, cum probabilitatea pt victoria lui Santos este de 12.5 % gasesc cota de 1.44 pt 1 x mai mult decat multumitoare. Ca urmare :
7.14 unitati Corinthians-Santos 1x @ 1.44....castig probabil 7 unitati
Urmatorul meci e din hockey. Dupa infrangerea suferita ieri, in over time, Colorado se deplaseaza la Minnesota, acolo unde o asteapta echipa lui Wayne Gretzky. Colorado nu s-a miscat rau ieri, in prima perioada, pe care am si urmarit-o si are un portar in mare forma, in persoana lui Jose Theodore. Cred ca azi va incerca sa recupereze intr-un fel sau altul punctele pierdute ieri. Cert este ca au nevoie de victorie, iar echipa pe care o intalnesc in aceasta seara este una accesibila, pe care nu o vad luptand-se pt playoff inn acest an. Cota de 1.49 pt Colorado +1.5 mi se pare foarte rentabila si inclin sa cred ca Colorado nu va pierde acest meci, mai ales ca si-au "intrat in mana" cum s-ar zice. Asa ca :
4.16 unitati Colorado ( +1.5 ) to win @ 1.49....castig probabil 2 unitati
Ziua 2:
-7.14 unitati Corinthians-Santos 1x @ 1.44....castig probabil 3 unitati
-4.16 unitati Colorado ( +1.5 ) to win @ 1.49....castig probabil 2 unitati
l1: 55.65
in joc:11.30 unitati.

ronaldinho
6th October 2006, 01:49
-2.87 unitati petru victoria lui NY Rangers impotriva lui Washington fara OT@1.73......castig probabil 2 unitati
l1: 52.78
in joc 14.17 unitati

ronaldinho
6th October 2006, 07:40
Cam neagra ziua, cu un deficit de 3.67 unitati
Corinthians-Santos 1x @ 1.44 :no:
Colorado ( +1.5 ) to win @ 1.49 :ok:
NY Rangers to win @ 1.73 :ok:
noul l1= 63.30 unitati

ronaldinho
6th October 2006, 08:19
pt maine, ca voi fi plecat toata ziua si nu cred ca am timp sa postez:
Rosendaal-VVV 1 @ 1.72 ...miza 5.3 unitati...liga 2 olandeza
Yeovil-Cheltenham 1 @ 1.7.....miza 5.5 unitati....League One
Derry City- Bohemias @ 1.54.....miza 7.5 unitati

ronaldinho
6th October 2006, 15:45
iar NHL
Bufallo( -1.5 )-Montreal 1 @ 2.59 ....miza 5 unitati
noul l1: 40 unitati
in joc: 23.30 unitati

ronaldinho
7th October 2006, 09:44
pfff, m-a terminat montreal. Ma asteptam sa le dea buffalo de la 6 goluri in sus. Asta e viata, iar noul l1 devine 49.11

ronaldinho
14th October 2006, 09:40
m-am retras cateva zile sa studiez mai in detaliu ce fac prost si ce fac bine, si sa vad unde as putea sa ma corectez + activitatea fotbalistica a fost cam nula, iar la nhl am mai stat sa mai vad cateva meciuri. Am cateva pariuri pe maine, din fotbal. La NHL mai trebuie sa le mai bibilesc putin. Ce joc eu maine ?
Oldham-Leyton....1......... 1 unitate MIZA.............1.7 COTA
Sao Paulo-Juventude ...under............1................2.4
Bochum Werder.....2..........1........................... ...1.84
Bayern-Herta.......1...........2......................... .....1.48
Nantes-Sochaux...1............1.......................... ...2.2
Reading-Chelsea....2..........2........................... ..1.57

ronaldinho
15th October 2006, 09:37
IAR PE MINUS, AM INCHEIAT ZIUA CU -1.06 UNITATI
Pt azi am ales urmatoarele meciuri:
Internacional fluminese 1 1unit@1.6
Flamengo - Corinthians under 2unit@1.94
Palmeiras- Atletico 1 1unit@1.78
Empoli- Fiorentina 2 1unit@2.46
Lazio-Cagliari 1 1unit@1.71
Barcelona-Sevilla 1 1unit@1.77
Osasuna-Racing 1 1 unit@1.92