PDA

View Full Version : Sezonul 2009



A.k.a
11th August 2009, 14:03
Ce ziceti, nu mai bine facem pe Yahoo concursul? E mai usor, nu trebuie sa tot calculam atata, e si mai simplu de ales, putem alege diferite reguli.

http://football.fantasysports.yahoo.com/pickem

Raspundeti daca sunteti de acord asa si ce reguli ati vrea sa fie si creez o liga.

georgebz
11th August 2009, 18:50
faza e ca daca facem acolo , unii vor uita sa puna pronosticurile ... iti garantez eu :P

A.k.a
11th August 2009, 18:59
OK, cum vreti :)

campuscodi
11th August 2009, 20:33
Ce alte optiuni mai avem ?

Google Docs....
Tot aici pe forum...

Eu prefer forumul nostru. :D

damario
13th August 2009, 01:36
eu sunt cu voi oriunde vreti:yeah:

Bronco
13th August 2009, 06:26
Aici, pe forumul nostru batran!!! :D

georgebz
18th August 2009, 15:52
eu voi organiza din nou concursul , premiul oferit va fi la fel ca anul trecut , adica un tricou ( anul trecut pana la urma am dat un "replica" , anul asta poate fi "fan gear" sau tot "replica" , depinde daca voi mai face rost ) ... daca mai sunt persoane dornice sa ofere pe langa tricou si alte premii pentru a premia mai multi participanti , sa se anunte aici :) ( sapca , minge ... etc )

codrutc
25th August 2009, 10:09
Aici. Sper insa sa nu uit cum mi s-a intamplat anul trecut.
Cred ca George isi va exersa serios cunostintele de aritmetica:)
It's going to be fun!
Vorbind de uitatul postarii de pronosticuri, am o propunere.
Pentru a nu se pierde interesul celor care dintr-un motiv sau altul nu reusesc sa posteze pronosticurile intr-o anumita saptamana
propun sa se ia in calcul raportul dintre meciurile pronosticate corect si numarul total de meciuri pronosticate.
Probabil ca sunt dezavantaje si ale acestui sistem de punctare dar mi se pare mai corect. In plus, ma repet, in felul acesta se mentine interesul tuturor pana la sfarsitul sezonului.

campuscodi
25th August 2009, 14:21
Eu personal nu m-as supara daca s-ar posta toate etapele in threaduri separate, iar atunci cand stii ca vei lipsi 2-3 saptamani sa postezi de inainte in topicul respectiv.

Oricum majoritatea dintre noi lasam pronosticurile pe ultimele 5 minute ca sa fie cat mai precise, asa ca daca se apuca un idiot sa puna pronosticurile pe tot anul eu nu ma supar. El va pierde, nu eu. :P

gerrusu
25th August 2009, 16:01
Varianta lui Catalin e una buna mai ales ca vor fi mai mult ca sigur perioade in care nu putem pastra postarea pt ultima clipa...in plus varianta de procent nu e buna ca un user poate sa vina la superbowl sa puna pronosticul si apoi sa fie cu 100% ...apoi el baga un singur meci si castiga? sau pe etape sa nu bage decat la cele mai sigure la meciurile iar la cele echilibrate sa nu posteze.

Dar George vreau sa iei in considerare ce te-am rugat anu trecut si anume sa punctezi diferit meciurile din playoff ca daca iara sunt 1 punct ramanem 2-3 la final si e pacat.

Cat despre premiu suplimentar o sa vb pe mess daca esti de acord cu una din variantele propuse de mine ca nu vreau sa starnesc polemici inutile aici.

Bafta!