PDA

View Full Version : Etapa 2: Unirea Urziceni - Rapid 1-0



Elphax
3rd August 2009, 11:43
Unirea Urziceni - Rapid, sambata 8 august, ora 21:00, GSP TV

primul meci tare al etapei

six
3rd August 2009, 12:17
foarte interesant meci ;)

ensic
3rd August 2009, 12:23
Aici bate Rapidul chiar daca joaca in deplasare.

Ionescu23
3rd August 2009, 12:37
greu de spus cine va castiga...probabil X caci Urziceni e totusi campioana inca o infrangere ar face echipa praf inainte de grupele UCL

ensic
3rd August 2009, 12:43
greu de spus cine va castiga...probabil X caci Urziceni e totusi campioana inca o infrangere ar face echipa praf inainte de grupele UCL

Din ce am vazut pana acum e gata praf nu mai are ce pierde acum decat puncte!

eventHorizon
3rd August 2009, 13:08
Eu am votat 1, dar cred ca Rapid va bate aici. Dan Petrescu nu are material sa scoata mai mult de la echipa asta. Daca i-au batut adunatii aia de la CFR, e clar ca Rapidul ii va invinge si mai usor.

Jacob
3rd August 2009, 13:23
Bate Rapid, turletii de baragan nu pot emite pretentii anul asta, probabil vor si retrograda ca istericul pleaca...au furat destul anul trecut vasalii lui basescu. Anul asta se prabuseste si unirea odata cu cercopitecul chelos de la cotroceniu :D

Doctor_Satan
3rd August 2009, 13:44
Am votat Unirea, sa avem un pic de competitie sezonul asta. Daca incep sa piarda meciurile cu echipele mai rasarite, nici in vis n-ar mai trebui sa se gandeasca la podium!

El Pistolero
3rd August 2009, 13:59
castiga Unirea:D

Cristy RVD
3rd August 2009, 14:00
Greu de zis.Noi am jucat bine cu Iasiul, ei au jucat prost cu CFR-ul.Ultimele rezultate pe terenul Unirii au fost bune pentru noi.

X2 :ok:

Tyler Durden
3rd August 2009, 14:25
Vad mai degraba un egal al acest meci.

adi_sampon
3rd August 2009, 14:26
1 solist cred ca va bate unirea

J.Bond
3rd August 2009, 14:28
Cred ca se va termina egal. Urziceni a mai pirdut din valoare dupa ce au plecat Varga si Balan.

Charon
3rd August 2009, 14:37
vreau sa-l vad pe isteric facand pogo cu geamurile dupa meci,deci 2 !:yeah:

Dennis
3rd August 2009, 15:15
Meci de 1X. Cred ca va fi egal 1-1.

Telespan
3rd August 2009, 16:53
Meci greu ,dar sper sa cistigam la Urziceni.....0-1 Spadacio:yeah:

Ferdininho
3rd August 2009, 16:59
Meci de 1X2.

Datenshi
3rd August 2009, 18:28
x2. Nu am vazut meciul din campionat, dar in supercupa Unirea nu m-a dat pe spate. Au cativa jucatori importanti iesiti din forma (Apostol, Bilasco) si vreo 2 posturi deficitare. Mi-e frica mai mult de faptul ca vor juca mult mai motivati dupa infrangerea de la Cluj decat de valoarea echipei in momentul asta.

TeBat
3rd August 2009, 21:37
1x

rpb
3rd August 2009, 21:42
Meci foarte greu, Rapidul e in forma, Unirea nu prea si tocmai asta ma face sa cred ca cei din Urziceni vor lupta pentru o victorie. X.

YoNuTzz
4th August 2009, 00:54
merg pe un x aici
urziceniul nu cred ca face 2 infrangeri consecutive, iar rapidul nu cred ca pierde...

Rossi
4th August 2009, 04:47
meci echilibrat ... orice este posibil ... 1X2

stiintacv
4th August 2009, 11:02
1 solist.

delaoltenia
4th August 2009, 13:57
1 solist.

...de acord. :ok:

adi_sampon
4th August 2009, 16:23
NU INTELEG PRI NCE MARE FORMA TRECE RAPIDUL ? ca a batut pe Poli Iasi acasa ? oau ce victorie

Cristy RVD
4th August 2009, 16:32
da' cine a zis ceva de forma mare ?

adi_sampon
4th August 2009, 16:38
vad ca multa lume spune ca rpidul e in forma au batut si ei o echipa care se va bate la retrogadare imediat

xisco
4th August 2009, 21:03
Urziceniul anul acesta va fi maxim pe locul 7.Bate Rapid la 2 goluri diferenta.

draghici.cristi
5th August 2009, 00:42
Va fi un meci descis oricarui rezultat .......... dar sper sa castige rapidul

drughi
5th August 2009, 04:36
1 solist sa devina steaua lider pana in etapa 34 gol paraschiv in min.95

sun
5th August 2009, 15:49
Rapid are obiceiul sa inceapa in forta sezoanele. Cred ca va fi un 2-1 pt Rapid. Cu mult scandal evident. :D

Leo
5th August 2009, 16:52
Meci egal.

isshmen
6th August 2009, 03:28
Unirea - Rapid
0 3

Sper sa nu exagerez :)

cristicristian
7th August 2009, 20:14
1-2

six
8th August 2009, 00:12
normal verisorii ;)

Elgorriaga
8th August 2009, 13:30
Bate Rapid, turletii de baragan nu pot emite pretentii anul asta, probabil vor si retrograda ca istericul pleaca...au furat destul anul trecut vasalii lui basescu. Anul asta se prabuseste si unirea odata cu cercopitecul chelos de la cotroceniu :D

Exactly my point.

Unirea Urziceni, această Alania Vladikavkaz a României.

Totuși în meciul ăsta aș zice că o să scoată un egal. Depinde cît de mult rage Broscoiu pe margine, așa, la intimidare ...

Denis
8th August 2009, 13:38
x2....dar cred ca nu va batea nimeni.

cristicristian
8th August 2009, 13:59
Bafta Rapid

purpleheart
8th August 2009, 14:19
bat verisorii, dar sper sa oboseasca destul, ca urmeaza berea din Complex ! ;)

JJ
8th August 2009, 17:52
Cel mult un egal. Unirea isi revine dupa cele doua infrangeri cu CFR si va fi si ajutata de arbitri, pentru a-i inchide gura lui Petrescu.

samar
8th August 2009, 17:54
Ce dreaq tot spui acolo bai JJ..??? Cum indraznesti sa-l acuzi pe Bursucu de "prietenie" indirecta cu arbitri???:confused:
Bate Spadacio cu 2-1 ca sa te linistesti :D

Q-Djyni
8th August 2009, 17:57
Bate Unirea cu 1-0 sau se va termina egal.Nu cred ca poate pierde echipa lui Petrescu 3 meciuri consecutive,mai ales ca joaca si acasa.

Telespan
8th August 2009, 18:01
Aici se poate vedea meciul www.justin.tv/gsptv88
FORZZA RAPID!!!!!!!!!

samar
8th August 2009, 20:53
Echipa de start a Rapidului:

Marinescu - Helder, Iencsi, M. Constantin, Bozovici - Herea, Matici, Lazăr, Cesinha - Spadacio - Pinto

Rezerve: Straton, Mardare, Păun, Ivelja, Grigorie, Djalovici, Iordache

Q-Djyni
8th August 2009, 20:54
Iencsi inca mai joaca? :shocked:

samar
8th August 2009, 20:56
Nu l-ai vazut la primul meci din acest campionat?!

Q-Djyni
8th August 2009, 21:18
Nu am canale romanesti.Numai ger,fr si eng.

rhadoo
8th August 2009, 21:19
1-0 pt urziceni

rhadoo
8th August 2009, 21:35
bara pt rapid!

Nightwish
8th August 2009, 21:39
Propun mutarea Unirii Urziceni in campionatul national de fotbal feminin... E una dintre cele mai scarboase echipe din campionat, greata ma apuca atunci cand ii vad cum se tavalesc pe jos si incearca sa fragmenteze jocul cat de mult, inca din minutul 20 :(...

rhadoo
8th August 2009, 21:50
pauza 1-0 pt urziceni

El Pistolero
8th August 2009, 21:52
vom pierde la cum jucam:no:

Novac
8th August 2009, 21:53
Propun mutarea Unirii Urziceni in campionatul national de fotbal feminin... E una dintre cele mai scarboase echipe din campionat, greata ma apuca ....

Apoi daca tie-ti place fotbal-rugby-ul practicat de cfr este normal sa simti asta

Ritm alert, faze la ambele porti, :) frumos meci.

Nightwish
8th August 2009, 21:56
Apoi daca tie-ti place fotbal-rugby-ul practicat de cfr este normal sa simti asta

Ritm alert, faze la ambele porti, :) frumos meci.

Unde vezi tu ritm alert? La fiecare atingere cu un adversar, un jucator de la Unirea pica pe gazon si se tavaleste...
Ce intelegi prin fotbal rugby? Sa inteleg ca in ultima vreme fanii ciobanului au si pretentii ca echipa lor joaca frumos iar ceilalti joaca rugby??? :cry: Fotbalul spectacol de la Motherwell :cry:

Ted
8th August 2009, 21:57
poate se tavaleste in ritm alert :D
cum e meciul?(pana acu am vazut 2 pareri opuse:))

rhadoo
8th August 2009, 21:58
Unde vezi tu ritm alert? La fiecare atingere cu un atversar, un jucator de la Unirea pica pe gazon si se tavaleste...

face parte din joc

Nightwish
8th August 2009, 21:58
Ted, au dat gol si de atunci incoace cad ca popicele :D

Novac
8th August 2009, 22:00
E fain meciul:yes:.

Ala e nervos ca l-a palit femeia si acum sta cu laptopul pe genunchi, in beci, si-si varsa furia pa campioni:D

Ted
8th August 2009, 22:00
Ted, au dat gol si de atunci incoace cad ca popicele :D
am mai vazut filmul asta :D


E fain meciul:yes:.
pana la urma cred ca ma uit si eu la repriza a doua,sa ma conving singur :)

Nightwish
8th August 2009, 22:01
face parte din joc

Perfect de acord cu tine... Ti se pare un stil de fotbal frumos? :)
PS: daca tot cad asa, eu propun sa faca si un memoriu dupa meci, sa fie suspendati cativa jucatori rapidisti :)

rhadoo
8th August 2009, 22:02
nu imi place,dar scopul scuza mijloacele
asta e!

Tyler Durden
8th August 2009, 22:16
Bai frate ce femele sunt astia de la Unirea, astia cred ca se unesc intre ei dupa moda Mimi!

On-topic: nu jucam mai nimic, daca scoatem un egal ar fi miracol.

Novac
8th August 2009, 22:19
Nu are nimic Bilasco... avea un muc in nas si-l deranja la respiratie:happy

El Pistolero
8th August 2009, 22:19
incep sa-i dau dreptate lui Nightwish
ce ocazie:headbang:

rhadoo
8th August 2009, 22:20
ocazie mare pt rapid,singur cu portaru...........

Novac
8th August 2009, 22:21
Hai ca vine si golul Rapidului, acusica:yes:

Vladek
8th August 2009, 22:22
Perfect de acord cu tine... Ti se pare un stil de fotbal frumos? :)
PS: daca tot cad asa, eu propun sa faca si un memoriu dupa meci, sa fie suspendati cativa jucatori rapidisti :)

Ei nu, ca portughezii CFR-ului nu se trantesc si nu trag de timp te pomenesti. E adevarat ca aia de la Urziceni cad si de la adierea de vant. Dar la fel fac toate "echipele mici". Si de multe ori si alea mari sau care se cred mari. Aici culegem rezultatul a ani de zile de mentalitate de rahat "sa moara dujmanii", "sa luam puncte echipei X sau Y". Cat timp "incurcam pe X", scopul scuza mijloacele. Fotbalul e optional.

J.Bond
8th August 2009, 22:29
Se joaca frumos. Unirea Urziceni cred ca va castiga,:ok:

tu26dor
8th August 2009, 22:38
un meci destul de placut. si eu cred ca va castiga urziceniul.

Novac
8th August 2009, 22:38
Cam nimic nu a trecut de Maftei.

E gata meciul, 1-0 se termina:yes:

tu26dor
8th August 2009, 22:42
totusi rapid domina si in sfarsit si-a creat si ceva ocazii...

Novac
8th August 2009, 22:52
Varza-i face Frunza pe dreapta

Cat p'aci sa intre la Urziceni in poarta... ghinion. Hai baaaa, faceti si voi ceva!

michai
8th August 2009, 22:55
ce final de meci:groggy:

Tyler Durden
8th August 2009, 22:58
Pacat, cred ca meritam un egal.

Q-Djyni
8th August 2009, 22:59
Felicitari castigatorilor ;)

Capul sus Rapid ;)

Novac
8th August 2009, 22:59
Fotbalul este nedrept Taylare... oricum felicitari pentru meciul frumos.

Cristina
8th August 2009, 23:00
cred ca merita si rapidul sa dea un gol acum pe final,dar ma bucura victoria unirii:D

Tyler Durden
8th August 2009, 23:01
Eh, n-am facut cine stie ce meci, oricum echipa nu se misca tocmai rau, mai ales avand in vedere ce atmosfera coposiana e la club.

spartacus
8th August 2009, 23:01
pacat..urziceni a avut noroc pe final.
probabil un egal ar fi fost mai meritat..

Nico21
8th August 2009, 23:06
Senzationala galeria rapidista....daca echipa s-ar ridica la nivelul suporterilor,am fi campioni la pas in fiecare an...

delaparis
8th August 2009, 23:13
Rapid a pierdut la limita contra unei echipe de CL :D ...

iulian_1976
8th August 2009, 23:15
Urziceniul fizic a stat extraordinar.
In defensiva ultimele 10 minute le-au jucat slab,in apropiere de poarta
in Ch.leag. e greu daca nu joci si la off-side.
In atac sunt cam cu 20% mai slabi ca anul trecut ,imi pare rau ptr Varga.
Siman un tampit,este parerea mea , ar avea de castigat si numai imprumutat la Urziceni.
...Semedo imi pare inutil la Urziceni insa o sti Petrescu ce o sti.

Rapid o echipa firava asa mi s-a parut,cred ca nu ia prins in forma pe Urziceni.

Charon
8th August 2009, 23:16
am si uitat ca astia o sa joace in liga,Doamne apara si pazeste!
cu jocul asta Urziceniul baga frica-n granzii vestului!:groggy:

Ted
8th August 2009, 23:24
Costin Lazar: "Vrem arbitri straini. Am vrut sa iesim de pe teren"
au fost probleme sau e "vesnica pomenire" de la infrangere?

tu26dor
8th August 2009, 23:29
un final destul de aprig disputat... rapid nu merita insa egalul. uriziceniul si-a facut jocul: a dat gol si apoi s-a apart cum a putu mai bine. i-a iesit si astazi. nu stiu insa daca in CL o vor face ceva cu asemenea joc... vom vedea.

Tyler Durden
8th August 2009, 23:31
Nu a spus Lazar asa ceva, a spus ca Hizo dorea la un moment treaba asta.:D

Charon
8th August 2009, 23:32
Costin Lazar: "Vrem arbitri straini. Am vrut sa iesim de pe teren"
au fost probleme sau e "vesnica pomenire" de la infrangere?
e trendul toamna-iarna printre echipele ligii 1!
pe pariu ca si maine seara vei vedea o combatanta imbratisand trendul?:D

Ted
8th August 2009, 23:35
pe pariu ca si maine seara vei vedea o combatanta imbratisand trendul?:D
cred ca stiu si care ... :D

Nico21
8th August 2009, 23:36
Ma fura ungurii in tara mea ?

eventHorizon
8th August 2009, 23:45
Costin Lazar: "Vrem arbitri straini. Am vrut sa iesim de pe teren"
au fost probleme sau e "vesnica pomenire" de la infrangere?

Jucatorii vroiau la un moment dat sa iasa de pe teren, la un indemn din joaca al lui Hizo, dar n-au iesit, a fost o chestie de 3-4 secunde. II ingalbenisera prea mult si s-au suparat. Nimic mai mult.

Felicitari Urziceniului! Dar daca joaca in asemenea hal in CL, sunt sanse mari sa vedem scoruri fluvii. In CL nu sunt jucatori ca Herea care s-o dea in nori din 5 metri si nici nu le trebuie multe ocazii sa te doboare.

Acum se vede cat de mult le lipseste Varga in atac. Dupa ce ca sunt plapanzi, vai de mama lor, alde Apostol, Frunza, Paduretu si Paraschiv si de abia fac faza defensiva li se mai da si sarcini pe contraatac.

Rapid a jucat bine, Cesinha si Lazar par sa lege bine mijlocul terenului, insa le lipseste cu desavarsire un atacant bun, devreme ce majoritatea ocaziilor au venit mai mult de la mijlocasi. Macar au liniste, ma gandesc ca daca era unu ca fecali la ei, Cesinha ar fi stat pe banca sa planga sau la coafor sa-si incerce peruca :D

La meciul cu Urziceniul ma duc sigur, si doar pt MM sa-l aplaud. :yeah:

Duba
8th August 2009, 23:51
Mihai Stoica pe GSP: "Băieții ăia din galeria Rapidului chiar vor să facă sex cu familia mea, dar familia mea nu vrea și ei nu înțeleg asta.

E tare MM-ul. :happy

Tyler Durden
8th August 2009, 23:55
MM isi merita toate injuraturile pe deplin, nu exista vreo spurcaciune mai infecta si ma provocatoare ca asta. Nu-i nimic, daca familia lui nu ne vrea, noi o vrem pe ea.

Charon
9th August 2009, 00:01
dar trebuie sa vrea?
baietii bat si f%t ca masina de cusut!:happy

eventHorizon
9th August 2009, 00:02
MM isi merita toate injuraturile pe deplin, nu exista vreo spurcaciune mai infecta si ma provocatoare ca asta. Nu-i nimic, daca familia lui nu ne vrea, noi o vrem pe ea.

Pun pariu ca acum s-a dus la rapidisti in tribuna, i-a injurat, le-a aratat ceva, chiar pocnit, iar dupa s-a intors pe banca.
Fetitele, mandrele de ele, din galeria voastra s-au suparat si, cu lacrimi in ochi, i-au cerut explicatii matahalei de MM. De unde injuraturi? Ce dezinformator MM asta...
Hai las-o asa. Asta e golanie, nu altceva.

newcool
9th August 2009, 00:03
una calda,una rece.altfel n-ar mai fi Rapidul,Rapid.:)

iulian_1976
9th August 2009, 00:03
Asa sunt galatenii in general cu simtul umorului:happy

Hizo: ,,nu meritam sa pierdem,a fost circ,,
Cacaciosul de Hizo mai bine si-ar creste nepotii si ar lasa un tanar antrenor sa se afirme.
Herea ca si Bud ,But cum ii spune s-au facut degeaba jucatori.:rolleyes:
Numai bine.

delaparis
9th August 2009, 00:03
MM isi merita toate injuraturile pe deplin, nu exista vreo spurcaciune mai infecta si ma provocatoare ca asta. Nu-i nimic, daca familia lui nu ne vrea, noi o vrem pe ea.

mult sex dar putin fotbal :(

:D

Charon
9th August 2009, 00:04
mult sex dar putin fotbal :(

:D

suna a deviza!:D

Tyler Durden
9th August 2009, 00:05
E golanie, dar in opinia mea e o golanie justificata. Razboiul cu acest soitar jalnic e vechi si a plecat de la provocarile lui. De ce nu e nimeni din Giulesti interesat de familia lui Marius Stan de exemplu? Raspunsul e simplu, omu' ala isi vede de treaba si se comporta ca un presedinte de club, nu ca un om din peluza. In opinia mea MM are parte de ceea ce merita.

Charon
9th August 2009, 00:06
E golanie, dar in opinia mea e o golanie justificata. Razboiul cu acest soitar jalnic e vechi si a plecat de la provocarile lui. De ce nu e nimeni din Giulesti interesat de familia lui Marius Stan de exemplu? Raspunsul e simplu, omu' ala isi vede de treaba si se comporta ca un presedinte de club, nu ca un om din peluza. In opinia mea MM are parte de ceea ce merita.

se va potoli si asta cum s-a potolit si Safta!;)

eventHorizon
9th August 2009, 00:07
Vezi de ce-l iubim? Atata timp cat el e certat cu dinamovistii si rapidistii, inseamna ca a ramas stelist :D

Si totusi, nu mai bine isi pun si baietii aia numele de ,,Justitiarii din GIiulesti"? Macar stie lumea ce e cu ei de se iau de MM :P

Tyler Durden
9th August 2009, 00:12
Pai vezi de ce-l uram? Pentru ca-l iubiti voi.:happy

Daca tu ca oficial cobori sa polemizezi cu peluza, inseamna ca trebuie sa te astepti la replici pe limba ei.;)

Charon
9th August 2009, 00:14
Marius Constantin la nationala :happy:happy:happy
Surdu la fel......

miril
9th August 2009, 00:16
MM a ramas stelist de la pumnii aia dati...stelistului adevarat, din tribune. Ce om, ce valoare! Rapidul va juca in acest sezon ca si in cel trecut. Ii las pe rapidisti sa spuna cum. Srdu, mai treaca merga, dar Constantin, un Tamas trecut pe la Rapid. Ii place lui Razvan, prea mult aerul de sub Tampa. Poate tampi! Sper sa inteleaga repede greseala.

Charon
9th August 2009, 00:18
MM a ramas stelist de la pumnii aia dati...stelistului adevarat, din tribune. Ce om, ce valoare! Rapidul va juca in acest sezon ca si in cel trecut. Ii las pe rapidisti sa spuna cum.
aplicam tactica racului,1 pas inainte,2 inapoi,ca la final sa sfarsim in tigaie!:D

miril
9th August 2009, 00:21
Sa inteleg ca in finala va schimbati... culoarea? Ar fi pacat. Schimbati in tango.

iulian_1976
9th August 2009, 00:21
M Constantin la nationala :groggy:
Surdu este bun intr-un anumit sistem de joc in rest daca si-a schimbat traseul este pierdut printre blocuri :rolleyes:

eventHorizon
9th August 2009, 00:24
MM a ramas stelist de la pumnii aia dati...stelistului adevarat, din tribune.
::ras-plans:
Hai ca asta e buna, mai ceva ca in telenovelele de pe Acasa sau Titanic. Melodramatic rau. Stelist adevarat. :ras-plans:
Fiti-ar capatana ta a draq, MM-ule, ca tocmai de cel mai adevarat stelist din tribune te-ai luat. Tu Zmeule, cum ai indraznit sa dai in Fat Frumos mancator de seminte? :mda:
Si-a cerut omu scuze, asta e la trecut. Toti gresim. Mai ales in fotbalul nostru condus de indivizi dubiosi. Unii ca Borcea sunt imbarligati cu arbitrii, altii ca Becali cu cheliosii si tzatzele oii, altii cu furatul industrializat...

Nu mai dorm la noapte, o sa stau sa meditez sa vad cum ajung ca tzaranul ala stelist adevarat :ras-plans:
Sper totusi ca erai doar ironic :D

Icebox
9th August 2009, 01:48
Pacat ca noi, suporterii, am fost, si vom fi probabil si in viitorul apropiat cu 10 clase peste echipa. S-a cantat cu 20 de minute inainte de a incepe meciul, tare, pacat ca n-avem jucatori care sa ne merite. :cool:

Leo
9th August 2009, 08:46
Atat Urziceniul cat si Rapidul cer arbitrii straini. Oare de ce ?

Duba
9th August 2009, 09:14
Pun pariu ca acum s-a dus la rapidisti in tribuna, i-a injurat, le-a aratat ceva, chiar pocnit, iar dupa s-a intors pe banca.
Fetitele, mandrele de ele, din galeria voastra s-au suparat si, cu lacrimi in ochi, i-au cerut explicatii matahalei de MM. De unde injuraturi? Ce dezinformator MM asta...
Hai las-o asa. Asta e golanie, nu altceva.

E chiar tiganie! Tiganie de tiganie. I-ati vazut pe 'baietii' care au intrat in conflict cu Stoica? Toti brunetei si burtosi. Toti sustinatori ai spiritului rapidist - flegme, injuraturi etc.

six
9th August 2009, 09:23
un egal era mai echitabil...:)

Tyler Durden
9th August 2009, 09:40
E chiar tiganie! Tiganie de tiganie. I-ati vazut pe 'baietii' care au intrat in conflict cu Stoica? Toti brunetei si burtosi. Toti sustinatori ai spiritului rapidist - flegme, injuraturi etc.

Vezi-ti ma de Mustata al tau, de Jean si de alti cocalari flausati de la voi de la Nord, bai spurcaciune batrana. Nici nu erau tigani, dar ce sa-i ceri unuia ca tine imbatranit in venin.

Lloyd Banks
9th August 2009, 10:10
Iar au castigat astia aiurea, joaca, ca o echipa mica se apara tot meciul, un contraatac ceva, iese vreun gol, daca nu arbitru face "dreptate". Dinamo si Rapid furate etapa de etapa echipa ciobanului ajutata etapa de etapa(sau daca nu e furata-mai rar- macar e arbitrata corect). Sa fie doar o coincidenta?!? Diseara Cfr-ul trebuie sa se pregateasca sa joace si contra arbitrului...trebuie sa fie hell of a team sa-i bata pe hoti cu tot cu arbitru...

Atiase
9th August 2009, 11:34
E chiar tiganie! Tiganie de tiganie. I-ati vazut pe 'baietii' care au intrat in conflict cu Stoica? Toti brunetei si burtosi. Toti sustinatori ai spiritului rapidist - flegme, injuraturi etc.
Esti un rasist prost.Subliniez ca esti prost caci am intalnit si rasisti destepti ,capabili sa'si motiveze si argumenteze obiectiv conceptia.

Duba
9th August 2009, 11:47
Esti un rasist prost.Subliniez ca esti prost caci am intalnit si rasisti destepti ,capabili sa'si motiveze si argumenteze obiectiv conceptia.


Copile, n-ai inteles nimic din mesajul meu. Deh, rapidist get-beget, invatat cu injuratura si flegma.

Tiganie, pt. cultura ta nu inseamna neaparat ca ai ceva cu tiganii. Tiganine mai inseamna printre altele needucat, asa cum sunt majoritatea rapidistilor, inclusiv a celor care l-au injurat de famile pe M. Stoica.


Vezi-ti ma de Mustata al tau, de Jean si de alti cocalari flausati de la voi de la Nord, bai spurcaciune batrana. Nici nu erau tigani, dar ce sa-i ceri unuia ca tine imbatranit in venin.

P.S.
Poate moderatorii se seziseaza si-i avertizeaza pe cei care deja au inceput sa jigneasca. Sau rapidistii au alt regulament pe acest forum?

Tyler Durden
9th August 2009, 11:49
Incredibil ce tupeu are asta, e exact ca Mimi, el provoaca si apoi se asteapta ca lumea sa-l aplaude.

Duba
9th August 2009, 11:51
Incredibil ce tupeu are asta, e exact ca Mimi, el provoaca si apoi se asteapta ca lumea sa-l aplaude.

Ce am provocat mai asta care te identifici cu corsicanii? Adevarul pe care l-am exprimat, in opinia ta e provocare?

Tyler Durden
9th August 2009, 11:53
Adevaru' ala e doar in capul tau. In creierul tau atrofiat si simplist, rapidismul se reduce doar la cateva lucruri negative. Ai si tu 2 marote, Dinamo egal mizeria fotbalului romanesc si Rapid egal tigani. Le repeti ca o moara stricata si apoi cand esti atacat mai faci si pe dom'soara de pension, sedusa si abandonata.

Datenshi
9th August 2009, 11:58
Pacat ca noi, suporterii, am fost, si vom fi probabil si in viitorul apropiat cu 10 clase peste echipa. S-a cantat cu 20 de minute inainte de a incepe meciul, tare, pacat ca n-avem jucatori care sa ne merite. :cool:

Hai lasa, ca jucatori mai avem. Au fost cativa exasperanti (Herea si Bozo in primul rand), dar vina e a antrenorului meciul asta. Nu a fost el mare antrenor niciodata, dar acum da si semne de scleroza.

Duba
9th August 2009, 11:59
Am spus ca rapid = tiganie. E cu totul si cu totul altceva. Repet, tiganie inseamna a fi needicat si necivilizat. Asa cum sunt majoritatea suporterilor de sub pod. Nu eu sunt cel care a facut aceasta remarca. Dintotdeauna ati fost asociati cu tigania. V-au spus-o toti oamenii de fotbal. De la Dinu la MM. Stiu ca adevarul doare, insa trebuie sa vi-l asumati. Invatati sa fiti civilizati si nimeni nu se va mai lua de voi. Nici macar MM-ul.

Tyler Durden
9th August 2009, 12:03
Eh las', ca nici aia de langa cimitir nu-s alcatuiti din alta plamada, numai ca pentru asta trebuie sa privesti cu ambii ochi, iar tu n-ai cum sa vezi lucrul asta pentru ca suferi de sindromul Gica Chioru. Chiar toti oamenii de fotbal au spus ca suntem asociati cu tigania? Inseamna ca tu cunosti doar putini oameni de fotbal... Rapid nu o fi el chiar farmecul vietii, insa cu siguranta are un farmec pe care tu ca suporter al unei echipe militare n-ai cum sa-l intelegi.

Datenshi
9th August 2009, 12:04
Duba, i-ai controlat tu pe toti sa vezi ca sunt needucati? Pleaca de aici daca nu ai chef sa discuti despre meci, de gogomaniile tale pe tema asta cu tiganii s-a saturat toata lumea. Daca mai continui discutia, voi considera trolling.

Duba
9th August 2009, 12:35
Duba, i-ai controlat tu pe toti sa vezi ca sunt needucati? Pleaca de aici daca nu ai chef sa discuti despre meci, de gogomaniile tale pe tema asta cu tiganii s-a saturat toata lumea. Daca mai continui discutia, voi considera trolling.

Bai Datenshi, asa ai invatat tu sa moderezi????

Am trimis report la acest mesaj:

Adevaru' ala e doar in capul tau. In creierul tau atrofiat si simplist, rapidismul se reduce doar la cateva lucruri negative. Ai si tu 2 marote, Dinamo egal mizeria fotbalului romanesc si Rapid egal tigani. Le repeti ca o moara stricata si apoi cand esti atacat mai faci si pe dom'soara de pension, sedusa si abandonata.

Astea nu-s jijniri mai moderatorul lui peste? Chiar nu ti-e rusine? Din cauza unui ca tine, forumul a ajuns o mocirla, unde Des Esseintes se simte nemaipomenit, fiind tinut in brate de fiecare data. RUSINE!!!!!

Lordliv
9th August 2009, 12:49
pentru mine,o surpriza placuta jocul rapidului!

delaoltenia
9th August 2009, 13:40
Un meci frumos care ar fi trebuit sa se termine egal dupa cum a decurs jocul.Felicitari invingatoarei si invinsei.

Elgorriaga
9th August 2009, 15:22
Am spus ca rapid = tiganie. E cu totul si cu totul altceva. Repet, tiganie inseamna a fi needicat si necivilizat. Asa cum sunt majoritatea suporterilor de sub pod. Nu eu sunt cel care a facut aceasta remarca. Dintotdeauna ati fost asociati cu tigania. V-au spus-o toti oamenii de fotbal. De la Dinu la MM. Stiu ca adevarul doare, insa trebuie sa vi-l asumati. Invatati sa fiti civilizati si nimeni nu se va mai lua de voi. Nici macar MM-ul.

Hai mai plimbă ursu, băi trollule! :rosu:

Elgorriaga
9th August 2009, 15:28
am si uitat ca astia o sa joace in liga,Doamne apara si pazeste!
cu jocul asta Urziceniul baga frica-n granzii vestului!:groggy:

:happy Corect! O să tremure ăia ca piftia, bate Urzicenii la ei ca la fasole.

Aștept cu interes primul gol "Uniric" ever în cupele europene. În stilul ăsta, mi-e teamă că fericitul eveniment va avea loc în ediția 2010-2011 ...

delaoltenia
9th August 2009, 15:28
si-a spus omul parerea,unde vezi trolling?

Datenshi
9th August 2009, 15:58
Parea lui despre etnia si caracterul suporteilor echipelor le poate discuta in alte parti, asta e threadul de meci si se discuta despre meci.

Novac
9th August 2009, 16:02
Deci asa, despre meci :mda:

revad acum meciul si pot sa afirm cu tarie ca rapidistii nu au vrut sa bage mingea in ate, la cate ocazii au fost era imposibil sa nu scota macar un egal, :D deci ati facut blat!

samar
9th August 2009, 16:06
deci ati facut blat!

:happy:happy:happy Cred ca Herea a facut in asa fel incat blatul sa fie posibil :D

delaoltenia
9th August 2009, 16:08
..la rug cu el :cry:

Atiase
9th August 2009, 16:59
Tiganie, pt. cultura ta nu inseamna neaparat ca ai ceva cu tiganii. Tiganine mai inseamna printre altele needucat, .

*******ule,asta se numeste rasism.

miril
10th August 2009, 18:38
Asta am vrut si eu sa spun despre faza golului:

http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?video_id=23238