PDA

View Full Version : A incetat din viata Dan Spataru!



corinutza_88
10th September 2004, 10:52
Cine nu a fredonat vreodata celebra piesa"Drumurile noastre toate"?
era una dintre cele mai iubite piese ale lui Dan Spataru!
Acesta a incetat din viata miercuri 8 septembrie in urma unui infarct :( !
Astfel aceasta zi a devenit una de doliu pentru muzica romaneasca!
Dumnezeu sa-l ierte!

jay
10th September 2004, 15:11
Dumnezeu sa-l ierte!

Canadianu
10th September 2004, 15:51
Dumnezeu sa-l odihneasca!

Vietnam
10th September 2004, 16:04
Cum ziceti voi, am inteles ca nu era un baiat rau. Nu sunt pe gustul meu melodiile lui, dar cum parintii nostrii au fost incantati de melodiile lui ii aduc si eu condoleantele mele familiei.

realmadrid.com
10th September 2004, 16:51
Dumnezeu sa-l ierte ! :(

rasheedkpenny
10th September 2004, 17:10
Dumnezeu sa-l ierte!

In prezent mi se pare ca "media" romaneasca cam exagereaza cu tot evenimentul asta... sunt singurul care crede asta?

ady_azzuro
10th September 2004, 17:45
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!

Catalanul
10th September 2004, 17:54
Dumnezeu sa il ierte :(!

gabryel
10th September 2004, 18:36
Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca!!!

Rasheed inseamna ca nu sti cu adevarat cine a fost Dan Spataru!!

miril
11th September 2004, 09:56
Dumnezeu sa-l odihneasca! Un progresist s-a urcat in ceruri. Acolo ii va intalni pe Aurelian Andreescu, si el o "umbra" din Parcul cu Platani.

giovanni BV
11th September 2004, 11:02
Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace !!! Sincere Condoleantze familiei sale !!!

rasheedkpenny
13th September 2004, 11:41
Rasheed inseamna ca nu sti cu adevarat cine a fost Dan Spataru!!

N-are legatura! Toata media a facut prea mare caz pe chestia asta! Adica toate televiziunile, ca sa aiba rating, au prezentat nefericitul eveniment, prezentand la nesfarsit aceleasi personaje, spunand acelasi lucru, de 3-4 ori pe zi!
Asta m-a deranjat... s-a mediatizat un eveniment nefericit, ducāndu-l la extreme! Mie asa mi se pare!

DJ Klaus
20th September 2004, 13:09
Dumnezeu sa-l ierte!

In prezent mi se pare ca "media" romaneasca cam exagereaza cu tot evenimentul asta... sunt singurul care crede asta?
Cred ca esti singurul din tara asta care crede asta.
Dan Spataru , chiar daca nu a cantat , hip-hop, rock, dance sau mai stiu eu ce ... a fost totusi un artist care a incantat generatii intregi prin muzica lui, prin urmare ... merita atentia intregii tari.

Vadim
20th September 2004, 13:21
Rasheedkpenny, eu nu am avut tangente sau afinitati cu muzica lui Dan Spataru. Insa, tu ai vazut citi oameni au fost la el la inmormintare? In general lume mai in virsta, de peste 50 de ani, dar a fost plin cum nu am vazut la nimeni. E clar ca a avut un impact, iar generatia lui l-a ascultat cu placere. "Drumurile noastre toate" ramine totusi o melodie nemuritoare, cred eu.

cipi13
20th September 2004, 14:08
N-are legatura! Toata media a facut prea mare caz pe chestia asta! Adica toate televiziunile, ca sa aiba rating, au prezentat nefericitul eveniment, prezentand la nesfarsit aceleasi personaje, spunand acelasi lucru, de 3-4 ori pe zi!
Asta m-a deranjat... s-a mediatizat un eveniment nefericit, ducāndu-l la extreme! Mie asa mi se pare!


Aici nu e vorba despre audiente...
Este vorba despre un mare artist (chiar daca mie nu imi placea in mod deosebit, adica deloc), care ne-a parasit.....
Asa a fost si cind a murit Dem Radulescu sau vrei sa spui ca si atunci a fost vorba despre audiente...?

DJ Klaus
20th September 2004, 14:19
Bai Rasheed .... tu chiar crezi ca vreo televiziune din Romania secolului 21 mai poate face audienta pe seama lui Dan Spataru ??? Dimpotriva... pierd audienta ... Oricine ar prefera sa mute canalul pe MTV. HBO sau mai stiu eu ce canal de sport sau filme de desene animate.