PDA

View Full Version : Partidul Ols



Pages : 1 [2]

Elphax
22nd August 2009, 20:15
ma ofer eu, negociezi tu?

resita
22nd August 2009, 20:17
balaci, negociaza in numele partidului si vezi ce obti ;);)

ps. intra si pe mess

Balaci
22nd August 2009, 20:26
Am trimis un mail lui vaesir, sa vedem ce zice. Am cerut cateva locuri "eligibile" (in rgiuni diferite) + donatii pentru organizatie, contra oameni sa intre in top 5 si reclama in perioada campaniei. Daca zice da, trebuie sa ne miscam rapid maine. Elphax, te facem sef de "exod"?:D

resita
22nd August 2009, 20:29
daca accepta oferta atunci de plecat vor pleca doar uerii care au cont pe forum, nu vom trimite userii noi deoarece riscam sa-i pierdem.

eu nu pot pleca ca-s presedinte dar restul sunt liberi, asteptam doar rezultatul negocierilor ;)

resita
22nd August 2009, 23:27
http://www.erepublik.com/en/article/romania-ca-stat-boschetar-in-spatele-pomenilor--906076/1/20

nasol :mda:

resita
22nd August 2009, 23:42
va rog sa nu iesiti in presa cu nimic pana nu aflam care-i treaba

Balaci
22nd August 2009, 23:46
Joaca tare, neaga tot. Nu te lasa influentat, nu da semne de slabiciune. E o mizerie imputita, dovada, dovada, etc.:D

Marius
23rd August 2009, 00:14
va rog sa nu iesiti in presa cu nimic pana nu aflam care-i treaba

am vazut prea tarziu postul asta :D

oricum, atacurile astea sunt un mic semn de panica, deci suntem luati in seama de "rechinii mari".

@ resita

eu nu mi-as face probleme in legatura cu mesajul postat de individul ala, pana la urma e doar o invitatie de a intra in partid, nu o fortare de mana, nu un ultimatum, nu o crima.

resita
23rd August 2009, 00:26
sa vezi ce fortare le dau eu daca ma enerveaza :D o sa-i fac pe toti sa strige OLS sa traiasca :happy:happy ca atunci intradevar sa aibe motive carcotasii sa spuna ca osl=fbi

sparg 200 de gold si 3 zile doar de noi se va vorbi in joc :drak:

Marius
23rd August 2009, 00:29
de unde ai 200 gold? :thinkso:

resita
23rd August 2009, 00:33
de unde ai 200 gold? :thinkso:

pai cand ungurii au furat de la spanioli eram prin zona si am aruncat cu piatra dupa ei si atunci a cazut o punga de galbeni :D

Balaci
23rd August 2009, 00:44
Feherloha, tu esti?:thinkso: (parca asa il chema pe unguru bandit)

Eddy DoubleD
23rd August 2009, 10:05
pai cand ungurii au furat de la spanioli eram prin zona si am aruncat cu piatra dupa ei si atunci a cazut o punga de galbeni :D

:ok:Ar trebui sa fi erou national.

Urat articol. Oricum din comentariile pe care le-am citit, nu prea l-a crezut nimeni. Probabil ca nu are cu ce sa dovedeasca cele zise. Ar trebui sa-i uram "Succes la inventat povesti!".

resita
23rd August 2009, 10:24
Eddy, nu-s povesti

am discutat cu cel care a trimis acele mesaje si e adevarat, acum trebuie sa iesim pe piata cu un art. in care sa punem punctul oficial al partidului.


cel care a facut ata a facut-o de capul lui si acum ii pare rau dar noi il vom sustine in continuare


ps. se pare ca au fost doua persoane care au trimis mesaje, le vom sustine neconditionat orice ar fi deoarece noi suntem OLS

Eddy DoubleD
23rd August 2009, 11:56
Dap. Am incercat sa fiu optimist. Nici eu nu eram sigur de ce am zis. Sper ca acele doua persoane au inteles ca OLS lucreaza ca o singura persoana si nimeni nu face nimic de capul lui.

resita
23rd August 2009, 11:59
se rezolva, acele doua persoane vor avea sustinerea noastra in joc.

unii dintre noi stim de cine este vorba, altii nu, e de preferat sa nu se spuna, momentan, pe forum nimic pana nu iesim in presa cu punctul oficial al partidului.

oricum, noi avem doar de castigat ;);)

resita
24th August 2009, 16:26
Sa castige cel mai bun pentru eRomania - lista candidati (http://www.erepublik.com/en/article/sa-castige-cel-mai-bun-pentru-eromania-lista-candidati--908584/1/20)

maine toata lumea la vot.

PS. sper sa e ok lista, am cuprins cei mai experimentati jucatori pe fiecare regiune

adi92
24th August 2009, 17:30
scz k ma bag aici :D
pana acum n-am mai votat niciodata...unde votez :D

jesus supremu
24th August 2009, 18:17
Detest ideea de parlament asa ca sincer slabe sanse sa ma vedeti la vot in special ptr unii de care n-am auzit

Tazz
24th August 2009, 18:18
Sa castige cel mai bun pentru eRomania - lista candidati (http://www.erepublik.com/en/article/sa-castige-cel-mai-bun-pentru-eromania-lista-candidati--908584/1/20)

maine toata lumea la vot.

PS. sper sa e ok lista, am cuprins cei mai experimentati jucatori pe fiecare regiune

Deci votam pe care vrem noi din cei 2 candidati ?

resita
24th August 2009, 19:49
Detest ideea de parlament asa ca sincer slabe sanse sa ma vedeti la vot in special ptr unii de care n-am auzit

castigi un pct. la experienta daca votezi



Deci votam pe care vrem noi din cei 2 candidati ?

da, pe care vreti voi


ps. asta e recomandarea partidului dar daca voi aveti prieteni care candideaza normal ca ............... ;)

Catalanul
24th August 2009, 23:06
cum votam? :D ca eu unul nu am votat niciodata pana acum :-"

adi92
24th August 2009, 23:41
cum votam? :D ca eu unul nu am votat niciodata pana acum :-"

si eu am fost in aceeasi situatie dar am cautat pe net

uite un tutorial

Ghidul alegatorului

0. Generalitati

Exista trei alegeri oficiale in eRepublik:
- Alegerile de partid - in data de 15 a fiecarei luni
- Alegerile parlamentare - in data de 25 a fiecarei luni
- Alegerile prezidentiale - in data de 5 a fiecarei luni

Cand castigi dreptul sa votezi?
In alegerile de partid ai dreptul sa votezi daca esti membru al respectivului partid, iar dreptul de a te inscrie intr-un partid il castigi la 40 XP (puncte de experientza), respectiv la nivelul 7.
Alege de aici un partid in care sa te inscrii!
In alegerile nationale (parlamentare si prezidentiale) ai dreptul sa votezi incepand cu atingerea lvl. 6.

Ce castigi daca votezi?
Cate un punct de experientza pentru fiecare vot acordat.
Poti vota de trei ori pe luna (o data in fiecare scrutin – de partid, parlamentar si prezidential) ceea ce face, ca daca esti un alegator constiincios, sa castigi un numar de 36 de puncte de experientza pe an.

Cat timp dureaza un scrutin?
Fiecare exercitiu electoral este activ 24 de ore: de la ora 10:00:00 a zilei alegerilor pana la ora 09:59:59 a zilei urmatoare.

Cum ajungi la sectia de votare?
- pe homepage, in ziua alegerilor apare la “Latest Events” un anuntz albastru cu “election day”
- intre alegeri poti verifica istoricul rezultatelor din meniul principal: Community – Elections
(nu intotdeauna linkul este activ)

I. Alegerile de partid
1. Se organizeaza in data de 15 a lunii;
2. Se alege presedintele partidului;
3. Ce castiga invingatorul:
- dreptul de a selecta candidatii partidului pentru Congresul Romaniei;
- dreptul de a nominaliza candidatul prezidential al partidului (se poate si autopropune);
- dreptul de a utiliza banii partidului pentru campanii publicitare prin ads-uri erepublik.
- 20 de puncte de experientza.

II. Alegerile parlamentare
1. Se organizeaza in data de 25 a lunii;
2. Se aleg congresmanii tarii;
3. Ce castiga invingatorii:
- dreptul de a propune si de a vota legile tarii;
- o medalie de congressman;
- 5 GOLD;
- 20 puncte de experientza.

III. Alegerile prezidentiale
1. Se organizeaza in data de 5 a lunii;
2. Se alege presedintele tarii;
3. Ce castiga invingatorul:
- dreptul de a propune si de a vota legile tarii;
- dreptul de a initia razboiaie si de a incheia pace cu alte tari;
- dreptul de a ataca regiuni si de a da retreat in luptele deja deschise;
- o medalie de presedinte de tzara;
- 5 GOLD;
- 50 puncte de experientza.

resita
25th August 2009, 00:09
sfatul meu este sa votati cat mai tarziu daca se poate deoarece atunci chiar ca votul votru ar cantarii enorm.

cei care vor sa fac un ban cinstit maine e momentul, asa ca spor la facut bani :D:D:D

Patriots
25th August 2009, 07:58
sfatul meu este sa votati cat mai tarziu daca se poate deoarece atunci chiar ca votul votru ar cantarii enorm.

cei care vor sa fac un ban cinstit maine e momentul, asa ca spor la facut bani :D:D:D

Cum adica sa facem bani de pe urma votului ? detaliaza resita :D

Balaci
25th August 2009, 11:03
M-am conformat si eu disciplinei de partid:
http://www.erepublik.com/en/article/am-fost-si-la-vot-909857/1/20

Sergio_D
25th August 2009, 11:06
As merge si eu la vot dar:

Oops, something went wrong.

The server is apparently unavailable for the moment. We're doing everything we can to correct the problem. Please try again later.


E enervant :happy

Edit: gata s-a rezolvat, am dat cu stampila :D

Balaci
25th August 2009, 11:59
@ Sergio: cu cine ai votat?:D

Catalanul
25th August 2009, 13:11
Cum adica sa facem bani de pe urma votului ? detaliaza resita :D


pai poate ai de gand sa iti vinzi votul in caz ca se ofera vreun cumparator :D

Balaci
25th August 2009, 17:08
Prin Dobrogea era unul d ela UGD care oferea banuti.:D

resita
25th August 2009, 21:06
cine nu a votat PM la mine

mersi :ok:

Balaci
26th August 2009, 12:50
http://www.erepublik.com/en/article/alegerile-parlamentare-si-performanta-principalelor-partide-911543/1/20

jesus supremu
27th August 2009, 21:32
resita eu cred ca e momentul ca fiecare la o luna sa se decida in privinta carierei acum ca stim cu ce se mananca jocul.
eu de exemplu mi-am dat seama ca nu ma atrage deloc o cariera politica si o sa ma orientez spre ce ma defineste:operatiuni militare si facut bani:D
tu,balaci ai altii carora le place sa intre in dezbateri ar trebui sa va axati pe politica.eu si altii ca mine o sa va sprijinim:ok:

resita
27th August 2009, 23:15
pai am spus, luna viitoare eu nu mai candidez

oricine vrea are sustinerea mea.

Balaci
28th August 2009, 18:10
http://www.erepublik.com/en/article/problema-basarabeana-914816/1/20

Aceasta este opinia mea. Cred ca ar trebui si partidul sa aiba o opinie oficiala in aceasta problema. Deci, ce varianta preferati? 1. Moldova sub Ucraina; 2. Moldova independenta; 3. Moldova unita cu Romania

Argumentele le cam stiti deja, cei care ati urmarit ultimele evenimente.

jesus supremu
28th August 2009, 18:52
2:ok:

resita
28th August 2009, 19:47
orice dar nu unirea cu tata :D

ps. din cauza unor probleme personale ma vad nevoit sa ma retrag din tot ceea ce inseamna proiect ols.

raman presedinte pana la alegeri, predau organizatia la altcineva etc etc.

voi intra in joc doar pt. a lupta, atat



eu il propun pe balaci sa se ocupe de partid, sa vb. in numele partidului si tot ceea ce tine de partid

Cristy RVD
28th August 2009, 19:49
WTF ? :mda:

resita
28th August 2009, 19:51
cristi, nu mai am timp liber. azi o sa-mi anunt demisia si de pe ols (ma refer la supermoderator, sa devin simplu user)

voi fi in continuare alaturi de voi, moral si financiar dar din pacate timpul nu imi permite sa mai stau in joc ca si pana acum

El Pistolero
28th August 2009, 20:04
:shocked:
poi ce e asa grav in cat sa iti dai demisia din supermod,cand iti rezolvi problemele banuiesc ca te intorci.Oricum tu stii mai bine ce faci:ok:

Balaci
28th August 2009, 21:58
Aiurea. :(

narak
28th August 2009, 22:49
Pacat:(
Multa bafta:ok:

resita
28th August 2009, 22:53
nu plec de tot din joc, doar ca nu voi mai fi asa activ ca si pana acum.

de aceea m-am in linia a doua, sa las loc celor care se implica efectiv :ok::ok:

ai onoarea domn presedinte (balaci):ok: si toata sustinerea mea

Balaci
28th August 2009, 22:53
Ok fratilor, astept propuneri: cum continuam cu OLS-ul? Cine ramane sa se ocupe de organizatie? Cui lasi "cheile", resita? cine are timpul si cheful necesar?

resita
28th August 2009, 23:03
las la cine vreti voi, doar sa-mi spuneti

in seara asta mai distribui painea din proiectul cu mancarea in fiecare zi - editia a II-a si dupa aceea va dau parola

Marius
28th August 2009, 23:08
din cate stiu, parola de org o am si eu si o are si elphax, asa ca nu asta e problema, ci faptul ca unul din cei mai activi oameni se retrage...

resita
28th August 2009, 23:09
N-ar fi rau sa iesim si noi cu un punct oficial al partidului in privinta Moldovei

Mariuse, balaci sau care vreti bagati un art. cu punctiul oficial, un nu categoric unirii cu moldova deoarece este riscant si s-ar putea sa pierdem totul din aceasta cauza

cel putin asa vad eu problema

Marius
28th August 2009, 23:12
pai cam asa e... alipirea Moldovei nu ne aduce niciun beneficiu, exceptandu-l pe cel emotional, pentru unii.

Balaci
29th August 2009, 16:15
linia directoare a partidului in perioada de interimat: http://www.erepublik.com/en/article/partidul-ols-a-murit-azi-916046/1/20

Opinii, adaugiri?

Marius
29th August 2009, 18:56
Ne trebuie o schita de plan de guvernare... un fel de ce vrem sa facem si cum intentionam sa realizam acele lucruri. Azi am pierdut doi membri, deci trebuie sa fim mai prezenti.

narak
29th August 2009, 19:03
Indiferent de ce hotariti,va puteti baza pe mine,dar zilnic dupa 8 seara!

Balaci
30th August 2009, 00:00
Am gasit candidat pentru presedintie din partea noastra: OchiReci. Ori sa mearga propus din partea eRBP, cu suportul nostru, ori direct din partea noastra (teoretic poate si asa, in conditiile in care sebahmah va fi iarasi sprijinit de o coalitie cu partide de top 5). Ce parere aveti? El este de acord, s-a aratat foarte interesat. Are proiecte sociale, de ajutorare a tinerilor, deci ar merge + ne-am face si noi ceva capital politic de pe el.

resita
30th August 2009, 00:07
sfatiul meu, baga-l in partid la noi :D, (daca reusesti asta esti mare) il propunem candidat la presedentie, nu va castiga asta e sigur si la alegerile interne ii dam partidul pe mana.

daca candideaza de la RBP este alta mancare de peste deoarece el automat este asimilat cu RBP-ul

seba in momentul actual este pe caiiiiiiiiiii mari, va castiga detaat aceste alegeri dar daca Ochi Reci vine la noi atunci o sa-l sustinem cu proiectul lui, Moldova ;);) si vom avea doar de castigat.

vorbeste cu el si adu-l la noi :ok:

Balaci
30th August 2009, 00:12
Il putem aduce la noi cu o singura conditie: sa facem niste donatii la fundatia lui pentru Moldova Libera. Sa demaram o campanie ca lumea si sa dam si noi.:D
Eu i-am trimis asa: Buna, ai fi interesat de o candidatura la presedintia eRomaniei? Daca da, partidul OLS este gata sa iti ofere sprijinul (ca partid principal sau ca partid secundar, pe langa eRBP). Iti propun asta pentru ca esti, la ora actuala una dintre cele mai marcante personalitati eromanesti + ca din pozitia de candidat cu sanse reale la presedintie ai putea sa sustii cauza independentei Basarabiei. Noi iti putem oferi sprijin mediatic, uman (voturi, intre 50-70) si eventual si financiar (pentru programele sociale derulate sau pentru o eventuala initiativa de eliberare a unor regiuni din Rep. Moldova). Astept un raspuns, afirmativ sau negativ. O zi buna!

El mi-a raspuns asa: Suna excelent, multumesc pentru propunere daca e posibil accept cu placere. multumesc deasemenea pentru apreciere

O sa imping lucrurile sa vina la noi.:D O sa ii fac o oferta pe care sa n-o poata refuza.:D

resita
30th August 2009, 00:25
Vb. cu el , vezi care-i sunt pretentiile si le rezolvam

Ar fi un plus de imagine pt. Partidul Ols. De asemenea putem face o colaborare intre OlsLtd si fundatiile lui etc

Pt. cei care nu-l cunosc, el este unul dintre cei mai buni strtegi ai jocului si artizanul eliberarii Moldovei.

Teoretic sunt contra eliberarii Moldovei dar cum politica e o curva :D:D daca avem de castigat (ma refer la partid) si el ar accepta sa vina la noi atunci ...................... :ok:


ps. primul ziar la care m-am abonat cand am intrat in joc a fost ziaru lui http://www.erepublik.com/en/newspaper/ochireci-chronicles-35562/1

Balaci
30th August 2009, 00:27
E, o Moldova independenta nu strica nimanui. :P Vad care sunt pretentiile, el ne poate aduce in top 5. Oricum avem nevoie de o figura charismatica in partid, altfel ne ducem la vale rau de tot.

resita
30th August 2009, 00:30
balaci, in negociere sa-i spui ca banii nu-s o problema la noi, grinco (sper ca mai este de actualitate oferta) si eu dispunem..............fara numar :D:D :happy:happy:happy

Grinco
30th August 2009, 22:40
Sa vedem daca ideile lui vin in intampinarea intentiilor mele:D

resita
30th August 2009, 23:14
am demisionat din functia de presedinte al partidului deoarece am actiuni importante ale unitatii

la butoane a ramas AlZarqawi ;)

Grinco
30th August 2009, 23:56
Iar ala? :D

resita
31st August 2009, 00:08
dap :lol::lol::lol::lol::happy:happy:happy:happy

Balaci
31st August 2009, 16:47
Avem o problema mare: OchiReci vrea sa intre in partid si sa fie propus ca si candidat. Cum rezolvam treaba in conditiile in care nu mai suntem "la butoane"?:D (il stiti pe Al Zarqawi?)

resita
31st August 2009, 19:03
Avem o problema mare: OchiReci vrea sa intre in partid si sa fie propus ca si candidat. Cum rezolvam treaba in conditiile in care nu mai suntem "la butoane"?:D (il stiti pe Al Zarqawi?)

simplu, spunei sa intre ca il stim bine de tot pe teroritul ala :D:D


ps. asteptam un comunicat de presa din partea lui in care sa-si anunte candidatura bla bla bla

Grinco
1st September 2009, 19:51
E bine intentionat OchiReci?

narak
1st September 2009, 21:01
Bre,da' Ochisori asta parca-i presedinte in Moldova!Si vaz ca-i in scandal mare cu Sebah!

resita
1st September 2009, 21:02
nu o sa mai vinala noi in partid, asta e clar

Balaci
1st September 2009, 22:09
Da, s-a dus, a prins Republica Moldova acum, isi indeplineste ambitia de a fi presedinte.

Doctor_Satan
2nd September 2009, 09:50
Da. Pentru 5 gold si cativa subscriberi in plus la ziar.

Patriots
2nd September 2009, 22:36
Pana la urma ce sa mai face cu partidul ? Ca acum vin prezidentialele :D De propus unul din partid , mi se pare o pierdere de timp , pentru ca nu am avea nicio sansa , dar eu zic ca ar trebui sa sustinem si noi un candidat din alt partid , nu ? :thinkso:

resita
2nd September 2009, 22:47
pe saba, asta e parerea mea

Fanatic 88
3rd September 2009, 11:19
ce level imi trebuie pt a intra in partid ? am 6 momentan si am primit mesaj ca pot vota .

Doctor_Satan
3rd September 2009, 12:13
Acum poti vota. La lvl 7 poti fi membru de partid.
Aici ai multe chestii utile: http://wiki.erepublik.com/index.php/Info. Navigheaza pe acolo sa te documentezi.

Patriots
3rd September 2009, 14:16
pe saba, asta e parerea mea

Din cate stiu eu , sebahmah nu va mai candida. Am auzit ca va candida o fata din partea partidului sau.

Balaci
4th September 2009, 09:54
Nu candideaza nimeni de la noi la presedintie? Marius? resita nu cred ca mai poate...sunt doar 4 candidati, am putea impune pe cineva in top 5, isi face si reclama cu ocazia asta. (m-as oferi eu insa sunt plecat din oras weekendul asta)

Doctor_Satan
4th September 2009, 10:07
Cand sunt alegerile?

Balaci
4th September 2009, 10:24
maine

Patriots
4th September 2009, 10:47
Nu candideaza nimeni de la noi la presedintie? Marius? resita nu cred ca mai poate...sunt doar 4 candidati, am putea impune pe cineva in top 5, isi face si reclama cu ocazia asta. (m-as oferi eu insa sunt plecat din oras weekendul asta)

Nu prea cred ca are rost sa candideze vreo careva :thinkso: Cel care candideaza ar trebui sa aiba un ziar in care sa scrie in el constant , iar la noi in partid nu cred ca este vreo unul :D

Grinco
4th September 2009, 11:18
Ziceti daca vrea careva sa candideze, ca ma lipesc eu daca nu vreti. Asa, for fun:D

resita
4th September 2009, 11:32
baga mare

eu oricum votez in ukraina :happy:happy

Grinco
4th September 2009, 11:42
Habar n-am ce tre' sa fac pentru a candida:D

resita
4th September 2009, 12:15
sa-ti depui candidatura iar hahaleala aia de presedinte sa te aprobe :drak:

Balaci
4th September 2009, 13:21
Baga-te, Grinco, ai sprijinul nostru:D

Grinco
4th September 2009, 15:47
Ma, hai sa sustinem pe careva in alegeri. Grinch ala cum vi se pare?
PS Cine e codrut16?

resita
4th September 2009, 16:03
Codrut 16, e unul pe care l-am crescut de mic dar cu care de cca. o saptamana nu mai stiu nimic. de ce, ce s-a intamplat cu el?

sustineti pe cine vreti, oricum Andrew McWilliams va castiga, din pacate

Oricum, decat Ale Craciun care a nenorocit tara mai bine Andrew McWilliams

ps. urgent un comunicat de presa cu sustinere deschisa pt. el iar marioneta de la butoane sa-l bage in sustinere

Grinco
4th September 2009, 16:09
Nu s-a intamplat nimic cu codrut, vroia doar ajutor pentru votarea articolelor scrise de el

Fanatic 88
4th September 2009, 16:18
sunt si eu in partid :D

Marius
4th September 2009, 16:34
Eu l-as sustine si nu prea pe McWill...

Grinco
4th September 2009, 16:38
Na, hotarati-va pe care vreti sa-l sustinem si faceti un comunicat ceva. Ca, daca nu, candideaza Abu Musab Al-Zarqawi:D

Patriots
4th September 2009, 16:44
Na, hotarati-va pe care vreti sa-l sustinem si faceti un comunicat ceva. Ca, daca nu, candideaza Abu Musab Al-Zarqawi:D

Hai cu talibanu' :D:yeah: Ar trebui sa ne numim si noi Al-Qaeda , daca cel care ne conduce e Abu Musab Al-Zarqawi :D

Grinco
4th September 2009, 16:45
Poate porneste si Jihad-ul:D

Marius
4th September 2009, 16:45
Daca vreti, candidez eu, desi nu-i chip sa scoatem ceva din alegerile astea :)

Dar noi credem in miracole, nu? :D

Grinco
4th September 2009, 16:59
Da...Allahu akbar:D

Marius
4th September 2009, 17:14
deci cum facem? astept pareri pana la ora 22.00 :D

optiunea 1: sustinem un canditat mare (mcwill, grinch, altul)
optiunea 2: candidez io (sau altcineva din patid daca vrea) si vedem ce iese, cum suntem primiti.

Dupa ora 23.00 ma apuc de redactat comunicatul, in functie de alegerea voastra :D

resita
4th September 2009, 18:25
in primul rand la alegeri participa maxim 5 candidati, cel putin eu asa stiu.

ca sa avem un candidat propiu trebuie ca doua partide din fata sa nu aibe candidat.

cum hotarati voi, eu va sustin moral dar nu il vreau pe Alex Craciun

Marius
4th September 2009, 18:29
exista o sansa sa avem candidatul nostru daca PMR sustin pe altcineva... nici eu nu-l vreau pe AC, asa ca am avea de ales intre McWill si Grinch.

El Pistolero
4th September 2009, 18:58
baga-te Marius sa vedem ce iese:ok:

resita
4th September 2009, 19:00
putem pune candidat deoarece cei din fata sustin alti candidati

Mariuse, la lupta :ok::ok:


Grinco, vorbeste cu hahaleala aia sa-l aprobe pe Marisu

Mariuse, asteptam un art. de anuntare a candidaturii dupa ce hahaleala intra la butoame si te baga in cursa

Lordul
4th September 2009, 19:21
am revenit in joc , dar nu pot vota ...mai am pana la level 6....

Marius
4th September 2009, 19:28
Luptam, luptam, in seara asta apare si articolul :)

Ma gandesc la ceva de genul "Guvernare pentru oameni" or something like that (sa ne legam si de statutul partidului :D) in care accentul sa fie pus asupra dezvoltarii userilor, programelor sociale, stimularea antreprenorilor etc.

Grinco
4th September 2009, 20:33
Mariuse, vezi ca te-a propus AlZarqawi pentru candidatura

Marius
4th September 2009, 20:50
Bun, imediat bag si comunicatul in care ma anunt... sa dea dracu' sa nu am macar 3.000 de voturi :mda:



edit: singura problema e ca la candidati apar tot aia 4... :thinkso:

Grinco
4th September 2009, 21:10
Nu ai ceva buton pe care sa apesi pentru a candida?

resita
4th September 2009, 21:22
Hai ca ai aparut in partid, dar nu si la lista celor 4 :groggy::groggy::groggy::groggy:

Marius
4th September 2009, 21:37
Nu e niciun buton, sau cel putin nu-l vad eu... resita, daca tot vb cu un admin, intreaba-l si de treaba asta...

resita
4th September 2009, 21:39
hahaleala trebuie sa te accept

hahaleala de la butoane sa te caute si sa te propuna

Marius
4th September 2009, 21:44
deci e complicata treaba :happy :happy

Grinco
4th September 2009, 21:53
L-a propus ma

Marius
4th September 2009, 21:58
zi-i sa mai caute :D

Marius
4th September 2009, 23:07
deci cum facem, mai scriu anuntul sau sustinem pe unul din aia 4?

resita
4th September 2009, 23:10
deci cum facem, mai scriu anuntul sau sustinem pe unul din aia 4?

pai hahaleala aia trebuie sa umble la butoane, ca cica de acolo e problema.

:headbang::headbang::headbang::headbang:

Grinco
5th September 2009, 04:31
Pai s-a umblat la butoane pe la ora 20.30, iar Marius a fost propus. Uite dovada:
http://img245.imageshack.us/img245/4630/capture2nv.jpg
Nu stiu care e faza

Grinco
5th September 2009, 13:01
S-a rezolvat intre timp, asa ca mergeti la vot pentru Marius

Tazz
5th September 2009, 13:12
Am fost si eu si am dat cu stampila. Votul cu nr. 50 pt Marius.
Lupta pare destul de stransa intre Andrew McWilliams si Craciun... :cool:

resita
5th September 2009, 13:39
55 de voturi pt. Marius

cred ca ar trebui bagat un art. in care sa spunem ca doar testam piata, nu ne intereseaza alegerile :drak::drak:

Celso
5th September 2009, 13:47
am votat si eu ...oricum, slab partid ...:drak::happy

resita
5th September 2009, 13:59
nimic oficial?

http://www.erepublik.com/en/article/partidul-ols-si-candidatii-la-functia-suprema-925584/1/20


balaci, marius?

Patriots
5th September 2009, 14:01
Ne-am cam grabit si noi cu voturile astea pentru Marius. L-am votat si eu , dar mai bine asteptam , ca vad ca ungurii vor sa faca TO in Moldova.

Marius
5th September 2009, 14:16
plm... am intrat azi de dimineata, pe la 9, si tot asa era situatia cu aia 4 ca si candidati... de aia n-am mai scris nimic, am crezut ca raman doar ei in cursa in cele din urma...

Grinco
5th September 2009, 14:27
Tot aia era:D

resita
5th September 2009, 14:30
moldovenii si-au facut-o cu mana lor.

toti stiam ca nu e momentul ca ei sa apara pe harta dar unii au gandit cu inima si nu cu mintea, acum sa ii vedem.

Marius
5th September 2009, 14:35
http://www.erepublik.com/en/article/candidatura-pe-ultima-suta-de-metri-925640/1/20

votati si voi asta, poate reusim sa strangem totusi 100 de voturi, lucru ce ar reprezenta o mica victorie, in opinia mea :)

Marius
6th September 2009, 17:23
Se pare ca alegerile nu au fost in van... am primit o propunere din partea presedintelui partidului eROU, una destul de interesanta. El si-ar dori sa fuzionam iar doi ols-isti si doi de la ei ar deveni membri permanent al noului partid, ar conduce formatiunea practic.

avantajul mare ar fi accederea in top 5 iar dezavantajul e ca ei isi doresc continuitatea numelui, adica ne vom numi tot eRomania Unita...

voi ce ziceti? personal cred ca e o mutare destul de buna, de viitor, iar daca am reusi sa ma atragem alaturi de noi alte 2-3 partide mici am ajunge la vreo 250 de membri.

resita
6th September 2009, 17:31
depinde din ce unghi privim lucrurile, daca dorim sa lansam pe cativa oameni de-ai nostri in congres e o idee buna dar in felul acesta ne pierdem identitatea deoarece este o fuzionare prin absortie ceea ce inseamna ca noi ca partid nu vom mai exista.

cum vreti voi, majoritatea decide.


eu am primit o propunere de a ajuta un TO la alegerile de pe 15 intr-un partid important :D:happy:happy:happy:happy

Marius
6th September 2009, 17:41
Si eu astept sa decida majoritatea... am expus punctele forte dar si dezavantajele acestei hotarari... ar trebui luat in considerare si numarul de membri al Partidului OLS care, din pacate, e in scadere :(

apropo: http://www.erepublik.com/en/article/93-o-fi-bine-o-fi-rau--927488/1/20

Patriots
6th September 2009, 22:05
Eu zic ca ar fi bine sa fuzionam cu ei , pentru ca , sa fim sinceri , nu avem nicio sansa sa intram in primele 5 partide fara vreo alianta. Asa vom avea oameni din partid care sa candideze la postul de congressman. Parerea mea e ca e o solutie buna , dar ar trebui sa il consultati si pe liderul Al-Qaeda sa vedem ce zice :)

Grinco
6th September 2009, 22:25
Si eu zic ca ar trebui consultat si Abu Musab :D

Marius
6th September 2009, 22:39
Acu' l-am intrebat... tu ce zici grinco?

resita
6th September 2009, 22:42
mohamed ala spune ca se supune majoritatii :happy:happy:happy:happy

Mariuse, spor la negociere :ok::ok:

Marius
6th September 2009, 22:53
Pai deja avem majoritate? :))))

hai sa va spun ce voiam eu de fapt, inainte de a fi abordat de vaesir... imi doream sa coalizam cumva toate (sau ma rog, cat mai multe) partidele astea medii, de 40-100 de membri in vederea viitoarelor alegeri. Sa facem un fel de pol de centru dreapta iar la parlamentare, fiecare sa-si aleaga reprezentantii, acestia intra in partidul cel mai bine cotat si sunt propusi pentru congres iar toata lumea voteaza in bloc...

in felul asta ma asteptam la vreo 5-600 de voturi si macar 7-8 congressmani.

Tazz
7th September 2009, 00:35
Si eu sunt de acord cu fuzionarea. Altfel nu cred ca avem vreo sansa sa crestem mai mari...
Si a doua varianta a lui Marius e ok, numai sa gasim mai multe partidulete de-astea sa fie dispuse la colaborare.

Si felicitari Marius pentru rezultatul alegerilor :ok:

Patriots
8th September 2009, 10:31
Ce se mai aude cu fuzionarea cu eRou?

Balaci
11th September 2009, 09:43
Se face fuzionare sau nu pana la urma? Ca se apropie ziua alegerilor. :P

Marius
11th September 2009, 11:04
facem... dar nu dupa ureche :D va anunt cand o sa stiu ceva concret... spuneti-mi pe cine preferati din partea noastra in conducere

Marius
11th September 2009, 12:19
Deci, iata care e planul:

fuziunea se va face dupa alegerile pentru sefia partidelor, vor fi 4 oameni care vor forma nucleul de conducere plus presedintele partidului (2 de la noi, 2 de la ei plus presedintele, care probabil va fi tot vaesir) in viitor decidem in celula de conducere cine si cum candideaza.

ne axam in continuare pe atragerea de jucatori tineri in partid si in joc, si pe suportul acordat bebelusilor.

e ok?

Balaci
11th September 2009, 16:20
e ok. de la noi, ar trebui sa fii tu + inca cineva. eu nu ma prea mai pot implica in perioada urmatoare, altfel m-as fi bagat si eu.

resita
11th September 2009, 16:57
atentie mare la alegeri ca s-ar putea sa se incerce un TO si atunci ceea ce a negociat Marius se duce pe sula

Balaci
11th September 2009, 17:15
TO la cine?

resita
11th September 2009, 20:42
cum la cine, la partid

asa cum l-am luat noi data trecuta se poate sa faca altii la fel cu noi

Balaci
13th September 2009, 21:38
Pai oricum, ne mai concentram pe a lua conducerea partidului? Daca tot ne mutam la eRoU? Daca ne concentram sa o luam, ar fi cazul sa si candideze cineva:D

Marius
13th September 2009, 22:26
nu candideaza talibanul? :D

Grinco
14th September 2009, 01:28
Nu:D Hai Mariuse, baga-te si candideaza

Elphax
14th September 2009, 15:28
ce mai face organizatia?

Prome
15th September 2009, 03:26
il stiti pe codrut16? sau a dat si el candidate asa?

SportuRege
15th September 2009, 08:24
Ma propun eu presedintele partidului.

Elphax
15th September 2009, 11:10
f bine, ai castigat ...

resita
15th September 2009, 11:23
il stiti pe codrut16? sau a dat si el candidate asa?

il stiu eu cat de cat, eu l-am ajutat sa creasca cu mancare etc.

Marius
15th September 2009, 11:35
pai si a candidat de capul lui?

resita
15th September 2009, 12:22
pai si a candidat de capul lui?

undew a candidat? :thinkso::thinkso::thinkso: ca din cate stiu eu el a inceput scoala si n-are net, intra dintr-un net caffe

Marius
15th September 2009, 12:57
se vrea presedinte de partid... are deja 15 voturi :thinkso:

resita
15th September 2009, 13:00
se vrea presedinte de partid... are deja 15 voturi :thinkso:

il sparg :D

las ca il pun sa demisioneze ca sa ramana tot talibanu presedinte ;)

Marius
15th September 2009, 13:09
ok, atunci il votez si eu tot pe el, sa iau exp point ala :D

SportuRege
15th September 2009, 13:12
Acuma ca am fost ales cu majoritate de voturi, cand ma prezint la lucru in calitate de sef de partid ?

Marius
15th September 2009, 13:24
joci cumva eRep?

SportuRege
15th September 2009, 13:55
Joc tot ce trebe ca sa conduc partidu!

Patriots
15th September 2009, 15:45
SportuRege nu ai treaba in alta parte ? :rolleyes:

Elphax
15th September 2009, 15:53
deci cum ramane cu partidu ols?

votam pe codrut?

Balaci
19th September 2009, 17:25
Fratilor, mai facem jonctiunea cu eRoU sau nu? Acum ori niciodata...

Marius
22nd September 2009, 14:24
azi sau maine! vorbim dupa-masa mai multe, trebuie sa dam si un comunicat etc.

Balaci
22nd September 2009, 18:26
trebuie facuta rapid, riscam sa pierdem alegerile pentru congres daca nu. Eu deja am trecut, haideti sa o facem toti pana maine cel tarziu. Marius, faci tu si un comunicat?

Marius
22nd September 2009, 19:23
in seara asta il fac, de comun acord cu vaesir... sa nu anuntati nimic pana atunci!

Balaci
27th September 2009, 00:21
Eu inca mai tin secretul, da pana cand?:)

Marius
27th September 2009, 00:49
plm, ala nu mai zice nimic... partidul nostru vad ca s-a cam destramat... habar n-am...

Adrian81
8th August 2010, 13:30
si mai exista partidul

Adrian81
8th August 2010, 13:30
a plecat piti din ghencea

goushaliru1
8th August 2010, 13:30
cine e presedinte de partid?