PDA

View Full Version : Etapa 2: Otelul Galati - Ceahlaul Piatra Neamt 0-0



Elphax
3rd August 2009, 11:40
Otelul Galati - Ceahlaul Piatra Neamt, sambata 8 august, ora 18:00, GSP TV

illazio
3rd August 2009, 12:24
bat moldovenii :D

six
3rd August 2009, 12:32
...de dunare...:D

Doctor_Satan
3rd August 2009, 13:14
Pinalti nu mai e ce-a fost. Nu cred ca ne vor pune probleme, chiar daca-l avem pe Munti antrenor. :D

Tyler Durden
3rd August 2009, 14:29
Bate Otelul, deci 1.

Steel Jar
3rd August 2009, 14:34
Personal, nu imi era dor de pinalty.......absolut deloc chiar.
La Mioveni am jucat slab, dar acum o sa vedem daca se schimba ceva in bine.

scorpiuta
3rd August 2009, 17:28
am votat x, sper sa ma insel si sa castige Ceahlaul . O sa fie insa foarte greu, Otelul este o echipa buna acasa, dar din cate stiu ceahlaul nu prea a luat puncte de la galati:(. Oricum meci de urmarit!

Denis
3rd August 2009, 18:10
Eu imi doresc revenirea jucatorilor Salageanu si Viglianti, iar Baotici sa ramana inca o etapa in poarta Otelului desi lui Kolev i-a expirat deja suspendarea.

1 SOLIST.

Cristian
3rd August 2009, 18:18
Ultimul meci Otelul - Ceahlaul s-a terminat 4-1 :)

YoNuTzz
4th August 2009, 00:55
1 solist

Dregan
4th August 2009, 08:38
Eu imi doresc revenirea jucatorilor Salageanu si Viglianti, iar Baotici sa ramana inca o etapa in poarta Otelului desi lui Kolev i-a expirat deja suspendarea.

1 SOLIST.
Salageanu revine de azi la antrenamente (http://www.dunareabatrana.com/component/content/article/34/488.html#comments)

stiintacv
4th August 2009, 11:02
1 solist.

delaoltenia
4th August 2009, 13:56
1x...Ceahlaul a aratat ca nu e victima sigura.

Andrei_PN
4th August 2009, 19:13
Hai Ceahlaul !!!/OLE/

PIETREANU
5th August 2009, 13:37
Eu merg la un meci egal dar posibil ar fi sa bata ca Ceahlaul nu mai echipa aceea din trecut ! :ok:
HAI CEAHLAUL !:yeah:

delaoltenia
5th August 2009, 13:59
Nu va umflati in pene,daca ati facut un meci relativ bun cu Steaua nu inseamna ca bateti tot ce prindeti in actualul sezon. :D

Leo
5th August 2009, 16:54
Castiga Ceahlaul.

Denis
5th August 2009, 17:43
Salageanu revine de azi la antrenamente (http://www.dunareabatrana.com/component/content/article/34/488.html#comments)

Da, o veste foarte bună! Însă nu cred că va fi apt de joc încă din primul minut. A lipsit mai bine de 2 săptămîni din antrenamentele Oțelului, și cred că a pierdut prea mult din pregătirea fizică.

Și nu doar Pătraș poate juca pe stânga ci și Ibeh și Mojsov. Eu aș opta pe o linie de mijloc: Ibeh - Mojsov - Paraschiv - Antal. A dat randament in prima etapă.

mihai_alex
5th August 2009, 21:21
Unde ai vazut tu ca a dat randament?

isshmen
6th August 2009, 03:31
Nu prea ma intereseaza meciul asta :P

drughi
6th August 2009, 05:17
1 solist cu steaua ati facut antijoc v-ati bagat pe 3 linii:nah::nah::nah:

Marius.B
6th August 2009, 17:17
Meciul se va disputa fara spectatori.

mihai_alex
6th August 2009, 21:50
Stan merita cate un flit intre ochi de la fiecare suporter.

Echo
7th August 2009, 07:24
70% vina lui Stan.
30% vina lui Ștefan.
Să-i urăm bună revenire lui pinalti în liga I. Chiar ne era dor. :angry:
Însă acum stau eu și mă întreb... oare chiar nu i-a trecut într-un an (sau mai bine chiar) prin cap lui Stan că se poate oricând întâmpla una ca asta ??? :(
Ce să mai zicem, am ajuns de râsul curcilor. Mai rău... și de râsu' lui pinalti, care-ncepe încet dar sigur să-și revină la forma lui adevărată.

Denis
7th August 2009, 08:25
Mihai, nu mutarea lui Ibeh pe stanga si intrarea lui Antal pe flancul drept a dat scantei jocului nostru in a doua repriza?:) Para si Mojsov putin cam stersi, dar desi nu au evoluat excelent pe faza de atac au fost siguri pe planul defensiv. Mai era si Giurgiu acolo dar el juca putin mai retras. In fine, eu vreau sa vad aceasta linie de mijloc in urmatoarea etapa, si sa avem doi atacanti: Axente - Matei.

Eventual ceva de genu: Baotic - Siminic, Jelev, Giurgiu, Rapa - Ibeh, Mojsov, Paraschiv, Antal - Axente, Matei :cool:

mihai_alex
7th August 2009, 09:49
A dat scantei,insa ocazii nu.

Vladek
7th August 2009, 10:30
Bate Otelul si slugile credincioase ale lui Borcica mai fac un pas spre divizia a doua.

Denis
7th August 2009, 12:24
Bate Otelul si slugile credincioase ale lui Borcica mai fac un pas spre divizia a doua.

Bate Otelul si mai face un pas catre titlu:cry:

Vladek
7th August 2009, 12:51
Bate Otelul si mai face un pas catre titlu:cry:

Fiecare vede ce vrea :D

scorpiuta
7th August 2009, 13:37
Bate Otelul si slugile credincioase ale lui Borcica mai fac un pas spre divizia a doua.

dupa cum decurg lucrurile la anul o sa fiti in B alaturi de "sluga credincioasa a lui Borcea" ; licenta va fi tot mai greu de obtinut, bani la Galati nu sunt, noctura nu, tunichete ioc. Imi aduc aminte de prima mea prezenta pe stadionul din galati de acum 2 ani, cand ceahlaul a luat bataie cu 3-1 (victorie absolut meritata) am remarcat starea jalnica a stadionului (arata ca o cutie de chibrituri, scaune rupte, wc lipsa pentru suporteri oaspeti). Imi pare rau pentru voi, aveti o echipa cu nume in Romania, dar Stan ar fi bine s a nu mai dea vina pe altii ci sa mai investeaasca din banii de transferuri si in stadion. In rest, numai bine si bafta in campionat.

N.B. Meciurile de la Galati tot timpul au fost grele pentru Ceahlaul, asa ca pentru duminica sper sa nu ne-o dati rau. 1 (80%), x (20%) 2 (0%).

Cristian
7th August 2009, 13:47
Scorpiuta: Norocul vostru la Piatra Neamt s-a chemat Gheorghe Pinalti Stefan care a ajuns la primarie. Daca nu ajungea acolo, aveati stadion si mai naspa ca al nostru. Asta e Stadionul Otelul e proprietate privata Arcelor Mittal Galati iar indianul nu prea doreste sa dea bani. Insa asa e, e si vina lui Stan ca el a iesit sa spuna ca avem buget 5,5 milioane de euro, si era oarecum normal sa ne penalizeze cei de la Liga si jandarmerie pentru ceea ce ne lipseste. Vorbesti de parca nu-ti mai amintesti cum arata stadionul Ceahlaul intre 1992 si 2006...

mateiasi
7th August 2009, 13:52
@scorpiuta: Ai dreptate, obiectivul nostru este evitarea retrogradarii - nu pe cale sportiva, ci pe cale administrativa. Conducerea clubului e iresponsabil de zgarcita si in mod cert va ignora problema nocturnei (sperand ca Stan se va descurca si va obtine o noua amanare), iar la anul vor da din colt in colt atunci cand nu vom mai obtine licenta. Daca acum o mai scot la capat, la anul nu vor avea nici o sansa: nocturna nu se poate monta in 2 saptamani, precum turnichetele.

Pacat de echipa...

Denis
7th August 2009, 13:55
De ce nu se suie galeria pe blocul din apropiere cand jucam cu portile inchise? Striga de-acolo si tot se aude ceva.:D

Cristian
7th August 2009, 13:59
De ce nu se suie galeria pe blocul din apropiere cand jucam cu portile inchise? Striga de-acolo si tot se aude ceva.:D

Tie iti cam arde de glume, insa situatia prezentata de mateiasi e cat se poate de reala.

mihai_alex
7th August 2009, 14:00
am remarcat starea jalnica a stadionului (arata ca o cutie de chibrituri, scaune rupte, wc lipsa pentru suporteri oaspeti).

Daca si stadionul nostru se afla in stare jalnica,ce sa mai spun de altele?si am fost pe cateva stadioane in tara asta.
La nivel de tribuna Ghencea arata mult mai rau decat Otelul.
Si asta cu o cutie de chibrituri ai mai spus-o tu o data,mai de mult,si nu inteleg ce vrei sa spui prin asta,pentru ca fiecare persoana are loc suficient sa stea confortabil pe scaune,nu-i deloc ingramadit in interior,iar vizibilitatea e foarte buna la cei 4 m distanta fata de linia de out a terenului.
Ingramadit e in exterior unde e sufocat de chioscuri,inainte erau chiar si garaje,mai sunt si blocurile din spatele tribunei a 2-a,si o casa in coltul tribunei 1,insa pe mine nu m-a deranjat niciodata.
Asta a fost un stadion menit pentru o echipa de cartier,pentru ca nimeni nu se gandea ca Otelul va deveni echipa fanion a orasului.In 1983 cand a fost construit stadionul, Dunarea ne reprezenta in Liga 1.
In orice caz,orice Galatean prefera stadionul Otelul in detrimentul oricarui stadion cu pista,chiar si al Ceahlaului.

mihai_alex
7th August 2009, 14:06
@scorpiuta: Ai dreptate, obiectivul nostru este evitarea retrogradarii - nu pe cale sportiva, ci pe cale administrativa. Conducerea clubului e iresponsabil de zgarcita si in mod cert va ignora problema nocturnei (sperand ca Stan se va descurca si va obtine o noua amanare), iar la anul vor da din colt in colt atunci cand nu vom mai obtine licenta. Daca acum o mai scot la capat, la anul nu vor avea nici o sansa: nocturna nu se poate monta in 2 saptamani, precum turnichetele.

Pacat de echipa...
Otelul nu va retrograda nici macar pe cale administrativa,pentru ca in mintea boului din conducerea clubului solutia e una foarte simpla! Vom juca la Constanta sau Buzau.

mateiasi
7th August 2009, 14:46
Sper sa nu fie atat de prosti: un simplu calcul le-ar arata ca sumele pierdute la vanzarea de bilete (cati constanteni sau buzoieni vor veni la meciurile Otelului?), coroborate cu sumele pierdute pe deplasari si pe chirie (Farul si Gloria vor cere bani multi pentru a ne permite sa jucam pe stadioanele lor) vor fi mai mari decat pretul nocturnei.

mihai_alex
7th August 2009, 14:55
Or sa fie atat de prosti pentru ca Stan a declart asta la Tv Galati de cateva ori.
Daca Stan punea la banca cate 400 de mii de euro de cand tot promite nocturna,acum aveam si nocturna si turnicheti.

Am platit sute de mii de euro cumulat la salarii pentru jucatori care nici nu prindeau banca de rezerve,se puteau gasi bani,sau o sponsorizare,zic eu.

Stan asteapta de la altii sa faca lucrurile astea,el e presedinte degeaba.

Denis
7th August 2009, 21:15
@mateiasi & mihai: va dau perfecta dreptate. Stan, inafara de cuvinte sofisticate si promisiuni facute in vant nu are absolut nimic. Ne trebuie un presedinte nou care sa nu vina la echipa pentru propriile interese, ci pentru a rasturna situatia delicata a echipei intr-una care ne-ar da posibilitatea sa ne luptam pentru titlu. De ani de zile ne tot promite ca vom avea nocturna, dar stadionul nostru nu se afla pe Luna sau pe planeta Marte, e chiar aici pe Pamant. Nu e un lucru atat de imposibil precum o face Stan sa para. Am ramas codasii ligii I.:headbang: Un antrenor, presedinte, sau director care nu se tine de cuvant nu are ce cauta in la clubul nostru, dar unul care mananca ***** de ani de zile trebuia sa zboare de mult.

iulian_1976
8th August 2009, 00:07
Singura solutie este M.M si Dan Petrescu la Otelul :rolleyes:

Insa cum Stan cu M.M nu se inghit, eu sper totusi Dorinel sa nu bage Otelul in B.:D. Stiu ca situatia nu este roza Stan tot asteapta mare investitor,s-ar gasi bani ptr niste turnicheti:D
In plus hai sa judecam logic la retrogradare eu vad Astra,Inter Pitesti,Alba Iulia.
+ potentiale Poli Iasi chiar daca au nocturna, Otelul,Pandurii,Bistrita :rolleyes:

...asta daca Stan nu o rezolva administrativ si Dorinel si mai repede:D

Dregan
8th August 2009, 00:49
Cred ca avem un lot puternic. Sunt slabe sansele sa ne batem la retrogradare anul asta. La noi altele sunt problemele... (http://www.dunareabatrana.com/editoriale/v-dregan/500-suporteri-fara-echipa.html)

Denis
8th August 2009, 08:28
Singura solutie este M.M si Dan Petrescu la Otelul :rolleyes:

Insa cum Stan cu M.M nu se inghit, eu sper totusi Dorinel sa nu bage Otelul in B.:D. Stiu ca situatia nu este roza Stan tot asteapta mare investitor,s-ar gasi bani ptr niste turnicheti:D
In plus hai sa judecam logic la retrogradare eu vad Astra,Inter Pitesti,Alba Iulia.
+ potentiale Poli Iasi chiar daca au nocturna, Otelul,Pandurii,Bistrita :rolleyes:

...asta daca Stan nu o rezolva administrativ si Dorinel si mai repede:D

Atata timp cat Stan va fi la Otelul, nu se va gasi investitor. Inafara de suporteri, la noi totul este de Liga II: jucatori, antrenori, stadion, si investitori. Dar totusi jucatorii care vin la Otelul gasesc ambitia de a juca la nivelul ligii I. Am batut Interul; dupa ce jucam si cu cealalta nou promovata, Ceahlaul, si apoi cu cele 4 echipe care se bat la titlu vom putea spune la ce nivel jucam. Pana atunci nu cred ca avem de ce sa ne legam la cap. Si in cele din urma e posibil sa jucam chiar si pana la iarna fara spectatori. N-am reusit sa instalam niste turnicheti blestemati in 2 ani si o vom face acum??:sleep:

mihai_alex
8th August 2009, 09:54
1 an Rave,nu 2.
Pe la mijlocul lui Mai 2008 Stan anunta ca va trebui sa montam turnicheti la portile stadionului.

1 an si 3 luni mai tarziu,avem aceeasi problema.

In primavara lui 2006,si de mai multe ori dupa aceea,Stan declara ca ne vom monta nocturna in vara anului 2007,apoi 2008,apoi 2009...nu avem nici la ora actuala.

mihai_alex
8th August 2009, 11:46
Stan arunca vina pe altii pentru incapacitatea lui de a fi convingator,nu-i de mirare ca nu prea avem sponsori.
Marius Stan a declarat pentru presa galateana :

Domnii din conducerea ArcelorMittal Galați au deblocat imediat fondurile necesare pentru achiziționarea instalației de turnicheți, astfel că vom juca fără suporteri doar meciul cu Ceahlăul. S-a semnat contractul pentru aducerea instalației și, din cîte am înțeles, joi, cu două zile înaintea meciului cu Steaua, totul va fi pus la punct.

Intrebat de ce pana acum nu s-a rezolvat mai repede ,in maniera binecunoscuta Stan a raspuns:

“Păi, le-am explicat de 100 de ori cît de important este să instalăm turnicheții. Dar nu m-a băgat nimeni în seamă. La noi, în România, este nevoie să moară un om pentru a se face un punct de prim ajutor. Sper să nu ajungem în situația de a juca un an în Divizia B, pentru a avea nocturnă pe Oțelul. Căci, se știe, dacă pînă la începutul sezonului următor nu vom avea nocturnă, vom fi retrogradați fără drept de apel. Trag speranță că episodul cu turnicheții să ne fi fost tuturor învățătură de minte”

Denis
8th August 2009, 13:36
Eu cred ca nici in 2010 nu vom avea nocturna... De cand se va declara montarea nocturnei pana va incepe constructia va dura intre 4-5 luni urmate de vreo 2 luni cat dureaza montarea ei, si nu cred ca acest lucru se va declara prea curand. Turnichetii dai naibi, ca se instaleaza usor in mai putin de o saptamana, dar asta nu vrea sa scoata 400k din bugetul nostru de tranferuri. Ne-ar lua tuturor cate o piatra de pe suflet. Un magazin, niste turnicheti, si o nocturna ar creste considerabil numarul de fani si spectatori la meciurile de acasa, dar cine-i bou nu pricepe asta.

cristicristian
8th August 2009, 14:04
fac egal

Hard
8th August 2009, 14:15
cum ma sa nu ai turnicheti in anul 2009 ? ? :cry:

Q-Djyni
8th August 2009, 14:20
Singura solutie este M.M si Dan Petrescu la Otelul :rolleyes:

Insa cum Stan cu M.M nu se inghit, eu sper totusi Dorinel sa nu bage Otelul in B.:D. Stiu ca situatia nu este roza Stan tot asteapta mare investitor,s-ar gasi bani ptr niste turnicheti:D
In plus hai sa judecam logic la retrogradare eu vad Astra,Inter Pitesti,Alba Iulia.
+ potentiale Poli Iasi chiar daca au nocturna, Otelul,Pandurii,Bistrita :rolleyes:

...asta daca Stan nu o rezolva administrativ si Dorinel si mai repede:D

Vezi ca e Curtea de Arges,nu Pitesti.

Otelul nu va retrograda,are fata de top 10 fara doar si poate :ok: Una din echipele pe care le simpatizez :)

Succes cu Ceahlaul,sper sa ii bateti ;)

mihai_alex
8th August 2009, 14:28
cum ma sa nu ai turnicheti in anul 2009 ? ? :cry:

In 2007 erau doar doua stadioane cu asa ceva,Steaua si Ceahlaul.

Din cate am inteles Stan nu poate investi bani din bugetul echipei in stadion pentru ca acesta apartine combinatului,nu echipei(actionarilor).
Dar Becali cum a investit?desi stadionul nu-i apartine?,sau tabela aia din ce bani a cumparat-o?eu zic ca n-a vrut.

Cristian
8th August 2009, 14:53
Da ma si daca ar investi din bugetul echipei si ar ridica acea noctruna nu cred ca ar veni astia din combinat sa o darame. In fond si la urma urmei tot ei dau bani.

Denis
8th August 2009, 17:13
Mai stii ce-i mai caca mintea si pe indienii astia zgarciti?

mihai_alex
8th August 2009, 17:23
Zgarciti?sa nu uitam ca ei doar ne sponsorizeaza,si e de multi ani de departe cel mai mare contract de sponsorizare din tara.Echipa apartine actionarilor Romani,nu indienilor,nu combinatului.

barbarella
9th August 2009, 00:59
Vezi ca e Curtea de Arges,nu Pitesti.

Otelul nu va retrograda,are fata de top 10 fara doar si poate :ok: Una din echipele pe care le simpatizez :)

Succes cu Ceahlaul,sper sa ii bateti ;)

Si eu ii simpatizez, au echipa frumoasa si valoare de top 10. FORZA OTELUL, dati-i o migrena lui Pinalty.:ok:

Denis
9th August 2009, 07:47
Zgarciti?sa nu uitam ca ei doar ne sponsorizeaza,si e de multi ani de departe cel mai mare contract de sponsorizare din tara.Echipa apartine actionarilor Romani,nu indienilor,nu combinatului.

Pi eu nu vorbeam de actionarii romani. Vorbeam de indienii astia zgarciti. Nu i-ar durea mana sa bage 2 degete in buzunar si sa scoata ceva si pentru noi. De altfel asa sunt indienii...EXTREM de zgarciti. Si aici in Atlanta sunt o multime de indieni care vin sa stea la hotel pentru business (patroni a 10-20 hoteluri prin toata lumea) si ma intreaba:

- Aveti periute de dinti gratis?
- Da.
- Vreau si eu una... Dar pasta de dinti gratis, aveti?
- Da. (scot un tub destul de maricel de vreo 24 de grame)
- Imi mai dai unul?

Si daca nu ma f*t la cap toata noaptea cu intrebari deastea. Astia vor tot ce-i moaca frate! Nu sunt zgarciti deloc, ci FOARTE zgarciti! De-aia zic ca n-o sa pupam noi niciodata vre-un ban de la zgarcitii astia. (pe langa suma IMENSA care o primim de la ei:sleep:)

Otelul Galati
9th August 2009, 09:33
Sper Sa Bata Otelul Dar Am Auzit Ca Suporterii Nu Intra La Meci Este Adevarat :ras-plans:

Cristian
9th August 2009, 09:44
Si e ceva de ras ???

mihai_alex
9th August 2009, 09:52
Daca vreti sa intrati la meci,duceti-va la Stan si flititi-l in frunte.

Otelul Galati
9th August 2009, 10:01
Fara Suporterii O Sa II Fie Greu Otelului . Cum Sa Nu Lasi Suporterii In Prima Etapa Acasa Sa Vina La Meci . Ce Jigodie , Stan Trebuie Sa Plece De La Otelul .
Stan Are De La Mn :rosu:

Cristian
9th August 2009, 10:03
Crezi ca numai in prima etapa de acasa se va juca fara suporteri ??? Eu ma astept si la meciul cu echipa care joaca la margine de Bucuresti :)

Denis
9th August 2009, 11:24
Pai cica 90% vom avea suporteri in etapa a 4-a. Dar asta bineinteles, a fost spusa de Stan.:D

Cristian
9th August 2009, 11:25
Mai crede cineva ceea ce spune stan ??? Ori ca vorbeste stan ori ca vorbeste boc tot aia e.

Denis
9th August 2009, 12:27
Mai corect era: "ori ca vorbeste stan, ori ca vorbeste lordul.......".:D

delaoltenia
9th August 2009, 13:29
Aveam impresia ca meciul asta s-a jucat aseara..

Otelul Galati
9th August 2009, 13:38
Deci Am Auzit Ca Niste Firme Din Bucuresti Vor Sa Investeasca La Otelul Si Ar Fi Foarte Bine Daca Ar Face Asta Dar Nu Prea Cred Eu Ca O Sa Se Intample . :(

Denis
9th August 2009, 13:46
Deci Am Auzit Ca Niste Firme Din Bucuresti Vor Sa Investeasca La Otelul Si Ar Fi Foarte Bine Daca Ar Face Asta Dar Nu Prea Cred Eu Ca O Sa Se Intample . :(

De la cine ai auzit tu asta?


Aveam impresia ca meciul asta s-a jucat aseara..

Au jucat ai tai aseara... cred ca esti bucuros de victorie.:D Din pacate Otelul joaca azi la 18.00, adica 11.00 dimineata la mine..... deci o sa fiu la biserica...

Cipri
9th August 2009, 14:00
Ramane cum am stabilit : bat moldovenii :D :D :D :cry:
Nu stiu ce ma face sa cred ca asta e meci de x2 . ,,Flocea" stie cum sa gestioneze astfel de partide .

delaoltenia
9th August 2009, 14:11
...Au jucat ai tai aseara... cred ca esti bucuros de victorie.:D Din pacate Otelul joaca azi la 18.00, adica 11.00 dimineata la mine..... deci o sa fiu la biserica...

ma faci sa repet,daca nu ma-nsel ti-am mai spus....ai mei sunt STEAUA,cea mai iubita echipa din Romania.:D

Cristian
9th August 2009, 14:17
Dario nu as putea, sa te confunde cu un dinamovist ??? Probabil de la prima litera a userului ti se trage :cry:

delaoltenia
9th August 2009, 14:20
ai gluime Cristi..eu dinamovist?..nici mort. :D

J.Bond
9th August 2009, 14:20
Castiga Otelul Galati.:ok:

mihai_alex
9th August 2009, 18:11
ai gluime Cristi..eu dinamovist?..nici mort. :D

Dinamovist,stelist...tot aia e pentru noi.



Arata frumos stadionul gol,in afara de peluza nord unde-s rupte cateva scaune.In sfarsit au disparut si reclamele alea de pe garduri.

mihai_alex
9th August 2009, 18:21
Nu prea l-am vazut pe Paraschiv ratand asa ceva.

mihai_alex
9th August 2009, 18:48
Aratam mai bine fata de etapa trecuta,insa suntem in continuare neconvingatori.
Mojsov n-are ce cauta in echipa,vreau sa-l vad pe Iorga in locul lui dupa pauza.

Denis
9th August 2009, 19:22
Mojsov parca joaca in apa frate. Si un copil de 14 ani ar da o pasa mai puternica decat Mojsov.

La acelasi lucru ma gandeam si eu, Mihai. Iorga in locul lui Mojsov.

mihai_alex
9th August 2009, 19:52
Cat a putut sa ma enerveze comentatorul care se face ca le stie pe toate.

Doar 1 punct,insa am avut un joc mai consistent,cu faze mai multe de atac,si constructie mai buna,un joc in crestere.Cu apararea super aglomerata a Ceahlaului ne-am oprit aproape mereu la marginea careului.Poate cu acel plus pe care l-ar fi adus publicul,am fi castigat acest meci.
Avem in continuare nevoie de sclipirile lui Salageanu si Viglianti.
Paraschiv.de departe omul meciului.

Denis
9th August 2009, 19:59
Mi-a placut cum au jucat Paraschiv, Rapa si Antal. Matei a jucat si el binisor atat cat a jucat. Restul jucatorilor s-au miscat ca niste corpse. Partida trebuia jucata cu 2 atacanti, 3 mijlocasi, si 4 fundasi, iar Paraschiv sa ramana acelasi jucator cu libertate absoluta.

Si Ceahlaul sa aparat foarte bine, si nu-mi place sa gasesc scuze dar lipsa suporterilor din stadion cu SIGURANTA a afectat jocul nostru. Defensiv Ceahlaul a jucat mai bine, ofensiv Otelul, dar Ceahlaul si-a facut treaba mai bine ca noi. Cu CFR-ul degeaba jucam defensiv ca tot vom lua gol. Trebuie neaparat sa jocam ofensiv. Inca mai sper la un 4-4-2 din partea Munteanu, sau chiar un 4-3-3 cu Matei varf de atac iar Axente si Paraschiv putin mai retrasi, Mojsov, Iorga Giurgiu mijlocasi centrali, iar in aparare o mica schimbare: Silviu Ilie, Perendija, Jelev, Rapa.

mihai_alex
9th August 2009, 20:03
Silviu Ilie?vorbesti serios?mie imi place de Siminic.

Ar putea sa revina Salageanu etapa viitoare,probabil nu ca titular,dar sunt sigur ca va aduce un plus.
Costin s-a descurcat bine azi,insa cu un atac foarte modest al Ceahlaului.

Avem nevoie sa ne imbunatatim jocul la fel de mult cat am facut-o fata de etapa trecuta,si pentru meciul cu CFR,altfel n-avem nicio sansa.

Denis
9th August 2009, 20:09
Mihai, a jucat penibil azi, chiar n-ai observat?? Pasele lui mereu s-au oprit in adversar. Chiar si cele foarte simple care puteau foarte lejer jucate lateral... el batman batman sa o dea in fata in aglomeratie. Salageanu daca revine nu s-ar mai pune problema de fundas lateral stanga. Totusi as vrea sa-l vad jucat mijlocas stanga.

Motivul pt. care vroiam sa-l vad pe Silviu Ilie in locul lui Siminic e simplu: nu avem un jucator de profil defensiv pe partea stanga de la plecarea lui Semeghin, Ilie, Siminic si Salageanu toti fiind mijlocasi, iar daca am vazut ce poate Siminic as vrea sa vad ce poate si Silviu Ilie.

mihai_alex
9th August 2009, 20:13
Mda,poate ca acum ca a frecat banca de rezerve va juca mai bine,insa a fost slab sezonul trecut,vom vedea,insa tot pe Siminic il prefer.Salageanu bineinteles ca va juca mijlocas,numai Grig ar fi putut sa-l foloseasca fundas.In amicale a jucat la mijloc.

Denis
9th August 2009, 20:18
Eu am o presimtire buna pentru partida cu CFR Cluj. Noi am jucat bine in atac azi dar n-am beneficiat de culoare. CFR-ul joaca si ei ceva mai ofensiv si vor lasa spatii libere mai ales ca joaca acasa si vor forta atacul. De aceea avem nevoie de 2 atacanti in urmatoarea partida pentru a ne descurca in ataca si sa profitam de orice posibilitate de contra atac.

mihai_alex
9th August 2009, 20:27
Singurele lucruri care mi-au placut la Dorinel pana acum au fost organizarea,si schimbarea jocului in bine dupa pauze.Grig statea prost la capitolele astea.Insa astept mai multe de la el,vreau finalizarea fazelor de atac,mai multe idei,si mai putine greseli individuale.
Poate vom vedea aceste lucruri in etapele urmatoare.

Denis
9th August 2009, 20:33
Deocamdata, din pacate, avem un singur jucator care indeplineste toate cerintele tale. Gabriel Paraschiv!

delaoltenia
9th August 2009, 21:32
Doar 0-0? ;)

Cristian
9th August 2009, 21:34
Dario vorbesti de parca steaua a castigat super simplu cu ceahlaul... Iar fara suporteri s-a vazut.

six
9th August 2009, 21:35
ce draq ati avut etapa fara spectatori!!??? :o:

scorpiuta
9th August 2009, 22:38
ce draq ati avut etapa fara spectatori!!??? :o:

buna dimineata!

Cristian
9th August 2009, 23:07
006 am avut terenul suspendat din cauza lipsei turnichetilor de la portile de acces in stadion. Iar principalul vinovat in treaba asta e Stan care a tergiversat lucrarile.

six
9th August 2009, 23:08
asta nu am stiut....:(

Denis
10th August 2009, 00:14
Ti-a zis ficior-tu parola pana la urma?:cry: Sau cum ai gasit-o?:P

Doctor_Satan
10th August 2009, 06:42
Doar 0-0? ;)

Si voi doar 2-2? :rolleyes:
Si Ceahlaul a facut non-combat cu voi.

scorpiuta
10th August 2009, 10:09
un meci slab, ma asteptam la asta, Ceahlaul s-a multumit si cu un rezultata de egaliatea, lucru normal sub comanda lui Florin Marin, dar ulciorul nu va merge de multe ori la apa. Nu poti sa te bazezi tot campioantul numai pe 4 atacanti (un brazilian care nu a dat nici un gol pentru ceahlaul si care este de vreo 3 ani la P.N, Gafita- bun, Tudose- slab si Doicaru- care in ultimul timp sta mai mult accidenteta.) Ar fi trebuit adusi cel putin 3 atacanti cat de cat valorosi. Repte, campionatul e lunggg, iar ca sa castigi trebuie sa marchezi.

Galatiul o echipa aflata in criza, parca pe vrema lui Grigoras era mai in forma, facea spectacol acasa indiferent de adversar iar vorba lui Munteanu de la final cum ca Ceahlaul a inventat o noua autobaza mi se pare deplasata. Joci acasa- trebuie sa bati indiferent de sistemul de joc al adversarului.

Bafta Moldova in campionat!

mihai_alex
10th August 2009, 10:21
Noi am jucat pe teren neutru ieri,fara spectatori nu poti sa zici acasa,si faceam spectacol(uneori nu intotdeauna) pentru ca ala era stilul lui Grig,grea logica asta.Munteanu e mai pragmatic.

dardar_3
10th August 2009, 10:23
Otelul Galati mai e in Divizia A? :D Credeam ca a luat-o si pe ea valul... :P

delaoltenia
10th August 2009, 10:24
Si voi doar 2-2? :rolleyes:
Si Ceahlaul a facut non-combat cu voi.

Doctore,era o-ntrebare pusa lui Cristian,din cand in cand ne intepam unul pe altul.:D

mihai_alex
10th August 2009, 10:25
Nu mai e de mult in Diviza A,in Liga 1 e de cativa ani.

dardar_3
10th August 2009, 10:27
Asa o fi, insa e putin in plus:D Cum se descurca Dorinel? V-a intrat la inimioara?

Dregan
10th August 2009, 10:31
Fa pasi.

mihai_alex
10th August 2009, 10:37
Asa o fi, insa e putin in plus:D Cum se descurca Dorinel? V-a intrat la inimioara?

Steaua si Dinamo sunt in plus de cand au aparut.

Dorinel a preferat intrarea prin posterior ca sa ajunga la inimile suporterilor,acum fiind pe calea colonului.Sper sa nu provoace indigestie cand ajunge in stomac,ca altfel va fi dat repede afara,pe-acolo pe unde a intrat.

dardar_3
10th August 2009, 10:42
O caracterizare foarte plastica:D Mult succes cu CFR.

@Dregan: ti-a tras forum? Incearca sa iei si tu calea lui Dorinel:cya:

mateiasi
10th August 2009, 10:50
Amuzant Munteanu ("Ceahlăul a inventat Autobaza 2."): bine ca vede paiul din ochiul atuia, dar nu si barna din proprii ochi. Dispunerea noastra in teren (cu 2 inchizatori, mijlocasi laterali retrasi, un singur mijlocas de creatie si un singur varf "impins" catre mijlocul terenului) o fi vreo culme a jocului ofensiv, sau ce? Cu 4 suturi pe poarta in 180 minute, are tupeul sa-i acuze pe altii?

Doctor_Satan
10th August 2009, 11:03
Doctore,era o-ntrebare pusa lui Cristian,din cand in cand ne intepam unul pe altul.:D

Eu vad ca lui rave i-ai raspuns!
Si cand am vazut ca intrebarea vine din partea unui suporter a carui echipa este condusa de 2 ori pe teren propriu, a trebuit sa-ti raspund.

delaoltenia
10th August 2009, 11:04
..sau rave,nu mai retin. :D

Cristian
10th August 2009, 11:09
Doctore,era o-ntrebare pusa lui Cristian,din cand in cand ne intepam unul pe altul.:D

Ce e Dario ti-ai revenit de cum ai vazut ca se termina egal meciu vostru ?? :happy Cum a zis si scorpiuta mai sus, ulcioru nu merge de multe ori la apa si va prinde Astra sau chiar International CURtea de Arges :drak:

mihai_alex
10th August 2009, 11:12
Amuzant Munteanu ("Ceahlăul a inventat Autobaza 2."): bine ca vede paiul din ochiul atuia, dar nu si barna din proprii ochi. Dispunerea noastra in teren (cu 2 inchizatori, mijlocasi laterali retrasi, un singur mijlocas de creatie si un singur varf "impins" catre mijlocul terenului) o fi vreo culme a jocului ofensiv, sau ce? Cu 4 suturi pe poarta in 180 minute, are tupeul sa-i acuze pe altii?

Se profileaza o mare echipa la Galati.

delaoltenia
10th August 2009, 11:14
Ce e Dario ti-ai revenit de cum ai vazut ca se termina egal meciu vostru ?? :happy Cum a zis si scorpiuta mai sus, ulcioru nu merge de multe ori la apa si va prinde Astra sau chiar International CURtea de Arges :drak:

ai baut cam mult aseara..ti-ai revenit? :D

Cristian
10th August 2009, 11:52
Si beat si tot le zic bine cand vine vorba de steaua cazatoare :happy