PDA

View Full Version : Etapa 3 : CFR Cluj - Otelul Galati 1-0



Cristian
10th August 2009, 12:07
CFR Cluj - Otelul Galati,
15.08.2009, ora 19:00
Digi Sport

mihai_alex
10th August 2009, 12:07
3-0 pentru Otelul

delaoltenia
10th August 2009, 12:07
1x

Jacob
10th August 2009, 12:09
1 clar ca lumina zilei :D

mihai_alex
10th August 2009, 12:09
M-am razgandit,4-0 pentru Otelul.

Leo
10th August 2009, 12:14
1 solist

Vladek
10th August 2009, 12:17
Ofer mai mult, 6-0 pentru Otelul :D

Cristian
10th August 2009, 12:25
Deci eu va rog sa incetati. Cititi noile adaugiri la regulament.

Jacob
10th August 2009, 12:28
Cristi putin exagerat, el 2 pct pt provocare si jignire si eu 10 ca i-am raspuns :)
Poate a contat putin ca e otelar! Oricum nu-i problema, am sa incerc sa vb civilizat :D

Cristian
10th August 2009, 12:30
@Jacob nu am nimic cu absolut nimeni, dar uite si tu aici: http://onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=2702004&postcount=59 unde se incadreaza el si unde te incadrezi tu. Astept raspuns.

Jacob
10th August 2009, 12:35
"injuriile ce conțin referiri la mame, organe genitale sau alte rude decedate vor fi penalizate cu 10 puncte indiferent de context, indiferent dacă userul a fost provocat în prealabil sau nu."
Nu scrie nimik de tati :D
Am glumit, e ok mai.

Tyler Durden
10th August 2009, 12:40
Deci 1 solist, ca sa fiu si eu fraier. :D

six
10th August 2009, 12:44
normal Cfr ;)

ensic
10th August 2009, 12:56
Subscriu si eu la statutul de fraier. :D

Nightwish
10th August 2009, 13:04
I`m the next fraier :D

dardar_3
10th August 2009, 13:26
Ics. Asta daca se vor apara din nou dupa ce vor da gol. Insa mai stii, poate dau moldovenii lovitura :D

mihai_alex
10th August 2009, 13:33
:mda:
Citez la ceva ce-am adunat toamna trecuta,ma gandesc sa mai actualizez lista cu cateva declaratii:


Luminița nocturnei, la capătul tunelului!
17/05/2007

* Arena "Oțelul" va fi dotată în acest an cu instalație de nocturnă doar dacă formația antrenată de Petre Grigoraș se va califica în Cupa Intertoto * Anunțul a fost făcut de directorul general al clubului gălățean, Marius Stan, cel care a deplâns faptul că bugetul grupării de prim eșalon nu face față cerințelor "europene" ale fanilor

Pe căldură sau la lăsarea întunericului?
Microbiștii gălățeni, oamenii care participă la fiecare meci de pe teren propriu al echipei Oțelul mai au un singur dor: instalația de nocturnă care să-i scoată din casă mai pe-nserat. Ce-i drept, decât să te bată soarele în cap la tribuna a doua a stadionului din Țiglina III, mai bine asiști la o partidă de fotbal pe răcoare, la lumina reflectoarelor. Iar promisiuni de acest gen există de aproape doi ani de zile. Însuși directorul general al clubului de Liga I, Marius Stan, anunța până de curând că sportul-rege de la Dunăre va fi de lucși. Zilele trecute însă, șeful grupării locale a detonat bomba! Stan a dat de înțeles că nu mai este atât de sigură efectuarea acestei investiții în vara acestui an.

"Avem buget de mijlocul clasamentului"
"Nu mai pot spune că vom avea cu certitudine nocturnă pe stadionul Oțelul! Depinde foarte mult de ceea ce se va dori în continuare. Dacă vom rămâne cu un buget de mijlocul clasamentului, atunci vom rămâne cu siguranță acolo. Cele trei milioane de dolari pe care ni le oferă principalul nostru partener, Mittal Steel, sunt foarte bune, dar trebuie să spun că n-avem fonduri suficiente. Din orașul acesta nimeni nu dă un leu, în afară de combinat, așa că situația nu este deloc roz", a răbufnit conducătorul clubului roș-alb-albastru. Campionatul 2007-2008 va fi ultimul în care absența instalației de iluminare pe stadion va fi trecută cu vederea. Din 2008 încolo licența de club profesionist nu va mai fi acordată dacă se va perpetua acest "neajuns".

O remiză la Bistrița ar putea aprinde becurile!
Marius Stan susține totuși că există o șansă ca pe arena "Oțelul" să se joace și noaptea chiar din vara lui 2007. Salvarea ar veni printr-o eventuală calificare a echipei pregătite de Petre Grigoraș în Cupa UEFA Intertoto. "Dacă ne vom califica în această competiție europeană, vom fi obligați să avem nocturnă, precum și alte condiții. Altfel ne vom prezenta degeaba", afirmă directorul general al "oțelarilor". În opinia sa, participarea în cupa de vară ar urma să fie susținută corespunzător de către oficialii de la Mittal Steel Galați. Pentru a spera la nocturnă, jucătorii lui Grigoraș pot face vineri seară primul pas: să nu piardă în fieful Gloriei Bistrița. Care va să zică, luminița de la capătul nocturnei se află momentan în inima Transilvaniei.

"Calificarea va aduce nocturna pe arena Otelul!"

27/08/2007 16:04:15
Directorul general al FC Otelul Galati, Marius Stan, a anuntat luni, intr-o conferinta de presa, ca stadionul echipei ros-alb-albastre va fi dotat cu instalatie de nocturna. "Daca vom trece de bulgari, sunt convins ca vom avea si noi nocturna. Trebuie sa intram si noi in normalitate. Am acest feeling, ca avansarea in turul I al Cupei UEFA va rezolva si aceasta mare problema a fotbalului galatean. Daca nu va fi asa, va iesi iures mare", a declarat Marius Stan, fara a oferi si alte detalii.

Marius Stan: "Vom avea nocturna"

31/08/2007 07:46:34
Dupa ce anunta inaintea meciului cu Lokomotiv Sofia ca o eventuala calificare in turul I al Cupei UEFA va rezolva si problema instalatiei de nocturna la stadionul "Otelul", directorul general al FC Otelul Marius Stan (foto) a declarat dupa partida ca situatia ramane neschimbata.
"Da, nocturna va fi montata pe stadion pentru ca au vazut si factorii decizionali cat de mult este iubit fotbalul in Galati. Am avut un stadion plin si pentru ca temperatura a fost acceptabila. Daca totusi nu se va monta nocturna, eu as risca sa nu prezint echipa in urmatorul meci de pe teren propriu, in caz de canicula. Ati vazut ce nenorociri se pot intampla. Nu vreau sa mai risc sanatatea jucatorilor", a afirmat Marius Stan.

Stan: "Nocturna, o chestiune de timp"

13/09/2007 17:15:09
Directorul general al FC Otelul, Marius Stan (foto), a anuntat ca in scurt timp va fi organizata licitatia prin care va fi desemnata firma care sa monteze instalatia de nocturna la stadionul "Otelul". "Am strans destule oferte, insa doua dintre firmele respective au acceptat principala noastra conditie: vor efectua toate lucrarile cu propriile resurse, pentru ca noi sa achitam intreaga factura abia de la 1 ianuarie 2008, in mod esalonat. Din aceasta toamna, vom merge la meciurile de pe teren propriu in nocturna. Publicul galatean merita aceasta utilitate de multa vreme", a afirmat Marius Stan. Costul operatiunii va oscila in jurul unui milion de euro.
.

"Vom pune nocturna cu orice risc!"

18/10/2007 14:35:34
Directorul general al FC Otelul, Marius Stan (foto, stanga), a anuntat joi, intr-o conferinta de presa, ca ultima masura in cazul instalatiei de nocturna este trecerea costurilor acestei operatiuni in contul clubului. "Am tot promis, am tot anuntat ca trebuie sa avem nocturna, dar nimanui nu-i pasa. In ciuda semnalelor primite, n-am obtinut nimic pana acum. Indiferent de riscuri, voi trece executia acestei operatiuni pe club. Chiar daca va fi sa vindem jumatate de echipa, vom pune nocturna si chiar vom juca macar un meci la lumina reflectoarelor in aceasta toamna. Nu se mai poate ca jucatorii si spectatorii sa vina pe temperaturi de 40 de grade Celsius la stadion!", a declarat Marius Stan.
"Chiar de va fi sa-mi pierd postul sau sa ajungem in imposibilitatea de a achita aceste lucrari, tot vom pune nocturna. Pana si la Titu s-a pus nocturna, iar Vasluiul a ridicat deja stalpii. Eu zic ca ne vom realiza acest obiectiv si vom lupta si pentru cel stabilit la inceperea editiei curente a Ligii I", a adaugat Stan.
Marius Stan a precizat ca intr-o saptamana vor fi semnate actele cu firma care va presta aceasta lucrare: "Avem trei firme care si-au exprimat disponibilitatea de a realiza obiectivul din surse proprii, iar plata sa o facem din ianuarie incolo, in mod esalonat. Dupa ce vom semna documentele, vor demara imediat si lucrarile."

Stan: "Au inceput lucrarile la Ancora"

22/11/2007 17:13:26
Directorul general al FC Otelul, Marius Stan, a anuntat joi, intr-o conferinta de presa, ca baza sportiva "Ancora", unde va fi ridicat un complex care va fi destinat exclusiv Centrului de Copii si Juniori, arata deja ca un santier. "In ciuda dezinteresului autoritatilor locale, care au promis in van ca vor sustine ridicarea unui asemenea obiectiv, lucrarile la baza Ancora au demarat. Va fi mult de lucru, intreaga operatiune va fi realizata doar din bugetul clubului si sper ca in vara anului urmator sa avem baza pe care Centrul de Copii si Juniori o merita cu prisosinta. Ne plangem ca nu avem unde sa ne dam copiii sa faca miscare, dar in acest oras nu exista nicio baza sportiva corespunzatoare. In schimb, la Centrul nostru sunt legitimati peste 500 de copii", a precizat Marius Stan (foto).

Oficialul gruparii ros-alb-albastre a mai spus ca si instalatia de nocturna va fi ridicata tot prin efortul clubului Otelul. "Am promis de atatea ori ca vom avea instalatie de nocturna, in speranta ca vom primi un sprijin din partea comunitatii locale. Pana la urma, a trebuit sa ne asumam si acest risc. Desi am anuntat initial ca vom avea nocturna in aceasta toamna, ea va fi functionala in luna februarie, la startul sezonului de primavara. Cert este ca pe stadionul Otelul nu se va mai juca niciodata la temperaturi de 40 de grade Celsius, asta o garantez!", a conchis Stan.

FC Otelul va face un important imprumut bancar

29/11/2007 15:36:12
Directorul general al FC Otelul Galati, Marius Stan, a anuntat joi, intr-o conferinta de presa, ca gruparea pe care o reprezinta va face un imprumut bancar pentru rezolvarea problemelor de final de an.
"Am apelat la anumite persoane, dar in Galati n-am gasit decat doi oameni disponibili sa ne ajute. In schimb si spre marea mea uimire, am primit saptamana aceasta un telefon din afara orasului, de la o persoana care n-are treaba cu echipa si nici cu Galatiul! Respectivul, care-mi este prieten, mi-a spus ca putem sa ne bazam pe el. Adica putem face un imprumut la banca punand gaj hotelul sau personal. Este un lucru extraordinar, asta vizavi de cei care vin tot timpul si se cocoata la tribuna oficiala!", a precizat Stan.
Conducatorul FC Otelul a mai spus ca se va imprumuta de "jumatate din jumatatea bugetului nostru pe un an de zile", suma urmand sa fie returnata esalonat din bugetul pe anul 2008 al clubului.
"N-o sa dezvalui numele persoanei care ne va ajuta, iar banii pe care ii vom imprumuta vor fi bani foarte utili pentru functionarea clubului. Adica, vom achita din ei avansul pentru montarea instalatiei de nocturna, vom utiliza o parte pentru continuarea lucrarilor la Baza Ancora, vom achita datoriile la stat si fata de jucatori", a conchis Marius Stan (foto).

Stan: "N-am uitat de nocturna"

12/02/2008 08:34:57
In urma numeroaselor mesaje postate de suporteri pe siteul oficial al FC Otelul, directorul general Marius Stan a tinut sa clarifice problema instalatiei de nocturna:
"Am vazut ca fanii cer insistent montarea nocturnei, dar i-as ruga sa mai aiba un pic de rabdare. Nu am uitat de nocturna, este o problema pe care de mult am vrut s-o rezolv. In Galati nu s-a mai facut nimic de 20 de ani, iar eu am revenit aici de doar doi ani, asa ca nu le putem face pe toate deodata."
"Am promis ca vom avea nocturna, ei bine nu vom mai veni pe canicula la stadion, asta este cert. Pana la vara vom avea nocturna pe stadion, contractul cu firma care o va monta este aproape semnat, acum se discuta doar detaliile. Fanii trebuie sa inteleaga ca stadionul Otelul este mijloc fix al combinatului si nu se pot face lucrari fara acordul domnilor de la ArcelorMittal."

Otelul va avea nocturna pana la vara
12 februarie 2008

Echipa de fotbal Oțelul Galați va beneficia de nocturnă până la vară, după cum a anunțat Marius Stan, directorul general al grupării de la Dunăre.

Suporterii au trimis pe site-ul clubului numeroase întrebări legate de data de inaugurare a nocturnei, astfel că Marius Stan a precizat: "Am văzut că fanii cer insistent montarea nocturnei, dar i-aș ruga să mai aibă un pic de răbdare. Nu am uitat de nocturnă, este o problemă pe care de mult am vrut s-o rezolv. În Galați nu s-a mai făcut nimic de 20 de ani, iar eu am revenit aici de doar doi ani, așa că nu le putem face pe toate deodată."

Stan a promis că spectatorii nu vor mai veni la stadion pe caniculă, iar până la vară instalația de nocturnă va fi montată.

Oțelul, care se află de pe 1 februarie în Cipru, va reveni în țară miercuri 13 februarie, iar jucătorii vor avea liber până sâmbătă 16 februarie.

Echipa gălățeană nu va mai susține nicio partidă de pregătire până pe 23 februarie, când va fi reluat campionatul, pentru a evita eventualele accidentări.

ArcelorMittal va monta nocturna pe arena "Otelul"

20/02/2008 21:26:29
Intr-un interviu acordat zilele trecute cotidianului "Viata Libera", directorul general al ArcelorMittal Galati, Augustine Kochuparampil (foto), a declarat ca stadionul "Otelul" va fi dotat cu mult asteptata instalatie de nocturna. Prezentam mai jos acest paragraf:
"- Ce vesti ne mai aduceti in ceea ce priveste echipa de fotbal Otelul?
- Prima veste e ca deja ne-am reinnoit contractul cu Otelul si vom continua sa sprijinim clubul si anul acesta. Sper ca se vor descurca mai bine decat in ultimul sezon.
- Ne asteptam la instalarea nocturnei in acest an sau nu?
- Desigur, aceasta instalatie e parte a eforturilor noastre si stiu ca este ceruta, demult, de societate, de club. Deja lucrez la acest subiect, am discutat cu un numar de persoane si de companii si sper sa vin cu o solutie."

FC Otelul a semnat contractul pentru nocturna!

17/05/2008 21:05:42
FC Otelul Galati si Flash Lighting Service SA au semnat sambata, 17 mai 2008, un contract pentru iluminarea stadionului "Otelul", activitate care se va derula in acest an.
Lucrarile de montare a instalatiei de nocturna vor fi demarate pe data de 2 iunie 2008 si se vor intinde pe parcursul a 111 zile lucratoare.
Costul operatiunii este de 962.590 de Euro plus TVA. Plata va fi efectuata astfel: 50% din suma pana la finalizarea lucrarilor, 25% pana pe 15 decembrie 2008 si restul de 25% pana la data de 31 martie 2009.
Marius Stan, directorul general al FC Otelul, a tinut sa faca unele remarci vizavi de acest obiectiv:
"Am promis de mai multe ori montarea instalatiei de nocturna dar, din pacate, anumite cauze obiective ne-au impiedicat sa ne tinem de cuvant. Acum suntem siguri ca si stadionul Otelul va intra in normalitate! Cu acordul Consiliului de Administratie al FC Otelul, am semnat contractul cu firma Flash Lighting si asteptam finalizarea lucrarilor."
"Va veti intreba, pe buna dreptate, de ce va dura atat de mult realizarea acestui obiectiv. Ei bine, situatia arenei noastre este cu mult diferita fata de majoritateaa, arena Otelul fiind situata pe un taluz. Daca, de obicei, sunt suficiente gropi de 30 de metri pentru prinderea unui stalp, la noi trebuie sapate gropi de 60 de metri, deci va fi o munca destul de anevoioasa."
"Sunt absolut convins ca ArcelorMittal Galati va fi, si in acest caz, partenerul de nadejde si ne va sustine pentru realizarea lucrarii, cu toate ca FC Otelul ar putea suporta din surse proprii montarea instalatiei de nocturna."
Flash Lighting Service SA, membru al Flash Group si partener Philips, are in portofoliu, printre altele, iluminatul arenelor sportive "Lia Manoliu", "Giulesti", "Baza Herastrau" din Bucuresti, "Farul" si Sala Sporturilor din Constanta, "Municipal" din Bacau si Sala Sporturilor din Rm. Valcea.

A inceput operatiunea "Nocturna"!

26/05/2008 16:06:46
Luni, 26 mai, au inceput lucrarile pentru montarea instalatiei de nocturna la stadionul "Otelul".
Prima etapa este efectuarea studiului geo fara de care nu se poate desfasura procesul de plantare a stalpilor de iluminat. Acest studiu cuprinde informatii despre consistenta si structura solului, nivelul panzei de apa freatica si recomandari pentru proiectul tehnic. Probele din sol pentru stalpii de nocturna au fost deja culese prin forare si vor fi analizate la un laborator specializat.
FC Otelul Galati si Flash Lighting Service SA au semnat sambata, 17 mai 2008, un contract pentru iluminarea stadionului "Otelul", activitate care se va derula in acest

Turnichete la portile stadionului "Otelul"

24/06/2008 20:51:34
FC Otelul Galati va investi aproximativ 150.000 de euro pentru montarea de turnichete la portile arenei proprii, cerinta obligatorie pentru stagiunea 2008-2009 a Ligii I. Lucrarile vor demara in zilele urmatoare.
Marius Stan, directorul general al FC Otelul, a tinut sa faca unele remarci pe seama acestei operatiuni:
"Trebuie sa ne conformam si, prin urmare, din campionatul care va incepe la sfarsitul lunii viitoare, pe stadionul Otelul se va intra prin aproximativ douazeci de turnichete. Acestea vor citi codul de bare al biletului sau abonamentului, timpul de raspuns pentru o persoana fiind de zece-douasprezece secunde. Din nefericire, amplasarea stadionului nu ne permite momentan sa ne desfasuram. Am cerut Primariei sa desfiinteze chioscurile si garajele din jurul stadionului, insa nu ne aude nimeni. Sper sa nu se ajunga la situatia de a nu juca pe propriul teren in campionatul urmator!"
Turnichetele sunt bare in cruce care se rotesc permitand trecerea cate unei singure persoane.

Abonamentele, dupa montarea turnichetelor

23/07/2008 22:58:01
Conducerea FC Otelul Galati anunta ca va distribui abonamentele pentru meciurile din turul campionatului 2008-2009 abia dupa montarea turnichetelor la portile stadionului.
"Ca de fiecare data, exista cereri de abonamente din partea celor mai fanatici suporteri ai echipei noastre. Din pacate, daca n-am fi avut stadionul cu portile inchise la primele doua meciuri de pe teren propriu, acum tichetele ar fi fost in vanzare. Ii anuntam pe toti suporterii Otelului ca vom anunta unde, cum si la ce preturi le vom comercializa abia dupa terminarea lucrarilor de montare a turnichetelor. Softul acestei instalatii elibereaza aceste abonamente", a declarat directorul general al FC Otelul, Marius Stan.
Prima partida a FC Otelul cu spectatori in campionatul 2008-2009 va avea loc abia pe 30 august 2008 (cu FC Vaslui).

Marius Stan: "Nocturna mai intarzie"

24/07/2008 16:40:59
Lucrarile de la mult-asteptata instalatie de nocturna a stadionului "Otelul" vor mai intarzia cateva luni, a anuntat astazi directorul general al FC Otelul, Marius Stan, intr-o conferinta de presa.
"Anul acesta nu vom prinde niciun meci in nocturna pe propriul teren. Dupa aprecierea constructorilor, la arena noastra au fost intalnite cele mai mari probleme inchipuite vreodata: nici solul, nici amplasamentul si nici imprejurimile nu ne ajuta. Ma bucur insa ca au gasit rezolvarea acestei probleme, trebuie sapat pana la 28 de metri adancime, ceea ce inseamna ca este ceva de lucrat. Problema este ca utilajele, destul de mari, nu au acces acum pe stadion! Acum depinde de cat de repede ne miscam pentru a le facilita accesul. Primaria ne-a promis ca va debarasa garajele si chioscurile din jurul stadionului, insa acest lucru nu s-a intamplat inca! Asteptam ca Primaria sa dea o hotarare, sa nu mai stam la infinit si sa ne intrebam cand vom juca in nocturna. In acest moment am putea introduce utilajele doar in partea de sud a stadionului, dar asta ar insemna sa distrugem gazonul, drenurile, de la acel teren, ceea ce ar fi chiar culmea!", a precizat Marius Stan.

Marius Stan: "Pana si la Panciu exista nocturna!"

25/09/2008 15:48:35
Directorul general al FC Otelul Galati, Marius Stan, a prezentat astazi, intr-o conferinta de presa, ca ar fi dispus sa mute echipa la Panciu, daca nu va primi ajutor din partea comunitatii locale.
"Intr-un ziar de sport vrancean am citit un comunicat prin care cetatenii orasului Panciu sunt informati ca stadionul municipal are instalatie de nocturna, desi echipa din localitate abia a promovat in Liga a III-a! Daca si la Panciu exista nocturna, nu mai avem ce zice. Galatiul este cu mult in urma, mai ales ca Primaria Panciu anunta, prin acelasi comunicat, ca intentioneaza sa construiasca si un bazin de inot si o sala polivalenta. Poate ne mutam la Panciu daca nu vom primi ajutorul necesar in Galati", a declarat Marius Stan.
Referitor la lucrarile de montare a instalatiei de nocturna a arenei "Otelul", Stan a precizat: "Tot asteptam sa se elibereze imprejurimile stadionului, sa fie scoase chioscurile si garajele pentru a intra utilajele care trebuie sa puna turnichetele si nocturna, iar Primaria abia acum, in toamna anului 2008, a dat o hotarare care interzice construirea de garaje. Cat despre ridicarea celor vechi, mai avem de asteptat!"
Marius Stan (foto) a mai afirmat: "Ne dorim foarte mult sa incheiem cat mai repede lucrarile de montare a nocturnei, dar nu se misca nimic, iar aceasta operatiune trebuie incheiata pe 31 martie 2008, altfel vom retrograda in Liga a II-a! De pilda, azi am achitat 4 miliarde de lei vechi la Finante, pentru ca acesta este impozitul lunar pe care trebuie sa-l platim. Suntem incadrati la categoria intreprinderi mijlocii. Iata contributia noastra lunara, insa as intreba cu ce ne ajuta si pe noi comunitatea?"

NOCTURNA BATE PASUL PE LOC!

8/10/2008
* Birocrația și indiferența fac ca lucrările pentru ridicarea reflectoarelor și informatizarea căilor de acces la arena formației de Liga I să fie amânate mereu * "Suntem în criză de timp, dar sperăm să rezolvăm ambele probleme", spune Marius Stan, directorul general al clubului gălățean

A apărut o lege, dar...

Melcul este șef peste lucrările de ridicare a arenei din Țiglina III la standardele impuse de Federația Română de Fotbal. A durat o veșnicie până la înființarea unei hotărâri de degajare a zonei în care se află stadionul. Decizia luată în Consiliul Local Galați poate fi considerată lege, dar este și tocmeală din belșug, de vreme ce garajele și chioșcurile care au ștrangulat baza sportivă de la începutul anilor �90 încoace sunt neclintite. Mai nou, pentru eliminarea acestor construcții este nevoie de o altă autorizație emisă de Primărie, dar actul cu pricina nu poate apărea fără PUD ul realizat de beneficiar. Vă doare capul? Ei bine, cam așa stă treaba în România � până nu te scarpini cu degetul mare de la piciorul drept în urechea stângă nu ți trece!

Barele, până la 1 noiembrie?

PUD ul este Planul Urbanistic de Detaliu, un pachet de documente care detaliază modul în care Regulamentul de Urbanism al Galațiului este aplicat pe un anumit teren, în speță cel de vizavi de Spitalul de Pediatrie. Care va să zică, proprietarul arenei (Combinatul ArcelorMittal) trebuie să explice de ce este nevoie ca garajele și chioșcurile să zboare din zonă și cum vor fi efectuate lucrările de montare a turnichetelor la porțile stadionului și a instalației de nocturnă. Până atunci, utilajele nu se pot apuca de treabă, iar vremea, care pare să se strice și mai mult în perioada următoare, le râde tuturor în nas. Liga Profesionistă de Fotbal n a înaintat o dată limită pentru apariția barelor în cruce, dar se pare că 1 noiembrie 2008 va fi punctul terminus.

"Mingea e în terenul nostru"

"Deja avem probleme cu Jandarmeria, care ne cere turnichete, dar trebuie să mai așteptăm puțin. Mingea este acum în terenul nostru și, după ce Combinatul va face PUD ul, sperăm să înceapă efectiv treaba. Am intrat deja în criză de timp, nu știu cum va fi solul în perioada următoare, dar eu zic că vom rezolva ambele probleme", apeciază directorul general al Oțelului, Marius Stan. Dacă "turnicheții" � cum le zice aproape toată lumea din fotbal � trebuie plantați în această toamnă, nocturna este cerută prin manualul de licențiere până pe 31 martie 2009. Fără această lucrare de anvergură, formația fanion a orașului va juca din campionatul următor în Liga a II a.

Turnichetele vor fi montate saptamana viitoare

23/10/2008 17:21:18
Directorul general adjunct al FC Otelul Galati, Catalin Tofan, a anuntat astazi ca portile stadionului "Otelul" vor fi dotate cu turnichete incepand de saptamana viitoare.
"Jandarmeria ne-a oferit ragaz pana pe 24 octombrie pentru montarea turnichetelor, iar intamplarea face ca in acest weekend sa jucam in deplasare. La finele saptamanii viitoare, cand vom primi vizita Timisoarei, trebuie sa avem deja montate aceste instalatii si acest lucru se va intampla in zilele urmatoare. Instalatia este pregatita, trebuie doar asamblata. S-a mai intarziat cateva zile deoarece turnichetele vin din Turcia", a precizat Catalin Tofan (foto).

Turnichetele, pana pe 15 noiembrie

28/10/2008 18:50:36
Directorul general al FC Otelul Galati, Marius Stan, anunta ca portile stadionului "Otelul" vor fi dotate cu turnichete cel mai tarziu pe 15 noiembrie 2008. Prin urmare, meciul cu FC Timisoara, de duminica, se va disputa cu spectatori.
"Termenul limita initial expirase pe 25 octombrie, iar cum lucrarile nu puteau fi incheiate saptamana asta, deoarece chioscurile din jurul arenei se ridica cu mare intarziere, am solicitat o derogare din partea Ligii Profesioniste de Fotbal si a Jandarmeriei Romane. Le multumim pentru intelegere! Noul termen limita este 15 noiembrie", a declarat Marius Stan (foto).

Turnichetele, abia din primavara

05/11/2008 16:53:27
Directorul general al FC Otelul, Marius Stan, a anuntat astazi, intr-o conferinta de presa, ca instalatia de turnichete nu va fi montata la portile arenei "Otelul" pana pe data de 15 noiembrie, termen-limita impus de Liga Profesionista de Fotbal si Jandarmeria Romana.
"Pe 15 noiembrie expira ultimul termen, dar cu siguranta nu vom avea turnichetele pana atunci. In momentul acesta suntem in situatia de a juca ultimele doua partide ale turului cu portile inchise, dar speram sa gasim intelegere la LPF si Jandarmerie, mai ales ca pana acum n-a fost nicio problema. Problema este ca la noi, ce nu s-a putut face in 20 de ani, se incearca sa se faca peste noapte. Este bine, pana la urma, ca suntem fortati sa aducem arenele la standardele europene. Ramane ca pana pe 31 mai 2009 sa fim in regula din toate punctele de vedere: turnichetele si instalatia de nocturna", a precizat Marius Stan.

eventHorizon
10th August 2009, 13:40
Si eu care credeam ca doar Fecali e un idiot cu gura mare :D Marius Stan asta ce tinteste? Ce vrea el e la Otelul, ca eu tot n-am inteles...

Nevrand sa fiu fraier, mizez pe Otelul.
Axente si Paraschiv or sa faca cel mai bun joc al lor cu CFR, inscriind 2 goluri pe contraatac :D
Pronostic 2! :D

BBB
10th August 2009, 13:54
3-0 pentru Otelul

Eu zic 3-1 pentru Otelul. Dorinel isi va demonstra maretia :happy Nu, acum serios, doar 1-0 pentru Otelul. cfr e fff slaba, incredibil de slaba, asa joc slab nu am mai vazut de muuuuult

Vladek
10th August 2009, 13:54
Voi sunteti nebuni daca-l contestati pana si pe Stan. Omul are bun simt, nu provoaca scandaluri, si are si un ochi fenomenal la jucatori. A adus jucatori precum Szekely si Bourceanu pentru foarte putin si i-a transferat pentru sume enorme ( pentru liga lui Mitica ) si an de an Otelul in cel mai rau caz a terminat campionatul fara emotii. Ce vreti mai mult ? :rolleyes:

Ted
10th August 2009, 13:57
Subscriu si eu la statutul de fraier. :D
El Altmayer,eu alt fraier :D (am ajuns sa citez din MM :happy).Pronostic 1

mihai_alex
10th August 2009, 14:01
Voi sunteti nebuni daca-l contestati pana si pe Stan. Omul are bun simt, nu provoaca scandaluri, si are si un ochi fenomenal la jucatori. A adus jucatori precum Szekely si Bourceanu pentru foarte putin si i-a transferat pentru sume enorme ( pentru liga lui Mitica ) si an de an Otelul in cel mai rau caz a terminat campionatul fara emotii. Ce vreti mai mult ? :rolleyes:

Vrem sa nu mai minta!,si nu cred ca minciunile lui sunt dovada de bun simt.Noi nici macar magazin oficial n-avem,nici produse,nimic!si a promis de n-spe ori ca va rezolva problema,ca si cu turnichetii si nocturna,si iata ca am ajuns sa jucam cu stadionul gol,din cauza ca n-a vrut sa cumpere turnicheti.Cum indraznesti sa intrebi,ce vrem mai mult?suporterul nu e respectat absolut deloc la Galati !


:mda:
Citez la ceva ce-am adunat toamna trecuta,ma gandesc sa mai actualizez lista cu cateva declaratii:


Luminița nocturnei, la capătul tunelului!
17/05/2007

* Arena "Oțelul" va fi dotată în acest an cu instalație de nocturnă doar dacă formația antrenată de Petre Grigoraș se va califica în Cupa Intertoto * Anunțul a fost făcut de directorul general al clubului gălățean, Marius Stan, cel care a deplâns faptul că bugetul grupării de prim eșalon nu face față cerințelor "europene" ale fanilor

Pe căldură sau la lăsarea întunericului?
Microbiștii gălățeni, oamenii care participă la fiecare meci de pe teren propriu al echipei Oțelul mai au un singur dor: instalația de nocturnă care să-i scoată din casă mai pe-nserat. Ce-i drept, decât să te bată soarele în cap la tribuna a doua a stadionului din Țiglina III, mai bine asiști la o partidă de fotbal pe răcoare, la lumina reflectoarelor. Iar promisiuni de acest gen există de aproape doi ani de zile. Însuși directorul general al clubului de Liga I, Marius Stan, anunța până de curând că sportul-rege de la Dunăre va fi de lucși. Zilele trecute însă, șeful grupării locale a detonat bomba! Stan a dat de înțeles că nu mai este atât de sigură efectuarea acestei investiții în vara acestui an.

"Avem buget de mijlocul clasamentului"
"Nu mai pot spune că vom avea cu certitudine nocturnă pe stadionul Oțelul! Depinde foarte mult de ceea ce se va dori în continuare. Dacă vom rămâne cu un buget de mijlocul clasamentului, atunci vom rămâne cu siguranță acolo. Cele trei milioane de dolari pe care ni le oferă principalul nostru partener, Mittal Steel, sunt foarte bune, dar trebuie să spun că n-avem fonduri suficiente. Din orașul acesta nimeni nu dă un leu, în afară de combinat, așa că situația nu este deloc roz", a răbufnit conducătorul clubului roș-alb-albastru. Campionatul 2007-2008 va fi ultimul în care absența instalației de iluminare pe stadion va fi trecută cu vederea. Din 2008 încolo licența de club profesionist nu va mai fi acordată dacă se va perpetua acest "neajuns".

O remiză la Bistrița ar putea aprinde becurile!
Marius Stan susține totuși că există o șansă ca pe arena "Oțelul" să se joace și noaptea chiar din vara lui 2007. Salvarea ar veni printr-o eventuală calificare a echipei pregătite de Petre Grigoraș în Cupa UEFA Intertoto. "Dacă ne vom califica în această competiție europeană, vom fi obligați să avem nocturnă, precum și alte condiții. Altfel ne vom prezenta degeaba", afirmă directorul general al "oțelarilor". În opinia sa, participarea în cupa de vară ar urma să fie susținută corespunzător de către oficialii de la Mittal Steel Galați. Pentru a spera la nocturnă, jucătorii lui Grigoraș pot face vineri seară primul pas: să nu piardă în fieful Gloriei Bistrița. Care va să zică, luminița de la capătul nocturnei se află momentan în inima Transilvaniei.

"Calificarea va aduce nocturna pe arena Otelul!"

27/08/2007 16:04:15
Directorul general al FC Otelul Galati, Marius Stan, a anuntat luni, intr-o conferinta de presa, ca stadionul echipei ros-alb-albastre va fi dotat cu instalatie de nocturna. "Daca vom trece de bulgari, sunt convins ca vom avea si noi nocturna. Trebuie sa intram si noi in normalitate. Am acest feeling, ca avansarea in turul I al Cupei UEFA va rezolva si aceasta mare problema a fotbalului galatean. Daca nu va fi asa, va iesi iures mare", a declarat Marius Stan, fara a oferi si alte detalii.

Marius Stan: "Vom avea nocturna"

31/08/2007 07:46:34
Dupa ce anunta inaintea meciului cu Lokomotiv Sofia ca o eventuala calificare in turul I al Cupei UEFA va rezolva si problema instalatiei de nocturna la stadionul "Otelul", directorul general al FC Otelul Marius Stan (foto) a declarat dupa partida ca situatia ramane neschimbata.
"Da, nocturna va fi montata pe stadion pentru ca au vazut si factorii decizionali cat de mult este iubit fotbalul in Galati. Am avut un stadion plin si pentru ca temperatura a fost acceptabila. Daca totusi nu se va monta nocturna, eu as risca sa nu prezint echipa in urmatorul meci de pe teren propriu, in caz de canicula. Ati vazut ce nenorociri se pot intampla. Nu vreau sa mai risc sanatatea jucatorilor", a afirmat Marius Stan.

Stan: "Nocturna, o chestiune de timp"

13/09/2007 17:15:09
Directorul general al FC Otelul, Marius Stan (foto), a anuntat ca in scurt timp va fi organizata licitatia prin care va fi desemnata firma care sa monteze instalatia de nocturna la stadionul "Otelul". "Am strans destule oferte, insa doua dintre firmele respective au acceptat principala noastra conditie: vor efectua toate lucrarile cu propriile resurse, pentru ca noi sa achitam intreaga factura abia de la 1 ianuarie 2008, in mod esalonat. Din aceasta toamna, vom merge la meciurile de pe teren propriu in nocturna. Publicul galatean merita aceasta utilitate de multa vreme", a afirmat Marius Stan. Costul operatiunii va oscila in jurul unui milion de euro.
.

"Vom pune nocturna cu orice risc!"

18/10/2007 14:35:34
Directorul general al FC Otelul, Marius Stan (foto, stanga), a anuntat joi, intr-o conferinta de presa, ca ultima masura in cazul instalatiei de nocturna este trecerea costurilor acestei operatiuni in contul clubului. "Am tot promis, am tot anuntat ca trebuie sa avem nocturna, dar nimanui nu-i pasa. In ciuda semnalelor primite, n-am obtinut nimic pana acum. Indiferent de riscuri, voi trece executia acestei operatiuni pe club. Chiar daca va fi sa vindem jumatate de echipa, vom pune nocturna si chiar vom juca macar un meci la lumina reflectoarelor in aceasta toamna. Nu se mai poate ca jucatorii si spectatorii sa vina pe temperaturi de 40 de grade Celsius la stadion!", a declarat Marius Stan.
"Chiar de va fi sa-mi pierd postul sau sa ajungem in imposibilitatea de a achita aceste lucrari, tot vom pune nocturna. Pana si la Titu s-a pus nocturna, iar Vasluiul a ridicat deja stalpii. Eu zic ca ne vom realiza acest obiectiv si vom lupta si pentru cel stabilit la inceperea editiei curente a Ligii I", a adaugat Stan.
Marius Stan a precizat ca intr-o saptamana vor fi semnate actele cu firma care va presta aceasta lucrare: "Avem trei firme care si-au exprimat disponibilitatea de a realiza obiectivul din surse proprii, iar plata sa o facem din ianuarie incolo, in mod esalonat. Dupa ce vom semna documentele, vor demara imediat si lucrarile."

Stan: "Au inceput lucrarile la Ancora"

22/11/2007 17:13:26
Directorul general al FC Otelul, Marius Stan, a anuntat joi, intr-o conferinta de presa, ca baza sportiva "Ancora", unde va fi ridicat un complex care va fi destinat exclusiv Centrului de Copii si Juniori, arata deja ca un santier. "In ciuda dezinteresului autoritatilor locale, care au promis in van ca vor sustine ridicarea unui asemenea obiectiv, lucrarile la baza Ancora au demarat. Va fi mult de lucru, intreaga operatiune va fi realizata doar din bugetul clubului si sper ca in vara anului urmator sa avem baza pe care Centrul de Copii si Juniori o merita cu prisosinta. Ne plangem ca nu avem unde sa ne dam copiii sa faca miscare, dar in acest oras nu exista nicio baza sportiva corespunzatoare. In schimb, la Centrul nostru sunt legitimati peste 500 de copii", a precizat Marius Stan (foto).

Oficialul gruparii ros-alb-albastre a mai spus ca si instalatia de nocturna va fi ridicata tot prin efortul clubului Otelul. "Am promis de atatea ori ca vom avea instalatie de nocturna, in speranta ca vom primi un sprijin din partea comunitatii locale. Pana la urma, a trebuit sa ne asumam si acest risc. Desi am anuntat initial ca vom avea nocturna in aceasta toamna, ea va fi functionala in luna februarie, la startul sezonului de primavara. Cert este ca pe stadionul Otelul nu se va mai juca niciodata la temperaturi de 40 de grade Celsius, asta o garantez!", a conchis Stan.

FC Otelul va face un important imprumut bancar

29/11/2007 15:36:12
Directorul general al FC Otelul Galati, Marius Stan, a anuntat joi, intr-o conferinta de presa, ca gruparea pe care o reprezinta va face un imprumut bancar pentru rezolvarea problemelor de final de an.
"Am apelat la anumite persoane, dar in Galati n-am gasit decat doi oameni disponibili sa ne ajute. In schimb si spre marea mea uimire, am primit saptamana aceasta un telefon din afara orasului, de la o persoana care n-are treaba cu echipa si nici cu Galatiul! Respectivul, care-mi este prieten, mi-a spus ca putem sa ne bazam pe el. Adica putem face un imprumut la banca punand gaj hotelul sau personal. Este un lucru extraordinar, asta vizavi de cei care vin tot timpul si se cocoata la tribuna oficiala!", a precizat Stan.
Conducatorul FC Otelul a mai spus ca se va imprumuta de "jumatate din jumatatea bugetului nostru pe un an de zile", suma urmand sa fie returnata esalonat din bugetul pe anul 2008 al clubului.
"N-o sa dezvalui numele persoanei care ne va ajuta, iar banii pe care ii vom imprumuta vor fi bani foarte utili pentru functionarea clubului. Adica, vom achita din ei avansul pentru montarea instalatiei de nocturna, vom utiliza o parte pentru continuarea lucrarilor la Baza Ancora, vom achita datoriile la stat si fata de jucatori", a conchis Marius Stan (foto).

Stan: "N-am uitat de nocturna"

12/02/2008 08:34:57
In urma numeroaselor mesaje postate de suporteri pe siteul oficial al FC Otelul, directorul general Marius Stan a tinut sa clarifice problema instalatiei de nocturna:
"Am vazut ca fanii cer insistent montarea nocturnei, dar i-as ruga sa mai aiba un pic de rabdare. Nu am uitat de nocturna, este o problema pe care de mult am vrut s-o rezolv. In Galati nu s-a mai facut nimic de 20 de ani, iar eu am revenit aici de doar doi ani, asa ca nu le putem face pe toate deodata."
"Am promis ca vom avea nocturna, ei bine nu vom mai veni pe canicula la stadion, asta este cert. Pana la vara vom avea nocturna pe stadion, contractul cu firma care o va monta este aproape semnat, acum se discuta doar detaliile. Fanii trebuie sa inteleaga ca stadionul Otelul este mijloc fix al combinatului si nu se pot face lucrari fara acordul domnilor de la ArcelorMittal."

Otelul va avea nocturna pana la vara
12 februarie 2008

Echipa de fotbal Oțelul Galați va beneficia de nocturnă până la vară, după cum a anunțat Marius Stan, directorul general al grupării de la Dunăre.

Suporterii au trimis pe site-ul clubului numeroase întrebări legate de data de inaugurare a nocturnei, astfel că Marius Stan a precizat: "Am văzut că fanii cer insistent montarea nocturnei, dar i-aș ruga să mai aibă un pic de răbdare. Nu am uitat de nocturnă, este o problemă pe care de mult am vrut s-o rezolv. În Galați nu s-a mai făcut nimic de 20 de ani, iar eu am revenit aici de doar doi ani, așa că nu le putem face pe toate deodată."

Stan a promis că spectatorii nu vor mai veni la stadion pe caniculă, iar până la vară instalația de nocturnă va fi montată.

Oțelul, care se află de pe 1 februarie în Cipru, va reveni în țară miercuri 13 februarie, iar jucătorii vor avea liber până sâmbătă 16 februarie.

Echipa gălățeană nu va mai susține nicio partidă de pregătire până pe 23 februarie, când va fi reluat campionatul, pentru a evita eventualele accidentări.

ArcelorMittal va monta nocturna pe arena "Otelul"

20/02/2008 21:26:29
Intr-un interviu acordat zilele trecute cotidianului "Viata Libera", directorul general al ArcelorMittal Galati, Augustine Kochuparampil (foto), a declarat ca stadionul "Otelul" va fi dotat cu mult asteptata instalatie de nocturna. Prezentam mai jos acest paragraf:
"- Ce vesti ne mai aduceti in ceea ce priveste echipa de fotbal Otelul?
- Prima veste e ca deja ne-am reinnoit contractul cu Otelul si vom continua sa sprijinim clubul si anul acesta. Sper ca se vor descurca mai bine decat in ultimul sezon.
- Ne asteptam la instalarea nocturnei in acest an sau nu?
- Desigur, aceasta instalatie e parte a eforturilor noastre si stiu ca este ceruta, demult, de societate, de club. Deja lucrez la acest subiect, am discutat cu un numar de persoane si de companii si sper sa vin cu o solutie."

FC Otelul a semnat contractul pentru nocturna!

17/05/2008 21:05:42
FC Otelul Galati si Flash Lighting Service SA au semnat sambata, 17 mai 2008, un contract pentru iluminarea stadionului "Otelul", activitate care se va derula in acest an.
Lucrarile de montare a instalatiei de nocturna vor fi demarate pe data de 2 iunie 2008 si se vor intinde pe parcursul a 111 zile lucratoare.
Costul operatiunii este de 962.590 de Euro plus TVA. Plata va fi efectuata astfel: 50% din suma pana la finalizarea lucrarilor, 25% pana pe 15 decembrie 2008 si restul de 25% pana la data de 31 martie 2009.
Marius Stan, directorul general al FC Otelul, a tinut sa faca unele remarci vizavi de acest obiectiv:
"Am promis de mai multe ori montarea instalatiei de nocturna dar, din pacate, anumite cauze obiective ne-au impiedicat sa ne tinem de cuvant. Acum suntem siguri ca si stadionul Otelul va intra in normalitate! Cu acordul Consiliului de Administratie al FC Otelul, am semnat contractul cu firma Flash Lighting si asteptam finalizarea lucrarilor."
"Va veti intreba, pe buna dreptate, de ce va dura atat de mult realizarea acestui obiectiv. Ei bine, situatia arenei noastre este cu mult diferita fata de majoritateaa, arena Otelul fiind situata pe un taluz. Daca, de obicei, sunt suficiente gropi de 30 de metri pentru prinderea unui stalp, la noi trebuie sapate gropi de 60 de metri, deci va fi o munca destul de anevoioasa."
"Sunt absolut convins ca ArcelorMittal Galati va fi, si in acest caz, partenerul de nadejde si ne va sustine pentru realizarea lucrarii, cu toate ca FC Otelul ar putea suporta din surse proprii montarea instalatiei de nocturna."
Flash Lighting Service SA, membru al Flash Group si partener Philips, are in portofoliu, printre altele, iluminatul arenelor sportive "Lia Manoliu", "Giulesti", "Baza Herastrau" din Bucuresti, "Farul" si Sala Sporturilor din Constanta, "Municipal" din Bacau si Sala Sporturilor din Rm. Valcea.

A inceput operatiunea "Nocturna"!

26/05/2008 16:06:46
Luni, 26 mai, au inceput lucrarile pentru montarea instalatiei de nocturna la stadionul "Otelul".
Prima etapa este efectuarea studiului geo fara de care nu se poate desfasura procesul de plantare a stalpilor de iluminat. Acest studiu cuprinde informatii despre consistenta si structura solului, nivelul panzei de apa freatica si recomandari pentru proiectul tehnic. Probele din sol pentru stalpii de nocturna au fost deja culese prin forare si vor fi analizate la un laborator specializat.
FC Otelul Galati si Flash Lighting Service SA au semnat sambata, 17 mai 2008, un contract pentru iluminarea stadionului "Otelul", activitate care se va derula in acest

Turnichete la portile stadionului "Otelul"

24/06/2008 20:51:34
FC Otelul Galati va investi aproximativ 150.000 de euro pentru montarea de turnichete la portile arenei proprii, cerinta obligatorie pentru stagiunea 2008-2009 a Ligii I. Lucrarile vor demara in zilele urmatoare.
Marius Stan, directorul general al FC Otelul, a tinut sa faca unele remarci pe seama acestei operatiuni:
"Trebuie sa ne conformam si, prin urmare, din campionatul care va incepe la sfarsitul lunii viitoare, pe stadionul Otelul se va intra prin aproximativ douazeci de turnichete. Acestea vor citi codul de bare al biletului sau abonamentului, timpul de raspuns pentru o persoana fiind de zece-douasprezece secunde. Din nefericire, amplasarea stadionului nu ne permite momentan sa ne desfasuram. Am cerut Primariei sa desfiinteze chioscurile si garajele din jurul stadionului, insa nu ne aude nimeni. Sper sa nu se ajunga la situatia de a nu juca pe propriul teren in campionatul urmator!"
Turnichetele sunt bare in cruce care se rotesc permitand trecerea cate unei singure persoane.

Abonamentele, dupa montarea turnichetelor

23/07/2008 22:58:01
Conducerea FC Otelul Galati anunta ca va distribui abonamentele pentru meciurile din turul campionatului 2008-2009 abia dupa montarea turnichetelor la portile stadionului.
"Ca de fiecare data, exista cereri de abonamente din partea celor mai fanatici suporteri ai echipei noastre. Din pacate, daca n-am fi avut stadionul cu portile inchise la primele doua meciuri de pe teren propriu, acum tichetele ar fi fost in vanzare. Ii anuntam pe toti suporterii Otelului ca vom anunta unde, cum si la ce preturi le vom comercializa abia dupa terminarea lucrarilor de montare a turnichetelor. Softul acestei instalatii elibereaza aceste abonamente", a declarat directorul general al FC Otelul, Marius Stan.
Prima partida a FC Otelul cu spectatori in campionatul 2008-2009 va avea loc abia pe 30 august 2008 (cu FC Vaslui).

Marius Stan: "Nocturna mai intarzie"

24/07/2008 16:40:59
Lucrarile de la mult-asteptata instalatie de nocturna a stadionului "Otelul" vor mai intarzia cateva luni, a anuntat astazi directorul general al FC Otelul, Marius Stan, intr-o conferinta de presa.
"Anul acesta nu vom prinde niciun meci in nocturna pe propriul teren. Dupa aprecierea constructorilor, la arena noastra au fost intalnite cele mai mari probleme inchipuite vreodata: nici solul, nici amplasamentul si nici imprejurimile nu ne ajuta. Ma bucur insa ca au gasit rezolvarea acestei probleme, trebuie sapat pana la 28 de metri adancime, ceea ce inseamna ca este ceva de lucrat. Problema este ca utilajele, destul de mari, nu au acces acum pe stadion! Acum depinde de cat de repede ne miscam pentru a le facilita accesul. Primaria ne-a promis ca va debarasa garajele si chioscurile din jurul stadionului, insa acest lucru nu s-a intamplat inca! Asteptam ca Primaria sa dea o hotarare, sa nu mai stam la infinit si sa ne intrebam cand vom juca in nocturna. In acest moment am putea introduce utilajele doar in partea de sud a stadionului, dar asta ar insemna sa distrugem gazonul, drenurile, de la acel teren, ceea ce ar fi chiar culmea!", a precizat Marius Stan.

Marius Stan: "Pana si la Panciu exista nocturna!"

25/09/2008 15:48:35
Directorul general al FC Otelul Galati, Marius Stan, a prezentat astazi, intr-o conferinta de presa, ca ar fi dispus sa mute echipa la Panciu, daca nu va primi ajutor din partea comunitatii locale.
"Intr-un ziar de sport vrancean am citit un comunicat prin care cetatenii orasului Panciu sunt informati ca stadionul municipal are instalatie de nocturna, desi echipa din localitate abia a promovat in Liga a III-a! Daca si la Panciu exista nocturna, nu mai avem ce zice. Galatiul este cu mult in urma, mai ales ca Primaria Panciu anunta, prin acelasi comunicat, ca intentioneaza sa construiasca si un bazin de inot si o sala polivalenta. Poate ne mutam la Panciu daca nu vom primi ajutorul necesar in Galati", a declarat Marius Stan.
Referitor la lucrarile de montare a instalatiei de nocturna a arenei "Otelul", Stan a precizat: "Tot asteptam sa se elibereze imprejurimile stadionului, sa fie scoase chioscurile si garajele pentru a intra utilajele care trebuie sa puna turnichetele si nocturna, iar Primaria abia acum, in toamna anului 2008, a dat o hotarare care interzice construirea de garaje. Cat despre ridicarea celor vechi, mai avem de asteptat!"
Marius Stan (foto) a mai afirmat: "Ne dorim foarte mult sa incheiem cat mai repede lucrarile de montare a nocturnei, dar nu se misca nimic, iar aceasta operatiune trebuie incheiata pe 31 martie 2008, altfel vom retrograda in Liga a II-a! De pilda, azi am achitat 4 miliarde de lei vechi la Finante, pentru ca acesta este impozitul lunar pe care trebuie sa-l platim. Suntem incadrati la categoria intreprinderi mijlocii. Iata contributia noastra lunara, insa as intreba cu ce ne ajuta si pe noi comunitatea?"

NOCTURNA BATE PASUL PE LOC!

8/10/2008
* Birocrația și indiferența fac ca lucrările pentru ridicarea reflectoarelor și informatizarea căilor de acces la arena formației de Liga I să fie amânate mereu * "Suntem în criză de timp, dar sperăm să rezolvăm ambele probleme", spune Marius Stan, directorul general al clubului gălățean

A apărut o lege, dar...

Melcul este șef peste lucrările de ridicare a arenei din Țiglina III la standardele impuse de Federația Română de Fotbal. A durat o veșnicie până la înființarea unei hotărâri de degajare a zonei în care se află stadionul. Decizia luată în Consiliul Local Galați poate fi considerată lege, dar este și tocmeală din belșug, de vreme ce garajele și chioșcurile care au ștrangulat baza sportivă de la începutul anilor �90 încoace sunt neclintite. Mai nou, pentru eliminarea acestor construcții este nevoie de o altă autorizație emisă de Primărie, dar actul cu pricina nu poate apărea fără PUD ul realizat de beneficiar. Vă doare capul? Ei bine, cam așa stă treaba în România � până nu te scarpini cu degetul mare de la piciorul drept în urechea stângă nu ți trece!

Barele, până la 1 noiembrie?

PUD ul este Planul Urbanistic de Detaliu, un pachet de documente care detaliază modul în care Regulamentul de Urbanism al Galațiului este aplicat pe un anumit teren, în speță cel de vizavi de Spitalul de Pediatrie. Care va să zică, proprietarul arenei (Combinatul ArcelorMittal) trebuie să explice de ce este nevoie ca garajele și chioșcurile să zboare din zonă și cum vor fi efectuate lucrările de montare a turnichetelor la porțile stadionului și a instalației de nocturnă. Până atunci, utilajele nu se pot apuca de treabă, iar vremea, care pare să se strice și mai mult în perioada următoare, le râde tuturor în nas. Liga Profesionistă de Fotbal n a înaintat o dată limită pentru apariția barelor în cruce, dar se pare că 1 noiembrie 2008 va fi punctul terminus.

"Mingea e în terenul nostru"

"Deja avem probleme cu Jandarmeria, care ne cere turnichete, dar trebuie să mai așteptăm puțin. Mingea este acum în terenul nostru și, după ce Combinatul va face PUD ul, sperăm să înceapă efectiv treaba. Am intrat deja în criză de timp, nu știu cum va fi solul în perioada următoare, dar eu zic că vom rezolva ambele probleme", apeciază directorul general al Oțelului, Marius Stan. Dacă "turnicheții" � cum le zice aproape toată lumea din fotbal � trebuie plantați în această toamnă, nocturna este cerută prin manualul de licențiere până pe 31 martie 2009. Fără această lucrare de anvergură, formația fanion a orașului va juca din campionatul următor în Liga a II a.

Turnichetele vor fi montate saptamana viitoare

23/10/2008 17:21:18
Directorul general adjunct al FC Otelul Galati, Catalin Tofan, a anuntat astazi ca portile stadionului "Otelul" vor fi dotate cu turnichete incepand de saptamana viitoare.
"Jandarmeria ne-a oferit ragaz pana pe 24 octombrie pentru montarea turnichetelor, iar intamplarea face ca in acest weekend sa jucam in deplasare. La finele saptamanii viitoare, cand vom primi vizita Timisoarei, trebuie sa avem deja montate aceste instalatii si acest lucru se va intampla in zilele urmatoare. Instalatia este pregatita, trebuie doar asamblata. S-a mai intarziat cateva zile deoarece turnichetele vin din Turcia", a precizat Catalin Tofan (foto).

Turnichetele, pana pe 15 noiembrie

28/10/2008 18:50:36
Directorul general al FC Otelul Galati, Marius Stan, anunta ca portile stadionului "Otelul" vor fi dotate cu turnichete cel mai tarziu pe 15 noiembrie 2008. Prin urmare, meciul cu FC Timisoara, de duminica, se va disputa cu spectatori.
"Termenul limita initial expirase pe 25 octombrie, iar cum lucrarile nu puteau fi incheiate saptamana asta, deoarece chioscurile din jurul arenei se ridica cu mare intarziere, am solicitat o derogare din partea Ligii Profesioniste de Fotbal si a Jandarmeriei Romane. Le multumim pentru intelegere! Noul termen limita este 15 noiembrie", a declarat Marius Stan (foto).

Turnichetele, abia din primavara

05/11/2008 16:53:27
Directorul general al FC Otelul, Marius Stan, a anuntat astazi, intr-o conferinta de presa, ca instalatia de turnichete nu va fi montata la portile arenei "Otelul" pana pe data de 15 noiembrie, termen-limita impus de Liga Profesionista de Fotbal si Jandarmeria Romana.
"Pe 15 noiembrie expira ultimul termen, dar cu siguranta nu vom avea turnichetele pana atunci. In momentul acesta suntem in situatia de a juca ultimele doua partide ale turului cu portile inchise, dar speram sa gasim intelegere la LPF si Jandarmerie, mai ales ca pana acum n-a fost nicio problema. Problema este ca la noi, ce nu s-a putut face in 20 de ani, se incearca sa se faca peste noapte. Este bine, pana la urma, ca suntem fortati sa aducem arenele la standardele europene. Ramane ca pana pe 31 mai 2009 sa fim in regula din toate punctele de vedere: turnichetele si instalatia de nocturna", a precizat Marius Stan.

Cristian
10th August 2009, 14:05
La Meciul cu Ceahlaul
Suporteri exilati

Nevoiți să stea în afara stadionului, suporterii Oțelului au fost exilați în fața televizorului la meciul cu Ceahlăul. Unii au ales barurile din oraș, în timp ce alții s-au suit pe blocurile din vecinătate unde au afișat bannere ironice la adresa conducerii. “Turnicheți și nocturnă promisiuni făcute, date uitării după 2 secunde” și “Fără turnicheți și nocturnă avem stadion de comună” au fost mesajele afișate, în timp ce atmosfera de doliu din stadion a fost completată de două “pânze”: una la Peluza Nord care îl înfățișa pe Alexandru “Gogu” Munteanu, suporterul care s-a sinucis acum un an, cu mesajul “Mereu cu noi” și una la Peluza Sud în memoria lui Nicolae Burcea, rămasă de la prezentarea lotului - “Prietenii lui joacă, iar Nae îi veghează”. De asemenea, o fumigena a aparut ca din senin in zona Peluzei Sud, in timpul meciului, spiritul suporterilor ros-alb-albastrii facandu-se totusi prezent.

În altă ordine de idei, directorul general al clubului Oțelul, Marius Stan, a promis că ce s-a întâmplat duminică, la meciul cu Ceahlăul, nu se va mai repeta, el afirmând că turnicheții vor fi montați până la meciul cu Steaua și astfel publicul gălățean va avea acces la partida din etapa a 4-a.

Marius Stan: "Am făcut demersurile pentru montarea turnicheților și, cînd vom întîlni Steaua, vom avea suporterii în tribune."

Sursa: www.dunareabatrana.com
http://img132.imageshack.us/img132/1603/otelulceahlaul200908101.jpg (http://img132.imageshack.us/i/otelulceahlaul200908101.jpg/)

Urmuz
10th August 2009, 14:07
castiga CFR, fara probleme

Steel Jar
10th August 2009, 14:24
Cati "fraieri" pe aici.................sunteti cumva rude cu jucatorul german Freier?
Eu zic ca o sa fie 3-0, ptr CFR in minutul 3.....apoi dam noi 4 prin Paraschiv,marcate cu lobul urechii.

Dregan
10th August 2009, 14:25
apoi dam noi 4 prin Paraschiv,marcate cu lobul urechii.
Si unul Axente cu parul din nas.

stiintacv
10th August 2009, 14:31
1 solist.

El Pistolero
10th August 2009, 18:53
1 solist

Q-Djyni
10th August 2009, 19:15
Daca gandeste bine meciul,prima echipa a Galatiului poate sa iasa cu puncte de aici :) Succes ;)

grasu2
10th August 2009, 19:56
Dorinel Munteanu e varza pe faza defensiva si Otelul a pierdut un mare jucator in persoana lui Bourceanu. Bate CFR-ul... asta desigur daca nu joaca Stancioiu!

mateiasi
10th August 2009, 20:38
Gresesti, Munteanu e varza pe faza ofensiva. Noi nu cred ca vom marca, dar nici voi nu veti ajunge asa usor la poarta noastra.

Hingherul
10th August 2009, 21:07
miercuri bate Romania , sambata bate ungaria.

grasu2
10th August 2009, 21:31
Gresesti, Munteanu e varza pe faza ofensiva. Noi nu cred ca vom marca, dar nici voi nu veti ajunge asa usor la poarta noastra.

Sincer nu l-am prea studiat decat atunci cand a fost la CFR si atunci luam cam multe goluri, care mai decare mai stupide, da si dadeam cu duiumul. Mai tin minte CFR - Craiova si CFR - Pandurii... dar, deasemenea si UTA - CFR.

mateiasi
10th August 2009, 22:24
Sincer nu l-am prea studiat decat atunci cand a fost la CFR si atunci luam cam multe goluri, care mai decare mai stupide, da si dadeam cu duiumul. Mai tin minte CFR - Craiova si CFR - Pandurii... dar, deasemenea si UTA - CFR.
De cand a plecat de la voi a cam schimbat macazul. Pune (enervant de mult) accent pe defensiva, si neglijeaza atacul. Un exemplu: impotriva Ceahlaului, acasa, n-a renuntat la cei 2 inchizatori, desi nemtenii se jurau pe copiii lor ca nici nu stiu pe unde vine poarta noastra; abia prin minutul 80 a facut o miscare indrazneata - a scos (in sfarsit!) un inchizator, si a introdus un inchizator, ca raspuns la raidurile atacantilor nemteni in propriul careu de 16 metri. Intr-un final eroic, am obtinut un punct, pe care probabil nemtenii ni l-ar fi dat bucurosi inca de la inceputul partidei, fara atata tevatura...

delaparis
11th August 2009, 01:15
x2 aici ... o sa vedeti

iulian_1976
11th August 2009, 02:16
...greu pentru Otelul.:(

Denis
11th August 2009, 04:27
Dar nu imposibil. Totusi cred ca ne va scapa victoria printre degete. 1-1.

drughi
11th August 2009, 05:19
x solist:headbang::headbang::headbang::lol::lol::lol ::D:D:D:rosu::rosu

Tyler Durden
11th August 2009, 09:44
Geniala postarea de mai sus, ca asta vreau sa fiu cand o sa ma fac mare!

Novac
11th August 2009, 09:55
Tu sa pui 3 cartonase rosii ca se rade lumea :lol::lol::lol:


Iese egal ca ceferistii serbeaza toata saptamana egalul de la Bucuresti.

Ess
11th August 2009, 10:21
Geniala postarea de mai sus, ca asta vreau sa fiu cand o sa ma fac mare!

n-ai nici o sansa.
pe langa faptul ca e clar ca ai atata scoala cata vacanta are el, postarea sa tradeaza o minte cugetatoare care se'nfrateste cu jenialitatea :happy

ot: m'oi duce si pana pe deal sa-i vad pe ametitii astia...1x2, hu ghiv a shiet?

Doctor_Satan
11th August 2009, 12:57
Ei, acuma sa-l vedem pe Munti, cu tactica lui defensiva datorita careia nu reusim sa dam gol nici pe teren propriu!
Sper intr-un egal, dar parca vad ca o luam pe coaja.
Dupa ce ne-am facut de ras cu Ceahlaul, ar cam trebui schimbat ceva, macar la meciurile de acasa.

Ionescu23
11th August 2009, 13:48
Nu stiu care e deznodamantul acestei partide...probabil CFR ia cele 3 puncte fara probleme...si va spun si de ce...Otelul era o echipa de speriat cand era Grigoras la ei,dar Munteanu antrenor...Munteanu nu are deloc rezultate ca antrenor,poate doar ca a dus pe CFR Cluj in finala Intertoto...dar in rest nu pot spune ca e atrenor bun...deci 1 solist

Patriots
11th August 2009, 13:51
Nu avem nici macar o sansa , daca nici pe Ceahlaul nu suntem in stare sa ii batem.

mihai_alex
11th August 2009, 14:28
Nu stiu care e deznodamantul acestei partide...probabil CFR ia cele 3 puncte fara probleme...si va spun si de ce...Otelul era o echipa de speriat cand era Grigoras la ei,dar Munteanu antrenor...Munteanu nu are deloc rezultate ca antrenor,poate doar ca a dus pe CFR Cluj in finala Intertoto...dar in rest nu pot spune ca e atrenor bun...deci 1 solist

Rezultatele lui ca antrenor:
http://i32.tinypic.com/t9gk80.png

Locul 5 cu CFR in 2006.

Denis
11th August 2009, 15:33
Locul 5 vom ocupa si noi cu Munteanu.

White Shadow
11th August 2009, 15:47
CFR va face golaveraj cu cei de la Otelul si imi va strica mie biletul la pariuri :(

6-0 ca la tenis...

mateiasi
11th August 2009, 16:49
Nici gand. Clujenii se vor relaxa (vin dupa 2 partide tari, e normal), se vor menaja (au meci in EL la cateva zile distanta), iar noi ne vom apara pe 3 linii. Daca vor castiga, o vor face la maximum 2 goluri diferenta.

mihai_alex
11th August 2009, 17:00
CFR va face golaveraj cu cei de la Otelul si imi va strica mie biletul la pariuri :(

6-0 ca la tenis...

Sa stii ca Grigoras a plecat de la Otelul.

Q-Djyni
11th August 2009, 17:07
CFR va face golaveraj cu cei de la Otelul si imi va strica mie biletul la pariuri :(

6-0 ca la tenis...

Ma indoiesc,la cat de atent joaca,cred ca vor incasa,(daca,si ma indoiesc si la asta) cel mult 2 goluri.

Se va termina strans acest meci.1-0,1-1,posibil si 0-1.Echipa se apara foarte bine.

atdi
11th August 2009, 17:27
1 solist. CFR joaca mai bine decat in returul sezonului recent incheiat.

mihai_alex
11th August 2009, 17:54
Ceva de citit:
Pauzele lungi și dese cheia marilor succese (http://www.dunareabatrana.com/home/34-stiri/516-pauzele-lungi-si-dese-cheia-marilor-succese.html)

www.dunareabatrana.com

bada_otelul
11th August 2009, 19:16
Aloha! Aseara am visat un cfr-Otelul 0-4...probabil sunt mai bland in somn decat cand sunt treaz, deci 0-8 se va termina, hattrick Kolev, dubla Baotic iar restul Para, Jelev si Viglianti direct din fotoliul de accidentat.:rolleyes:

Denis
13th August 2009, 03:52
Ai mai visat ceva de-atunci bada?:D

1-1, 0-1, sau 1-2

Ferko
13th August 2009, 11:22
Nu cred ca Otelul poate sa faca fata celor de la CFR. Pronostic : 1.

mateiasi
13th August 2009, 13:27
Nu forta CFR-ului ne sperie, ci forma jucatorilor nostri. M-am ingrozit la antrenamentul de aseara: apatie generala, neglijenta in executii, haos in relatiile de joc. La CFR vor lipsi jucatori importanti (Culio, Cadu, Deac, Dubarbier), am putea scoate un punct daca ai nostri s-ar trezi din letargie.

Nu stiu ce improvizatii va face Munteanu pe banda stanga, in lipsa lui Patras; Salageanu nu rezista fizic (aseara era mort dupa o 'miuta' de nici 20 de minute), iar Ibeh e intr-o eclipsa prelungita de forma. L-am vazut pe Golocevac exersand centrarile de pe stanga, ar putea fi o solutie de avarie - nu e rapid, dar e foarte tehnic si ar putea castiga duelul cu Tony.

Ulysses
13th August 2009, 14:27
Strainii de second-hand ai echipei a 2-a a clujului nu vor mai avea norocul din ghencea. pronostic x

spartacus
13th August 2009, 15:03
aiurea in tramvai...daca si la egal acasa bagam texte slabe:sleep:

revenind la Dorinel. Neamtul a fost porcait de multa lume si a ales sa nu raspunda. Poate nu are cu ce sau poate nu are de ce. Meciul in contextul accidentarilor si suspendarilor noastre va fi strans, insa cred ca vom castiga la limita...

delaoltenia
13th August 2009, 16:12
revenind la Sorinel..oare merita sa fie porcait?

J.Bond
13th August 2009, 17:02
Bate CFR la 2 goluri diferenta.

Cristian
13th August 2009, 18:26
revenind la Sorinel..oare merita sa fie porcait?

Care Sorinel ma Dario ?? :cry: Nici numele celui mai convocat fotbalist al echipei nationale nu-l stii ? :happy Si a mai fost antrenor si la voi :)

delaoltenia
13th August 2009, 20:14
mai greseste omu' bre,e vorba de Dorinel...cine stie stie. :D

PerVersion
13th August 2009, 20:48
Am inceput destul de prost sezonul din punct de vedere al suspendatilor si al accidentatilor. Nu tin minte in ultimele sezoane sa fi avut vreodata o lista atat de lunga cu jucatori indisponibili. Vom fi nevoiti sa jucam in centrul apararii cu aceeasi pereche de clovni, Muresan-Alcantara, pe benzi vor lipsi Dubarbier, Culio si Deac asa ca nu stiu cine il va inlocui pe Mara prin minutul 60-70 cand nu va mai putea alerga, iar pe banda stanga nici macar nu stiu cu cine vom incepe meciul. Singurul lucru imbucurator e ca revine Dani.

Nu stiu care mai e situatia la Otelul, insa cred ca avem un mic avantaj datorita faptului ca jucam acasa, si in plus pe otelari i-am cam batut pe unde i-am prins. O singura infrangere imi amintesc eu, de la promovare incoace.

As miza pe o victorie la limita, asta daca am invatat ceva in urma meciului trecut.

Cristian
13th August 2009, 20:54
Imi amintesc cu placere de Cristian Panin :D Mai joaca ? :cry:

PerVersion
13th August 2009, 20:56
Cum sa nu joace, dar de ce cu placere? In caz ca iti amintesti de impiedicatul ala care s-a ciocnit de portar si mingea a intrat in poarta, ala era Dorin Toma. :D

Cristian
13th August 2009, 20:59
PerVersion nu-ti mai amintesti ce autogol si-a dat Panin la Galati in turul campionatului trecut ?? Imparabil :D

PerVersion
13th August 2009, 21:05
Ah.. aia e nimica toata pe langa golul de care vb eu. :) Sut Semeghin de pe la vreo 25-30 metri, destul de slab, fara nici o emotie pt portar. Toma insa urmarea mingea disperat, desi nici un galatean nu continuase faza. Turcas, celalalt clovn, statea linistit si astepta mingea, insa nu-i striga nimic celuilalt disperat, moment in care se bat unul de altul, si mingea se scurge in poarta. :)

Cristian
13th August 2009, 21:08
Da ma stiu la ce te referi si tu. Te referi la singura noastra victorie din fief-ul vostru. Stiu cum a fost faza. :D

PerVersion
13th August 2009, 21:14
Mda.. pai atunci, avand in vedere ca Pana nu si-a mai dat autogoluri de atunci iar Toma si Turcas nu mai sunt la noi, avem toate sansele sa batem sambata. :happy

mihai_alex
13th August 2009, 21:40
Ai sa vezi ce 5-0 va dam.

PerVersion
13th August 2009, 21:43
1-5 am mai servit in ultimii ani, insa chiar 0-5 nu cred ca ne dati. :happy

mihai_alex
13th August 2009, 21:54
La Galati se naste o echipa mare,ai sa vezi tu.

Denis
14th August 2009, 07:41
Pacat ca Paraschiv si Kolev au cam imbatranit, Axente e imprumutat. Jelev mai poate duce vreo 2-3 ani, dar totusi fara Paraschiv suntem precum copacul fara radacina. El e cu vreo 3 clase peste restul jucatorilor din lot, iar fara el sa vazut in nenumarate randuri ca echipa e mereu cu un pas in spatele adversarului.

Cat mai putine accidentari si suspendari in acest sezon si vom termina peste locul 5.

Stefan_Cel_Mare
14th August 2009, 09:20
clujul are lot valoros ,cred ca vor invinge ....

Denis
14th August 2009, 11:14
Si lotul Romaniei e valoros dar uite ca ne aflam in spatele Lituaniei.

barbarella
15th August 2009, 01:27
La Galati se naste o echipa mare,ai sa vezi tu.

Dupa ce l-am vazut pe Bourceanu la treaba, eu te cred. Mai mult decat atat, va tin si pumnii. :ok: Cred ca x e rezultatul cel mai realist la meciul asta, dar daca va fi 2, eu sigur nu ma voi supara. ;)

BAK
15th August 2009, 08:24
daca nu se baricadeaza in aparare, otelul ia vreo 3 goluri...de dat poate da 1

delaoltenia
15th August 2009, 08:27
un egal multumeste ambele echipe :D

BAK
15th August 2009, 08:29
cand spui ambele echipe, probabil ca te referi la tine:D

delaoltenia
15th August 2009, 08:38
tu cu cine te certi ma.

Denis
15th August 2009, 10:56
Un egal ar fi excelent pentru noi. Pentru CFR ar insemna 2 puncte pierdute care pe final de sezon s-ar putea dovedi a fi foarte importante.

Redboy
15th August 2009, 16:00
Eu cred ca va scoate un egal Otelul in aceasta deplasare...

Razvan T.
15th August 2009, 16:48
Un X :D:D:D

cristi13
15th August 2009, 17:12
da ar fi bun un egal.....pentru steaua:)

lineli
15th August 2009, 19:16
un link pt meci?

Ulysses
15th August 2009, 19:18
eu aici ma uit cum bate otelul

http://www.12tv.ro/

YoYoyOi
15th August 2009, 19:28
suit gizas ce transmisie de tot kktul :headbang:

purpleheart
15th August 2009, 19:30
azi da un gol Axente ! :ok:
sau poate doua ? :thinkso:

YoYoyOi
15th August 2009, 19:36
la cum se joaca mai degraba nu da nimeni nimic...

mihai_alex
15th August 2009, 19:42
Ce arbitru ratat.

mihai_alex
15th August 2009, 19:46
azi da un gol Axente ! :ok:
sau poate doua ? :thinkso:

Nu mai fi asa extaziat,ca doar oficial a fost imprumutat la noi,neoficial e deja jucatorul nostru.De fapt el si Siminici au facut parte din transferul lui Bourceanu,iar imprumutul e doar ca sa nu avem probleme cu Dunarea cu care am impartit jumatate din suma de transfer.

YoYoyOi
15th August 2009, 19:47
mama ce arbitru :happy

mateiasi
15th August 2009, 20:04
Vai de capul arbitrajului romanesc... Cei buni nu sunt cinstiti, iar cei cinstiti n-au nici o tangenta cu meseria asta.

PerVersion
15th August 2009, 20:14
Pai cu baiatul asta ce aveti acum? In afara de faptul ca a fluierat orice contact, poate de frica sa nu scape meciul din mana, mie mi s-a parut ca a arbitrat bine. Eu sincer e prima oara cand il vad sa arbitreze, dar decat sa nu fluiere cine stie ce faza, mai bine fluiera tot.

Si ce naiba e si cu transmisia asta... pe 12tv.ro, peste digisport se aude ceva post de radio. Sau doar la mine e problema? :)

YoYoyOi
15th August 2009, 20:16
Problema n-ar fi ca a fluierat orice contact, ci ca a fluierat si faze fara contact... sa nu mai zic de "hentul" ala cu mana lipita de corp :D

PerVersion
15th August 2009, 20:19
Mie sincer mi s-a parut ca jucatorul Otelului a dat cotul in spate, spre minge. Dar poate sunt eu subiectiv...

mihai_alex
15th August 2009, 20:21
Un arbitru debutant n-avea ce cauta la un astfel de meci.
Astra-Bistrita ar fi mers pentru el.

ensic
15th August 2009, 20:42
Gooooooooooooooooool!!!

PerVersion
15th August 2009, 20:46
Mda.. cum inscriem cum facem kk pe noi in aparare. Frumos golul lui Traore totusi.

*Coco*
15th August 2009, 20:48
Bre e scump biletul ?

Numai suporteri de tastatura are CFR ...

PerVersion
15th August 2009, 20:51
Daca stam aici pe net, nu inseamna neaparat ca suntem in Cluj si n-am vrut sa mergem pe stadion, desi sunt convins ca mai sunt si astfel de cazuri.

*Coco*
15th August 2009, 20:53
M-am convins si cu voi etapa de etapa cand joaca echipa acasa marea majoritate pe net

PerVersion
15th August 2009, 20:54
Daca n-ai ce face altceva decat sa ne ti noua evidenta, e destul de rau. Mai bine te apuci de colectinat timbre. :D

ensic
15th August 2009, 20:59
Bre e scump biletul ?

Numai suporteri de tastatura are CFR ...

Is amari strugurii sau care ii baiu?

Hingherul
15th August 2009, 20:59
timbrele cu dinamo au fost demult scoase de pe piata ca nu stia lumea pe ce parte sa scuipe. :D

dau si romanii de la otelul o boaba sau castiga ungurii?

White Shadow
15th August 2009, 21:02
dau si romanii de la otelul o boaba sau castiga ungurii?

care unguri ?

te pomenesti ca Traore e ungur :ras-plans:

Hingherul
15th August 2009, 21:03
aia de la conducere ca in rest asta zici ca-i echipa de la crucea rosie. toate natiile sunt acolo.

*Coco*
15th August 2009, 21:03
Is amari strugurii sau care ii baiu?

Da sunt amari rau...
Da biletul e scump :evil: de nu te duci pe stadion:lol:

ensic
15th August 2009, 21:04
Da sunt amari rau...
Da biletul e scump :evil: de nu te duci pe stadion:lol:

De dragul lui Dabija!

mateiasi
15th August 2009, 21:07
Din pacate, Munteanu va distruge aceasta echipa, care are potential. Sa scoti un mijlocas si sa introduci un al treilea fundas central (in minutul 60!!!) e dovada finala ca nu are ce cauta aici. Imi pare rau de el, face antrenamente foarte bune, dar n-are cojones deloc. Ar fi un antrenor secund exceptional, dar n-are stofa de antrenor principal.

PerVersion
15th August 2009, 21:08
Asa cum era de asteptat, greu cu Otelul. Am impresia ca ne puteau pune mult mai multe probleme, daca ne-ar fi atacat de la bun inceput, nu doar dupa ce am inscris noi. Felicitari ambelor echipe!

Hingherul
15th August 2009, 21:08
miercuri bate Romania , sambata bate ungaria.

.... pai ce globu` meu de cristal :D

mihai_alex
15th August 2009, 21:09
Bravo Otelul,Bravo Munteanu!

*Coco*
15th August 2009, 21:10
Din pacate, Munteanu va distruge aceasta echipa, care are potential. Sa scoti un mijlocas si sa introduci un al treilea fundas central (in minutul 60!!!) e dovada finala ca nu are ce cauta aici. Imi pare rau de el, face antrenamente foarte bune, dar n-are cojones deloc. Ar fi un antrenor secund exceptional, dar n-are stofa de antrenor principal.

Are si el nevoie de o retrogradare in palmares si nu are cu cine si v-a gasit pe voi:drak:

zebe
15th August 2009, 21:11
Kone, Traore si Nei, toti in acelasi timp pe teren? :shocked:

Bun Traore, pacat ca dupa ce da un gol frumos incearca sa iasa in evidenta prea mult prin tot felul de executii care nu-i iasa intotdeauna. Nu-i prima data cand se intampla asa.

Hingherul
15th August 2009, 21:11
gata bre s-a terminat acilea, acum hai sa incurajam dinamo :D

spartacus
15th August 2009, 21:12
destul de greu...otelul s-a aparat suficient de bine si Kone a ratat cat pentru un sezon. frumos golul lui Traore:ok:

forza CFR!!!

*Coco*
15th August 2009, 21:14
Ba da repede ati venit toti de la stadion:shocked::shocked:

m8k
15th August 2009, 21:19
Moaama ce de negrii am avut in atac la inceputul reprizei secunde! M-a convins Conceicao, e un antrenor de nota 10! Trebuie sa ai stofa sa faci schimbarile pe care le-a facut! O gandire asemanatoare am vazut si la Uhrhin jr.
Pe partea cealalta dorinel ramane 0 barat in continuare ca antrenor! Nu stiu cine dracu l-a crezut cand a spus ca vrea sa duca Otelul in cupele europene! Daca nu pleaca repede distruge aceasta echipa aparent frumoasa!
Avem 7 puncte dupa 3 etape grele!

Novac
15th August 2009, 21:22
...
Avem 7 puncte dupa 2 etape grele!

Meseriasi rau astia la georgrafie, olimpici de-a dreptul:lol:

spartacus
15th August 2009, 21:24
Ba da repede ati venit toti de la stadion:shocked::shocked:

bine COCO..te-am inteles. asteapta sa vina ess de la beroase si iti explice ce si cum:rolleyes:
novac..cred ca nu ai inteles..aia cu Steaua nu se pune ca etapa grea

mihai_alex
15th August 2009, 21:25
Moaama ce de negrii am avut in atac la inceputul reprizei secunde! M-a convins Conceicao, e un antrenor de nota 10! Trebuie sa ai stofa sa faci schimbarile pe care le-a facut! O gandire asemanatoare am vazut si la Uhrhin jr.
Pe partea cealalta dorinel ramane 0 barat in continuare ca antrenor! Nu stiu cine dracu l-a crezut cand a spus ca vrea sa duca Otelul in cupele europene! Daca nu pleaca repede distruge aceasta echipa aparent frumoasa!
Avem 7 puncte dupa 3 etape grele!
Dorinel e cel mai bun antrenor din tara,nu exista altul mai potrivit pentru echipa asta.

Nightwish
15th August 2009, 21:36
timbrele cu dinamo au fost demult scoase de pe piata ca nu stia lumea pe ce parte sa scuipe. :D

dau si romanii de la otelul o boaba sau castiga ungurii?

Oare maine castiga Unirea sau bat tiganii?

YoYoyOi
15th August 2009, 21:37
bat tiganii :D

mateiasi
15th August 2009, 21:46
Are si el nevoie de o retrogradare in palmares si nu are cu cine si v-a gasit pe voi:drak:
Nu avem cum sa retrogradam. Cand/daca lucrurile o vor lua razna si vom ajunge in subsolul clasamentului, Stan va pune piciorul in prag (oficial se va folosi o formula gen: "Muntenu isi da demisia de onoare"), si vom aduce un antrenor principal suficient de competent. Cu lotul nostru (si pregatirea fizica de exceptie realizata de Munteanu), orice antrenor care nu si-a luat diploma la Spiru va salva echipa de la retrogradare.

Nightwish
15th August 2009, 21:55
bat tiganii :D

Ai vrea tu :happy

Un meci frumos care intr-o oarecare masura mi-a schimbat parerea in bine despre Conceicao... Are cojones :D

YoYoyOi
15th August 2009, 22:00
Are pe dracu. A trimis in teren toti atacantii. Era normal sa o bage careva, mai ales ca otelarii nu s-au bagat cu curu-n poarta.

Nightwish
15th August 2009, 22:03
Yoyo, daca era Bonetti in locul lui probabil facea o schimbare post pe post, pentru ca echipa sa ramana " echilibrata " :D

Ulysses
15th August 2009, 22:06
jucatorii second hand ai ungurului au avut iar bulan.:sleep:
ce-o mai face lorena?:rolleyes:

m8k
15th August 2009, 22:08
Oile vecinului iar ne-a invadat pasunea. E de inteles, iarba din Ardeal e mai gustoasa!
Cand vezi asemenea specimene gen asta de mai sus iar imi vine sa nu scriu aici 2 saptamani! Scarbos ...

nayram
15th August 2009, 22:10
la revedere. nu o sa ne fie dor ungure

Nightwish
15th August 2009, 22:29
jucatorii second hand ai ungurului au avut iar bulan.:sleep:
ce-o mai face lorena?:rolleyes:

Iar faci trolling, administratore? Cred ca ar fi indicat ca fiecare sa-si vada de oile lui :sleep:

Radu
15th August 2009, 22:35
Prea tare...acum mi-am adus aminte...:D
“MILF.ME.LORENA.09.08.09.DVDRip.XviD-ULT*RAS“ :ok:

zebe
15th August 2009, 22:39
jucatorii second hand ai ungurului au avut iar bulan.:sleep:
ce-o mai face lorena?:rolleyes:

Troll-ule, in ce consta "bulanul" asta? Poate ne explici unde au avut ceferistii bulan?

Ulysses
15th August 2009, 22:41
stie slinosul ala de muresan... ungurul recuperator conduce din umbra frf:sleep:

Nightwish
15th August 2009, 22:44
Rog un mod. normal sa-i atraga atentia moderatorului slobozian sa termine cu trollingul, multumesc....

Ulysses
15th August 2009, 22:50
Ungurul e urmarit penal, si a urlat la nasu sa scoata din regulament paragraful care limita jucatorii straini. daca pt tine realitatea e trolling...:sleep:

Hai Romania!:yeah:

m8k
15th August 2009, 22:52
Rog un mod. normal sa-i atraga atentia moderatorului slobozian sa termine cu trollingul, multumesc....

Lasa-l, e realizarea vietii lui ca a devenit moderator pe ols! Clasa IV e o nuca prea tare pentru el...

zebe
15th August 2009, 22:52
ce-o mai face lorena?:rolleyes:

Moderatorule, asta nu-i trolling?

Duba
15th August 2009, 22:56
"CFR a fost favorizată de arbitraj, nu știu dacă CFR va avea parte de un astfel de arbitraj în Europa League. Nu am fost lăsați să jucăm, la fiecare duel se dădea fault în defavoarea noastră.Suntem supărați că am pierdut, puteam mai mult, am fost îngălbeniți de arbitru", a spus Gabi Paraschiv la finalul meciului CFR Cluj - Oțelul Galați.

mihai_alex
15th August 2009, 23:00
"CFR a fost favorizată de arbitraj, nu știu dacă CFR va avea parte de un astfel de arbitraj în Europa League. Nu am fost lăsați să jucăm, la fiecare duel se dădea fault în defavoarea noastră.Suntem supărați că am pierdut, puteam mai mult, am fost îngălbeniți de arbitru", a spus Gabi Paraschiv la finalul meciului CFR Cluj - Oțelul Galați.
Nu-mi amintesc sa-l fi vazut pe Paraschiv vreodata plangandu-se de arbitraj.

nayram
15th August 2009, 23:02
pai da numai dinamo sa umble cu mizerii. fratiorii de la cfr nu se lasa mai prejos:rosu:. Fara arbitrii si blaturi nu pupa unguru niciun trofeu

m8k
15th August 2009, 23:02
Trebuie scos arbitrul asta debutant din arbirtaj! Poate sa se retraga linistit dupa ce a primit o caruta de bani de la Paskany!:happy
Ca am avut un penalty clar neacordat nu conteaza!

Nightwish
15th August 2009, 23:04
pai da numai dinamo sa umble cu mizerii. fratiorii de la cfr nu se lasa mai prejos:rosu:. Fara arbitrii si blaturi nu pupa unguru niciun trofeu

Bai inaptule, spune-mi o faza in care ne-a ajutat arbitrul... Ia spune :happy

Duba
15th August 2009, 23:04
Trebuie scos arbitrul asta debutant din arbirtaj! Poate sa se retraga linistit dupa ce a primit o caruta de bani de la Paskany!:happy
Ca am avut un penalty clar neacordat nu conteaza!

Mai clar ca ala din din etapa trecuta?

m8k
15th August 2009, 23:05
pai da numai dinamo sa umble cu mizerii. fratiorii de la cfr nu se lasa mai prejos:rosu:. Fara arbitrii si blaturi nu pupa unguru niciun trofeu

Pun pariu ca nici nu ai vazut meciul! Aberatiile sunt gratuite pe acest forum!:ok:

Duba
15th August 2009, 23:06
Bai inaptule, spune-mi o faza in care ne-a ajutat arbitrul... Ia spune :happy

Paraschiv a fost foarte clar. maniera de arbitraj a fost pro unguri. De multe ori e suficient sa nu te lase sa joci. Nu-i necesar sa-ti scoata mingea din poarta. E suficient ca orice contact sa fie judecat in favoara unei singure echipe. Iar la acest meci, se pare ca asa s-a intamplat.

mihai_alex
15th August 2009, 23:08
Bai inaptule, spune-mi o faza in care ne-a ajutat arbitrul... Ia spune :happy

Iti spun eu vreo 2 consecutive,si dupa fazele alea nu m-am mai uitat la meci.
Prima faza,duel in care e implicat Paraschiv,care cade,jucatorul CFR-ului neavand nimic,iar abitrul acorda lovitura libera de la 25 de metri clujenilor,apoi la faza imediat urmatoare,se da hent aiurea la un jucatorul de-al nostru la marginea careului.

mateiasi
15th August 2009, 23:15
... spune-mi o faza in care ne-a ajutat arbitrul... Ia spune :happy
Ambele cartonase galbene acordate fundasilor nostri centrali - Jelev nici nu l-a atins pe atacantul vostru, iar lui Costin i-a sarit mingea in mana la o preluare gresita. Nu spun ca deciziile respective v-au ajutat in mod direct (nu s-a inscris din acele lovituri libere - periculoase!), dar in mod cert i-au timorat pe fundasii nostri centrali, ceea ce reprezinta un avantaj indirect.

Ulysses
15th August 2009, 23:18
Galatenilor, lumea a vazut ca toate arbitrajele sunt pro caileferateRomane cluj inca din meciul de debut al sezonului, va amarati degeaba, ungurul sta bine la capitolul mituire arbitri:sleep:

m8k
15th August 2009, 23:23
Ambele cartonase galbene acordate fundasilor nostri centrali - Jelev nici nu l-a atins pe atacantul vostru, iar lui Costin i-a sarit mingea in mana la o preluare gresita. Nu spun ca deciziile respective v-au ajutat in mod direct (nu s-a inscris din acele lovituri libere - periculoase!), dar in mod cert i-au timorat pe fundasii nostri centrali, ceea ce reprezinta un avantaj indirect.

Fundasii nostri in afara de Muresan toti au primit cate un galben, plus Dani inchizatorul nostru la fel! Sa nu uitam si de faptul ca Costin ala a fost iertat de al doilea galben prin minutul 60!
Chiar si marele antrenor dorinel a recunoscut ca arbitrajul nu a influentat rezultatul final!
Toti loserii care pierd dau vina pe arbitraj si asa vor sa uite amatorismul de care dau dovada in teren!

PerVersion
15th August 2009, 23:25
Nu stiu in ce masura poti sa stii cat de tare i-a dat sau nu Jelev peste picioare lui Leao, insa mie mi s-a parut foarte clar ca l-a atins. Costin intr-adevar si-a dat singur cu mingea in mana, si nu stiu in ce masura se impunea sau nu galben.. dar de aici pana la a zice ca am castigat cu ajutorul arbitrului e cale lunga.

YoYoyOi
15th August 2009, 23:28
Nu-mi amintesc sa-l fi vazut pe Paraschiv vreodata plangandu-se de arbitraj.

si acum o sa-si ia si o suspendare daca se aplica "regulamentele". Ca eu tin minte de ceva cazuri de jucatori suspendati pentru ca au acuzat arbitrajul dupa meci...

Nightwish
15th August 2009, 23:36
si acum o sa-si ia si o suspendare daca se aplica "regulamentele". Ca eu tin minte de ceva cazuri de jucatori suspendati pentru ca au acuzat arbitrajul dupa meci...
Otelul joaca cu Steaua etapa viitoare? Daca da, e foarte posibil sa fie suspendat pentru " declaratii ". Doar comisiile sunt la prietenul Mitica :rolleyes:

Vladek
15th August 2009, 23:36
Deci sa nu fie suspendat ca sa joace cu Steaua ? Interesant.

mateiasi
15th August 2009, 23:39
... Sa nu uitam si de faptul ca Costin ala a fost iertat de al doilea galben prin minutul 60!
Chiar si marele antrenor dorinel a recunoscut ca arbitrajul nu a influentat rezultatul final!
Toti loserii care pierd dau vina pe arbitraj si asa vor sa uite amatorismul de care dau dovada in teren!

1) "Al doilea" galben al lui Costin ar fi fost primul, daca arbitrul n-ar fi gresit initial.

2) Inainte de meci voi afirmati ca declaratiile lui Munteanu sunt produsul unei minti bolnave. Acum parerea lui reprezinta un reper moral pentru voi? De bine, de rau, noi am ramas consecventi - nu l-am bagat in seama nici inainte de meci, nici dupa...

3) Noi am fost primii care am criticat jocul echipei noastre. Am pierdut pe mana noastra, e drept, dar asta nu inseamna ca arbitrajul a fost corect.

Referitor la loseri - fii bun si scuteste-ne de detalii autobiografice...

Nightwish
15th August 2009, 23:51
Mateiasi, daca arbitrul ar fi tras cu noi putea lejer sa il elimine pentru cumul de cartonase pe Costin... Era perfect acoperit de regulament... Si Dani de la noi a luat un galben total gratuit... A dat probabil un 5% echipei gazde si atata tot... Insa de aici pana la a acuza arbitrajul :rolleyes:....

Denis
16th August 2009, 07:28
Iti spun eu vreo 2 consecutive,si dupa fazele alea nu m-am mai uitat la meci.
Prima faza,duel in care e implicat Paraschiv,care cade,jucatorul CFR-ului neavand nimic,iar abitrul acorda lovitura libera de la 25 de metri clujenilor,apoi la faza imediat urmatoare,se da hent aiurea la un jucatorul de-al nostru la marginea careului.

... cand defapt era hent in careu la fundas daca te uiti atent!!:headbang::headbang: Am turbat de nervi la faza aia.

Eu nu pricep prostia de a introduce un arbitru debutant intr-un meci atat de important! De ce nu l-a bagat la un Unirea Alba Iulia - Poli Iasi de exemplu? Mare prostie!

CFR-ul a meritat victoria, au avut mai multe faze de gol ca noi. Dar corect era 1-1. Acel penalty nu e de trecut cu vederea.

katalinkostel
16th August 2009, 09:39
Intrebare pentru Dorinel: Cand jucam si noi fotbal,ca deja este etapa a treia si nu legam nimic......!!!!!!:(

Nightwish
16th August 2009, 09:46
http://www.youtube.com/watch?v=fszX2ksxx1o - golul lui Traore vazut din Tribuna :D

mihai_alex
16th August 2009, 09:53
Intrebare pentru Dorinel: Cand jucam si noi fotbal,ca deja este etapa a treia si nu legam nimic......!!!!!!:(

Dupa ce invatam sa jucam polo.

Denis
16th August 2009, 12:28
Sincer sa fiu nu vad legatura intre cele 2 sporturi.:D Mai potrivit zic eu ca ar fi hanbal.

Apararea merge bine, dar trebuie sa mai lucram la constructie...pase, demarcari in spatii libere, centrari...Oricum, suntem pe drumul cel bun....macar acum avem lotul de care aveam nevoie.

Vreau sa comentez si revenirea lui Salageanu. A jucat peste asteptarile mele avand in vedere ca a fost primul meci dupa accidentarea suferita in stagiul de pregatire, si desi a jucat doar 45 de minute, si-a imprimiat bine calitatile sale de fotbalist in jocul echipei atat defensiv cat si ofensiv. A alergat mult, a centrat bine, ... Ma bucur mult de revenirea sa in primul 11! Sper sa se refaca complet si sa aiba evolutii din ce in ce mai bune pentru Otelul.

Dar eu tot nu pricep de ce nu se incearca si formula 4-4-2. Lotul care-l avem parca cere aceasta formula. Prea multi jucatori la mijloc, iar 5 mijlocasi nu garanteaza mereu o constructie buna. Cred ca stau prea inghesuiti la centru. Doi mijlocasi centrali e deajuns, dintre care unul coordonator; Paraschiv. Giurgiu trebuie incercat si fundas central in locul lui Costin, iar Moisov sa fie cel de-al doilea mijlocas central. Iar pe benzi, Salageanu si Antal. De ce nu sunt eu antrenor la Otelul?:D:D

Denis
16th August 2009, 12:54
'27 - Lovitura libera inventata pe partea dreapta a atacului gazdelor! Pur si simplu, un hent inexistent semnalizat de asistentul Ioan Radu aduce formatia organizatoare mai aproape de buturile noastre!:rosu:

------------------

'30 - Jelev vede aiurea "galben" in urma unui duel cu Leao. Clujeanul cade fara sa fie atins!:rosu:
'31 - Iata ca dintr-o eroare a arbitrului Busi, se poate marca!! Kone reia cu capul din 6 m in transversala, dupa lovitura libera inventata de centralul partidei!!

------------------

'33 - O alta lovitura libera dictata aiurea de domnul Catalin Busi pe dreapta atacului ceferist!!:rosu:

------------------

'37 - Axente este oprit de celalalt asistent dintr-un contraatac creat corect! Se indica joc periculos!:rosu:

CE CAUTA ASTA IN LIGA I??? Asta ar trebui sa arbitreze pe Viitorul Tg. Frumos de prin liga a IV-a.:mda:

m8k
16th August 2009, 14:29
Sa fim seriosi, daca se termina 5-0 nimeni nu se supara! Plus de asta nu ati avut nici o ocazie clara de gol!
Amu va plingeti de lovituri libere indirecte!
Penibil rau de tot!:headbang:


Mai bine vedeti aici cum a egalat echipa de linga cimitir etapa trecuta!....dupa un fault in atac clar aspura lui Tony a lui Surdu! Impingere evidenta, dar cand e vorba de CFR ne legam si de lovituri libere indirecte de la 40 de m de poarta!

http://www.youtube.com/watch?v=EZY_ecx0F2U

PerVersion
16th August 2009, 14:45
Da Rave, live text-ul ala de pe site-ul Otelului banuiesc, cu siguranta nu e subiectiv, si descrie cu exactitate ce s-a intamplat pe teren. Sa fim seriosi putin, lasati-o balta cu arbitrajul ca deveniti penibili incet incet.

mihai_alex
16th August 2009, 15:48
Sa fim seriosi, daca se termina 5-0 nimeni nu se supara! Plus de asta nu ati avut nici o ocazie clara de gol!
Amu va plingeti de lovituri libere indirecte!
Penibil rau de tot!:headbang:

Bai nesimtitule,au fost si lovituri libere directe,si de 5-0 numai in mintea ta bolnava putea fi vorba.Poate ca de-asta n-am avut nicio ocazie,pentru ca acel arbitru tot cauta sa va tina aproape de careul nostru.Cauta tu sa vezi de cate ori ne-am plans noi de arbitraje,iti spun sigur ca rar se intampla astfel de lucruri,si din partea echipei,si din partea suporterilor.Am anuntat pe forum inca de prin minutul 30 ca acel arbitru e slab.
Iti recomand sa te-apuci de alt sport,ca pe asta nu-l intelegi,tu si perversa.

PerVersion
16th August 2009, 15:57
Bine, v-am furat cu arbitrul. Ne vedem in retur, sa va furam din nou.

m8k
16th August 2009, 16:53
Bai nesimtitule,au fost si lovituri libere directe,si de 5-0 numai in mintea ta bolnava putea fi vorba.Poate ca de-asta n-am avut nicio ocazie,pentru ca acel arbitru tot cauta sa va tina aproape de careul nostru.Cauta tu sa vezi de cate ori ne-am plans noi de arbitraje,iti spun sigur ca rar se intampla astfel de lucruri,si din partea echipei,si din partea suporterilor.Am anuntat pe forum inca de prin minutul 30 ca acel arbitru e slab.
Iti recomand sa te-apuci de alt sport,ca pe asta nu-l intelegi,tu si perversa.

Cu CFR va plangeti ca e la moda, chiar daca nu aveti deloc dreptate! Rectific, dupa numarul ocaziilor mari putea fi 8-0 si nu se supara nimeni!

mihai_alex
16th August 2009, 18:59
N-am spirit de turma sa stii,habar n-aveam de moda asta inainte sa-mi spui tu ungure.
Nu ma intereseaza ce fac alte echipe,si prin ce metode castiga,decat la meciurile directe.

P.S. Si noi am avut 20 de ocazii si 2 goluri anulate intr-un meci in urma cu un an si ceva.Daca aveam 20-0 nu se supara nimeni?
S-a terminat 0-0!

m8k
16th August 2009, 20:36
Atat timp cat mi te adresezi cu ungure numai ca ma vezi ceferist cred ca putem deduce ce spirit ai! Se stie ca primul care ne-a facut echipa de unguri a fost oierul....

Daca ati avut 20 de ocazii la fel de clare cum le-a avut CFR cu voi atunci nimeni nu se supara daca castigati cu 20-0. Au mai fost echipe care au reusit sa fructifce toate ocaziile clare pe care si le-a creat.

Ess
16th August 2009, 21:10
N-am spirit de turma sa stii,habar n-aveam de moda asta inainte sa-mi spui tu ungure.



:cry:
..ei eu urasc doua chestii: rasismul si negri :cry: :cry:

Tyler Durden
16th August 2009, 21:11
Sau cum spunea Nichita Stanescu: detest ungurii si xenofobii.:D

Ess
16th August 2009, 21:12
jucatorii second hand ai ungurului au avut iar bulan.:sleep:
ce-o mai face lorena?:rolleyes:

ozo szep, ozo szep
unghia in gat o'ntep :cry:

asteptam blatul din groapa et viitoare :ok: pronostic: 7-8:ok::ok::ok:

mihai_alex
16th August 2009, 21:46
Atat timp cat mi te adresezi cu ungure numai ca ma vezi ceferist cred ca putem deduce ce spirit ai! Se stie ca primul care ne-a facut echipa de unguri a fost oierul....

Daca ati avut 20 de ocazii la fel de clare cum le-a avut CFR cu voi atunci nimeni nu se supara daca castigati cu 20-0. Au mai fost echipe care au reusit sa fructifce toate ocaziile clare pe care si le-a creat.

Eu stiam ca esti de etnie maghiara,nu-ti zic ungure ca esti CFR-ist.

:cry:
..ei eu urasc doua chestii: rasismul si negri :cry: :cry:

Daca i-am zis ungur sunt rasist?ca si cum as fi rasist daca ti-as spune tie romane.


N-are voie sa zica omu` nimic ca va victimizati repede.Sensibilosi mai sunt ardelenii astia.

nayram
16th August 2009, 21:46
[QUOTE=m8k;2719142]Atat timp cat mi te adresezi cu ungure numai ca ma vezi ceferist cred ca putem deduce ce spirit ai! Se stie ca primul care ne-a facut echipa de unguri a fost oierul....

Atat timp cat tu numesti oaie orice stelist, din cauza ciobanului becali, te astepti sa te alintam?. cfr echipa ungurilor:rosu:

Nightwish
16th August 2009, 21:58
[QUOTE=m8k;2719142]Atat timp cat mi te adresezi cu ungure numai ca ma vezi ceferist cred ca putem deduce ce spirit ai! Se stie ca primul care ne-a facut echipa de unguri a fost oierul....

Atat timp cat tu numesti oaie orice stelist, din cauza ciobanului becali, te astepti sa te alintam?. cfr echipa ungurilor:rosu:

Nayram, cred ca mai bine ti-ai vedea de echipa ta de tigani :rolleyes:
mihai_alex, e un pic deplasat sa acuzi arbitrajul cand nu exista vreo greseala majora a arbitrului... Si noi ne putem plange ca i-a dat un galben total aiurea lui Dani, ca nu i-a dat al doilea galben unui jucator de-al vostru sau ca nu a acordat penalty pentru CFR cand ar fi putut sa o faca... Cert este faptul ca respectivul arbitru, daca ar fi fost partinitor, ar fi aratat-o mult mai clar, eliminandu-l pe jucatorul vostru ( imi scapa numele ) sau dictand penalty - la ambele faze ar fi avut acoperire regulmentara... Asta este, arbitrii buni sunt pe la DNA, astia tineri nu au cine stie ce valoare, asteptam sa se maturizeze...

mihai_alex
16th August 2009, 22:02
N-am zis ca a gresit intentionat,am zis ca e prost.Si e o diferenta.
Poate ca n-a dat al 2-lea galben la jucatorul nostru pentru ca si-a dat seama ca a gresit cand i l-a dat pe primul!

Hai nu ma mai futeti la cap cu meciul asta si cu arbitrajul pulii,ca deveniti enervanti.Ati castigat,Bravo,acum,la revedere.

Ess
16th August 2009, 22:21
Hai nu ma mai futeti la cap cu meciul asta si cu arbitrajul pulii,ca deveniti enervanti.Ati castigat,Bravo,acum,la revedere.

da...esti nervos?
da...de ce vorbesti asa urat cu o doamna?:D:D

Dregan
16th August 2009, 23:55
Ba bolnavilor... ati avut 3 ocazii... Care 8-0 meritati?

mihai_alex
17th August 2009, 00:08
da...esti nervos?
da...de ce vorbesti asa urat cu o doamna?:D:D

Ma irita discutiile inutile.
Nu stiam ca-i d-na,insa oricum mesajul ala era adresat mai multor persoane.

Nightwish
17th August 2009, 00:09
Cine plm e doamna? :D Ess, nu ti-e bine :cry:

iulian_1976
17th August 2009, 00:15
Otelul s-a aparat foarte bine insa din minutul 60 , Axente singurul varf de la Otelul a pierdut toate mingile in condiile asta CFR avea o faza buna au...rea la 15 secunde.

Problema lui Munteanu este faza de atac asta a fost oriunde a fost antrenor.
...sper sa nu retrogradeze Otelul ,in mod normal se claseaza pe locurile 9-12.

mihai_alex
17th August 2009, 00:37
Ei hai sa nu ne ... pe noi.Sa vedem cum va juca echipa cand revine Viglianti,si cand Salageanu va sta in teren tot meciul.
Munteanu mai are de munca,asta si pentru ca avem si foarte multi jucatori noi.
Eu mai am rabdare cu el o luna,si daca nu va merge echipa fii sigur ca Stan n-o sa lase echipa asta sa retrogradeze,si n-o sa se puna problema asta cu lotul pe care-l avem.
In mod normal ne vom clasa in primele 9,si cred ca stiu mai bine despre ce vorbesc.

iulian_1976
17th August 2009, 00:47
Fiind galatean tin un pic cu Otelul :rolleyes:
Otelul asa la prima vedere sunt peste Inter,Astra,Alba-Iulia si Medias.

Insa din min 60 Otelul nu mai putea face 2 pase .
Dupa gol CFR se retrage in defensiva indiferent cu ce echipa joaca asta e un minus a clujenilor si in defensiva nu stau foarte bine.

m8k
17th August 2009, 00:52
Fiind galatean tin un pic cu Otelul :rolleyes:
Otelul asa la prima vedere sunt peste Inter,Astra,Alba-Iulia si Medias.

Insa din min 60 Otelul nu mai putea face 2 pase .
Dupa gol CFR se retrage in defensiva indiferent cu ce echipa joaca asta e un minus a clujenilor si in defensiva nu stau foarte bine.

Nu stiu de unde scoti tu ca avem aparare slaba. Vezi clasamentul de anul trecut si vezi ca suntem pe locul 2 dupa golurile primite! Ca avem jucatori slabi in aparare e clar, dar nu prea intra de ei in ata multe goluri!:groggy:

iulian_1976
17th August 2009, 01:05
Defensiva nu este slaba,jucatorii din defensiva sunt slabi .

...A da.... ai dreptate :D

mihai_alex
17th August 2009, 01:08
Nu stiu de unde scoti tu ca avem aparare slaba.
Ca avem jucatori slabi in aparare e clar
Hai ca mi-a placut asta:happy

cristi13
17th August 2009, 14:05
Nu stiu de unde scoti tu ca avem aparare slaba. Vezi clasamentul de anul trecut si vezi ca suntem pe locul 2 dupa golurile primite! Ca avem jucatori slabi in aparare e clar, dar nu prea intra de ei in ata multe goluri!:groggy:

ai perfecta dreptate....