PDA

View Full Version : Etapa 2: Steaua - CFR Cluj 2-2



Pages : [1] 2 3

Elphax
3rd August 2009, 11:51
Steaua - CFR Cluj, duminica 8 august, ora 20:45, Antena 1

Al doilea meci tare al etapei ...

Nightwish
3rd August 2009, 11:53
2 solist, Doamne ajuta :D

ensic
3rd August 2009, 11:58
Sa fie! :ok:

Ted
3rd August 2009, 12:04
X solist :)

Jacob
3rd August 2009, 12:14
Castiga CFR, cat bulan sa mai aiba steaua?

illazio
3rd August 2009, 12:14
cfr are un complex fata de Steaua.. 1 solist

six
3rd August 2009, 12:16
2 solist ;)

Ted
3rd August 2009, 12:17
Castiga CFR, cat bulan sa mai aiba steaua?
cat bulan a avut?:confused:

Marius
3rd August 2009, 12:18
Batem, Andei ionescu omul meciului :cool:

Ted
3rd August 2009, 12:18
@marius: OMG! :D

zebe
3rd August 2009, 12:19
2 solist :ok:

Ionescu23
3rd August 2009, 12:35
Castiga CFR, cat bulan sa mai aiba steaua?

Asta deja nu mai e bulan.Steaua a devenit din nou o echipa frumoasa capabila sa practice un sport placut vederii.Bergodi a organizat echipa intr-o maniera disciplinata.Sunt din Ardeal si as vrea sa bata CFR-ul,dar sincer clujenilor le va fi foarte greu sa invinga steaua...:yeah:

vlad1607
3rd August 2009, 12:40
la cum a aratat steaua cu Ceahlaul si CFRul in "Dubla" cu Urziceniul e meci de X2! :ok:

drughi
3rd August 2009, 12:59
1 solist lejer astia n-au batut niciodata steaua in ghencea cu 25000 de suporteri daca scapa cu vreo 4 sa zica merci , marti asteptam suspendarile lui cadu,culio si dani pe minim 8 etape pt masacru care l-au facut , cfr e o echipa obscura cu zeci de ani in serie ccccccccc poate le dau astia de la steaua voie sa faca poze in muzeul clubului cu cele 50 de trofee, sa fie si ei mandri ca au intalnit steaua

eventHorizon
3rd August 2009, 12:59
Meciul cel mai simplu si cel mai asteptat de romani.

Cu Ghionea si Goian in aparare, Onicas, Szekely si Grzelak la mijloc, cu Surdu si Kapetanos in atac, ne vom distra cu maimutoii din Gruia pagana a lui Paszkany.
Preconizez un 2-0 la final si multe femei maghiare batute la nervi.
:ok:

vlade, ce-ti mai face cateaua? nu raspunde, intrebam de curtoazie doar.

SAMM
3rd August 2009, 13:02
am votat 2 din greseala :D

sigur castiga Steaua, cu un arbitraj corect cei de la cluj o sa tremure in templul fotbalului, la fel cum au facut-o tot timpul in istoria lor

Q-Djyni
3rd August 2009, 13:04
Nu vor pierde acasa stelistii.Cluj va lua cel mult un egal aici.

Roddicted
3rd August 2009, 13:54
de acord cu uni :D

Cristy RVD
3rd August 2009, 13:59
In Ghencea de mult timp incoace ( 2 sezoane parca) a batut doar Rapidul.
CFR-ul nu are forta sa bata in Ghencea.

X solist.

El Pistolero
3rd August 2009, 14:00
castiga Steaua din pacate:D

Radu
3rd August 2009, 14:02
1 solist...:)

BBB
3rd August 2009, 14:02
la cum a aratat steaua cu Ceahlaul si CFRul in "Dubla" cu Urziceniul e meci de X2! :ok:

Asa ca o paranteza, Ceahlaul a jucat chiar bine, trecand peste faptul ca e nou promovata. Pe hartie ramane meciul in care Steaua a batut chinuit o nou promovata, insa in realitate a batut greu o echipa care a jucat excelent si s-a aparat supra-aglomerat. CFR va iesi la joc, va fi ploaie de goluri, la ambele porti. Pronostic 1 X 2

newcool
3rd August 2009, 14:08
pronostic 3:D
adica cand astea 2 se bat...castiga a 3-a(rapid,dinamo,urziceniu..)

eventHorizon
3rd August 2009, 14:14
Asa ca o paranteza, Ceahlaul a jucat chiar bine, trecand peste faptul ca e nou promovata. Pe hartie ramane meciul in care Steaua a batut chinuit o nou promovata, insa in realitate a batut greu o echipa care a jucat excelent si s-a aparat supra-aglomerat. CFR va iesi la joc, va fi ploaie de goluri, la ambele porti. Pronostic 1 X 2

Bravo, tata! Uite un om care stie fotbal :P Sa vedeti ce usor le va fi si celorlalte echipe mari cand vor veni la Ceahlaul si vor de de tactica paguboasa a lui Florin Marin.
Chit ca nu-mi convine si X 2 pus de tine, sunt total de acord cu ce ai zis. Meciurile cu CFR-ul au fost tot timpul spectaculoase. :rolleyes:

Chupacabras
3rd August 2009, 14:21
De 2 ani tot viseaza CFRu sa castige in Ghencea. A venit si acest moment. Steaua e in formare, regasire, sau ce mai fac ei acolo. Va castiga echipa mai matura si mai inchegata, 2 solist. Ar fi frumos si la scor, sa-i umileasca putin

illazio
3rd August 2009, 14:23
De 2 ani tot viseaza CFRu sa castige in Ghencea. A venit si acest moment. Steaua e in formare, regasire, sau ce mai fac ei acolo. Va castiga echipa mai matura si mai inchegata, 2 solist. Ar fi frumos si la scor, sa-i umileasca putin

de 2 ani ? cand dracu a batut cfr-u in ghencea ? :rolleyes:

Tyler Durden
3rd August 2009, 14:24
Meci de 1x2, ar sper sa bata CFR-ul.

Chupacabras
3rd August 2009, 14:29
Inainte nu-si permiteau astfel de pretentii :rolleyes:

Tyler Durden
3rd August 2009, 14:31
De parca nu trebuie sa se creeze odata si odata un precedent...:D

eventHorizon
3rd August 2009, 14:44
Joaca panarama aia de trica? Sau il trimite Conceicao in tribune ? :happy

I-am pastrat un loc caldut in inimile noastre, lui si stoarfei de nevasta-sa :D:D

zebe
3rd August 2009, 14:52
Nu stiu daca mai prinde echipa, dar pentru voi, doar pentru voi, s-ar putea sa-l bage in teren. :D

BBB
3rd August 2009, 15:06
de 2 ani ? cand dracu a batut cfr-u in ghencea ? :rolleyes:

Am gasit eu in statisticile labtof: NICIODATA :happy

Dennis
3rd August 2009, 15:14
Steaua 2 CFR 1. Tinerii stelei vor juca cu ambitie, vom castiga, greu, dar vom castiga.

Nightwish
3rd August 2009, 15:14
am votat 2 din greseala :D

sigur castiga Steaua, cu un arbitraj corect cei de la cluj o sa tremure in templul fotbalului, la fel cum au facut-o tot timpul in istoria lor

Din fericire, cam jumatate din lunga istorie a echipei noastre nu a trebuit sa ne punem problema ce facem in Ghencea, deoarece anumite clone erau in stadiu de proiect in zona abdominala joasa a lui Stalin :)

Radu
3rd August 2009, 15:16
Din fericire, cam jumatate din lunga istorie a echipei noastre nu a trebuit sa ne punem problema ce facem in Ghencea, deoarece anumite clone erau in stadiu de proiect in zona abdominala joasa a lui Stalin :)
Tu de ce deschizi gura...acum 5-6 ani erati 50 pe stadion...habar nu aveati de cfr...cum a venit un investitor potent financiar ati trecut la cfr...daca ajunge cfr in liga secunda iarasi o sa fiti 50 pe stadion...
Acum sunteti 5000...noroc cu diurna...

illazio
3rd August 2009, 15:23
Am gasit eu in statisticile labtof: NICIODATA :happy

banuiam eu :D



Din fericire, cam jumatate din lunga istorie a echipei noastre nu a trebuit sa ne punem problema ce facem in Ghencea, deoarece anumite clone erau in stadiu de proiect in zona abdominala joasa a lui Stalin :)

care istorie ba ? cfr-u asta de acum e infiintat in 2006 de cand a venit unguru la echipa...

oricum nici rapandula de fc kolosvar n-avea istorie, vorba suporterilor lui Man U...FUCK OFF cfr fc you ain't got no history :drak::drak::drak:

BBB
3rd August 2009, 15:34
Ba va rog, putin respect! Nu va tot legati de vecinii nostri mai prosti, nu e vina lor ca exista

Ted
3rd August 2009, 15:36
Din fericire, cam jumatate din lunga istorie a echipei noastre nu a trebuit sa ne punem problema ce facem in Ghencea, deoarece anumite clone erau in stadiu de proiect in zona abdominala joasa a lui Stalin :)
scutiti de griji asemanatoare erati si cand CFR-ul a evoluat in campionatul maghiar dupa dictatul de la Viena ;)

Tyler Durden
3rd August 2009, 15:38
Lasa Ted, ei cu dictatul, voi cu Ialta...:D

eventHorizon
3rd August 2009, 15:39
Eu ma tot intreb, unde erau figurantii astia care striga CFR sus, CFR jos pana mai acum 4 ani? Ce tupeu pe capul lor sa pomeneasca de istorie intr-un meci cu Steaua! Lasati-o jos ca macane! Sunteti ZERO la istorie, sunteti ZERO la traditie! Existati fiindca au vrut ungurii sa aiba echipa in liga romaneasca de fotbal, atat si nimic mai mult.

Nightwish
3rd August 2009, 15:40
scutiti de griji asemanatoare erati si cand CFR-ul a evoluat in campionatul maghiar dupa dictatul de la Viena ;)

Cate echipe nu au facut-o in afara de U? Ia sa aud, cate echipe erau de la Oradea pana pe Feleac si cate au plecat datorita Dictatului???

illazio
3rd August 2009, 15:42
Cate echipe nu au facut-o in afara de U? Ia sa aud, cate echipe erau de la Oradea pana pe Feleac si cate au plecat datorita Dictatului???

Uite d-aia U va ramane vesnic echipa clujului si-a ardealului indiferent pe ce loc vor fi in clasament ;)

BBB
3rd August 2009, 15:45
Eu ma tot intreb, unde erau figurantii astia care striga CFR sus, CFR jos pana mai acum 4 ani? Ce tupeu pe capul lor sa pomeneasca de istorie intr-un meci cu Steaua! Lasati-o jos ca macane! Sunteti ZERO la istorie, sunteti ZERO la traditie! Existati fiindca au vrut ungurii sa aiba echipa in liga romaneasca de fotbal, atat si nimic mai mult.

Acum serios, stim cu totii povestea. Mai bine povestim pe fotbal, restul e frectie la picior de lemn

Tyler Durden
3rd August 2009, 15:46
Sincer eu am inceput sa tin f.mult la aceasta echipa. Pana acum ceva ani nici nu stiam ca exista (am auzit prima data de ei atunci cand incercat sa-i pagubeasca Copos cu Dulca), dar de cand a devenit tinta unor atacuri tembele e cam a doua echipa dupa Rapid pe care o simpatizez. O iubesc pentru ca e detestata de cei pe care-i detesc cel mai mult, adica nationalistii acefali, rromanii verzi (adica specimenele care alaturi de cei care traiesc in corturi si-n bordeie ma fac sa-mi fei rusine ca-s roman) si pentru ca au reusit sa faca dintr-o echipa obscura, o echipa foarte competitiva. Sunt o reusita, indiferent cat isi baga unii unghia-n gat si fac pe superrrriorii.

Ess
3rd August 2009, 15:52
Sincer eu am inceput sa tin f.mult la aceasta echipa. Pana acum ceva ani nici nu stiam ca exista (am auzit prima data de ei atunci cand incercat sa-i pagubeasca Copos cu Dulca), dar de cand a devenit tinta unor atacuri tembele e cam a doua echipa dupa Rapid pe care o simpatizez. O iubesc pentru ca e detestata de cei pe care-i detesc cel mai mult, adica nationalistii acefali, rromanii verzi (adica specimenele care alaturi de cei care traiesc in corturi si-n bordeie ma fac sa-mi fei rusine ca-s roman) si pentru ca au reusit sa faca dintr-o echipa obscura, o echipa foarte competitiva. Sunt o reusita, indiferent cat isi baga unii unghia-n gat si fac pe superrrriorii.

...eu nu-i inteleg pe cfr-siti ce se implica in discutii din astea cretine...in fine...macar de ramanea dracu' gherman ala pe baricade, mai ca beam o bere cu el :D

2 echipe destul de asemanatoare ca si valoare, una are antrenor cealalta nu. 1 solist.

BBB
3rd August 2009, 16:02
Sincer eu am inceput sa tin f.mult la aceasta echipa. Pana acum ceva ani nici nu stiam ca exista (am auzit prima data de ei atunci cand incercat sa-i pagubeasca Copos cu Dulca), dar de cand a devenit tinta unor atacuri tembele e cam a doua echipa dupa Rapid pe care o simpatizez. O iubesc pentru ca e detestata de cei pe care-i detesc cel mai mult, adica nationalistii acefali, rromanii verzi (adica specimenele care alaturi de cei care traiesc in corturi si-n bordeie ma fac sa-mi fei rusine ca-s roman) si pentru ca au reusit sa faca dintr-o echipa obscura, o echipa foarte competitiva. Sunt o reusita, indiferent cat isi baga unii unghia-n gat si fac pe superrrriorii.

Ca sa intelegi de ce a ajuns detestata, trebuie sa te pui in pielea celor care o detesta. Si aici nu ma refer la bucurestenii sau restul provincialilor care nu suporta ca o echipa s-a ridicat din cenuse si a castigat titlul. Problema e un pic mai delicata, si incepe din momentul in care Iuliu Muresan a ales sa poarte un razboi diplomatic cu rivala din oras, in loc sa incerce o mediere a conflictelor. Totul culminand cu furt de jucatori, de juniori, declaratii de genul "Unirea Dej este mai importanta pentru judetul Cluj decat Universitatea", si cu micile prime pe care contracanditatele lui "U" Cluj au jucat in multe meciuri (1000-2000 de euro de caciula), doar pentru a impiedica promovarea studentilor. Crede-ma ca e foarte frustrant sa vezi cum peste noapte esti parasit de majoritatea jucatorilor, membrilor din staff, care se duc la dolari si euro sus in deal, lasand in spate munca de cativa ani. Ca sa nu mai zic ca pentru noi un sezon in Liga a II-a era echivalent cu unul in Liga Campionilor, meci de meci adversarii jucand pe viata si pe moarte pentru a ne impiedica sa ajungem si noi mai sus, sa ne depasim conditia

PS: Crede-ma ca nu glumesc atunci cand spun ca Iuliu Muresan este autorul moral al acelei caramizi aplicate in capul cameramanului de la jandarmerie

illazio
3rd August 2009, 16:04
Ca sa intelegi de ce a ajuns detestata, trebuie sa te pui in pielea celor care o detesta. Si aici nu ma refer la bucurestenii sau restul provincialilor care nu suporta ca o echipa s-a ridicat din cenuse si a castigat titlul. Problema e un pic mai delicata, si incepe din momentul in care Iuliu Muresan a ales sa poarte un razboi diplomatic cu rivala din oras, in loc sa incerce o mediere a conflictelor. Totul culminand cu furt de jucatori, de juniori, declaratii de genul "Unirea Dej este mai importanta pentru judetul Cluj decat Universitatea", si cu micile prime pe care contracanditatele lui "U" Cluj au jucat in multe meciuri (1000-2000 de euro de caciula), doar pentru a impiedica promovarea studentilor. Crede-ma ca e foarte frustrant sa vezi cum peste noapte esti parasit de majoritatea jucatorilor, membrilor din staff, care se duc la dolari si euro sus in deal, lasand in spate munca de cativa ani. Ca sa nu mai zic ca pentru noi un sezon in Liga a II-a era echivalent cu unul in Liga Campionilor, meci de meci adversarii jucand pe viata si pe moarte pentru a ne impiedica sa ajungem si noi mai sus, sa ne depasim conditia

de blaturile ordinare facute in ligile inferiore nu zici nimic ?

zebe
3rd August 2009, 16:09
Ca sa intelegi de ce a ajuns detestata, trebuie sa te pui in pielea celor care o detesta. Si aici nu ma refer la bucurestenii sau restul provincialilor care nu suporta ca o echipa s-a ridicat din cenuse si a castigat titlul. Problema e un pic mai delicata, si incepe din momentul in care Iuliu Muresan a ales sa poarte un razboi diplomatic cu rivala din oras, in loc sa incerce o mediere a conflictelor. Totul culminand cu furt de jucatori, de juniori, declaratii de genul "Unirea Dej este mai importanta pentru judetul Cluj decat Universitatea", si cu micile prime pe care contracanditatele lui "U" Cluj au jucat in multe meciuri (1000-2000 de euro de caciula), doar pentru a impiedica promovarea studentilor. Crede-ma ca e foarte frustrant sa vezi cum peste noapte esti parasit de majoritatea jucatorilor, membrilor din staff, care se duc la dolari si euro sus in deal, lasand in spate munca de cativa ani. Ca sa nu mai zic ca pentru noi un sezon in Liga a II-a era echivalent cu unul in Liga Campionilor, meci de meci adversarii jucand pe viata si pe moarte pentru a ne impiedica sa ajungem si noi mai sus, sa ne depasim conditia

PS: Crede-ma ca nu glumesc atunci cand spun ca Iuliu Muresan este autorul moral al acelei caramizi aplicate in capul cameramanului de la jandarmerie

Stai linistit ca nimeni nu o iubeste pe Iulia, ca-i cfrist, uist ori neutru.


Felicitari pentru tot ce ati facut pana acum...si multi pumi dati de acum inainte!Sanatate.

Vezi ca si voi ati iesit sifonati din Cluj cam de fiecare data, dupa meciurile cu U. Bai in lac, pumni luati etc.

ensic
3rd August 2009, 16:15
Ca sa intelegi de ce a ajuns detestata, trebuie sa te pui in pielea celor care o detesta. Si aici nu ma refer la bucurestenii sau restul provincialilor care nu suporta ca o echipa s-a ridicat din cenuse si a castigat titlul. Problema e un pic mai delicata, si incepe din momentul in care Iuliu Muresan a ales sa poarte un razboi diplomatic cu rivala din oras, in loc sa incerce o mediere a conflictelor. Totul culminand cu furt de jucatori, de juniori, declaratii de genul "Unirea Dej este mai importanta pentru judetul Cluj decat Universitatea", si cu micile prime pe care contracanditatele lui "U" Cluj au jucat in multe meciuri (1000-2000 de euro de caciula), doar pentru a impiedica promovarea studentilor. Crede-ma ca e foarte frustrant sa vezi cum peste noapte esti parasit de majoritatea jucatorilor, membrilor din staff, care se duc la dolari si euro sus in deal, lasand in spate munca de cativa ani. Ca sa nu mai zic ca pentru noi un sezon in Liga a II-a era echivalent cu unul in Liga Campionilor, meci de meci adversarii jucand pe viata si pe moarte pentru a ne impiedica sa ajungem si noi mai sus, sa ne depasim conditia

PS: Crede-ma ca nu glumesc atunci cand spun ca Iuliu Muresan este autorul moral al acelei caramizi aplicate in capul cameramanului de la jandarmerie

BBB-ule ce o facut Iulia poate fi reprobabil (chiar daca foarte capitalist pe alocuri :D) si foarte probabil ca "U"-istii au motive obiective pentru sentimentele lor fata de CFR insa pentru pseudo stelistii de mai sus astea nu sunt decat niste pretexte ieftine pentru a isi etala "frumoasele" caractere si a varsa injective la adresa oricui li se pare ca poate ameninta echipa lor musai invincibila.
Orice alta echipa era in momentul asta in locul CFR-ului atitudinea asta infecta a celor in cauza ar fi fost identica!

illazio
3rd August 2009, 16:18
Ciorex sa-i spui lu' ******, ca pe ea macar o cunosti. Vad ca tu dai 2 lei de vreme ce te obosesti sa-mi raspunzi.

Daca tu esti un individ ignar cu un vocabular de elev de seral, nu-nseamna ca toti sunt dupa chipul si asemanarea ta. Iar vorbesti in necunostinta de cauza, dar nu ma mira, in fond asta te caracterizeaza.



te-am lasat sa tot aberezi bolnavule, te-am tot lasat sa vorbesti de unu singur... totusi nu pot lasa un schizofrenic care cauta scandal gratuit sa jigneasca in stanga si-n dreapta si culmea mereu spunand aceleasi rahaturi , este evident ca ai ceva traume din copilarie de tot repeti aceeasi poezie

ceva cuvinte noi nu mai stii ? astea deja incepi sa le repetzi...:sleep:

Tyler Durden
3rd August 2009, 16:20
te-am lasat sa tot aberezi bolnavule, te-am tot lasat sa vorbesti de unu singur... totusi nu pot lasa un schizofrenic care cauta scandal gratuit sa jigneasca in stanga si-n dreapta si culmea mereu spunand aceleasi rahaturi , este evident ca ai ceva traume din copilarie de tot repeti aceeasi poezie

ceva cuvinte noi nu mai stii ? astea deja incepi sa le repetzi...:sleep:
Stai linistit, cel traumatizat dintr noi 2 esti tu, e straveziu ca suferi de ceea ce se cheama paranoia conspiratiei.

Cuvinte noi? Eu spre deosebire de tine, nu rulez multe cuvinte, insa am idei, ceea ce nu se poate spune despre tine.

Ess
3rd August 2009, 16:22
Ca sa intelegi de ce a ajuns detestata, trebuie sa te pui in pielea celor care o detesta. Si aici nu ma refer la bucurestenii sau restul provincialilor care nu suporta ca o echipa s-a ridicat din cenuse si a castigat titlul. Problema e un pic mai delicata, si incepe din momentul in care Iuliu Muresan a ales sa poarte un razboi diplomatic cu rivala din oras, in loc sa incerce o mediere a conflictelor. Totul culminand cu furt de jucatori, de juniori, declaratii de genul "Unirea Dej este mai importanta pentru judetul Cluj decat Universitatea", si cu micile prime pe care contracanditatele lui "U" Cluj au jucat in multe meciuri (1000-2000 de euro de caciula), doar pentru a impiedica promovarea studentilor. Crede-ma ca e foarte frustrant sa vezi cum peste noapte esti parasit de majoritatea jucatorilor, membrilor din staff, care se duc la dolari si euro sus in deal, lasand in spate munca de cativa ani. Ca sa nu mai zic ca pentru noi un sezon in Liga a II-a era echivalent cu unul in Liga Campionilor, meci de meci adversarii jucand pe viata si pe moarte pentru a ne impiedica sa ajungem si noi mai sus, sa ne depasim conditia

PS: Crede-ma ca nu glumesc atunci cand spun ca Iuliu Muresan este autorul moral al acelei caramizi aplicate in capul cameramanului de la jandarmerie

1. iulia a avut, are si va avea multe erectii pasive, motiv pt care este urat de absolut toata lumea;
2. caramida aplicata este opera unui copil descreierat, hai sa nu exageram;
3. cred ca stii faptul ca paskanyi s-a dus prima data la prietenul bagiu sa-si bage banii, dar s-a speriat cand a vazut ce era acolo (asa numitul "bagiu import-export") :D. binenteles ca jucatorii si staff-ul au migrat spre clubul cu potenta financiara infinit mai mare, decat sa ramana la un club care a ajuns, din pacate, sa se hraneasca doar cu rahat electoral. sper sa se schimbe asta dupa venirea lui walter;

iar voi astia, "cunoscatorii de istorie", va invit respectos, sa va bagati degetul in anus: PREZENT: ultimii 2 ani, 5 TROFEE PUSE PE MASA, 4 IN VITRINA CFR. restul sunt scarpinari circulare de scrot monocameral :ok:

illazio
3rd August 2009, 16:37
Stai linistit, cel traumatizat dintr noi 2 esti tu, e straveziu ca suferi de ceea ce se cheama paranoia conspiratiei.

Cuvinte noi? Eu spre deosebire de tine, nu rulez multe cuvinte, insa am idei, ceea ce nu se poate spune despre tine.

PARANÓIA s.f. Nume generic pentru un grup de boli psihice cronice care se manifestă prin lipsă de logică în gândire, prin idei fixe, prin susceptibilitate, prin orgoliu exagerat, prin mania persecuției, prin halucinații etc.

parerea mea sincera e ca dexu iti face acolo o descriere amanuntita...plus de asta-i evident ca esti incapabil sa deosebesti caterinca de obsesiile tale ..paranoicule, ai ignore de la mine.



iar voi astia, "cunoscatorii de istorie", va invit respectos, sa va bagati degetul in anus: PREZENT: ultimii 2 ani, 5 TROFEE PUSE PE MASA, 4 IN VITRINA CFR. restul sunt scarpinari circulare de scrot monocameral :ok:

al 5-lea care e, cupa pacii ? dar pe aia a luat-o Aston Villa :D

Tyler Durden
3rd August 2009, 16:42
Na ca pana la urma ai apelat la...dex, se pare ca esti cam lup-moralist.:happy

Acolo e decrierea ta in amanunt, nu trebuie decat sa te privesti in oglinda.

Eu n-am sa-ti acord privilegiul ignore-ului, am sa ma sterg cu tine la fund ori de cate ori am sa cred ca meriti acest lucru.

Charon
3rd August 2009, 16:53
un X care bate spre 2 ,daca Cfr marcheaza prima meciul e ca si incheiat!
totul se va decide in duelul Kone & Dubarbier vs Goian & Baciu!
p.s. Ionescu daca va juca, va fi petarda meciului!:D

ensic
3rd August 2009, 16:54
al 5-lea care e, cupa pacii ? dar pe aia a luat-o Aston Villa :D

Vad ca esti si pseudo microbist pe deasupra!

2007/2008: Cupa - CFR
2007/2008: Campionat -CFR
2008/2009: Cupa - CFR
2008/2009: Campionat - Urziceni
2008/2009: Supercupa - CFR

Sper ca macar la numarat cu datele in fata te descurci singur! :D

Tyler Durden
3rd August 2009, 16:58
niste replici de schizofrenic gen "pt mine esti mai jos ca un vierme" "pt mine esti un castor cu matzele supte"... orgolicule :happy:happy

iar la cur te stergi cel mai probabil cu ****** :ok:


Hehe, gibonul de grota se crede subtil, in realitate e la fel de subtil ca un elefant intr-un magazin de portelanuri.
Orgolicule???Ai vrut sa-mi dovedesti ca tu stii mai multe cuvinte?:happy

P.S. Pffffffff ce ignore mi-ai dat!

Charon
3rd August 2009, 17:00
in dex-uri sa ne batem!:D

illazio
3rd August 2009, 17:02
Hehe, gibonul de grota se crede subtil, in realitate e la fel de subtil ca un elefant intr-un magazin de portelanuri.
Orgolicule???Ai vrut sa-mi dovedesti ca tu stii mai multe cuvinte?:happy

...doar iti exemplificam prin propriile-ti replici ca prezinti intocmai diagosticu din dex, un barbat adevarat ar recunoaste insa tu esti un limbric negationist :D

si nu , nu-ti dau linkul de unde am luat definitia...mai rarereste-o cu dexurile :happy

Ferdininho
3rd August 2009, 17:03
Acum se vede adevarata fata a Stelei.....nu cu mongoli si highlanderi de mana a 2-a.
Meci de 1X2 cu un plus poate pt. bucuresteni care joaca pe teren propiu.

Tyler Durden
3rd August 2009, 17:04
Pai cum sa ma recunosc in simptomele tale? Eu am boli benigne, nu-s evadat de la ospiciu comme toi.

Eu ti-am spus, nu mai incerca sa fii ironic, nu-ti iese deloc, esti ca un cioban care incearca sa-si puna joben.

ensic
3rd August 2009, 17:06
si cand v-ati batut voi cu Unirea la titlu ? .. matematicianu lu tata :D

Despre ce vorbesti fiule? Unde am zis eu asa ceva?

illazio
3rd August 2009, 17:11
Despre ce vorbesti fiule? Unde am zis eu asa ceva?

amicul tau vorbea de cele 5 trofee puse pe masa ale cfr-ului...iar eu nu-mi amintesc ca voi sa va fi batut cu unirea pt titlu...deci care-i al 5-lea ? :yes:

zebe
3rd August 2009, 17:14
amicul tau vorbea de cele 5 trofee puse pe masa ale cfr-ului...iar eu nu-mi amintesc ca voi sa va fi batut cu unirea pt titlu...deci care-i al 5-lea ? :yes:


iar voi astia, "cunoscatorii de istorie", va invit respectos, sa va bagati degetul in anus: PREZENT: ultimii 2 ani, 5 TROFEE PUSE PE MASA, 4 IN VITRINA CFR. restul sunt scarpinari circulare de scrot monocameral

5 trofee puse pe masa si punct. Eu nu stiu ce ai inteles tu...

ensic
3rd August 2009, 17:14
amicul tau vorbea de cele 5 trofee puse pe masa ale cfr-ului...iar eu nu-mi amintesc ca voi sa va fi batut cu unirea pt titlu...deci care-i al 5-lea ? :yes:

Au fost 5 trofee puse pe masa competitionala a fotbalului romanesc din care 4 au ajuns in vitrina CFR deci are dreptate.

illazio
3rd August 2009, 17:16
Au fost 5 trofee puse pe masa competitionala a fotbalului romanesc din care 4 au ajuns in vitrina CFR deci are dreptate.

am inteles pe masa cfr-ului...:D

eu stiu ca trofeul e pus pe masa atunci cand se bat in mod direct candidatele la acel trofeu... in fine

Nightwish
3rd August 2009, 17:19
am inteles pe masa cfr-ului...:D

eu stiu ca trofeul e pus pe masa atunci cand se bat in mod direct candidatele la acel trofeu... in fine

Chiar crezi ca intereseaza pe cineva ce stii tu? :rolleyes:... Tu nu vezi ca se chinuie 3 oameni sa-ti explice ce a scris al patrulea? :D

ensic
3rd August 2009, 17:20
eu stiu ca trofeul e pus pe masa atunci cand se bat in mod direct candidatele la acel trofeu... in fine

Daca iei lucrurile asa ad literam atunci trebuie excluse si titlurile de campioana pentru ca acolo se bat mai mult de doua echipe iar cel mai bun exemplu poate fi chiar campionatul recent incheiat cand pana in ultima etapa nu se stia inca numele campioanei.

illazio
3rd August 2009, 17:22
Daca iei lucrurile asa ad literam atunci trebuie excluse si titlurile de campioana pentru ca acolo se bat mai mult de doua echipe iar cel mai bun exemplu poate fi chiar campionatul recent incheiat cand pana in ultima etapa nu se stia inca numele campioanei.

nu e cel mai bun exemplu.. Poli si Unirea au jucat in ultima etapa cu trofeul pe masa :ok: (in sens metaforic desigur :D )

ensic
3rd August 2009, 17:28
nu e cel mai bun exemplu.. Poli si Unirea au jucat in ultima etapa cu trofeul pe masa :ok: (in sens metaforic desigur :D )

Au jucat cu sentinta TAS pe masa dar fie cum zici tu ca deja facem teoria chibritului!

Ted
3rd August 2009, 17:51
omfg...bine ca a inteles omul pana la urma :D

six
3rd August 2009, 18:09
am votat 2 din greseala :D

se accepta :) doar esti stelist ...ce draq :D

ps:2 solist ;)

BBB
3rd August 2009, 18:27
Eu ti-am spus, nu mai incerca sa fii ironic, nu-ti iese deloc, esti ca un cioban care incearca sa-si puna joben.

Adica asa ceva? :D

Tyler Durden
3rd August 2009, 18:42
Fabulos.:happy

Marius
3rd August 2009, 19:08
Cu meciul cum ramane? :)

vlad1607
3rd August 2009, 19:11
blat

ensic
3rd August 2009, 19:11
Cum am stabilit, 2 solist! :D

Marius
3rd August 2009, 19:15
din ultimele doua posturi intelegem ca va vinde ciobanul meciul?:D

Marius
3rd August 2009, 19:28
Terminati odata cu jignirile astea.

TeBat
3rd August 2009, 21:37
daca nu-si invie din morti Bergodi jucatorii,bat portughezii

YoYoyOi
3rd August 2009, 22:53
Stai bland, ca nici Bergodi nu-i vreun Isus si nici Steaua nu are vreun Lazar in echipa...

Ulysses
3rd August 2009, 23:00
Yoyo, nu prea ai incredere in ".proiectul bergodi".:P trebuie insa sa recunosti ca se joaca altceva fata de ce meciuri pe post de somnifere se reuseau pe vremea tandemului-lacatus-dorinel.
meci echilibrat, inclin sa cred ca batem daca suporterii vor umple iarasi stadionul din ghencea

eventHorizon
3rd August 2009, 23:21
Hai sa discutam despre fotbal, acum ca tot ne-a parasit Lovin :D Eu n-am deloc incredere in Tatarusanu asta... are o nesiguranta in el de face si-un copil de mingi sa tremure cand il vede cum iese la centrari. Macara Zapata sta naibii in poarta si apara de pe linia portii. La meciul cu Motherwell a respins de vreo 2 ori aiurea, cu Ujpest in retur la fel, cu Ceahlaul iarasi... Il prefer pe Rufay :(

TeBat
3rd August 2009, 23:23
Stai bland, ca nici Bergodi nu-i vreun Isus si nici Steaua nu are vreun Lazar in echipa...

nici macar un Universal :happy

drughi
3rd August 2009, 23:35
1 solist cota 2.00 steaua la victorie fata de 3.50 cfr

Lexus.
4th August 2009, 00:08
Meci de 2 solist.

...cu conditia sa nu arbitreze tudor.

moty
4th August 2009, 00:15
meci egal, sper sa fie si cu goluri.

effect
4th August 2009, 00:28
Hai sa discutam despre fotbal, acum ca tot ne-a parasit Lovin :D Eu n-am deloc incredere in Tatarusanu asta... are o nesiguranta in el de face si-un copil de mingi sa tremure cand il vede cum iese la centrari. Macara Zapata sta naibii in poarta si apara de pe linia portii. La meciul cu Motherwell a respins de vreo 2 ori aiurea, cu Ujpest in retur la fel, cu Ceahlaul iarasi... Il prefer pe Rufay :(

Zapata a gresit prea mult sezonul trecut. Deocamdata Tatarusanu n-a gafat decisiv si a avut cateva interventii exceptionale.(chiar una la Piatra-Neamt,trecuta foarte usor cu vederea).

Ted
4th August 2009, 00:32
o fi gresit Zapata in campionatul trecut,dar a avut si multe interventii salvatoare ... deocamdata Tatarusanu a inceput ezitant si poate data viitoare nu va avea noroc sa scoata unu' mingea de pe linia portii.

effect
4th August 2009, 00:43
Amandoi sunt "shaky" , asa ca il prefer pe ala mai tanar care are potential sa creasca in joc .

Ted
4th August 2009, 00:45
ce drq sa mai creasca?nu vezi ca e ditamai magaru'? :D

YoNuTzz
4th August 2009, 00:52
3-0, lejer :D
serios vorbind, sper sa batem cu 2-1 :ok:

Rossi
4th August 2009, 04:45
am vazut valoarea stelei in meciul cu Ceahlaul ... in primele 80 de minute nu au fost in stare sa traga un sut la poarta ...
Daca arbitrajul este impartial , cfr-istii castiga la scor.

trica33
4th August 2009, 04:45
Meci de 2 solist.

...cu conditia sa nu arbitreze tudor.
De data asta ii batem cu Tudor, cu tot . Diferenta intre cele doua echipe e mult mai mare decat in sezoanele precedente, in favoarea noastra evident :D

Novac
4th August 2009, 08:58
ce drq sa mai creasca?nu vezi ca e ditamai magaru'? :D

Lasa-i ma sa-l mai creasca, pai ce, tu nu ai vazut cat e al Timisoarei?

2-0, lejer.:cool:

SAMM
4th August 2009, 09:11
În sezonul 2007-2008, atunci când CFR și Steaua duceau o luptă aprigă și încinsă pentru câștigarea campionatului, jucători respectivi ai echipei din Ghencea au fost suspendați de Comisia de Disciplină a FRF pentru patru etape, respectiv două. Deciziile au fost dictate după un meci câștigat de Steaua contra Daciei Mioveni și au fost luate, ca și acum, fără ca arbitrul să fi luat o decizie împotriva celor doi, ci după consultarea probelor video.


asteptam suspendarea lui Cadu si Culio, sau oricum nu conteaza, ii batem si cu papitoii astia pe teren

Ted
4th August 2009, 09:26
asta ca asta,mie mi s-a parut penibila suspendarea lui Goian acu 2 ani,2 etape,pt declaratii(si asta la 2 sapt intarziere) :ras-plans:

Cipri
4th August 2009, 10:32
x(2) solist.
Ambele echipe sunt apropiate ca valoare .
Micile detalii vor face diferenta .

BBB
4th August 2009, 10:58
am vazut valoarea stelei in meciul cu Ceahlaul ... in primele 80 de minute nu au fost in stare sa traga un sut la poarta ...
Daca arbitrajul este impartial , cfr-istii castiga la scor.

Da, sigur :happy cfr-ul sa bata la scor in Ghencea, cand ei n-au batut in viata lor aici, e ca si cum ti-ai incepe viata sexuala cu un anal. Trezirea :D

Novac
4th August 2009, 11:03
Pai de fapt asa s-a intamplat :yes:


... niciodata nu au batut aici:D


Sa vezi ce plange Iulia dupa meci ca l-au furat:lol:

stiintacv
4th August 2009, 11:03
1 solist.

Nightwish
4th August 2009, 11:59
Pai de fapt asa s-a intamplat :yes:


... niciodata nu au batut aici:D


Sa vezi ce plange Iulia dupa meci ca l-au furat:lol:

Acuma depinde, daca vom fi furati ca acum 2 sezoane, probabil ca se va plange... Ma indoiesc totusi, e doar inceput de campionat...

petea
4th August 2009, 12:25
am votat 2 din greseala :D

sigur castiga Steaua, cu un arbitraj corect cei de la cluj o sa tremure in templul fotbalului, la fel cum au facut-o tot timpul in istoria lor

Steaua - CFR 0-2
Steaua va suferii a doua infrangere din era Bergodi.

Uimirea
4th August 2009, 13:17
Steaua - CFR 0-2
Steaua va suferii a doua infrangere din era Bergodi.

Mai baiat destept invata sa scri romaneste:rosu:

Roddicted
4th August 2009, 13:23
ii zapacim pe unguri sau portughezi sau ce natie or fi astia de la Cfr.Cred ca nici ei nu stiu prea bine.

red-bull
4th August 2009, 13:44
1 solist...incepe sa arate ca o echipa steaua...din pacate

delaoltenia
4th August 2009, 13:53
1 solist...pe ei si pe mama lor. :D

Novac
4th August 2009, 13:53
".. din pacate."
Nu inca dar parca-parca se vede luminita de la capatul tunelului:).

Cu astia din deal chiar nu avem de ce sa ne facem probleme ca ei in vara iar au stat numai pe la sedinte foto si prin baruri, deh - vedetele targusorului:sleep:

six
4th August 2009, 15:02
merg pe mana ungurilor :D :ok:

zebe
4th August 2009, 15:10
Szekely si Bicfalvi? :D

AMAB
4th August 2009, 16:44
Eu zic ca bat clujenii.

ensic
4th August 2009, 17:47
Eu zic ca bat clujenii.

Pai bine ma, aici pe onlinesteaua ti-ai gasit sa scri asa ceva, uite ca acum esti banat dupa prima postare! :happy

ioana26
4th August 2009, 17:51
Da unde scrie, ma rog, ca suntem pe online steaua? :P

Aurel.D
4th August 2009, 17:53
meci de X.

Marius
4th August 2009, 17:56
Pai bine ma, aici pe onlinesteaua ti-ai gasit sa scri asa ceva, uite ca acum esti banat dupa prima postare! :happy

e cinebelu reloaded pentru a "n"-a oara. Adica a fost.

Daca isi revine Ghionea nu avem probleme cu CFR-ul. Cu Baciu in aparare... meci de 1 cu emotii :D

ensic
4th August 2009, 18:05
Singura posibilitate sa pierdem e daca face Coceicao schimbari neinspirate, de altfel postul de antrenor e pozitia unde Steaua sta clar mai bine ca noi.

eventHorizon
4th August 2009, 18:13
Pai daca revine Ghionea, in mod CLAR cuplul Goian-Ghionea e mai bun ca Alcantara-Cadu al vostru :P

Nu stiu de ce il tot lauda lumea atata pe Bergodi, el mai are inca multe de demonstrat pana sa devina cu certitudine un antrenor mare. Iar dupa cate stiu eu, cartea de vizita a unui antrenor o reprezinta trofeele castigate. Iar el n-are niciunul...
Cheia va sta la mijlocul terenului, unde, Andre Leao, Perlata si Culio vor infrunta un Onicas nu tocmai experimentat si, probabil, un Toja care numai de centrul terenului nu e bun. Sa vedem ce-o fi :D

spartacus
4th August 2009, 18:45
otraviti fantanile si parjoliti campiile ca vin mercenarii lui Arpi:D
cu tot respectul pentru Bergodi...e vremea sa castigam in Ghencea...2

Oaia Dolly
4th August 2009, 18:49
otraviti fantanile si parjoliti campiile ca vin mercenarii lui Arpi:D
cu tot respectul pentru Bergodi...e vremea sa castigam in Ghencea...2

Cu tot respectul pt Cluj....nu se pune problema:)

Singura sansa la victorie pe care o aveti e sa jucam cu titularii la motherwell iar ghionea si szekely sa nu se refaca pana la ora meciului.Cu banel si baciu pe banca nu voi avea emotii prea mari duminica seara.

xisco
4th August 2009, 21:04
Sper sa bata CFR,ca deja m-am saturat de steaua si de bergodi care au fost ridicati in slavi ca au batut pe Ujpest si pe MOTHERWELL!!!

delaoltenia
4th August 2009, 21:18
ramai cu speranta.
app,vreau sa-ti citesc posturile dupa meciul de maine cu Shahtior. :D

six
4th August 2009, 21:20
franarii sunt cu doua clase peste arsenali de ghencea,parerea mea ;)

narak
4th August 2009, 21:58
franarii sunt cu doua clase peste arsenali de ghencea,parerea mea ;)

Nu-i bai,tot arsenalii bat:D

ensic
5th August 2009, 14:09
Arbitru la meciul asta e marele Alexandru B. Deaconu!
Felicitari anticipate gazdelor pentru victoria pe deplin meritata! :drak:

Nightwish
5th August 2009, 14:13
OMG, vine arbitrul bricheta :(... Totusi, chiar nu putea arbitra una dintre rezervele stelei meciul? :rolleyes: De ce trebuia sa-l aduca pe ex-juniorul stelei, arbitrul care deseori se antreneaza in Ghencea, deoarece " e aproape de casa" ?:ciocan:

delaoltenia
5th August 2009, 14:15
De ce bateti campii? :mda:

eventHorizon
5th August 2009, 14:23
OMG, vine arbitrul bricheta :(... Totusi, chiar nu putea arbitra una dintre rezervele stelei meciul? :rolleyes: De ce trebuia sa-l aduca pe ex-juniorul stelei, arbitrul care deseori se antreneaza in Ghencea, deoarece " e aproape de casa" ?:ciocan:

2 palme peste ceafa! Ai 3 , treci in banca! :D

STEAUA - caile ferate romane Cluj 3-0 (Nicolita, BIBI, Deaconu)

Oaia Dolly
5th August 2009, 15:02
Arbitru la meciul asta e marele Alexandru B. Deaconu!
Felicitari anticipate gazdelor pentru victoria pe deplin meritata! :drak:

Deaconu arbitrase impecabil meciul cu rapid, pana cand un apas mai ager a vrut sa i ia scalpul. Oricum e si el o scuza buna pt arpi si iulius dupa meci.

baubau
5th August 2009, 15:12
1 solist lejer astia n-au batut niciodata steaua in ghencea cu 25000 de suporteri daca scapa cu vreo 4 sa zica merci , marti asteptam suspendarile lui cadu,culio si dani pe minim 8 etape pt masacru care l-au facut , cfr e o echipa obscura cu zeci de ani in serie ccccccccc poate le dau astia de la steaua voie sa faca poze in muzeul clubului cu cele 50 de trofee, sa fie si ei mandri ca au intalnit steaua
Obscura a fost steaua campionatul trecut.
Obscura zici tu dar venita din C si cu o prezenta foarte buna in CL pentru o debutanta.

Avantajul il are Steaua si nu datorita faptului ca se joaca pe "templul fotbalului"(???C'mon give me a break!) ci pentru ca Bergodi a fost antrenorul Clujului si stie foarte multe despre fosti sai jucatori. Probabil acum se va vedea clasa antrenorului de la Cluj (daca o are).
Inclin sa cred ca va fi un egal, under 2.5. 1DNB

vlad1607
5th August 2009, 15:14
Deaconu e arbitru ? :happy
si mai fac ardelenii deplasarea ?? :happy

Cristy RVD
5th August 2009, 15:15
De ce n-ar face-o ? Si Gazul s-a prezentat la meciul arbitrat de Lajos ;)

vlad1607
5th August 2009, 15:19
De ce n-ar face-o ? Si Gazul s-a prezentat la meciul arbitrat de Lajos ;)

:happy pai si nu ai vazut "efectul" ? :happy

Q-Djyni
5th August 2009, 15:21
Steaua in forma buna la inceput de sezon,iar asta se va vedea si asupra acestui joc.Cred ca se va termina egal sau invinge Steaua.

Vladek
5th August 2009, 15:29
Oh shit, numai de ala nu aveam nevoie. Chiar nu se pot aduce arbitri straini ? Iar le dam smiorcaitilor de Muresan & Arpi pretexte de plans in direct, in reluare, etc. Ei uita de ultimul meci din Ghencea, cand super-lotul ceferist a fost inghesuit de nu mai stia cum sa scape ( asta in 11 contra 10 :D ), in schimb ne tot freaca la cap cu alea 2 penaltiuri ( mai curand unul jumate ).

ensic
5th August 2009, 15:33
Ei uita de ultimul meci din Ghencea, cand super-lotul ceferist a fost inghesuit de nu mai stia cum sa scape ( asta in 11 contra 10 :D ), in schimb ne tot freaca la cap cu alea 2 penaltiuri ( mai curand unul jumate ).

Poate ma insala pe mine memoria dar ce narezi tu aici nu s-a intamplat "la ultimul meci din Ghencea".

spartacus
5th August 2009, 15:35
in ultimele saptamini am vazut cum clasicul se potriveste perfect cu performantele echipelor din Liga lui Mitica. ne-a lovit normalitatea asa de tare incat ne ies bulbucii pe urechi.
revenind la chestii telurice...nu fi nici un bai daca arsenal ar pierde cu porto:D

apropo..iulia deja va multumeste pentru deacono...

Luis Garcia10
5th August 2009, 15:45
Deaconu asta e genul de arbitru care la fiecare bataie de vant fluiera. E unul dintre cei mai enervanti arbitrii...deci ma ia cu durere de cap dupa ce vad un meci oficiat de baiatul asta! :mda:

sun
5th August 2009, 15:45
In mod normal , CFR ar fi avut sanse mai mari de a castiga.

Dar , fara Culio si fara Cadu, plus cu titularii Stelei odihniti, Steaua e favorita. :ok:

Lexus.
5th August 2009, 15:48
Giovani Becali a dat scorul derbyului transmis de A1 si gsp.ro. Steaua - CFR 3-1

Considerand ca arbitreaza sergent major deaconu, cred mai repede va fi 3-0...la masa verde, bineinteles:mda:

Probabil jovanny a ramas cu gandul la "memorabilul" 3-1 castigat de...alexandru tudor:rolleyes:

Vladek
5th August 2009, 15:49
Poate ma insala pe mine memoria dar ce narezi tu aici nu s-a intamplat "la ultimul meci din Ghencea".

Nu a egalat Steaua in 10 contra 11 ? Eu zic ca-mi amintesc destul de bine ...
Uite rezumatul aici. (http://www.youtube.com/watch?v=Kh5MJepevQ8)

Urmuz
5th August 2009, 15:52
meci nul, 1-1 sau 2-2

ensic
5th August 2009, 15:53
Nu a egalat Steaua in 10 contra 11 ? Eu zic ca-mi amintesc destul de bine ...
Uite rezumatul aici. (http://www.youtube.com/watch?v=Kh5MJepevQ8)

Ba da, dar pe langa asta ai zis si de penaltiurile lui Tudor.

drughi
5th August 2009, 15:54
cfr echipa mare?:happy:happy:happy sa fim seriosi steaua are un singur derby cel cu dinamo restul partide ce trebuie jucate ca au fost programate, se baga ei in seama tzaranusi astia de la cfr

zebe
5th August 2009, 15:57
cfr echipa mare?:happy:happy:happy sa fim seriosi steaua are un singur derby cel cu dinamo restul partide ce trebuie jucate ca au fost programate, se baga ei in seama tzaranusi astia de la cfr

Și tu ești "superior"? Strălucești, sari in sus de la cat ești tu de orășean.

Acolo, la voi în urbe, nu se invață gramatică la școală?

Edit: Nu joaca Culio si Cadu...

Rossi
5th August 2009, 16:23
Asa trage steaua la titlu ...

Isi pune arbitru de 'casa' si ii suspenda pe Culio si Cadu ...



COMISIA DE DISCIPLINĂ A FEDERAȚIEI ROMÂNE DE FOTBAL

Întrunită miercuri 5 august 2009, la Casa Fotbalului, Comisia de Disciplină a FRF a luat, printre altele, următoarele hotărâri :

- În urma memoriilor depuse de clubul Unirea Urziceni, doi jucători de la gruparea CFR 1907 Cluj au fost sancționati (articolele 63.1.b. + 63.2.4.a., raportate la 90.3.a.) -

* Ricardo Cadu - 2 jocuri suspendare + 4.000 lei penalitate sportivă ;
* Juan Culio - 2 jocuri suspendare + 6.000 lei penalitate sportivă.

Sancțiunile se referă la abaterile săvârșite de cei doi jucători în timpul partidei disputate în 26 iulie a.c., contând pentru Supercupa României - Timișoreana, ediția 2009

Nightwish
5th August 2009, 16:28
Fara Culio si Cadu, cu un fost junior al stelei, arbitru-bricheta la centru, este destul de clar pentru cine se trag sforile... Atata ca nu prea cred ca Steaua are jucatori sa ne invinga, chiar si in conditiile astea :D...

Ted
5th August 2009, 16:32
vobesti de parca aia au fost suspendati degeaba :sleep:
cand ati profitat si voi de astfel de decizii nu cred ca erai asa transant ...

Rossi
5th August 2009, 16:36
Cine este Președintele Comisiei de Disciplină a FRF ? ... Marin Daniel Cernat - omul care a scapat-o pe steaua in cazul valiza ...

Marius
5th August 2009, 16:40
Deci Cadu si Culio nu meritau suspendati? :o::o:

Cum bine spunea un amic, Steaua e de vina pentru intrarile criminale ale celor doi, tot Steaua e de vina pentru ca aia doi de la CFR s-au batut intre ei si, daca ne gandim putin, Steaua e responsabila pentru topirea ghetarilor si chiar si pentru cutremurul de azi...

Jacob
5th August 2009, 16:47
Asa trage steaua la titlu ...

Isi pune arbitru de 'casa' si ii suspenda pe Culio si Cadu ...



Ce altceva asteptai?!? Anul asta(de parca nu in fiecare an e la fel) se trag sforile ca steluta sa iasa campioana...beleaua pt celelalte nu e asta insa, ci ca au inceput din tur, de obicei steaua avea sprint in retur...acum merg la sigur...

Calandrinon
5th August 2009, 16:48
Deci Cadu si Culio nu meritau suspendati? :o::o:

Cum bine spunea un amic, Steaua e de vina pentru intrarile criminale ale celor doi, tot Steaua e de vina pentru ca aia doi de la CFR s-au batut intre ei si, daca ne gandim putin, Steaua e responsabila pentru topirea ghetarilor si chiar si pentru cutremurul de azi...

Nu-l crede, te minte, e vinovata doar pentru cutremurul din `77
...lasand gluma, Steaua ar trebui respectata. Cu, sau fara valize si brichete.

Nightwish
5th August 2009, 16:48
vobesti de parca aia au fost suspendati degeaba :sleep:
cand ati profitat si voi de astfel de decizii nu cred ca erai asa transant ...

Sa fim seriosi... Au facut exact ce au facut Maftei si Ricardo de la urzici in meciul din etapa 1. Diferenta este ca CFR-ul nu a depus vreun memoriu :rolleyes: spre deosebire de Urziceni, care erau interesati ca CFR sa joace fara acesti jucatori in meciul cu Steaua :rolleyes: De ce? Nu stiu, insa poate are vreo legatura cu blatul Urziceni - Steaua din ultima etapa a sezonului trecut...


Deci Cadu si Culio nu meritau suspendati? :o::o:

Cum bine spunea un amic, Steaua e de vina pentru intrarile criminale ale celor doi, tot Steaua e de vina pentru ca aia doi de la CFR s-au batut intre ei si, daca ne gandim putin, Steaua e responsabila pentru topirea ghetarilor si chiar si pentru cutremurul de azi...

A fost cutremur astazi? Poate se-mburda Ghencea :cry:

Leo
5th August 2009, 16:49
Ca o persoana neutra ce sunt, cred ca un X ar suna bine. 1-1

Kainsashiki
5th August 2009, 16:56
Sa fim seriosi... Au facut exact ce au facut Maftei si Ricardo de la urzici in meciul din etapa 1. Diferenta este ca CFR-ul nu a depus vreun memoriu :rolleyes: spre deosebire de urzici, care erau interesati ca CFR sa joace fara acesti jucatori in meciul cu Steaua :rolleyes: De ce? Nu stiu, insa poate are vreo legatura cu blatul Urziceni - Steaua din ultima etapa a sezonului trecut...



Urziceni a depus memoriu dupa meciul din Supercupa, insa la Comisia de Disciplina se afla DANIEL CERNAT, care l-a suspendat pe Dan Petrescu inaintea meciului, dar a amanat decizia in cazul jucatorilor, pentru ca ei sa poata juca in campionat.

Stii cine e Daniel Cernat? Exact ala care in finalul sezonului trecut a amanat suspendarea lui Yssouf Kone pentru ca el sa poata juca impotriva ... Unirii Urziceni!

Ce legatura putea sa aiba Steaua cu cazul asta, ca oricum ei luau minim 2 etape si nu jucau in Ghencea!!!!

corello
5th August 2009, 16:56
Deaconu :lol:
Infiltrare intre suporterii chefereilor, jap butelia in teren si s-a rezolvat. Recomandat si uman ar fi sa aruncati in primele 5 minute si nu prin min. 80, sa nu fuga techergheii degeaba

rtl
5th August 2009, 16:58
Bai, da' trebuie sa aveti o rabdare incredibila. Sa vorbiti despre acelasi lucru pe toate thread-urile, necesita nervi de otel, nu gluma.

Ted
5th August 2009, 17:32
Sa fim seriosi... Au facut exact ce au facut Maftei si Ricardo de la urzici in meciul din etapa 1. Diferenta este ca CFR-ul nu a depus vreun memoriu :rolleyes: spre deosebire de urzici, care erau interesati ca CFR sa joace fara acesti jucatori in meciul cu Steaua :rolleyes: De ce? Nu stiu, insa poate are vreo legatura cu blatul Urziceni - Steaua din ultima etapa a sezonului trecut...
repet,au fost suspendati degeaba?Daca si altii au procedat la fel,sa fie judecati si ei si suspendati ...

Ce spui tu acolo cu depunerea memoriului e de 'Povesti Nemuritoare' ...

1.aia au depus memoriul inainte de meciul direct din campionat.Ca nu s-a judecat decat pana azi(deci dupa meci) asta e partea a doua.

2.si daca Urziceniul nu avea meci direct cu CFR-ul in prima etapa,tot mi se pare normala depunerea memoriului impotriva celor 2.E logic ca greseala arbitrului sa fie reparata(tardiv) + teoretic isi slabeste(intr-o mai mica sau mai mare masura) pt 2 etape o contra-candidata.

Razvan T.
5th August 2009, 17:44
Cine este Președintele Comisiei de Disciplină a FRF ? ... Marin Daniel Cernat - omul care a scapat-o pe steaua in cazul valiza ...

Aici nu ai nimerit :D


Un X ca intre preteni :D

mariomax
5th August 2009, 17:51
Asa trage steaua la titlu ...

Isi pune arbitru de 'casa' si ii suspenda pe Culio si Cadu ...

incercati sa duceti gunoiul in fiecare zi. nesimtitii astia fac ce fac si nu trag apa. tata lor este acest specimen patruped pe nume rossa. :rosu:

Roddicted
5th August 2009, 19:22
Sa fim seriosi... Au facut exact ce au facut Maftei si Ricardo de la urzici in meciul din etapa 1. Diferenta este ca CFR-ul nu a depus vreun memoriu :rolleyes: spre deosebire de Urziceni, care erau interesati ca CFR sa joace fara acesti jucatori in meciul cu Steaua :rolleyes: De ce? Nu stiu, insa poate are vreo legatura cu blatul Urziceni - Steaua din ultima etapa a sezonului trecut...

Cadu e un fundas penibil, iar de marele Cooooolio nu a mai auzit nimeni din meciul cu Roma.(golul cu Steaua din retur nu se pune, oricum in afara de acel gol a fost invizibil)

Oaia Dolly
5th August 2009, 19:44
Sa fim seriosi... Au facut exact ce au facut Maftei si Ricardo de la urzici in meciul din etapa 1. Diferenta este ca CFR-ul nu a depus vreun memoriu :rolleyes: spre deosebire de Urziceni, care erau interesati ca CFR sa joace fara acesti jucatori in meciul cu Steaua :rolleyes: De ce? Nu stiu, insa poate are vreo legatura cu blatul Urziceni - Steaua din ultima etapa a sezonului trecut...



A fost cutremur astazi? Poate se-mburda Ghencea :cry:

Eu cred ca cei doi au fost platiti de oier ca sa se comporte ca niste marlani. Te mai suporti?.... sincer acuma. Esti un adevarat balcanic, pacat de orasul ala frumos.

Oaia Dolly
5th August 2009, 19:50
Oh shit, numai de ala nu aveam nevoie. Chiar nu se pot aduce arbitri straini ? Iar le dam smiorcaitilor de Muresan & Arpi pretexte de plans in direct, in reluare, etc. Ei uita de ultimul meci din Ghencea, cand super-lotul ceferist a fost inghesuit de nu mai stia cum sa scape ( asta in 11 contra 10 :D ), in schimb ne tot freaca la cap cu alea 2 penaltiuri ( mai curand unul jumate ).

Cu vreo victorie n au cum sa ne frece. Asa ca pregateste te pentru un cor de ineptii legate de arbitru.

baubau
5th August 2009, 21:19
cfr echipa mare?:happy:happy:happy sa fim seriosi steaua are un singur derby cel cu dinamo restul partide ce trebuie jucate ca au fost programate, se baga ei in seama tzaranusi astia de la cfr

Dupa cum am spus mai sus, e o echipa mare. Bucuresti nu inseamna neaparat calitate. Sportul /National unde sunt acum?

PerVersion
5th August 2009, 22:53
Cu Muresan in locul lui Cadu, si cu Leao in locul lui Dani, vom avea un meci foarte greu. Muresan e tot ce vrea el, doar fundas central nu e, cat despre Leao, el nu prea e fotbalist asa in general. :)

Mai ramane de vazut cati titulari isi va odihni Steaua in meciul din Scotia, eventual daca vor avea vreun jucator indisponibil dupa acest meci. In rest se stiu cam toate datele, mai putin scorul. :D

Nightwish
5th August 2009, 23:12
Eu cred ca cei doi au fost platiti de oier ca sa se comporte ca niste marlani. Te mai suporti?.... sincer acuma. Esti un adevarat balcanic, pacat de orasul ala frumos.

Te rog frumos sa incetezi cu aprecierile la adresa mea, Oaia Dolly... Nu ne cunoastem ( din fericire ), nu-mi doresc sa ne cunoastem, limiteaza-te cu aprecierile la rudele, prietenii tai sau diverse echipe de fotbal. Nu mi-am permis sa spun ce cred despre tine, te rog sa-ti mentii discursul in limitele decentei.
Multumesc anticipat.

isshmen
6th August 2009, 03:30
Am Pariat X..sper sa castig:)

Telespan
6th August 2009, 04:57
Ce masinatie a facut Fecali,Culio shi Dani sa fie supendati dupa 2 saptamani,unde mai pui ,shi in meciul cu Steaua.Alta inginerie ,Deaconu bricheta la centru.....asa vrea Arsenalul de ghencea sa cistige?Asa mergeau shi pe timpul comunistiilor, tot felul de magari shi smechri ieftine numai sa cistige
RAPID-DEACONU BRICHETA STEAUA 1-0-Cristian Sapunaru
RAPID-FRF STEAUA 0-3
PS-Fecali in Ziarele Romanesti;Deaconu cel mai bun arbitru din Romania....unde esti secretarul Duba ?
Deaconu are locuita linga stadionul Steaua,se antreneaza in Ghencea,stelist comvins,tablagiu de armata etc

Rossi
6th August 2009, 06:30
Cadu: "Steaua fură, dar n-are echipă!"

Telespan
6th August 2009, 07:52
Deci Cadu si Culio nu meritau suspendati? :o::o:

Cum bine spunea un amic, Steaua e de vina pentru intrarile criminale ale celor doi.

De ce trebuiau suspendati,vrea MIMI STOICA?
Au mai fost multe intrari de felul asta in sezonul trecut (sa-l intrebam pe Goian shi Lovin de cite ori trebuiau sa vada :rosu:)
Nu cred k voi puteti sa cistigati un meci corect(cu arbitri ,brichete,sacose etc)Nu conteaza 3 puncte sa luati prin orice mijloace...rusinika :rosu:

Vladek
6th August 2009, 08:07
Ce se tot mananca rahat pe aici .. vai, i-au suspendat pe aia, of, of. Dar cand Goian a fost suspendat pentru declaratii aia ce mama dracului a fost ? Mai ales ca un singur jucator din toata istoria ligii lui Mitica a patit asa ceva. Pacat ca se da ocazia smiorcaitilor sa se dea in spectacol. In ultimul meci nu mai stiau pe unde le e capul si pupau iconitele norocoase de bucurie ca au scapat cu 1-1 dupa ce au fost egalati 11 contra 10 ... Cu maretii jucatori Culio si Cadu cu tot. Hai, bagati repede scuza la inaintare.

laurdog
6th August 2009, 08:08
Cu vreo victorie n au cum sa ne frece. Asa ca pregateste te pentru un cor de ineptii legate de arbitru.

Intai sa te salut pentru ca nu am dialogat de ceva vreme.;)
Apoi, as vrea sa spun ca dupa parerea mea CFR e peste voi la ora asta si in conditii normale nu cred ca puteti castiga. Nu fac referire la arbitraj inainte de meci pentru ca as deveni ridicol. E unul Penescu de la Pitesti care urla in gura mare inaintea fiecarui meci ca o sa-l ucida arbitrii, iar ulterior noi, suporterii, am aflat altceva!!!!!!
Cred ca voi puteti castiga doar daca jucatorii fac meciul vietii sau clujenii au un ghinion urias.
Parerea mea.:D

SAMM
6th August 2009, 09:29
ce rahat de jucator si cadu asta, n-am mai auzit alt jucator sa zica de o alta echipa ca n-are valoare, pana la urma sunt colegi, ce *******, daca lua doua etape oricum nu juca cu Steaua chiar daca le lua inainte de meciul cu Urziceni, dar unde nu-i cap ce sa faci

Ess
6th August 2009, 09:47
Cadu: "Steaua fură, dar n-are echipă!"

a spus cadu asa ceva????
daca da, ma #@%#$Q@ pe el :rosu:
mai bine si-ar vedea dracu' de fotbal...

moty
6th August 2009, 09:48
ca bine zici, cuscre!

Ted
6th August 2009, 09:49
ce jeg de om e si Cadu asta :groggy:
@Ess : e un articol in gsp care poate fii mai mult sau mai putin inventat.Totusi,daca e adevarat,in mod normal va trebui sa mai faca o vizita pe la comisii daca nu poate proba afirmatiile

laurdog
6th August 2009, 10:00
Nu comentez cat adevar e in spusele lui Cadu, stim cu totii realitatea, ci faptul ca pentru o declaratie mult mai.......banala, Goian a luat parca vreo 2 etape!!!!

Vladek
6th August 2009, 10:06
Goian e de la Steaua, e rau Goian ala. Bine ca i-au dat suspendare. Nu pricep de ce l-au suspendat pe ingerasul de Cadu, dupa ce nemernicul ala de Brandan l-a lovit cu bestialitate cu falca peste cot.

Ted
6th August 2009, 10:08
pentru o declaratie mult mai.......banala, Goian a luat parca vreo 2 etape!!!!
da ... si asta dupa ce trecusera 2 etape de la meciul de la Galati(acolo a declarat Goian ce a declarat),urma meciul cu Dinamo(meci decisiv pt campionat),iar contracandidata la titlu era - ghici? - tocmai CFR Cluj :groggy:

si acum vine nesimtitul de Cadu(dupa o decizie absolut corecta) sa ne spuna el teoria chibritului!Tocmai el!

Nightwish
6th August 2009, 10:09
Stai lejer, ca le pun vorbe in gura si jucatorilor romani, iti dai seama ce fac cu strainii :rolleyes:

laurdog
6th August 2009, 10:11
Rau, bun, mi se rupe, treaba jucatorilor e sa joace pe teren nu sa-si dea cu parerea despre altii pe la televizor. Din pacate noi traim intr-o tara in care se pare ca trebuie sa-ti faci singur dreptate.
Iata ca strainii se adapteaza repede realitatii romanesti. Eu unul i-as mai trage vreo doua etape lui Cadu sa invete care este profesia lui in aceasta tara.

Ted
6th August 2009, 10:13
Nightwish,nu m-ar mira :) - clubul CFR ar trebui sa-si spuna pozitia oficiala fata de articolul mai sus mentionat.
apropo,asta e o mostra de presa pro-steaua - ca tot se vaitau unii pe aici pe forum :)

@laur:plm,in loc ca strainii sa ne traga pe noi in sus,sa aduca o alta mentalitate,se pare ca ai nostri ii asimileaza foarte bine :(

Novac
6th August 2009, 10:48
Stai linistit Ted ca fotbalistii straini care vin sunt la fel ca cei pe care-i exportam noi, trec vama cu bagajul de cunostinte zavorat in borseta de la brau... toti sunt niste Florini R Raducioiu.

Cadu se face da kko cu astfel de declaratii iar Nightwish incearca sa gaseasca, pentru a nu stiu cata oara:):), scuze puerile :).

ensic
6th August 2009, 11:11
Daca o dat Cadu asemenea declaratie atunci e prost si merita sa plateasca insa pana nu imi arata cineva o inregistrare cu el zicand asa ceva io nu cred.

moty
6th August 2009, 11:22
Sincer, nici eu nu cred. Cu exceptia idiotului de Trica, CFR-istii (jucatorii) nu prea dadeau declaratii din astea.

grasu2
6th August 2009, 16:35
Ce se tot mananca rahat pe aici .. vai, i-au suspendat pe aia, of, of. Dar cand Goian a fost suspendat pentru declaratii aia ce mama dracului a fost ? Mai ales ca un singur jucator din toata istoria ligii lui Mitica a patit asa ceva. Pacat ca se da ocazia smiorcaitilor sa se dea in spectacol. In ultimul meci nu mai stiau pe unde le e capul si pupau iconitele norocoase de bucurie ca au scapat cu 1-1 dupa ce au fost egalati 11 contra 10 ... Cu maretii jucatori Culio si Cadu cu tot. Hai, bagati repede scuza la inaintare.

Cadu nu a jucat in meciul din Ghencea fiind acidentat. Apararea pe atunci era de tot rasul, cu Alcantara si Muresan in centru. Daca tot pe aia-i va folosi Conceicao (care este un rahat de antrenor, btw) avem toate sansele sa pierdem. Oricum situatia nu e de loc in favoarea noastra in Ghencea. In cel mai bun caz va fi un 1-1 de spectacol. Cel mai probabil CFR-ul o va lua cu 2-0 sau mai bine.

Sper sa ma insel dar in toate sezoanele precedente CFR-ul a demonstrat ca are un complex fata de Steaua peste care nu poate (sau nu vrea) sa treaca.

Aurel.D
6th August 2009, 17:49
Stai linistit Ted ca fotbalistii straini care vin sunt la fel ca cei pe care-i exportam noi, trec vama cu bagajul de cunostinte zavorat in borseta de la brau... toti sunt niste Florini R Raducioiu.

Cadu se face da kko cu astfel de declaratii iar Nightwish incearca sa gaseasca, pentru a nu stiu cata oara:):), scuze puerile :).

Florin Raducioiu?? :cry: Esti habarnist ca de obicei....Nu il cunosti!!Radu este un baiat educat, inteligent, cu suficienta cultura pentru un sportiv.
Ai uitat probabil de Claudiu Raducanu sau Radoi...:happy Raducioiu este un docent pe langa semidoctii astia doi! :D

Scuzati off topicul.

Vladek
6th August 2009, 17:52
O, da, academicianul Raducioiu... :happy :happy

Cine mai tine minte, din aia mai "batrani", cum s-a intors Raducioiu dupa 3 luni in Italia ? Stiti cum vorbea "eu uitare vorbire la romaneste, eu grande vedeta in Italia, non pot sa o rupe pe limba asta " :happy :happy

Novac
6th August 2009, 17:52
"docentul" ala al vostru care uitase limba romana la nici 2 luni de muncit in Italia, ma lasi?:sleep:

isshmen
6th August 2009, 17:58
Abia astept sa vad meciul..sper sa faca egal..:)

J.Bond
6th August 2009, 17:59
In mod normal, e CFR nu are cum sa piarda aici.;)

Q-Djyni
6th August 2009, 18:03
CFR nu are cum sa piarda aici? :thinkso: :lol:

J.Bond
6th August 2009, 18:09
In mod normal.;)
Probabil o sa aiba grija arbitrii sa puna ceva probleme CFRului. Ca altfel nu as vedea cum sa bata Steaua.
O sa vedeti ca dupa meciurile cu adversari de liga 2 pe care le-a jucat pana acum prin Europa, Stelei B. ii va fi destul de greu sa invinga pe mastodontul(in comparatie cu Motherwell) CFR, o echipa de alta talie europeana.;)
Eu mizez pe X2 la acest meci.

Q-Djyni
6th August 2009, 18:16
Eu nu :) cred ca in acest moment,Steaua,chiar daca nu-l mai are pe Goian,il poate suplini.

1-0 sau 2-0.

Novac
6th August 2009, 18:22
Varza-i face Bibiscov:)) o sa-l auzi pe Tony: ajunge bibi ca ne-ai ruuupt :plans:!

ensic
6th August 2009, 18:27
Varza-i face Bibiscov:)) o sa-l auzi pe Tony: ajunge bibi ca ne-ai ruuupt :plans:!

De ce zici asta, ii contondent bulgarul de felul lui?

Vladek
6th August 2009, 18:28
Urmatorul care mai aduce aminte de Bibi ia 20 de puncte penallizare. Cum dracu sa joci cu Bibi ????

Q-Djyni
6th August 2009, 18:30
Urmatorul care mai aduce aminte de Bibi ia 20 de puncte penallizare. Cum dracu sa joci cu Bibi ????

Da cine-i tu acest Bibi? Ca tot aud de la o vreme cu Bibi-n sus si Bibi-n jos. :confused:

Aurel.D
6th August 2009, 18:51
O, da, academicianul Raducioiu... :happy :happy

Cine mai tine minte, din aia mai "batrani", cum s-a intors Raducioiu dupa 3 luni in Italia ? Stiti cum vorbea "eu uitare vorbire la romaneste, eu grande vedeta in Italia, non pot sa o rupe pe limba asta " :happy :happy

Hai las-o, ca nu vorbea chiar asa......Asta nu are nici o legatura cu nivelul intelectual sau cultura...era si el tanar, vroia sa braveze....:) Ce va mai place sa o scaldati....

Q-Djyni
6th August 2009, 18:52
La West Ham a fost la fel.Bine,cat a fost tanar,nu prea a excelat la acest capitol,dar conteaza totusi :)

Novac
6th August 2009, 18:56
Fortza Bi Bi /OLE/

Cica este titular, in seara asta, in meciul cu mamawellul) ... se antreneaza pentru meciul cu cfristii, sa va temeti ma! :yeah:

ensic
6th August 2009, 19:02
Fortza Bi Bi /OLE/

Cica este titular, in seara asta, in meciul cu mamawellul) ... se antreneaza pentru meciul cu cfristii, sa va temeti ma! :yeah:

Imi beau cafeiul si promit ca dupa aia incep sa ma tem. :D

Q-Djyni
6th August 2009, 19:05
Daca si-o iau scotienii cu 4 -5 la 0,sa vezi atunci ca nu mai iau aia kilt-uri ci chiloti de tabla

:D :D :D

Ted
6th August 2009, 20:27
Imi beau cafeiul si promit ca dupa aia incep sa ma tem. :D
nu-i graba,poti incepe de maine :D
sper sa iasa un meci bun si sa joace si harsenalii nostri ceva :)

Hingherul
6th August 2009, 20:29
parca Romania - ungaria se juca miercuri sau asta e de verificare? :)
le-o dam lu` alde trica astia de le cade parul!

ensic
6th August 2009, 20:42
sper sa iasa un meci bun si sa joace si harsenalii nostri ceva :)

Acum ca o plecat Goian parca mi-o mai revenit increderea ca putem castiga. Parerea mea e ca o fost o greseala vanzarea lui, se putea scarpina hapsanu de cioban de 2 bulione pentru Tanase fara sa il vanda de Goian.

Vladek
6th August 2009, 20:56
Ha ! :D Ai innebunit mon cher ? Sa iasa oligofrenul in paguba :confused: ? A iesit chiar si cu un mic profit. Are un banut de cazinou saptamana asta.

On-topic : meci deschis realmente oricarui rezultat ... numai sa nu fie probleme cu arbitrul.

ensic
6th August 2009, 20:58
Ha ! :D Ai innebunit mon cher ? Sa iasa oligofrenul in paguba :confused: ? A iesit chiar si cu un mic profit. Are un banut de cazinou saptamana asta.

Ai dreptate, scuze, am avut si eu un moment de naivitate! :groggy:

six
6th August 2009, 21:02
merg pe mana franarilor :ok:

Novac
6th August 2009, 21:04
Vezi sa nu le-o rupi:D

Cum Unirea nu reuseste sa bata la ei asa nici ei nu misca in Ghencea, au un blocaj psihic in meciurile cu Steaua.

Hingherul
6th August 2009, 21:04
eu chiar pe capul lor :D

ensic
6th August 2009, 21:05
eu chiar pe capul lor :D

Ia da-te jos ca-mi strici freza! :D

six
6th August 2009, 21:06
mo men....fara misto astia's mai in vana ca voi ;)

Novac
6th August 2009, 21:15
bai sase, ploua si la voi nu? Daca aseara aveati furtuna asta o cam beleati, ca sa zic asa..

Cum este vremea duminica (in Buc)? A bagat careva vreun search?

Hingherul
6th August 2009, 21:20
excelenta! 25 maximum 15 minimum, senin

Novac
6th August 2009, 21:22
E clar, le rupem mufa:D


Forta Bibi!

Hingherul
6th August 2009, 21:22
dap, bibi rules :D

Ted
6th August 2009, 21:25
Acum ca o plecat Goian parca mi-o mai revenit increderea ca putem castiga. Parerea mea e ca o fost o greseala vanzarea lui, se putea scarpina hapsanu de cioban de 2 bulione pentru Tanase fara sa il vanda de Goian.
nu stiu ... nu zic ca Goe nu era bun,dar prea juca la misto,la alibi in ultima vreme.Acum ca a dat de o noua provocare,poate isi mai salta si el jocul un pic.
Sper sa-l vad pe Rada titular.Omul si-a facut datoria cu brio de fiecare daca cand a intrat,chiar nu inteleg de ce e sarit de fiecare data(mai nou in dauna lui baciu :headbang:)

Becali s-a tiganit la 250k pt Tiago si da 1.8 milioane pe 50% din Tanase??Mie nu-mi miroase bine treaba ...pun pariu ca escrocii aia de frati Becali au si ei cel putin jumate din partea Stelei pe jucatorul asta

six
6th August 2009, 21:32
Becali s-a tiganit la 250k pt Tiago si da 1.8 milioane pe 50% din Tanase??Mie nu-mi miroase bine treaba ...pun pariu ca escrocii aia de frati Becali au si ei cel putin jumate din partea Stelei pe jucatorul asta:P:P:P pai nu se lasa el mai prost ca Borcea....2 mil pt 50%Torje :D shi eurociobanu'1.8 mil pe 50%Tanase :happy:happy:happy

BAK
6th August 2009, 21:36
Goian era cel mai bun aparator central din campionat....steaua are numai de pierdut.....oricum, cu sau fara el, tot le-o trag cfristii cu 2-0

Ted
6th August 2009, 21:40
:P:P:P pai nu se lasa el mai prost ca Borcea....2 mil pt 50%Torje :D shi eurociobanu'1.8 mil pe 50%Tanase :happy:happy:happy
dap...chiar vorbeam cu un prieten pe tema asta :lol:
Din punctul meu de vedere putea sa dea si mai multi bani(n-o saraci asta odata:drak:),dar parca vad ca in 3 saptamani maxim o sa se jure iar ca nu baga bani in transferuri :D

narak
6th August 2009, 21:41
Nasol,pariasem 1-0,Goian marcator!Vad ca trebuie sa ma multumesc cu Bibi,da asta da doua:D

adi_sampon
6th August 2009, 23:58
cred ca va castiga Steaua cu putin noroc si multa munca

Q-Djyni
7th August 2009, 00:01
Prevad a sasea victorie consecutiva :)

Forta Steaua :yeah:

ensic
7th August 2009, 00:19
Numerele la loto nu le prevezi? :D

Q-Djyni
7th August 2009, 00:21
Nu intru in polemici :D

Echipa are 5 victorii consecutive,e pe val,iar CFR-ul nu a castigat in Ghencea= Steaua sau egal :)

Asta nu-i lotto :)

Tu vezi cumva altceva?

ladislau_boloni
7th August 2009, 02:54
Cred ca Clujul are echipa mai buna

Culio daca nu joaca e mai bine.

Cadu e o lipsa dar Toja si Goian sunt lipse mai mari

Cred ca castiga Clujul sau e egal 0-0

barbarella
7th August 2009, 10:39
Sincer n-as fi ezitat sa-mi pun toti banii pe victoria Stelei daca nu pleca Goian asa de repede. N-o sa inteleg niciodata de ce l-a vandut Gigi in momentul in care au venit atatia jucatori noi si relatiile de joc abia incep sa se cristalizeze. :( Din punctul meu de vedere, Steaua a fost intotdeauna echipa careia e greu sa-i dai gol, dar stalpul apararii era Goian. Atacul merge snur acuma, daca mai vine si Tanase cu pasele de gol, veti fi foarte tari in atac (adica tocmai ce v-a lipsit anul trecut). Dar ma tem ca apararea va avea de suferit daca pleaca Goian, mult mai mult decat anticipeaza Jijinho. Deci, prin prisma ultimelor evenimente, vad victoria Stelei ca fiind probabila, dar nu sigura. Acum doua zile as fi spus ca e sigura. Meciul a devenit de 1,x, cu accent mare pe 1, dupa parerea mea. :)

BBB
7th August 2009, 12:54
Sincer n-as fi ezitat sa-mi pun toti banii pe victoria Stelei daca nu pleca Goian asa de repede. N-o sa inteleg niciodata de ce l-a vandut Gigi in momentul in care au venit atatia jucatori noi si relatiile de joc abia incep sa se cristalizeze. :( Din punctul meu de vedere, Steaua a fost intotdeauna echipa careia e greu sa-i dai gol, dar stalpul apararii era Goian. Atacul merge snur acuma, daca mai vine si Tanase cu pasele de gol, veti fi foarte tari in atac (adica tocmai ce v-a lipsit anul trecut). Dar ma tem ca apararea va avea de suferit daca pleaca Goian, mult mai mult decat anticipeaza Jijinho. Deci, prin prisma ultimelor evenimente, vad victoria Stelei ca fiind probabila, dar nu sigura. Acum doua zile as fi spus ca e sigura. Meciul a devenit de 1,x, cu accent mare pe 1, dupa parerea mea. :)

Pai asta este, apararea slaba a stelei va primi 1 gol, insa apararea si mai slaba a cfrului va primi 3. Deci cine e mai castigat? :D

dede
7th August 2009, 13:16
deci... sa ne intoarcem la campionat acum...

clar, 6 din 6 :D

zebe
7th August 2009, 13:19
deci... sa ne intoarcem la campionat acum...

clar, 6 din 6 :D

Nu din 49? :D

dede
7th August 2009, 13:23
ba da, si asa, da' in alt context :D


aici va fi 6 din 6... punct. :D

Rossi
7th August 2009, 14:00
deci... sa ne intoarcem la campionat acum...

clar, 6 din 6 :D

asa a zis Jiji ? deja a aranjat cu Deaconu ? :rosu:

dede
7th August 2009, 14:13
rossi, eu cred ca tu ai avut pregatit raspunsul la intrebarea asta inca dinainte sa fi stiut cine arbitreaza :sleep:

cristicristian
7th August 2009, 22:40
greu de spus :) 1-1

six
7th August 2009, 23:50
1-4 ;)

PerVersion
8th August 2009, 00:46
1-4 ;)

Cam indraznet pronostic. :) Cred ca se va termina egal.

corello
8th August 2009, 09:52
Daca steaua joaca ca la motherwell nu au nici o sansa in fata franelor. Io sper sa bata stapanii dealului ca prea neinteresant ii jiji cand steaua mere bine

six
8th August 2009, 10:41
Te rog sa-mi spui ultimul meci in care o echipa de pluton a marcat 4 goluri in Ghencea sau care a fost ultima victorie la 3 goluri diferenta. :)ok franarii vor deschide balu' ;)

Elphax
8th August 2009, 10:48
arbitrajul e foarte important la acest meci ...

blaga
8th August 2009, 10:56
arbitrajul e foarte important la acest meci ...

Il vezi tu pe Diaconu un arbitru integru............. care sa refuze, tzatza de la care a supt.......... atatia ani?

Denis
8th August 2009, 13:42
A cui tzatza a supt?:D

_____________

Sincer, nu vad pe Steaua sa scoata vre-un punct.

Q-Djyni
8th August 2009, 14:25
Hai sa-l intrebam,



`` I-auzi Deacone...ia zi...,la ce ora si de la cine ai luat lichidul,data si adresa,cu semnatura persoanei...``


:D

YodaRo
8th August 2009, 16:07
1 Solist. Steaua are mai multe jocuri in picioare

Marius
8th August 2009, 16:22
Il vezi tu pe Diaconu un arbitru integru............. care sa refuze, tzatza de la care a supt.......... atatia ani?

hahahaha... cred ca ti-a ajuns unghia in stomac, de mult nu mai e in gat :))))

newcool
8th August 2009, 16:44
1 Solist. Steaua are mai multe jocuri in picioare
adevarat criteriu de performanta:groggy::groggy::groggy:

spartacus
8th August 2009, 16:51
am inteles ca ala cheliosu a invatat deja cum stau treburile in Ghencea...

fara Cadu si Goian ambele aparari vor avea de suferit. sper sa iasa un meci frumos..

Q-Djyni
8th August 2009, 16:56
Hai sa dau un pronostic ok in opinia mea:

2-1,goluri Banel ( nu stiu la care poarta :D ) si Stancu.

lineli
8th August 2009, 18:02
fain articol, faina poza cu bergodi pe onlinesport........totusi,, CFR rules!!!!

J.Bond
9th August 2009, 14:26
Sa speram ca va castiga CFR.;) X2.

Tyler Durden
9th August 2009, 14:30
Bergodi, un tip lucid:CFR este în acest moment cea mai bună echipă din România. Și numeric, și ca valoarea individuală a fotbaliștilor.